Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462839

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1140 : 29 Julij 2007, 08:43:35
ninci kako pa to, da ima Brihta že zatezno ovratnico ???

V čem je pa problem??  ??? Saj ni pripeta na zateg :P

Scobert še eno :o Dober si, jaz imam z eno too much dela :D

Satin ne vem z čim je mešana, Rumba je zgleda z borderjem, pa ne vem če nima tudi pri Brihti kakšen border prste vmes ::)

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1141 : 29 Julij 2007, 10:23:22
V čem je pa problem??  ??? Saj ni pripeta na zateg :P
Če ni bila na zateg, zakaj jo pa potem sploh ima? Potem ima lahko tudi normalno najlonsko ali usnjeno ;) :)

lp


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1142 : 29 Julij 2007, 10:23:59
ninci- smisel zatezne je, da se zateguje, kajne !? Če ni bila na zateg, ni potem vseeno če bi imela najlonsko ali usnjeno- obe sta namreč bolj prijazni in do dlake- ki je tako ne ogulita in do mladička na splošno, tudi baje nekaj glede razvoja vretenc in podobno.
Vseeno je pri mladičku bolje, da uporabljamo navadne ovratnice- v naši mali šoli, so zatezne in kovinske pri mladičkih celo prepovedane in morajo nujno imeti najlonsko ali  usnjeno.
Drugače pa, a je to s smrčanjem , pa slinjenjem res takšen joj :D?



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #1143 : 29 Julij 2007, 10:33:40
miško sorry ampak jaz sem vprašanje spregledala :-[ Sem šla zdaj gledat za nazaj. Če je več ali manj vidne beločnice ko glava zraste ti težko povem. Pomoje pa je stanje zelo podobno kot pri mladiču. Toliko kot so vidne sedaj bodo tudi potem. Brihta ima recimo malo povešene veke in bo to pomoje ostalo. Ne vem bomo videli, samo predvidevam.

Na nekem tujem njufi forumu je bila tudi neka podobna debata o povešenih vekah in mnogi so napisali, da imajo mladički dostikrat lahko nekoliko povešene oziroma ohlapne veke, ki pa potem sčasoma izginejo, ko glava zraste in se razširi. Pri corsih je po mojem isto kar se glave tiče.
No, nekateri njufi pa imajo kljub temu še vedno odprte veke tudi, ko odrastejo, čeprav je tudi tukaj to nezaželeno oz. nefunkcionalno, kar se dela v vodi tiče....

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1144 : 29 Julij 2007, 10:44:31
A na tej slikci tudi ni na zateg ???


lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1145 : 29 Julij 2007, 10:49:41
Kot imam jaz v spominu imajo na pasjih razstavah večinoma zatezne ovratnice... na tej sliki pa Brihta trenira razstavno pozo in zraven paše tudi zatezna....  ;)

Če se motim, naj me kdo popravi...



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1146 : 29 Julij 2007, 10:50:52
Kot imam jaz v spominu imajo na pasjih razstavah večinoma zatezne ovratnice... na tej sliki pa Brihta trenira razstavno pozo in zraven paše tudi zatezna....  ;)

Če se motim, naj me kdo popravi...
Kakor vem, se na razstavah uporabljajo tanke razstavne vrvice, ki so tudi iz najlona ali pa iz tankih kovinskih obročkov- vendar zagotovo ne za mladiček. Tule pri v poštev še vedno najlon.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1147 : 29 Julij 2007, 10:53:09
Kakor vem, se na razstavah uporabljajo tanke razstavne vrvice, ki so tudi iz najlona.
Ja na razstavah so res te tanjše ovratnice in ne te kovinske ;)

lp


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #1148 : 29 Julij 2007, 10:54:07
Kakor vem, se na razstavah uporabljajo tanke razstavne vrvice, ki so tudi iz najlona ali pa iz tankih kovinskih obročkov- vendar zagotovo ne za mladiček. Tule pri v poštev še vedno najlon.

Ni pa nujno. Mi smo (kadar smo šli s Hektorjem na razstavo) uporabili navadno usnjeno ovratnico in usnjen povodec. To je stvar vsakega posameznika, kakšno ovratnico bo imel pes na razstavi... in pa tudi doma..

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1149 : 29 Julij 2007, 10:55:09
Kakor vem, se na razstavah uporabljajo tanke razstavne vrvice, ki so tudi iz najlona.

Ja samo si jaz malo težko predstavljam CC-ja na tanki najlonski vrvici... ne vem če bi zdržala en poteg, mogoče se motim in so močne, ampak moje mnenje je, da tista tanka vrvica ne more zadržati močnega psa.

Aska - so tudi kovinske tanjše... so... ;)


Sicer mi pa ni jasno zakaj ste se tolk obesle na to, da ima Brihta zatezno... to je čist Ninina in Črtova stvar...
.... babe babe...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1150 : 29 Julij 2007, 11:00:32
Aska - so tudi kovinske tanjše... so... ;)
Ja res imaš prav so tudi res tudi izredno tanke kovinske, samo take, kot jo ima sedaj Brihta pa jih nimajo ;) Tudi to ob potegu lahko močan pes pretrga ;)

lp


pika*

  • Gost
Odgovori #1151 : 29 Julij 2007, 11:02:48
joj ste napadlo ninci, saj Brihte ne držijo dve ure na zategu, da bi bila že modra v jezik. Mislim, da sta Črt in Nina dovolj pametna in pazita, da se Brihti z zatezno ovratnico kaj ne naredi, vendar tudi mislim, da Brihta pri svoji konstrukciji popolnoma normalno prenaša zatezno ovratnico in vaje razstavljanja (mišice, koža,...) Saj Črt in Nina pazita, da je ne bosta poškodovala. Mislim, da Brihta ne bo nič drugačna, če ima že sedaj zatezno ovratnico (kot sem že rekla, sigurno Nina in Črt to uporabljata s pametjo)
Mislim, da eni včasih malo pretiravajo s tem, da 5 mesečni mladiček ne bi smel imeti že zatezne v določenih primerih in s pametno uporabo in varnostjo ter glede na konstrukcijo samega psa jaz ne bi kar tako obsojala Črta in Nine(Brihta tehta 25kg al koliko že pač ) in mislim, da lahko uporabljaš katerokoli ovratnico (pri taki pasji "dondi") če seveda paziš (da ovratnica ne odrgne dlake, kože, ne naredi kakšne ranice itd.)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #1152 : 29 Julij 2007, 11:06:45
Ja Ninci to kar je Newfka napisala drži... Z oblikovanjem in rastjo glave veke verjetno ne bodo več povešene. Tako da nič ne skrbite! :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1153 : 29 Julij 2007, 11:20:27
Madona ste se vtaknl v to zatezno ::). Pri razstavni pozi jo uporabljamo, ker tako popravimo vrat in potegnemo kožo. Imamo razstavno vrvico z katero si pač trenutno pri njej nimamo kaj pomagat. Ker je pa zelo tanka jo pa ko ji popravljamo vrat bolj davi, kot pa recimo zatezna z katero popravim vrat in jo samo držim za rinko, da koža ostane tam kjer mora. Za lavfanje gor in dol je pa res vseeno ali ima okoli vratu najlonsko ali zatezno ali usnjeno. Pripeta je tako ali tako na člen ovratnice torej, da se ne zateguje, poleg vsega pa je vlečenje itak prepovedano, ne glede na to kakšno ovratnico ima okoli vratu in res ne vidim problema.
Enako je z oprsnico tudi ni priporočljiva pri mladičih, pa smo jo imeli ko smo šli na Hrušico gor ::) v to se pa noben ni vtaknil :P
 
Apollo in newfka hvala, sicer njene veke niso kritične ampak bi pa res lahko bile malenkost manj povešene. Se mi pa tudi zdi, da če je fajn zmatrana ima veke bolj povešene kot če je spočita. A je to možno? Da je povešenost veke povezana z utrujenostjo?

Lp nina





aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1154 : 29 Julij 2007, 11:22:27
pika* ne razumi narobe, samo moje mnenje je, da je Brihta še premlada za tako ovratnico in načeloma nisem več toliko proti tej zatezni. Vem, da ninci kot Črt vesta dovolj o tem in da ravnata kot se njima zdi najbolje za vse svoje pasje zverine. To ni noben napad na njiju, samo zanimalo me je,a je to prepovedano ??? Kaj naredi zatezna pa vem, preizkušeno in te železne Aska ne vidi več, mogoče redkokdaj še, ker ne vleče več tako kot je včasih. Samo posledice so bile več kot očitne :-\

lp


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1155 : 29 Julij 2007, 11:25:31
Okej, ko tole berem se pa že resno vprašam, ali so forumi za točno podrejanje enemu mnenju oz. osebi ali za izmenjavanje mnenj.

Citiraj
joj ste napadlo ninci,
Ne napadam nikogar, vendar mi ni všeč, da se zatezna uporablja že pri mladičku, pa rečete kar hočete.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1156 : 29 Julij 2007, 11:26:20
ninci drugače pa kar pridno vadite za razstavo, prideva z Asko navijat :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1157 : 29 Julij 2007, 11:29:31
pika* ne razumi narobe, samo moje mnenje je, da je Brihta še premlada za tako ovratnico in načeloma nisem več toliko proti tej zatezni. Vem, da ninci kot Črt vesta dovolj o tem in da ravnata kot se njima zdi najbolje za vse svoje pasje zverine. To ni noben napad na njiju, samo zanimalo me je,a je to prepovedano ??? Kaj naredi zatezna pa vem, preizkušeno in te železne Aska ne vidi več, mogoče redkokdaj še, ker ne vleče več tako kot je včasih. Samo posledice so bile več kot očitne :-\


Ne napadam nikogar, vendar mi ni všeč, da se zatezna uporablja že pri mladičku, pa rečete kar hočete.

Res ne vem kater del mojega pisanja vama ni jasen. Imamo eno najlonsko, ki ima eno rinko in ki jo pripneš je na zateg, če pripneš drugo pa ni na zateg, a če bi imela tisto gor bi bilo pa ok? Enako je z tole samo da je ovratnica kovinska, big deal ::)

Pa za na razstave, se pri corsotih v 99% uporabljajo kovinske zatezne ovratnice in ne najlonski štrikci.

Lp nina






Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #1158 : 29 Julij 2007, 11:38:30
Pa saj je vseeno kakšno ovratnico ima Brihta  ::)

Enega  :-* zanjo

lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1159 : 29 Julij 2007, 11:42:56
Se mi pa tudi zdi, da če je fajn zmatrana ima veke bolj povešene kot če je spočita. A je to možno? Da je povešenost veke povezana z utrujenostjo?

Lp nina

Ja Nina je možno. Taj ima tudi kar dosti povešene veke za bernca in opažam, da ko je zmatran ali zaspan, so veke še bolj povešene. Tako, da jaz tudi mislim, da je povešenost vek tudi v povezavi z utrujenostjo. Sicer če kuža ima veke povešene jih pač ima, vendar so še bolj izrazite ob utrujenosti.
Je pa res, da s časoma, ko kužatu glava raste se to malo normalizira, sicer ne 100%, ampak eno malenkost pa.

So pa meni te povešene veke kar simpatične, čeprav je res, da zaradi njih lahko večkrat pride do kakšnega prehlada oči oziroma prej, kot pri psih, ki jih nimajo.


Aja... pa še nekaj glede zatezne... nekje sem zasledila, da je nekdo napisal, da zatezna uniči dlako. To drži, vendar pri psih z daljšo dlako. Pri kratkodlakih psih z dlako, kot jo ima Brihta pa ne. Lahko povem iz lastnih izkušenj, saj ima moj fant nemško dogo in ta nosi zatezno ovratnico, saj se ga tako lažje obvlada in ima dlako okoli vratu lepo in nepoškodovano. Res pa je da jo nosi samo na sprehodih in s pravilno uporabo.  ;)





rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1160 : 29 Julij 2007, 11:58:44
Ko ravno govorite o povešenih vekah: tudi Best jih ima, še posebej se opazi, ko je zmatran. Sodnica na evropski razstavi mi je to omenila kot napako na Bestu, vendar je rekla, da ko bo glava zrastla, bojo izginile tudi rahlo povešene veke.  ;)

Brihta na sprehodu uporablja "normalno" ovratnico  ::) ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1161 : 29 Julij 2007, 14:06:17
Še zadnji odgovor, kratko malo povedano me ne zanima kakšno ovratnico uporablja Brihta na sprehodu, in kakšno ne vem kje. Nisem Nine napadla, ampak sem poleg tega povedala svoje splošno mnenje.
In mislim, da za mladička ni dobra nobena zatezna , čeprav je najlonska- tista se še prekleto težko sprosti nazaj.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1162 : 29 Julij 2007, 14:18:27
Res ne vem kater del mojega pisanja vama ni jasen.
Nejasno je to, da nisem, dobila direktnega odgovora kako, da ima to ovratnico ;)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1163 : 29 Julij 2007, 14:29:33
Ok,zakaj je pa mladič ne zatezne ovratnica jackie?

Naša mrcina ima dolgo dlako,pa je 3 leta imel zatezno...grozno.Čudi me le to,da ima tam normalno dlako ???

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1164 : 29 Julij 2007, 14:34:45
Nejasno je to, da nisem, dobila direktnega odgovora kako, da ima to ovratnico ;)
Citiraj
Pri razstavni pozi jo uporabljamo, ker tako popravimo vrat in potegnemo kožo

Ja a je res tako težko razumet no  ??? Če jo uporabljajo za razstavno pozo, jo pač uporabljajo, saj jo (skoraj) vsi razstavljalci. 

Najbrž imata toliko znanja, da ne bosta šla mladiča zategovat na sprehodu z ovratnico pripeto na zateg, se vama ne zdi?  ::)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1165 : 29 Julij 2007, 14:41:34
Ok,zakaj je pa mladič ne zatezne ovratnica jackie?

Naša mrcina ima dolgo dlako,pa je 3 leta imel zatezno...grozno.Čudi me le to,da ima tam normalno dlako ???
Tegale prvega ne razumem.
Glede drugega pa samo to, ja imaš srečo da je ostala dlaka takšna kot je- veliko psom ki imajo kovinsko zatezno, se dlaka scufa- tudi Kani se je, kratkodlaki se pa lahko - če je dovolj droba kaj hitr ogulijo v predelu ovratnice.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1166 : 29 Julij 2007, 15:07:33
Ninči nisem mislila tak hudo glede odgovora. Napisala sem pa bolj v šali, ampak vseeno hvala za odgovor. Tudi pri tem nisem mislila na Brihto, ampak na Belino.Upam da ne bo zamere. Drugače glede ovratnic pa mislim da samo lastnik psa ve katero je najboljše uporabljat na njegovem psu. Jaz svoji psici Bernki nisem skoraj nikoli dala ovratnice ker imamo veliko ograjeno dvorišče,ker smo doma bolj na deželi ji ko gremo na sprehod tudi bolj redko dam ker ponavadi ne srečama nikogar, edino kadar gre k veterinarju al pa da jo zunaj kopam ji dam gor zatezno, ker drugače bi mi tak pobegnila sploh pri kopanju. Drugače pa mi ima Brihta kot sem že napisala zelo dober profil. Komaj čakam da se punca malo razširi.
Lp.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1167 : 29 Julij 2007, 15:34:59
miško :o nič se bat tudi če bi mislila Brihto, jaz se zavedam napak svojega psa, tako tega da ima preveč povešene veke, velika ušesa ::), pa pod vratom preveč kože, pa da je trenutno nadgrajena pa ... bomo pa videli v kaj se bo razvila in katere od njenih napak se bodo popravile in katere bodo ostale. Sicer pa se samo iz konkretnih primerov lahko naučimo, kaj predpisuje standard, tako da jo vsi brez problema komentirate ;) Z moje strani ni glede tega nobene zamere ;)

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1168 : 29 Julij 2007, 15:42:02
Še tole psu se od kovinske ovratnice dlaka ne scufa in ne oguli ne pri kratkodlakem ne pri dolgodlakem psu če ga ne zategujete ::) Tudi Medo od Črta prejšnji mešanček je imel zatezno enako kot jo ima zdaj Brihta, ki ni bila nikoli pripeta na zateg, bil je mešanc med njufom in goldnom in dlaka ni bila nič ogulena.  ;)

Sicer pa je za ovratnice namenjena druga tema, kjer lahko nadaljujemo tole če želite ;)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1169 : 29 Julij 2007, 16:07:24
Samo na kratko glede na to da imate vsi toliko proti temu da ima Brihta zatezno ovratnico gor, jaz Ninci in Črtu čisto zaupam da vesta kaj počneta. Poleg tega če si je večina vas ogledala vsaj kako razstavo, ste opazili da ima velika večina psov ki se razstavlja zatezne ovratnice (ne glede na to a gre za velike ali majhne pasme, še posebaj je to vidno pri razstavljalcih ki imajo dolgoletne razstavljalske izkušnje) in to pomeni da jih moramo na vse ovratnice navajati že od majhnega. Če pa pogledamo iz vidika varnosti potem bi morali biti psi najmanj do enega leta brez kakršnih koli ovratnic, dokler se njihov skelet ne razvije do konca ;) Pa me ne razumet narobe, jaz nisem noben noben navdušenec nad zateznimi. Sicer pa so vse ovratnice nevarne če jih ne znaš pravilno namestiti in uporabljati, če pa znaš zadevo pravilno uporabljati potem je zelo majhna verjetnost da bi prišlo do negativnih posledic. In ja moj pes je že od malega na oprtnici, pa pravijo da za mladiče ni dobra, je pa tudi res da je moj na njej samo toliko časa kolikor je na sprehodu ali na vrtu, ostalo pa je brez ;), pa kolikor sem na vseh straneh tujih vzrediteljev SH, ki sem jih prečesala dobila informacijo da jo oni priporočajo že od majhnega. Kdo ima zdaj prav in kdo narobe ??? ;)
Sorry Ninc za tole  :-[ Zdaj pa namenimo temo nazaj CC-jem :D

Ninc naj te malo tolaži dejstvo da so CC-ji zelo agilni, pa še mala je komaj otrok polna energije. Rumba je pa najbrž vesela družabnice ki ji lahko konkurira :D