zlaganje posodic

Azu · 34205

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #60 : 31 Julij 2009, 12:59:57
A ko ji kliknes je ne spusti ???

Pri meni jih oba primeta in prestavita, Grini jo celo drzi v ustih kaksno sekundo, ampak ne vem, kako naprej, kako jima razlozit, naj zdaj to premakneta in polozita v drugo posodico, namesto da jo nakljucno nekam spustita? :-[

battito animale


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #61 : 07 Avgust 2009, 19:50:29
podstavljaj mu drugo posodico, tako da ko spusti tisto, ki jo ima v gobčku, pade direktno v drugo ;) vsaj tako je pri meni zakapirala..


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 08 Avgust 2009, 08:45:42
Na začetku klikaš  ko spusti posodico blizu druge,pa vedno bližje,pol klikaš samo ko spusti da se dotaknejo,...


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #63 : 09 Avgust 2009, 23:29:08
Jaz pa sem jo učila zlagati posodice tako kot cotton candy, Mi sem metala posodico in ko jo je prinesla sem ji nastavila posodico in ko je ona spustila tisto posodico v gobčku sem ji kliknila. Je pa takoj ugotovila kaj more delat.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #64 : 10 Avgust 2009, 00:24:07
Jaz sem pa Tara čisto na shaping učila. Že takoj mi je ponujal dotikanje posodice z glavo in potem tudi že dvigovanje. Potem jo je pa slučajno spustil v drugo in sem kliknila.. In mi je takoj pogruntal, sicer sprva ni bil uspešen ker je dobesedno metal eno v drugo, potem je pa pogruntal da gre lažje če lepo previdno položi eno v drugo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #65 : 10 Avgust 2009, 20:20:40
No, sem vzela ene kockaste posodice-mi jih pa brca, če so na tlah-ker sem jo pri žogi in kocki iz gume to učila. Je bilo potrebno, ker ni porjtala, da more zakotalit kocko da padejo briketi ven in jo je grizla ::)
Ko dam posodi na stol, pa gobček not tiši zaenkrat ji to klikam.

Doma pa zaenkrat nimam kakih primernih posod, kupit jih nimam namena, ker bi doma spet znoreli :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #66 : 10 Avgust 2009, 20:31:00
dve čisto spodobni posodi za tole učit te v tušu ne bosta prišli več kot 2 evra, če greš pa do kika, jih imaš pa tudi po euro ::)
saj ne rabiš posebnih posod, posebne pasje znamke, čisto navadno pvc zadevico ::)
ali pa narejeno iz kartona ......

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #67 : 10 Avgust 2009, 22:46:48
Saj je vseeno. Že to, da bi rabla neke posode za psa, pa čeprav najcenejše jim je absurd, itak imam oznako obsedena s psi, ker enostavno ne razumejo, da nekateri hočemo delat s psi, ne samo božat, prehajat ampak krepko več. Karton grize in poje. Bom probala vseeno. Že pri obesku z imenom je bil cel halo. Pa je bil obesek pod 2€, graviranje pa tudi tam nekje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 10 Avgust 2009, 23:07:03
Čara, pa najprej zimproviziraj recimo s pospravljanjem igrač v koš... potem pa lahko koš spremeniš v recimo manjšo posodo - več natančnosti.
Če maš psico z mehkejšim ugrizom, lahko poskusiš tudi s posodicami recimo od skute.

Pri PVC posodah sem jaz imela problem, ker so pokale, samo da jih je Nero prijel v gobec  :-[


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #69 : 11 Avgust 2009, 00:57:39
Jaz pa sem jo učila zlagati posodice tako kot cotton candy, Mi sem metala posodico in ko jo je prinesla sem ji nastavila posodico in ko je ona spustila tisto posodico v gobčku sem ji kliknila. Je pa takoj ugotovila kaj more delat.


hihi na tem forumu imam malo drugačen vzdevek ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #70 : 04 December 2009, 20:27:46
Neki časa sem obupa s tistim trikom. Hkrati sem opustila "brcni"...In lej ga zlomka, zdaj nama pa gre-sicr še meče posodo naokoli, ko norc, sem ji pa začela dajat posodico v "ajmer"(se ne spomnim lepe slovenske besede :-[) za perilo in jo ven vzame, potem bomo pa začeli noter dajat in počasi manjšala posode. Kako preprosta je bila rešitev, samo jaz sem zakomplicirala. :o

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 06 December 2009, 13:21:11
Jaz imam malo težave s tem shapingom. Prime že posodico, tudi drži, potem spušča na tla.. ampak malo me moti.. če ji bom klikala vse spuste ki bodo nekam mimo druge posodice, potem bo razumela da je to cilj in pri nas je premik k cilju obupen, ker ji ni nič jasno v smislu "saj prej si rekla da delam prav, sedaj pa to kar naenkrat ni več prav.. kaj bi rada od mene" in začnemo lajat in padat v stres....  :-\ A če drugo posodico jaz držim in lovim tisto, ki jo ona spušča, se to še vedno šteje pod shaping? Ker meni se ne zdi, da bi se v tem drugem primeru ona zavedala in zavestno izbirala kam bo položila posodico iz gobca.  ???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #72 : 06 December 2009, 14:03:34
Jaz ji jemanje iz posode, nagradim z 1 briketom (dobro, da so drobni), jemanje posode v gobec in vsaj poskus, da odloži nekam približno blizu posode 3briketi, če ji slučajno uspe vreči v posodo(uporabjam kar velik lavor zaenkrat, ker je večji %uspeha), pa dobi jackpot. Ko bo postala dovolj uspešna z metanjem v posodo, potem bom klikala samo še tisto. Ker tudi Bina postane strašno zafrustrirana, če ni nagrade in ne ve kaj naj nardi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 06 December 2009, 14:09:25
Kaj pa kombinacija targetinga in shapinga?

se pravi na shaping narejeno pobiranje in prenašanje posodice... na targeting pa potem spuščanje posode ob recimo target sticku?


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #74 : 06 December 2009, 15:29:28
Midva imava isti problem pri triku 'posparvljanje igrač'. Zaenkrat delava s štumfom v bunki da ga meče v eno posodo. Dojel je že da jaz hočem da prime štumf in ga vrže ampak posode ne zadane. Tako da do zdaj sem klikala pač kadarkoli ko je prijel štumf in ga vrgel - če pa želim da kliknem samo ko zadane posodo pa rata čist zafrustriran in začne cvilit, se usedat itd. in potem lahko samo nehava. Bi bilo pa verjetno bolje da bi štumf prinesel in ne metal v posodo. Samo ne vem kako mu to dopovedat. Torej ali naj nadaljujeva z metanjem ali začneva vajo kako drugače od začetka?



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #75 : 06 December 2009, 16:08:25
Mogoče je bolje če mu štumf vržeš (enako sem jaz delala s posodicam) in da ti prinese (tako bo spustil lepo v roke in ne bo metal v zrak), potem pa mu podstavljaj posodo, kasneje posodo daj na tla in pokaži s prstom nanjo ko prinese štumf..


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #76 : 06 December 2009, 17:27:21
Aha. Torej če prav razumem se najprej naučiva klasično prinašanje (ki ga še neznava  :-[ ni ravno ljubitelj prinašanja namreč). Je pa verjetno bolje da štumf zdaj z nečim drugim zamenjam ane? Da ne bo spet zafrustriran ko ga bo okoli metal pa ne bo nagrade.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 07 December 2009, 07:49:45
Midva imava isti problem pri triku 'posparvljanje igrač'. Zaenkrat delava s štumfom v bunki da ga meče v eno posodo. Dojel je že da jaz hočem da prime štumf in ga vrže ampak posode ne zadane. Tako da do zdaj sem klikala pač kadarkoli ko je prijel štumf in ga vrgel - če pa želim da kliknem samo ko zadane posodo pa rata čist zafrustriran in začne cvilit, se usedat itd. in potem lahko samo nehava. Bi bilo pa verjetno bolje da bi štumf prinesel in ne metal v posodo. Samo ne vem kako mu to dopovedat. Torej ali naj nadaljujeva z metanjem ali začneva vajo kako drugače od začetka?
Sedaj si mi dala idejo, na katero sploh nisem pomislila. Moja igrače že dokaj lepo meče v škatlo. Bova morali še izpiliti, ker jih še vedno redko kontrolirano polaga, ampak dobro.. to je stvar treninga. Isto potem lahko prenesem na posodice. Mene je ves čas motilo to, da se morajo posodice lepo zlagat.. sploh ne vem kako da nisem videla podobnosti med tema dvema vajama že prej  :o

Teycha, poskusi najprej z dosti večjo posodo. Midve sva na začetku delali z manjšo škatlo, pa ni šlo. Potem sem pa šla na malo večji in višji škaf in je bilo bolje, kasneje sem v škaf postavila škatlo, potem pa škaf umaknila.  ;)

Drugače pa ja.. pri lajanju zaradi frustracije je treba imet kar dosti živcev. Delat vaje za samokontrolo, potem če oceniš da se mora samo malo bolj potrudit, lajanje kar ignoriraš, vsekakor pa moraš ocenit, da nisi prehitro zahteval preveč in če si, znižat kriterij in poskusit ponovno. Midve imava tudi še kar težave s tem.



TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 08 December 2009, 14:49:00
Nama tudi to nikakor ne gre! Imava takšne posodice iz trde plastike, meče jih za zdaj še v večjo posodo. Sam tega ni nikakor pogruntau in sem mu jo vrgla in rekla prinesi ampak mu je bila taka zabeva teči zaposodico, da jo je metal v zrak potem mu je pa padla in se narobe obrnila, da je ni mogel pobrat ::)
Ko mu je enkrat ratalo in sem kliknila me je pa samo čudno pogledal in začel metat posodico naokoli, tako da bova za nekaj časa prekinila učenje tega, ker ne gre nikamor. :-\
Potem boma pa verjetno drugo posodo še povečala, pa bomo vidli :)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #79 : 09 December 2009, 07:45:55
Pa sem še jaz včeraj probala tale trikec učit.

Najprej je po vsej sili taco dajala not, pa sem ji rekla primi in je prec pokapirala. Zdaj prime, dvigne in nese brez problemov. Samo spustit noče  ::)  To pa izvira iz tega, ker je pri aportiranju navajena, da podstavim roko in mi spusti v roko, ko ji rečem spusti. Tako sva bili včeraj prav hecni, ker sem jaz z eno skledo lovila njeno in hkrati nonstop ponavljala spusti. Tako, da upam, da bo s časoma pokapirala, da ni nič narobe, če mi ne spusti v roko. Kako bova naredili, da bo spustila v drugo skledo (ne da bi jaz podstavljala) bo treba še naštudirat...  :-\ 

Kristinca & Florinca


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 09 December 2009, 08:33:32
Kako bova naredili, da bo spustila v drugo skledo (ne da bi jaz podstavljala) bo treba še naštudirat...  :-\ 
Pomojem je princip isti kot pri vsaki vaji, ki jo utrjuješ kasneje ne glede na lokacijo oz. tvojo držo. Ko enkrat pes dojame, da je hec v tem, da spusti v posodico, ne glede na tvoj položaj, bo spuščal v posodico povsod.

Jaz sem imela tak problem z zlaganjem v škatlo. Psica je dajala v škatlo samo če sem imela škatlo med nogami. Čim sem jo prestavila, je ona metala meni med noge. Potem sem pa vzela večji lavor, da je dojela da je hec v lavorju in ne v mojem položaju in to zvadili v vseh mogočih položajih in šele kasneje prešli na škatlo in sedaj ve (no.. če še prav dobro, ampak načeloma ve).



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #81 : 09 December 2009, 09:31:07
Jaz sem se pred kratkim lotila tega in nam se vedno ne gre :-\ lepo prime posodico in ve, da jo mora prestavit, samo, ali jo vrze meni v narocje, ali jo pa zabrise cez sobo - in jo gre potem iskat, in ker se posoda obrne in je ne more prijet z gobcem, proba s tacko in potem se zacne igrat nogomet :-[
čara to z vecjo posodo se mi zdi ful dobra ideja, bom probala tudi jaz :)

battito animale


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #82 : 09 December 2009, 09:39:38
Jaz se ne sekiram tudi, če nama nikoli ne uspe, ker se obe zabavava, ko sklede ropotajo po kuhinji.  ;)   :D  Cel žur hehehe  :D

Bolj imam problem pri podobnem trikcu in sicer metanje smeti v koš. Imava kos zmečkanega papirja, ga gre iskat, prinese in ko rečem spusti, tudi spusti. Pred njo sem dala en ogrooomen koš za smeti, da bo papir ja padel notri, ampak ko Flora spusti papir istočasno nekako zasuka glavo, da papir definitivno pade mimo.  ::)   ::)  Sem v eni knjigi, kjer je bila ideja za ta trik videla, da naj bi dala priboljšek v koš in pes naj bi s papirjem v gobcu dal glavo v koš, potem pa papir spustil, da bi prišel do priboljška. Japajade  :D  samo v knjigi  ::)

Kristinca & Florinca


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 09 December 2009, 09:47:32
Težko svetujem pravilen postopek, ker midve to delava po "kmečko";
http://www.youtube.com/watch?v=eZfXWIwATCo

.. sva pa vmes, ko s škatlo nikakor ni šlo, najprej delali na škaf v velikosti cca. 2. takih škatel kot so na posnetku v dolžino, 2. v širino in 2. v višino.. potem sem pa to škatlo v ta škaf začela postavljat, na koncu sem pa škaf umaknila. Po "kmečko" sem ji pa na začetku s prtom kazala ali tapkala po škafu.

Aja.. to sicer ni ravno video za neke zglede, ker sva imeli bolj slab dan in sem delala ogromno napak  ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #84 : 09 December 2009, 11:13:38
Tibiq, mene je video prav nasmejal in pojma nimam, kako lahko ti ob vsem tem ostaneš resna  ;D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 09 December 2009, 11:41:13
Saj mene je tudi, kasneje, ko sem gledala posnetke. Sploh tam na 32sekundi, ko ji je sir iz gobca padel v škatlo in je potem sir iskala, namesto da bi delala dalje :o ;D Ta moja Jazz je res en klovn.

Ampak kot pravim, je bil "bad training day" in sem bila tako utrujena, da me takrat ni prav nič zabavalo  :-[ .. v bistvu sploh ne bi smela nič počet z njo, kadar sem tako razpoložena, ampak se mi preveč smili, ker je že itak cel dan sama, pa da se še potem zvečer ne bi čisto nič ukvarjala z njo.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #86 : 09 December 2009, 13:11:22
Sem pomislila, da imam morda previsok koš....  :-\ 

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #87 : 09 December 2009, 20:52:49
Danes sem naju pa posnela. Zaenkrat samo trikec zlaganje posodic, pospravljanje v koš še prilepim (ko se naloži)  ;)  Lepo se vidijo najine težave, predvsem noče spustit, ker nisem podložila roke (običajno mi da v roko). Pa tudi odvrže, da bogpomagi.  ::)  Za drugič bo kar dobr.  :o  ;)  Sva se pa zabavali, jaz sem se nama prav nasmejala  :D  :D 

Enjoj  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=vQQ6Jtt3MJ4


Kristinca & Florinca


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #88 : 09 December 2009, 21:36:23
Bom jaz še Binino ropotanja :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #89 : 09 December 2009, 23:16:31
Hm, ne vem, mogoče bi bilo bolje, če bi sedele zraven 'statične' posode oz. škatle oz. jo imele pred sabo..če stojiš, ponavadi pes gleda gor, in drugo posodo težje opazi.. :-\
+Florinca, pomoje je bolje če ciljno posodo fiksiraš, ker se tako hitro odkotali ob zadetku in psa samo še bolj zmede/dekoncentrira..