trikec šepanje

Jana* · 4403

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
: 16 Avgust 2007, 19:18:06
Haj!



Mene pa zanima kako psa naučit šepanja?  Da ma eno od tačk v zraku in hodi okrog?



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #1 : 16 Avgust 2007, 22:29:39
Najprej psa naucis,da drzi taco v zraku.To ojacujes in das pod "hand signal".Potem pa psa naucis,da sledi tarci ali pa ga nekako poklices k sebi-dodas ta ze prej naucen "hand signal" (dvignjena taca) in klikas najprej za vsak mali korak z dvignjeno tacko.
Poimenujes in potem delas se na kvaliteti trikca (hitrost,trajanje,razdalja med tabo in psom itd.)

Jaz edino ne vem-kako naj jo naucim,da bi drzala tacko v zraku.To vem,da zadrzujes klik.Vendar jaz delam recimo "gimmi" (hi5) in tukaj zadrzujem klik in tako podaljasam,da ima svojo tacko na moji roki.Mogoce kdo ve,kako potem nauciti da drzi taco v zraku???



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2 : 16 Avgust 2007, 22:53:23
ravno to sem tudi hotla uprašat  ;D   kako naučit psa da drži taco v zraku  ???  moj jo samo dvigne in spusti  :(



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #3 : 20 Avgust 2007, 15:43:41
Jaz sem dobro utrdila to, da je dvignila tačko, ko je stala in po kakšnih 2 tednih začela malo zadrževati klik (za kakšne 0,5s). Zdaj drži tačko že 5 sekund v zraku (včasih tako divje maha s repom, da takoj izgubi ravnotežje... ::))

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4 : 20 Avgust 2007, 19:02:34
Ja saj zdaj ga učim da dvigne tačko ko stoji..  ampak ok no, mu za enkrat še odpuščam da jo pač takoj da nazaj dol  ::)  vadima šele 2 dni  :)



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #5 : 09 December 2007, 20:19:31
jaz sem svojo naučila tako, da ko je bila v položaju 'stoj' sem jo začela narahlo čohat pod njeno desno tačko..in potem vedno ko jo je dvignila sem kliknila..zdaj obvlada brez problema..ubistvu ima zdaj skoraj vedno, ko ji rečem stoj, taco v zraku ::)
z dvignjeno taco pa naredi največ dva koraka, potem pa začne skakat v zrak ...sploh zaradi tega ker je vedno tako razburjena zaradi briketa in vse naredi površno..


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 Avgust 2008, 09:15:48
Ima kdo idejo, kako doseči, da pes, ki tačko že dolgo drži v zraku, tudi naredi kak korak, ne da bi jo pri tem takoj spustil na tla? Vztrajnost se še ni obrestovala in mislim, da bo potrebno začet razmišljat še v kakšno drugo smer...  :)

Azu mogoče? Kdo drug?


PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #7 : 30 Avgust 2008, 19:37:05
Jaz sem istočasno vadila tudi to, da je psica dala taco na mojo roko in naredila korak - tako, da se je upirala na roko. Je hitro pogruntala in začela poskakovati po treh tacah.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #8 : 30 Avgust 2008, 19:51:26
Jaz sem ga naučila tako: 1. sem ga naučila tačko potem pa vse bolj umikala prst in kar na enkrat je dal tačko v zrak 8) Potem sem mu pa rekla ''pejd'' pa priboljšek držala pred gobčkom in ga vmikala ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #9 : 30 Avgust 2008, 20:23:39
Kako si zdaj to želela naučiti? Da bi sam od sebe začel delati korake z dvignjeno tačko ali si mu ti kaj pomagala?

Jaz sem z desno tačko naredila tako, da jo je ona imela v zraku in sem se jaz umaknila malo stran, ko sem ji še vedno kazala vidni znak za dvignjeno tačko. Klikala sem že za prenost teže naprej. Malo po malo.
Isto počnem zdaj za hojo v položaju "prosi". Klikam že za prenos teže malo naprej in za čisto majhne premike tačke (tudi ne za cel centimeter).

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #10 : 30 Avgust 2008, 20:40:24
A jaz ?

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 Avgust 2008, 21:19:50
Kako si zdaj to želela naučiti? Da bi sam od sebe začel delati korake z dvignjeno tačko ali si mu ti kaj pomagala?

Jaz sem z desno tačko naredila tako, da jo je ona imela v zraku in sem se jaz umaknila malo stran, ko sem ji še vedno kazala vidni znak za dvignjeno tačko. Klikala sem že za prenost teže naprej. Malo po malo.
Isto počnem zdaj za hojo v položaju "prosi". Klikam že za prenos teže malo naprej in za čisto majhne premike tačke (tudi ne za cel centimeter).

Naučila sem ga tako da sem podaljševala čas držanja tačke v luftu, brez fizičnega dotika ali držanja tačke. Sedaj pa že dolgo ne prideva dalje, ko ga poskušam dobit da bi se skupaj s tačko premaknil. V trenutku, ko se premakne, da tačko dol in ker je vse skupaj prehitro, kliknem ko gre tačka že proti tlem ali je na tleh celo.

Opiranje na roko ne deluje, v najinem primeru je odmik stran od željenega.

Bom poskusila to s prenosom teže... za briketom se nagne ful naprej ampak potem stopi na tla. Bomo še vadli...
Hvala

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #12 : 30 Avgust 2008, 22:40:24
lahko probate tudi tako..nama je uspelo ;) :
če hočeš, da ima pes dvignjeno desno tačko, ga daš na svojo desno stran (poleg na desni)...nato ga učiš, da v takem položaju dvigne tačko (npr. ga z roko malo požgečkaš po tački in ko jo dvigne, klikneš)..najprej lahko klikaš tudi da tačko položi na tvojo roko..potem tako probaš naredit korak (tačko ima na tvoji roki)..kasneje imaš lahko roko samo zraven, da ve da more tačko držati v zraku..in potem stopnjuješ do tega, da na znak tvoje rahlo iztegnjen roke (pregib v komolcu, podlaket stran od telesa) šepa (v položaju desni poleg)...