Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 512815

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #630 : 24 September 2010, 10:49:47
Ko sešteješ veterinasrke in ostale redne stroške s stroški nabave mladička so po enem letu rodovniški precej cenejši.
Ampak ni bistveno, važno, da piše "razprodaja" tudi , če je artikel dražji od tistega v redni prodaji  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #631 : 24 September 2010, 10:56:49
Ja, to tako in tako. Bi še zastopila, da nekdo kupi nerodovniškega za 100-150eur zaradi toliko nižje cene, ampak pri takih cenah pa menda že ni kakšne blazne razlike potem, da ne bi rodovniškega. Pa ne da podpiram kupovanje nerodovniških, samo opažanje pač. Vedno huje postaja tole, bi rekla. Sestrična je pred mesecem na ta način kupila nerodovniško pekinezerko (mislim,da je to) in dala zanjo, po njenih besedah "samo" 300eur! Ostali so bili več...So mi oči skoraj ven padle.  In pol malo povem kako in kaj...in dobim klasičen odgovor: "Njim se ne gre za denar, so rekli, da če bi imeli rodovniško leglo, bi bili mladiči veliko predragi za njihove pojme" Kot, da jih morajo potem prodajat za 1000eur ::)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #632 : 24 September 2010, 11:44:55
Pri mnogih pasmah je razlika med neugodnim nerodovniškim nakupom in ugodnim rodovniškim samo še kakšnih 100 eur. Cene nerodovniških mladičev nekaterih pasem sežejo tja do 800 eur. In potem grejo za začetek cepit (ker ponavadi nerodovniški niso niti cepljeni) in osnovne stvari poštimat- pa so že na isti ceni.
Sledijo (skoraj obvezno) druge zdravstvene kalvarije, ki poberejo še nekaj sto eur in že je nakup v samem začetku izjemno "ugoden"  ::).
Ampak važno, da so dobili "izdelek" po akcijski ceni a ne? To priča o njihovi silni modrosti in iznajdljivosti  8).
Ker pa morajo ohranit svoj image izjemnega možganskega potenciala potem taki vsepovsod razlagajo, kako so nerodovniški ( sploh pa njihov) itak boljši in bolj zdravi od onih, katerih starše so mučili po razstavah (čeprav so tudi skoraj vi nerodovniški, po trditvah kupcev seveda, potomci vsaj enega "šampionskega starša  ::) ali pa najmanj takega z eminentnim rodovnikom) in jih vzrejajo samo zaradi denarja. Njihov čudež pa je seveda spočet iz same ljubezni ( do denarja, seveda pozabijo pristaviti   :P)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #633 : 24 September 2010, 12:13:35
Ja, imaš prav :) Najraje imam pa pripise pri nerodovniških, kot npr. "vrhunskih staršev", "odlično ocenjenih staršev"... Kdo pa ocenjuje, sosedje, mimoidoči? :o :D
Meni je bil tudi moj oh in sploh, ampak je pri tem tudi ostalo, revež ni postal "očka"  ::) :P


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #634 : 25 September 2010, 07:50:39
Še moj čudež spočetja iz ljubezni, vrhunskih staršev, ki uživajo v lepotnih razstavah, "in" pasme, katerih legla se oglašujejo s polno ljubezni tudi tukaj.
1200 EUR mladič, ki začne pred enim letom šepati; slikanje 140 EUR ; ugotovijo "dedno" napako; operacija bo stala 500 EUR...............SS=1840EUR/pred dopolnjenim enim letom ;)
.......ampak seveda rodovnik ni garancija, ga je pa dobro pogledat :)
Pi pi pi ko ko ko



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #635 : 25 September 2010, 07:54:06
......in seveda, psa se kupuje z rodovnikom, če hočete pravega psa ;D



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #636 : 25 September 2010, 08:38:46
Še moj čudež spočetja iz ljubezni, vrhunskih staršev, ki uživajo v lepotnih razstavah, "in" pasme, katerih legla se oglašujejo s polno ljubezni tudi tukaj.
1200 EUR mladič, ki začne pred enim letom šepati; slikanje 140 EUR ; ugotovijo "dedno" napako; operacija bo stala 500 EUR...............SS=1840EUR/pred dopolnjenim enim letom ;)
.......ampak seveda rodovnik ni garancija, ga je pa dobro pogledat :)
Pi pi pi ko ko ko

Ne vem čemu te frustracije glede rodovniških psov. Predvidevam, da osebne izkušnje??? Sicer ne spremljam toliko ta forum, da bi to lahko vedela, glede danih podatkov, bi lahko bilo to  ;)

Strinjam se s tabo, da so med vzreditelji tudi kekci, ki vzrejajo le za denar >:D, vendar se zdi nepošteno, da daješ vse v usti koš. Sicer pa lepota nikoli ni pogojena z zdravjem in če se zanimaš za neko pasmo je računalnik ena ful fajn škatla, ki ti lahko pove vse o tem, kakšne so možne bolezni določene pasme ;), kaj mora vzreditelj narediti, da koliko se da izniči možnost prenosa dednih bolezni na potomce.....in si takega vzreditelja tudi poiščeš, ne da jočeš, ko je že prepozno ::)

Glede "čistokrvnih" psov brez rodovnika, ki se prodajajo po 80% ceni rodovniških, pa itak ni za zgubljat besed. Je pa res, da ti čisto vsi delajo iz ene in edine ljubezni, ljubezni do denarja ;)








martinag

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #637 : 25 September 2010, 14:04:53
jaz vztrajno pišem na bolho, da naj dajo oglase pod pravo rubriko,.. ponavadi v tretje uspe in prestavijo v pravo rubriko in se potem, ko objavi nove fotografije zopet prestavi v napačno.. groza.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #638 : 25 September 2010, 14:23:15
Ne vem, če imam ravno jast tukaj frustracije :).................prej drugi :P. Ogleg si ostale teme; tudi če ni nobene potrebe, se nekateri prav samozadovoljujejo samo, da lahko omenijo križance, kako so "drek", ne pravi psi, bolna ščeneta, razrezani psi......... in potem zavetišča, trpljenje; po psa pridejo pa z novim terencem itd, itd, itd.............pa še solzica za konec.
Hočem biti samo zdrava opazicija. Mi je čisto vseeno ali ima pes rodovnik ali ne, če je pes zdrav, razgiban, primerno vzgojen oz. vsaj primerno socializiran in ni "debela bima".
Vse v en koš; tako je, vse pse ali rejce psov v en koš........mogoče tri: MU, U, ZU  :)

..............in križanci nam uničujejo rodovniške ::)
"To si velja zapomniti" je dejal cesar Janez in velel pognati ;D
 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #639 : 25 September 2010, 16:08:51
Križanci ne uničujejo nič, mešanci tudi ne, nerodovniški kao pasemski pa, če jih je preveč. In trenutna situacija je taka, da jih je katastrofalno preveč. Tistih iz farm, o katerih ni besede za zgubiti, pa tudi tistih, ki bi celo lahko dobili rodovnike, če bi njihovi vzreditelji ne bili tako nemarno leni.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #640 : 25 September 2010, 18:23:49
Jaz imam še najmanj proti mešancem in križancem, do sedaj sploh še nisem imela rodovniškega psa :P Imam pa v planu, zato tudi pregledujem vse možne oglase, da sem malo na tekočem, tako in drugače ;) In potem seveda opaziš vedno ena in ista imena, ti pa zagotovo nimajo nenamerno legel in "po nesreči", po možnosti trenutno popularnih pasem  ::) Teh pa res ne bom podpirala in zagovarjala. Prav je, da se ve in razve, morda vsaj kdo to prebere in premisli...


Zoya83

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #641 : 26 September 2010, 17:39:15
To je pa tema, ki mi pride najbolj do živega. Ponavadi imam še preveč za povedat, ker sem predvsem videla, pa tudi slišala v kaj se razvijejo nepremišljeni nakupi.

Kar dlake mi gredo pokonci ob izrazu 'čistokrvni brez rodovnika'. Zame so to mešanci.
Večina 'živaloljubcev' pač ne pogleda malo dlje, večina še nikoli ni slišala za vzrejne preglede. Nekateri se nikoli ne vpraša zakaj pa njihov ni dobil rodovnika. Najbolj žalostno pa je, da še vedno slišiš zgodbice: 'Naš je bil pa 7 (ali katerikoli že), pa ni dobil rodovnika'
Jaz pri tem vidim hudo pomanjkanje informacij. Ampak seveda, sama bi odraslim težko karkoli povedala. Največji carji so, če zdilajo nizko ceno. (Za primerjavo dva konkretna psa: sami smo enega iz letošnejga legla - rodovniškega!, zaradi določenih okoliščin prodali ceneje, kot je znanka kupila nerodovniško 'čivavo')
Razumem da cene od pasme do pasme variiarajo, a zagotavljam vam da večina ne kupi nerodovniških čivav zaradi pasme same (temperament, vzgoja, ...), torej bi lahko prav tako kupili katerokoli drugo pasmo. Pred nekaj dnevi me je nekdo kontaktiral z besedami: Moji sestri bi pa za rojstni dan podaril čivavo. Al pa onega terierja.. nevem kako se mu reče (v mislih je imel yorkija). Res si želi kaj takšnega malega.
Pogovor sva hitro zaključila, ko sem mu začela razlagati da sta tidve pasmi vse prej kot 'majhna psa', in da pes ni darilo.


Nekateri kupci razmišljajo drugače. Grozno se mi je zamerila družina, ki je že drugega psa kupila pri rejki (ki bi jo najraje prijavila, pa se bojim da ni zadostnih dokazov, ker poznam le govorice), ki namenoma pari med sabo manjše pasme (čivave, jorkije, maltežane, pekinezerje.. ko je imela ena izmed psic carski rez, jo je lastnica oddala, ker ni billa več primerna za parjenje).
Kupci trdijo, da so njihovo najnovešo pridobitev rešili iz tistihpogojev. (Ob nakupu, kljub temu da so v dobrih odnosih, ker so k njej pripeljali že več kupcev, niso imeli vstopa v hišo). Psička je sedaj doma že približno tri mesece. Ob prvem srečanju sem opazila da ji niso v leglu nikoli uredili krempljev. Zaudarjala je tako močno, kot ni še nikoli noben mladič, ki sem ga srečala. Približati se ji nisem mogla. Neprestano se stiska v kot.. Prvi mesec v najtemnejši kot spalnice, sedaj na kavču.. Počasi se navaja na zakonca in drugega psa..
Zame (in verjamem da bi marsikdo rekel enako) to ni normalno obnašanje!.. Ampak oni so zdilali nizko ceno in psa rešili od tam, sedaj pa bodo sami plačali za cepljenje, razglistenje.. To je njihova definicija ljubezni do živali.


In da povzamem, nič nimam proti mešancem, ampak ljudje naj se za mešance odločajo zavestno, naj jih vzamejo iz zavetišč (Najde se vse.. če se le hoče), in naj ne mislijo da je najboljša možna stvar biti lastnik poceni kvazičistokrvnega psa. Nikakor ni potrebno plačevati za nekaj, za kar nimate zagotovila da se bo pravilno razvilo v tisto, kar naj bi kupili. (V marsikaterem nerodovniškem čez nekaj let ne prepoznaš tistega, kar bi 'moral' biti, ampak le bežno spominja na pasmo)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #642 : 26 September 2010, 19:15:06
Pomanjkanje informacij? V današnjem svetu? Ah, japajade.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #643 : 26 September 2010, 19:24:03
Ma ne vem... jaz sem ze brez argumentov pri tistih, ki kupujejo "cistokrvno brez rodovnika".

Pol imajo "civavo" na predolgih nogah, pa "civavo", ki ima s civavo skupno samo velikost in cisto nic drugega (ampak res, niti od dalec ni podobna civavi, bolj kaksnemu premajhnemu terierju), in imajo z njo veselo mladicke (vazno da je oce z rodovnikom)... in potem recejo, pa sej ni vazno, ce zgleda kot civava, vazno da je majhno, zakaj bi dajal za mladica toliko denarja, ce jih dobis brez rodovnika bolj poceni, rodovnik je samo za razstave, itd itd...

Al pa odprejo oglasnik in isto popoldne kupijo pinca brez rodovnika, polnega bolh in glist, plasnega, nesocializiranega... ampak seveda sem jaz budala, ker sem kupila dragega rodovniskega psa.

Meni se ne da vec, jaz povem svoje mnenje, ce koga zanima, se lahko pogovarjamo naprej, ce ne pa... njihov problem :)

battito animale


Zoya83

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #644 : 26 September 2010, 20:15:59
Pomanjkanje informacij? V današnjem svetu? Ah, japajade.
Sem pozabila obrazložit misel.
Informacij je že dovolj povsod, ampak njim je brezveze iskat pa se pozanimat,
(ker oni itak vedo toliko kot je treba, da si nabavjo psa. Kaj pa je lahko narobe z njim, z njihovim pa že ne..  >:()

In ja, točno tako kot je napisala Lilit.
Potem imajo pa srečo, da je pes kolikor toliko zdrav, pa smo krivi zagovorniki rodovniških, da jim težimo.



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #645 : 27 September 2010, 16:36:34
Al pa odprejo oglasnik in isto popoldne kupijo pinca brez rodovnika, polnega bolh in glist, plasnega, nesocializiranega... ampak seveda sem jaz budala, ker sem kupila dragega rodovniskega psa.

tudi jaz imam take probleme... pa slišim take: kako si sploh lahko šla po psa na češko?, kaj? toliko denarja za psa? itd..
potem pa prašaš koliko je dal/a on/a za svojega psa: 260€ kaaaaj? toliko za mešanca? za rodovniškega pa niso pripravljeni dati 2x več, ah kjeee! pa kaj jim bo rodovnik, ne rabijo papirjev... žal mi je za tiste ki tako razmišljajo..
groza groza  :-X


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #646 : 27 September 2010, 19:32:17
 tisti lastniki z rodovniškimi psi navadni snobi in preseratorji, tapravi ljubitelji psov ga posvojijo..oz rešijo iz ulice, če si pa že želijo pasemskega ga pa kupijo iz domače reje   kjer niso pohabljeni ;)...

če še tega ne veste... a prov :P



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #647 : 27 September 2010, 20:10:39
Te je usekalo, a ne?  :P :P :P


alena

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #648 : 27 September 2010, 21:54:27
Evo novico, ki mi jo je danes zaupala sestrična na kavi:

sodelavka se ji je navdušena pohvalila, da je k njihovi hiši končno prišel pes... Govorimo o višavskem terierju... Menda so na Hrvaškem plačali 950€ (!) za mladička brez rodovnika, ker jih je baje zelo težko dobiti v beli barvi... In so zdaj čisto paf od sreče, ker imajo BELEGA višavskega terierja!

Sestrična je rekla, da se ji je prvič, ampak res prvič v življenju zgodilo, da je ostala popolnoma brez besed.

Res ne vem, ali se je takim primerkom za smejat, jokat ali pa poklicat najbližjo ustanovo...



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #649 : 27 September 2010, 22:07:55
Evo novico, ki mi jo je danes zaupala sestrična na kavi:

sodelavka se ji je navdušena pohvalila, da je k njihovi hiši končno prišel pes... Govorimo o višavskem terierju... Menda so na Hrvaškem plačali 950€ (!) za mladička brez rodovnika, ker jih je baje zelo težko dobiti v beli barvi... In so zdaj čisto paf od sreče, ker imajo BELEGA višavskega terierja!

Sestrična je rekla, da se ji je prvič, ampak res prvič v življenju zgodilo, da je ostala popolnoma brez besed.

Res ne vem, ali se je takim primerkom za smejat, jokat ali pa poklicat najbližjo ustanovo...

Mi ob tem jočemo in se smejemo. Kaj višavca še lahko dobiš v kaki drugi barvi? Mi bi imeli pisanega, beli nam niso všeč. Šala, ampak zelo žalostno, da v dobi v kateri živimo- se pravi računalnik in internet, nekdo izjavi, da je težko dobit beliga višavca-halo, saj drugega kot beli tak ni. Samo ime že to pove.




Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #650 : 27 September 2010, 23:47:09
Informacij ni težko dobit, če jih poiščeš. Problem je, da marsikdo niti ne pomisli, da bi jih MORAL poiskat.
Če ti celo življenje trobijo, da je rodovnik brezveze in samo za snobe, in vsi, ki jih poznaš, kupujejo pse pri "domačih" rejcih ali preko oglasov na bolhi, v salomonu itd., potem sploh ne boš pomislil, da bi se morda moral bolj informirati. Zate bo nekaj normalnega, da se psa kupuje tako, in da je pri izbiri psa najbolj važen izgled.

Kupit "čistokrvnega psa brez rodovnika" bo recimo tako normalno, kot je normalno, da se krompirja in gob ne pogreva, ker to škodi (Makedonci so se temu o krompirju pošteno režali, oni to redno počnejo). Ali kako se naj izrazim, informirat se o rodovnikih in psih bo nekaj tako nenavadnega, kot da bi se jaz zdaj šla preverjat, če Newtonovi zakoni res držijo (če pa jaz in vsi okoli mene VEMO, da je temu tako).

Ne vem, če sem se uspela dobro izrazit, ampak ni kar tako preprosto reči, informacije so na voljo, sami krivi, če si jih ne poiščete. Ljudje morajo najprej sploh vedeti, da in kje jih lahko poiščejo in zakaj bi to bilo dobro. Moje mnenje: država bi lahko dala delati eno informativno zloženko, tako trotl-ziher, nazorno, nekomplicirano, in jo potem razposlati po vseh gospodinjstvih. Tako kot to delajo za referendume. Hmmmm mogoče bi pa moral nekdo predlgati referendum, ki bi prepovedoval vzrejo psov brez rodovnika - saj ne da bi bil dejansko sprejet, ampak na ta način bi definitivno postali ljudje pozorni...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #651 : 28 September 2010, 00:00:59
Za navadno ponev al pa štumfe se folk pozanima. Gre le za malomarnost iz samega štarta, nič drugega.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #652 : 28 September 2010, 07:14:01
Te je usekalo, a ne?  :P :P :P

 :D :D  Ja me je. .....sploh spoznanje da imam pohabljenega psa, ker ima Dina kupiran rep :D
pa še to, da sem totalen snob in brezsrčnica in preserator .... ( dva psa ...pa oba z rodovnikom grem kupit...za pokozlat sem ..res :-X )

sem ostala brez besed... v unem smislu " ima slika- nema ton"  :D


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #653 : 28 September 2010, 08:29:19
Jaz bom pa takole rekla. Do neke mere še razumem starejše ljudi, ker so napačno informirani, že dooolgo časa. Taka je npr. moja mami, ki ni med mlajšimi, recimo blizu 60. Ravno zadnjič mi je rekla: "Ja, kaj pa tele mešanček labradorec-zlati prinašalec v oglasniku, saj 150eur pa ni veliko. A misliš, da ne bi bil dober?" In ji potem razložim kako jez rodovnikom, da ne omenjam "simbolične cene" pri dotičnem oglasu in reče: "Aja, a tako je to, potem res bolje, da z rodovnikom. Veterinarja pa res ne bomo plačevali. No, kakor hočeš." Ampak nekateri tega ne sprejmejo tako. Spet drugi se ne bodo pozanimali, ne znajo uporabljat interneta ali pač samo nočejo, nikogar ne vprašajo (vse vedo), nič.
Ampak, ne razumem pa tega pri mlajših oz. mladih ljudeh, ki res čisto vsako stvar objavijo na internetu (FB, Twitter...), vse pregledajo,ni da ni, ko gre za psa...konec..."tale je poceni in lep, to hočem - včeraj" ::)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #654 : 28 September 2010, 08:46:12
Spet drugi se ne bodo pozanimali, ne znajo uporabljat interneta ali pač samo nočejo, nikogar ne vprašajo (vse vedo), nič.
Ampak, ne razumem pa tega pri mlajših oz. mladih ljudeh, ki res čisto vsako stvar objavijo na internetu (FB, Twitter...), vse pregledajo,ni da ni, ko gre za psa...konec..."tale je poceni in lep, to hočem - včeraj" ::)
tako kot je Yo rekla... folk se pozanima za usrane štumfe ....
 zavestno kupijo.
Sicer pa saj je pri vsaki stvari tako... tud klump se mora prodajat ::)... dokaz za to je 80% kitajske proizvodnje ;)

edino kar mi gre na jetra je to; da te potem nekdo ki je kupil klump..in se tega zaveda, še obtožuje...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


delfinčika

  • Gost
Odgovori #655 : 28 September 2010, 17:55:16
Alena, tvoji sodelavki sem tako fouš.

Že dolgo sem si želela belega višavskega terierja, ampak to barvo je res težko dobit.

:D

P.S. Nevem ali naj se smejim ali naj se jokam



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #656 : 28 September 2010, 18:51:40
Zanimivo, kako sem jaz lahko imela tako srečo, da so vsi v leglu bili..... beli   ???  Sem vedela da s temi rodovniškimi nekaj ni štimalo  :P



(hec hec.  ;D ampak enostavno mogla sem ob temle z višavci.. )  Ampak večkje poslušaš, da takšne traparije dejansko kvasijo. To je pa malo bolj žalostno  :-\  Zdaj pa ne vem a so res tolk naivni/nevedni ali se jim ne da niti v google vtipkat ime pasme, ki so si jo tisti trenutek vpiknili v glavo.  ??? Ja pa.. če nimaš računalnika, se gre pa v knjižnico, če pa še tisto ne se pa tud da koga vprašat-poslušat -> slišat!  Tole zadnje dela malo več preglavic  :P
Nihče od nas tukaj si ne bo kdaj znal predstavljati kaj si sploh mislijo ti ljudje ob takih dejanjih in zakaj ne slišijo tsitih ki se jim trudijo kaj dopovedat v pravi smeri, ampak kaj sploh lahko storimo da se stvar spremeni? Pisanje pritožb na bolho ne zaleže.. za dolgo.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #657 : 29 September 2010, 01:46:25
Hm pa ste ziher da ne gre za štumfe gledat, kje se dobijo najcenejši/najlepši?  ::) Koga pa zanima, kako so bili tkani ali pa kje so bili narejeni, s čim barvani itd.?

Evo primer moje mame, ki je tudi 60...vse je spremljala glede našega nakupa psa, pa vse sem ji večkrat razložila glede rodovnikov itd., ampak mislim, da ni čisto sprejela zadeve. Za njene pojme bolj obvelja to, da imamo mi z rodovniškim psom zdravstvene težave, pa da gre vzrediteljem samo za dobiček, njena sestra recimo pa ima "čistokrvnega" prinašalca in je povsem zdrav, pa še lep, pa pameten, pa priden... In če bi bila povsem sama sebi prepuščena, kar se nakupa psa tiče, ne vem če ne bi tudi ona kar enega takega iz domače reje vzela.  :-\ Ker tak se je delalo prej, zdaj in za vekomaj amen.

Ampak moj argument še kar vedno stoji. Malokdo se sploh zaveda, da so si pasme psov različne ne zgolj po videzu. Mogoče se jim svita, da so nemški ovčarji bolj šarf, pa dobermanom raste kost v možgane, pa rotvajlerji in pitbuli so za silake, pa mali beli psi jedo cezar konzerve in ne rabijo sprehodov. :P Da so informacije dostopne, je vse lepo in prav, ampak ti še čisto nič ne pomaga, če se ne zavedaš, da jih potrebuješ. Govorim o stvareh, ki so ljudem same po sebi umevne in jim na kraj pameti ne pade, da bi jih šli preverjat ali se dodatno izobrazit, razen če jih nekdo ali nekaj k temu ne spodbudi.

Mislim, kaj pa bi bil problem naredit eno brošuro na to temo, ali pa mogoče kak mail, ki bi lahko zaokrožil med ljudmi, kak powerpoint recimo. Bi bil kdo pripravljen to naredit?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #658 : 29 September 2010, 01:48:40
Zanimivo, kako sem jaz lahko imela tako srečo, da so vsi v leglu bili..... beli   ??? 

Ziher niso bli pravega odtenka bele. So te nasrali, pa še veš ne, ubogica... :P  ;D

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #659 : 29 September 2010, 08:37:08
Datelj: evo, točno o tem sem govorila :) Se ne bi mogla bolj strinjat s tabo. Ni nujno stvar arogance, ampak enostavno mišljenja, da je vse tako kot je bilo včasih ;)