Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 512407

Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1170 : 06 Februar 2013, 18:53:44
Ok, torej če grem k dobremu vzreditelju buldogov, potem moj buldog ne bi imel tipičnih problemov z zdravjem? A to pa drži, da se jih večinoma umetno osemenjuje in da večinoma rabijo carski rez?

Spare me the propaganda.


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1171 : 06 Februar 2013, 19:41:30
Ok, torej če grem k dobremu vzreditelju buldogov, potem moj buldog ne bi imel tipičnih problemov z zdravjem?

 :) Sej ne vem kako vprašanje je to, ali se norca delaš ali kaj ali je retorično vprašanje...  ???
Nihče ne more dati garancijo za zdravje, lahko pa se dela na tem, da zdravstvenih težav naj ne bi bilo. In ja, če psa kupiš pri nekomu, ki pazi in pari zdrave in testirane predstavnike bilokatere pasme pač že, je tveganje, da bo s psom kaj narobe minimalno.
Prav tako je potrebno znanje lastnika psov. Marsikateri buldog ima težave z dihanjem, ne zato ker bi bilo kaj narobe prav zdravstveno, ampak ker je predebel in sope že po desetih metrih hoje. Ker jih na dan naredi 20. Ljudje ki pridejo mimo pa že mislijo, da ima težave z dihanjem, v resnici pa je revež že utrujen, ker nima niti malo kondicije. Moj na tričetrt urnem sprehodu niti ust ne odpre... Splošno je znano, da so buldogi debeli, ne rabijo gibanja, jih je treba pitat....  Moj ima 22 kg, medtem ko jih imajo v povprečju ostali po 30.

A to pa drži, da se jih večinoma umetno osemenjuje in da večinoma rabijo carski rez?


Umetno se osemenjuje tudi druge pasme, ko je to potrebno. Ne bi rekla, da je to prav specifika buldogov. To je bolj preferenca posameznega vzreditelja.

Zaradi telesne zgradbe mladičkov je velikokrat potreben carski rez, se pa že kar nekaj časa dela na tem, da bi psice kotile naravno. V Angliji je bilo uvedeno pravilo glede števila carskih rezov, ki bi jih psica lahko imela. Tako da ni več "zdravozagotovo", da se psico pelje na carski rez. Največkrat je strah vzreditelja tisti, ki prevaga za odločitev za carski rez. V Sloveniji je psička Big Bulls Campari on Ice, ki je vsa legla kotila naravno in upam, da bo čimveč takih psic.
V Angliji prav tako psarna Hillplace Bulldogs stremi samo k naravnim kotitvam in že nekaj generacij niso imeli carskega reza v liniji. Tako da situacija se izboljšuje, ne vidim pa potrebe, da bi se moral spremeniti izgled buldogov, kot to želijo doseči nekatere organizacije. Vsaka paritev in vsaka kotitev morata biti skrbno načrtovani in znano mora biti dejstvo, da lahko gre kaj narobe in da bo potreben carski rez. Buldogi so pač specifika (pa ne samo oni), ko na žalost kotitev ne gre zmeraj po načrtih. Marsikatera druga pasma pa ima druge težave in zato je potrebno delati in izbirati pse, ki bodo stanje v pasmi izboljšali. In zato je potrebno podpirati vzreditelje, ki se trudijo in ne kupovat pasemskih psov od šteparjev in puppymillov. Pa mogoče čez 20 let ne boš rabila postavljat takih vprašanj na forumih in skušala očrniti pasem, ker bo večina zdravstvenih težav izkoreninjenih.
Še kakšno vprašanje o buldogih?

Bulldogs... And nothing else...


Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1172 : 06 Februar 2013, 20:37:53
Sem si prebrala tudi temo o buldogih in tam dobila odgovore, tako da, ne, nimam več vprašanj.

Samo še tole bom komentirala - da blatim rodovniško vzrejo in poskušam očrniti pasme.
Rodovniška vzreja blati samo sebe. In vzreditelji sami črnijo pasme. Nobena pasma, noben pes nima problemov zaradi mene. Imajo jih pa zato, ker si ljudje (v prvi vrsti vzreditelji, v drugi tudi kupci) pač zmišljujejo, kaj njim (vizualno) bolj ustreza. Tako da nanje se obrni  :-X

Spare me the propaganda.


wayra

  • Gost
Odgovori #1173 : 06 Februar 2013, 20:44:54
Draga Barbara10! Glede boksov ima predpisane mere, če ne si pa pojdi sama zmerit. Pse in ostale živali ima iskreno rad, se z njimi ukvarja, jih šola itd. Povej mi, če ti svoja legla podariš ali morda tudi kaniš zaslužit par eurov po psu morebiti? Ker če služiš in pse prodajaš, je zate pes tako kot za vse druge predmet in suženj, saj se oseb ne prodaja. Tukaj je luknja v zakonodaji saj dokler le ta psa obravnava kot stvar , predmet in dopušča njegovo prodajo, bodo  pes in ostale živali vedno tudi vir zaslužkarstva, pa ne glede kako se ravna z njimi. To so samo stopnje, nekateri se osebno ukvarjajo s svojimi legli, drugi jih osnovno socializirajo, spet tretji jih hranijo in ohranjajo čiste, četrti jih dofutrajo in prodajo, potem so tu pasje farme, kjer ni važno tudi če nekateri poginejo... To so le stopnje, če se gre za mučenje, je seveda potrebna prijava, dokler pa se prodajajo, je težko ločevati in obtoževati za koga so le vir zaslužka in kdo jih ima resnično rad.
Tudi je kljub vsem testom nemogoče zagotavljati, da mati narava ne dela napak samo zato ker so starši 100% zdravi in preverjeni, kot tudi psi iz ne toliko preverjenih legel niso vsi rakasti, invalidni, alergični in nezdravi, kot nekateri trdijo. Pes je le živo bitje in ko se nekdo odloči zanj, ne glede koliko denarja ima, kaj si je izbral in kje bo kupil, ni nobene garancije, vsak ima svobodo odločanja in ni treba že vnaprej določiti kdo narobe izbere.
Ko se nekdo odloči za vzrejo, takšno ali drugačno, rodovniško ali šteparsko, je vselej posredi želja po zaslužku. Nisem še naletela na osebo, ki bi resnično rada osrečila svojo psičko z materinstvom, plačala vse preglede na svoje stroške in nato kužke podarila zato, da bi bila njena psička srečna mamica in novi lastniki  zadovoljni in odgovorni, ker so psa dobili zastonj. 
Če pa bi rada dokazala nasprotno, Barbara10, mi lahko podariš kužka iz svojega legla, ali komu drugemu.  Pa da ne bo pomote, imam rodovniško psičko tudi sama, pa ne vzrejam, niti nimam tega v načtru. Lahko pa razjasniš svoje razloge za vzrejo, če ni to zaslužek, zakaj torej?




manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1174 : 06 Februar 2013, 21:04:34
Vzemimo za primer eno pasmo z npr. potlačenim gobcem. Vzreditelj te pasme res lepo skrbi za svoje pse, pri paritvah pazi na vse možno, potemtakem je dober vzreditelj? Kljub temu, da vzreja pasmo, ki ima zaradi potlačenega gobca probleme z dihanjem? Absurd. Ampak vse kar je očitno važno, je to, da so ljudem (kupcem in vzrediteljem) vizualno všeč takšni psi ("brez" gobca, pretirano odlakani itd). Pravica do lastnega mnenja in okusa se menda temu reče.
In tisto vzrejno dovoljenje je potem kaj? Samo sebi v posmeh.
Pa pasjih farm nikakor ne zagovarjam. Ampak mene je rodovniška vzreja izredno razočarala. Vem ja, da so tudi pasme, ki so še "normalne" in vzreditelji, ki imajo še kaj etike in vesti. Nasplošno gledano pa ....

To je za mene blatenje vzrediteljev in pasem s potlačenim gobcem.


Rodovniška vzreja blati samo sebe. In vzreditelji sami črnijo pasme. Nobena pasma, noben pes nima problemov zaradi mene.

Kr nekaj... Zdaj bi lahko napisala spet o dobrih in slabih vzrediteljih pa se mi ne da vrteti v krogu, tako kot tebi, ko spet kr nasplošno govoriš slabo o rodovniški vzreji...

Bulldogs... And nothing else...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1175 : 06 Februar 2013, 21:09:35
Citiraj
Glede boksov ima predpisane mere, če ne si pa pojdi sama zmerit
Verjamem, da se je potrudil vsaj toliko, da pri nastanitvi psov izpolni minimalne z zakonom predpisane pogoje. Ker bi sicer pri tolikšnem številu psov lahko kakšnemu inšpektorju celo v uč padel. Tudi nihče ni trdil, da krši kakšen predpis, čeprav pri nerodovniški vzreji ni mogoče ugotoviti tega, kako stare živali pari in kolikokrat. Prav tako nihče ne preveri v kakšnem stanju so mladiči ob oddaji.
Praviš, da svoje pse (in seveda njihove mladiče) šola in socializira. Pa še konje ima, če prav razumem. Lepo. Koliko ljudi pa ima zaposlenih, da mu to počnejo? In če že ima Lepe, Zdrave, Šolane, Rodovniške....Pse, zakaj štepa nerodovniške mladiče? Ha? Zato da jih poklanja revežem? Ko bi z samo za spoznanje večjim vložkom lahko vsaj podvojil dobiček? Če se res drži VSEH predpisov ki veljajo za vzrejo  psov ima namreč z mladiči skoraj enake stroške kot bi jih imel z rodovniškim leglom (glede na to, da ima svoje samce, bi moral plačati samo še administrativne stroške). Kje je torej keč? Mogoče se pa le ne drži vseh pravil, pa mu je všeč da lahko pari psice kolikokrat se mu naprdne? Ali pa ima kaj za skrit pred vzrejnim referentom, ki bi si vsaj dvakrat pogledal vsako leglo in pogoje v katerih žive psica in mladiči?


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #1176 : 06 Februar 2013, 21:10:21
ker bo večina zdravstvenih težav izkoreninjenih.

tole pa je cvetka leta


wayra



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1177 : 06 Februar 2013, 21:15:38
Sej je bilo kot cvetka tudi mišljeno.
Vsi vemo, da se ta del
In zato je potrebno podpirati vzreditelje, ki se trudijo in ne kupovat pasemskih psov od šteparjev in puppymillov. Pa mogoče čez 20 let ne boš rabila postavljat takih vprašanj na forumih in skušala očrniti pasem, ker bo večina zdravstvenih težav izkoreninjenih.

ne bo zgodil... Ker se vse vrti v krogu in je trud tapravih vzrediteljev lahko in tudi je/bo hitro uničen.

Zanimivo kako ste tisti, ki ste proti rodovniški vzreji in imate toliko za povedati čez njo taki negativci in si očitno niti ne želite, da bi se stvari spremenile in da bi se ločilo zrno od plevela... Oziroma se celo lajkajo posti od wayre... Noro.

Bulldogs... And nothing else...


wayra

  • Gost
Odgovori #1178 : 06 Februar 2013, 21:59:27
Po domače povedano:  prodajalec iz bolhe prodaja psa po 200 eur in ima od tega 150eur zaslužka, nekaj dela je tudi imel, saj prisrčnih mladičkov ne moreš kar tako ignorirati, barbara10 pa prodaja pse za ne vem,  1000 eur, od tega je imela mogoče  za 500 eur stroškov in se je resnično ukvarjala z mladički, jih socializirala in tudi nekaj naučila, bravo, zato si obeta zaslužek za svoje delo vsaj 300 eur po mladičku. Kdo lahko resnično garantira kateri mladiček bo dolgoročno bolj zdrav in doživel več let?
Kdo lahko garantira, da mladička za 1000 eur ne bo kupil razvajeni človek, ki si to lahko privošči in mu bo pes le igrača za kratek čas , preostanek življenja pa bo preživel zaprt v pesjaku, osamljen in žalosten ko si bo gospodar kupil drugo igračko? Po drugi strani pa bo lahko pes za 200 eur postal ljubljenček nekoga, ki je komaj zbral denar in si nikoli ne bi mogel privoščiti rodovniškega, sedaj pa ga ima rad kot boga.  Kako veste?  Lahko je tudi obratno. Kdo ste, da boste sodili?
Tudi nikjer ne piše, da je že učen mladič boljši od surovega. Sama sem kupila dva rodovniška, popolnoma surova in celo 4 mesečna, pa me vse ubogata,  obiskovala pa sem z njima samo malo šolo, pa še to izmenično, imam pa tudi dva konja in ostale živali, imam celo učene kokoši. Psa vzamem s seboj na ježo brez problema oba, spuščena v gozdu.
Lanabela, verjetno ni sam za vse, kot tudi sama nisi, saj tudi ti ne moreš  sama kvalitetno poskrbeti in se ukvarjati z 8? psov?
Na zagovarjam niti izključno rodovniške vzreje  niti ostale vzreje,  samo sama cena ne more zagotoviti kvalitete psa ali lastnika. In ne razumem zakaj je pes brez papirja plevel,  Manchy?
Saj nismo bogovi, psi se množijo z nami ali brez nas.
V mladosti smo se verjetno vsi igrali igrico : Kdo se boji Črnega moža. In koliko od nas se zaveda, da je igra v resnici diskriminatorna?



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #1179 : 06 Februar 2013, 22:06:04
"Pravi" vzreditelji so kot kaplja v morju "nepravih" vzrediteljev.
Poglej pse 20 let nazaj in danes....tadrugi vzreditelji so požrli taprve, še slabše bo, pa če mi pišemo tu gor ali ne. Tudi meni ljube pasme so se sfižile, in to zelo. Lahko kaj naredim zoper to? Nič. Zato, ker mi ni všeč današnje vzrejanje, še ne pomeni, da sem proti rodovniškim psom.
Ja, strinjam se z wayro (tudi drugim postom)...kakorkoli obrneš, je v igri denar.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1180 : 06 Februar 2013, 22:13:11
In ne razumem zakaj je pes brez papirja plevel,  Manchy?

Ostalega se mi sploh ne da komentirati, ampak kdaj pa sem jaz rekla, daje pes brez papirja plevel??? Prosim, ne trosit takih neumnosti in jih povrh vsega še polagati v moja usta.
Je pa res, da so za mene plevel vsi preprodajalci in šteparji, ki gledajo na pasje mladičke, kot na kos mesa, s pomočjo katerega bodo služili denar! Uboge reveže se natrpa v kletke, nerazgliščene, necepljene, šverca na stotine kilometre daleč... Njihove pasje mame imajo legla na vsako gonitev, nobenega nadzora nad zdravjem psov. Daj prosim lepo, sploh mi ne omenjat prodajalcev z Bolhe s psi po 200 €. In ne omenjat nekoga, ki nima denarja in je komaj zbral denar. Če nekdo lahko zbere 500 eur za nerodovniško čivavo, francoza, mopsa, itd., jih lahko tudi nekaj več za rodovniškega. Zraven tega se da z vsakim pravim vzrediteljem dogovoriti za plačilo na obroke. Če pa ne more zbrati 300 € več, pa ne vem kako bo oskrbel psa, če bo šlo slučajno kaj narobe... Veliko simpatičnih kužkov se podarja, naj gredo raje na podarim.si in tam vzamejo kakšnega, kot pa na bolha.com in dajo denar za "čivavo" in se s tem začaran krog vrti dalje. Ravno zaradi tega se stanje ne bo nikoli spremenilo.

Aja, pardon, ker nek vzreditelj, ki ima doma vrhunsko psico, pravo predstavnico pasme, izbere plemenjaka, za katerega konkretno plača (oba imata opravljen vzrejni pregled in zdravstvene teste), se pelje kar lepo razdaljo do samca ali plača uvoz ohlajene ali zamrzjene sperme, iz kombinacije se skotijo 3 mladički, za oskrbo katerih si vzame dopust. Plača kvalitetno hrano, razgliščenja, cepljenja, rodovnike. In prasec še upa za mladička potem kasirati 800€?? Nesramnost, moral bi kasirati pol manj, tako kot tisti iz Bolhe, ki ni naredil nič od zgoraj naštetega!!


Bulldogs... And nothing else...


wayra

  • Gost
Odgovori #1181 : 06 Februar 2013, 22:23:07
Sej pravim, dokler se psi prodajajo ne bo miru. Ni razlike a ne razumeš?  Samo v niansah. Vsak ima željo po zaslužku.  Tako ali drugače. Tisti, ki pa kužka vzamejo zastonj pa sploh verjetno nimajo denarja za oskrbo in vse ostalo. ne razumeš bistva. 
Vsak po svoje sanja, ni problema, problem je ko je vsak po svoje buden.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1182 : 07 Februar 2013, 00:26:50
Rodovniška vzreja blati samo sebe. In vzreditelji sami črnijo pasme. Nobena pasma, noben pes nima problemov zaradi mene. Imajo jih pa zato, ker si ljudje (v prvi vrsti vzreditelji, v drugi tudi kupci) pač zmišljujejo, kaj njim (vizualno) bolj ustreza. Tako da nanje se obrni  :-X
Mhm...

Sej pravim, dokler se psi prodajajo ne bo miru.
Mhm...

čeprav pri nerodovniški vzreji ni mogoče ugotoviti tega, kako stare živali pari in kolikokrat. Prav tako nihče ne preveri v kakšnem stanju so mladiči ob oddaji.
To ni čisto res, da ni mogoče. Če nadzor odpoveduje ali pa se inšpektorji ukvarjajo s preganjanjem prijaviteljev namesto kršiteljev kot se zna zgodit, al pa s kakšno podobno rečjo namesto nadzorom rejcev/prodajalcev živali ali pa se zgovarjajo na kadrovsko podhranjenost... je pa to drug problem. In v tem primeru nam tudi strožja zakonodaja ne bi pomagala, kar je sicer prvi pogoj za zahtevat boljše bivalne pogoje. Osveščanje gre pa žal bolj počasi. V odnosu do živali smo mogoče še vedno preblizu Balkana.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1183 : 07 Februar 2013, 10:42:54
Citiraj
Zanimivo kako ste tisti, ki ste proti rodovniški vzreji in imate toliko za povedati čez njo taki negativci in si očitno niti ne želite, da bi se stvari spremenile 

Da, za svinjarije ki se dogajajo v rodovniški vzreji so krivi kupci nerodovniškov psov in mešancev,..
Čeravno umetna oploditev, potlačeni gobec, deformirane lobanje in carski rezi sploh ni "svinjarija "ampak samo bistvo rodovniške vzreje ? doseći aktualen standard za ceno živali ? tako pa se pasma niti sama več ne more razmoževati

krasen novi svet pasje evgenike

Citiraj
ker bo večina zdravstvenih težav izkoreninjenih

kot jih je vzreja plemenjakov že  v Angliji ? zdravensih težav z rodovniško vzrejo ne bo izkoreninjenih,kvečjemu se osirumaši genetska diverziteta živali

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1184 : 07 Februar 2013, 15:17:49
Ostalega se mi sploh ne da komentirati, ampak kdaj pa sem jaz rekla, daje pes brez papirja plevel??? Prosim, ne trosit takih neumnosti in jih povrh vsega še polagati v moja usta.

Enako :)
Namreč, kdaj sem jaz rekla, da sem proti rodovniški vzreji? Nisem. Sem pa (med drugim) proti takim ekstremom in trapastim opravičevanjem le-teh. Češ, meni so takšni všeč. In saj v resnici nimajo problemov, samo pazit moraš ful, s kom pariš...
Pa velja za katerokoli pasmo, ne samo za buldoge.

Ničkolikokrat sem prebrala, da če se kupuje psa, se gleda karakter, pa zdravje. Videz pa ne oz. je nekje na zadnjem mestu. Ma očitno ni tako.

Spare me the propaganda.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1185 : 07 Februar 2013, 15:47:55
Ostalih otrobov ne bom komentirala, tole pa moram:
Citiraj
Lanabela, verjetno ni sam za vse, kot tudi sama nisi, saj tudi ti ne moreš  sama kvalitetno poskrbeti in se ukvarjati z 8? psov?

1. jih ni osem, ampak 5 (največ jih je bilo 6)
2. nisem sama ampak za pse skrbiva dva
3. NIKOLI nisem imela več kot eno leglo naenkrat

Problem nastane, kadar imaš poleg odraslih psov še dve ali več legel (v oglasih je večkrat oglaševal tudi po tri legla hkrati). Pa ne rabimo imeti učenih mladičev, pač pa socializirane: ni dovolj, da se prinese hrana in spucajo dreki. In če ostanejo mladiči v leglu dlje kor 8 tednov, je nujno z njimi se ukvarjat tudi individualno, ker imajo sicer lahko trajne posledice (v tem pogledu so kmečki mladiči, s katerimi se igrajo otroci bistveno na boljšem kot mladiči iz pesjaka)

Citiraj
To ni čisto res, da ni mogoče.
Ni mogoče, ker je praktično nemogoče dokazati, koliko legel je imela določena psica in kdaj. Ko se bo vpisovala njena številka čipa pri registraciji mladičev, bo to možno (čeprav močno dvomim, da se bo komu dalo ukvarjati s tem)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1186 : 07 Februar 2013, 16:05:33
Citiraj
Namreč, kdaj sem jaz rekla, da sem proti rodovniški vzreji? Nisem. Sem pa (med drugim) proti takim ekstremom in trapastim opravičevanjem le-teh

po njihovi logiki vsak, ki kritizira rodovniško vzrejo ali podpira šteparje ali pa blati vzreditelje, gre za tipičen odziv fanatizma in ponavadi dokaj jasen znak da tle nekaj smrdi ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #1187 : 07 Februar 2013, 17:30:56
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=355.msg519265#new

V linku sta omenjeni dve pasmi, ki jim je tako opevana rodovniška vzreja naredila veeeeeliko dobrega  ::). Še celo vzrediteljica "pojamra" o zdravstvenih problemih neke pasme, skoraj ne morem verjeti.
Res, koga imate za norca?
To je samo ena izmed tem v katero sem čisto slučajno pokukala. Zagotovo se pri vsaki, ali vsaj vsaki drugi pasmi, dogaja podobno.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #1188 : 07 Februar 2013, 17:40:42
Joj pa joj...never ending story...že nekaj časa se v vsaki temi razvije debata rodovniški/nerodovniški in se potem sploh ne neha...tisti, ki zagovarjamo rodovniško vzrejo bomo pač kupovali rodovniške pse...tistim, ki jim je pa nerodovniška vzreja tako ljuba, naj pa kupujejo pri šteparjih...



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1189 : 07 Februar 2013, 19:03:37
Citiraj
.tisti, ki zagovarjamo rodovniško vzrejo bomo pač kupovali rodovniške pse...tistim, ki jim je pa nerodovniška vzreja tako ljuba, naj pa kupujejo pri šteparjih...

seveda takoj asociiraš nerodovniško vzrejo z šteparji, ker teh kljub konkretnim primerom rodovniška ne pozna ?

pravi mali kult ste ustvarile tle

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #1190 : 07 Februar 2013, 19:08:19
Za mene so takšni ljudje šteparji...za tebe pa so vzreditelji šteparji...vsak ima svoje mnenje, ki ga ima pravico izražati, ampak dejansko je tale kregaraj že prerasel v pravi dolgčas, ...



Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1191 : 07 Februar 2013, 19:29:42
Ja, je hudič, če človek naredi točno tisto, kar svetujete. Torej, da se pozanima ;)

Spare me the propaganda.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1192 : 07 Februar 2013, 19:50:11
Hudič je, ko se pozanimate, kupite rodovniškega psa nato pa rjujete, kako je rodovniška vzreja v k**** ter da se jo da izkoreniniti samo z ne-nakupom teh psov  :)

se čist strinjam s urso, tole je že strašno brezvezna in dolgočasna debata, sploh ker jo zagovorniki ne-rodovniški vzreje privlečejo ven v čisto vsaki temi, četudi bi znala bit zelo zanimiva tudi za njih ne samo za naš kult.



Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1193 : 07 Februar 2013, 20:18:00
Nimam nobenega psa (še). Še manj sem rekla, da se da rodovniško vzrejo izkoreniniti, pa še manj, da se jo da izkoreniniti samo z nenakupom teh psov.
Izkoreninilo se verjetno ne bo nobene vzreje, ker ljudje pač (očitno) delamo, kar želimo, ne glede na vse. Kratko v tem potegnejo pa psi, rodovniški ali nerodovniški.
Brezvezno in dolgočasno... kaj bi pa radi? Enostranske debate, kjer se hvali rodovniško vzrejo, tistih "par" slabih vzrediteljev pač ignorirajmo, pljuvajmo pa seveda le po vsem ostalem? 

Če je pasma nasplošno v k****, a ni pametno nekaj spremenit? Tudi izgled? Recimo, da ne bomo spet o kratkogobčnih ;) pa "gigantske". Popravite me, če se motim - a nimajo kratke življenjske dobe? Že zaradi same velikosti/teže? A se že kaj dela na tem, da bi bile te pasme neke normalne velikosti? Valjda se, kajne, ker vzreja se v dobro psov, pa važen je karakter pa zdravje. 

Spare me the propaganda.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1194 : 07 Februar 2013, 20:30:38
se čist strinjam s urso, tole je že strašno brezvezna in dolgočasna debata, sploh ker jo zagovorniki ne-rodovniški vzreje privlečejo ven v čisto vsaki temi, četudi bi znala bit zelo zanimiva tudi za njih ne samo za naš kult.
Ampak komentirat sta pa morale vseeno obe. Pa taka brezveznost... še dobro, da se zagovorniki rodovniške vzreje tako kritično nazaj držite. Se kar strinjam z Davorjem, da zadeva precej na kult vleče...

Ni mogoče, ker je praktično nemogoče dokazati, koliko legel je imela določena psica in kdaj.
Ja pa ne more bit res, sej se ne dogajajo stvari inkognito. Interesa ni. Psi nekako se prodajo, v teh temah dobi človek občutek, da je zadeva precej razširjena, oglasov je malo morje, uporabniki foruma poznate ali pa veste za takoimenovane šteparje in njihove zlorabe, nadzor pa ni mogoč?  ??? Jaz ne štekam.
S prepovedjo prodaje se bo pa prej kot kaj drugega ustvaril črni trg, ki ga bo še težje kontrolirat, tudi če se interes pojavi. Pol bo šele fajn...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1195 : 07 Februar 2013, 20:50:18
Ampak komentirat sta pa morale vseeno obe. Pa taka brezveznost...

A ni no? Imamo temo rodovniški/nerodovniški pa se naj tam vleče debata nadaljnih 40 strani, ne vidim pa smisla da je treba vsako temo zasmetit s to tematiko,sej se ja sam o tem se še piše na forumu in druge teme sploh ne morejo zaživet. Po parih straneg argumentirane debate na nivoju se najde nekdo, ki bo iz konteksta vzel vse in začne spet svojo lajno sukat. Poznamo stališča drug drugega, za nadaljno debato o tem pa imamo primerno temo.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1196 : 07 Februar 2013, 21:01:32
Čaki, a ni ena taka tema zavila v xxx vode in se končala z zaklepom?  :D

Odvisno kako pogledaš. Je čisto možno, da imajo take teme skupni imenovalec, pa se zato vedno isto končajo. Konstruktivno debate vključujejo poslušanje in govorjenje, nekaj kritičnosti je pa tudi nujne. Zdej - če greš pogledat te teme... ne vem, če ne dobiš občutka, da prepričani prepričujemo prepričane. Pa če še malo bolj pogledaš, je napisal že Davor, se dokaj hitro potegnejo zaključki, da če ne podpiraš rodovniške vzreje si pa za šteparje. To seveda ni res, ampak je manj pomembno kot to, da zato pač končajo kot končajo. Oz. pidog je nekje zapisal kakšne rezultate dajejo skrajnosti. Sej maš v tej temi lep primer:
Ja, je hudič, če človek naredi točno tisto, kar svetujete. Torej, da se pozanima ;)
In potem se zadeva odpelje kamor vedno se...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1197 : 08 Februar 2013, 16:04:15
sleepy in ostali dajemo potencialnim ali obstoječim lastnikom psom možnost , da dobijo celotno zgodbo ne zgolj tiste ki se na teh straneh in po raznih  KDjih agresivno propagira : zveličanje rodovnika brez prav nobene kritične distance in ignoriranja resnih problemov ki škodijo živali z prelaganjem krivde na druge 
V mojem interesu je ( kot bi moralo bit vsakemu ki ima v glavi vse čisto) da se psom nudi to kar je za NJIH dobrobitno, neglede po kakšnem ključu nekateri to vrsto razločujete;

Dejansko se mi zdi da ob anonimnosti tule ženske sploh ne berete kakšne skrajnosti  pišete:

- vsi ki ne sledijo naši veri  podpirajo slabo
-če imaš psa z rodovnikom kaj si držneš slednjega kritizirati
- psi brez papirja so ščeneta, tisti pa ki ga kupi neodgovoren lastnik
-odgovornost lastnika psa se meri s tem kolikor je za njega pripravljen plačati
-inbreeding, evgenika, oddaja izžetih samic je včasij nuja če želiš kvaliteto v kinologiji
-za nepopravljivo škodo pasmam , kot so nemški ovčarji je kriv Matoša
 

Gre za retoriko indoktrinacije z močnim priokusom fanatizma,popolnoma jasno da se nekateri s takšno retoriko ne strinjamo saj jaz osebno ne
želim da se vse ljubitelje psov asociira s tem, kar žal ravno zaradi takšnih ekstremov javnost in mediji počno 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1198 : 08 Februar 2013, 16:31:57
Ja, ja, Davor..........ti se kar tolaži. Boš videl čez čas, ko bo "uradna kinologija" odpravila vse bolezni  :o. Da o "pasemskih značilnostih" sploh ne razpravljamo  :o

Vsekakor pa; po nerodovniškega samo v zavetišče  :o

Zanimiv je tudi izvor besede "čistokrvni"  :o ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1199 : 08 Februar 2013, 17:48:43
Dejansko se mi zdi da ob anonimnosti tule ženske sploh ne berete kakšne skrajnosti  pišete:

- vsi ki ne sledijo naši veri  podpirajo slabo
-če imaš psa z rodovnikom kaj si držneš slednjega kritizirati
- psi brez papirja so ščeneta, tisti pa ki ga kupi neodgovoren lastnik
-odgovornost lastnika psa se meri s tem kolikor je za njega pripravljen plačati
-inbreeding, evgenika, oddaja izžetih samic je včasij nuja če želiš kvaliteto v kinologiji
-za nepopravljivo škodo pasmam , kot so nemški ovčarji je kriv Matoša
 

Izvrstno jemlješ iz konteksta in si prirejaš na svoj način, iz tebe še bo nekaj  :)