Striženje dlake med blazinicami

*sara* · 5855

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
: 12 Avgust 2007, 10:28:41
Rivi (zlati prinašalec) je treba kar pogosto striči dlako med blazinicami saj ji zelo hitro raste. Tukaj pa nastane problem... Nikakor ji nemorem postriči razen ko spi (spi pa nikoli ne dolgo) , sicer vedno zmika tačke. Poskusila sm s pribolški, žvečkami ki jih sicer dosti časa grize, igračkami s katerimi se zamoti ampak nič ne pomaga..
Ima kdo kakšen nasvet kako čim bolj uspešno postriči dlako med blazinicami??

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #1 : 12 Avgust 2007, 10:40:41
Zakaj pa to strižete- ali je nujno?
Drugih načinov kot si naštela ne bi vedela, prosi koga da ti pomaga in jo "drži dol"... Strižeš z navadnimi škarjicami?
Lp


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2 : 12 Avgust 2007, 10:43:49
Ja, tako nam je svetoval vzreditelj saj postane sicer dalka zares dolga in se ji lahko potem tam zaredijo razne bakterije, pa tudi po gladkih površinah se ji drsi.  Imamo škarice za pse, take čisto majhne (bom poiskala kakšno slikco)

..tem so podobne (samo da so naše rdeče : ))...
KLIK

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #3 : 12 Avgust 2007, 10:45:15
Moji tudi kar hitro raste dlaka med blazinicami, samo jaz jo kar lepo ven populim. Prvo jo lepo utrudim, potem mi ona smaa  zleze v naročje in medtem ko drema ji jaz lepo razprem blazinice in počasi pulim par dlakic posebaj.
Enako delam na ušesih.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #4 : 12 Avgust 2007, 14:04:38
hej

Jaz mojemu tudi strizem dlako med blazinicami, predvsem zaradi tega, ker ko pride domov z umazanimi tackami, jih je tako lazje "oprati". Ce je pa dlaka dolga, je pa zelo tezko spraviti umazanijo ven (sploh od asfalta postane dlaka po sprehodu cisto crna). To se pa spravim delat takrat, ko je utrujen od sprehoda, in se mu ne da upirat (ceprav zdaj ze prav lepo pusti, samo se malo odmika tacke, ko ga ponesreci pozgeckam). Za strizenje pa uporabljam ene frizerske skarje, ki zelo dobro rezejo.

*sara* kar lepo vztrajno redno strizi, pa se bo scasoma navadila. Pa poiskusi po kaksnem daljsem sprehodu, ko bo res utrujena..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 12 Avgust 2007, 16:21:44
Jaz moji samojedki redno strižem, ker ji zelo hitro raste in potem izgleda zelo grdo, ker se ji v blatu delajo debele kepice in ker ji poleti rada tam zaide travno klasje in je že dvakrat imela zaradi tega vnetje. Je pa zelo žgečkljiva na zadnjih tačkah, zaradi tega imam tam težave.



D_Dunya_B

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 April 2009, 17:42:28
Ja jaz tudi strižem moji dlako med blazinicami. Pusti mi kadarkoli, sam je pa res da je rahlo zgečkljiva. Na sprednjih tacah niti ne , pusti, na zadnjih pa je malo problema. S škaricami jo učasih pozgačkam pa mi trzne  :D ...pa sm se že navadla da morm počasi delat, pa namestit škarice mal počakat pol pa ostrišt.

Jo moram pa strišt, ker se ji dostikrat vname med blazinicami in prsti, pa pol če ne ostrižem, jr tista dlaka daljša tko da težko namažem kremo  :-\



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 21 April 2009, 00:13:30
Jaz sem danes Uaniju pristrigla dlako med blazinicami sprednjih tac, pa sem morala kar paziti, ker ga je očitno zelo žgečkalo in je trzal - drugače je pa kar lepo pustil - no, ni imel izbire, sem vztrajala. Tudi njemu blazno drsi po gladkih površinah in upam, da bo to pomagalo. Zadnje tace pa me še čakajo - tako zelo vztrajna pa tudi nisem bila... ::)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #8 : 07 September 2009, 12:38:45
Tudi mi strižemo dlako med blazinicami, me pa zanima, kakšne so izkušnje s temi posebnimi škarjami za dlako?

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 14 Oktober 2009, 08:36:54
Mi postrižemo kar z navadnimi frizerskimi škarjami, ampak ne preveč. Nekaj dlake je vseeno treba pustiti ker je dlaka po drugi strani tudi zaščita.

Pri nas ni pri izmikanju tac pomagalo nič drugega, kot odločnost in avtoriteta, brez histerije, cukanja,..

Azu, zakaj pa ti puliš dlako?



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #10 : 17 Oktober 2009, 10:31:10
kajpa če poskusite tale mali brivnik?

http://www.pasjemesto.com/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=324&detailID=1188&ime=Brivnik_PocketPro

moja psička je tudiful žgečkljiva, tako da s takim brivnikom gre hitreje, tako da žgečkanje manj časa traja. sicer še nimam doma (s podobno stvarjojo je uredila pasja frizerka), ampakimam v načrtu  :)