Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 514823

nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #480 : 29 Avgust 2008, 16:01:01
Koga druzga boš pa dan danes nategnil, če ne žlahte ali pa prijatelja?!  ::) >:D :)
Bi se lahko še koga spomnila... >:D  ;D



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #481 : 29 Avgust 2008, 16:01:41
Glede Bolhe: Lan je čistokrvni (z)mešanec in oglas zanj sem našla na Bolhi. Brejo psičko je nekdo odvrgel iz avta in naselila se je pred hišo zdajšnjih lastnikov. Skotila je 5 mladičev, ki so se oddajali dobrim ljudem. Mimogrede, bili so brez bolh. Rada imam mešančke, ne prenašam pa, da namerno parijo "nerodovniške čistokrvne pse", na katerih potem služijo, ker so pač navidezno podobni pasmi, plačaš pa pol manj. Dokler se ljudje ne bodo spametovali, se bodo tisti, ki veselo parijo nerodovniške pse, veselo smejali na račun neumnežev.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #482 : 29 Avgust 2008, 19:45:19
No, jaz tudi ne bi kupila psa na Bolhi. Že res, da ne moreš posploševat, ampak že to, da skrbniki Bolhe nimajo nobenih prijemov oz. filtrov za t. im. pofl prodajalce, tako da vzamem v zakup te svetle izjeme, in tja RES ne bi pogledala. Se mi zdi stric Google in Kinološka zveza čist dovolj za najt primernega vzreditelja.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #483 : 02 September 2008, 07:31:12
Če znaš poiskat pravega vzreditelja ga lahko tudi na bolhi najdeš ;).
Seveda je pa potem, če ni tvoje pasme tukaj še kinološka zveza in google.
Tadeja meni gre tudi počasi že na živce, ko sošolke neki govorijo, da jim je useeno za tisti rodovnik in si jih veliko omesli rodovniške samo potem je problem v denarju. (zato pa je naša stelerizerana :P ::) 8))



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #484 : 02 September 2008, 12:11:31
mojega Tima sem pa dobila od žlahte ;) btw ne nasedem vsakemu ki slabo skrbi za psa in na bolhi je veliko takšnih (na bolho bi pač najkasneje pogledala)

Očitno si kar dobro nasedla - tako ali drugače. Pa še zavedaš se ne tega.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #485 : 02 September 2008, 13:59:00
No na bolhi so redki oglasi res ok. Se pa da izluščiti dobra legla. Sama sem enkrat gledala na bolho zaradi psa - dobila albo, vse lepo in prav, samo namesto ene sem dobila 4. Večina vas zgodbo itak že pozna. zase pa lahko rečem - osel gre enkrat na led.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


xx PuPiKa xx

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 04 November 2008, 14:12:40
ja res.Eni so res tko sebični prodajalci da kr brzvezee!  >:(




Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #488 : 17 Marec 2009, 16:33:29
Kot oglas za prostitutke  :-\


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #489 : 17 Marec 2009, 16:36:55
Čaw,

OBUP !!!!! FUUUJ !!!!

L.P.P. Špela



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #490 : 17 Marec 2009, 17:09:40
Abby, kje najdeš takšne? Bizarno...  :'(

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #491 : 17 Marec 2009, 18:50:59
Kot oglas za prostitutke  :-\
Se podpišem pod tole.
Piše:izkušen >:(
Me prav zanima koliko mladičkov je že "naredil" iz same človeške neumnosti.



Roby

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Tako to zgleda pri nas!
Odgovori #492 : 25 Marec 2009, 09:13:10
Seveda so na Bolhi takšni in drugačni, saj je eden največjih oglasnikov na našem teritoriju. Tam lahko kupiš dobro robo ali pa robo sumljivega porekla...podobno je s psi. Tam sem vidu oglas za VŠPPje in šel gledat...kaj naj rečem, zanemarjeni vse smrdi po sc.. psica zanemarjena, prav tako lastniki, ki ozmerjajo bando ki podeljujejo vzrejna, do lastnikov plemenjakov, ki jim nočejo "posodit" psa.... da se ti vse zagravža. Ravno tako oglas iz Bolhe 30km stran, pa pravi cukri, z vso dokumentacijo ... starši z dobrim pedigrejem, urejene razmere (beri ugledni vzreditli) ... no za to je pač potrebno obrn net na glavo, videt nekaj legl pa čeprav iz bolhe... pa je ... naša kuža je zdrava in že pridno guli šolske klopi ...

lp od švicarke G.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #493 : 29 Marec 2009, 22:25:41

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #494 : 29 Marec 2009, 23:53:55
tale pes meni izgleda bolj švicar, mali pa berni....ampak dobesedno : "svašta majka rodi"  :-\

ZgaGa


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #495 : 23 April 2009, 22:15:10
KLIK
Me že skrbi koliko ljudi bo nasedlo tej svinjariji... :-\
Pa kako kdo sploh naredi kaj takega? Očitno je vse za denar, kajne? :'(

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #496 : 25 April 2009, 21:08:05
Se strinjam, da se da na bolhi najdet veliko ljudi, ki s psmi nimajo kam in se jih najhitreje pac znebijo prek bolhe... Moram pa rect, da tudi na bolhi lahko najdes zelo v redu vzreditelja, pri katerem so psi odlicno postimani, z vsemi dokumenti, zdravi... Ni pa samo bolha taksna, k lahko povsod najdes taksne in drugacne ljudi.


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #497 : 26 April 2009, 01:37:14
Tovrstne oglase na Bolhi lahko prijavite in običajno jih izbrišejo. Sicer se kmalu zatem pojavijo znova, pod drugim uporabniškim imenom, ampak splača se poskusiti.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #498 : 26 April 2009, 11:29:50
Folk sploh ne ve kaj nabavi. Ne dolgo nazaj sem videla oglas, ko je en prodajal 7 mesecev staro psičko. Pisalo je, da prodaja mešanko med rednose-om in pitbullom.  :o Ne ve, da obstaja rednose pitbull.  ::)



cholito1102

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #499 : 01 Maj 2009, 22:23:50
ojla.
vem de se mi boste smejali, ampak imam samo eno vprašanje. Kupila sem na bolhi psa yorski terier, cena je bila 420 eur za čistokrvnega vendar brez rodovnika. prodala mi ga je neka gospa. mladiček je bil tako neurejen, vendar sedaj je kužek ok. sedaj berem malo te forume in sem se prestrašila da ni morda bolan. ali bodo to na kliniki za male živali opazili če je kaj narobe ali če je morda mešanček?imam male otroke zato me skrbi, ker smo se na našega kužka že vsi zelo navezali in bi nam bilo hudo če bi bilo kaj narobe. hvala za odgovor. aja in opazila sem da je ta ista gospa prej prodajala psa po 800 eur.prosim za mnenja, pa brez zamere. hvala



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #500 : 02 Maj 2009, 00:43:13
Zakaj bi se kdo smejal? Saj tudi jaz nisem vedela, da rodovnik ni brezveze, dokler me ni prijateljica malo podučila in sem začela prebirat forume, internet...pred tem pa so mi čisto vsi, ki sem jih poznala, trobili isto stvar, da je rodovnik brezveze, pa samo za razstave, pa da so ti psi bolj bolani, degenerirani itd.

Morda pa ste imeli srečo in je kuža zdrav. Nima smisla se zdaj preveč obremenjevati in bati. Naj ga veterinar dobro pregleda, omenite, kaj vas skrbi, pa pazite na kvalitetno prehrano (ne Pedigre in podobno, temveč kaj boljšega - za malega psa se razlika v ceni ne pozna tako bistveno, lahko pa bistveno pripomore k ohranjanju zdravja in vam prihrani precej veterinarskih stroškov) in redno gibanje.

Jasno, da bi vam bilo hudo, če bi bil kuža bolan, komu pa ne bi bilo, ampak tudi pri rodovniških psih se kdaj zgodi, da je kuža bolan (pač verjetnost je precej manjša) in tako stvar je potrebno pač sprejeti. Vi se le radi imejte in lepo skrbite za kužka, pa bo vse ok. Otroci pa itak lažje sprejmejo bolezen in smrt, kot si starši mislijo.

Če je kuža "mešanček", bi verjetno najbolje opazil kak poznavalec pasme, vzreditelj ali sodnik. V bistvu je velika večina psov, ki nimajo rodovnika, mešančkov, ki so bolj ali manj podobni neki pasmi. Edino v primeru, da sta bila parjena dva rodovniška psa brez vzrejnega dovoljenja, bi se dalo govoriti o "čistokrvnem" psu neke pasme, ampak tudi tu se je potrebno vprašati, zakaj niso starši naredili vzrejnega...sicer pa, pa kaj, če je vaš kuža mešanček, ravno tako bo v vaša življenja prinesel mnogo lepega. Prihodnjih nakupov pa se boste lahko lotili bolj premišljeno, oboroženi z več informacijami.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #501 : 02 Maj 2009, 00:45:43
Mimogrede, sem dobila odgovor z Bolhe, da so umaknili oglas in da redno preverjajo oglase, da jih je pa seveda takšna količina, da vseh ne sfolgajo. Preprodajalci pa so itak z vsemi žavbami namazani in prodajajo pod sto različnimi imeli... ampak prijavljanje se vseeno splača.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #502 : 02 Maj 2009, 00:50:28
No, pa poglejte tole: http://www.bolha.com/oglas382893858/pasemski-psicka-shih-tzu. Grem glavo stavit, da tale išče psičko za štepanje mladičev. Topel dom my a@@...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 02 Maj 2009, 01:11:12

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #504 : 02 Maj 2009, 01:13:03
U pismo, pravkar sem porajtala, da sta ta dva oglasa od istega uporabnika.  >:( Za bruhat.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #505 : 02 Maj 2009, 17:21:56
cholito1102 ... se mi prav dozdeva od kje si kupila svojega kužka. Lahko samo rečem res žalostno žalostno žalostno, kako in na kakšen nažin ta ženska prodaja te pse, in za kakšno ceno!!!! Za bruhati! Na tvojem mestu bi vsekakor takoj psa peljala k veterinarju, da ga pregleda, ker sem 100% da ta pes še ni videl veterinarja, pa seveda preverite če je res cepljen, razglisten,... sicer pa lahko samo držiš pesti da bo vse ok. Ker si ne upam niti pomisliti kaj vse pari ta đženska in na kakšen način.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 02 Maj 2009, 18:08:49
Ok, samo še to, pol pa neham:  http://www.bolha.com/oglas382893841/pasemski-shih-tzu-naskok :D

Ni se treba 3x uprašat za kaj bo psičko imel. ::)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #507 : 12 Maj 2009, 21:23:45
http://www.bolha.com
http://www.bolha.com/
http://www.bolha.com/
itd. pa zlata prinašalka črne barve ne me basat ::) ??? :-X
 ??? ??? ??? ???
 :-X



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 13 Maj 2009, 11:42:13

itd. pa zlata prinašalka črne barve ne me basat ::) ??? :-X
 ??? ??? ??? ???
 :-X

abby obstajajo gladkodlaki prinašalci, ki so črni. Vendar tudi ljudje, kateri imajo rodovniške gladkodlake prinašalce, pravijo da so to črni zlati prinašalci.  :-X



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #509 : 13 Maj 2009, 11:55:48
Mimogrede, sem dobila odgovor z Bolhe, da so umaknili oglas in da redno preverjajo oglase, da jih je pa seveda takšna količina, da vseh ne sfolgajo. Preprodajalci pa so itak z vsemi žavbami namazani in prodajajo pod sto različnimi imeli... ampak prijavljanje se vseeno splača.

Ne vem no, oglasov je res ogromno, ampak jaz sem pravkar v 15 sekundah našla 2 strani oglasov iste osebe, istega prodajalca, različne "pasme" , različne cene, enako besedilo spremlja vse oglase.
To pa menda ni takšna muka odstraniti...