Harry Potter

zoe · 9523

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
: 19 Julij 2007, 21:05:45
Ojla!

A še kdo poleg mene nestrpno pričakuje zadnjo knjigo od Harryja? V sredo je začel igrati film o petih knjigi, 7 knjiga pa pride 21. 7.  :D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1 : 19 Julij 2007, 21:17:02
jeeeeeest!!!!  ;D :o :o tko sem nestrpna, da je kej...komi čakam da grem gledat film, pa da knjiga izide, še bolj- ker je daniel itak smešn z kratkimi lasmi  :D :D   :P

me pa najbolj zanima, ali bo Harry v zadnji knjigi umrl...edini razlog za J.K. Rowling, da neha knjige o Harry-ju pisat  :P :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 19 Julij 2007, 21:20:24
Hehe, jaz moram pa počakat, da bo bratova punca kupila in prebrala knjigo, da jo potem jaz preberem. Je ne bom kupila, ker imam do zdaj vse slovenske, tako da bom počakala, da pride ven slovenska in tisto kupila.

Aja, pa če je kdo že gledal film, prebral 7 knjigo prooosim, če NE objavlja podatkov tukaj, ker to ful ni fer do tistih, ki teh stvari še ne vejo in jih hočejo izvedet sami :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #3 : 19 Julij 2007, 21:23:29
ja tut jest bom počakala na slovensko izdajo, ki pa sem slišala da bo šele februarja  ??? (če je kdo slišal drugače naj me popravi)

zoe se strinjam glede podatkov iz knjige, ker če vse veš je brezveze brat  ::)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 19 Julij 2007, 21:28:23
A boš tudi z branjem počakala do takrat?

Imaš mogoče tudi album z nalepkami od petega filma? Jaz sem ga danes našla v stanovanju in nihče ne ve od kje se je vzel, baje da je kar bil v poštnem nabiralniku :o Zdaj bom pa veselo zbirala slikice, kot 10 let nazaj ;D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5 : 19 Julij 2007, 21:38:31
Ja mislim da bom z branjem počakala, da pride slovenska izdaja, ker čeprav imam rada angleščino in precej dobro govorim po angleško,pišem pa malo manj dobro  :-[ (sicer jo imam rada tudi kot šolski predmet, ampak samo do takrat, ko ni treba znat obrazložiti časov-kako so sestavljeni...in pisati kontrolk  ;D )

Ne albuma pa nimam  ::) Sem šele zdaj izvedela da sploh obstaja  :-[ :o  ;D  Bom raš brala pa nabirala slikice na računalniku  ;D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #6 : 19 Julij 2007, 22:50:41
Jaz sem ap do sedaj še vse Harry knjige kupila v angleščini (slovenski prevodi mi niso preveč všeč). Samo 1. in 7. knjiga mi manjkata.
Upam, da mi uspe prepričat starše, da gremo takoj po knjigo, ko izzide. 8)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 20 Julij 2007, 05:14:29
Sam a ste do dejansko res navdušeni nad to fantazijo?

Pa saj ste ja že velika dekleta.  8)

Moram priznati,da sem si šel pogledat v kino samo en film (mislim da prvi), pa sem od dolgčasa zaspal.   :-[


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 20 Julij 2007, 06:40:15
Sky saj veš star si toliko kolikor se počutiš starega :P Sicer sem bila davno tega, ko se je Harry začel prodajati v Top shopu enakega mnenja kot ti, no potem se je zgodilo da sem v roke dobila taprvo knjigo in v šusu prebrala potem še vse ostale dele in ja meni je všeč. Filmov posnetih po knjih, ki sem jih pred tem prebrala pa ne maram. Nikoli ustvarjalci filma, filma ne naredijo tako kot ga naredi moja domišljija in moj je 100% boljši 8) Enako se je zgodilo z Gospodarjem prstanov recimo. Film polomija v knjigo pa kar padeš ;D in če bi najprej gledala film definitivno ne bi nikoli v roke vzela knjige.

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 20 Julij 2007, 07:49:47
Moram priznati,da sem si šel pogledat v kino samo en film (mislim da prvi), pa sem od dolgčasa zaspal.   :-[
Jaz sem šla sicer gledat drugi film, ampak se mi je zgodilo isto kot tebi. Zato ne hodim več tega gledat, da bi brala knjigo pa še manj  ::)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #11 : 20 Julij 2007, 07:51:39
Sky saj veš star si toliko kolikor se počutiš starega :P Sicer sem bila davno tega, ko se je Harry začel prodajati v Top shopu enakega mnenja kot ti, no potem se je zgodilo da sem v roke dobila taprvo knjigo in v šusu prebrala potem še vse ostale dele in ja meni je všeč. Filmov posnetih po knjih, ki sem jih pred tem prebrala pa ne maram. Nikoli ustvarjalci filma, filma ne naredijo tako kot ga naredi moja domišljija in moj je 100% boljši 8) Enako se je zgodilo z Gospodarjem prstanov recimo. Film polomija v knjigo pa kar padeš ;D in če bi najprej gledala film definitivno ne bi nikoli v roke vzela knjige.

Lp nina
nina se čisto strinjam.
jaz obožujem KNJIGE harry potter in sem vse prebrala.
vendar sem tudi vse filme gledala.
v filmu se mi zdi da pol vsebine manjka.
knjiga je zame najboljša.


a kdo ve kdaj slovenska knjiga pride v knjižnice?

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #12 : 20 Julij 2007, 09:38:00
meni so tut knjige full dobre, ko jo prebereš pričakuješ od filma tako vsebino, kot v knjigi, ampak saj scenaristi ne morejo narediti čisto istega filma kot po knjigi...en del so hoteli ponet v 2 filmih, pa so mogli potem celotn film stlačit v 2 ure..potem pa manjka veliko stvari...emni v četrtem filmu ni biu lih preveč ušeč labirint...tukaj so ap res preveč stvari izpustitili (npr. sfinga..)

no jest grem pa dones gledat Harry-ja!!  8) 8)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 Julij 2007, 09:52:00
Jaz sem sla pa vseraj gledat Harryja  :-[ :-[ :-[ :-[ priznam. In me tudi firbec matra, kdo vse bo umrl v zadnji knjigi - baje vsaj dva glavna junaka ... Ne bom sla sicer v soboto ob 5h zjutraj v knjigarno, ker nisem nora in imam zivljenje, ampak bom pa tekom dneva pogooglala  :D



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #14 : 20 Julij 2007, 10:09:17
o jojjj...zdej me pa že skrbi glede teh glavnih junakov   :-\  ;D


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 Julij 2007, 10:14:37
Aja, mislim da je bil album s slikicami priloga Dela! Tako da ce ste naroceni, je to vsa carovnija ... Vsaj pri nas je bil na casopisu pa sem mislila, da je sestrica kaj narocala, potem sem pa videla na prvi strani casopisa nekaj o albumu in sklepala, da je bil prilozen zraven



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 20 Julij 2007, 10:15:30
Še ena ki prebere vse knjige pa pogleda vse filme HP-ja  ;D

tudi jaz bom počakala na slo. izvod 7. knjige nato pa šla v knjižnico in veselo brala  :P  ;D

LP


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 20 Julij 2007, 10:17:05
Preden v knjižnjici prideš na vrsto ti nekdo že 100x pokvari vse veselje ob branju :P Knjigo je treba kupit. Pika. 8)

Lp nina



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #19 : 20 Julij 2007, 11:00:26
Ce rabi kdo album, mu ga z veseljem odstopim :) Menjam za slikce Zivotinjskega carstva :P



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #20 : 20 Julij 2007, 11:09:55
Jaz sem gledala 1. in 2. del HP in zaspala (reda je bila ura 2 ponoči...).Ampak mi ne potegne sploh...mi je res kr neki ta magija.pa sploh ne da bi me odvračalo tistih 600 strani,ker obožujem knjige...

Sem zdajle v 2h dneh prebrala Da vinicjevo šifro :o in resno razmišljam ali bi si film sploh pogledala.Ker večina filmov je res en drek posnetih po knjigah :(.

In se strinjam z Ninci-domišlija naredi mnogo bojšega ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 20 Julij 2007, 11:17:39
Sem zdajle v 2h dneh prebrala Da vinicjevo šifro :o in resno razmišljam ali bi si film sploh pogledala.Ker večina filmov je res en drek posnetih po knjigah :(.

Raje ne ;) Jaz sem videla samo en odlomek in je definitivno pokvaril mojo predstavo o dogajanju- Bi bilo škoda, da bi si dobro knjigo pokvarila z ogledom celega filma.

Lp nina



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 20 Julij 2007, 11:24:39
Ne gledat filma Da Vincijeva Sifra, totalno beden film, knjiga je pa takole za poleti prav kul. Edini filmi, ki so boljsi od knjizne predloge, so po mojem kaksne ZF kot Star Wars in Odiseja 2001



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #23 : 20 Julij 2007, 11:26:23
Men je biu pa film Da vincijeva sifra full dobr...samo nisme knjige prebrala(se mi je nikoli ni dal uzet v roke  :-[ )


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #24 : 20 Julij 2007, 11:37:43
Aja, mislim da je bil album s slikicami priloga Dela! Tako da ce ste naroceni, je to vsa carovnija ... Vsaj pri nas je bil na casopisu pa sem mislila, da je sestrica kaj narocala, potem sem pa videla na prvi strani casopisa nekaj o albumu in sklepala, da je bil prilozen zraven

Eh, pa sem že mislila, da imam skrivnega oboževalca, ki mi je album dal v nabiralnik ;D

Glede debate o knjigi/filmu se strinjam, da je knjiga boljše. Vse si lahko predstavljaš sam in boljše. Mene je prvi film najbolj razočaral, ker je bilo veliko stvari popolnoma drugačnih kot sem si jih predstavljala.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #25 : 20 Julij 2007, 11:40:07
No potem ga pa ne bom.

Sem pa brala komentarje,da če ne preberš knjige pol filma ne moreš zastopiti.Meni je tako noro dobro brati te razlage pa simbole :-|~
Zdaj pa že smetim...vam pa veliko pričakovanja in užitkov ob branju nove knjige ;).Se mi zdi,da če povem kdo je umrl letim s foruma >:D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #26 : 20 Julij 2007, 11:41:50
Se mi zdi,da če povem kdo je umrl letim s foruma >:D.

Aaaaaaaaaa da nebii!!!  >:(  >:D  ;D 


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 20 Julij 2007, 12:08:48
Harry,počivaj v miru!   :'(












Saj ne,sam hecam vas!
Pojma nimam,kaj se dogaja v knjigi al pa filmu.  :D :D :D


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #28 : 20 Julij 2007, 12:44:40
Harry,počivaj v miru!   :'(

Saj ne,sam hecam vas!
Pojma nimam,kaj se dogaja v knjigi al pa filmu.  :D :D :D

Da ti ne bomo kej nardil!!  ;D ;)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #29 : 20 Julij 2007, 13:42:54
Dej dej SKY :D ne bit tako kriticen... dobra knjiga je pac dobra knjiga, ne glede na to, za koga je napisana ::) npr. moj oce se zdej najrajsi prebira Vinetuja :D :D :D

Sicer sem imela tudi jaz isto mnenje - ce je vsem vsec, ze ne more bit dobra knjiga - ampak prvo sem prebrala v susu, in drugo in tretjo, in tako naprej... Tudi cetrto, peto in sesto sem prebrala v enem samem dnevu :o (vsako posebej seveda, vse 3 v enem dnevu pa res ne gre)

Slovenskih prevodov ne maram, niti filmov (ceprav mi je bil recimo Gospodar prstanov v filmski verziji vsec) - se mi zdi, da so filmi prevec na otrocje narejeni...

Knjigo bom pocakala v knjiznici ;) ceprav upam, da bom mogoce danes izzrebana na Radiu 1 in dobila en izvod (as if :P).

battito animale