Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463009

bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #990 : 31 Maj 2007, 14:42:21
Ampak glede deljenja postelje se bomo dogovarjali ko za to pride čas ;)

Mislim, da se ni dobro sploh nič dogovarjati glede tega, ker na koncu bo potem v vsakem primeru na postelji tako:

Ti pa si boš lahko našla drugo posteljo :D :D :D
Za tisto sobotno in nedeljsko poležavanje pa se tudi najde kakšna finta, npr. da ji izredno dovoliš, da lahko pride na posteljo ;D potem bo pa čisto na miru lahko spala tudi do 3 popoldan... samo če je to samo izredni privilegij... Tako da take privilegije raje šparaj ;D

Ninci, Bonie ima okrog 50 kg (občasno kakšno kilo celo več :-\) Pri hrani pa zadnje čase nismo več tako striktni. Po tistih njenih težavah, ko je bila čisto na dnu in ni nič jedla, smo takrat prešaltali na barf (do takrat smo jo stalno matrali z briketi, ki jih nikoli ni hotela jesti, + dodatki), zdaj kakšne dobre pol leta, mogoče že malo več, pa dobi različno, včasih surovo meso + kosti, včasih kuhano, ko pa gremo na dopust pa mora jesti brikete in konzerve (no, če ne pač prostovoljno hujša   ;) ). Je pa sigurno 85% vsega kar dobi meso in kosti (cca. 1/2 kg, perutnine malo več, ker je lažja). Pa moram reči, da edino, ko je bila striktno na barfu, ni nikoli prdela. Pa dokler smo jo silili z briketi je bila vedno ful suha, imela je prhljaj in nikoli ni imela res trdega blata. Pa smo sprobali kar nekaj najboljših znamk. Pri barfu pa se je vse to uredilo, dobila je ful na širini, pa prebava se ji je totalno uredila. Po vsem tem sem jaz najbolj navdušena nad barfom, čeprav me je ogromno ljudi strašilo, da bo dobila salmonele itd.. Kuhano pa smo ji začeli dajati, ker se je malo naveličala in ji paše mešano, malo kuhanega, malo surovega. Pa h kuhanemu lažje dodaš kaj zelenjave in testenin.

Glede otrok pa moram jaz reči, da je Bonie bila z njimi vedno ful nežna. Že od malega, ko je bila največja norica, in ko sem bila jaz cela pogrižena in popraskana, s potolčenimi koleni, ko sem tolikokrat zletela, ko se mi je s polnim šusom zaletela v noge, je npr. sosedovo takrat 3 letno punčko samo lizala po rokici. No, pa tu in tam ji je dala kakšnega lubčka, drugega pa nič. Edino kar me je pri otrocih pri njej strah je, da se bo kdo vstrašil, če ga polubčka, ali pa če bi ga nenamerno prevrgla. Drugače pa ji popolnoma zaupam.



tomima

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: -10
Odgovori #991 : 31 Maj 2007, 19:14:47
Lep pozdrav vsem skupaj.Na rastavo v Hrušico sva prijavljena s CASSIUSOM.
Tukaj še pa ena slika z zadnje rastave.



tomima

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: -10
Odgovori #992 : 31 Maj 2007, 19:24:29
c



tomima

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: -10
Odgovori #993 : 31 Maj 2007, 19:29:52
c



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #994 : 31 Maj 2007, 19:50:43
Punce še kako pozitivo :D ;) ;D ne mi zdaj vse slabosti takoj našteti, se bom zdaj še sama sebi začela nora zdet ker hočem CC-ja navkljub temu da smrči ( jaz pa tako rada pančkam :o :D), pušča za sabo hektolitre vode (nisem ravno na ti s pospravljanjem, moram začet vadit  :D >:D), prdenje (ok tega smo že vajeni :o :D) in pa šibanje z repom (najbolje da se že zdaj nekaj pametnih spomnim da nav kdo pol pomislu da me doma garbajo :o :D 8))

Ninc pol bo pa CC-jka krasno k mojmu pasala ta se tud sonč ko kak švaba ;)
Astorjev je vsaj odlakan ::) Od tele babure je pa kot šiba, te užge po hrbtu pa si še en teden ves v modricah.

Aja Darja a ima Bonie tudi sindrom mačka? Namreč če se jaz spravim sedet v dnevni na tla se mala napoka v moje naročje zvije kot polh in bi tako spala ure in ure. Ok danes še gre, čez par mesecev se bom pa jaz njej v naročje napokala :D

Nič ne bo treba čakat.  ::) Sline je že danes povsod dovolj, največ na klubski mizici, ker gre ravno mimo in malo nasloni gobec gor in pogleda če je kaj drobrega, jaz pa potem stalno z cunjo za njo letam. Hlače imam kar trde od sline, ker mi ko sem za rač. naslanja gobec gor ker bi se ona crkljala, smrči kot sem že rekla kot star dec (bom naložila v kratkem posnetek na internet da vidite to čudo :)), samo še prdenje se mi manjka ampak pomoje bo tudi to kmalu (prekmalu).  :o

Lp nina

Lp nina

Nekako mi vse to tako zelo znano zveni. Ste ziher, da nimate doma dogic :D :D. Prdenje, smrčanje, pančkanje v naročju in na povštru, voda po stanovanju, slina, čiščenje mizice z repom,...  ::) Eh ja pa točno take imamo radi. Slinaste, s koški hrane v "žvalah", v naročje lezoče,... naše psiče :) :-*
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #995 : 31 Maj 2007, 23:21:55
Lep pozdrav vsem skupaj.Na rastavo v Hrušico sva prijavljena s CASSIUSOM.
Tukaj še pa ena slika z zadnje rastave.

Se pravi sva obe z Satin ustrelili mimo. No zdaj si potešil babji firbec :D

Nekako mi vse to tako zelo znano zveni. Ste ziher, da nimate doma dogic :D :D. Prdenje, smrčanje, pančkanje v naročju in na povštru, voda po stanovanju, slina, čiščenje mizice z repom,...  ::) Eh ja pa točno take imamo radi. Slinaste, s koški hrane v "žvalah", v naročje lezoče,... naše psiče :) :-*
lp
T.

Tečka zdaj veš zakaj nas je kar nekaj takih, ki smo ali se še odločajo med obema pasmama ::) Tako različni, a vendar tako podobni.

Lp nina



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #996 : 01 Junij 2007, 10:43:53
tecka, ninci ne vem koliko pasem in psov sta že imeli,
vama moram pa povedati, da so glede prej naštetega (smrčanje, prdenje, basanje v narocje, spanje na hrbtu z vsemi štirimi od sebe, sline, puscanej vode za sabo,...) vsi isti. Od mešančkov do pasem, ki so čisto nasprotje dogam in corsotom ;)
Vsaj pri nas je tako :D



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #997 : 01 Junij 2007, 22:33:36
  :)  a lahko še jaz dodam, naš teliček bi še vedno sedel v naročju in se crkljal....pri tem seveda sedim jaz na tleh, on pa meni v naročju, gode pa tako naglas, da misliš, da se razburja...... ima pa okrog 50 kilogramov ....prdi ne zelo, riga občasno, ....sem pač takrat v službi, ko on je, na kamne si privleče dekne, da gospod ne leži na trdem seveda .......ljubčka se pa tudi zelo rad, torej bi človek rekel, da je tipičen predstavnik, kajne.... ::)  ...aja, pa alergijo ima - to pa zato, da spada k nam.....ker smo tudi drugi mal posebni..... :P Lep pozdravček,,,,,



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #998 : 01 Junij 2007, 22:57:55
glede prej naštetega (smrčanje, prdenje, spanje na hrbtu z vsemi štirimi od sebe, puscanej vode za sabo,...) vsi isti. Od mešančkov do pasem, ki so čisto nasprotje dogam in corsotom ;)
He he, tudi  pri meni je tako bilo, tako pri prejšnjim psu (no ta edino ni spal na hrbtu z vsemi štirimi tacami moleč od sebe)  kot sedaj je še pri Aski :P

lp


Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #999 : 02 Junij 2007, 00:23:52

Anabella Strajano


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1000 : 02 Junij 2007, 00:37:36
Scobert huda fotka :o Si mi nardila skomine na Rim, da bo treba spet kaj tja na kak potep jo mahniti ;D


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1001 : 02 Junij 2007, 11:37:36
 :o, Scobert...a to pomeni, da imaš novo pridobitev v hiši? Potem sprejmi naše čestitke!

Aska, mi gremo ta mesec v Rim, a greš z nami namakat ritke v vodnjak želja?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1002 : 02 Junij 2007, 12:28:09
Aska, mi gremo ta mesec v Rim, a greš z nami namakat ritke v vodnjak želja?
Kdaj pa greste?


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #1003 : 04 Junij 2007, 10:40:56

Aska, mi gremo ta mesec v Rim, a greš z nami namakat ritke v vodnjak želja?


Imate mogoče še kaj placa za mojo malenkost? Če bi si seveda uspela dobiti varstvo za mojo mrcinico...



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1004 : 04 Junij 2007, 18:59:48
Zdravo,
No končno zdaj lahko berem vse o mojih najljubših pasmah na enem mestu. Vedno sem namreč šla prvo v čakalnico pol pa še v fci2 doge pogledat. Danes sem malo gledla oglase na Bolhi pa sem našla en oglas da prodajajo mladiče corsov, potomce svetovnih  pravakov ::)Ja seveda. Ko pa klinkneš za vse oglase tega uporabika pa ti jih odpre za 2 strani. A se je mogoče že kdo pozanimal kaj in od kod jih sploh imajo? Upam da ni nič narobe ko sem to napisala sem, ampak sama mislim da so člani foruma dovolj pametni da vejo da se psov ne kupuje pri preprodajalcu. Drugače pa so vse slike vaših psov lepe, Scobert čestitam ob novi pridobitvi, no saj vsi veste kaj najbolj čakamo. Slike



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1005 : 04 Junij 2007, 19:33:05
ninci tale Brihta je pa res ena tako luštna pesjanka :o Drugače pa je Aska včeraj potem spoznala enega 13 mesečnega Cane Corsota v Hrušici in ne vem kateri je bil bolj otročji. Res ful cotkan je bil ta pesjanko, da je Asko čisto očaral :o

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1006 : 04 Junij 2007, 21:54:05
Tomima kako je šlo? Sem vaju videla v ringu. Baje je imel sodnik nek čuden kriterij no vsaj večina, ki se je razstavljala pri tem sodniku ni bila najbolj zadovoljna.

Lp nina



CAN

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1007 : 05 Junij 2007, 08:56:11
Živjo!
Po dolgem času sem spet mal pokukala sem.V nedeljo smo bili  na Hrušici ampak šele v popoldanskem času.Can pridno raste in pridobiva na teži in kot sem brala na prejšnih straneh nič ne zaostaja za ostalimi corsoti, ki se ne uležejo na tla brez da bi bila mehka podlaga,razen če res ni nujno.Ninci čestitam za novo pridobitev.Aska sva se midve videli v nedeljo?
L.p.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1008 : 05 Junij 2007, 10:36:05
Imate mogoče še kaj placa za mojo malenkost? Če bi si seveda uspela dobiti varstvo za mojo mrcinico...

Seveda ste dobrodošle!

Plac v avtu je, če bi želela z nami. Samo spanje si moraš zrihtat. In da te opozorim, mi gremo že v petek in se vrnemo šele v torek.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


tomima

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: -10
Odgovori #1009 : 05 Junij 2007, 12:32:24
Ninci lep pozdrav.
Hrušica se mi je dobesedno zasrala po domače povedano za vedno.To pa zaradi sodnika ki nima pojma kako sploh zgleda cane corso.Če si opazila so bili pred menoj bullmastifi in tale idiot (kaj naj druga rečem),je mislil da mora biti corso povsem podoben bullmastifu.Koliko sem videl na internetu tale sodnik še ni sodil skoraj nikjer drugje kot v Makedoniji in Srbiji.
Prvo da povem kaj je 20.5.2007 v Novem Marofu napisal sodnik Mladen Ercegović FCI SODNIK II & III- SEKTION BULL TYPE
1. Vrlo snažan predstavnik pasmine
2. dobrei ljepe glave
3. koreknog ugriza
4. dobrog ......tijela /ne znam prebrat)
5. snažnog vrata
6. treba raditi puno više na ring dresuri (kar si verjetno opazila v Hrušici)
Ocena odlično 5  CAC

Tudi v Celju so bili opisi podobni od sodnice STEFFI KIRSCHBICHLER
ODLIČNO PRM BOB
Očitno pa se je Cassius tako spremenil v 13. dnevih da je sodnik MILE B.ALEKSOSKI napisal sledeče
1.Nežen samec z lepo glavo ki bi morala biti močnejša
2. ulegnjen hrbet zadaj
3. odprti koti zadnjih nog

OCENA : DOBRO
To je to . Žal mi je samo da nisem imel zraven zapisnika iz Novega Marofa da bi mu ga vrgel na mizo.Vem da ima vsak sodnik svoje mnenje,vendar pa mislim da takih razlik v ocenjevanju ne bi smeli delat

l.p TOMI




bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #1010 : 05 Junij 2007, 13:27:28
Seveda ste dobrodošle!

Plac v avtu je, če bi želela z nami. Samo spanje si moraš zrihtat. In da te opozorim, mi gremo že v petek in se vrnemo šele v torek.

Missa

Uhh, to pa je predolgo zame... sploh ta vikend, ko imam problem z varstvom za Bonie... Ampak vseeno hvala za povabilo, z veseljem bi šla z vami kdaj drugič :)

LP, Darja



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1011 : 05 Junij 2007, 13:32:22
bonie pa preden greš kam z Mišo treniraj trebušne mišice da te ne bodo preveč od smeha bolele  >:D ;) ;) ;D ;D

Tomi - sodnik pri NOBENI pasmi ni imel pojma kaj ocenjuje. Njufkarji smo primerjali ocene z mastinnarskimi - povsod so napisane iste stvari samo kakšno dobro/slabo je zamnjal  ::) Pri njufih mu na kraj pameti ni prišlo da bi recimo pogledal med prste če imajo vsi psi plavalno kožico kar je npr. splošna značilnost  ::) Ne jezi se zato na Hrušico - drugače je še vedno krasna razstava  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1012 : 05 Junij 2007, 17:47:25
Uf, je bilo isto pri berncih. Samcu, ki je izredno močan, je napisal, da je srednje močan s šibko glavo  :o :o :o :o  Jaz sem imela občutek, da je hotel podeliti vse možne ocene- tudi odlične brez nazivov....  ::) ::) ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1013 : 07 Junij 2007, 11:26:18
tomima mah nič se sekirat sodnik je imel neke čudn komentarje glede večih psov, tako da je bilo z njim zgleda nekaj resno narobe ::) Drugače pa je Hrušica kot razstava meni definitivno najlepša v slo.

Evo nekaj slik Brihte iz razstave, fotkal je Matevž (zaska).


slika1
slika2
slika3
Slika4

Drugače je pa mala reagirala neverjetno flegmatično. Drugi psi in ljudje sploh niso bili zanimivi, našla je en odprt boks v katerega je hotel it malo počivat ::), drugače pa je ko smo se ob kakšnem ringu ustavili počivala takole kot na zadnjih dveh fotkah.

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1014 : 07 Junij 2007, 18:51:36
Uhh, to pa je predolgo zame... sploh ta vikend, ko imam problem z varstvom za Bonie... Ampak vseeno hvala za povabilo, z veseljem bi šla z vami kdaj drugič :)

LP, Darja

Saj ne gremo ta vikend. Gremo tisti zadnji vikend v mesecu, ko je pri nas v ponedeljek praznik. Bomo imeli dogl počitniški vikend.

bonie pa preden greš kam z Mišo treniraj trebušne mišice da te ne bodo preveč od smeha bolele  >:D ;) ;) ;D ;D

Pa ušesa je treba umit, kajti tista, ki se ne smeji mojim šalam, jo za ušesa vlečem...  :P ;D

ninci, a tole na  sliki je vaš novi CC? Čestike. Lepo ovratnico ima  ;) In tak cukerček izgleda. Uživajta v njeni mladosti, ker bo še prehitro zrastla.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1015 : 07 Junij 2007, 20:01:36
ninci, a tole na  sliki je vaš novi CC? Čestike. Lepo ovratnico ima  ;) In tak cukerček izgleda. Uživajta v njeni mladosti, ker bo še prehitro zrastla.


Ja. A ti Bobi ni nič povedal, da nas je srečal in mečkal tole pošastko?

Lp nina



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #1016 : 07 Junij 2007, 21:20:19
Jaz sem tud imela priliko spoznat Brihto v Hrušici ... simpatična frajlica, pa takoj so se zaštekali z malimi bokserčki, N-jevčki, ki jim je bila to nasploh prva razstava.
Enkrat sem jo celo uspela pritisnit, čeprav so bli vsi skup kot živo srebro. ;)

Lp


tomima

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: -10
Odgovori #1017 : 07 Junij 2007, 21:59:24
Tukaj pa še pošiljam par fotk z Hrušice..(predroben 54 kg Cassius)



tomima

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: -10
Odgovori #1018 : 07 Junij 2007, 22:02:46
c



tomima

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: -10
Odgovori #1019 : 07 Junij 2007, 22:04:26
c