Kuža brez apetita in veliko spi...

Taj · 31331

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
: 01 Julij 2007, 15:52:05
Ojla!

Kot sem že povedala smo dali Taja preventivno testirati na klopne bolezni in testi so prišli nazaj pozitivni - Borelija titri 1:400, Erlihija titri 1:128. Sedaj že dva tedna in pol je tablete Clinofug. Sprva jih je prenašal brez težav in brez kakršnih koli stranskih učinkov.
Sedaj pa že skoraj en teden noče jesti in veliko spi. :-\ Tako, da ga hranimo po roki in včasih ga je potrebno kar malo prisiliti, da poje svoj obrok... saj mora obvezno pred vsakim dajanjem tablet prej nekaj pojesti.
Tudi čez dan ni toliko živahen kot ponavadi... sem pa tja prinese igračko in bi se malo poigral... vendar to ni isto, kot ponavadi. :-\


Jutri zjutraj bom poklicala k veterinarju in se še z njimi pogovorila, nato pa ga bomo še peljali k veterinarju.. saj mu je treba nekako pomagati...


Zdaj pa me zanima še vaše mnenje in kaj mislite vi... kaj je vzrok tega, da se Taj slabo počuti, predvidevam, da se počuti slabo, saj noče jesti in veliko spi, mogoče tablete...? :(


Lp
Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 01 Julij 2007, 15:56:47
Jaz bi rekla, da je poletje.... Bodi pozorna na njegovo blato (driska, trdo, ali se sploh iztreblja...itd) in na to, da zaužije dovolj vode. Kakor vem so reakcije na tablete drugačne, ampak nikoli ne veš. Po vseh teh simptomih bi prej rekla, da je stvar borelije/erlihije. Ampak po vsej verjetnosti ga utruja vročina. Kakšen pa je na sprehodu zjutraj?
 Izmeri mu vročino za vsak slučaj.


Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2 : 01 Julij 2007, 16:02:49
Ne ni vročina... ker je bilo letos že veliko bolj vroče in se je obnašal čisto drugače... nekaj ni v redu z njim... vidim po obrazku, učkih... nekaj ni vredu... :'(

Na sprehodu je dokaj normalen - ni posebne razlike... blato je normalno. Bomo zmerili še vročino.

Ampak nekaj res ni v redu... :-\

Aja... pa za jesti mu dajemo vse kar bi mu bilo drugače zelo všeč... puranji zrezki, polpeti itd.... pa še to steška poje iz roke... kar bi ponavadi pojedel z največjim užitkom... včeraj je sicer jedel konjsko meso in ga je sprva začel jesti sam, vendar je čez nekaj časa pustil in ga je oči po roki nekako prisilil, da poje vse.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3 : 01 Julij 2007, 16:03:29
Jaz bi rekla, da je poletje.... Bodi pozorna na njegovo blato (driska, trdo, ali se sploh iztreblja...itd) in na to, da zaužije dovolj vode. Kakor vem so reakcije na tablete drugačne, ampak nikoli ne veš. Po vseh teh simptomih bi prej rekla, da je stvar borelije/erlihije. Ampak po vsej verjetnosti ga utruja vročina. Kakšen pa je na sprehodu zjutraj?
 Izmeri mu vročino za vsak slučaj.

Ja, glede na to, da bi mu morale te tablete pomagati ravno pri tem, da do takih simptomov ne bi prišlo, je zelo možno, da je vročina - zunaj, mislim. Kakšen pa je bil lansko poletje? Lum ni lani skoraj nič jedel poleti in tudi igrat se ni hotel skoraj nič, pa je bil še mali in sem bila kar malo v skrbeh, zakaj ne da nič od sebe. Pa se je izkazalo, da je bilo prevroče.  ::) Tudi letos čez dan spi precej več, kot je rped kakim mesecem ali dvema. Vsekakor držim pesti, da bo Taju kmalu bolje in bo spet ves razigran. :)  Pa še to - se je mogoče kaj prehladil?



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4 : 01 Julij 2007, 16:09:01
Lansko leto je bil tudi Taj mladiček... in res je da je manj pojedel, ko je bilo vroče... to mi je jasno, da psu ne paše jesti, če je vroče, saj tudi nam ne paše... ampak to je drugače... to se vleče že cel teden... :-\

In vem, da bi zrezke pojedel po največji vročini, ker jih obožuje... in jaz ki točno opazim vsako spremembo na njem, vidim, da nekaj ni v redu. Želela bi si, da je kriva vročina, ampak si nočem zatiskati oči s tem... to sem mislila na začetku, vendar sedaj vidim, da nekaj res ni v redu... :'(

Ne verjamem, da bi se prehladil, ker ne daje znakov prehlada... mu bomo sedaj še vročino probali zmeriti. Vendar ne verjamem, da bi bil prehlajen...



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #5 : 01 Julij 2007, 22:08:03
Clinofug smo tudi mi dajali našemu prejšnjemu psu, spomnim se da je velik spal in tudi bolj malo jedel, nevem pa ali je blo to zaradi bolezni ali zaradi tablet. Je pa težko jedu ker je imel povečane bezgavke  :-\
Močno upam, da bo tvoj kuža ozdravel .

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #6 : 02 Julij 2007, 08:58:55
Kaskae - hvala za lepe želje! Tudi jaz si močno močno želim, da bi ozdravel...  :-*

Zdaj sem klicala na kliniko 300kosmatih in smo naročeni danes ob 17h, pa bomo videli kaj in kako... upam, da se mu bo dalo kako pomagati. Je rekla veterinarka... da je faktorjev lahko več in da lahko pri Taju tablete Clinofug vplivajo na želodček ali na požiralnik in da zato noče jesti. V glavnem bomo probali danes skupaj z veterinarji ugotoviti kako mu pomagati.
Nekako bo sigurno treba ukrepati...

Sicer ga je včeraj mami cel dan po malem poskušala shecati, da bi malo jedel... in ji je tudi nekako uspelo... vendar še vedno noče jesti sam. Mu je treba iz roke dajati in ga na vsake toliko med hranjenjem kar malo prisiliti, da poje kakšno stvar.
Pa še prav vidi se mu na obrazku, da se ne počuti dobro. :-\

Upam, da nam uspe najti odgovor danes pri veterinarju.



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #7 : 02 Julij 2007, 09:08:01
Revček Taj, :-* držim pesti, da čim prej ugotovite, kaj ga muči in kako mu pomagat.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #8 : 02 Julij 2007, 09:09:29
Nutella hvala! :-* Bomo naredili vse, samo da mu bo bolje!

Bom danes vse poročala, ko pridemo od veterinarja...



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 02 Julij 2007, 10:32:13
Kuža očitno slabo prenaša clinofug. Mogoče mu bodo danes dodelili venter in ranital pred clinofugom, saj nekateri psi ta antibiotik res slabo prenašajo - ne jejo, bruhajo...



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #10 : 02 Julij 2007, 11:06:18
Bučka - nekaj bodo mogli narediti... ker tako enostavno ne gre več naprej.  :-\  :'(




Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 02 Julij 2007, 11:21:33
Ron je zdaj dober teden (spet) na Clinofugu. Pred Clinofugom mu dajem 2x na dan polovico Ranitala. Razen tega da ne bruha, pa ni opaznega izboljšanja. Tudi Ron zelo malo je, na sprehodih je sicer relativno živahen, doma pa v glavnem spi ali poležava (ampak vse te znake je imel že pred Clinofugom). Na splošno pa njegovo razpoloženje niha - par dni je kolikor toliko v redu, potem pa par dni ni nič iz njega. Drugače pa zadnje dni opažam, da težko požira/žveči kakšne večje koščke npr. sira ali mesa. če mu dam kak večji košček ga sicer vzame, potem pa raje spusti na tla kot da bi ga pregriznil. Poje šele ko mi jih nalomim ali pa skoraj sesekljam.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #12 : 02 Julij 2007, 11:22:06
Držim pesti, da bodo ugotovili, kaj je bilo narobe in da bo potem Taju boljše!   :-\



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 02 Julij 2007, 12:42:03
Grozno mi je hudo, ko berem tole... Bučka je na srečo clinofug zelo dobro prenašala in nismo imeli teh težav, je pa preventivno dobivala vsaj actimel vsak dan. Sicer pa je kombinacija ventra in ranitala dobra, smo morali to dat skozi zaradi operacije želodca in tudi kasneje, zaradi hrbtenice, ko je dobivala druga zdravila. Upam, da bosta kmalu bolje!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #14 : 02 Julij 2007, 13:00:45
Gaya... saj sem se takoj spomnila na Rona, ko so se začelo to slabo počutje pri Taju... grozno mi je tudi za vaju, že od samega začetka, ko si govorila, da noče jesti in ni preveč živahen. Upam, da bo tudi vama šlo na bolje! :-*

Taj je tudi na sprehodu dokaj normalno živahen, doma pa večinoma spi. Je pa poleg vsega tudi shujšal.  :(
Ranital smo mu kupili v soboto, vendar smo mu dali nekje okoli popoldneva in včeraj prav tako... nisem vedela, da se mora dati polovička pred jemanjem tablet Clinofug... bomo od zdaj to naredili tako kot je treba... seveda se bom o tem danes pogovorila tudi z veterinarko.

Čudi me, ker je na začetku tako dobro prenašal tablete.. bil je živahen, vesel, igriv - poln energije... zdaj pa tako... groza! :-\


Gulu in Bučka - hvala ker mislita na naju in hvala za lepe želje! :-*



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #15 : 02 Julij 2007, 13:04:24
Aja.. pozabila sem povedati... včeraj mu nismo zmerili temperature, ker ni pustil, matrati ga pa tudi nismo hoteli, je pa oči tako na oko rekel, da verjetno je imel temperaturo, saj je imel hladne tačke in pravi, da je ponavadi znak vročine hladne tačke+suh smrček... Danes ima tačke tople in vlažen smrček...



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #16 : 03 Julij 2007, 08:55:18
Včeraj smo bili pri veterinarju... tam smo opravili temeljit pregled Taja, mu vzeli kri in jo dali pregledati (hemogram+levkogram) in izvidi pregledane krvi so prišli nazaj dobri... s Tajem je vse v redu, z nobenim organom ni nič narobe in vse je v mejah normale. :)

Kot smo ugotovili je vzrok neješčnosti in počivanja-spanja v tabletih Clinofug... to naj bi bili tudi eni od stranskih učinkov tablet. Tako, da je veterinar rekel, da ga on nebi filal spet še s kakšnimi tretjimi tableti, saj to tudi ni dobro za kužata in da so tablete Clinofug že dovolj širokega spektra in da bi bilo brez pomena dajati še kakšne.
Lahko mu dajem polovičko Ranitala pred dajanjem tablet.
Jogurt je tudi super za želodček. Edino živilo, ki se ga ne sme dajati hkrati s tableti Clinofug je mleko, saj veže neke snovi iz Clinofuga nase in potem tableti niso tako učinkoviti kot bi bili sicer.

Temperaturo smo mu tudi zmerili pri veterinarju in je bila 39,2-39,3 in naj bi bila malo povišana, ampak pravi veterinar, da je vzrok tega po vsej verjetnosti to, da je bil Taj med samim merjenjem temperature nervozen in se je bal in da tudi to zna vplivati na temperaturo.

Moramo biti pozorni tudi na urin... v primeru, da bi bil rdečkaste barve, se pravi krvav, bo potrebno iti nazaj, vendar za zdaj tega pojava še nismo opazili pri Taju. Pa tudi, če do konca tedna ne bo šlo na bolje, bom morala nesti na kliniko urin, da pregledajo, če je vse v redu z ledvicami. Vendar načeloma naj bi bilo vse v redu.

Tablete pa morava jemati še do naslednjega torka (10.7.) in potem je kure s tableti Clinofug konec.

Naj pa tudi povem, da se Taj danes počuti bolje. Zjutraj je rad pojedel pečenega piščančka in po vrhu še sirov zavitek. Tako, da me to zelo veseli. Tudi bolj živahen je. :-*

Bi pa rada zelo pohvalila kliniko tristokosmatih, so res čudovita klinika s čudovitimi veterinarji, ki si vzamejo čas za lastnike in kužata in rade volje razložijo vse kar te zanima, pa še sami povrhu dodajo kakšno stvar, ki bi te lahko zanimala, resnično super so! Veterinar je z veseljem odgovarjal na vsa vprašanja, ki sem mu jih postavila in z veseljem nam je dal par nasvetov. Tudi, ko se je Taj na vsake toliko upiral pri pregledu samem, se ni nobenemu mudilo in so počakali da se umiri in da mu strah poide, hkrati so ga pa tudi sami mirili. Tako, da lahko rečem, da so super in da sem zelo zelo zadovoljna z njihovim delom.


Lp
Tina in Taj



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #17 : 03 Julij 2007, 09:35:21
Naj pa tudi povem, da se Taj danes počuti bolje. Zjutraj je rad pojedel pečenega piščančka in po vrhu še sirov zavitek. Tako, da me to zelo veseli. Tudi bolj živahen je. :-*

Očitno si je tudi on oddahnil, ko je slišal, da ga samo tablete matrajo. ;) Me veseli, da je vse v redu.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #18 : 03 Julij 2007, 09:37:50
Ne vem kaj je to... ampak včeraj, ko smo se odpeljali z avtom iz veterinarske je bil revež takooo srečen, da je konec in da gre domov... da je doma kar zaživel... Upam, da bo tole počutje tudi ostalo in se samo še izboljševalo.
Res pa je da ta trenutek počiva - spančka. Bom videla kakšen bo, ko se bo zbudil, držim pesti, da živahen.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #19 : 03 Julij 2007, 09:49:36
O, lepo, da je vse ok, držim pesti, da bo šlo samo še na bolje in da Taju ne bo treba nazaj na preglede. Po koncu tablet pa, če se bo dobro počutil, sta vabljena na kakšno dirko!  :D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #20 : 03 Julij 2007, 09:56:57
Gulu - sprejmeva povabilo... :) Upam, da bo vse ok!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 03 Julij 2007, 15:12:29
Me veseli, da s Tajem ni hujšega. Še en teden pa bo spet tak kot ponavadi :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #22 : 03 Julij 2007, 15:13:52
Zoe hvala! :-* Upam, da bo res drug teden vse kot po starem! :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 03 Julij 2007, 15:31:25
Nekoč je moj bivši zlatko jemal antibiotike, simptome je imel enake. Veterinar je ugotovil, da se mu je povišal sladkor. Srečo smo imeli, da je to bilo le prehodne narave. Po napotku veterinarja smo mu nekaj časa dajali polento in stvar se je uredila.



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #24 : 03 Julij 2007, 15:35:46
Jaz pa sploh nisem vedela, da je Taj bolan :-[ :(.

Želim mu hitro okrevanje.

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #25 : 03 Julij 2007, 15:43:01
KARMEN - na krvi se ni nič opazilo, da bi bilo kar koli narobe. Tako, da verjamem veterinarju, da so to "samo" stranski učinki tablet. Seveda se pa nikoli ne ve. Ampak mislim, da so res krive tablete.


Darja - Hvala... :-* se bomo potrudili, da bo čim prej okreval! :)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #26 : 03 Julij 2007, 16:22:40
Samo da ni nič hujšega :). Držimo pesti in tačke, da bo okrevanje hitro in potem 100 na uro naprej novim dogodivščinam naproti ;D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #27 : 03 Julij 2007, 18:17:39
*Sara* - hvala! :-*



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #28 : 03 Julij 2007, 19:02:22
Me veseli, da je s Tajem že bolje in da nič hujšega ni bilo :)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #29 : 05 Julij 2007, 08:53:00
Samo, da vam sporočim, da gre s Tajevim počutjem samo na bolje... sicer ga je še vedno treba malo prisiliti da je, vendar je počutje veliko boljše, sedaj se že igrava in mi nosi igračke in je že skoraj čisto tak, kot ponavadi, tudi izraz na obrazku je veliko bolj vesel, kot je bil prej, ko se je počutil slabo... :)

... hvala še enkrat vsem, ki ste držali pesti za Tajevo zdravje! :-*

Lp
Tina in Taj