Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 512398

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #960 : 13 April 2011, 10:10:20
Čisti ista zgodba kot sem jo slišala par mesecev nazaj, ko je celo leglo poginilo zaradai parvo. In tam je bil tud mladiček prodan v nemčijo, težave so se začele takoj naslednji dan, psiček je umrl po parih dnevih, isti simptomi. BTW saj lahko ugotovijo da je parvo bil vzrok. In parvo ima inkubacijsko dobo 2-3 tedne če se ne motim, tako da...
bi rekla da so tudi vsi ostali mladički že mrtvi, žal.


Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #961 : 13 April 2011, 10:26:43
ko je veterinarka prvič omenila da je možnost pasje kuge sem jo prosila če lahko naredi kšne teste da bi ugotovil kaj je in jo potem znali temu primerno zdravit...pa mi je rekla da to negre..da se neda...

vem da pred cepljenjem je pogledala za zobke in videla je da ima tudi pruh... nevem pa ali lahko to prej ugotovi..

botticelli: parvo virozo lahko dobijo če niso pravilno cepljeni za te ''otroške'' bolezni k more bit mladiček cepljen 9 teden ane?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #962 : 13 April 2011, 10:34:47
http://www.radiokoper.si/zabava/svetovalnica/obvezno-cepljenje-proti-steklini/194217
Starost mladiča ob prvem cepljenju je odvisna od tega, ali je bila njegova mama cepljena ali ne. Če je mati bila cepljena, mladička proti vsem kužnim boleznim prvič cepimo pri starosti 8 tednov in cepljenje ponovimo pri 14 tednih. Cepljenje proti steklini je torej ravno vmes, 14 dni po prvem cepljenju proti kužni bolezni in 14 dni pred drugim cepljenjem.

Če mati psica ni bila cepljena ali njenega statusa ne poznamo, so mladički proti kužni bolezni prvič cepljeni že pri 6 tednih, nato znova pri 10 tednih in tretjič pri 14 tednih. Vmes pa seveda tudi proti steklini.

Cepljenja so tako razporejena zato, da imunski sistem mladiča ni preveč obremenjen, saj se v tej starosti še razvija.




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #963 : 13 April 2011, 10:59:27
ĆČudno, ker test obstaja in lahko testirajo.... verjetno pa seveda ni poceni.

Jaz moje mladiče, kjer je mama cepljenja, prvič cepim šele pri 10-11 tednih, ter nato pri 16.tednih. To je najnovejša praksa, seveda so mladički do 11 tedna doma pri meni.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #964 : 13 April 2011, 12:07:33
če cepiš pri 11 tednih morajo biti  mladiči do 12 tedna doma, do 17 tedna pa ne smejo v družbo neznanih  psov in na bolj obljudene sprehajalne poti. Od 7 do 12 tedna se pri mladiču (sploh pri bolj zahtevnih pasmah s hitrim razvojem) toliko zamudi, da res ni vredno. Pred leti se je še nekako dalo, ko je bila precepljenost boljša in uvoženih mladičev ni bilo na kamione, zdaj je tveganje za necepljene mladiče preveliko - ne samo, da je zelo veliko parvoviroze, tudi kuga ni več nobena redkost.

Za to, kar se je zgodilo z mladičem prav gotovo ni bil kriv veterinar, ki ga je drugič cepil in zdravil. Če je cepljenje vpisano na kartonček, ki ne velja več, ni v bistvu nič hudega (glavno je, da je cepivo še veljavno) - veterinarji ne smejo izdati potnega lista mladiču, ki še ni čipiran, čipira pa se ga pri cepljenju proti steklini. Če ga prej, mora lastnik posebej plačati. Zato nekateri cepljenje proti kužnim boleznim vpišejo na take ali drugačne listke, in kasneje, ko je pes cepljen proti steklini podatke vpišejo v potni list.

Za parvo in kugo je značilno, da lahko izbruhnejo izredno hitro - včasih se zgodi, da je pes zvečer še zdrav in živahen, zjutraj je pa napol mrtev. inkubacijska doba je precej dolga, zato je možno, da so bili mladiči okuženi še pred prvim cepljenjem ali pa v obdobju kmalu po cepljenju, ko se imunost še ni razvila.  Že samo selitev v nov dom je lahko zadosten razlog, da bolezen nenadoma izbruhne z vso močjo (medtem, ko so mladiči, ki so ostali doma še zdravi)

Zdej, testirati je seveda mogoče, vendar testov nimajo vsi veterinarji, izid zdravljenja ne bi bil nič drugačen, zdravljenje pa je bilo, po napisanem sodeč pravilno.

Lahko bi se že enkrat naučili nekaj iz  lastnih napak in nehali prelagati odgovornost za nepremišljenost na druge.



Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #965 : 13 April 2011, 12:18:38
Lanabela: pri prvem postu sem napisala da vem da sem sama kriva, ker se nisem zadosti pozanimala pred nakupom psičke, v kake težave lahko zaidem če vzamem psa pri preprodajalcih.

krivde ne valim na nikogar drugega ker kot sem napisala 100% razloga za pogin ne poznam ker nism dala delat obdukcije - sm verjela veterinarju.

moj namen ni bil kriviti kogarkoli drugega, upam samo da bo moja napaka izučila koga ki misli kupovati psičke preko preprodajalcev.

sem pa vesela, da mi bolj izkušeni dajejo informacije - npr nisem vedela da se potnega lista ne sme izdati mladiču ki še ni čipiran..



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #966 : 13 April 2011, 13:13:48
Sem imela občutek, da se skuša krivdo naprtiti veterinarju. Kriva je seveda vzrediteljica, kupci pa so pač plačali svojo nepremišljenost. Problem je v tem, da če se krivdo naprti veterinarju, se iz cele štorije ne naučiš nič.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #967 : 13 April 2011, 13:21:04
Ne, ni se skušalo naprtiti krivde veterinarju, vsaj pika poka je ni skušala. Jaz sem tista, ki je "kriva" da je tako izpadlo.

V bistvu sem hotela samo opozoriti, da ne glede na vse in res veliko možnost, da je problem točno v tem, da je bil pes nabavljen tako kot je bil,... da vseeno včasih pa stvari le niso take kot so videt na prvi pogled, čeprav največkrat so točno take. ;)



Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #968 : 13 April 2011, 13:43:45
drugače pa, kar se tiče bolhe in njenih oglasov...

pred kratkim sem govorila z eno ki dela na bolhi, pa sem ji predlagala, da ustanovijo nekakšen forum, kjer bi lahko delil svoje izkušnje z prodajalci na bolhi.

pa je rekla da v prihodnosti tega še ne načrtujejo, bodo pa v kratkem uvedli OCENJEVANJE OGLASOV
se pravi da bomo pri usakem oglasu lahko dali nekakšen like oz don't like ...se mi zdi kr fajn zadeva...mogoče bomo s tem mal omejili preprodajo mladičkov...



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #969 : 24 Junij 2011, 11:11:54
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/cairn-terier-prednik-belega-visavskega-terierja-mladicki-rodovniskih-starsev-oglas1275211040

še ena šteparka nerodovniških psov, kateri je bila odvzeta rodovniška mladička cairn terierja. Dotična gospa "vzreja" tudi nerodovniške višavce in je zato malce vprašljivo resnično poreklo teh mladičev, saj bi lahko bili tudi križanci med višavcem in cairnom.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #970 : 24 Junij 2011, 11:28:19
Tole so skoraj zagotovo mešanci med višavcem in carinom...
ali pač...



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #971 : 24 Junij 2011, 14:31:50
Oglas je že popravljen: http://www.bolha.com/oglas.php?id=oglas1275211040 in ima zdaj naslov: BELI VIŠAVSKI &CAIRN TERIER - prednik belega višavskega terierja - mladički rodovniških staršev  ;D ::)...kjer razlaga, da so mladiči plod ljubezni med cairnom in višavko :'(
Še vedno pa je med oglasi za pasemske pse z rodovnikom. >:(


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #972 : 24 Junij 2011, 15:23:16
Oglas je že popravljen: http://www.bolha.com/oglas.php?id=oglas1275211040 in ima zdaj naslov: BELI VIŠAVSKI &CAIRN TERIER - prednik belega višavskega terierja - mladički rodovniških staršev  ;D ::)...kjer razlaga, da so mladiči plod ljubezni med cairnom in višavko :'(
Še vedno pa je med oglasi za pasemske pse z rodovnikom. >:(

Pošlji na bolho opozorilo, da so to mešanci pa potem prestavijo. Vsaj ko sem jaz za eno leglo poslala so  ;)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #973 : 24 Junij 2011, 19:18:54
Jaz sem še vzrediteljici "plemenjaka" napisala email, če bo kaj zaleglo.  :-X



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #974 : 24 Junij 2011, 22:34:01
Oglas je že med mešanci  ;D


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #975 : 24 Junij 2011, 23:11:53
"NIMAJO RODOVNIKOV,SAJ SO PLOD LJUBEZNI MED CAIRN IN VIŠAVSKIM TERIERJEM,KAR NI PRIZNANO S STRANI KINOLOŠKE ZVEZE,ZATO JE TUDI CENA TEMU PRIMERNA."

Ja meni se tudi 350€ zdi primerna cena... ::)



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #976 : 25 Junij 2011, 07:13:03
Oh ta KZS, sram ga bodi, da ne priznava te čudovite ljubezenske zgodbe.  ;D



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #977 : 25 Junij 2011, 07:16:02
To tudi jaz ne razumem...kako so lahko takšni! ::)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #978 : 25 Junij 2011, 09:29:35
Off topic,Lanabela,ni res,da se mladiču več ne izda Eu potnega lista.Od januarja dalje se vse mladičke pri prvem cepljenju proti kužnim boleznim cepi,čipira,zavede v CRPsi in se jim izda potni list.Če je mladič pred prvim cepljenjem že rezerviran se ga lahko prijavi na novega lastnika,v kolikor novega lastnika še nima se ga prijavi na vzreditelja.Kasneje se z obrazcem za spremembo lastništva to prenese na novega lastnika.Vsak mladič,ki je cepljen in čipiran ima pri odhodu od doma že EU potni list,drugače ni zaveden v CRPsi,kjer je podatek o št.potnega lista za psa obvezen.Tisti,ki bo zraven psa dobil kartonček-tak pes nima nobenega zdravstvenega dokumenta.
Tjaša



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #979 : 26 Junij 2011, 08:29:06
Moram priznati, da sem spremenila mnenje o njej saj sem se na dolgo pogovorila z njo in mi je marsikaj tudi pojasnila. Ok, še vedno se ne strinjam z nerodovniškimi legli (upam, da jo bom glede tega uspela "preusmeriti"), vendar pa sem dobila vtis, da je resnično velik ljubitelj živali. Upam, da ta moj vtis tokrat ni bil napačen in je res takšna, kot se je predstavila.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #980 : 26 Junij 2011, 20:59:51
Mislim, da pravi ljubitelj živali ne štepa psov in zavestno ne spodbuja tega.

Je razlika med tem da si ljubitelj živali in da imaš preprosto rad svojo žival. Vsaj zame je tukaj razlika.



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #981 : 26 Junij 2011, 21:23:29
Ja, s tem se pa v celoti strinjam in glede na nekatere dodatne informacije...hm, kot kaže sem pri svojih letih naivno padla na lepe besede. :-[ :'( >:(


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #982 : 27 Junij 2011, 09:39:32
Citiraj
Vstavi Navedek
Mislim, da pravi ljubitelj živali ne štepa psov

Pravi ljubitelj je tisti, ki intenzivno vzreja živali v imenu razstav

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #983 : 27 Junij 2011, 10:34:47
Pravi ljubitelj je tisti, ki intenzivno vzreja živali v imenu razstav

joj tuki se pa ne morm strinjati s tabo... :/

zame je pravi ljubitelj tisti ki za svojega psička skrbi kot si zaluži, pa če ga ne pelješ na razstave to še ne pomeni da nisi pravi ljubitelj.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #984 : 27 Junij 2011, 11:24:15
Mislim, da se je Davor malo zafrkaval s to izjavo.  ;)

Zame je ljubitelj tisti, ki vidi dlje od svojih živali.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #985 : 27 Junij 2011, 11:49:07
Pravi ljubitelj je tisti, ki intenzivno vzreja živali v imenu razstav

 Živali.... torej vse živali intenzivno vzreja ;D
( tud picajzle in uši na svoji buči >:D + ostalo mrgolazen ) Živi v eni jami polni mrgolazni.. pa zvončke nosi okoli gležnjev da vzrejene mravlje lahko pobegnejo >:D)
 
 na rastavo jih pa pelje takrat ko se iz svoje špilje  izvleče :o :D :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #986 : 27 Junij 2011, 12:04:02
Citiraj
in uši na svoji buči

ja to še nam je potrebno, da imamo bolhe z genskimi napakami in izrojene zajedalce, ki so bolj agresivni in karakterno nestabilni

Citiraj
tisti ki za svojega psička skrbi kot si zaluži, 

"kot si zasluži" je zelo relevanten pogoj,  nekateri psom gradijo vikendice drugi jih vlečejo za avtomobilom

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #987 : 27 Junij 2011, 12:11:57
ja to še nam je potrebno, da imamo bolhe z genskimi napakami in izrojene zajedalce, ki so bolj agresivni in karakterno nestabilni


 ... treba se je standardov držat, agresivne in karakterno nestabilne je treba izločit iz vzreje  in dat vzrejno prepoved  . Treba jih je navadit da so " vzdržne"  ali pa neprimerne/ agresivne kastrirat  ;D...
 samo vrhunski primerki so lahko plemenjaki... v standardu morejo bit, pa obvezno morajo imet PNZ narejen ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #988 : 27 Junij 2011, 12:34:00
 ;D

htttp://www.sky-lab.si


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #989 : 05 Avgust 2011, 21:49:16
Če bom v nadaljevanju malo zaidla iz teme se opravičujem, saj za nazaj nisem brala.  ;)

No, nekaj mi res ni povsem jasno. Namreč danes sem malo surfala po bolhi, saj vsake toliko časa malo
pregledam oglase in zasledila enega takega :

Buldog angleški, ameriški, francoski

Čistokrvni mladič cepjlen, potni list in mikročip.
Veterinarsko pregledani. Možnost plačila do
24 obrokov. Vsa dokumentacija. (Nekaj kar me je najbolj razkurilo)
Z ali BREZ rodovnika. Uradno verjetno samo pri nas.
(linka pa ne znam naštimat)

Kako je lahko pes, ki je brez rodovnika z rodovnikom ??? >:(

Dogs are best friends ever!