Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463028

Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #840 : 03 Maj 2007, 14:51:47
Čestitke še za to babo tukaj  :P :o



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #841 : 03 Maj 2007, 14:54:36
Na žalost Slovenski ne razumijem baš najbolje, ali sam shvatio da je kod Ninci stigla nova Cane Corsica, čestitke na tome i zanima me kada ćemo vidjeti par sličica od te nove cure.

Scobert slike so tule: http://www.pesjanar.si/foto/main.php?g2_itemId=3367
in tule:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=442.msg118295#msg118295

Hvala vsem za čestitke 8)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #842 : 03 Maj 2007, 14:56:37
Ninc boš s tamalo probala tudi razstave ali boš bolj v delovne vode zajadrala?! Ampak mala je pa za svoje mesece kar orenk frajla :D


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #843 : 03 Maj 2007, 15:04:38
Super baba je :) meni je takoooo luštkana  :P en mali bacek  :-* :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #844 : 03 Maj 2007, 15:26:27
Ninc boš s tamalo probala tudi razstave ali boš bolj v delovne vode zajadrala?! Ampak mala je pa za svoje mesece kar orenk frajla :D

Ubistvu je bilo planirano da gre mala na prvo razstavo že naslednji vikend, na Nizozemski Raduno, pa midva nisva mogla počakat še en teden in je že pri nama ::) Drugače pa sem Corine obljubila da probali bomo, če nam bo ok bomo na kakšno šli drugače pač ne, ker ne mislim matrat sebe in psa. Za Hrušico smo še premladi bomo pa mogoče prišli na socializacijo (odvisno od časa, zdaj nas je toliko, da je treba vse v naprej splanirat) ::) drugače pa imamo namen prvič se pokazat v Trbovljah, če bo lokacija taka kot lani, ker nam je bilo zelo simpatično.

Glede šolanja pa ;) probali bomo kaj in kako daleč pa bo pokazal čas. Trenutno znamo Sedi, Učke, delamo na prostoru, vemo da se na povodcu ne vleče... ampak s tem znanjem je mala praktično prišla k nama, midva ga samo utrjujeva in nadgrajujeva ;) Probavamo različne podlage, mostove, les, plavajoče splave, rešetke, z ničemer nima problemov, če bo tudi poslušnost ok in ne bo prevelikih problemov z motivacijo... bomo pač nadaljevali po željeni poti ;) Trenutno bi se prodala za hrano pa moramo to dobro izkoristit. 8)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #845 : 03 Maj 2007, 15:43:02
Veliko sreče pri šolanju, čeprav mislim da ne bo težav, še posebaj pri vaju, k mata že dva za sabo ;) V Trbovljah bomo pa pesti držali za vas ;)  Veš da bo šlo, nič eno puberteto boš dala malo prej čez ko drugo, boš potem lahko naredila primerjavo kera je bila težja.

Citiraj
Drugače pa sem Corine obljubila da probali bomo, če nam bo ok bomo na kakšno šli drugače pač ne, ker ne mislim matrat sebe in psa.

To je tudi moje mišljenje, čeprav mi je zankrat ta svet zelo zanimiv, bomo potem videli kako bo, če bo mene še vedno vleklo bo potem vse odvisno od male kako bo to njej pasalo.


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #846 : 03 Maj 2007, 15:51:19
Oj!
Tole, kar je Ninci povedala v zvezi z razstavami je čisto res. Kaj pa so to Učke?

Lp,Tjaša



Gaby

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 8
Odgovori #847 : 03 Maj 2007, 17:06:51
Mal pozno ampak čestitke še za pasjo damico.  ;D ;D
Glede razstavljanja se strinjam s predhodnikoma.
Sem pa mal fotke gledala in je Brihta že zdaj prava lepotica. :o :o

Lp  Gaby


Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #848 : 03 Maj 2007, 17:15:50
Malena super izgleda, hočete li joj kupirati uši?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #849 : 03 Maj 2007, 17:35:50
Malena super izgleda, hočete li joj kupirati uši?

Ne. Pa tudi repka nima kupiranega ;)

Kaj pa so to Učke?

Učke so učke :D Pes mora vodnika gledati v oči, lahko medtem ko sedi, medtem ko hodi, ko leži na prostoru, ko ... skratka je poznornost izključno na vodnika.

Lp nina



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #850 : 04 Maj 2007, 18:39:19
Ninci in Črt, malce pozno, ampak res čestitke za tole pasjo princesko. :-* Čudovita je. ;) Vrjamem, da vam še dolgo ne bo dolgčas doma. ;D

Lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #851 : 04 Maj 2007, 19:12:45
 :o Nekaj časa me ni in kaj doživim,.....kup sprememb :o :D ;D , pa vidva sta res...strašna..... :-* :-* :-* :-* :-* čestitke in poljubčki vsem starim in novim članom,.....upam, da sta se zmenila zgoraj, da bo imel dan 48 ur,.....Tudi jaz hitim dalje, ker sem le na postanku doma, ....vsem lep pozdravček, imejte se lepo.... :) :) :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #852 : 04 Maj 2007, 19:22:33
No,potem pa sta zdaj dva mušketirja in dve bojevnici! ;D :D



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #853 : 04 Maj 2007, 19:58:01
No,potem pa sta zdaj dva mušketirja in 2 bojevnici! ;D :D

!!! 3 ojevnice+ Tisa  ;D (Tisa Gaja se tudi šteje ne???? )

Lp,Tjaša



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #854 : 05 Maj 2007, 15:38:56
Točno!Hvala za popravo Tjaša! :D ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #855 : 05 Maj 2007, 15:56:10
Nekaj novih fotk tudi z prvimi poskusi postavljanja v razstavno pozo je v galeriji --> Klik

Pa ena za pokušino



Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #856 : 05 Maj 2007, 16:57:31
Kako simpatična slikca :o. Res super trojček ;D. Britha je že prava velikanka :o

Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #857 : 05 Maj 2007, 17:05:49
Malo pozno  :-[ ... čestitke za prelepo princesko  :-* :-* :-*



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #858 : 05 Maj 2007, 22:45:17
Malo pozno  :-[ ... čestitke za prelepo princesko  :-* :-* :-*

Se pridružujem čestitkam tudi sama, mala je krasna  :-*
Lp


Personifer

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #859 : 07 Maj 2007, 10:12:26
Lep pozdrav!
Mogoče kdo ve kaj o Flaviu Brunu iz Il Contado del Molise?
http://www.ilcontadodelmolise.com/
Na Molosser dogs sem slišal kar nekaj pohval na njegov račun, napisal je tudi par knjig... Me pa zanima, kakšen je kot vzreditelj in kakšne pse ima.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #860 : 07 Maj 2007, 10:22:16
Nina mala je prekrasna ;) in kolikor je s slikic vidit je en tak show karakter ;), prav luštno flirta s kamerco :D


Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #861 : 07 Maj 2007, 10:30:38
Lep pozdrav!
Mogoče kdo ve kaj o Flaviu Brunu iz Il Contado del Molise?
http://www.ilcontadodelmolise.com/
Na Molosser dogs sem slišal kar nekaj pohval na njegov račun, napisal je tudi par knjig... Me pa zanima, kakšen je kot vzreditelj in kakšne pse ima.

Dr Flavio Bruno ne uzgaja po standardu FCI, njegovi Cane Corsoi imaju škarasti zagriz i ju još par manje bitnih stvari se razlikuju od  ostalih. On forsira svoj tip Cane Corsa, neki ga podržavaju a neki ne. Ako želiš Corsoa sa kojim bi išao na izložbe i kojeg bi eventualno koristio u uzgoju , njegovi psi ti NE odgovaraju. Ako želiš radnog psa stare Corso linije, u tom slučaju su njegovi psi za tebe.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #862 : 07 Maj 2007, 10:37:42
Lep pozdrav!
Mogoče kdo ve kaj o Flaviu Brunu iz Il Contado del Molise?
http://www.ilcontadodelmolise.com/
Na Molosser dogs sem slišal kar nekaj pohval na njegov račun, napisal je tudi par knjig... Me pa zanima, kakšen je kot vzreditelj in kakšne pse ima.

Njegovi zagovorniki ustvarjajo novo pasmo Corso Pugliese v Kanadi, nekaj o tem lahko že prebereš bolj na začetku te teme. Vsekakor ne gre za pse, ki bi ustrezali FCI standardu.

Satin hvala ;D

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #863 : 07 Maj 2007, 10:53:04
Upam, da malo tudi v živo čimpreje vidim da jo premečkam, zavraga nimam trenutno nič opravkov na gorenjskem koncu  :D ;), če ne prej pa mogoče v Hrušici ali pa pesjanarskem pikniku (sicer dolga pa bo že  ;) :D)  Čez vikend komaj čakam da pridem v ponedeljek v službo da lahko mal prečekiram če sta s Črtom že kake nove fotke gor dala :D...


Personifer

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #864 : 07 Maj 2007, 11:03:24
@Scobert, Ninci: Hvala za odgovor!
Se mi je zdelo ja...
Še ena zanimiva fotka na njegovi strani:
http://www.ilcontadodelmolise.com/images/k84j.jpg
(o tem je že bilo govora v tej temi se mi zdi)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #865 : 07 Maj 2007, 11:17:29
Upam, da malo tudi v živo čimpreje vidim da jo premečkam, zavraga nimam trenutno nič opravkov na gorenjskem koncu  :D ;), če ne prej pa mogoče v Hrušici ali pa pesjanarskem pikniku (sicer dolga pa bo že  ;) :D)  Čez vikend komaj čakam da pridem v ponedeljek v službo da lahko mal prečekiram če sta s Črtom že kake nove fotke gor dala :D...


Se splača samo zaradi nje pridt :P Baje je že full zrasla pa je pri nas komaj en teden. Midva sicer tega nisva opazila, drugi pa. Do srečanja bo itak že cela mrcina ::)

Personifer baje je takih "belih" oz. svetlih krem predstavnikov na jugu Italije kar nekaj. Nekateri so Corsotu bolj podobni drugi manj, baje pa da je taka barva od nekdaj bila prisotna, ampak je FCI pač ne priznava, čemu pa.... kdo bi vedel.


Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #866 : 07 Maj 2007, 11:20:37
@Scobert, Ninci: Hvala za odgovor!
Se mi je zdelo ja...
Še ena zanimiva fotka na njegovi strani:
http://www.ilcontadodelmolise.com/images/k84j.jpg
(o tem je že bilo govora v tej temi se mi zdi)

Še tole mogoče... dejansko naj bi šlo za fawn barvo brez črne maske. Smrček pa je lahko črno ali jeterno obarvan, odvisno od moči pigmenta.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #867 : 07 Maj 2007, 12:22:39
Ok si bom najdla opravek na vašem koncu, mislim da mam doma še ene smučke ki jih moram izvozit nazaj njihovi lastnici pa potem še malo na vaš konec skočim, upam sam da se ne zgubim tam na gorenjskem :o :D
Kaj čmo smo bolj na dolenjskem doma :D :D :D Sicer pa hvala bogu za table in kažipote, koliko ste vi odmaknjeni od Kranja približno (ali pa od Hraš)? Tak da si jaz malo preračunam da nam zabluzila pol :D ;)
Drugače je pa tudi po slikicah vidit ja da so tačke daljše ..., to je meni najlepše obdobje ampak ko tako kratko traje samo obrneš se pa od tiste male kepice ni nič več, pred tabo pa ena velka otročja tečka :o :D, po možnosti še skritega talenta z igralskim darom ( še posebaj za kake drame... ;) >:D:P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #868 : 07 Maj 2007, 13:25:22
Ah mi smo iz Kranja 10 min. proti Jezerskem. ;) Čez cesto od jezera Črnava v Preddvoru, skoraj ne moreš zgrešit ;)
Je pa včeraj en ata tule spraševal če je to doberman ::) ;D

Personifer ti kupuješ corsota ali samo malo firbcaš??, če nisem preveč firbčna >:D 8)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #869 : 07 Maj 2007, 13:33:05
Ok bi še razumela da bi vprašal če je rotti ampak doberman ::) ??? :D, dobro vsakič nekaj novega :D ;D Ja to je pa tko ki si eksotiko omislimo... :D ;)
Glede obiska ti pa na ZS javim dan prej  ;)