Pasji musklfibr

Florinca · 3951

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
: 23 Julij 2007, 10:45:11
A imajo vaši psi kdaj musklfibr? Kako pa to zgleda? Spanje, premikanje po polžje? Kako dolgo pa traja? Kako jim lahko pomagamo?

Kristinca & Florinca


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1 : 23 Julij 2007, 10:49:47
Moja ga ima po vsakem srečanju ali celodnevnem norenju/hoji po hribih. Takoj ko prideva domov, gre ponavadi spat in ko se zbudi je vsa trda. Ko se preteguje ali pa na hitro obrne pa tudi zacvili. Takrat jo pustim na miru, da počiva, včasih jo tudi zmasiram in ponavadi je naslednji dan uredu.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #2 : 23 Julij 2007, 16:32:05
Jp. Če se nam zelo mudi na Šmarno in iz nje,ali pa na Mrzlico, ali pa ko povohamo čisto vsako drevo na Golovcu - pri "hribovskih" turah.

Tisti dan potem pustimo, da se spočije - hodimo samo še po ravnem. Drugi dan se obnašamo kot da ni nič - po moje gre to tako kot pri ljudeh: boli, dokler ne razgibaš. Najbolj zanesljivo pa (vsaj pri nas) pomaga mlačen tuš in masiranje z gumjasto krtačo obenem.

In dogs we trust!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 23 Julij 2007, 16:40:58
Vsekakor je najboljša preventiva - pred večjimi napori ga je dobro ogreti, prav tako kot vodnika.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 24 Julij 2007, 08:19:19
Vsekakor je najboljša preventiva - pred večjimi napori ga je dobro ogreti, prav tako kot vodnika.

In kako to narediš pri psu?

Kristinca & Florinca


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #5 : 24 Julij 2007, 11:31:41
Res je pametno,da psa ogreješ pred kakšnimi ''napori'',ki jih drugače ni navajen. Prej se mora počasi ogrevat-se razmigat.
Npr.če greste v hribe,s kolesom,z rolerji,... seveda mora imeti pes kondicijo za te stvari,drugače pa ga ogrevaš malo dlje in postopoma,vsekakor pa tudi potem prilagodiš intezivnost hoje(vožnje) njegovi kondiciji.

Jaz ju ogrevam tako,da imamo najprej malo igre-se igramo vlečenje,potem tečeta za žogico(pazim,da ne divjata),potem jima jo mečem dlje-do delamo kakih 15-20 minut.
Nasploh ju ogrejem pred vsemi večjimi napori-npr.ko gremo na kolo,... Takrat ju ogrevam deset minut,potem pa deset-dvajset minut čisto počasi s kolesom,preden gremo malo hitreje.
Nikoli še nisem opazila musklfibra pri njima.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #6 : 24 Julij 2007, 16:20:35
Jaz tudi obe psici tudi pred daljšimi sprehodi vsaj malo ogrejem. Tudi jaz se z njima igram (največkrat se vlečemo), naredimo par priklončkov, obratov v levo in desno, kakšen skok čez roko, nogo, malo ju pomasiram po mišicah in gremo. Navadno to traja max. 10 minut. Do sedaj še nobena od psic ni imela muskelfibra.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)