Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462977

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #960 : 29 Maj 2007, 08:27:01
Tole Brihtico sem pa jaz včeraj videla in malo pomečkala. ;D Je pravi cuker, pa tako živahna in s Smartom in Rumbo se tako fajn razumejo, da se kar vsi trije skupaj v pritljažniku peljejo. :o Sem pa vidla, da mala ni čisto črna, ampak brindle (sem prav napisala?). Pa Tiso Gajo sem tudi videla čez sedež, je avto predolgo na miru stal, pa je alarm vklopila. :D  :-* :-* :-* :-* vsem skupaj.

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #961 : 29 Maj 2007, 19:30:47
Bolha prav si napisala ;) drugače po slovensko je pač tigrasta se ji pa proge še delajo tako da bo najbrš še malenkost bolj kot je trenutno.

Tisa pa... ja ona je mnenja da sta avto in voziček za to da se vozita, kengurujček in roke pa za to da jo nosijo in ne da z njo v naročju sedijo kje pri miru. Hiperaktivno dete ne vem po kom ima to ??? ::)

Evo en posnetek najinega najboljšega retrieverja...
Cane retriever 8)

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #962 : 29 Maj 2007, 21:39:16
Super filmček Britha pa zmeraj večja velikanka postaja :D


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #963 : 30 Maj 2007, 12:29:51
Čaw,

ugante koga sem pa jest včeri čohala !  :P  :D Jaaaaaa Brihto pa Rumboooo !! Full kjutike.

Čtr tebi pa lepa hvala za dostavo  ;) .

L.P.P. Špela



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #964 : 30 Maj 2007, 12:37:31
Tukaj http://www.hks.hr/ lahko pogledate da je zelooo veliko CC-jev prijavljenih na evropsko razstavo :o Jst sm kar presenečena nad visoko številko ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #965 : 30 Maj 2007, 12:42:21
Ja smo videli. :D Satin tole se ti splača it pogledat :P ;)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #966 : 30 Maj 2007, 13:23:02
Mam še eno mamljivo ponudbo za eno italijansko razstavo, pa smo tam ??? 8) :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #967 : 30 Maj 2007, 13:39:17
Torej slikce bodo v vsakem primeru, a ne? :P

A si videla kako si bomo oči lahko napasli v Hrušici? 1 manj kot lani... torej samo en. Pomoje pride Nell, ampak ne upam stavit :P

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #968 : 30 Maj 2007, 13:46:25
Lahko pa King, en je ker pa bomo pa še na mestu ugotovili :D ;)

Slikce bodo v vsakem primeru, če se mi bo dalo bom ogoče še kamero s seboj vzela pa bomo še kak filmček naredil ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #969 : 30 Maj 2007, 21:51:07
Satin sem vprašala Corine če misli ponovit kombinacijo in jo tako kot sem predvidevala ne bo. Planirata pa parit Bounty konec poletja, samec še ni 100% izbran je pa nekaj lepega ogledanega ;)

Moramo pa še veliko delat na razstavni pozi, smo zdaj dobili obširna navodila kaj in kako.... da bo vsaj približno corsotu podobna :D

Pride še kdo drug od corserašov na razstavo firbcat? Bonie, MAP, tomima, CAN (vi ste blizu ;))??

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #970 : 31 Maj 2007, 09:15:47
Hello  :o, naš Fred nad razstavami ni najbolj navdušen, jaz pa ne vem če bom našla čas,.....prihaja konec šole, pa še vikende imamo zasedene skoraj do septembra. Upam, da mi bo uspelo priti v Trbovlje, če bomo doma seveda.... ::)
Vidim pa (in vas berem občasno), da pridno rastete ......detece postaja prava "mrha", škoda, da imamo onemogočeno razmnoževanje :P..... :-* :-* :-*



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #971 : 31 Maj 2007, 10:10:24
Hej, mi smo ponavadi med vikendi vedno "odsotni"... smo bolj pomorščaki ;D Tako da ne verjamem... Čeprav bi zelo rada videla to tvojo Brihtico :)

Me pa zanima, kako se obnese njen repek. Če fejst pometa... Ker meni je tudi žal za Bonijin rep, ampak po drugi strani, ko tisti štrcelj tako miga sem in tja, pa si mislim, da hvala bogu, ker drugače bi bili vsi pretepeni, pa na mizici v dnevni sobi tudi ne bi smeli imeti ničesar :D



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #972 : 31 Maj 2007, 10:55:42
Satin, kje pa kdaj pa je v Italjiji razstava?

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #973 : 31 Maj 2007, 10:57:59
Treviso, sam moram še datume preverit ali se poklapa z Zagrebom ali ne ;) pa potem še v ali okolici Rima ;)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #974 : 31 Maj 2007, 11:21:01
Satinka,

 ti bo mama Missa malo pomagala:

 Treviso je 16.06,

Zagreb pa so molosi teden prej v nedeljo,

 tako, da greva na obe  :P :P :P Jaz bom verjetno šla dol s svojim avtom, čeprav sem se hotela prištuliti valvazorki med doge, pa ne bo šlo, ker  verjetno tudi jaz dol peljem enega kužka ( če bo šlo vse po sreči) in ti si boš lahko napasla učke, saj bom to....ne boš verjela...cc  :P ( ne sprašuj podrobnosti, ker ti ne morem nič povedati)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #975 : 31 Maj 2007, 11:25:24
O super jaaaaa.... Hvala mama Miša :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* moja zlata mama Miša ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #976 : 31 Maj 2007, 12:34:21
Me pa zanima, kako se obnese njen repek. Če fejst pometa... Ker meni je tudi žal za Bonijin rep, ampak po drugi strani, ko tisti štrcelj tako miga sem in tja, pa si mislim, da hvala bogu, ker drugače bi bili vsi pretepeni, pa na mizici v dnevni sobi tudi ne bi smeli imeti ničesar :D

O fejt pometa fejst :D Je pa zanimivo, da za razliko od normalnih psov :D ona ne maha z repom levo in desno ampak ga kar vrti okoli,  izgleda kot da se ji bo vsak čas odvil stran :o in kljub repu še vedno zraven maha z celo ritjo. Upam, da bo toliko zrasla, da bo klubska mizica tako nizko, da bo nad njo pometala 8) ker že zdej stalno gledam kje bo kaj dol zletelo.

Me pa nekaj zanima... ta pes je namreč nor na vročino. Dopoldan ko nam v dnevno pribija sonce se ona uleže točno tja kjer sije in leži na vročini, res je prav pregreta, če ni sonca se zbaše ležat na Smarta ali Rumbo še najraje med oba, če pa se ji umakneta leti po svojo brisačko v boks in si jo nese s sabo, da ne leži na mrzlem ::) Poleg vsega ji deževno in vetrovno vreme ne leži najbolj, ona bi najraje na hitro opravila in šla domov na topel kavč, v vročem vremenu pa ni problem hodit tudi eno uro. A so vsi taki vročinski manijaki ali je tale naša babnca totalno zmznjena?

Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #977 : 31 Maj 2007, 12:50:39
Ja, Bonie tudi stalno leži na soncu. Včasih potem že komaj diha, če se je dotakneš pa te prav speče, tako je vroča. No, ko je vseeno preveč, se potem za nekaj časa malo pomakne v senčko, potem pa spet nazaj :o :o :o Očitno je res nekaj na tem... Drugače pa pri njej niti dež, niti sneg nista ovira za sprehode in norenje zunaj, seveda če je nekdo z njo. Sama pa ravno v dežu, snegu, mrazu itd. ne bo zunaj...
Glede njene občutljive riti ;), pa sem že itak večkrat omenila. Na mokra tla se prostovoljno ravno ne bo vlegla. Pa ne samo na mokra tla, stalno bi moralo biti nekaj mehkega pod njeno rito :-X No, zdaj je že malo boljša, dolgo pa če sem šla recimo na pijačo nekam, se ona, če nisem imela nič zraven, da ji dam na tla, ni hotela vlečti, ampak se je vztrajno tako nesrečno prestopala sem in tja in me tako začudeno gledala, pa kaj si te jaz mislim, da se bo ona vsedla oz. vlegla kar tako na tla ::) ::) ::) Gospodična na zrnu graha pač... Boš še že vidla, kaj si si privlekla v hiš ;D ;D ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #978 : 31 Maj 2007, 13:02:51
Boš še že vidla, kaj si si privlekla v hiš ;D ;D ;D

Hudiča, sej vem >:D :D

Ona svojo rit sicer da na tla brez problema, se tudi uleže na mokro ampak v nedeljo ko je bilo tule kar fajn mraz in je lilo kot iz škafa pa ona raje ne bi...  ::)

Aja pa .. ko vaši psi pijejo... pri nas je tako, da je Smart edini pes ki pije lepo in ni moker cel hodnik in še dnevna zraven, ko pije Rumba smo mislili da bo dvignilo parket ampak ko pije Brihta pa... poraz, kot da bi bila brez vseh zob. No saj trenutno ji jih res par manjka, ampak pri njej je to že od prvega dneva. Se mi zdi da zajame kot zajemalka, lavfa v dnevno, ker je sigurno tam nekaj full zanimivega taisti moment in vmes cela zajemalka spusti. Tako mi sploh ni treba pomivat samo še cunjo ji na rep zavežem pa bo kar sama za sabo pucala 8)

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #979 : 31 Maj 2007, 13:23:43
O fejt pometa fejst :D Je pa zanimivo, da za razliko od normalnih psov :D ona ne maha z repom levo in desno ampak ga kar vrti okoli,  izgleda kot da se ji bo vsak čas odvil stran :o in kljub repu še vedno zraven maha z celo ritjo. Upam, da bo toliko zrasla, da bo klubska mizica tako nizko, da bo nad njo pometala 8) ker že zdej stalno gledam kje bo kaj dol zletelo

 :o Astor tudi tako maha ob izjemnem navdušenju.  ;D :D In ko bo velika, bo vrteči rep prav lepo pometal vse dol iz mizic - ravno zato, ker je "vrteči divji" rep.  :P ;) :D Mi že vemo...  ::)


Lp,
M


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #980 : 31 Maj 2007, 13:30:39
Se mi zdi da zajame kot zajemalka, lavfa v dnevno, ker je sigurno tam nekaj full zanimivega taisti moment in vmes cela zajemalka spusti. Tako mi sploh ni treba pomivat samo še cunjo ji na rep zavežem pa bo kar sama za sabo pucala 8)

Ha ha ha.  Mislim, da imaš doma kar tipično predstavnico CC-jev ;D ;D ;D  Čakaj, da začne še prdeti in hrgoliti  >:D  Pa da ji bodo še eno uro po hranjenju iz njenih čob začeli padati koščki hrane prepojeni s slino, ko bo sredi dnevne sobe stresla z glavo, tisti koščki pa se bodo zalepili na vse štiri stene in celo strop...  Pa da bo na sprehodu tisto njeno čobo potisnila v vsako še najmanjše blato in si potem seveda, čista kot je, njuško obrisala v tvoje hlače   >:D >:D >:D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #981 : 31 Maj 2007, 13:34:33
:o Astor tudi tako maha ob izjemnem navdušenju.  ;D :D In ko bo velika, bo vrteči rep prav lepo pometal vse dol iz mizic - ravno zato, ker je "vrteči divji" rep.  :P ;) :D Mi že vemo...  ::)

Astorjev je vsaj odlakan ::) Od tele babure je pa kot šiba, te užge po hrbtu pa si še en teden ves v modricah.

Aja Darja a ima Bonie tudi sindrom mačka? Namreč če se jaz spravim sedet v dnevni na tla se mala napoka v moje naročje zvije kot polh in bi tako spala ure in ure. Ok danes še gre, čez par mesecev se bom pa jaz njej v naročje napokala :D

Čakaj, da začne še prdeti in hrgoliti  >:D  Pa da ji bodo še eno uro po hranjenju iz njenih čob začeli padati koščki hrane prepojeni s slino, ko bo sredi dnevne sobe stresla z glavo, tisti koščki pa se bodo zalepili na vse štiri stene in celo strop...  >:D >:D >:D

Nič ne bo treba čakat.  ::) Sline je že danes povsod dovolj, največ na klubski mizici, ker gre ravno mimo in malo nasloni gobec gor in pogleda če je kaj drobrega, jaz pa potem stalno z cunjo za njo letam. Hlače imam kar trde od sline, ker mi ko sem za rač. naslanja gobec gor ker bi se ona crkljala, smrči kot sem že rekla kot star dec (bom naložila v kratkem posnetek na internet da vidite to čudo :)), samo še prdenje se mi manjka ampak pomoje bo tudi to kmalu (prekmalu).  :o

Lp nina

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #982 : 31 Maj 2007, 13:42:02
bom naložila v kratkem posnetek na internet da vidite to čudo :)),
O to pa le naloži, da vidimo to čudo :o


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #983 : 31 Maj 2007, 13:43:34
Punce še kako pozitivo :D ;) ;D ne mi zdaj vse slabosti takoj našteti, se bom zdaj še sama sebi začela nora zdet ker hočem CC-ja navkljub temu da smrči ( jaz pa tako rada pančkam :o :D), pušča za sabo hektolitre vode (nisem ravno na ti s pospravljanjem, moram začet vadit  :D >:D), prdenje (ok tega smo že vajeni :o :D) in pa šibanje z repom (najbolje da se že zdaj nekaj pametnih spomnim da nav kdo pol pomislu da me doma garbajo :o :D 8))

Ninc pol bo pa CC-jka krasno k mojmu pasala ta se tud sonč ko kak švaba ;)


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #984 : 31 Maj 2007, 13:56:45
Punce še kako pozitivo :D ;) ;D ne mi zdaj vse slabosti takoj našteti, se bom zdaj še sama sebi začela nora zdet ker hočem CC-ja navkljub temu da smrči ( jaz pa tako rada pančkam :o :D), pušča za sabo hektolitre vode (nisem ravno na ti s pospravljanjem, moram začet vadit  :D >:D), prdenje (ok tega smo že vajeni :o :D) in pa šibanje z repom (najbolje da se že zdaj nekaj pametnih spomnim da nav kdo pol pomislu da me doma garbajo :o :D 8))

Na pančkanje pa raje kar zdaj pozabi, ker pri CC-ju ni pančkanja, ker te stalno hodi gledat in rukat, češ grema zdaj nekaj delati...  Pucanje pa tudi nima haska, ker bo čez 5 minut vse po starem,  tako da se raje navadi živeti v svinjariji ;) Pa pri opremljanju stanovanja pač greš v minimalizem, nobenih tepihov, ker tam ven te svinjarije ne spraviš, pa če se nevemkako trudiš, pa kavč obvezno samo usnjen ali umetno usnje, na kaj drugega raje niti ne pomisli... Jaz sem nasedla prodajalcem in kupila mikrotkanino, ker se to super čisti... pa ja... kavč je bil že po enem mesecu tak, da me sram... No ja, drugače pa so CC-ji super psi ;D ;D ;D če mi verjameš >:D

Sindroma mačka pa Bonie nima oz. ni imela, ko je bila mala. Bonie je prevelika norica, niti minuto ni na miru, sploh pa ne, ko sem jaz z njo na tleh... takrat je čas za igro, takrat ji na kraj pameti ne pade, da bi spala... Če pa jaz kaj delam in nimam časa zanjo (ampak to ne gre, če sem na tleh, ker me bo takrat na vsak način skušala pripraviti do tega, da bi se igrala z njo), in ji rečem naj malo počiva, potem pa se bo seveda kolikorseda tiščala k meni oz. vsaj glavo naslonila name...



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #985 : 31 Maj 2007, 14:01:44
Aja, pa še to. Ko se tišči k tebi, hoče na vsak način svojo glavo dati čimbližje tvoji ::)
Pa Bonie je na sploh cela nora na lubčkanje. Vsakega hoče polubčkati, tako da moram pri otrocih ful paziti. Ker ona to mimogrede naredi. Laufa mimo, pa vmes še malo lubčke tala... Tako da staršem, katerih otroci hočejo božati Bonie, kar vnaprej povem, da je velika verjetnost, da jih bo pri tem polubčkala...



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #986 : 31 Maj 2007, 14:09:55
Tudi pri nas stalno dežuje (beri padajo kapljice vode iz pasjega gobca).  ;D  Nič drugače ni s cartanjem. Pri nas je zjutraj, pred odhodom na sprehod, obvezno cartanje, sicer uboga reva misli, da sem huda nanjo. Ker je prevelika, da bi cela zlezla v naročje, vrže samo prve tace in pol trupa čez moje noge, se nasloni in pričakuje cartanje, da se tudi obuti ne morem.  ::)  Za Floro tako pravim, da je maček preoblečen v psa!  :o

Kristinca & Florinca


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #987 : 31 Maj 2007, 14:12:03
Čez dan Bonie ni panike, ni časa za spanje ampak ponoči pa in pa seveda ob vikendih malo dlje poležimo. Največki blem po ponoči, nič se bom že zdaj navajala na misel da bom nekaj časa hodila naokoli vsa mačkasta :o :D ::) Če se res ne bom mogla navadit bomo pa čepke za ušesa nabavli :D :P
Tiščanja smo se pa tudi navadli, pa deljenje povštra in pogrinjal tudi, tak da nav panike, sam še eno plastično rjuho bo treba nabavt da navmo vsak dan jogi sušil... :o :D Ampak glede deljenja postelje se bomo dogovarjali ko za to pride čas ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #988 : 31 Maj 2007, 14:16:17
Na pančkanje pa raje kar zdaj pozabi, ker pri CC-ju ni pančkanja

Pri nas je pančkanje po vsakem obroku, ko gre za cca. 1 uro v boks, da ne skače z polnim želodcem okoli.  Zdaj je že sama pogruntala da po obroku sva jo vedno poslala v boks tako da gre zdaj že sama, samo še počaka da zaprem vratca in drnjoha brez problema.

Koliko kg ima trenutno Boniein koliko hrane poje dnevno? Pa s čim jo hraniš?
Citiraj
Tako da staršem, katerih otroci hočejo božati Bonie, kar vnaprej povem, da je velika verjetnost, da jih bo pri tem polubčkala...

Ko si ravno napisala tole... zadnjič gremo na standardni sprehod okoli jezera, kjer je ob vikendih kar precej obiskovalcev. In seveda se kar nekaj ljudi zapiči v Brihto med drugim tudi ena družina z dvema majhnima otrokoma. Črt pove, da je še mladiček in je nepredvidljiva, da pač še skače in lupčka in nekontrolirano daje tačke, da se ne bi kateri od otrok ustrašil. In je potem niso nič mečkali, ko pa fantek vpraša očita, "kaj je rekel stric?", Oči odgovori " Da je kuža hud".  ::) kaj pa drugega.... bi bilo otroku pretežko razložit, da je kuža še mladiček ali pa morda očitu ni znan pomen besede nepredvidljv :P

Je pa zadnjič prav lepo polupčkala in pozdravila malo več kot leto staro punčko, sem mislila da bo bolj skakala, ampak je lepo dala lupčka, sicer jo tudi malo popraskala z tačko ampak se je za takega norega mladiča super obnašala.

Lp nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #989 : 31 Maj 2007, 14:24:44
Jaz sem mnenja da psi čutijo kdaj si dajo lahko malce več duška in kdaj ne, moj Lars sicer ni ravno ljubitelj otrok, vendar pa ko je v njihovi družbi se do čisto majhnih otrok obnaša čisto drugače kot do večjih.
Prav nežen je z njimi in ful potrpežljiv, lupčka jim da tako da jim čisoi ampak res čisto narahlo prisloni smrčka :o, drugače te umije >:D
Pa vse dela v slow motionu... :D ::) in tudi ne reagira če ga malček malce bolj za dlako primer in tudi njihovo veselo brbljanje in vzkliki ga ne motijo toliko, ker pri starejših se ko se le ti začnejo vriščat umakne.