slalomi, osmice

tincy · 21995

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #60 : 14 December 2007, 22:48:12
Em, mislim da sem že pisala nekaj postov nazaj.  Pač naučla sem ga tk da je pred mano stal, pa sem rekla Nazaj pa je šel skozi noge. Pa potem da je od strani šel skozi. Z ene posebej, pa z druge posebej. Nekako na tisti gib roke se je navadil (sem tudi pri vama videla).  No potem pa sem enkrat isti gib naredla (ko je to med nogami levo desno po rikverc že znal) brez da bi naredla razkorak, pa je šel ob moji nogi rikverc na drugo stran, pa sem kliknila, pa kar še nadaljevala. Pa je takoj skapiral, pa se začel po cel krog sukat okrog po rikverc.   Ok, grozno razloženo, sploh ne vem če zastopite  ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #61 : 10 Julij 2008, 10:20:48



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #62 : 28 Februar 2009, 12:04:05
Dan!

Ne vem kje naj vprašam pa bom kar tukaj...
Upam, da nisem kaj izpustila....  :-[

Torej z prijateljico učiva njenega psa slalom(naprej).In sem šla po navodilih kot piše tam zgoraj pod Vzgoja -> Trikci -> Slalom.Vse se je začelo lepo in prav.Pes mi je šel ene 2x skozi.Potem pa, ko sem probala še 1x pa se mi je usedel in čakal.V roki sem imela priboljšek(v deni roki),Timi(pes) je pa bil na moji levi strani.S priboljškom sem ga vabila čez.Kot sem rekla je ene 2x šel čez oz.je naredil prav.Potem pa sem naredila na isti način samo takrat se mi je usedel in čakal, da mi dam priboljšek.Samo gobček je naprej potiskal, čez oz.med noge (to, da je prav  ;D ) pa ni hotel.

Kaj naj naredim?  :-\

Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 23 Februar 2011, 09:18:51
Jaz sem najprej učila slalom med nogami (ne delam s klikerjem) nato še osmic. Najprej sem nagrajevala vedno, ko mi je bil pod nogami in sva se igrala, da je kaj vijugal okoli njih da je utrdil ta polžaj. Nato pa sem ga učila z vabo. Vsakič, ko je šel skozi noge jo je dobil, potem vse bolj redko. Nato sta se isto z vabo naučila različico, ko vodnik hodi nazaj,pes naprej. Imava pa za obe varjanti povelje skozi, le za prvo mu nakažem. Sem pa opazila, da veliko bolje dela slalom in osmice, če v roki nimam hrane, saj me drugače le gleda v obraz.
Osmice pa sva učila tako, da sem pri slalomu delala vse manjše korake z bolj razkrečenimi nogami. Nato pa sem stopala na mestu in postopoma ukinila tudi to. Najprej sem mu govorila osem skozi, zdaj pa samo še osem.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 20 Maj 2011, 14:32:07
Se opravičujem za zaporeden post. Dixa učim slalom med nogami naprej, čisto navaden povelje pa ima cik za z leve na desno, cak pa z desne na levo. Učila sem ga z vabo. In sicer za cik ponavadi gre in čaka nagrado, cak pa se nikakor ne more naučit. Najprej smo se učila cik, ko je to kar šlo sem šla na cak. Veliko vadiva ampak za cak ga rabim že kak teden zvabiti s hrano in povleči s povodcem, medtem ko se je cik navadil v par dneh.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #65 : 19 December 2011, 12:04:22
Zadnjič je moj pasji bumbar slučajno po pomoti, šla rik-verc skozi moje noge, seveda takoj JA! in jackpot....Zdaj pa. Sama od sebe mi rikverc med nogami načeloma ne hodi, še sanja se mi ne kako ji je to nazadnje uspelo, od takrat se to ni ponovilo. Bi jo pa jaz rada naučila osmico in slaloma rikverc. Pozna RIK, to je da gre ritensko, a žal tudi ritensko od mene, tako da če stoji ob meni in ji rečem rik, najprej zarotira svojo rit, da me gleda in gre nazaj.  ;D

Kaka ideja kako naučiti? Mahanje z rokami je tako-tako, se navadno začne pač vrteti.

Mogoče tarča, da jo naučim da gre rikverc na predpražnik, ne glede na lokacijo in postavitev in potem dodam še moje noge vmes.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #66 : 19 December 2011, 23:49:35
Najprej delaj na tem da bo šla rikverc tudi v druge smeri, ne glede na tvoj položaj, za začetek poskusi hojo nazaj v poleg položaju.. postavi si koridor, delaj ob steni etc  Ko bo to šlo, brez da bi rotirala rit :D bo šlo pa tudi skoz noge, če jo postaviš pred sebe  ;)   silvia je drugače predlagala lovljenje tudi med pivotiranjem - ko delaš osnovo za poleg na tarči, in se vrtiš v krogu, da v nekem trenutku vrtenja daš nogo nazaj in če maš srečo bo pes nadaljeval z ritjo med noge  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #67 : 20 December 2011, 10:48:01
Hvala! Bomo preizkusili.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!