Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462919

Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #870 : 07 Maj 2007, 14:08:49
Mene pa zanima, kaj mislite o Tanzarelli. Lahko dobiš pri njej dobrega psa, al najboljše zadrži za sebe? Čestitke za razširjeno družino.

Lp, Alex

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #871 : 07 Maj 2007, 14:25:45
Alex če ima vzreditelj željo da obdrži mladiča zase, bo to sigurno storil z najbolšim mladičem ;), drugače pa mislim da je Simono pohvalila tudi Nina in da pri njej dobiš kakovostnega mladiča, ampak vseeno preveri glede pregleda srca, namreč v Italiji teh stvari mislim da do nedavnega ni bilo potrebno opraviti za vzrejni pregled.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #872 : 07 Maj 2007, 14:39:22
Pri Simoni je takole cena 1200€ in naj bi imel zagotovljeno prvo izbiro. Ta cena je veljala točno eno leto nazaj z kupiranimi ušesi in repom, cepljenjem in čipiranjem vred, če si se takrat odločil za nekupiranega je bila cena nekaj nižja. Pes, ki nima razstavnega potenciala pa mislim, da pride cca. 800€.  Potem je pa na tebi kako perspektivnega mladiča boš izbrala. Ona je sicer rekla, da pomaga pri izbiri glede na karakter in želje kupca. Glede na to, da pa ima ponavadi več legel naenkrat se najbrž težko posveti vsem mladičem in preštudira njihov karakter. Kaj pa vem... mogoče pa.

Lp nina





Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #873 : 07 Maj 2007, 15:58:28
Ja, meni je tudi čudno, da se lahko posveti vsem, ko jih ima pa toliko. Najbolj pomembno, tako kot verjetno vsem, mi je da bi bil zdrav in socializiran. Se mi pa zdi, da pri Simoni zelo dolgo traja, da odpiše.  :(

Pa še ta potek psa v tujini me zanima. Kako si se ti Ninci recimo odločila za tega psa. To vem, da stvar ful obvladaš. Si si šla prej kaj ogledat starše, ali leglo, si mladiča sama zbrala, al se to meniš kar po netu, potem pa greš po mladiča? V tem namreč nimam še izkušenj, pa me zanima, ker se tudi sama odločam za to pasmo.

Lp, Alex

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #874 : 07 Maj 2007, 17:08:13
Simona kadar rabi tudi en mesec da odpiše, ampak meni je še vedno odpisala, tako da malo počakaj, če ne jo pa lahko tudi pokličeš če te zanima kaj več.
Jaz sem psičko izbrala izključno po opisih karakterja, ki ga je podala Corine in po rezultatih opravljenega testa temperamenta, poleg vsega nama jo je predlagala tudi Corine.
Pri testu temperamenta se je testiralo tole:
- are they social with people
- do they accept leader ship easy or not
- do they scare easily or don’t they observe anything
- how fast convalescence the pup after fright
- is the pup sensitively or hard
- do they have ‘will to please’

Jaz osebno nisem videla v živo ne očeta ne mame ::) Mamo je spoznal Črt ko je šel po Brihto, oče pa je pač moj ideal corsota 8). Z Corine sva bili v stalnem kontaktu eno leto, poslala mi je par videov mame in ostalih njenih psov, razložila kakšni so njeni načrti v vzreji in me o pasmi ogromno naučila. Za mnenje o tej kombinaciji sem vprašala še eno vzrediteljico, ki je v vzreji že dlje časa, da mi poda neko splošno mnenje poleg vsega pozna očeta in mamo, tako da je lahko povedala kaj si ona misli.

Seveda bi če bi imela možnost šla pogledat oba tako očeta kot mamo. Planirano je bilo, da bom videla oba pa... mi ko je bila Corine v Italiji ni zneslo, da grem gledat Faunota, zdaj... pa mi ni zneslo da grem pogledat Bengo. Ampak itak vem karakterno kakšna psa sta, vizuelno ustreznost pasmi pa potrjujejo razstavni uspehi.
 
Ko sva se odločila katera bo najina sva plačala četrtino kupnine... aro, ki bi jo v primeru, da bi pri nas kaj šlo narobe, dobila nazaj, ker je bila situacija pač taka... potem pa ob prevzemu mladička še ostalo. In to je to 8)

Lp nina



Personifer

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #875 : 07 Maj 2007, 21:13:59
Nina, nakup corsota načrtujem čez par let. Se je pa treba do takrat dobro pripravit (zaljubljen sem že slabo leto :P ).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #876 : 07 Maj 2007, 21:25:40
Nina, nakup corsota načrtujem čez par let. Se je pa treba do takrat dobro pripravit (zaljubljen sem že slabo leto :P ).

Odlično. Še malo pa se nas bo nabralo nekaj takih, ki se nam da pasmo dejansko pred nakupom malo preštudirat 8) Zgleda je prišel čas, ko ne bom več imela samogovorov :P ;D

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #877 : 08 Maj 2007, 09:56:33
Nina kva se je Edie vrnil v USA, sklepam po tem kar sem prebrala na njegovem sajtu?!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #878 : 08 Maj 2007, 12:27:12
Nina kva se je Edie vrnil v USA, sklepam po tem kar sem prebrala na njegovem sajtu?!

Jap res je. Eddie je nazaj v Teksasu, nekoč se morda vrne v Evropo ampak ni nič določeno kdaj. Nekaj njegovih psov je prodal, nekaj jih je odšlo na švedsko, kjer se razstavljajo in uporabljajo za vzrejo še naprej.
http://www.ettoreskennel.com/
http://www.infuturo.se/
http://www.unicocanecorso.com/

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #879 : 08 Maj 2007, 12:50:00
No pa je šla moja najljubša nemška psarna ::), še dobro za rezervo, zgleda se bom tudi jaz morala še malo po nizozemski ozreti :D ;)
Še posebaj zdaj ko tvojo punco vidim, se bom tudi na Corinne obrnila. Misliš da bo še kdaj to kombinacijo naredila kot jo je zdej?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #880 : 08 Maj 2007, 12:53:20
No pa je šla moja najljubša nemška psarna ::), še dobro za rezervo, zgleda se bom tudi jaz morala še malo po nizozemski ozreti :D ;)
Še posebaj zdaj ko tvojo punco vidim, se bom tudi na Corinne obrnila. Misliš da bo še kdaj to kombinacijo naredila kot jo je zdej?

Mislim, da lahko skoraj 100% rečem, da kombinacije ne bo ponavljala, bo pa v vzreji še uporabila Degli Elmi pse. Pomoje bo naslednja, ki jo bo parila od Benge mama torej od Brihte babica Bounty. Ostalih primernih za vzrejo pa trenutno tako ali tako nima. Bufera, je šla v solastništvo bo še kako leto premlada, Benga zdaj tudi eno leto ne bo nič... tako da ;) Ampak saj hitro mine 8)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #881 : 08 Maj 2007, 12:57:58
Sej glede na celotno stanje ki trenutno vlada pri nas doma... se mi bo potem ravno lepo izteklo, bo pa tale CC resnično težko pričakan in dočakan pri meni, mislim da si ga bom na koncu že resnično zaslužila :o :D :P glede na to da potrpežljivost ni ravno moja največja vrlina :D :P
Če bom še dovolj potrepžljiva mogoče še tvojo dočakam :D ;) >:D
Ampak mislim da se ti ni za bati ker še to eno ali dve leti bo zame najtežja preizkušnja ;) :D 8)


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #882 : 08 Maj 2007, 16:06:58
Ninci, čestitike. Sem bila na dopustu, zdaj pa še gužva v službi, pa zdaj šele zvem... no, enkrat sem vmes že nekaj pokukala na forum, kaj več pa nisem imela časa.

Mala zgleda super. Komaj čakam, da malo zraste... Ne zato, da mi ne bi bili všeč mladiči, ti so itak vsi sladki, samo odrasel pes je pa PES, kasneje šele pokaže svoj značaj itd... Ampak vseeno ti kar objavljaj fotke, da se nam bodo še malo sline cedile...

Glede vzgoje in šolanja vem, da itak vidva pri vajinem krdelu tako vse obvladata, pa še vzrediteljica vama je zagotovo dala ful nasvetov. Če pa te zanima, jaz že kar nekaj časa razmišljam o tem, kaj bom, ko bom imela spet mladiča, naredila drugače kot pri Bonie oziroma na kaj bi bila bolj pozorna:

- Pri vzgoji in šolanju mladiča CC-ja bi že od malega pazila, da TAKOJ izpolni vse ukaze. Ni dovolj samo, če se vsede na ukaz. Mora se TAKOJ vsesti, tisti hip, ko rečeš, ne da še prej malo okrog pogleda, pa tebe nazaj, če misliš resno itd. Ker če si pri tem popustljiv, ko je CC-mladič, tega več nikoli ne moreš popolnoma odpravil. CC-ji so mastifi in to je tipično za njih.

- Na vse možne podlage in ovire (tuneli, plezala...) bi navadila psa še kot mladiča, preden popolnoma odraste. Najkasneje do 7-8 meseca, ker ko CC popolnoma odraste, so vse te zadeve zanj zelo majhne, ozke in ga vsaka malenkost lahko prestraši. Poleg tega mladiči rastejo v nekih etapah. Bonie recimo je najprej zrastla v dolžino, da se mi je eno obdobje zdela že kot kak jazbečar ;D, potem pa je dobila ekstremno dolge noge, v tistem obdobju je bila tudi ekstremno nerodna, povsod se je zaletela itd. Takrat je bila taka suhica na dolgih tacah, nato pa je začela pridobivati težo in pridobivati prsni koš. In naenkrat ni šlo več tako enostavno skozi majhen tunel, deska na mostu se je začela majati pod njeno težo itd.  In ko je takrat na mostu še enkrat malo nerodno stopila in ji je ena noga zdrsnila z mostu, jo je kar malo zgrabil strah pred takimi stvarmi. Sicer smo zadevo zelo hitro rešili, ampak vseeno je po mojem dobro, da CC spozna različne ovire, podlage in se nanje navadi najkasneje do 7-8 meseca.

- Mladiča CC bi vzgajala in šolala izključno brez vsakršne prisile. Pa četudi bi me kdaj kakšno dejanje mladiča spravilo iz tira, bi zadevo reševala samo s pozitivno motivacijo. Tipični CC ima namreč zelo nežen karakter, kar vas večina tako ve, se ti pa kot lastniku mimogrede zgodi, četudi si naklonjen vzgoji in šolanju brez prisile, da se spozabiš in narediš samo eno dejanje, ki lahko poruši tvoj odnos s CC-jem. Moja izkušnja, za katero mi je še zdaj žal: ko sem z Bonie hodila v šolo za B-H izpit me je enkrat tako ziritirala, da sem jo po nasvetu inštruktorja dobesedno vrgla na tla, ko ni hotela dati prostora na mokri travi, sicer pa je ukaz prostor izvedla brez problema. Njo pa je to tako šokiralo, da se je nato kar sama zvalila na hrbet in me cela prestrašena samo gledala. Pa tudi do konca tistega treninga ni več delala tako kot običajno. Pa še kakšen mesec je trajalo, da sem si nazaj pridobila njeno zaupanje, da ni bila več do mene nekako rezervirana. Prostor na mokri travi pa sma nato, čez čas zvadile lepo brez prisile na vsakodnenvih sprehodih skozi igro.

- Kljub temu, da je za mladiča CC zelo pomembno, da se igra z drugimi psmi, bi jaz pri novem mladiču to igro omejila. Res je, da se pes skozi igro socializira, da nauči, do kod lahko gre, kako se lahko igra z majhnim, kako z velikimi psmi itd. Nasploh se nauči komuniciranja z drugimi psmi, vendar pa preveč igranja lahko povzroči neko obsedenost z drugimi psmi. Bonie sem jaz prvo leto definitivno preveč pustila se igrati z drugimi psmi in nato naenkrat več sploh ni bil sprehod, če nisva srečali nobenega psa, s katerim bi se ona lahko igrala. In še danes  sili čisto k vsakemu psu (razen, če se že na daleč vidi, da je neprijazen, hvala bogu). Poleg tega se veliko lastnikov, pa tudi psov samih, Bonie, ko jo zagleda, totalno prestraši. In četudi ona maha s tistim malim repom sto na uro, Bonijino siljenje k takim psom in njihovim lastnikom ni ravno to, kar bi si lastnik psa želel. Seveda je to tudi zelo odvisno od karakterja psa. Vem za nekaj CC-jev, ki jih ostali psi sploh ne zanimajo, čeprav so imeli možnost se igrati z drugimi psmi že od malega, a jih to nikoli ni zanimalo…

- Pri novem CC-mladiču bi pazila tudi na to, da bi bilo čimbolj enakomerno razdeljeno delo, igranje in sploh vse ukvarjanje s psom med vse družinske člane. Zakaj? CC je pes za enega človeka, čeprav za svoje vzame vse družinske člane, pa zna biti prav obseden z tem njegovim izbranim človekom. Bonie je prišla v našo hišo na mojo željo in se tudi jaz z njo že od malega največ ukvarjam, čeprav velik delež ukvarjanja pade tudi na moja starša (ki skrbita zanjo ob dopoldnevih, ko sem jaz v službi, in jo tudi vozita na sprehode itd.) in seveda na fanta, ki ga čez dan res ni veliko doma zaradi službe, smo pa skupaj ob jutrih, večerih, pa ob vikendih, pa na vseh dopustih. Ampak Bonie je prav obsedena z mano. Četudi sma s fantom oba doma in ona bi se rada igrala in jaz nimam časa, fant ni dober. Lahko ji meče žogico kolikor hoče, pa bo enkrat še letela, drugič pa več ne. Če sem jaz doma in če nimam časa zanjo, bo samo ležala. Enako je pri mojih starših, če sem tam in bi oče šel z njo na sprehod, ne bo hotela, četudi se jaz ne zmenim zanjo. Vsakič ko pa pridemo z dopusta, kjer je cele dneve z mano, pa je potem še kakšen teden prav kot »bolana«. Samo leži in čaka, kdaj pridem po njo. In to je ful psihični pritisk, upam, da razumete kaj hočem povedati, tako da bi jaz pri novem Cc-ju definitivno probala preprečiti tako obsedenost.

To je to. Upam, da si zvedela kaj koristnega, če sem se že jaz tako potrudila in toliko tipkala. Drugo pa tako že vse veš. CC-ji so trmasti, tako da pazi, da malecki nič ne popuščaš, ker se ti bo vrnilo kot boomerang. Včasih so kakšne stvari, ki se ti zdijo najprej smešne, meni je recimo bilo, ko mi je začela Bonie na sprehodih kazati, v katero smer bi ona šla na sprehod. Danes pa mi ni več nič smešno, ko na vsakem križišču stoji in me prepričuje, da grema v drugo smer, samo ne v tisto smer ki vodi domov… Z vzgojo in šolanjem moraš pričeti čimprej, ker bo hitro imela toliko kg, da je fizično ne boš več obvladala, pa čeprav se ti bo zdela (in saj bo) še preveč otročja, ampak tako je. Sicer pa jo takoj začni navduševati nad neko igračko, ki jo boš kasneje uporabila za motiviranje pri šolanju. Pa nasploh jo čimprej navadi na igro z igračami, ker tako ravsanje s tabo, kot ga je navajena z drugimi psmi, s časoma ne bo več prijetno…

Lp, Darja


+1



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #883 : 08 Maj 2007, 17:51:24
Če rečem, da si pisala zastonj je to dober znak, pomeni da smo na pravi poti.  ;D Definitivno pa bo prav prišlo še komu.  ;) Mi smo dobili od Corine za popotnico 3 strani navodil "vzgoja Corsota ;D".

Kar se tiče situacije pri nas, z njo se ukvarjava kolikor se da oba, prav tako jo voziva na sprehode enkrat en enkrat drugi, dajeva za jest itd. Torej ni omejena na enega človeka. Šolamo s klikerjem, tako ji pofutramo en obrok dnevno iz roke, dva pa dobi v posodi. Preden lahko začne jest se mora pred skledo vsest in počakat na sprostitev, probali smo z odmikanjem sklede, šarjenjem z roko po skledi medtem ko je... zaenkrat brez problemov. Na povodcu  ne sme vlečt, povodec je stalno sproščen, če ni se pač ustavim, ko popusti gremo naprej, čeprav hodi  na povodcu res full lepo.  Ko se igra z Smartom in Rumbo in preveč pade v igro jo ohladiva ali samo z poveljem, če ni dovolj gre v boks, in se tudi nič preveč ne pritožuje.
Veliko delamo na pozornosti na vodnika, torej medtem ko hodimo, ali gremo mimo drugega psa,... gledanje v učke. Navajanje na podlage je odlično opravila že Corine, tako nimamo problemov z zibajočimi, plavajočimi se splavi, rešetkami, ploščicami, drsečim laminatom itd. 
Zaenkrat je malo "presrano" reagirala samo na zvoke. Recimo 100m stran od nas je cerkev, zvonjenje jo je prvič čisto zbegalo, zdaj ni več problemov, pa gost promet ob cesti, ampak to je bilo prvi drugi dan, zdaj pa ni več panike.
Aja pa recimo še eno pomembno... za kasneje v življenju...  dviganje v naročje in da je pes v naročju miren. Ker si ne predstavljam, da moraš dvignit 50kg mrcino, pa se ne pusti ali pa ti po naročju skače gor in dol.
Pa kot si rekla veliko probamo delat na plenskem nagonu, igri z vrvmi, cofi, z čimer jo bomo tudi potem med šolanjem lažje motivirali.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #884 : 09 Maj 2007, 14:46:24
Nina a sta Rumbo pa Smarta že kej prej pripravljala na prihod še ene pasje članice? Mah sej vem že zdaj bluzim pa sem komaj korak čez start naredila :D, kje je šele cilj ::) Ampak glede na to da imam doma  prvaka v drami in ljubosumju  ::), sej veš bolje preventva kot kurativa. ;)


Personifer

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #885 : 09 Maj 2007, 15:40:49
Ko se igra z Smartom in Rumbo in preveč pade v igro jo ohladiva ali samo z poveljem, če ni dovolj gre v boks, in se tudi nič preveč ne pritožuje.
Da ne bo potem boks izpadel kot kazen?
Če bo, bo ona vsakič, ko bo šla notri, mislila, da je naredila kaj narobe.
(imam pa le teoretično znanje glede vzgoje, nič prakse)
lp, Matic



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #886 : 09 Maj 2007, 16:46:38
Da ne bo potem boks izpadel kot kazen?
Če bo, bo ona vsakič, ko bo šla notri, mislila, da je naredila kaj narobe.
(imam pa le teoretično znanje glede vzgoje, nič prakse)
lp, Matic

Ne bo, ker gre v boks tudi sama od sebe spat in je tudi  ko gre sama noter pohvaljena in nagrajena. Boks ji je še vedno zatočišče ko ona rabi mir in počitek (kar je redko ::) :)).

Satin ne... kako pa bi ju lahko navajala na to kakor tako, da domov enostavno pripeljem psa?  ::) Pač onadva nimata nobenih problemov z drugimi psi in me to ni ubistvu nič skrbelo. Bi pa razmišlajala o novem članu bolj, če bi vedela, da sta onadva problematična.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #887 : 09 Maj 2007, 17:42:58
Evo še dve fotki ;D

Mi se mamo radi...


Dolginka ;D



Več pa v galeriji.

Lp nina



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #888 : 09 Maj 2007, 18:34:33
Mene pa zanima, če se slučajno da dobit tiste 3 strani navodil, za vzgojo corse?

Mala je pa ful lepa.  :-|~

Lp, Alex

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #889 : 09 Maj 2007, 19:16:00
ninci res posrečene slikce, se vidi, da vse vaše živalce izredno užuvajo :) Upam, da tudi tole Corsico kmalu spoznam :o..lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #890 : 10 Maj 2007, 07:42:24
Nina a to je tista žverca s prejšnih slik, se je mala potegnila :o, madoniš moram res kaj na hitro okol vas prit, drugače bo že prava dama ko jo bom videla... :D
Ampak cort je pa res, se kar topim za računalnikom ko jo gledam :o :D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #891 : 10 Maj 2007, 08:02:10
Kako je posrečena, meni je posebej všeč, ker ni kupirana. Tudi pri meni raste navdušenje nad tole pasmo, ampak no Alba je še mlada in o novem ne razmišljam (vsaj na glas ne, ker se mož ne bi strinjal).
Mogoče tudi midva prideva malo na Hrušico pofirbcat, pa mal tole lepotičko pocrkljati.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #892 : 10 Maj 2007, 08:56:01
Alex saj navodila niso nič posebnega. Gre za osnove vzgoje psa, tudi tole kar je napisala bonie, bi danes upoštevala ne glede na to katero pasmo bi imela, ne velja samo za corsota ampak za vse, ker ti vsak pes lahko zraste čez glavo. Ok težji in večji kot je več problemov imaš lahko kasneje v življenju ampak ni važno. Tako da predlagam da prebereš čim več o vzgoji psov na splošno. Sicer teorija je eno praksa pa drugo ampak... vseeno tudi malo teorije je pametno imet ;)
Poleg tega kar je napisala bonie je recimo v skripti od Corine še kako reagirati ko dobimo obiske. Corsoti ob prihodu tujcev ponavadi lajajo, da opozorijo nanje, ko pa vidijo da jih lastnik sprejme se pomirijo. Obiskom povemo, naj psa ignorirajo, ker tako v psu vzbudijo zanimanje, podkupovanje z nagradami ali kakšno prijazno govorjenje pa bi lahko v njih vzpodbudilo še dodatno nezaupanje... Corso potrebuje nekaj časa, da se navadi na tujca in ob prihodu tujca v naš dom mu moramo ta čas tudi dati.
Potem kot je omenila Bonie pri šolanju moramo biti dosledni, ne ponavljajmo ukazov in čakajmo kdaj ga bo pes izpolnil. Če ga bomo navadili, da vsako stvar rečemo 2x ali 3x preden jo izpolni bo pač vedno čakal, da jo tolikokrat ponovimo, preden bo ukaz izpolnil. Nagrajujemo in kaznujemo vedno v trenutku ko pes naredi nekaj prav/narobe,nikoli z zamikom, ker potem pes ne ve čemu je to namenjeno. 
Psa odstranimo iz igre ko postane pregroba.
Kar se tiče sprehodov z mladičom zaradi okostja itd. opravljamo krajše in počasne sprehode, ko pes popolnoma odraste pa bo najbolj vesel dolgih sprehodov, lahko tudi v hribe....
Po stopnicah psa nosimo dokler je mogoče, ko ga ne moremo več nesti ga po stopnicah navzdol vodimo počasi, držeč za ovratnico ali na kratkem povodcu, ker je obremenitev za sklepe po stopnicah navzdol največja.
Psu pokažemo kdo je šef že takoj ob prihodu v nov dom, skozi vrata gremo pred njim, vedno! Vi odločate kdaj je čas za igro in kdaj z igro prenehate. Psa naučite da se preden gre skozi vrata, preden lahko je ... vsede (ali izvede kakšno drugo povelje). (vse to naj izvajajo vsi družinski člani).

Toliko poleg tega kar je napisala Bonie, nekaj je še o navajanju na kletko, sobno čistočo, tek ob kolesu (Nizozemci pač 8) ::)), o fazah odraščanja (socializacija, obdobje strahu, puberteta). O negi dlake (nič posebnega, kratčijo jih z gumijasto krtačo v obdobju menjave dlake, posebna nega ni potrebna), o čiščenju in menjavi zob, ...
Pač o takih klasičnih stvareh, ki so za moje pojme splošne in jih moramo upoštevati ne glede na pasmo.

Satin ista ista. ;D Pa zdaj ima zadnje noge daljše od sprednjih in zgleda kot en osliček :D
Evo še rezultati Radunoa če koga zanima: http://www.convegnocanecorso.info/results.htm z opisi psov, za puppy in baby class še pridejo ostali so že. Od Brihte sestrica Auguste je bila prva v Baby classi, sestrica Bufera pa druga. Pa tudi fantje se niso slabo odrezali :) Čakam pa še na njihove opise.

Lp nina

+1



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #893 : 10 Maj 2007, 09:20:46
Posreduj Corinne čestitke za uspehe ki so jih dosegli :)! Boš mogoče probala kej Corinne prepričat da pridejo kdaj v Slovenijo na kako večjo recimo CACIB razstavo?
Aja pozabla sem ti reči da tamali ful ovratnica v lila barvi paše ;) Kdo pa ji recimo bolj sede Smart ali Rumba?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #894 : 10 Maj 2007, 09:28:00
+1 za Ninci.  8) :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #895 : 10 Maj 2007, 09:29:01
Ninci, pa kaj imate to pri hiši? Črnega panterja ali kaj?  ;D  Kako veliki pa so ti psi, ko odrastejo?

Veliko napisanega o vzgoji CC velja za vsako pasmo, ne izključno samo za CC. Sploh doslednost je ena takih stvari, kot tudi tisti del o igranju z ostalimi psmi. Če pasjemu mladiču pustimo, da se igra po mili volji, se ne smemo čuditi zakaj odpoklic šepa.  ::) 

Kristinca & Florinca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #896 : 10 Maj 2007, 09:29:18
Da bodo prišli na razstavo dvomim, mogoče na evropsko 2010, to sem jo že prepričevala pa jo še bom 8) Bodo pa enkrat prišli na počitnice malo pogledat Slovenijo in pogledat Brihto seveda. Z vsemi 7-mimi psi :o ;D če bomo kdaj našli namestitev kjer jih bodo želeli sprejeti z takimi mrcinami 8)

Igra se skoraj več s Smartom kot Rumbo, ker ji je fajn, ker se Smart vrže ob tla potem pa ona skače po njem in okoli njega... za spat je pa boljša Rumba ker pusti, da spi na njej kot na fotki, ki sem jo prilepila. Smart se ne mara takole stiskat (moški pač ::)).

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #897 : 10 Maj 2007, 09:32:09
Andreja  :D :D

florinca: standard pravi samice 60-64cm, samci 64 -68 cm +/- 2cm.

Lp nina



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #898 : 10 Maj 2007, 09:45:42
Ninci, saj to pa ni tako zelo veliko - malo večji od irskih setrov (moja dama ima 64 ali 65 cm). Sem mislila, da so večji.

Kristinca & Florinca


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #899 : 10 Maj 2007, 10:31:24
Ninci, saj to pa ni tako zelo veliko - malo večji od irskih setrov (moja dama ima 64 ali 65 cm). Sem mislila, da so večji.

Ja, po standardu res ni, v resnici pa so večinoma kar malčkeno večji, predvsem pa težji ;D