Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463024

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #750 : 04 April 2007, 13:34:32
Citiraj
Nina jaz bi jaz bi Cheesy, tud špaga ni tak blem, blem je v tem da smo si pri nas letos zadali dosti velike in visoke cilje, ki smo jih začeli počasi uresničevati, poleg tega pa imam jaz še nekaj osebnih ampak dobro z mojimi bi se še vse dalo uskladiti z družinskimi pa trenutno ne, in raje še malo počakam da se lahko potem obema psoma posvetim kot se jima zagre. Čeprav si želim, si na žalost moram priznati da v tem momentu se še enemu psu ne bi mogla posvetiti tako kot se mu hočem in želim Wink

Bolje da jaz še malo trpim in bom potem toliko bolj happy Shocked Cheesy In če bo šlo vse tako kot si vsi doma želimo, potem meni ni več treba se na nobenega ozirat ali lahko še enega ali ne  Cheesy Tongue


:P Eh tud nisi za noben hec :P  ;)

Lp nina







Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #751 : 04 April 2007, 13:45:52
Eh sm sm ;) :P sam k pol čist not padem in preračunavam, preštelavam, brainstormam.... in ko pogledam na uro je že 3 ponoči do šihta pa samo še 2 uri in 45 min
Ti mi kar lepi gor slikice jaz bom tud kake sam da pridem v kratkem do svojga kompiča, mah veš kaj morava kak vikend naredit kak izlet v Nemčijo al pa Avstrijo na kako razstavo, lahko tudi Italijo sam morava prej mer info da je velika udeležba CC-jev da se nama splača!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #752 : 04 April 2007, 13:52:39
Eh sm sm ;) :P sam k pol čist not padem in preračunavam, preštelavam, brainstormam.... in ko pogledam na uro je že 3 ponoči do šihta pa samo še 2 uri in 45 min
Ti mi kar lepi gor slikice jaz bom tud kake sam da pridem v kratkem do svojga kompiča, mah veš kaj morava kak vikend naredit kak izlet v Nemčijo al pa Avstrijo na kako razstavo, lahko tudi Italijo sam morava prej mer info da je velika udeležba CC-jev da se nama splača!

 ;D ;D No ja... zgleda da si za hece, ... torej prejšnje sporočilo vzamem nazaj :P splača se it na nizozermsko prvi vikend v maju... 5 in 6 maj... http://www.convegnocanecorso.info/en/


Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #753 : 04 April 2007, 13:58:13
Koliko časa je potrebno do tja oz. kilometrina, da zadevo raziščem kateri je najlažji način priti do tja, pa ni blema se lahko kaj znenve! ;) >:D

Bi blo pa tole zelo zanimivo, me je pritegnilo je  :D ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #754 : 04 April 2007, 14:13:51
Koliko časa je potrebno do tja oz. kilometrina, da zadevo raziščem kateri je najlažji način priti do tja, pa ni blema se lahko kaj znenve! ;) >:D

Bi blo pa tole zelo zanimivo, me je pritegnilo je  :D ;)

 ;D ;D 10 urc in pol vožnje oz. cca. 1160km ;)

Plan

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #755 : 04 April 2007, 14:17:55
Bi šlo tudi z avtom, bom preverla še varianto letalo pa najem avtomobila tam, ker glede na zemljevid sta tako Rotterdam kot Amsterdam blizu! Še dobro da je še kak mesec do tam :D ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #756 : 04 April 2007, 14:23:03
Bi šlo tudi z avtom, bom preverla še varianto letalo pa najem avtomobila tam, ker glede na zemljevid sta tako Rotterdam kot Amsterdam blizu! Še dobro da je še kak mesec do tam :D ;)

 :D :D Samo žal name ne moreš računat ::) Upam pa da boš šla in boš uživala 100 na uro, jaz pa mogoče pridem na vrsto kakšno drugo leto 8)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #757 : 04 April 2007, 14:25:33
Ma bom pa kako kolegico navdušla si bova spotoma še mal okoliš ogledale! Bomo vidli, upajmo na najboljše, kako se bo pa razpletlo bomo pa še vidli  :D :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #758 : 04 April 2007, 14:27:13
Ma bom pa kako kolegico navdušla si bova spotoma še mal okoliš ogledale! Bomo vidli, upajmo na najboljše, kako se bo pa razpletlo bomo pa še vidli  :D :D

V primeru da greš glej da ne boš fotaparata pozabila!!

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #759 : 04 April 2007, 14:32:28
V primeru da pridem do tja bom najbrž kar še kamero sabo vzela, bom kar dokumentarc posnela! :o :D >:D :P


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #760 : 05 April 2007, 17:58:41
Zdravo,
Lepo da se zopet nekaj dogaja na tem forumu. Vsak čas sem malo pogledam kaj se dogaja. Lepo da se odločate za nakup corsov, kako pa to da tako daleč v tujini? Koliko vem so mladiči tudi pri nas. Tudi meni je ta pasma zelo všeč (ta in ND) zato ta dva foruma tudi redno berem. Zanima me kaj si mislite o Slovenskem leglu corsov in o leglu Strajano ali pa nekaj podobnega, v Srbiji in na Hrvaškem, v glavnem bližje Sloveniji. Sama se tudi odločam za nakup, ko bo pravi čas, vendar mi ni da bi hodla po psa nekam daleč. Rada bi imela psa bolj za sebe, mogoče za kako razstavo v Sloveniji, in nič dlje. Ker sama nisem toliko na tekočem o dobrih rejcih, upam da mi boste vi kaj bolj pomagali.
Lep pozdrav



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #761 : 05 April 2007, 18:14:44
Jaz v Sloveniji psa trenutno ne bi kupila pod nobenim pogojem. Ni pravih psov in ni pravih vzrediteljev zame. Ni takih, ki bi se z pasmo ukvarjali toliko, da bi vedeli kaj več kot da pes skoči na psico in je to to. Jaz rabim nekoga, ki ve o pasmi in liniji, ki jo vzreja  več kot prvak katere države je pes. Mogoče se bo komu zdelo nesramno...  sem pač zahteven kupec. Poleg vsega za isti denar dobim v tujini vrhunskega ali vsaj perspektivnega mladiča, v slo. pa za moje pojme zaenkrat ne. Močno pa upam, da se bo kaj spremenilo.

Zakaj po mladiča tako daleč? Odvisno kaj iščeš. Jaz grem tako daleč zaradi vzreditelja, ker vem da bom tam dobila tisto kar iščem, predvsem karakterno, ker ve kakšne so moje želje in moja pričakovanja. In če bi bilo potrebno bi tam čakala na leglo še eno ali dve leti. Kot drugo so me navdušili nekupirani psi, mi pač ni prioriteta to, da ima ušesa gor in da je brez repa, da bo na razstavah za to bolj uspešen, ali da bo izgled psa bolj oster... v tem primeru sem se pač usmerila tudi na državo, kjer drugega kot nekupiranega ne moreš dobit :P V Italiji je to skoraj nemogoče (no mogoče se bo zdaj z novim zakonom kaj spremenilo, bomo videli... ).
Kot tretje rabim vzreditelja, ki ve nekaj o genetiki - barvah, liniji, karakterju, .. ki mi je pripravljen znanje dat in ne da sem jaz tista, ki učim njega ::) Kot četrto je socializacija mladičov že v leglu, koliko je vzreditelj pripravljen gledat tudi na moje želje, kar se tega tiče... spoznavanja novih terenov, drugih psov, čim več situacij, ljudi, že od zgodnje mladosti.
In v tem primeru smo mi zadeli terno... zdaj samo še... ;)
Če ti bo kaj pomagalo pri odločitvi :P

Aja pa prevoženi kilometri niso v primerjavi s tem kaj potem lahko dobiš nič. Torej razdalja ni ovira ;) oz. ne sme bit.

Lp nina







miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #762 : 05 April 2007, 18:39:04
Hvala za odgovor. Jaz sem to pasmo vidla prvič v knjigi. Na sliki je bil lep močen robusten pes, tudi opis karakterja je bil pravi za nas. Takoj me je očaral, pol sem pa šla lani gledat pse k našemu rejcu, tam so bli bolj švohni, nizki in dolgi.  Možu so bli na sliki tudi zelo všeč, ko jih je pa videl tam pa ne več. Tak da zdaj imam še debate ali bo naš drugi pes CC ali ND. Po tem kaj je on videl je bolj za ND, tak da še malo zbirava. No pa saj še imava čas ker za enkrat imava lepo psičko, vendar iščeva za v bodoče. Mislim da bo treba še prebrat še kako knjigo...Lahko daš mogoče kakšen link do dobre psarne v Italiji in Nemčiji?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #763 : 05 April 2007, 18:50:50
No zdaj veš kaj mislim s slovenskimi psi ;)

Nemčija:
Blueprint cane corso
Porta dell inferno
Enega je dala tudi že Satin...

Italija:
Degli Elmi - my favorite :-* :)
Cani corso della nevaia
La valle dei lord
Del Rosso malpelo - Tanzarella
Della corte degli olivi
Fossocorno

To jih je samo par... če boš pobrskala se najde še marsikaj ;)

Lp nina





miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #764 : 05 April 2007, 21:37:57
Ninči, hvala lepa. Sem vse pregledla. Sama sem prej našla samo Tanzarella in Degli Elmi. Tudi ta je meni od vseh še najbolj všeč. Pri Porta del inferno mi glih ni preveč všeč, ker prodajajo tudi odrasle pse. sploh to psico ki je pred kratkim kotila. Zanimivo pa je da ima redko kateri pes kolke HDA. To se mi zdi kar pomembno, saj zdaj imam psico Bernko brez rodovnika :-[, staro 5 ,5 let in se mi zdi da včasih že težko hodi.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #765 : 06 April 2007, 07:04:15
Zanimivo pa je da ima redko kateri pes kolke HDA. To se mi zdi kar pomembno, saj zdaj imam psico Bernko brez rodovnika :-[, staro 5 ,5 let in se mi zdi da včasih že težko hodi.

Kolki so sicer pomembni ampak so še drugi zdr. problemi na katere moraš gledat... od epilepsije, problemov s kožo, natrgane kolenske vezi, ..... če karakterja itd. sploh ne omenjam. Kombiniacijo mama in oče HD A že dobiš, samo če pogledaš rodovnik, ima redkokateri pes 3 generacije HD A (sploh kateri ???) oz. redko kateri pes ima za nazaj pse, ki imajo 3 generacije vsi preslikane kolke. Žal. V tem primeru so najbrž doge v prednosti ;)

Mogoče še en, ki se ga splača pogledat Della valle degli Orsi Ali- Romunija ;)

Lp nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #766 : 07 April 2007, 15:57:38
Danes sem pa še jaz malo brskala in sem našla eno psarno La Grazia Di Dio. Prosim poglej in povej kaj misliš o njih. Meni  so psi tukaj lepi. Mislim da bodo tebi tudi všeč, saj so povsem nekupirani. Ravno zdaj imajo 2 legla. Meni je prvo leglo všeč, prav tako oče mladičev Fauno Degli Elmi in njihova mama. Zdaj sem še malo gledla po njihovi strani in opazla da imajo njihove psice kolke od HDA do HDD. Ti se sigurno bolj razumeš v to, zato če se ti da mi prosim razloži kaj naprimer pomenijo kolki od HDB naprej. Je treba pri teh psih bolj pazit kje in koliko naj hodijo. Jaz se najbolj bojim tega da bi kupila psa, pa da ga začnejo matrat tace. Ko sem kupovala zdajšnjo psico sem tudi sama mislila da je rodovnik samo papir za na razstave, zdaj ne bi več tako kupovala. Prosim povej svoje mnenje.   



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #767 : 07 April 2007, 16:12:08
Sem še malo brskala pa brala njihov forum pa sem opazla da jih že poznaš. Jaz sem pa mislila kak ti bom nekaj novega pokazala :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #768 : 07 April 2007, 19:43:47
 ;D Kar se tiče corso strani mi pa zdaj res težko že kaj novega pokažeš, tudi kar se tiče vzrediteljev, mislim da sem obrnila že toliko strani da... uf ::)

La Grazia Di Dio in Chiaro E Tondo sta dve nizozemski psarni, ki v svetu corsotov nekaj pomenita, kljub temu da imajo nekupirane pse, obe vzrejeta z psi italijanskih linij, večinoma del dyrium. Obe vzrediteljici tako Nancy kot Jose sta bili tule  v tej temi z moje strani že večkrat omenjeni. Obe spoštujem, kot človeka, ki sta pripravljeni vedno pomagat, odgovorit na vprašanje in vesta kaj delata. Obe vesta ogromno o genetiki, Eric (mož Jose) je že 10 let predsednik kluba za pasmo na nizozemskem, organizator večjih razstav in specialk, ki zadevajo pasmo itd. Skratka lahko bi rekla "kapo dol", ljudje ki živijo za pasmo.
Lani sem imela priložnost, da bi se z Nancy dobila v pasrni Degli Elmi, ko je šla ona tja na obisk, žal takrat ni šlo, je pa definitivno ena takih, ki bi jih rada spoznala v živo in tudi v živo in ne samo na chatu rekla kakšno več o njenih pogledih na vzrejo in linije.
Kar se tiče kolkov pa ... ja HD A je brez displazije, potem pa bolj se črka pomika proti koncu abecede, večjo displazijo ima pes. Nizozemci parijo tudi z HD D, nimajo zadržkov, in tisti, ki vedo kaj delajo tudi redko potem dobijo v naslednji generaciji pse z kakšnimi hudimi displazijami oz. problemi. Ocene kolkov naj bi bile tudi tam strožje, torej pred leti je bilo pri njih nemogoče dobiti HD A oceno, mislim da je bil prvi pes z HD A ravno iz Nancy-ine vzreje. Praviloma pa pes z oceno HD D na nizozemskem dobi v italiji oceno HD B ali HD C, torej 1 do 2 stopnji bolje ::) Ne vem ali se je za zamislit nad Niozemsko strogostjo ali Italijansko popustljivostjo ::)

Sem pa mislila, da ti je Nizozemska predaleč zato tudi nisem dala nobenih nizozemskih linkov :P

Lp nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #769 : 10 April 2007, 09:37:27
No jaz se pridružujem Nincinemu mnenju in prav zaradi tega mi tud kak km več ne moti, samo da dobim tisto kar hočem in kar si želim!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #770 : 12 April 2007, 11:08:10
Evo par dobrih filmčkov:
Uporabljajo nas tudi za pašo govedi:
http://www.youtube.com/watch?v=-N778wYhEKM

Uporaba v policiji:
http://www.youtube.com/watch?v=48ZYj51JXPI

In preprosto vprašanje "Katere pasme je pes?" ... me zanima koliko slo. bi znalo odgovorit na to vprašanje ::) ;D
http://www.youtube.com/watch?v=4Nkg0c3m8nc

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #771 : 12 April 2007, 11:35:02
Ninc hudi filmčki, še posebaj un policijski, čeprav ne vem kako je rottweiler na koncu med CC-ji pristal :o :D ampak nema veze. Ampak kak je bil un miren folk mimo njega un pa tud trepnil ni.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #772 : 12 April 2007, 11:38:34
Ninc hudi filmčki, še posebaj un policijski, čeprav ne vem kako je rottweiler na koncu med CC-ji pristal :o :D


Mogoče, da lahko primerjaš delo enga in druzga. Rotti morjo met nagobčnik, corsoti so pa tko soft, da markerja polupčkajo ko ga zbijejo na tla :D :P

Še en malo daljši pašni: http://www.youtube.com/watch?v=0k4PjF01ybU



Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #773 : 12 April 2007, 11:43:03
Ja ja so mehki ;) :D >:D, še posebaj ko primejo rokav pa markerja malodane šlajsajo za sabo, tam pri eni izmed demonstracij bi kmalu pes dobil ramo ne pa rokav, ampak to je bila markerjeva napaka. je pa hudo za pogledat.
Uno valjanje pa crkljanje je carsko ja, ampak glede na videno moram pridno začez kvihtat :D :D >:D


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #774 : 13 April 2007, 22:57:05
 ;D  ;)Samo primerjalno - naš fant (Fred- CC) je zadnjič z zobmi preluknjal teflonasto posodo, ki smo jo pozabili v njegovem kraljestvu..... :P :-* :-* :-* Da ne omenim modric, ko bi mi od veselja rad pritisnil ljubčka...pa je bolj nežne sorte.....  ;D ;D ;D Ti skravžla živčke, ampak....je res pes z velikim P, lp vsem, Maja ;)



tomima

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: -10
Odgovori #775 : 14 April 2007, 17:36:48
Lep pozrav .Po dolgem času se spet ogašam.Cassius je star 17 mesecev 69 cm  55 kg veliko aktivnosti itd...
Čistokrvna FREDIJEVA vzreja.WINER WINER CELJE PRM.BOB. ODLIČ.5
l.p tomi



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #776 : 14 April 2007, 18:23:37
Glede filmčka...
Osupljivo kako so ljudje sproščeni in pogumni.  :o Ne verjamem, da bi si mimoidoči sredi Ljubljane upali takole brez strahu čohljati, objemati in kaj šele dvigati takega psa.  ::) Sploh zdaj po vsej tej neumni protipasji evforiji...  ::)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #777 : 15 April 2007, 15:18:16
Čestitke za razstavni uspeh. Se vaju bo dalo videti še kje?

Newfka :D tudi mene zanima koliko bi jih bilo tako pogumnih.

Lp nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #778 : 15 April 2007, 16:57:51
Ninci, dobri filmčki, sploh un policijski. Zdaj mi je pa žal da nisem gledla mehiških limonad, bi še mogoče kaj razumela kaj je policaj pravil  ;D.
 Tomima povej kaj o karakterju tvojega corsa, dominantnost pa to. Kako dolgo ga pustiš samega doma? Jaz imam namreč tako službo da sem 10 ur na dan od doma, pa me zanima kak to prenašajo. Drugač pa čestitke za uspeh.



tomima

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: -10
Odgovori #779 : 16 April 2007, 20:07:31
Prijavljena sva za Varaždin,pa v Hrušico greva,Portorož...
 
Miško lahko ti dam moje mnenje o CORSOTU ki se pa nanaša iz mojih izkušenj ,z CASSIUSOM.
1.Kot mladič zahteva ogromnoooooo pozornosti,če ni dovolj časa potem se začne pes dolgočasit in počne same bedarije(mašna za uničevanje)

2.Po moje ,kot praviš da te ni po 10 ur doma bi rekel da CORSO ne pride v poštev.Nekdo mora biti z njim ker drugače bo pes samo trpel.

3.Glede dominantnosi pa bi rekel da je resnica kar piše.Cassius se igra z vsemi psi ,vendar pa vedno pokaže svojo voljo po dominantnosti...

4.Zelo pa mu je pomagalo tudi šola ki jo redno obiskujeva.Pripravljava se za BBH izpit.

Če pa koga zanima smo na televiziji RTS predstavili pasmo in jo imam na dvd-u posneto.
Glavni igralec CASSIUS.

l.p TOMI