Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462971

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1050 : 24 Junij 2007, 12:45:38
Tale Sangue Magnifica Ariane je pa res lepa. Najbolj se vidi na drugi slike, tam kjer je slikana z Junior Europan winner-jem. Tam se lepo vidi razlika med postavami. 
Pa Brihta  :-*, sploh na zadnji sliki iz profila. Mi ima res lepo glavo



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1051 : 28 Junij 2007, 15:16:02
Ker tudi sama večrat zamenjam pasmo CC s kašno podobno me zanima ali ima evrovizijska zmagovalka Marija Serifović CC-a ???



iz starni http://www.marijaserifovic.net/



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1052 : 28 Junij 2007, 22:49:09
matrox lahko bi bil ja ;)

Evo dve sliki našga Brihtka




Pa še nekaj videov:
http://www.youtube.com/watch?v=TnNZ8oAD-ic

http://www.youtube.com/watch?v=JF-Sy-zmAv

In ker me je zoe sekirala, da mora pes znati tudi nekaj trikcev, sva se lotili še delanja krogov in hoje med nogami ::)
http://www.youtube.com/watch?v=13-lmN8MVaE

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1053 : 28 Junij 2007, 23:13:03
ninci dobri filmčki, res zelo je pridna tale Brihtica, da o njeni pozornosti ne govorim :o


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1054 : 29 Junij 2007, 07:46:22
Hoja med nogami?  ;D

Ko bo pa zrasla bo pa kar v jahanje prešlo ali kako? :o >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1055 : 29 Junij 2007, 08:23:50
Hoja med nogami?  ;D

Ko bo pa zrasla bo pa kar v jahanje prešlo ali kako? :o >:D

Pa saj nimam doge :o Glede na to, da bo dosegla nekako tako višino kot jo ima Smart in da mi gre on lahko med nogami ne bi smel biti prevelik problem tudi ko zraste. Če pa bo... bom pa jaz pač na hoduljah :P >:D

Lp nina



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1056 : 29 Junij 2007, 09:32:11
Joj,kako je Brihta luštkanaaaaaa!!!Da ne govorimo o pameti...:D
Lepi,zelo lepi pesjančki...:)



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #1057 : 29 Junij 2007, 14:13:11
Anabella Strajano -Belina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1058 : 05 Julij 2007, 10:41:33
Tisti, ki razmišljate da bi nekoč imeli corsota se morate poleg tistega smrčanja pripraviti še na tole  :D

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1059 : 05 Julij 2007, 10:56:27
Ninc si bomo pred prihodom CC-ja domu še slinčke nabavli, po možnosti še une z žepkom za priboljške :o :D Ampak s čim vidva futrato tole žverco ker se mi na vsaki sliki zdi večja, potem me bo pa enkrat samo še na rit vrglo ko se bo začela delati še v širino  :o :D :D
Mala je huda :D :-* :-* :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1060 : 05 Julij 2007, 11:02:58
Ja moram Slavi enkrat pocukat za rokav, kje dobi cel kup tistih malih lušnih brisačk, ker pri nas jih bomo kot je videti rabili na tone ::) Že Smart je en tak slinavc, da se otrese in potem njegovi pridelki visijo vsepovsod ::)

"mala" pa ni več mala in zelo kmalu ne bo več najmanjša pri hiši ::) Saj si jo videla zadnjič na srečanju, so se nekaj norca delali  >:D >:D da je shirana, bomo začeli kar donacije pobirat za ubogo "žvau", da jo bomo lahko nafutrali, ker je nenasitna 8) Poje pa cca. 500g briketov dnevno, pa če bi jih dobila več bi jih pa pač več pojedla.
Mimogrede... naša mama Benga je prejšnji vikend postala Dutch Ch.  :-*

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1061 : 05 Julij 2007, 11:11:41
Čestitaj jim še v mojem imenu :-*, saj pravim Ninc da je tamal iz slike v sliko večja, trenutno raste ko konoplje v višino in glede na to da je velik živc, se potem ne čudi če tistih 500 g na dan kar spuhti v zrak :D :P, ko tole fazo rasti konča se bo punca začela delat pa še v širino, potem bo šele reva slinasta ko se bomo nad njo slinili :D ;) >:D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1062 : 06 Julij 2007, 12:20:52
Ninc pridemo za vas navijat v Trbovlje, če nas seveda ne premami morje ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1063 : 06 Julij 2007, 12:26:25
Ninc pridemo za vas navijat v Trbovlje, če nas seveda ne premami morje ;)

Kar pridite, jaz imam že danes tremo :-[
Će bi pa rada nabirala izukušnje v ringu, pa ker vem da se najbrž midva do razstave ne bova zmenila kdo jo bo imel si pa sploh vabljena :P

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1064 : 06 Julij 2007, 12:37:56
Ni blema, sam da mi navš pozabla pokazat na kaj pazit, glede na to da ima vsaka pasma svojo specifiko pri razstavljanju, če je le kaj podobno napolitancem potem ni blema.
Priporočam ti da ko bosta razstavljala da sta bolj tko fino uštimana, to so samo moja opažanja z razstav ki sem jih obiskala da take razstavljalce oz. njihov pristop bolj resno jemljejo. Je pa tudi res da je za oči bolj prijetno gledat tak par, kakor pa tam enega v raztrganih kavbojkah, supergah ki niso ble oprane vsaj že od lanskega leta ne... ;)
V bistvu si s seboj prineseš pa se tam preoblečeš, kake 20 min predno greš v ring ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1065 : 06 Julij 2007, 13:31:56
Ni blema, sam da mi navš pozabla pokazat na kaj pazit, glede na to da ima vsaka pasma svojo specifiko pri razstavljanju, če je le kaj podobno napolitancem potem ni blema.
Priporočam ti da ko bosta razstavljala da sta bolj tko fino uštimana, to so samo moja opažanja z razstav ki sem jih obiskala da take razstavljalce oz. njihov pristop bolj resno jemljejo. Je pa tudi res da je za oči bolj prijetno gledat tak par, kakor pa tam enega v raztrganih kavbojkah, supergah ki niso ble oprane vsaj že od lanskega leta ne... ;)
V bistvu si s seboj prineseš pa se tam preoblečeš, kake 20 min predno greš v ring ;)

Ammm a hočeš povedat, da si morava še novo garderobo nabavt? Najlepše cunje, ker jih premore najina omara so kavbojke :-[ Ker se ne en ne drugi od naju v kakšnih "ta gmašnih" cunah ne počutiva udobno ::) :-[ Drugače pa pojma nimam kaj je treba pazit pri neapeljcih... ampak bomo že razglabljali to na razstavi 8)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1066 : 06 Julij 2007, 13:48:11
Jah če malo presrfaš slikice punc ki razstavljajo recimo Rožica, Lana ... boš opazila da so vedno tko zlo profi zrihtane, tko da bi bilo dobro mogoče kake take malo bolj zagmašne vsaj hlače kupit ;)
Sicer je to malce hecno ker v bistvu naj bi se ocenjevalo psa, je pa res zlo lepo pogledat skladen par v ringu, recimo za tebe in Brihto bi bila ubijalska kombinacija kake črne capri hlače pa kake žive barva malce bolj elegantna majčka, kaka oranžna, rdeča ali pa lila, aja pa ne pozabi udobne čevlce sam ne superg eee....
Sploh kaki tuji sodniki preferirajo celoten izgled ;) Tko da do avgusta je še čas pa v štacuno....

Recimo kako ma rep, stoja....


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1067 : 06 Julij 2007, 13:51:51
Jah če malo presrfaš slikice punc ki razstavljajo recimo Rožica, Lana ... boš opazila da so vedno tko zlo profi zrihtane, tko da bi bilo dobro mogoče kake take malo bolj zagmašne vsaj hlače kupit ;)
Sicer je to malce hecno ker v bistvu naj bi se ocenjevalo psa, je pa res zlo lepo pogledat skladen par v ringu, recimo za tebe in Brihto bi bila ubijalska kombinacija kake črne capri hlače pa kake žive barva malce bolj elegantna majčka, kaka oranžna, rdeča ali pa lila, aja pa ne pozabi udobne čevlce sam ne superg eee....
Sploh kaki tuji sodniki preferirajo celoten izgled ;) Tko da do avgusta je še čas pa v štacuno....

Recimo kako ma rep, stoja....


 :D :D :D Veš kaj, za tisto eno razstavo, ki jo imamo trenutno v načrtu bodo tudi superge in kavbojke mogle bit ok :P Če bo pa zaradi tega neperspektivna potem jih pa tudi en lulček gleda :P

Stoja pri corsotu mora bit pa taka: http://www.youtube.com/watch?v=-_T3RSgr8vY Evo to sem vadila, in potem corine komentira in me popravlja. Njen rep nima veze, ker ni kupiran in itak sodnik ne ve kako ga mora nosit :P Važno pa je, da ni zavit čez hrbtno linijo.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1068 : 06 Julij 2007, 14:09:32
Sej drugače si lahko pa v sestrini omari tud kaj sposodiš ;) Glede na to da je glavni faktor ocenjevanja pes, če res nima ne vem kakšnih napak ti zaradi tega ne bo dal ocene neperspektivna razen če je butl ;)

Je pa res da se je z leti razstavljenje razvilo v fancy in drag šport ::)

Ja pri kupiranih sem vidla pol tisti štrcelj držijo, čeprav sem ful kako naj rečem začudena, pri kupiranih psih ki so bili razstavljani niso imeli vsi enake dolžine repa, so bili tudi taki ki so imeli kupirani rep ko boksarji.  ??? :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1069 : 06 Julij 2007, 14:16:48
Ja z dolžinami repov je tako, kupira se pri 4-em vretencu, če na to veterinarja ne opozorimo posebaj kupirajo kot pri rottih ali bokserjih, eni malo krajše drugi malo daljše, nikoli pa ne tako dolge kot je treba. Druga varianta pa je, da se to 4-o vretence pri starosti 2-3 dni težko čuti in če tega ni vešč veterinar ali celo sam vzreditelj, da pove kje je treba repe odrezati spet dobimo malo kratkih in malo dolgih.

Zakaj jih držijo pa tudi meni ni jasno, kot da bi bokserjem tiste repe nekam v luft silili. Kot stoji stoji nimaš kaj. Pri moji, ki ima rep lahko še kaj z repom delam, z tistim štrclom pa res prav veliko ne moreš, sploh če je prekratko rezan ::)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1070 : 06 Julij 2007, 14:28:18
Eni raztavljalci so ful hecni ne res, psa postavi v stojo potem se še on spravi v ta gmašnem odelu na kolena, da psu pod vrat roko da lepše drži glavo in potem s prsti drži tist štrcljček za konico ali dlakico, a na repku moraš kej dlakice postrič, tko da zgleda lepa konica, recimo pri neapeljcih se to dela, tiste malo daljše dlakice se postrižejo da je repek zaključen v lepi čisti konici
O kristus še razstavnega psa nimam doma pa sem že not pala :o :D , čeprav občasno s tem mučim Larsa  :D, ampak pri repu nama ne gre in ne gre, ga ima vedno v pozoru :D


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1071 : 06 Julij 2007, 15:14:32
Eh s cunjami ne preveč komplicirat  ;) Do zdaj sem z najboljšim psom ki sem ga hendlala pobrala BOB v zguljenih žametkah, naslednič pa CACIB pa sem imela za zraven še zguljeno majico.  ::)

Edino kar mi je res všeč da je hendler vsaj malo kontrasten psu torej da ni skupaj črna/črna ampak recimo k črnemu psu bež...

Satin za razstave je treba zgodaj začet vadit  ;D se potem od začetka manj lomiš  ;) ;)

Ninci mala ti že pa krasno dela  :-* prav z veseljem gledam tele filmčke ko jo učita  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1072 : 06 Julij 2007, 21:07:45
Neyka hvala, si me potolažla, da se ne bom še za cunje sekirala ::)

Satinka ti ja jaz sem ji mislila konico repa res mal postrižt, da bo lepše zgledal ne vem pa če se to dela ??? Najbolje, da vprašam Corine, ampak pomoje se tiste dlačice malo pristrižejo.

Neyka delamo pa res full veliko, in ona je neumorna ona lahko dela 1 uro skupaj in mi non stop ponavlja naučena vedenja, da bi ja prišla do moje pozornosti in nagrade. Zgleda ni tipični molos, da bi bila zmatrana po 10-ih minutah dela in bi ji bilo to monotono.

Probali smo tudi že z iskanjem... in ugotovili, da tudi če bo ona našla človeka živega bo potem mrtev :o :-[. Ko me je našla je namreč z takim veseljem priletela vame, da sem dobila tako čelno, da sem še 2 uri vse megleno vidla. Potem pa je to par dni kasneje še Rumba ponovila pri Črtu, tako da sva zdaj oba z buškam ::) Ampak važno je, da je mala nos uporabila še za kaj drugega kot pobiranje po tleh sosedovih sliv in češenj.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1073 : 06 Julij 2007, 21:33:11
Ninc a ste trenirali za stiški mnogoboj :o ;) :D

Neyka saj sma midva z Larsem vadla ko je bil mlajši tako malce za hec, ampak ta moj vrag misli da je ful lepši če ima rep gor :o :D ::), da si mu rekel pa še lepi lepi , je mel pa prsni koš ko superman, zdaj ga ima samo še takrat ko kako hudo bejbo spozna.

Kako je lepo videti da se ne slinim samo ob gledanju youtuba :D ;), je pa mala res pridna.

Za Mišo vem da jih svojim mastinčicam vsake toliko postriže ko so malce predolge, še posebaj pa pred razstavami.



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1075 : 11 Julij 2007, 08:53:04
Meni se že en čas po glavi plete vprašanje na katerega ne najdem odgovora.

Kakšno je slovensko ime za pasmo? Sploh obstaja? Oziroma naj vprašam drugače: če vas kdo sreča na cesti in vpraša kaj je to za ena pasma? Kaj odgovorite? To je pa Cane Corso Italiano ali to je pa corsica?  ???

Kristinca & Florinca


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1076 : 11 Julij 2007, 09:13:41
Oj... kolikor sem videl v enem od razstavnih katalogov naj bi bilo slovensko ime Kane Korso ... tega tudi uporabljajo na spletni strani Slovenskega kluba za velike pasme in molose.
Mi vsakemu ki nas vpraša pač rečemo da je to Kane Korso ... če pa jim ni čisto nič jasno kam bi to spadalo jim pomagamo z Italijanski Mastif ... nakar so seveda odzivi:
- uuuu to bo pa velko
- a je nevaren?
- odskok dva metra stran in hitra hoja preč :D

Tako da sedaj ponavadi kar vztrajamo pri Kane Korso :D

Lp, Črt



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1077 : 11 Julij 2007, 10:10:14
Glede na to da pasma med Slovenci ni najbolj ne vem kako znana se jim enostavno reče Cane Corso, ime pasme kolikor vem ni prevedeno v slovenščino :)

Aha to je potem kar po domače prevedeno samo C so zamenjali s K, mislim čista traparija, če ni prevedljivo naj ostane ime kakršno je ;)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1078 : 11 Julij 2007, 10:15:18
Pa se izgovarja prav "kane korso"? Ker jaz vedno govorim "kejn korso".  :-[


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1079 : 11 Julij 2007, 10:20:48
Kane korso scythe ;) :D