Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462965

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #930 : 17 Maj 2007, 12:57:39
Ja Satin pa vse priboljške pozabla doma ::) :-[, še na palčko s sirom sem vaju pozabila opomniti, sem se šele na poti k Ostržki spomnila ::) :D
Ji povej da ji Satin obljublja da naslednjič se bo sigurno kak priboljšek tudi zanjo skrival v žepu :D ;), da mi nav treba kasneje kile govedine prinest da bom sploh do zvonca prišla, jo moram prej malo podkupit :o :D ;) :P >:D

Mami veš kaj, kar navadi se da so ponavadi punčke atijeve scrkljanke, pa se jih najraši tiščimo, mamice so dobre pa takrat ko kaj takega ušpičimo da tata ne sme zvedet :o :D :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #931 : 18 Maj 2007, 09:23:32
Ena za sline cedit  :-|~



Merlino Degli Elmi ... Faunov polbrat in hkrati Faunov vnuk. "Mali bo 28.5. dopolnil eno leto in 4 mesece, je pa  :o :o

Tole pa je bil "mali" Merlino letos decembra...



Se je naredil fant a?  ;D 8)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #932 : 18 Maj 2007, 09:40:18
Če pozorno ne pogledaš misliš da sploh ne gre za istega psa  :o :D, spodaj so ga bolj nožice, glava še glavica, na zgornji pa  :o , res se je lepo naredil

Mislim da si bom jaz morala dati normo koliko časa lahko preživim na tej temi pesjanarja, maximum 30 minut na mesec, ker drugače bo šlo moje planiranje k rakom žvižgat :o :D ;)

Sicer moji so se že sprijaznili, da pride čez čas k nam še en pesjan, in to najbrž ravno zaradi plana :D, mislim da upajo da me bo vmes vsaj malo če ne čisto minilo  8)( mision imposible :D >:D), da me bo vmes že končno srečala "pamet" pa si bom umislila raje familijo ... ampak še en kuža še vedno spada zraven  :D >:D

Jah no nekaj časa bomo poslušali, kje mam pamet... potem bo pa kot pri Larsu, jah ti revež a te gazdarica spet nekaj sekira .... :o :D 8)


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #933 : 18 Maj 2007, 16:45:18
Madona je lep. Pravi pesjanar. Res ko tak slikce gledam mi je da mi kr šla po enga, sam pol se pa zavem kolko je treba časa, pa potrplenja, ukvarjanja z takim mladičem da se lepo socializira, pa da ni pol problemov ko zraste, pol se zavem koliko mam jaz časa fraj me pa kr malo mine. Samo enkrat pa bo čas,( upam da čimprej) in takrat bo en tak predstavnik te pasme tudi pri meni doma.
Ja ninči bo treba slikco v avtarju menjat ::).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #934 : 18 Maj 2007, 17:00:50
Ja ninči bo treba slikco v avtarju menjat ::).

Ja sem že razmišljala ampak je Cloto taka legenda, da se ga kar težko znebim 8)

Ja tale inbreeding parjenja na Yuraka dajejo krasne rezultate vsaj vizuelno. Poleg Merlina še Ludmilla Degli Elmi, samica ki si jo lahko samo želiš... nič zgleda bomo res enkrat namesto na morje šli na obisk k Patrizii in Denise da tole premečkamo in pogledamo v živo in se najemo prave domače italijanske kuhinje 8) (baje skuhata odlično pašto :D).

Lp nina




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #935 : 18 Maj 2007, 17:28:18
Ja meni je Ludmila tudi zelo lepa. Jaz uporabljam njeno sliko na msnj-u. A veš mogoče če se mladiči v Italiji še vedno kupirajo?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #936 : 18 Maj 2007, 17:30:08
A veš mogoče če se mladiči v Italiji še vedno kupirajo?

naj se ne bi ;) Sicer pa se tudi v Sloveniji naj ne bi... pa je še vedno veliko kupiranih, gredo čez mejo ali pa to kdo opravi na kuhinjski mizi... dokler jim ne bo prepovedano razstavljanje... se bodo najbrž še naprej.

Lp nina



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #937 : 19 Maj 2007, 17:10:30
Živjo,

jaz bi tudi mela tisti filmček, če bi se dalo, prosim.

Pa še nekaj me zanima. Kako se corso navadi na otroka, če imaš najprej psa recimo 1 ali 2 leti, potem pa otroka?

Lp, Alex

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #938 : 21 Maj 2007, 08:51:56
Pa še nekaj me zanima. Kako se corso navadi na otroka, če imaš najprej psa recimo 1 ali 2 leti, potem pa otroka?

Lp, Alex

Tako kot vse ostale pasme ali nepasme ;) Odvisno od vzgoje in lastnika.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #939 : 21 Maj 2007, 09:07:19
Evo še dve jutranji fotki





Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #940 : 21 Maj 2007, 09:15:47
Ninc a si je mula privoščila malo preurejanje vrta :D :P ali je lovila miške :o, ma tako lušno šnofljico... ampak vidim da inocent look je pa že dobro natrenirala :o :D >:D ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #941 : 21 Maj 2007, 09:29:51
Vsi trije so tekmovali kdo bo prej naredil pot do Kitajske ::) Sicer pa ona sploh ne rabi kopat da ima tako šnofljo, ko lavfa po vrtu se vsaj 100x spotakne ob lastne noge in pristane na šnoflji in rezultat je potem nekako tak kot ta na fotki :)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #942 : 21 Maj 2007, 09:59:55
A revše malo še vedno uporablja "ročno" zavoro  :o :D ;), ampak jo punco ubogo čist razumem k je pa tačke nočejo ubogat  :o :D
Kaj se sekiraš vsaj navš mela problema z preštihavanjem vrta ko si ga boš omislia :D ;), čeprav jih takrat začuda mine ko bi bilo treba opraviti kako družbeno koristno delo :o :D :P ;) >:D

Lahko pa tole luknjo do Kitajske iskoristiš, pa grmček ali drevo posadiš, vama s Črtom nav treba lopatat :D ;) >:D so vama že vse pripravili  ;) :D
Če pa luknja ni dovolj široka ali globoka vama lahko posodim še Larsa, da bo prej končano :D ;) >:D


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #943 : 21 Maj 2007, 14:05:06
Ninci, tale vaša Brihta je pa res pravi cukerček! :-* Prav tako kot mala Tisa Gaja! :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #944 : 25 Maj 2007, 21:53:26
Taram!!!

corso na strani FCI-ja ni več v čakalnici  :o Malo ga še pustim tule, da ga ne boste preveč iskali, potem pa leti v FCI 2 8)

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #945 : 25 Maj 2007, 22:09:42
Čestitke vsem lastnikom pasme!  8)



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #946 : 26 Maj 2007, 20:56:34
OJ!
Čestitke  :-* :-* :-*

Lp,Tjaša



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #947 : 27 Maj 2007, 10:35:21
Taram!!!

corso na strani FCI-ja ni več v čakalnici  :o Malo ga še pustim tule, da ga ne boste preveč iskali, potem pa leti v FCI 2 8)

Lp nina

Super što je CC konačno ravnopravna pasmina.  ;D ;D ;DJedva čekam da i iz ove čekaonice ode u 2. F.C.I. grupu. :D :) ;)
Ninci, malena je super. :)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #948 : 27 Maj 2007, 11:42:53
Čestitke!!!!!! :o ;D

:)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #949 : 27 Maj 2007, 18:32:57
Taram!!!

corso na strani FCI-ja ni več v čakalnici  :o Malo ga še pustim tule, da ga ne boste preveč iskali, potem pa leti v FCI 2 8)

Lp nina

Cestitke :o bi lahko ponovila vajo tudi pri avstralcih? Tudi mi smo po novem "polnopravni" ;) ;D

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #950 : 28 Maj 2007, 09:50:29
Scobert hvala!

Včeraj smo spet malo pofotkali našo brihtolino, sicer niso bog ve kaj... ampak vseeno. Mala je pridna najprej se je sicer odločila, da ji vijolična barva sten na hodniku ne ugaja in bi jo bilo treba zlizat dol... potem so bila aktualna vhodna vrata, ker si je punca zgleda zaželela malo svobode in ker smo rekli da je to fuj, si je ob naslednji priložnosti postregla z mojimu supergami. No saj res rabim nove... ampak sem mislila s temi še kakšen mesec počakat 8) ... skratka hvala bogu za boks, da kadar jo nimam na očeh jo lahko zaprem ker če ne bi demolirala najbrž že vse kar bi ji prišlo pod gobec. Kljub fizični in psihični zaposlitvi je energije za bedarije ali teženje Smartu in Rumbi vedno dovolj 8)

V albumu pa je nekaj novih fotk http://www.pesjanar.si/foto/main.php?g2_itemId=3367&g2_page=5  trenutno so jo same noge, izgleda kot kakšna kobilca :D

Lp nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #951 : 28 Maj 2007, 10:16:54
Tamala je ful luštna in škoda ker jo nista prijavila v Portorož, pol sigurno ne bi CC-jev zamudila  :D 8), pa vidim da se že zelo lepo postavlja damica :-*

Lej te bom kar potolažila, res da CC-ja še nimam, mam pa karakterno zelo podobnega psa, ko boš že mislila bolje rečeno upala da je prišlo to sladko bitjece k pameti, boš ugotovila da je negdo k standardu pozabil dopisati še na zrela leta jim po glavi letajo najbolj trapaste ideje :D :P, ki jih z velikim veseljem uresničijo ne glede na to da vam občasno lasje stojijo pokonci...

Tako boš zdaj vsaj vedela da je končno prišel čas da na novo pobeliš vrata, da je zadnji čas da zamenjaš vrata pri hiši in da boš vedela zakaj se sledi modi... :P >:D :D :o

Zdaj lahko samo še upaš da ji bo avto še nekaj časa všeč >:D :o


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #952 : 28 Maj 2007, 13:36:00
Tamala je ful luštna in škoda ker jo nista prijavila v Portorož, pol sigurno ne bi CC-jev zamudila  :D 8), pa vidim da se že zelo lepo postavlja damica :-*


Mi smo za razstave še premladi, tako za Portorož kot tudi Hrušico ::) Za to me pa zdaj firbec matra kateri izmed prijavljenih se ti je zdel bolj švoh kot Brihta glede na to, da so vsi vsaj en mesec starejši ::) Da se takole postavi pa jo moramo najprej vsaj pol ure fajn matrat z igračo in poslušnostjo, potem pa se celo umiri za dve sekundi in da mir.

Pride kdo naslednji teden na Hrušico? Mi če bo vreme kolikor toliko ok gremo firbcat za kakšno urco oz. odvisno koliko bo Tisa tečkasta :P :D

Lp nina



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #953 : 28 Maj 2007, 13:39:40
Ninci, boste pa za CAC Trbovlje ravno prav stari  ;)

Kristinca & Florinca


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #954 : 28 Maj 2007, 13:57:59
Ninc jaz bom tam ;D, če ne drugač me boste po vsej verjetnosti prej slišali ko videli ... :D ;)
Sej pravim bila sem malo lena pa se mi ni dalo do njih hodit (pa še mama Miša mi je rekla naj stopim do njih :-[ ::)) in ker sem jih potem zgrešila še v ringu ne vem če se je mali sploh razstavljal  ::) :'(
Ker je bil samček in bi spadal v baby claso, na Simonini strani pa ne najdem paritvene kombinacije Zar x Azzura = Nell, da bi preverila če so me oči prevarale ??? :-\, pa sem videla kaj kar ni bilo tam :o
Res da je bil mali kupiran (in meni tako hecno, mi ni bilo všeč kak so mu uhlji stal ;)) Mi je za drugič šola, dvigni rit in vprašaj ::) 8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #955 : 28 Maj 2007, 20:42:51
Florinca ja... najbrž res samo se morava najprej zmenit kdo jo bo razstavljal, to kar naprej prelagava en na drugega, ker nobenemu ni najbolj fajn :P Meni se zdi, da se pri Črtu lepše postavi, a ne punce ?  ;) 8)

Ninc jaz bom tam ;D, če ne drugač me boste po vsej verjetnosti prej slišali ko videli ... :D ;)

Kaj boš pa počela :o

Lp nina






babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #956 : 28 Maj 2007, 20:46:34
Čestitke za "polnopravnost"!!  :)

Ninci: brihta je pa ful luštna, prava pozerka!!  :-*



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #957 : 28 Maj 2007, 21:05:52
dolgonoga pošast s fuuuul luškano glavco  :-* :-* pri Črtu pa res krasno stoji  :P samo tista roka pri noga še moti in še bolj šmeksi bi izgledalo če roka ne bi bila tako blizu njenemu gobčku. Ampak za njeno starost in kakor sklepam nagajivost gre njej in Črtu super  >:D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #958 : 28 Maj 2007, 21:25:04
dolgonoga pošast s fuuuul luškano glavco  :-* :-* pri Črtu pa res krasno stoji  :P samo tista roka pri noga še moti in še bolj šmeksi bi izgledalo če roka ne bi bila tako blizu njenemu gobčku. Ampak za njeno starost in kakor sklepam nagajivost gre njej in Črtu super  >:D

Ja bo treba tole razstavno malo vadit, no saj če prijavimo Trbovlje imamo še malo časa, da izpilimo tehniko. Je pa tista roka pri gobčku skoraj bolj moteča kot roka pod trebuhom, ker gobec zaradi tiste roke sploh ne pride do izraza in dobi  čudno obliko glave oz. gobca.
Pa mali se tako vrat širi :o ima že danes dolžino ovratnice čisto malenkost manjšo kot Rumba, pri tejle Scalibor za klope pa sva tudi pustila 5 cm rezerve, da bo zdržala vsaj en mesec 8) Zgleda bo imela fotrov vrat ::) V četrtek smo jo tudi tehtali in ima že 15,5kg :o še malo pa bo morala po stopnicah začet sama hodit, če ne bo meni križ odpovedal :-[

Lp nina







Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #959 : 29 Maj 2007, 07:42:09
Ninc samo gledalka bom ampak ker je Brihta tak cuker, se bom najbrž že od daleč drla kak cuker :D ;) 

Ja nič Nina bo treba škripec napeljat da jo boš laži gor povlekla, da ti nav križ šel ;)