Landseer

cartika · 357032

*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #690 : 06 Marec 2009, 10:04:25
V Romaninen imenu dodajam slikce malega Pala, ki živi pri družini v Mariboru. Prav krasno bučko ima :o.





LP, Katarina



dedina

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
Odgovori #691 : 06 Marec 2009, 11:25:21
Danes smo končno dali Pando v boks. V hiši je takšen nered in... dlake, da lahko kar eno malo blazino naredimo.







*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #692 : 06 Marec 2009, 11:39:38
Kolk je že velika vaša Panda ;). Pa kako bela je. Sem se kar navadila na Sky-evo umazano dlako, ker je že par dni dež in se mi zdi zdaj Pandica tako zelo bela.

Saj zunaj ni več takega mraza, da ne bi mogla uživati. Sky je bil zelo rad v hiši, še raje pa na vrtu. Boste videli, da bo tudi vaša psička prav srečna na svežem zraku.

LP, Katarina



dedina

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
Odgovori #693 : 06 Marec 2009, 12:02:07
Katarina, v hiši smo je imeli, ker je šepala... očitno prehitro raste. Njena plečna je sedaj 61cm. Malo smo je tudi gledali, da se preveč ne baše (teža) in seveda, da leži na parketu ali tepihu. Bila je prava revica, a končno je super in vsa srečna, da je zopet zunaj s svojim Larsom.
Žal se ne bova kaj kmalu videli, saj me ne bo lep čas v Naklem (sem prišla iz bolnice in konec meseca oz. aprila grem zopet na operacijo).
Danes sem šla malo ven in začudeno pogledala Larsa... kako se je zredil odkar ga nisem videla (10dni). Kako srečen je bil in stisnila sva se ter poljubčkala.
To so res naši družinski člani!
Bodi fanj in pozdrav Sky-u  :P


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #694 : 06 Marec 2009, 12:40:47
Na srečo Sky ni nič šepal, čeprav je tudi zelo hitro rastel. Je pa sosedov nemški ovčar prav zaradi rasti imel tako hude bolečine, da je imel protibolečinsko terapijo. In tudi na svoji koži sem občutila kako je, če naenkrat veliko zrasteš. Pri desetih letih sem zaradi tega imela res grozne bolečine v hrbtenici.

Ima Panda velik apetit? Kaj pa Lars? In ostali landseerji?

Sky ni kakšen hud jedec. Če mu dam samo brikete, ne poje skoraj nič. Zato mu vmes zmešam kakšno kuhano meso ali pa ribe iz konzerve. No, edino riž ali testenine z mesom kar rad poje, ampak samo, če je lačen. Če ni, je hrana lahko še boljša pa jo bo le povohal. Izjema so priboljški (piškotki, surova hrenovka, kuhana pljučka). Zato pa je bolj suhcan. Pri 86 cm plečne višine še vedno vztraja na 64 kg.

Dedina držimo pesti, da čimbolje prestaneš operacijo in dobro okrevaš, da se vidimo vsaj na razstavi v Hrušici, če ne bo prej možno. :)

LP, Katarina





dedina

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
Odgovori #695 : 06 Marec 2009, 13:28:56
Ima Panda velik apetit? Kaj pa Lars? In ostali landseerji?
Lars te zadnje čase veliko poje, ker mu mož med brikete primeša polento z maslom. Drugače ni od tistih, ki veliko pojedo in tudi ni mu vse všeč. Njegova hrana so le briketi visokega kakovostnega razreda. Ta poceni niti povoha ne! Ja, seveda... tudi on se ne bi odpovedal hrenovki ali pa klobasi.  ;)
Panda veliko poje, a smo jo zdaj manj hranili, da ne bi bila pretežka. To bomo pazili nekaj časa, dokler tako hitro raste. Tako bo dobivala priboljškov, ki redijo! Smo pa jo razcrtali te dni v hiši z juhicami, prepečencem, jajčkom, govedino iz juhe,...
Lars je zdaj bolj debelinko  :P , a ga je še vedno manj kot so Max in psa od Bartolovca.

  :-*


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #696 : 06 Marec 2009, 19:32:40
Ja, Pal je cortek - z očetovo bučko in maminimi barvami  :o

Panda pa je res zrasla in ima takooo dolge noge! Prava manekenka  :P Tudi meni se zdi tako čista, saj se tudi Paniya v tem vremenu takoj umaže. Drugače pa tudi ona ne je veliko. Dajem ji brikete in ji ponavadi vmes kaj namešam, saj drugače večinoma ne je. Zelo rada ima tudi govejo juho, včasih pa ji dajam jajca ali kaj podobnega.
Drugače pa jo zdaj držimo bolj zunaj, saj je hitro mokra in se doma pritožujejo nad tem, da smrdi, pa tudi dlako je začela puščat.

Danes sva bili s Paniyo prvič v mali šoli in na začetku je bila prava zvezdica, ampak, kot sem že rekla, ni navdušen jedec in se je hrane hitro naveličala. Nekaj časa sva delali na igračo, potem pa se je zelo razigrala in nekaj časa je bilo super, potem pa je začela letat k drugim psom. Sicer sva se hitro sporazumeli in je lepo delala do konca, čeprav me je včasih poskušala kam povleč...

Kdaj pa je razstava v Hrušici?

Dedina, tudi jaz držim pesti, da boš dobro prestala operacijo in čim prej okrevala!

lp


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #697 : 08 Marec 2009, 16:05:12
Razstava v Hrušici je 31.5.2009.

LP, Katarina



dedina

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
Odgovori #698 : 08 Marec 2009, 16:07:59
Lars, poljubi me...   :)


Cmok... ljubim te Panda...   :D


Sva pa res lep par...  ;)


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #699 : 09 Marec 2009, 10:06:29
Kako sta simpatična :). Gresta rada v avto?

Sky nima nič proti vožnji sami, ampak v avto ga pa še vedno jaz "nakladam" :D.

LP, Katarina



dedina

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
Odgovori #700 : 10 Marec 2009, 10:57:17
Ja, Lars je nor nad vožnjami. Ko odpremo prtljažnik skoči v avto ali je to potrebno ali ne. Včasih bi cel popoldan ležal v avtu in hecal malo Pando, ker ne more do njega. Njo tudi učimo in se je že nekajkrat vozila sama in je bila pridna punca. V nedeljo ju je mož peljal nekaj kilometrov naokrog, da bi videl, kako se obnašata skupaj in bila sta super. Panda je gledala, kaj se dogaja za avtomobilom, Lars pa raje gleda naprej. ''Skoraj ne rabimo več ogledal!''
Vidim, da Paniya obiskuje šolo... pridna punčka... kar tako naprej.
Kako pa kaj ostali kosmatinci? Nekam vsi spijo... dajmo... pomlad je tu in radi bi kaj novega izvedeli ter videli kakšno slikico vaših medotov...
Lep pozdrav vsem,
Panda, Lars in seveda Zvezdana  :P


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #701 : 17 Marec 2009, 09:24:10
Lastnike landseerjev očitno daje spomladanska utrujenost :P.

Mi2 lepo vreme izkoristiva tudi za delo v gozdu. Sky pridno teče za žogico, ko je utrujen, se uleže na soncu in uživa:



Včeraj sem ga med spanjem zbudila:



LP, Katarina



dedina

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
Odgovori #702 : 17 Marec 2009, 12:05:26
Katarina, vidva s Sky-em sta pa res pridna  :) in da ne bi slučajno rekla, da ti Sky ne pomaga  ;) ... no kakšno vejico že odnese stran  :P.
Vidim, da mu spomladansko sonce res prija, a kaj, ko bodo kmalu začeli bežati v senco. Naša dva se tudi nastavljata soncu in lenaritaaaa. Ta vikend smo šli vsi skupaj malo na vikend v Rovinj (v našo mirno vasico). Hotela sem malo zadihati, saj je res grozno že toliko časa doma. Svež zrak mi je dobro del, kot tudi Larsu in Pandi. Prvič sta se skupaj v prtljažniku podala na tako dolgo pot in bili smo prijetno presenečeni nad njunin obnašanjem. Bila sta super pridna. Lars se ji je kavalirsko umikal, mala lupa pa ga je neprestano vlekla za uho. Ja ženske ne... Dol imamo 700m2 ograjenega dvorišča in sta uživala cel dan. Zopet je nagajala in nisem mogla verjeti, da jo Lars vse to pusti... niti enkrat se ni razjezil. Malo smo se sprehajali po gozdu in okolici. Zvečer smo bili prijetno utrujeni... predvsem jaz in Panda. Tako sva medve kar hitro zaspali kar na kavču v kuhinji. Nedelja je bila tudi lepa in izkoristili smo jo tudi za sprehod. Potem je prišel čas, ko je bilo treba domov in vsi smo bili žalostni. Pa je rekel mož, naj malo potrpimo, saj bomo kmalu nazaj.
Še par slikic prečudovitega vikenda in lep pozdrav vsem zaspancem :P...













dedina

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
Odgovori #703 : 18 Marec 2009, 18:34:17
Že dolgo nismo nič izvedeli, kaj se dogaja s Šemo in Nooro...  ???
Punci, oglasita se kaj in prilepita še kakšno sliko, da vidimo, kako vajini ljubljenki uživata!

Medvedka, kako gre Paniyi šola... Sestrica Panda ji pošilja kup poljubčkov :-* :-* :-*
Sky se sigurno veseli vremenske napovedi, saj pravijo, da bo snežilo  :o... mogoče pa bo to ta zadnji, zato ga kar izkoristita.

Pozdrav vsem!


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #704 : 18 Marec 2009, 19:50:45
Sky je vsako sekundo v "pogonu"  :D, zato je ob koncu dneva precej utrujen. Ni se lahko cel dan sprehajat za mano, prinašati žogico in včasih tudi vleči za smrekove veje.

Vaša psa pa res uživata. In super je, da sta lahko zraven, ko greste na morje. Tudi sama imam željo, da bi Sky z mano dopustoval, ampak je zelo težko najti kapacitete, ki dovoljujejo pse. Če bi vedeli, kakšnega mačota bom pripreljala s seboj, bi mogoče kdo pogledal skozi prste  :D :D.

Upam da se z napovedovanjem snega ne motijo. Mi2 imava lopate za odmetavanje še vedno na hitrem dosegu rok ;D in upava na čim več cm snega, čeprav ga bo zaradi temperatur kmalu pobralo.

LP, Katarina



landseer_lover

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #705 : 21 Marec 2009, 19:42:10
No končno se rola ena tema o landseerjih, kerem kol človeku povem za landseerja pojma nima za katerega psa gre niti kako izgleda :(, jt sm prav danes novega družinskega spremeljavlca. Ime mu je Ron prihaja pa iz psarrne Kleinesonntag, dobra 2 mesca.  ;D ;D :-[



*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #706 : 22 Marec 2009, 09:26:39
O super. A nam privoščiš kakšno slikco?  ;)

LP, Katarina



Ron_landseer

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #707 : 22 Marec 2009, 20:15:10
Evo, to je moj Ron.

Psi so zakon!!


Ron_landseer

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #708 : 22 Marec 2009, 20:35:31

Psi so zakon!!


Ron_landseer

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #709 : 22 Marec 2009, 20:38:18
Pozrav vsem, oprostite kr sm poslala 2x prazno sms, ampak ne vem kuk se slike vstavijo. Če mi lahk kdo na hitro opiše kuk se slike naložjo. Sm sicer prvič na term forumu

Psi so zakon!!


Ron_landseer

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #710 : 22 Marec 2009, 20:40:14

Psi so zakon!!


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #711 : 22 Marec 2009, 21:53:48
Pozdravček vsem! (po dolgem času spet)  ;D

Vidim da vsi uživate s svojimi kosmatinci... Katarina, a sta imela srečo s snegom? Pri nas je samo močno pihalo in Paniya je uživala, ko se je podila za listjem!
Dedina, Panda je pa res pravi dolgin  :o Lepo ju je videt, kako uživata skupaj z Larsom!!!  :-* :-* :-*

Ron pa je res lušna mala kepica!!!  :o :o    :-* :-*
Jaz za slike nalagat uporabljam shrani.si Samo vstaviš svoje slike s pomočjo "brskalnika" in ko ti shrani ti odpre okno z vsemi slikami in vsaka slika ima zraven interneten naslov, v eni vrstici pa imaš že vse napisano za na forum, samo kopiraš in prilepiš sem....
(sori, če je nerazločno napisan, ampak se mi že zelooooo spi...)

Paniya v šoli lepo napreduje in tudi sicer je zelo pridna. Prejšnji teden sva bili malo man skupaj, ker sem imela izmenjavo s Španci, zato se zdaj poskušam več ukvarjati z njo... Danes je šla z mano h konjem, mami pa jo je peljala na sprehod, med tem, ko sem jahala.
Na sprehodu se je dolgo igrala z ogromno črno terrierko in je potem spala skoraj do petih  :D
Ko se je zbudila sva šli spet ven... nekaj časa sva se igrali midve, potem pa je našla boljšo družbo - štirimesečno šarplaninko!
Danes je imela res igralne urice!!!
Kakšen teden nazaj sem jo tudi skopala in sem bila čisto zgrožena nad njeno suhcano postavo! Izgledala je kot hrt!!!  :o

Katarina, glede počitnic... kam pa ponavadi hodiš? Jaz sem se brez problema zmenila, da bo šla Paniya na morje z nami (edini pogoj je bil, da ne je ljudi  ;) ) Na kakšna potovanja pa je niti ne bom vlekla sabo, ker ne bi uživala.

Lep pozdravček vsem!

 


dedina

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
Odgovori #712 : 23 Marec 2009, 09:12:15
Pa iamo novega člana :o na našem forumu... Super!!!
Lepo, da si nas obiskala in predstavila tvojega Rona. Je pa res kot bombonček. Lepo bi bilo, da nam še kaj več napišeš in še kakšno slikico prilepiš.

Medvedka, končno... smo bili že malo v dvomih, da se ni kaj zgodilo, saj se oglašaš skoraj vsak dan, zdaj pa te kar dolgo ni bilo. Me veseli, da je Paniya pridna v šoli  :) ... saj nismo v njeno pridnost niti podvomili. Tudi ti bi nam lahko kakšno slikico prilepila, da vidi Panda, kako kaj raste njena sestrica. Saj si videla, Panda je kot glista  :-[... včasih mi je prav smešna. Z Larsom zganjata vragolije, da se moram včasih vmešati tudi jaz, saj se bojim, da jo ne pohodi (njegova masa) oz. se mi on smili, saj ga neprestano grize za ušesa.

Je Sky skakal po snegu  :P... ali pa ga je bilo le za vzorec?

Še lep pozdrav vsem in par slikic z nedeljskega potepanja, namreč smo izkoristili sonce in šli v Istro.





Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #713 : 23 Marec 2009, 14:59:23
Ja, tudi jaz se priporočam za kakšne novičke z Ronove strani...  ;D

Lars in Panda sta res srečneža, ker imata neprestano družbo!  :D Panda je tako čista!!!  :o In res suhcana! Paniya je tudi suha, ampak se navzven niti ne vidi toliko, ker ima zelo gosto dlako. (se vidi, da ne spi v hiši, ampak na terasi...  ::) )

Koliko pa je težek Lars?
Pa sem končno prišla tudi do kabla in 5tih minut prostega časa  :) , da lahko pošljem nekaj slikic!

Tako poležava na hipodromu, medtem ko se konj pase in jaz posedam... prvo sončenje pač!  :P


Tako pozira...


In tako običajno prespi popoldan...


To pa je še čista Paniya dan po kopanju!


lp, Živa in Paniya  :-*


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #714 : 23 Marec 2009, 18:44:55
Da se še mi na hitro pokažemo, po dooooolgem času ;D Uživamo sto na uro, predvsem Noora. Ugotovila je, da je prijateljstvo z maltežanom nekaj res sladkega ;D
Aja, da ne bo koga kap, Nooro smo kooončno stehtali, 52 kg ;D  Ni čudno da boli, ko stopi na nogo :-[
Pa še nekaj slikic, več pa v naši temi ;)





Lp


Ron_landseer

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #715 : 23 Marec 2009, 19:02:15
Evo, tko smo pa je naš Ron prespal celo popoldne, spi bolj na ploščicah kr mu je fu lvorče, ko še ma otroško mehko dlako.

Psi so zakon!!


Ron_landseer

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #716 : 23 Marec 2009, 19:18:21
Pozdrav še enkrat! ;)
Zanima me, če se lahko Ronu, ki je star zdle 2,5 mesca, da kej mleka za pit. Pa če se mu lahko da, kakšno mleko je najboljše za njega?
Pa tuki še ena slikca, ko se Ron igra z njegovo plišasto igračko. Sej po barvi sta si kr podobna. :P ;D

Psi so zakon!!


dedina

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
Odgovori #717 : 24 Marec 2009, 17:50:37
Ron... kako si srčkan  :)
Moj nasvet je, da raje ne dajaj mleka, saj le to pospeši oz. je večja možnost, da Ron dobi gliste. Saj ne potrebuje mleka. Dovolj so kvalitetni briketi, ki poskrbijo za razvoj in glej, da so za velike pasme, saj je prebava naših velikanov drugača od manjših pasem. Lahko daš včasih kakšen jajček -rumenjak in za prigrizek mogoče prepečenc ali star kruh. Mi smo dajali in še vedno damo, ko skuhamo za nas, zelenjavo iz juhe pa malo juhe na brikete. Lahko dodaš na brikete tudi konzervico ribe -tunina ali skuša. Na to sta naša dva nora. Najbolj važni so kvalitetni briketi, tega se res drži.
Še pozdrav in veliko sreče,
Zvezdana, Lars in Panda


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #718 : 24 Marec 2009, 20:59:58
Joj, kako je srčkan!!!  :-* Kakšen mali puhi!  :o Paniya je bila še včeraj ravno takšna, zdaj pa je že prava dama...  8)
Ali ga boste imeli v hiši? Od kod pa ste?

Jaz tudi naši ne dajem mleka, včasih jo sicer posrkljam z jogurtom, ki ji ga polijem čez brikete, drugače pa drugih mlečnih izdelkov ne dajem... Včsih ji dam malo skute, pa tudi zelenjavo iz goveje juhe, malo juhe in goveje meso s kostmi  ;) Tudi njej včsih zmešam tune iz konzerv, ki jih je dobila za božička in je res nora nanje!

Vidim, da Noora res uživa in da velikost ni nobena ovira za igro!  :P

Lp!


Ron_landseer

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #719 : 24 Marec 2009, 22:06:09
Paniya je pa tud zlo lepa dama, še posebi zdej ko zgubla otroški puh, bo postala velika lepotička. Jst sm iz Sevnice pri Krškem, Ron bo večinoma uzun, bo pa tud šol u hišo za kakšne 3-4 ure, če bo hotu, čez noč bo pa u kleti al pa u boksu, odvisno od vremena.
Tuki se je pa Ron glih fajn najedu.

Tuki je pa Ron z vsemi svojimi igračami.

Psi so zakon!!