srednje šole

Gost · 266184

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #390 : 21 Junij 2006, 10:14:40
Ko sem se jaz leta 1995 vpisovala na srednjo šolo, Bežigrajska gimnazija sploh ni imela omejitev :P  :o


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #391 : 21 Junij 2006, 10:58:02
Sprejetaaaa seeem  ;D ;D ;D 8) 8) Sam se pozabila iti vpisat, tako da zdele letim  :-[  ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #392 : 21 Junij 2006, 11:17:10
Super Kanchy  :D

Kako pa ostali?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #393 : 21 Junij 2006, 11:21:39
Žal ne  :'( 1 točka premal...


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #394 : 21 Junij 2006, 11:26:30
Žal ne  :'( 1 točka premal...



A daj no :'( Ravno sem mislila, da ti pošljem sms, če je uspelo :'(

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #395 : 21 Junij 2006, 11:28:21
Že tko bo dons neki ful neprijetnega..zdej pa še to :'(


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #396 : 21 Junij 2006, 11:35:34
O Rinchy škoda  :'( Upam da ti v drugem krogu uspe  :)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #397 : 21 Junij 2006, 13:59:49
amm... meni pa ne grejo te točke v glavo  :-[ kaj pomeni "s ponderjem"?  ???  ampak vi pa mate čudno točkovanje... mi je bilo tako, kot smo imeli mi veliko bolj všeč  ::)

Nina ne skrbi, bo pa v drugem roku bolje  ;)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #398 : 21 Junij 2006, 14:04:18
Mene pa full mot to da se npr. športna ocenjuje! Samo npr. zaradi tega če ne tečeš dobro na dolge proge ti lahko to pokvari uspeh  ::) no comment!  :-X Jaz upam, da mi naslednje leto uspe priti na veterinarsko, samo nekaj me zanima... Nekateri pravijo da se po novem za srednjo šolo šteje uspeh samo iz 9. razreda nekateri, da se tako kot včasih. ???
Aja pa NPZ-ji naj bi se baje naslednje leto šteli... Men so  teli NPZ-ji butasti. Če dajo naslednje leto poleg slovenščine in matematike fiziko bom itak čisto zanič pisala (no ja nam preveč točk imela) pri fiziki. Če je kao izbiren a  ne bi bilo potem bolj pametno, da si vsak učenec 3 izbere sam???  ::)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #399 : 21 Junij 2006, 14:14:08
Tudi meni je bil bolj všeč sistem skozi katerega sem šla tudi jaz (enako kakor je že trigi opisal). Ocenjevanje telovadbe s številčnimi ocenami pa je popolnoma nesmiselno, ker nimajo vsi enako dobrih fizičnih zasnov. Tako je lahko otrok, brihten kot strela s samimi petkami, ki nima atletskih predispozicij, prikrajšan za vpis na željeno šolo.
Nekaj podobnega se je dogajalo pri nas v 4.letniku srednje šole, ko je profesorica zahtevala, da vsi opravimo Cooperjev test (po "moških pravilih) in je bila določena meja tudi za MU. Če nisi naredil za MU, ti je grozila, da te ne bo spustila na maturo. Bila je prava mala aferica. Nora ženska, sedaj pa blesav sistem.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #400 : 21 Junij 2006, 14:17:13
Mene pa full mot to da se npr. športna ocenjuje! Samo npr. zaradi tega če ne tečeš dobro na dolge proge ti lahko to pokvari uspeh  ::) no comment!  :-X Jaz upam, da mi naslednje leto uspe priti na veterinarsko, samo nekaj me zanima... Nekateri pravijo da se po novem za srednjo šolo šteje uspeh samo iz 9. razreda nekateri, da se tako kot včasih. ???
Aja pa NPZ-ji naj bi se baje naslednje leto šteli... Men so  teli NPZ-ji butasti. Če dajo naslednje leto poleg slovenščine in matematike fiziko bom itak čisto zanič pisala (no ja nam preveč točk imela) pri fiziki. Če je kao izbiren a  ne bi bilo potem bolj pametno, da si vsak učenec 3 izbere sam???  ::)



To sem tudi sama včasih mislila in se še vedno strinjam. Ker sem totalni nešportnik, mi je bilo zelo všeč, da smo jo odnesli samo z ocenami MU, U in ZU, ki niso vplivale na uspeh. Samo po drugi strani pa je to priložnost za tiste, ki jim šport leži. Konec koncev je tudi samo par takih, ki imajo npr. matematiko in slovenščino pet. Ostalim ravno ti predmeti kvarijo povprečje (tako kot tebi športna vzgoja ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #401 : 21 Junij 2006, 14:53:18
Žal ne  :'( 1 točka premal...

Enako :'(... Upam, da mi v drugem krogu uspe če ne na splošno, pa na klasično gimnazijo :-\.

Se mi pa zdi, da so med temi rezultati narobe napisani ponderji, ker je maksimalno lahko 132,5; za Bežigrad jih je pa napisanih 142,5 ::).



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #402 : 21 Junij 2006, 14:57:15
Jaz tud sovražim športno v šoli (gimnaziji) >:( Sicer sem letos prilezla na 4, sam ok  ::)
Skoz nas nekaj matra profesor, tečemo, da smo že čist crkjene (na cooperju skup padajo, pa tako...) Je pa res, da tistim, ki jim to leži, ful pomaga pri ocenah.

Ps. Vso srečo vama (anana, rinchy) v drugem krogu  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #403 : 21 Junij 2006, 15:54:53
Kaj pa sploh so ponderji?  :-[
Jaz na Ljubljani sploh nimam več šans,ker v 2. krogu je vedno višja omejitev kot v prvem.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #404 : 21 Junij 2006, 15:59:15
Jst sem bila pa čist vesela da se športna ocenjuje ker smo imeli eno ful fejst učiteljico, in si imel brez problemov 5  ;D Ni pa fajn če ti to ne leži, potem imaš pa še kakšnega zagnanega učitelja  :-X

Anana tudi zate upam da prideš v drugem krogu gor  :)
kam si se sploh upisala?

Rinchy ne tako hitro obupati  :-\ Jst sem pa mislila da bove mogoče sošolke  ;D



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #405 : 21 Junij 2006, 16:08:04
Jaz na Ljubljani sploh nimam več šans,ker v 2. krogu je vedno višja omejitev kot v prvem.
??? a res? čudno... pri nas je bila vedno nižja omejitev v 2.roku :-\



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #406 : 21 Junij 2006, 16:10:18
??? a res? čudno... pri nas je bila vedno nižja omejitev v 2.roku :-\
Ja.Omejitev je pa višja zato,ker pridejo npr tisti iz bežigrada,pa bodo mel vsi prek 60 točk,sprejmejo jih pa le še 10,tako da nimam šans.Mogoče,če bom imela krompir,pa jih pride manj kot 10 iz drugih šol.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #407 : 21 Junij 2006, 16:40:40
Šele sedaj se zavedam, kako srečo sem mela, da se mi ni bilo treba sekirat zarad točk (ni bilo omejitve)  :)
Rinchy držimo pesti za en krompir  :P

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #408 : 21 Junij 2006, 16:55:50
Kaj pa sploh so ponderji?  :-[

Največji ponder lahko dobiš, če imaš slovenščino 5, ker jo imaš v enem tednu največkrat na urniku (men se zdi da je največ slove). Se pravi tolikokrat kot imaš predmet na teden x končna ocena predmeta.

primer:

likovna: 1 x na teden = 1 x 5 (če imaš 5)= 5
matematika: 4 x na teden = 4 x 5 (če imaš 5) = 20

kar potem vidiš da lahko največ pik dobiš iz mate, slove in angle.

So pa tele ponderje šteli, tam kjer je bilo preveč upisanih. Moja sošolka se je vpisala na Bežigrad s 70-imi pikami (omejitev je bila 70 pik), pa ni prišla, ker je premalo pik dobila iz ponderjev

je zdaj komu kej bolj jasno, ker sem kar malo zakomplicirala  ::)  ;)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #409 : 21 Junij 2006, 17:00:44
kok to komplicirajo!!  >:( ne moram verjet, res... šolski sistem je vedno slabši... ne vem zakaj so uvedli toliko novih stvari (meni razni NMSji v gimnaziji še zmeraj ne grejo v glavo) če je pa prejšni sistem čisto dobro deloval  ::)



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #410 : 21 Junij 2006, 18:02:07
Anana tudi zate upam da prideš v drugem krogu gor  :)
kam si se sploh upisala?

Hvala, za splošno nimam več upanja (jo bom pa vseeno dala na 1. mesto), za klasično pa zeloo upam da pridem (sprejmejo jih samo še 8 :-\).

Vpisala pa sem se na Poljane, kamor je letos šla večina ljudi in na splošni je omejitev pristala na 71 pikah, za kar sem bila sigurna, da ne more biti nad 70, ker če nimaš dodatnih, pa imaš vse 5, ne prideš notri. Mi je pa še pred kakšnim tednom psihologinja zatrjevala, da je normalno, da bom prišla, samo če sem odlična, da pridem not ::). Je pa grozen ta šolski sistem, pa da na Poljanah dobiš 5 dodatnih točk, če si imel status športnika :-X, sej to ni neka športna šola.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #411 : 21 Junij 2006, 18:27:08
Škoda anana  :-\ saj bo  :)

Drugače pa na Vič pejte pa bo  :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #412 : 21 Junij 2006, 18:30:16

Drugače pa na Vič pejte pa bo  :D
Predaleč za furat  ;) Pa še 13 prostih mest je.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #413 : 21 Junij 2006, 18:52:45
Škoda da vam ni ratalo :(

Na "moji" gimnaziji - šentvid pa je vpis ful ful ful slab!!!! ???
Mislim, da je komaj pol mest zapolnjenih, samo za športne oddelke je malo več zanimanja. Samo mi res ni jasno zakaj ni zanimanja.  ??? Ker maturo se dela ful dobr, ko so informativci se ful dela "reklamo" za šolo,..... Pol gre pa slab sloves naokrog, ker se jih velik prepiše, popravci,..... Vsi pravjo, da je šola neki težka itd. itd. itd. pa sploh ni tko! Tko da se bom verjetn še mal namučla, da ugotovim kaj nej bi blo tok narobe s tem Šentvidom :-\

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #414 : 21 Junij 2006, 18:56:38
Šentvid ma še 57 prostih mest.Jaz nisem slišala nobene pozitivne stvari o tej šoli,nasprotno.Športni oddelki pa imajo še 7 prostih mest.
Moja lestvica bo nekako tako: 1.gim.Ljubljana,2.gim Domžale,3.gim.Kamnik..za naprej se pa še odločam.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #415 : 21 Junij 2006, 18:58:32
Ker maturo se dela ful dobr...

Če pa vse ta slabe do mature pomečejo  :P Hecam se, hecam  ;D Res je fajn gimnazija Šentvid (moj brat tja hodi, pa mu nič ne manjka).

Meta možno da jih bo v drugem krogu več, ker jih bo prišlo še dosti tistih, ki ne bodo sprejeti na gimnazije.  :-\



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #416 : 21 Junij 2006, 18:59:23
Moja lestvica bo nekako tako: 1.gim.Ljubljana,2.gim Domžale,3.gim.Kamnik..za naprej se pa še odločam.

lp

Ja a ni tako da si mogla že danes napisati 10 šol na katere bi šla?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #417 : 21 Junij 2006, 19:00:18
Ne.Doma je treba naštudirat in pol prinest jutri ali pa v petek.Jaz nesem v petek  ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #418 : 21 Junij 2006, 19:35:46
Se je kdo vpisal na "mojo" šolo? Veterinarsko? Da vem, če bom naslednje leto koga s foruma gledala everyday. XD
A je omejitev 49 veliko?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #419 : 21 Junij 2006, 20:22:31
Meta, sem Šentvid vpisala na 6. mesto :). Če bi pa še živela v Šiški, bi ga pa dala gotovo višje, zdaj imam pa kar dolgo pot do tja.

Azu: 49 točk je malo, mislim da imajo gimnazije povečini nekje 50-60, če ne štejem Viča, Poljan, Bežigrada pa še kakšne gimnazije.

Rinchy, držim pesti, da se bo vse izteklo tako kot ti bo všeč :).