Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 512359

marvin

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #990 : 07 Avgust 2011, 09:55:06
Pika Poka, na temo Preprodajalci psov, sem napisala sporočilo. Zaradi "zgodbe", ki se ti je na žalost pripetila s tvojo psičko, me lepo prosim kontaktiraj na moj elektronski naslov: [email protected]

Hvala.
lp



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #991 : 07 Avgust 2011, 12:34:18
Jazz a ni to oglas od Matoše? On napiše vse, samo da se proda.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #992 : 07 Avgust 2011, 18:32:00
Jazz a ni to oglas od Matoše? On napiše vse, samo da se proda.

Mislim, da je to oglas od neke Zoo Are iz Celja ???.
Lahk pa rečem, da vsake tolk časa zasledim njihove oglase, prav tako
za različne pasme (mel so že argentinske, nemške doge, cane corsote......). Pa seveda vse v istem stilu napisano
''možnost z ali brez rodovnika, bla bla bla...''  ;)

lp, Jazz


Dogs are best friends ever!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #993 : 07 Avgust 2011, 18:42:30
Lastnik Zoo Ara je Ivan Matosa..  ::)

In itak, napise z ali brez rodovnika, potem pa za mladica "z rodovnikom" postavi tok visjo ceno, da se potem vsi odlocijo brez rodovnika (pa mladici ze v startu nimajo papirjev, ane). Ce se pa slucajno kdo odloci, da kljub vsemu hoce placat vec denarja in rodovnik imet, se pa verjetno ta cudezno izgubi ali kaj podobnega..  ::) ::)

Dokler bodo naivni kupci se bo tako (pre)prodajalo, nazalost..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #994 : 24 November 2011, 15:07:21
hm... Kaj pa če bi naredili kakšno akcijo? Na bolhi? Da bi ozaveščali ljudi preko oglasov? Da bi tudi mi začeli objavljati oglase v zvezi z nakupom psa in tako ozavestili ljudi? Nevem, jaz se toliko presekiram zaradi črnega trga s pasjimi mladički, da kar hudo...  :'( Sploh nevem več kako naj še ozavestim ljudi. Izdelovala sem razne forume, spl.strani, zunaj lepila plakate, spraševala ljudi, če ima njihov pes rodovnik in potem podala svoje mnenje o rodovniku itd. Morda ba ozavestimo vsaj nekaj ljudi... VSAK šteje!

* Se opravičujem, ker sem kar posegla v temo... Morda se ne boste strinjali z mojim predlogom, ampak zakaj pa ne bi poskusili? Namreč jaz sem že lepila oglase na bolho in salamon... In sem dobila nekaj pohval v zvezi z nakupom psa :) In pa tudi seveda nekaj "burnih" odzivov... Pa ok splača se!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #995 : 24 November 2011, 17:39:15
Se mi zdi da jih je to veliko delalo (in še) pa so bili ti oglasi preprosto izbirsani... :-X Ma nevem niti kako lahko Bolha dovoli da se pod rubriko pasemski psi z rodovnikom objavljajo skoraj sami mešanci. Bi jim mogli njim enkrat nekaj spisat o tem in bi mogoče prepovedali dajati take oglase v rubriko za pasemske pse, v rubriki za mešance pa jih itak verjetno ne bi bilo toliko potem... ;) Ma najbolj pa osveščati bodoče kupce o pomenu rodovnika in dobrega vzreditelja, pa tiste rijatelje ki hočejo parit nerodovniškega psa... Čeprav nekaterih se enostavno ne prime in kjub vsemu še vedno parijo... :(



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #996 : 24 November 2011, 18:22:39
Ja... Tudi moje oglase so na koncu zbrisali ja... Ampak če bi nas bilo več? Misliš, da bi se ukvarjali z vsakim oglasom posebej?

In tudi pisala sem jim 3x glede rubrik, pa nič... :'(


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #997 : 25 November 2011, 16:28:40
Samoyed lover, super ideja! :o
Jaz sem tudi razmišlala, če bi letake lepila. Sicer sem razmišlala, da bi naredila letake o tem, da nevarnih pasem ni. Lahko bi pa to dvoje združili. Ljudje se res ne sekirajo kaj kupijo. Sploh nimajo volje, da bi se malo izobrazili, kar se tiče nakupa psa. In mi gre blazno na živce, ko mi nekdo reče, da je njihov pes 'čistokrven brez rodovnika', ko ga vprašam, če ima rodovnik. Ker tak pes ne obstaja in jim to povem, pravijo, da sem tečna. Če bi jaz odločala, bi prepovedala vzrejo nerodovniških psov. Mešančkov v zavetiščih je preveč!
Veste kaj mi je rekla sošolka?! Kao, da kupujejo psa, pa je tamala zagledala oglas na bolhi o samojedih. Pa sem jo prvo vprašala, zakaj so se odločili o tej pasmi, pa je rekla, da imajo lepo dlako (Kaj! >:( hahaha). Sem jo vprašala, če ima rodovnik, pa je rekla: 'Ne, je pa čistokrven.' Pa sem ji rekla naj psa ne kupujejo na vrat na nos, ker pes je obveznost in je pomemben tudi značaj in ne samo lepa dlaka. Poleg tega, pa  če hočejo samojeda naj kupijo rodovniškega.Potem se je pa druga sošolka oglasila:'veš, Urška ne pametuj. 120evrov se splača dat, ker so rodovniški samojedi predragi.'
Halo!!! Pa rekla je, da če bi jo dobila (HVALABOGU JE NI), bi imela mladičke. To me je pa čist razjezil. Mi gre na živce, ker me nihče ne posluša. V razredu veljam za pasjo obsedenko. Pa mi vsi pravijo, da pametujem. Saj grem že sama sebi na živce, ampak sem pa trmasta in ne bom popustila (sem oven bo hosorkopu, hehe :D).
(mi je ena druga sošolka rekla, da bi imela tigra. pa sem rekla, da je za moje pojme to mučenje živali. in da je divja žival, prenevarna, da bi jo imel kar za na kavč. Pa je rekla, da obstaja vrsta tigra, ki jo imaš lahko doma).






lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #998 : 25 November 2011, 21:01:18
 :)

Na žalost so tudi mene v OŠ imeli za pasjo obsedenko, so me žalili, izzivali itd. Sploh pa, ker sem si na facebooku objavljala razne objave o psih, ker sem samo želela ozaveščati ljudi... Sem imela velike probleme glede tega.

Se pa res najdejo takšni in drugačni neumneži ja... V naši okolici so imeli mladičke kvazi " malamute" brez rodovnika, psico so parili zato, da kao ne bi imela raka, kot je imela njihova prejšnja psička, nato so jo KOMAJ po paritvi dali sterilizirati. Oni so bili mnenja, da je rodovnik pač navaden list papirja in, da gre strokovnjakom le za denar... In da psica ne bo dobila raka če bo imela 1x mlade, A je ravno obratno!!!  ::) Se vidi kakšni " strokovnjaki" parijo pse...  Groza no... Takšni ne bi smeli imeti psov oz. imeti samo sterilizirane!
Pomagalo ni nič, zaleglo nič, kljub mojemu svetovanju, da je to napakA :-\  Eni si nikoli ne bodo dali vtepsti v glavo resnice...

Jazz super si! Si res podobna meni, kaj se tiče ozaveščanja ljudi. Tudi jaz ne morem biti tiho... In skušam po najboljših močeh ozaveščati ljudi.


lp


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #999 : 26 November 2011, 23:41:11
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/visavski-terier-oglas1277508173#

Od kdaj pa so višavci temne barve  :o :o ???
Pa tudi oče je po moje eden od pol cairnov šteparke iz Celja...


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1000 : 27 November 2011, 00:44:54
Ja, ta oglas sem videla tudi jaz. :o Sem tudi o njem dala en prispevek v temi o Zahodnovišavskih belih terrierjih.
Haha :D, ja temen višavec (ki dejansko sploh ni višavec) ima vrejno dovoljenje, pa kaj še! :o

Dogs are best friends ever!


Kayya

  • Gost
Odgovori #1001 : 27 November 2011, 18:22:30
Nisem vedela da sta cairn terier in zahodno-višavski beli terier isti pasmi.  ::)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1002 : 27 November 2011, 18:27:14
Joj... Saj piše v oglasu prodamo višavske terierje (oz. vairn terierje) kot da je to eno in isto.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1003 : 27 November 2011, 19:36:31
Nisem vedela da sta cairn terier in zahodno-višavski beli terier isti pasmi.  ::)

Saj nista. Cairn terrier je eden izmed  prednikov današnjega zahodnovišavskega belega terrierja. :)

Dogs are best friends ever!


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #1004 : 27 November 2011, 21:31:01
Najprej so bili to samo višavski terierji in jaz gledam vsa začudena  ??? slike temnih višavcev. Nato sem žensko poklicala in jo vprašala, če je mama bela in ona je potrdila, nato sem pa vprašala, če je oče temen in ona je spet potrdila in pa, da ga nima ona, lahko mi da pa številko lastnice. Seveda, ni povedala, da gre za cairn terierja.Telefon lastnice  sem dobila in zraven še ime osebe, ki je že enkrat parila svojo višavko z njim in prodajala mladiče kot cairn terierje.
No, potem sem ji pa jaz rekla, da je oče cairn terier in to ne ta, ki je na sliki in da prodaja mešance pod pasemske pse z rodovnikom ter, da sem to javila tudi na Bolho.
Ko je ženska videla, zakaj sem jo klicala, je začela vpiti v telefon, da ona se pač ne misli sekirat zaradi tega, če jaz vem, da so to mešanci in mi vrgla slušalko dol.
Sem pa videla, da je potem v besedilu dodala : oz.cairn terier.
Žalosti me to, da se je začelo mešanje teh dveh pasem in se bo očitno tudi nadaljevalo in da ne moremo nič,neosveščeni  ljudje bodo kupovali temne višavske terierje pa sploh ne bodo vedeli, da so kupili mešanca za 200 eur, potem pa bodo nastopili kakršnikoli problemi, zdravstveni ali značajski, pa bodo krivili eno ali drugo pasmo za to.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1005 : 27 November 2011, 21:38:47
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski Joj... :-\ Na 1. strani je polovica oglasov (10) za rodovniške pse, 4 o sigurno za kao čistokrvne brez rodovnika, ampak tistih 6 pa ne piše točno, ampak le domače leglo, vidite oba starša, nizka cena, tako napisan oglas... Ker od rodovniških se mi zdi večinoma malo več napišejo, ne le leglo in en samec ali kaj podobnega.  :-\ Tukaj pa bi res Bolha lahko kaj ukrenila. Ker če je rubrika pasemski psi z rodovnikom bi morali biti res samo rodovniški psi, ostale bi dali pod mešance ali še bolje kar izbrisali ker predstavljajo določeno pasmo. :-X
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/beli-visavski-terierji-cezar-mladicki-iz-domacega-legla-maribor--oglas1277523029 Kaj pa menite o tem oglasu? Sicer piše o pasmi in vse. Imajo psi rodovnik? Ker malo čudno da piše cezar, domače leglo, pa nič podatkov o starših, nizka cena... Tako da predvidevam da so kar mešanci. :-X



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1006 : 27 November 2011, 21:46:00
Talija, sporoči, kaj so ti na bolhi odgovorili.
 :)







lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #1007 : 27 November 2011, 22:04:09
Zaenkrat sem dobila samo odgovor avtomatskega odzivnika, kjer je naveden delovni čas. Bom videla jutri, v kolikor ne bo spremembe, jim bom težila toliko časa, da jo bodo naredili. :)


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1008 : 27 November 2011, 22:07:24
Aha, OK. Hvalabogu, da jim boš (težila namreč ::)). Bi jim jaz tudi čeprav ne vem, če se oni kaj sekirajo. So še srečni, če kdo da kakšen oglas gor. >:(

Dogs are best friends ever!


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #1009 : 27 November 2011, 23:05:41
O brez skrbi, to pa znam, težiti, namreč. ;)
Me je pa zdaj spet pogrelo, ker je ženska ukradla skoraj celoten moj opis pasme cairn terier, verjetno s portala pasme-psov.si  >:(


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1010 : 28 November 2011, 20:19:05
O brez skrbi, to pa znam, težiti, namreč. ;)Me je pa zdaj spet pogrelo, ker je ženska ukradla skoraj celoten moj opis pasme cairn terier, verjetno s portala pasme-psov.si  >:(


hehe :D
Sej je treba, da se nekaterih prime. :D
Sem ravno malo razmišlala. Jah, kakšni so pa kupci? Pomojem isti kot 'vzrediteljica' (če se ji sploh lahko tako reče... mislim, da ne ;)).
Pa ne samo zato, ker so kupili psa brez rodovnika (pa naj gredo v zavetišče. Tam je polno kuškov, ki si zaslužijo domove, prav tako kot rodovniški in ''nerodovniški čistokrvni psi'') in nimajo volje, da bi se o tem malo pozanimali (OK, včasih je bilo to še nekako 'oprostlijvo', ampak zdaj ob vsem tem obveščanju, kaj je rodovnik, zakaj... in tako naprej, se pa nima več nihče zgovarjat, da tega ni vedel in da je mislil, da je to le kos papirja), pač pa zato, ker ti ljudje, ki kupijo psa pod pasmo 'višavski terier' sploh ne vedo kako ta pasma zgleda  ??? To se mi zdi pa skrajno neodgovorno.

Dogs are best friends ever!


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #1011 : 28 November 2011, 20:32:39
Sem ravno danes govorila z našo veterinarko o celotni zadevi pa mi je rekla, da dokler bodo ljudje-kupci neosveščeni in bodo nasedali takšnim oglasom, se bo nadaljevalo  štepanje nerodovniških psov in razni preizkusi "ustvarjanja novih pasem".
No, glede "višavskih terierjev" pa to: po tretjem mailu na Bolho so ti spremenili rubriko v Mešanci. Pisala sem lastnikom portala, kjer je bil dol vzet opis pasme cairn terier in so hitro ukrepali ter dotično gospo poklicali, da mora opis odstraniti, ker kopiranje ni dovoljeno. No, to je tudi naredila, ampak sem od nje prejela naslednji mail:

je pa res hudir če nimaš kej druzga delat kot se sam na računalnik naslanjat in iskat kje se je kdo zmotu ali kaj narobe napisu. tko za v vednost imam shranjene vse vaše klice in sporočila in imam tudi že pripravljeno vlogo za tožbo za 15.000€ za vaše vtikanje v moje življenje in žalenje mojega imena,... tko da verjetno lahko dosti več zaslužim z vašimi napakam, ki jih delate kot pa s temi kužki. tko da bi blo bolš če si najdete kakšno bolj pametno delo kot pa sranje ljudem po glavi.

In zdaj še razmišljam ali naj ji sploh odgovorim ter se s tem spustim na njen nivo in ji povem, da je klic bil samo eden, ko sem preverila, kdo je lastnik samca, da ni njeno ime nikjer omenjeno in zato ne more biti blatenja, da je napake delala ona-prvič, ker je objavila oglas pod napačno rubriko in ga kljub opozorilu ni prestavila in ker je kršila določitve portala o kopiranju vsebine. ::)


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1012 : 28 November 2011, 20:57:09
Tale ženska ni normalna :o. O, se že pripravlja na tožbo, za 15.000 evrov  :o. Zakaj bi te sploh tožila? Ker si ji povedala kaj je prav in kaj ne. OK rečmo, da ima prav, recimo, da 'žališ njeno ime' in ji serješ po glavi. Ja, kaj pa ona dela? Laže ljudem, štepa nerodovniške mladiče in na vsezadnje škoduje pasmi in 'žali' njeno ime. V tem primeru višavskih terierjev.
Ne vem kaj bi rekla. Saj je ona kršila zakone in ne ti. Kaj si ji pa naredila takega kar bi škodovalo njenemu življenju.  ???

Dogs are best friends ever!


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #1013 : 28 November 2011, 20:59:36
Vtaknila sem se v prodajo njenih temnih višavcev  ;)


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1014 : 28 November 2011, 21:09:23
Vtaknila sem se v prodajo njenih temnih višavcev  ;)

 Ki sploh niso višavci :P. Huh, ja. In zato bo trpela celo življenje. ::) Hehehe :D. Kaj pa veš, mogoče jo je tole celo izučilo in ne bo več dala parit svoje psice (ko bi se tole vsaj zgodilo). Zdaj ne moreš več nič, ker so mladiči že skoteni, lahko pa pripomoreš, da jo bo srečala pamet (kar pa dvomim, da se bo pri njej zgodilo). ;)








lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


nata

  • Gost
Odgovori #1015 : 28 November 2011, 21:32:58
Sem ravno danes govorila z našo veterinarko o celotni zadevi pa mi je rekla, da dokler bodo ljudje-kupci neosveščeni in bodo nasedali takšnim oglasom, se bo nadaljevalo  štepanje nerodovniških psov in razni preizkusi "ustvarjanja novih pasem".
No, glede "višavskih terierjev" pa to: po tretjem mailu na Bolho so ti spremenili rubriko v Mešanci. Pisala sem lastnikom portala, kjer je bil dol vzet opis pasme cairn terier in so hitro ukrepali ter dotično gospo poklicali, da mora opis odstraniti, ker kopiranje ni dovoljeno. No, to je tudi naredila, ampak sem od nje prejela naslednji mail:

je pa res hudir če nimaš kej druzga delat kot se sam na računalnik naslanjat in iskat kje se je kdo zmotu ali kaj narobe napisu. tko za v vednost imam shranjene vse vaše klice in sporočila in imam tudi že pripravljeno vlogo za tožbo za 15.000€ za vaše vtikanje v moje življenje in žalenje mojega imena,... tko da verjetno lahko dosti več zaslužim z vašimi napakam, ki jih delate kot pa s temi kužki. tko da bi blo bolš če si najdete kakšno bolj pametno delo kot pa sranje ljudem po glavi.

In zdaj še razmišljam ali naj ji sploh odgovorim ter se s tem spustim na njen nivo in ji povem, da je klic bil samo eden, ko sem preverila, kdo je lastnik samca, da ni njeno ime nikjer omenjeno in zato ne more biti blatenja, da je napake delala ona-prvič, ker je objavila oglas pod napačno rubriko in ga kljub opozorilu ni prestavila in ker je kršila določitve portala o kopiranju vsebine. ::)

saj sploh ni point o neosveščenih kupcih ... point je, da je ob nakupu psa vsak € preveč. nihče pa ne pomisli, da sam nakup je najcenejši ... stane vse ostalo.

lej realno ... če ima teta potrdilo od vurs-a, da je rejka (nimam pojma koliko ima doma živali) potem se ti ali pa tudi mi vsi postavljamo na glavo, ker ji nihče NIČ ne more. ker ni zakona, ki bi prepovedoval mešance.

15.000 € ... ćloveška neumnost je res brezmejna  :(


pa shrani si mail ... iz njega izhaja, da ji gre samo za zaslužek .... nikoli ne veš, kdaj ti prav pride ;)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1016 : 29 November 2011, 00:49:33
Hm, jaz bi poiskala kazen za pSiempre Amigot in ji to napopala...ker če ukradeš nekomu besedilo brez da bi ga pocitiral, je to kraja intelektualne lastnine... tako za hec, osebno se ne bi spuščala na njen nivo. Prazne grožnje, mail si pa seveda shrani. Hm, ko se že hecamo, lahko bi jo obtožila tudi nadlegovanja...  ::)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1017 : 29 November 2011, 09:06:30

je pa res hudir če nimaš kej druzga delat kot se sam na računalnik naslanjat in iskat kje se je kdo zmotu ali kaj narobe napisu. tko za v vednost imam shranjene vse vaše klice in sporočila in imam tudi že pripravljeno vlogo za tožbo za 15.000€ za vaše vtikanje v moje življenje in žalenje mojega imena,... tko da verjetno lahko dosti več zaslužim z vašimi napakam, ki jih delate kot pa s temi kužki. tko da bi blo bolš če si najdete kakšno bolj pametno delo kot pa sranje ljudem po glavi.


Reci, da si se pogovarjala s pravnikom, ki ti je rekel, da kar naj toži.  ;D
Jo bo že prvi odvetnik, do katerega bo šla, postavil na realna tla.



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #1018 : 29 November 2011, 12:46:32
Ženska je nepopravljiva, oglas je spet med Pasemski z rodovnikom: http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/visavski-terier-oglas1277508173  >:(


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1019 : 29 November 2011, 13:07:39
Ženska je nepopravljiva, oglas je spet med Pasemski z rodovnikom: http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/visavski-terier-oglas1277508173  >:(

Joj, pa kaj je z njo? :o To je pa že preko vseh mej.  >:(

Dogs are best friends ever!