Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462913

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #720 : 21 Marec 2007, 10:54:10
Kateri izpit pa mora imeti narejen, da se psa šteje kot delovni?

CAL 1, 2 ali 3.
Nekaj o izpitu pa je tule: http://www.italicacanecorso.com/working.html

CAL je tudi pogoj za It. Ch.

Lp nina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #721 : 21 Marec 2007, 11:08:59
Hvala!

Zanimivo pa, da pri CAL3 govorijo o boxserju...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #722 : 21 Marec 2007, 11:11:50
Hvala!

Zanimivo pa, da pri CAL3 govorijo o boxserju...

Pomoje je tekst od kje skopiran pa je nekdo pozabil spremenit pasmo ::)

Zanimivo je tudi, da v tujini z corsoti delajo IPO brez problema, pri nas pa to ni dovoljeno ::)

Lp nina




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #723 : 21 Marec 2007, 11:19:06
Ma kaj ni nekaj o tem napisano v tistem italjanskem zakonu, ki si ga pripela (in ga jaz ne najdem več vse od takrat...), da molose ne smejo spodbujat k obrambi ali sem pobluzla?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #725 : 21 Marec 2007, 11:44:00
To ja.

Sem pobluzla. Niso na seznamu ;)
Sem jih pomešala z argentinsko dogo. Ti dve pasmi so mi od molosov najbolj zanimive...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #726 : 02 April 2007, 11:51:27
Zgleda se me je zdej tudi Alex ustrašla :D 8)

Rezultati razstave v Luxemburgu ta vikend, če koga zanima... :

Champion Class Male

1°EXCELLENT CAC BEST MALE CESARE
2°EXCELLENT BARONE DEI DI ROMA RCAC
3°EXCELLENT PIPPO DEL ALLUMERA
4°EXCELLENT FEDERICO DEI DI ROMA

Open Male

1° EXCELLENT UBO GOSS CAC
2° EXCELLENT PACO DELL ANTICO CERBERUS RCAC
3° Excellent Emorgan du Domaine du Wilhau
4° EXCELLENT VASKO DU ROYAUME DES SPHINX

Intermediaire Male

1 EXCELLENT CAC AREK de la HORDE DES BOIS DE CENTAURES


YOUNG MALES

1° EXCELLENT YOUNG CHAMPION STANLEY PAC ONIKS
2° EXCELLENT ARTU
3° EXCELLENT BLACK MARVIN

-------------------------------------------------------------------

CHAMPION FEMALLE

1° EXCELLENT SEYOLLY CAC BEST FEMALLE
2° EXCELLENT VAIA DELLA R'A RCAC

OPEN FEMALLE

1°EXCELLENTE CAMERON DELLA PORTA DI PINTA CAC
2°EXCELLENTE ROTHORM JDREAM ITALIA RCAC
3°EXCELLENTE EFFIE

INTERMEDIARE FEMALLE

1° EXCELLENT CAC CASTALIA DEGLI ELMI
2°EXCELLENT RCAC STANLEY PAC LOVELY LACK

YOUNG FEMALLES

1°EXCELLENT YOUNG CHAMPION FRIDA DELLA PORTE DEGLI OLIVI
2° EXCELLENT BEATRICE DALLE
3° EXCELLENT ZARATHUSTRA DEI DI ROMA
4° EXCELLENT LA POTENZA L'AMORE DI EVINTA




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #727 : 02 April 2007, 11:58:13
Ninc kaj novega!? ;) Moram mal zgoraj navedene pesjane si ogledat in prečekirat! Drugače pa priznam malce sem zaspala tu, so me trenutno sibirci čist not potegnili :D ;) Sej počasi se pa spet sem vračam, tak da navš rekla da se moraš sama s seboj pogovarjat :P :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #728 : 02 April 2007, 12:00:06
Ninc kaj novega!? ;)

Na katerem področju?  8)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #729 : 02 April 2007, 12:11:57
Na štirinožnem? ;) Sicer so me trenuno SH čist okupiral, ker tu pri CC-jih mam psarno več ali manj izbrano, tak da večjih presenečenj ne bi smelo biti :D ;) No razen da se pri meni trenutno toliko stvari dogaja da bom najbrž z nabavo drugega psa počakala še nekaj časa, hvala Miši da me zalaga vsaj s fotkami CC-jev iz razstav v tujini! Včasih enostavno ne gre da bi vse imeli takoj :D ;) Edino kar še kolebam je pri barvi, črn ali brindel, čeprav se bolj nagibam k slednji. 8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #730 : 02 April 2007, 12:17:57
Na štirinožnem? ;) Sicer so me trenuno SH čist okupiral, ker tu pri CC-jih mam psarno več ali manj izbrano, tak da večjih presenečenj ne bi smelo biti :D ;) No razen da se pri meni trenutno toliko stvari dogaja da bom najbrž z nabavo drugega psa počakala še nekaj časa, hvala Miši da me zalaga vsaj s fotkami CC-jev iz razstav v tujini! Včasih enostavno ne gre da bi vse imeli takoj :D ;) Edino kar še kolebam je pri barvi, črn ali brindel, čeprav se bolj nagibam k slednji. 8)

Za katero si se pa odločila?

Pri nas je trenutno še vedno toliko nog kot jih je bilo :D

Evo par lušnih fotk, malo za sline cedit...









Nekaj še malo manjših pa Tule



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #731 : 02 April 2007, 12:35:13
Nemška psarna Blueprint CC Kennel zaenkrat je ta na prvem mestu, ena izmed rezerv je pa tale Cane Corso Germany njihov site:
www.canecorso-deutschland.de
Iz rezerve sta mi všeč izmed psičk India in pa ena mlada damica Ayla, od samcev pa Satchmo, čeprav mina kaki sliki deluje ko da ima malce prekratek gobec, je pa lahko vse od slik odvisno. Za to sem sigurna da pride iz Nemčije, prva izbira izmed psarn je tud zaenkrat zgoraj navedena, ampak ker gre lahko včasih kaj narobe je treba met še rezervo.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #732 : 02 April 2007, 12:37:50
Slikce so hude mislim a mate še kako frej sobo pri vas ... :D >:D Ampak brindel je pa samo en pobček, od samičk nobena. In katera tačka pride k vam!?
Ta druga mi je fenomenalna, mali je pravi akrobat! :o :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #733 : 02 April 2007, 12:44:05
Aha, o Eddiju iz Blueprinta sva že enkrat govorili na ZS... si ga že kaj kontaktirala?

 :D :D Na tadrugi fotki sta dva mladička :D Bi bil res hud akrobat če bi enemu tole uspelo. So pa v tem leglu drugače 4-je brindli, dva črna in ena siva psička.




Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #734 : 02 April 2007, 12:49:52
  So pa v tem leglu drugače 4-je brindli, dva črna in ena siva psička.


aja govorim za leglo z slikami ko so že večji. Tisti mali pa so res tako kot si ti rekla ;)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #735 : 02 April 2007, 12:54:51
Sem se ravno k temu spravla pa sem brez računalnika ostala, no to se zelo zelo kmalu spremeni in potem bom imela proste roke, vmes moram spet malo določene stvari obnovit in dopolnit, da nav človek mislu da s kaki slovenskim čudakom komunicira :o ;) Kot sem rekla sm čist v SH padla ampak se je zdej situacija tolk normalizirala da bom še med CC-je zdaj lahko padla!
Prek službenega pa se vse ne da!  :D 8)

Oh hudiča rabim nova očala zgleda se je dioptrija povečala, pa še tako sem premišljevala kako hudiča mu je smrkcu uspelo :o :D Ampak je res huda slika! Ne vem osebno so brindli tok hudi sej vem samo moj kapric in pogled na lepoto :o :D No no in katera puna pride k vama!? Ne bodi tak skrivnostna bom čisto tiho ko miška ne bo noben zvedu, tole stran pa bolj ali manj samo ti in jaz spremljavi! ;)
Aha no zdaj si bom mogla pa še ta velike pogledat sem si prejle na hitro samo tele male mortadelce :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #736 : 02 April 2007, 12:58:07
Nisem nič rekla, da kakšna pride k nam :P so samo malo za "rajc" za tiste, ki vam je pasma simpatična :P Vse ostalo bo pa še počakalo ;D

Sobe bomo pa pridno napolnili v tem mesecu, samo ni nujno da z 4-imi nogami :P 8) ;D


Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #737 : 02 April 2007, 13:05:43
Jah nič pol bomo pa štorklje spremljali, tista s tanajvčjim paketom vem da je vaša :o :D V glavnem velik sreče in veselja v obeh primerih! ;) :D No zdej bom še bolj nestrpna to ni lepo od tebe :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #738 : 02 April 2007, 13:08:52
No zdej bom še bolj nestrpna to ni lepo od tebe :P


 :P Vse ob svojem času ;)

Lp nina





Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #739 : 02 April 2007, 13:14:40
Če boš kej čekirala zgoraj omenjeno stran mi samo podaj še svoje mnenje o Satchmotu, res me zanima ali je samo pač finta v sliki ali je gobec resnično malce prekratek, ker s slik ko je bil v dobi mladička mi gobec deluje normalno! Ok sej vem sem picajzlasta ampak kaj moram!  ::) 8)
Ampak una fotka je res huda, Ninc lahko naredimo nagradno vprašanje koliko jih je gor eden ali dva :o :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #740 : 02 April 2007, 15:07:05
Če boš kej čekirala zgoraj omenjeno stran mi samo podaj še svoje mnenje o Satchmotu, res me zanima ali je samo pač finta v sliki ali je gobec resnično malce prekratek, ker s slik ko je bil v dobi mladička mi gobec deluje normalno! Ok sej vem sem picajzlasta ampak kaj moram!  ::) 8)
Ampak una fotka je res huda, Ninc lahko naredimo nagradno vprašanje koliko jih je gor eden ali dva :o :D

Za moje pojme gobec ni prekratek ampak je lepo v pravilnem razmerju z dolžino lobanje. Poleg vsega je tudi lepo širok in se ne oža v špico.


Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #741 : 02 April 2007, 15:23:22
Se mi je kar zdelo da me je samo ta prva slika prelisičla, k je Satchmova glava poleg še enega CC-ja s kupiranimi ušesi mislim da je psička India! Hudiča bom res morala ponovno na kontrolo oči! ;) :D
Barva mi je drugače všeč od Popaya ampak mi pa v bučo deluje premočan! No eno rezervo že imamo še 2 moram najti, v primeru da Blueprint odpade. Sicer pa časa je dovolj, vmes se bomo še kaj naučili, zopet spet premalo spali ker se bomo podili za podatki po netu, pa Nini bomo tu težili, če nam kaj ne bo jasno ...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #742 : 02 April 2007, 16:06:49
Se mi je kar zdelo da me je samo ta prva slika prelisičla, k je Satchmova glava poleg še enega CC-ja s kupiranimi ušesi mislim da je psička India! Hudiča bom res morala ponovno na kontrolo oči! ;) :D

Ja razlika med glavama Satchmo-ta in drugega psa na sliki je pa ogromna. Poglej pozicijo smrčka, kako se zaključi gobec, stop, obliko lobanje, .. ubistvu je kar lepa fotka za primerjavo delat.  :)

Citiraj
pa Nini bomo tu težili, če nam kaj ne bo jasno ...

Ja ampak tudi Nina ne ve vsega in se mora še ogromno naučit, da bo vsaj nekaj približno znanja, ki bi bilo omembe vredno.
Sem pa tudi jaz izobraževanje in študiranje linij malo postavila trenutno na stranski tir :-[, ker enostavno ni časa za vse.

Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #743 : 03 April 2007, 23:02:41
Super, da se tukaj spet kaj dogaja :)

Satin, Satchmo zgleda super na tistih slikicah. Ali veš mogoče kdo je lastnik te psarne? Se pozna, da več ne spremljam teh zadev toliko kot včasih... Drugače pa, če si odločena, da pripelješ psa iz Nemčije, preveri še pri Sandri Smidth, ona je ful poznavalka pasme in pozna tudi skoraj vse pse, ki so kdaj kaj dosegli... Predvsem pa pozna vse pomembne vzreditelje v Italiji in si lahko priskrbi kateregakoli psa...  Pa tudi pari premišljeno. Ne vem sicer kakšna je zadnje čase njena vzreja, ampak ne verjamem, da bi parila slabe pse... Ona je sicer bila lastnica Sultana, zame enega nejlepših CC-jev, za katerega pa se je, če se prav spomnim, pred časom zvedelo, da ima neko resno bolezen... Se več ne spomnim točno. Z njim je paril tudi Fredi, se mi zdi da v drugem leglu... To sigurno ni bilo pozitivno za njo, ampak ženska se res spozna, tako da se splača preveriti. Včasih je imela spletno stran, tako da poišči malo...

Ninci, če sem prav razvozlala te šifre tukaj, potem vam naj še jaz zaželim obilo sreče. Pri nas pa zgleda še ne bo hitro ne dvo- ne štiri-nožcev ... Bonie je itak po kg vsaj za 2 povprečna štirinožca, da ne računam za koliko malih dvonožcev ;D, po zahtevnosti (beri: zahtevanju pozornosti) pa ji itak nihče ni kos, tako da je na urniku pri celi familiji nonstop samo Bonie ::) In če bo šlo tako naprej bom počasi še službo mogla pustiti, da bo princeska srečna in ne bo delala tistega takooooo užaljenega pogleda, ko jo bom zjutraj odložila pri moji mami... Uhhh, katastrofa.

Sicer pa je Bonie zdaj stara že več kot 3 leta in je "baje" zdaj dokončno odrasla. Sama sicer ne opazim nobenih sprememb, mi pa drugi govorijo, da se je v zadnjem času ful spremenila oz. dobila nek tak odrasel look, sploh v glavo... Kaj te vem? No, pa še ena fotka...


Drugače je pa še vedno ful otročja, to se ni nič spremenilo ;) Samo zdaj se ljudje, ki jo prvič srečajo in ko kot največja norica vabi njihove pse k igri, čudijo, kako to, da je še vedno taka igriva...

LP, Darja



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #744 : 04 April 2007, 07:36:32
bonie, če to fotko prijaviš na natečaj za koledar 2008 (upam, da bo), imaš moj glas!
Se ne morem upret gobčkom v barvi zemlje  :D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #745 : 04 April 2007, 07:46:39
Sandra je še vedno na sceni s svojimi CC-ji in Lagotto Romagnoli, trenutno imajo tudi leglo CC-jev  9 mladičkov (5 punc in 4 fantje) iz sledeče kombinacije Alessandra dei Silvanbull x Murphy, pričakuje da bodo mladiči sive in formentino barve.
KOnec marca pa še mladički iz kombinacije Grace x Murphy. Obe psički naj bi bili v njeni lasti, čeprav jaz Allesandre dei Silvanbull nisem zasledila med psicami predstavljenimi na njeni spletni strani, je pa to sestrica od Bea dei Silvanbull.

Pod kontakti psarne Cane Corso Germany je navedena ga. Claudia Felsch, samo malce je hecno ker naj bi po podatkih ona bila v Avstraliji, sicer pa ko bom vzpostavila kontakt z njimi povem kaj več! ;)

Bonie je pa še vedno lepotička upam da se kdaj srečamo da jo pocrkljam tudi v živo! Tole je pa za punco  :-* :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #746 : 04 April 2007, 10:49:32
Bonie pozdravljena po dolgem času in hvala ;). Fotka je pa kot vedno  :-* pohvale vredna.

Kar se tiče Sandre (Porta dell inferno) ona trenutno zaradi družinskih problemov išče kar precej novih lastnikov za svoje pse, in to tako odrasle kot mladiče. Med drugim tudi za Alessandro... Je pa res, ženska obvlada vzrejo, do sedaj je imela kar nekaj uspešnih in lepih kombinacij vsaj za moje pojme in jih bo najbrž imela še naprej. 
Sultan pa je imel težave s srcem, kakor vem ga že kar nekaj časa ni več med nami.
Satin pod rubriko Available imaš tudi fotko Alessandre.


Citiraj
Pod kontakti psarne Cane Corso Germany je navedena ga. Claudia Felsch, samo malce je hecno ker naj bi po podatkih ona bila v Avstraliji, sicer pa ko bom vzpostavila kontakt z njimi povem kaj več! Wink

Saj naj bi tudi Eddie iz Blueprinta bil po podatkih na strani v Texasu pa se stric že nekaj let kot ameriški vojak nahaja v Nemčiji ;)
Evo dve fotki njegovega Urcota...
http://i33.photobucket.com/albums/d77/dragon181/cc0291.jpg
http://i33.photobucket.com/albums/d77/dragon181/gdbndr371.jpg

Lp nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #747 : 04 April 2007, 13:16:30
Ne sej drugače ga. Claudia tudi na svoji strani nekaj omenja o tem da se bodo lotili lepotnih razstav v Avstraliji jaz ji želim srečo nisem pa nikjer zasledila (priznam niti nisem preveč natančno čekirala) s katerimi se bo lotila tega ;)

Ja pri Sandri pa sem tudi jaz opazila da je kar nekaj odraslih in mladih na voljo, nekaj jih je že najdlo dom, za psičke pa nekatere piše ja da šele od kerga meseca naprej so na voljo.
Pa sem gledala pod Available pa sem jo nekak zgrešila ok priznam so me bolj puppy zanimali ;)

Nina a me hočeš čist zbluzit, že tako premlevam kako bi se lahko določene stvari pospešile da bi si jaz čimprej določene plane uresničila :D ;)
Ampak vseeno hvala, še posebaj mi je dober na drugi sliki ko je v elementu!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #748 : 04 April 2007, 13:22:16
Ja pri Sandri pa sem tudi jaz opazila da je kar nekaj odraslih in mladih na voljo, nekaj jih je že najdlo dom, za psičke pa nekatere piše ja da šele od kerga meseca naprej so na voljo.
Pa sem gledala pod Available pa sem jo nekak zgrešila ok priznam so me bolj puppy zanimali ;)

Ja ker ima zdaj z njimi še planirana legla potem pa gredo k novim lastnikom, tako je tudi z Alessandro.

Citiraj
Nina a me hočeš čist zbluzit

Ja, kaj pa? :) Saj bi bil že čas, da se kam premaknemo 8)

Lp nina






Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #749 : 04 April 2007, 13:32:33
Nina jaz bi jaz bi :D, tud špaga ni tak blem, blem je v tem da smo si pri nas letos zadali dosti velike in visoke cilje, ki smo jih začeli počasi uresničevati, poleg tega pa imam jaz še nekaj osebnih ampak dobro z mojimi bi se še vse dalo uskladiti z družinskimi pa trenutno ne, in raje še malo počakam da se lahko potem obema psoma posvetim kot se jima zagre. Čeprav si želim, si na žalost moram priznati da v tem momentu se še enemu psu ne bi mogla posvetiti tako kot se mu hočem in želim ;)

Bolje da jaz še malo trpim in bom potem toliko bolj happy :o :D In če bo šlo vse tako kot si vsi doma želimo, potem meni ni več treba se na nobenega ozirat ali lahko še enega ali ne  :D :P