Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 512854

pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #780 : 22 December 2010, 18:55:48
Odkar obstajajo briketi in nadomestek mleka lahko vzreja vsak "lolek" bi bil odgovor, prej pa jih več kot 5 ni bil možno "vzdigniti"?!?!?
Očitno tudi mešancev obstaja več vrst................mešanci, rodovniški brez rodovnika, Xpsi in očitno bomo še kaj naumili ;D ;D ;D ;D
Glede izločitve psov oz. psic zaradi lažje prodaje do sedaj nisem še slišal. Očitno se je dogajalo..................... ....ampak le med mešanci :o :o :o
Da žalim mešance; si pa v globoki zmoti. Bi se pa našlo kakšen post z druge strani ;)

1200 EUR da, ampak za tistega najboljšega v recimo delovni pasmi. Vse je odvisno kaj si želiš: delovnega, razstavnega ali "pet" quality ;D ;D ;D ;D. Sedaj mi je jasno zakaj ni več klasifikacije delovni, lovski, družni.

Nič čudnega, da človek vse pomeša; ko jejo paradižnik mislijo da jejo jabolko ker je ravno tako okroglo :D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #781 : 22 December 2010, 19:07:10


Enostavno vso prodajo psov obdavčiti, ko gre za denar imamo državo efektivno kot švicarska ura, pa tudi teh oglasov na bolhi več ne bo toliko.

 

Pa kaj še Davor. Že sedaj jih večina dela v minus. Ali bi rad, da rodovniški izumrejo v Sloveniji?  :o

Naj ti katera objasni kako je to..........v stroške tudi "obripsan" parket........ ;D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #782 : 22 December 2010, 19:19:14
Saj jaz tudi nisem vedela, da je toliko razlik v eni sami pasmi. V 15 letih, kolikor sem imela psa, se je toliko spremenilo, da sploh ne morem verjeti. Ko sem ostala brez, sem pač mislila, da bom enostavno poiskala neko rodovniško leglo, preverjenih staršev ( kolki, komolci) in to je to... Hehe, sem se zelo zmotila  :-\ V bistvu sem bila vmes že na tem, da bi šla na povsem drugo pasmo, ker je pri tej preveč vsega, na kar moraš biti pozoren. In če hočes vse, si moraš vzeti čas, biti potrpežljiv,...na žalost pa se marsikomu konča pri financah, potem je potrebno še malo bolj razmisliti kako in kaj.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #783 : 22 December 2010, 19:21:40
In ja, tu se lahko strinjam, nekateri zelo pretiravajo pri cenah. Tako tisti z nerodovniškimi psi, kot tudi tisti z rodovniškimi. Ampak...kdor zmore in hoče...pa naj. Ravno na Bolhi je zelo raznolika ponudba  ;)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #784 : 22 December 2010, 19:43:34
Saj jaz tudi nisem vedela, da je toliko razlik v eni sami pasmi. V 15 letih, kolikor sem imela psa, se je toliko spremenilo, da sploh ne morem verjeti.

Domača naloga: ocena 1

Kupi si družnega psa ali vzemi psa iz zavetišča! Pri obajih boš brez dolgaga iskanja dobila to kar iščeš: pet quality. Ali ti mogoče "pakunga" ali pa velikost ne paše??????  ;D ;D ;D ;D

Seveda se je v 15 letih dosti spremenilo v rodovniški oz. edini pravi vzreji, ki izbolšuje pasme in pse.
Izvoli: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=123.2700
Samo EDEN od primerov "oplemenitenja" :o

Če počakaš še petnajst let bo izbira še lažja oz. bo na razpolago še več različnih psov določene pasme; rodovniških seveda ;D ;D ;D ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #785 : 22 December 2010, 19:47:18
PS.

Se navezuje na raztavno linijo delovne pasme :P

Pi, pi, pi. Ko, ko, ko.
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #786 : 22 December 2010, 21:31:24
Joj, eni imate res veselje :)
Pač si želim pravega labradorca in sedaj sem se kar precej pozanimala, zato sem tudi spremenila mnenje oz. sploh prišla do ugotovitve, da so tolikšne spremembe. In še zdaleč ni šlo na bolje v rodovniški vzreji. Na žalost. Sem precej razočarana, a jaz tu nimam kaj. In tako je pri mnogih pasmah, predvsem popularnih, ravno zaradi tega se je treba pozanimati.
Sem razmišljala tudi o psu iz zavetišča (šla enega pogledat, sprehodit itd.), ampak sem se odločila, da ne. Ne razumem, zakaj nekateri naredite tako sceno iz vsake stvari. Verjetno preveč časa... ::)
Pi-pi-pi-ko-ko-ko  :D


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #787 : 23 December 2010, 10:11:09
Joj, eni imate res veselje :)
 Ne razumem, zakaj nekateri naredite tako sceno iz vsake stvari. Verjetno preveč časa... ::)
Pi-pi-pi-ko-ko-ko  :D

 ;D... ali pa preprosto ne moreta iz svoje kože... kokošnjak - zakon močnejšega...... ni kaj... za popestritev sta dobra



lepe praznike vama želim   >:D >:D   :D :D ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #788 : 23 December 2010, 11:09:24
 ;D ;D ;D >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #789 : 23 December 2010, 12:03:50
 :o Ta dva petelinčka sta še božično okrašena, te lepe rdeče rože... :D Aja, sej res, ki-ki-ri-ki :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #790 : 23 December 2010, 12:10:26
haha, domača legla....to me res spravi v smeh. Če kakšna kategorija pospešeno izumira, so to "domača" nerodovniška legla "čistokrvnih" psov. Saj se še najde sem ter tja kakšno spodobno, kjer so mladiči solidno gor spravljeni in celo spominjajo na določeno pasmo. Ampak tak "vzreditelj" ali vzredi eno leglo in nikoli nikdar več nobenega, ker ima preveliko izgubo, ali pa pri naslednjem leglu toliko priškrni pri psici in mladičih, da se mu splača, ali pa si nabavi spodobno psico in vzreja rodovniške mladiče po pravilih.
koliko je večja možnost, da bo zbolel  mladič iz "solidne domače" vzreje od tiste, da bo zbolel mladič iz solidne rodovniške vzreje, je odvisno od pasme do pasme. Pri pasmah, ki so po naravi zdrave, je možnost skoraj enaka, pri pasmah, ki so že zaradi konstitucije na udaru ali pa imajo zelo razširjen kakšno dedno napako, pa je ta razlika lahko ogromna.
In ja, v 15 letih se je ogromno spremenilo in sedaj je velikanska večina nerodovniških vzrejena v takih razmerah, da je čudež, če kmalu po nakupu ne zbolijo.
Ni res, da je naša rodovniška vzreja nekontrolirana, navsezadnje vsakega rodovniškega mladiča vidi vzrejni referent vsaj dvakrat.

Pa še o nadštevilnih: leglo z več kot recimo 10 mladičev je bilo pred industrijsko pripravljeno hrano zelo težko vzrediti tako, da so bili v odlični kondiciji tako mladiči kot psica. Ne nemogoče, vsekakor pa zelo tvegano. Upoštevati moraš, da takrat tudi veterinarja ni bilo za vsakim vogalom in da takrat, ko je šlo kaj res narobe, kaj dosti narediti niso mogli.
Preden se je razpasla epidemija kastracij, je bilo psice veliko težje prodati. ker je pripelajti domov psico pomenilo dvakrat letno gonitev in vse težave povezane s tem, vključno s paradami snubcev, ker psi takrat niso bili zaprti tako kot so sedaj. Danes se je trend pri večini pasem obrnil.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #791 : 23 December 2010, 13:04:43

In ja, v 15 letih se je ogromno spremenilo in sedaj je velikanska večina nerodovniških vzrejena v takih razmerah, da je čudež, če kmalu po nakupu ne zbolijo.
Ni res, da je naša rodovniška vzreja nekontrolirana, navsezadnje vsakega rodovniškega mladiča vidi vzrejni referent vsaj dvakrat.



Glej link!
Pridi pogledat čudežnega psa ;D.....................mogoče pa namesto Xpsi lahko "čudežni psi" ;D

PS
Vzemi metlo in očisti pred svojim pragom najprej ter ne prelagaj zmerjanje križancev na druge  ;D. Kolikšen procent izgleda na rodovniškega psa ne sme presegat "pravi" križanc?


Srečne in vesele praznike vsem piškam ;D
Ki-ki ri-ki......................no siki riki ;D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #792 : 23 December 2010, 13:26:15
Od moje tašče piške iz domače reje ful jajca nesejo

Letos za božično večerjo bi naredila filanga piščanca( si bom predstavljala da je petelin  >:D)
Pa ne vem ali bi ga kar standardno z kruhovo filo nabasala... ;D

A ima katera kakšen dober recept? ;D >:D


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #794 : 23 December 2010, 14:14:34
Damayanti: Ti samo glej, da ga boš pred dobro oskubila, bo šel bolj v slast :D Pa dober tek :P ;)

Če res upada nerodovnška "vzreja", toliko bolje. Prej ali slej morajo biti neke spremembe, upam vsaj.
Je pa ravno zadnjič kolegica povedala za enega takih iz okolice Celja, da jim gre menda tako dobro, da je sedaj še žena ostala doma in se grejo vzreditelje. Seveda nerodovniške, nepregledale, a menda nekaj cepljene ::) Na Bolhi imajo vedno kakšen oglas, in sicer za bernce, zlatkote in labije.  ::) :'(


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #795 : 23 December 2010, 14:51:55
Damayanti: Ti samo glej, da ga boš pred dobro oskubila, bo šel bolj v slast :D Pa dober tek :P ;)



Oskubla   ja ...in "nafilala"... z " žemljam"..in "domačimi jajci" pa še kakšno" bučko " vmes >:D
za to lahko trdim da je iz domače reje... ;D

Kar se pa tiče psov  in "domače reje"... ???...  kdo se je to sploh spomnil.. "domača reja psov"..... "domače leglo"  ::)
 "reja" pomeni ... reja kokoši, pujsov, gosk, puranov ... tistih živali ,ki končajo na krožniku... ker pod rejo pomeni  da se jih "pita" za zakol ...
 :-9

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #796 : 23 December 2010, 16:17:48
Inanna: žal upada samo tista "ljubiteljska" nerodovniška vzreja, tista, ko imajo mladičke ker so si jih pač zaželeli, pa niso čisto dobro premislili, kaj to prinaša s seboj. Polindustrijska in že čisto industrijska reja pa grozljivo narašča. Veliko "domačih" mladičkov je v resnici iz takih rej, saj izvora ni mogoče preveriti.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #797 : 23 December 2010, 17:06:06
Ja, to bo bolj držalo, je treba še nerodovniško ločit na podskupine, jao  ::) :)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #798 : 23 December 2010, 17:31:59
Ma, opeci ali skuhaj ga brez vsega. Vsekakor pa brez soli in maščobe. Če povabiš na pojedino še prave goste...... vam povem, boste nadvse zadovoljni ;D . Pravi okus narave. :o

Seveda nesejo saj so domače. Ali kakšno jajce odveč tudi podarite?  ;D

Seveda, nič osebnega ;)..........malo kokodakam 8)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #799 : 23 December 2010, 18:55:52
Ta zadnja luna je bila pa res huda :o :D

battito animale


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #800 : 24 December 2010, 09:37:18
Ma, opeci ali skuhaj ga brez vsega. Vsekakor pa brez soli in maščobe. Če povabiš na pojedino še prave goste...... vam povem, boste nadvse zadovoljni ;D . Pravi okus narave. :o

Seveda nesejo saj so domače. Ali kakšno jajce odveč tudi podarite?  ;D

Seveda, nič osebnega ;)..........malo kokodakam 8)

 natur pšanc ? Brez začimb ??? kakšno pa bo to.... začimbe morejo bit... ga bom v štacun kupila ... s poreklom... bom sledila izvoru ;D
jajca tašča tala... jaz  ne vzrejam kur k se na njihove rodovnike  ne spoznam ;)...

Povabim pa drugo leto za dopust  oz si vabljen  ;) ( sam je  na Šolti  :D) ...  bo un model prasca zavrtu k je žimavca dobil ;)  Za unega si tudi ti zaslužen... ( res  je ves presrečen za tistega psa  :) )

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #801 : 24 December 2010, 12:05:13
Citiraj
žal upada samo tista "ljubiteljska" nerodovniška vzreja, tista, ko imajo mladičke ker so si jih pač zaželeli, pa niso čisto dobro premislili, kaj to prinaša s seboj. Polindustrijska in že čisto industrijska reja pa grozljivo narašča

Rad bi videl en dejanski vir , ki bi tole potrdil, ker v teh temah se govori domala  vse iz glave. Je tudi zoper moje lastne izkušenje, kjer je večina psov tule, ki jih srečujeva brez papirjev. In domala skoraj vsi iz domače vzreje, neglede kako se komična slednja tebi zdi je vsaj v tem koncu glavni vir legel. In gre za zdrave , karakterno pozitivne pse. Pa tudi pidogov pes se mi ne zdi napačen in se ni pojavil v temi o prirojenih genskih napaka psov z "certifikati"

Citiraj
v stroške tudi "obripsan" parket.....

tista je bila zlata vredna ja,

Citiraj
... ali pa preprosto ne moreta iz svoje kože...

bolj kot ne je velik del vsebine takšnih forumov zrcalo slovenske kinologije, pa določena simbolika človeku od zunaj hitro pade na um

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #802 : 24 December 2010, 12:46:26

bolj kot ne je velik del vsebine takšnih forumov zrcalo slovenske kinologije, pa določena simbolika človeku od zunaj hitro pade na um

ja meni tudi ;D... simbolično na tvoj zadnji post  :o :D :D



lepe praznike Davor  ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #803 : 24 December 2010, 12:58:04
Ja Davor pred 15 leti pri nas farmske vzreje psov sploh še nismo poznali. Sedaj samo jaz (ki jih niti aktivno ne iščem, niti jim ne sledim)  vem za prečejšnje število skoraj farm, kjer producirajo mladiče po tekočem traku.  Skoraj zato, ker sedanji farmarji (še) ne premorejo res velikega števila psic. V vsem ostalem niso boljši od tovrstne konkurence čez mejo. Večina teh mladičev se prodaja kot "domača" legla. Največ jih ima majhne pasme, dobro pa so zastopani tudi tipa bull, bandogi in drugi dizajnerski križanci te sorte. In da ne bo pomote: tovrstna produkcija ne pomeni toliko konkurence rodovniškim psom, kot tistim tvojim ljubim pravim "domačim" leglom.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #804 : 24 December 2010, 13:47:18
Že, ampak večina tule vidi razlog tega v manjku rodovnika, češ da so sami nerodovniški psi vir vseh farm in zla; tako z papirjem se dogaja šteparija, trženje, drugi interesi in škoda pasmi .
Če človek pozna leglo, ki je nastalo iz takšnega ali drugačnega razloga, pozna izvor, pes ima tipske značilnosti željene pasme in karakter, čemu to ne bi bila definirana pasma ?

Ali je Pidogov pes "Xpinč" zgolj ker nima papirja, ker ta čudežno spremeni gensko zasnova živali;  Pa saj poznate standarde  svojih pasem ziher v nulo, če je pes po slednjem je zame opisana pasma (imel rodovnik ali ne)


Lepe praznike vsem in vašimi pesjanarjem (ja tud pitbulom  :P )



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #805 : 24 December 2010, 16:09:37
Če nima rodovnika, je X pinč. Ker ne veš izvora. Lahko bi se pri takem x pinču šele po generaciji ali dveh pokazalo, da je imel zadaj še kaj drugega kot samo pinče.
Sicer pa ne vem, zakaj se tako zelo sekirate zaradi tistega X spredaj. saj imam tudi jaz eno X huskico doma, pa mi na kraj pameti ne pade, da bi se zaradi tega kaj slabo počutila.


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #806 : 24 December 2010, 20:10:11



delfinčika

  • Gost
Odgovori #807 : 24 December 2010, 21:04:13
No, pejmo kupit škote, saj imajo odličen karakter pa še 'Lessi' so  ::) ::) >:(
In piše, da živijo 16 let... pomoje bo večina teh psov del življenja preživela na verigi ali v zavetišču  :-X :-X



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #808 : 17 Januar 2011, 13:51:51
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/prodamo-labrodorce-so-crni-stari-14-dni-oglas1272968346

Tale "redovnik" od psice bi pa tudi rada videla...hah..."labrOdorci"  ::) Saj ni čudno, da je stanje kakršno je...tako pri kupcih kot prodajalcih...glava boli.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #809 : 17 Januar 2011, 14:02:44
jaz bi tud rada vidla "redovnik" te psice, da bi obvestila njenega "vzroditelja" naj jo gre odvzet  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!