lajanje, cviljenje, renčanje

*nastja* · 22229

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 10 Oktober 2005, 17:09:15
ham Indi zna vse to, sam glas pa ne .. to mu pa ne gre .. kak pa sploh psa to naučiš?



christy

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 November 2005, 20:54:22
Mene pa zanima kako psa pripraviti do tega da cvili... ;D ;D

Lp,
Iva

Iva in Kristi


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2 : 15 November 2005, 21:14:23
Za uho ga potegneš. Joke ne tega delat vas bodo psi požrli. Sm sam enkrat po nesreč pa sem mu par dni popuščala tak me je bogo gledov pa zacvilu je tak da je pomoje zbežalo vse kar je blo blizu in daleč.

Neboleče zlo teško drgač naučiš da cvili.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 15 November 2005, 21:35:09
heheh.... vse se da če se hoče... za rumbo vem da bo cvilila če bom jaz recimo nekam splezal kamor ne more za mano... potem je pa samo še stvar klikanja in nagrajevanja :)

LP, Črt



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 15 November 2005, 21:35:52
Jaz se prav trudim da bi tamala nehala cvilit, ker namesto da bi zalajala cvili, ce je ne gledas cvili... skoz cvili... Ampak bolj razvajena kot je ze ne more bit; vsaj po mojem ne. 12 ur si lahko skoz zraven nje, pa gres samo na wc, pa ji ne pustis zraven, spet cvili (hvala bogu potiho).

Pa je nismo ucili. ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 15 November 2005, 21:50:39
Ma mene bo Neon mogoče pogledal, pol pa po svoje raziskovat kao končno mi pusti dihat in se noče igrat, me učit in imet zraven sebe. Cvili edinole če je v pesjaku pa smo mi zunaj in ga ne spustimo. Ampak to zame spet ni neboleč način. Isto ne pri Črtu plezanje in Rosino cviljenje.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 15 November 2005, 22:47:06
Citiraj
Isto ne pri Črtu plezanje in Rosino cviljenje.

Neyka če je to boleče mi povej kako rumbo naučiti nakazovanja pogrešanega pri reševanju. Trenutno zadeva poteka tako, da se Črt skrije nekam kjer ne more do njega, ker ga edino tako nakaže, ker če ga vidi pač ji itak ni zanimiv ga ne oblaja ampak samo pride pokazat, da je pač tam in da naj ji že da nagrado. In tako jo je Črt tudi naučil glas, da so ga pač skrili v tunel in ga zaprli noter, da se je skril pod škatlo, ... takrat ga pač oblaja. Sama od sebe od kar je prišla k nama je zalajala mogoče 2x ko je bila še majhna pote pa nič več, kar pri reševanju predstavlja težavo, ker v Slo. večino učijo nakazovanja z laježem.

In če se, na tak učin nači nakazovanja se tudi cviljenja lahko, zakaj pa ne konec koncev, samo pravilno mora biti. Ker če bi Rosa recimo klikala in hvalila za cviljenje ko je v wc-ju bi ji psička še bolj cvilila in tako bi iz tega lahko nastal problem. Če pa bi psa naučili da cvili na ukaz pa ne zaradi izsiljevanja kot takega ampak ker v tistem trenutku ne vidi izhoda in želi tako povedat, da mu pomagaš pač to izkoristiš.
Je pa res, da ne smemo spodbujat vedenja, ki ni zaželjeno recimo izsiljevaje zaradi scrkljanosti, "fehtanje" hrane, ...

Lp nina





rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 15 November 2005, 22:59:49
Verjemi Neyka, da ni nic bolecega pri Rosi. Ampak je pac tako da smo vecino casa vsi zraven nje, ker je notri, in potem ce grem za nekaj casa od nje in zato cvili, me ne gane, ker je nic ne boli. Ne mislim je pa podpirat pri cviljenju iz tega vzroka... tako kot je rekla Nina.

Ce bi podpirali vsako pasje cviljenje, ki nima tehtnega vzroka, mislim da bi se razvila ziva katastrofa.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 16 November 2005, 17:39:51
To vem ja. Nisem misla čist tak ko sem napisala. Psu ni vseeno če ga samga pustiiš in dejansko ga ne boli. Ni mu pa vseeno. In podpirat tako cviljenje... vem katastrofa. Ampak svojga psa tega ne bom učila ne na tak ne na drugačen način. Čeprav če se rabi (reševanje npr) se to psa pač nauči. Meni že močno zmanjkuje idej kako psa naučit glas dat. Namreč ne laja ama ništa. Razen ko se kakšen neznan avto prpele al pa kdo pride peš. Takrat tulim glas glas klikam... Sam mu ne vklopi  :P

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 16 November 2005, 17:48:49
neyka a veš kaj pomaga... jaz sem svojga siba tko nauču da sem mu zjutri en obrok spustu pol popoldne sem pa brikete prnesu sam da jih je povohu in je čist znoreu... potlej sem šel z njim vn na en travnik kjer je bilo eno drevo na katero sem splezal... od zgori sem mu kazal brikete pa vpil sibi sibi on je pa neki časa gledal pol pa začel lajat k norc tko da vsakič k je zalaju sem reku glas in sem dol skoču in mu dal par briketov in pobožal... vajo sem ponavljal dokler mi niso skori noge odpadle in tko se je moj sibek nauču glas  ;D . Sam je treba pazit da ge ne spodbujaš preveč, ker potem iz glasu nastane agresija...tko k pr mojmu lol... zdele sva opustila to sam bova spet začela k bo sibek mal bol zrel...  ;D


LP

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #10 : 16 November 2005, 17:49:09
Da povem kako bi se jaz spravili cviljenja učit Witty.
No, ona je zelo cvileč pes. Ko pridem domov, pride do mene in clili (od vsega hudega ;D ;D), da jo moram še pol ure cartat. No, mene osebno to nič ne moti če me tako pozdravlja, tako da bi lahko to izrabila za učenje. Ampak ker tako veliko cvili, da je včasih že prav smešno, se začneva kar z cviljenjem pogovarjat. To izgleda tako, da Witty cvili in tudi jaz. In če se jaz spravim kar naenkrat cvilt, bo tudi ona začela. Tako da bi jo lahko naučila cviljenja tako, da ne bi podpirala te "razvajenosti", ko pridem domov.

Neyka, a tako bi se ti zdelo v redu? ;)
Aja, pa meni se zdi način od Črta in Rose čisto vredu.

lp, rina

Los je car!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11 : 16 November 2005, 19:04:59
Ma kokr čte. Sej sem rekla da sem prehudo napisala. Pri Neonu vse zadeve s skledo in draženjem in vsem sranjem ne pomagajo ker me samo butasto gleda kaj bi rada dokler se ne naveliča in gre šnofat po svoje. Bom še neki časa na tej fori dej glas priden klik klik če kdo pride. Pa mogoč čez ene par let clo uspe  ;D ;D ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #12 : 10 Februar 2006, 15:34:34
kako naučiš psa GLAS


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #13 : 10 Februar 2006, 16:07:05
DAJ GLAS:

To se nauči na več načinov.
- Če ima rada igračko, naj ti psičko nekdo drži, ti jo pa provociraš z igračko (mahaš z njo, delaš klovna iz sebe,...). Ker ne more do igračke, naj bi pes začel lajat.
- Nekateri psi začnejo lajat, če se vodnik oddaljuje od njega.
- Če ima rada hrano, vzameš kos sira ali pa kakšno hrano, katero obožuje in jo poskusiš motivirat za lajanje.
- Nekateri psi ne marajo, da jim pihneš v gobček in zato zalajajo (to je naredila ena moja kolegica), potem pa izkoristiš priložnost.
- Kadar slučajno zalaja - klik + priboljšek  ;)

Sama nisem imela problemov... Med igro sem dvignila igračo v zrak, Chica se je usedla in začela noro lajat  ;D

Lp,
Tina


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #14 : 10 Februar 2006, 19:02:13
hm... naša dvomim, da bi to tak skapirala ker je malo tumpasta  ;D
vseeno hvala za nasvet, bom poskusila!

lp  :)


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 10 Februar 2006, 19:04:57
Glas lahko poiskusiš tako, da psa zživciraš, skačeš okoli njega mu mahaš oz. tako kot je rekla Tina, delaš kovna iz sebe, potem pa bo pes začel lajati ti pa ga samo spodbujaš in govoriš "dej glas" :D bo že skapirala :P
pa veliko sreče!



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #16 : 10 Februar 2006, 19:14:12
Točno tako sem ga jaz naučila dati glas- le da sem uporabljala kliker. ;) Zdaj se učiva mrtev- pa mu enkrat takoj zakapira in mislim da že zna, pol me pa čez dve uri samo tumpasto gleda, kaj bi rada ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #17 : 10 Februar 2006, 19:21:17
DAJ GLAS:

To se nauči na več načinov.
- Če ima rada igračko, naj ti psičko nekdo drži, ti jo pa provociraš z igračko (mahaš z njo, delaš klovna iz sebe,...). Ker ne more do igračke, naj bi pes začel lajat.
- Nekateri psi začnejo lajat, če se vodnik oddaljuje od njega.
- Če ima rada hrano, vzameš kos sira ali pa kakšno hrano, katero obožuje in jo poskusiš motivirat za lajanje.
- Nekateri psi ne marajo, da jim pihneš v gobček in zato zalajajo (to je naredila ena moja kolegica), potem pa izkoristiš priložnost.
- Kadar slučajno zalaja - klik + priboljšek  ;)

Sama nisem imela problemov... Med igro sem dvignila igračo v zrak, Chica se je usedla in začela noro lajat  ;D

Lp,
Tina


_____________________________ _____________________________ _---
hvala za nasvete, ampak mislim, da ne bo nič od tega pomagalo...  sem pa pogruntala, da če njeno naj igračko skrijem pod posodo, da potem laja...sem vstrajala ampak se ni obrestovalo, žal ;)

bom še probala!

lp :)


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #18 : 10 Februar 2006, 19:23:32
ahja, če pa maham okoli nje in se derem, me podre, ker si misli da se z njo igram :)
lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #19 : 10 Februar 2006, 19:44:31
missy, nekateri "skapirajo" takoj, drugi potrebujejo več vaje. ne obupat že takoj prvi dan, vztrajaj do konca.

Daj 5 (jaz uporabljam povelje "poči"), sem ga učila na isti način kot T.M.T. "Glas" pa ga jaz ne bi učila, ker bi potem izsiljeval z lajanjem. Namreč vedno, ko se kaj novega naučiva, pa ponavljava vse trike, mi večkrat brez povelja (ko sem tiho in se odločam, kaj bo naslednja vaja), ponudi pravkar naučeno vedenje. Včasih pa tud kakšen starejši trik. Seveda pa me priganja tudi z lajanjem (kar je nadležno), ker včasih se med vadbo kar zamislim nad vsem skupaj :D.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 17 Februar 2006, 23:31:13
Še tole mi smo se zadnjič igrali " Kako dela kuža" in Rumba je čist notr padla ;D in je vsakič ko sem rekla " kako dela kuža, a dela mjav?" zalajala kot zmešana, da mi je pokazal, da psi nikakor ne mijavkajo ampak lajajo tako da se tresejo tla ;D

Če pomislim da tole naše dete do septembra sploh ni znalo lajati zdaj pa že prav brihtno z tihim laježem tudi kakšno stvar izsiiljuje ::) ;D

Lp nina



Alenka**

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 6
Odgovori #21 : 08 Junij 2006, 21:24:58
Azu, super izgleda ta velikonočni trikec ;)

Mi smo se pa v teh dneh naučili: daj glas. Postopek je bil pa tak: fant je Giorgiu na ves glas pel, Giorgio je lajal, jaz pa sem zraven govirila. Glaaas, daj glaaaaas. ::) No, danes pa nam je uspelo že brez petja. ;D

"Ta bedni pes, ta tvoj prijatelj vdani,
ki prvi te pričaka, prvi brani
ki v tvojem srcu svoje ima srce,
ki srečen je. če zate v ogenj sme."
Lp,Alenka


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 08 Junij 2006, 21:38:10
Azu, super izgleda ta velikonočni trikec ;)

Mi smo se pa v teh dneh naučili: daj glas. Postopek je bil pa tak: fant je Giorgiu na ves glas pel, Giorgio je lajal, jaz pa sem zraven govirila. Glaaas, daj glaaaaas. ::) No, danes pa nam je uspelo že brez petja. ;D

Mora pa tvoj fant grozno peti ::) :P ;D

Lp nina



Alenka**

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 6
Odgovori #23 : 08 Junij 2006, 21:39:34
Ma, neeee :P On tako super poje, da ga je Giorgio hotel posnemati. :P

"Ta bedni pes, ta tvoj prijatelj vdani,
ki prvi te pričaka, prvi brani
ki v tvojem srcu svoje ima srce,
ki srečen je. če zate v ogenj sme."
Lp,Alenka


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #24 : 09 Junij 2006, 06:58:35
Indi pa ne zna glasa in ga verjetno ne bo nikoli znal. Sem že poskušala s petjem, lajanjem. Skrivanjem na drevo. Nič od nič.  ;D Po eni strani je to fajn .. ker ne bo izsiljeval z laježem. Od moje babi pes takoj ko vidi da mu nekdo nekaj drži prd nosom začne: vuf vuf vuf ..  ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #25 : 09 Junij 2006, 10:26:55
Hehe, moja sestra je Vono ucila dobre pol leta glas... ne vem, kje je imela potrpljenje :P ampak zdaj Vona zna dat glas.

Najprej ji je kazala razlicno hrano, da ki bo zalajala iz frustracije, ampak Vona si je mislila, ok mi ne das, pa nic, in je sla proc :D na koncu ji je uspelo tako, da ji je pokazala svojo spodnjo majico :D

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #26 : 09 Junij 2006, 10:50:53
Groza in strah!!! :o  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #27 : 09 Junij 2006, 15:33:19
Hehe, moja sestra je Vono ucila dobre pol leta glas... ne vem, kje je imela potrpljenje :P ampak zdaj Vona zna dat glas.

Najprej ji je kazala razlicno hrano, da ki bo zalajala iz frustracije, ampak Vona si je mislila, ok mi ne das, pa nic, in je sla proc :D na koncu ji je uspelo tako, da ji je pokazala svojo spodnjo majico :D

;D ;D ;D kje se je pa spomnila spodnje majice, haha :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #28 : 05 Julij 2006, 23:01:07
Pri nas pa tole plazenje ne gre nikamor  :( . Sva se pa naučili največjo možno neuporabno a zabavno "traparijo". Moja Theba zna reči: mama. Ubistvu izpade bolj ko uaua, je pa zelo zabavno  ;).
lp
T.

8)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #29 : 05 Julij 2006, 23:12:47
Če imaš možnost nam posnami,pa pokaži  :).Sta imeli prav poseben pristop do tega,da sta se naučili,al je čist po naključju?   ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si