Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 512357

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1140 : 04 Januar 2013, 18:34:14

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1142 : 04 Januar 2013, 21:15:50
o huuudoooo
Ne vem zakaj, ampak mam feeling, da je Davor že zastarel model in ne pride v poštev za zamenjavo

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1143 : 04 Januar 2013, 21:21:53
Za to kar ponujata drugega kot zastarele modele ne bosta dobile. Al pa kaj čist zelenega.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1144 : 04 Januar 2013, 22:34:35
Jaz se sicer na čisto nobeno od I-pa neki stvari ne spoznam, o njunih zahtevah pa mičken pojma vseeno mam in moram rečt, da se mi zdi, da sta cilj kar visoko zastavle in me tko, iz firbca zanima izplen  :D  :D :D Me firbca kako zgleda 18 letnik z A-6 ali novejšim, ki kuha, je rad lep ampak v kopalnici pa ne porabi dosti časa  ;D

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1145 : 04 Januar 2013, 23:04:27
bi že raje imel pujska , telička ali vsaj klobaso

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


frančeska

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1146 : 09 Januar 2013, 11:53:26
sem čist nova na forumu in bi vam rada posredovala svojo zgodbo. Malo me je sram priznat ampak sem se 2x nat.... po pravici 3x.  začelo se je nekje pred 4- imi leti, ko nam je moževa sodelovka podarila čivavico, ki jo je dobila za rojstni dan, ker je njena bokserka ni prenesla. Kupljena je bila od enega šteparja, kot jim rečete, za 400 €, star 2 meseca in pol. Mi smo jo imeli zelo radi ampak vam moram povedat da je zrasla do 9 kilogramov. To pa tudi ni bil kak strašen problem, če ne bi imela neke alergije, ki ji nikakor nismo prišli do dna, Kar je pojedla se je kraspala, ostala brez dlake, na določenih mestih do krvavega spraskana, res je bila boga, bolana. Ne bi govorila o stroških, ki sem jih plačevala vsak mesec pri veterinarju pa o testiranjih pa o tem, kako se mi je smilila. Ko je nismo več imeli smo se odločili, da bomo kupili čivavico, ampak z rodovnikom. Našla sem oglas na BOLHI, v Ljubljani čivava z rodovnikom 600 €. Zelo ugodno, gremo. Imeli so psa in psičko, hčerki sta izbrali punčko, belo. Ko mi je človek predal rodovnik, je bil ta iz Srbije. Zatrdil mi je, da je to vse ok, in da pri 4-ih mesecih, ko jo bomo cepili proti steklini, bomo dobili slovenski potni list. Če ne bi bilo otrok zraven, je verjetno ne bi vzela, tako pa smo jo morali peljati domov. Na srečo je bila psička zelo zdrava, problem pa je nastal pri veterinarju, ko je odčital njen čip. Kuža je čez mejo pripeljan ilegalno, moral bo v karanteno, kazen je 2800€.......Meni se je zameglilo pred očmi. Na inšpekciji sem oddala vse podatke o tem človeku, ki mi jo nje prodal, pa do danes še nihče očitno ni nič ukrepal, saj še vedno oglaša in prodaja. Njegovo Geslo je RATKOLEGIJA. Mi smo na srečo uredili sedaj tudi vpis v slovensko rodovno knjigo, tako da imamo za našo srčico vse urejeno. In nato, ne boste verjeli, so deklice želele še eno psičko, da bodo imele vsaka svojo za v naročje. Jaz pa budalo a bolho in iskat psa. Ljubljana, starši na ogled, cepljeni, čipirani in oh in sploh, cena 350 €. No psi niso ne cepljeni ne čipirani zato spusti ceno za 50 €, kolker so začetni stroški pri registraciji kužka. Dobro, gremo domov. Po 400 € stroškov pri veterinarju psička pogine.
Zdaj pa se spustim v boj. Na policijski postaji podam prijavo,( v bistvu moj brat inspektor), na VURS, pa verjeli ali ne, ženska še vedno dila. Rada bi opozorila vse nove kupce, ne kupujte kužkov pod gelsi MISTY, SANDRA ALI KEPCA. To je ta ena in ista preprodajalka. Jaz sem se mogoče res prehitro odločala v določenih situacijah najbolj zaradi cene, pa vam polagam na dušo.Če sešteješ kupnino, pa stroške cepljenja in čipiranja, pa vse kasnejše injekcije in kapalne, antibiotike in še in še, pa o tem, kolk te boli, ko gledaš to malo bitjece hirat. Pojdite po kužka k vzreditelju, ki to počne s srcem, in z vso urejeno dokumentacijo, se pravi rodovnikom. 
Zdaj smo kupili še eno psičko z rodovnikom, od priznane hrvaške psarne CHIMIGOSTAR. Že na prvi pogled se je videlo, da je kuža zdrav, živahen, dobro negovan,...In povem vam, da nikoli, ampak res nikoli več ne bi kupila psa brez rodovnika
Torej dragi novi kupci, bodite pazljivi. Gesla, ki se jih morate na bolhi paziti so: RATKOLEGIJA, SANDRA, MISTYCA,KEPCA. Pa idkar spremljam te oglase tudi       DIVA 123 je vseskozi založena z novimi mladički.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1147 : 09 Januar 2013, 11:57:59
grozna izkušnja...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


frančeska

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1148 : 09 Januar 2013, 12:15:51
Ja res je bilo grozno, ampak na srečo imamo zdaj dve krasni punci, ki nhvalabogu kar sijeta od zdravja. Imeli smo pravkar eno navidezno brejost, pa je hvalabogu minilo brez večjih zapletov. Izkoristila bom priložnost in povprašala vse vas, ki imate s tem izkušnje. Ali je možno, da se bo psička kar takoj  po navidezni brejosti spet ženila? Ima namreč povečano spolovilo in povsod počepa in lula, kot pred normalno gonitvijo, čeprav je ta navidezna brejost šele začela ponehat. Res me zanima, ker nimam izkušenj, ali je možno da bi se spet gonila. Hvala za odgovor



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1149 : 09 Januar 2013, 13:37:34
Po navidezni brejosti bi se morala goniti normalno kot prej, torej tako, kot da navidezne brejosti ni bilo. Težave ki jih opisuješ bi morale kmalu miniti, če ša ne bodo, bi bilo dobro vprašati veterinarja (lahko gre za kakšno vnetje).

Glede tvojih izkušenj pa: osel gre samo enkrat na led, ljudje pa....Ti si se iz svojih izkušenj vsaj nekaj naučila, nekateri se nikoli ne.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1151 : 04 Februar 2013, 20:40:12
Samo poglej vse oglase tega prodajalca in lahko vidiš šteperja. Pa samojede prodaja po 200 evrov in kot pasemske z rodovnikov. Že samo plačilo vseh cepljenj in papirjev stane vzreditelja več kot je ta cena. Pa to, da kao vidiš starše tega psička še ni nikakršna garancija, da so to njegovi starši.  :-X



wayra

  • Gost
Odgovori #1152 : 05 Februar 2013, 10:08:19
Jaz ga poznam osebno, sem bila že enkrat pri njemu, pse ima lepo po boksih, urejeno okolico, čisto. Psi so dejansko iz njegovih legel, seveda pa nimajo rodovnika. Ni treba vsakega takoj vsega slabega obtožit.



durhmarsh

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1153 : 05 Februar 2013, 10:58:53
pa se potem splača kupiti od njega psa? čeprav ni rodovniški?



wayra

  • Gost
Odgovori #1154 : 05 Februar 2013, 11:09:52
Odvisno kaj iščeš. Pse ima zdrave, starši so rodovniški, če ti je vseeno za rodovnik, potem vsekakor.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1155 : 05 Februar 2013, 11:30:04
Hmh, jaz pa ne bi kupila od cloveka, ki ima pse lepo po boskih... Kaj z njimi sploh kaj dela? Kako so odrasli socializirani, vzgojeni, solani? Zakaj se ni niti toliko potrudil, da bi mladici dobili rodovnik (saj prodaja vecinoma take pasme, pri katerih za vzrejno dovoljenje ni potrebno veliko; odstejem NO, kjer mora narediti tisti BBH, ki pa tudi ni ne vem kaj oz. se z njim ne gre vpisati niti v razred delovnih)? Pri takih ljudeh (pri vseh) je potrebno postaviti si kup vprasanj. Kako tak clovek poskrbi za socializacijo, zacetke vzgoje in solanja pri mladicih? Stvari, ki jih lahko naredi ze vzreditelj, jih MORA narediti vzreditelj brez pardona. Tukaj bivanje v boksu odpade, ker jih moras navaditi na ljudi, ostale zivali, ki jih imas, aparature, avto...

Kolikokrat ima na leto ista psica mladice, zakaj vedno znova ponavlja eno in isto kombinacijo (dejansko te pride ceneje, ce imas oba doma - to je pa tudi edini plus pri takih paritvah - OK, ce se dolocena kombinacija ponovi se 1x, ostalo pa ni vec sprejemljivo - ker te pse, brez rodovnika, parijo potem naprej in je potem se vecja verjetnost, da parijo v bliznjem sorodstvu...).

Psi morajo biti cipirani s prvim cepljenjem, to je ze ob kugi. Razglisteni morajo biti xy-krat. To so izredno pomembna vprasanja prodajalcu, pa kakrsnokoli poreklo imajo psi.

Samo cena je pri takih ljudeh tisto, ki je "dostopna".


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1156 : 05 Februar 2013, 11:30:34
Kje ima dokumente, da so psi zdravi? Kaj tako malo od oka... to pa ne gre, je zavajanje kupcev.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1157 : 05 Februar 2013, 12:40:21
Tudi cena je za nerodovniške samojede obupno visoka.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1158 : 05 Februar 2013, 13:37:28
Uf, pa res. Sem mislila, da so po 200 €. Sem sla sedaj pogledat cene: ima ta prodajalec tiste majhne kuzke se drazje... vcasih je res dobro, da clovek sedi zraven. Za ta denar se dobi ze dobre rodovniske pse, pri katerih je bilo v starse in leglo dejansko kaj vlozenega.

Pa glede na to, da je prodajalcev prijatelj trdil, da so lepo po boksih, potem jih izgleda prodajalec le poslika tu in tam znotraj hise, da izgleda OK? Ali je tista slikca mladicka na kavcu z deko tudi slikana zunaj in dejansko psi niso "socilaizirani" z zadevami znotraj hise, ne poznajo nobenega reda znotraj hise...? To lahko odgovori prodajalcev prijatelj, ki zadeve pozna.

Pa za pripust ima samca, pise da rodovniskega, nikjer pa ne pise zdravstvenih rezultatov in pa kako je opravil vzrejni pregled, ce ga sploh je... Skrajno sumljivo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1159 : 05 Februar 2013, 13:53:09
In očitno ima leglo samojedov vsaj vsako leto, če ne še večkrat, mladiči so ponavadi slikani v nekem boksu na slami, zgledajo sicer samojedi, a se mi zdijo zelo "tanki". Ko sem nazadnje videla njegov oglas (kakšno leto nazaj) jih je imel najprej po 200 potem pa po 100€. Glede na to, koliko mladičev raznih pasem ima, bi se čudila, če ti psi vidijo kaj  drugega kot svoj boks.


wayra

  • Gost
Odgovori #1160 : 06 Februar 2013, 03:38:37
Sej je brezveze, zdaj ste se na tega spravli, jutri bo drugi na tapeti, glavno da stresate svoje frustracije nekje, da se vam da. Psi so tam v redu, socializirani in lepo preskrbljeni, prav tako konji. Boksi so veliki  po pravilih, manjše pse in legla, sploh pozimi,  ima notri.  Vse ostalo so grda namigovanja in obrekovanje. Pojdite k njemu in se prepričajte, pa šele potem obrekujte in blatite okoli. Lažna obrekovanja so tudi zakonsko kazniva.



njufkaAisha

  • Gost
Odgovori #1161 : 06 Februar 2013, 09:19:08
ljubitelji psov,poskušajte si iskat psa pri vzrediteljih,če vam to finančno ne izide,pa pojdite vsaj v zavetišča,veliko je kužkov po sloveniji ki iščejo lastnike.
Sicer pa če dobro razmislite če vzamete psa kar tako preko oglasa(ker je pač poceni ,saj vemo da so rodovniški psi malce dražji)ampak boste vsaj vedeli kaj ste kupili),zamislite si  veterinarske stroške ki jih prinaša nakup psa pri tako imenovanih "črnih"prodajalcih,in če dobro preračunate na koncu kuža od pravega vtreditelja sploh nima tako velike cene(ne rečem da ne bo zbolel)samo ne tako kot psički iz tako imenovanih pasjih farm,,zato pa pred nakupom psa dobro razmislite,če ste sploh pripravljeni nanj,določeni psi živijo tudi12,13,15 ...let.....
vsak bo pa naredil,tako kot njemu odgovarja,,,amak res ,pasje farme niso v redu,pojdite k vzrediteljem....



Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1162 : 06 Februar 2013, 11:03:17
pasje farme niso v redu,pojdite k vzrediteljem....

Vidiš, potem pa en povprečen človek (npr. jaz) sliši, prebere nekaj takega in si gre res ogledovat rodovniške pse... in na kaj misliš, da en povprečen človek naleti?
Še lani sem se čudila kolegu, ki je razmišljal o psu in seveda, tudi on zgrožen nad pasjimi farmami se je lotil malo raziskovat rodovniško vzrejo. Potem se pa lepega dne ves besen priduša, da nikoli in nikdar ne bo vzel rodovniškega psa, ker te perverzije ne misli podpirat. Meni pa nič jasno, ja kaj je pa narobe?
No potem, ko so mene začeli zanimat psi, sem vedno več brala in posledično se mi je pričelo svitat, kaj je tega kolega razburilo. A kdo ugane, kaj bi to lahko bilo?
Morebiti boste rekli, ja, res je, tudi vzreditelji niso vsi ok. Zdej kaj pa to pomeni, kdo je potem ok vzreditelj? Ja (menda) tisti, ki ne pari psice nonstop, pa ki pazi na izbiro samca/samice in tako dalje; vredu, samo se mi pa eno vprašanje postavlja. Vzemimo za primer eno pasmo z npr. potlačenim gobcem. Vzreditelj te pasme res lepo skrbi za svoje pse, pri paritvah pazi na vse možno, potemtakem je dober vzreditelj? Kljub temu, da vzreja pasmo, ki ima zaradi potlačenega gobca probleme z dihanjem? Absurd. Ampak vse kar je očitno važno, je to, da so ljudem (kupcem in vzrediteljem) vizualno všeč takšni psi ("brez" gobca, pretirano odlakani itd). Pravica do lastnega mnenja in okusa se menda temu reče.
In tisto vzrejno dovoljenje je potem kaj? Samo sebi v posmeh.

Pa pasjih farm nikakor ne zagovarjam. Ampak mene je rodovniška vzreja izredno razočarala. Vem ja, da so tudi pasme, ki so še "normalne" in vzreditelji, ki imajo še kaj etike in vesti. Nasplošno gledano pa ....

Spare me the propaganda.


njufkaAisha

  • Gost
Odgovori #1163 : 06 Februar 2013, 11:16:08
Matilda

zaupanja vredni vzreditelji so objavljeni kinoloških društvih,lahko pa se pozanimate tudi na sedežu kjer so vzrejni postopki...(pa verjetno so kakšne psarne,ki so opravile postopke vzrejnega dovoljenja),tako da dobre vzreditelje za rodovniške pse se da najt... ::)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1164 : 06 Februar 2013, 11:38:39
Pri nas imamo enega tapravega vzreditelja rodovniških psov, ampak skoraj identičnega zgornjemu prodajalcu - par pasem, psi po boksih. Vzrejna dovoljenja pa ima. Največja razlika med tema dvema je očitno v ceni - "moj" ima tamalčke po jurja, tile so pa samo polovico tega. Sama ne bi kupila psa pri nobenem in prav vsak posameznik ima na trgu ogromno izbire, kaj bo podpiral, na spletu pa ogromno literature, ki svetuje kaj, kako in zakaj. Odločitev je vaša, a vseeno predlagam kvaliteto :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1165 : 06 Februar 2013, 12:20:59
Sej je brezveze, zdaj ste se na tega spravli, jutri bo drugi na tapeti, glavno da stresate svoje frustracije nekje, da se vam da. Psi so tam v redu, socializirani in lepo preskrbljeni, prav tako konji. Boksi so veliki  po pravilih, manjše pse in legla, sploh pozimi,  ima notri.  Vse ostalo so grda namigovanja in obrekovanje. Pojdite k njemu in se prepričajte, pa šele potem obrekujte in blatite okoli. Lažna obrekovanja so tudi zakonsko kazniva.

No, saj so bila postavljena vprasanja, na katere lahko odgovoris le ti in lastnik. In dejasnko se da razmisljati iz slik in informacij, ki si jih dal ti in ki jih je dal na splet lastnik (slike ogromno povedo: nikoli se ne sme gledati na sliki le psa, temvec tudi ozadje na sliki).

Si meril bokse? Koliko merijo?


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1166 : 06 Februar 2013, 13:54:24
Vidiš, potem pa en povprečen človek (npr. jaz) sliši, prebere nekaj takega in si gre res ogledovat rodovniške pse... in na kaj misliš, da en povprečen človek naleti?
Še lani sem se čudila kolegu, ki je razmišljal o psu in seveda, tudi on zgrožen nad pasjimi farmami se je lotil malo raziskovat rodovniško vzrejo. Potem se pa lepega dne ves besen priduša, da nikoli in nikdar ne bo vzel rodovniškega psa, ker te perverzije ne misli podpirat. Meni pa nič jasno, ja kaj je pa narobe?
No potem, ko so mene začeli zanimat psi, sem vedno več brala in posledično se mi je pričelo svitat, kaj je tega kolega razburilo. A kdo ugane, kaj bi to lahko bilo?
Morebiti boste rekli, ja, res je, tudi vzreditelji niso vsi ok. Zdej kaj pa to pomeni, kdo je potem ok vzreditelj? Ja (menda) tisti, ki ne pari psice nonstop, pa ki pazi na izbiro samca/samice in tako dalje; vredu, samo se mi pa eno vprašanje postavlja. Vzemimo za primer eno pasmo z npr. potlačenim gobcem. Vzreditelj te pasme res lepo skrbi za svoje pse, pri paritvah pazi na vse možno, potemtakem je dober vzreditelj? Kljub temu, da vzreja pasmo, ki ima zaradi potlačenega gobca probleme z dihanjem? Absurd. Ampak vse kar je očitno važno, je to, da so ljudem (kupcem in vzrediteljem) vizualno všeč takšni psi ("brez" gobca, pretirano odlakani itd). Pravica do lastnega mnenja in okusa se menda temu reče.
In tisto vzrejno dovoljenje je potem kaj? Samo sebi v posmeh.

Pa pasjih farm nikakor ne zagovarjam. Ampak mene je rodovniška vzreja izredno razočarala. Vem ja, da so tudi pasme, ki so še "normalne" in vzreditelji, ki imajo še kaj etike in vesti. Nasplošno gledano pa ....

Jaz ne vem zakaj je nekaterim tak težko ločit slabega vzreditelja od dobrega vzreditelja? Jaz tukaj ne vidim nobenega problema, samo na kak obisk je treba prej it pa si malo kakšno stvar prebrat. Če je nekomu ok, da ima nekdo doma več pasem psov, ki jih vzreja, 20 psov in 30 mladičev, tudi prav. Tega tudi jaz ne podpiram. Podpiram pa normalno rodovniško vzrejo in mi je prav smešno kake bučke eni prodajate. Prodajalci avtov so nekateri tudi ok, nekateri pa te bodo probali nap......., mutni posli itd... A pol več sploh ne boš avta kupila ali kako? Ali se boš pač malo pozanimala?

By the way: imam pasmo s potlačenim gobcem in nimamo nikakršnih problemov z dihanjem. In ja, vzreditelji ki vzrejajo buldoge, so čisto enako dobri in imajo enako etike in vesti, kot ostali dobri vzreditelji drugih pasem, čeprav vzrejajo pasmo s potlačenim gobcem  ;)
In ta psama je meni vizualno fantastična, karakterno še bolj in nikoli ne bom imela psa druge pasme. Mogoče se moram malo zamisliti nad sabo in imeti slabo vest?

Bulldogs... And nothing else...


Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1167 : 06 Februar 2013, 14:26:28
Oh, bučke  ::)
Ko bom kupovala avto, bom pač kupovala en predmet, za katerega pričakujem, da mi bo kolikor toliko dobro služil. Pes zame ni predmet in tudi ga ne bi imela zato, da bi mi služil. Jasno? Ma tudi če ni, ne bom razlagala dalje, ker očitno smo na drugačnih valovnih dolžinah.

Ja, potem se pa opravičujem. Torej lahko kar pozabim vse, kar sem prebrala o brahicefaličnem sindromu, ker je itak izmišljotina.

Spare me the propaganda.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #1168 : 06 Februar 2013, 16:23:25
Oglas več ne obstaja.
Matilda, še naprej misli s svojo glavo.
Podobne debate so v kar nekaj temah...in se ne strinjam s tem, da so samo zaupanja vredni vzreditelji objavljeni v kinoloških društvih, jih je premalo- je približno tako kot bi iskal šivanko v senu. Žal izumirajo "Dive" in njej podobni  :(



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1169 : 06 Februar 2013, 16:31:25
Hjoj, človek hoče nardit nek point, da se je za vsako stvar treba pozanimat in ločit pač slabe od dobrih in ne zaradi slabih metati vse v en koš, pa že mamo potrebo napisati, da pes ni predmet, da ti ne bo služil... In potem še narediti vprašanje na koncu, če je meni to jasno?  :D
A je tebi jasno, da ne moreš zaradi nekaterih slabih ljudi blatiti rodovniške vzreje in pasem?

Ne, ni ti treba pozabiti vsega, kar si prebrala, ampak ravno tukaj pride mimo moj point o dobrih in slabih vzrediteljih in o tem, da se je treba malo pozanimati.
Skoraj vsaka pasma ima za njo nekaj značilnih zdravstvenih stanj, ki se lahko bolj verjetno pojavijo pri eni pasmi, kot pa pri drugi. Vestni vzreditelj bo delal na tem, da bo dalje vzrejal predstavnike, ki teh težav nimajo. Odločitev vsakega posameznika pa je ali bo kupil psa tam, kjer se pazi kaj se dalje pari, ali pa nekje, kjer se ne.

Bulldogs... And nothing else...