Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463041

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1170 : 29 Julij 2007, 20:50:28
ninci glede zatezne me je zmotilo samo zaradi tega, ker sama si vse tole pisala:
Rosa koliko pa je stara tvoja punca?? Ker do enega leta naj se zatezna naj ne bi uporabljala pa ne zaradi dlake ampak zaradi razvoja. V tej dobi se da psa naučiti poleg na 100 drugih načinov ;)
Neyka pri šolanju psa konkretno za ISP-B, takrat še ni bil B-Bh, je imel NO na levi strani popolnoma scufano dlako samo od treningov. Tako da pri resnem šolanju psa, in ne samo pri taki navadni rabi, se dlaka pri zatezni ovratnici zelo scufa.
In odgovora še vedno nisem dobila konkretnega in ga ko kaže tud ne bom ;). Več pa v temah ovratnice ;) :)

Sedaj pa res temo prepustiti nazaj CC-jem ;D

lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1171 : 29 Julij 2007, 20:55:48
Boh, pomagej, no, pa sej je napisala, da ni nikoli pripeta na zateg  ::) ::)  Eni pa znate iz muhe naredit slona  ::) ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1172 : 29 Julij 2007, 21:06:12
Aska lahko bi šla še enkrat brat za nazaj recimo. Psa se ne pripenja na zateg, se ne uporablja kot zatezna, ampak kot navadna ovratnica. Če jo ima pa pes okoli vratu je pa drugo a ne :P
Za na sprehod kjer je pa pripeta tudi na štriku ima pa takole ( a bo v redu, al moramo zamenjat? Al moram obrazložit zakaj ima rdečo in ne modre recimo?).

Pa da bo jasno za šolanje ne uporabljamo ne zatezne ne najlonske ne bodečke, ne usnjene ampak je največkrat kar popolnoma brez :P A boste zdaj zadovoljni al še narišem mogoče?

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1173 : 29 Julij 2007, 21:14:59
Za tiste, ki bi se pa radi o pasmi nekaj naučil pa ocena Brihte, ki jo je podala o njej Denise lastnica Faunota:

The first think I can notice (if I am not wrong) is that she is big. I can see for the moment a very nice costruction for the age with good angulation, nice top line, excellent neck and very good bones. I think for the rest is very complicate give a judgement for me cause I find she is very similar to the mother in the type. Also the ears for me is a problem cause these don't help me to see the real volume and proportions of the head. The muzzle in fact it looks a little bit long until now but if she do like my bloodline she will change a lot in the right way, istead the muzzle and the lips looks very wide, the nose seems to be large and this is for me, for a pup a positive thing cause at the end (with the muscles ans the skin)at least she will have a good frontal face. What is strange for me now is the expression, the eyes looks like they are a little bit open so this give to the dog a strange expression. The chest is very wide for the age but not enough large eaven if for !
 sure she will do this later (now she is really too joung!!!). The legs are good developping and don't worry if they are very high, this is a good thing cause it means she must to have still a lot to grow.
Please don't be in a hurry with her she need a lot of time (like my dogs, I hope)  ;D  ;D


Takole njene napake in dobre stvari, zdaj pa tisti, ki vas zanima nazaj gledat njene fotke v razstavni pozi in prebirat zraven oceno, da boste lahko videli kaj je ok in kaj ne.

Lp nina



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1174 : 29 Julij 2007, 21:19:12
Babe, babe,... A se mi zdi da iz muhe delate slona?  :D

Sploh pa ni nujno da zatezna ovratnica pomeni močno zategovanje in mučenje psa.  ::)

Tudi sama sem imela na začetku za Živo kovinsko zatezno, zato da je imela na njej značko. Pripeta pa nanjo ni bila skoraj nikoli.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1175 : 29 Julij 2007, 22:14:56
Ninc kot vidim je ocena kar lepa in da mala že kaže lep razstavni potencial :D Sicer pa že komaj čakamo da navijamo za vas v Trbovljah :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1176 : 29 Julij 2007, 22:45:27
Ninc kot vidim je ocena kar lepa in da mala že kaže lep razstavni potencial :D Sicer pa že komaj čakamo da navijamo za vas v Trbovljah :D

Satin bomo videli ::)

Fotke od današnjega norenja pri Rinchy:







Več v albumu od Rinchy in Mojem

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1177 : 29 Julij 2007, 22:57:19
Trenutno kaže super, mi pa sržimo pesti da bi tako tudi ostalo, sicer pa hvala bogu vsi vemo da popolnih stvari ni ;), itak pa je najbolj važno da je mala zdrava, se lepo razvija, da vpija znanje in da jo kar razganja od zdravja in energičnosti :D, ma moramo mal naokol vašega konca prit da znova to pošastko premečkamo (sewveda enako velja tudi za Smarta in Rumbo). sicer pa že nekaj časa delamo plane za obisk Preddvora in njegovega znamenitega drevoreda.

Ninc te je Črt že nesel čez? Sicer zaenkrat to počnejo samo mladoporočenci ampak za vsak slučaj :D ;) Sicer ste pa drugače vabljeni tudi na naš konec ;)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1178 : 29 Julij 2007, 22:58:26
Nina, hvala za pojasnilo glede oči.

Kar se pa razstav in zateznih tiče so pa po mojem mnenju kovinske ovratnice veliko bolj humane od tankih najlonskih.

Je pa super, da je Brihta hiperaktivka, ker vem da mislita z njo delati. Z malo sreče bo taka tudi ostala  :) Bi morala vedeti, glede na to, da imam enega takega hiperaktivca doma. Problem je edino v vročini, ker bi se zlahka preforsiral do kakšnega toplotnega udara. Ampak dokler so mladiči sploh ni problema, jih še vročina ne zdela.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1179 : 29 Julij 2007, 23:02:52
Urška ni za kej. Ti ki si bolj iz IPO vod, kaj praviš na tole: http://zvdog.ru/forum/viewtopic.php?t=26  :o

Ninc te je Črt že nesel čez? Sicer zaenkrat to počnejo samo mladoporočenci ampak za vsak slučaj :D ;) Sicer ste pa drugače vabljeni tudi na naš konec ;)

A mislš, da me lahko nese :o ::)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1180 : 29 Julij 2007, 23:27:02
Mislim da sicer ni točno definirano kdo bi koga moral nesti, tako da če se bojiš da bi te med potjo Črt zgubil, lahko spremenita protokol pa ti neseš njega :P ;) :D


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1181 : 29 Julij 2007, 23:49:58

Kar se pa razstav in zateznih tiče so pa po mojem mnenju kovinske ovratnice veliko bolj humane od tankih najlonskih.


Se strinjam - ker so širše in se pes lahko lepo "nasloni" nanjo (pri razstavljanju). Pri tankih je pač potrebno malo pazit da psa ne daviš (moj je še živ pa ima že precej časa tanko zatezno ki večinoma ni pripeta na zateg oz. sploh ni pripet, samo gor jo ima daa ga lahko primem) etc... Velja če spet ne govorimo o razstavnih kovinskih ovratncah, ki so pa podoben strup kot pa tanke najlonske  ::)

Glede moči tankih najlonskih ovratnic - odvisno kakšno kupiš. Meni cca 65kg pes moje še ni strgal, se pa že na otip čuti da je "polna" in močna. Recimo v Mr. Petu sem tudi gledal ene imajo pa prazno v središču in tistih pogledat ne smeš in se strgajo.

ok zdaj pa bejžmo od ovratnic  ;D in vrnimo temo CCjem

Ninci ocena od tamle je super glede na starost in glede na to, da je bila najverjetneje pisana po slikah.  :) Upam, da se bo razvila v krasno corsico s pravo postavo in tako krasno glavo kot jo ima zdaj  :-*

Gledala sem pa tudi kombinacijo, ki jo bo parila Brihtina vzrediteljica. Samec mi je ful lep samo oči me motijo  ::) bolj sem se v psico vtaknla oz. si jo ogledala...pa ima v primerjavi z Brihto ful kratka ušesa - standard ušes sicer ne omenja (ali jih že?) ampak a pričakuješ da bodo Brihtine tudi tako kratke ali bo bolj Dumbasta in ali so bolj zaželjena kratka ušesa ali dolga?

Večina ljudi bi corsom na pogled verjetno pripisala tole kot stalno prakso  ;D
http://www.dog.ru/graphics/001/316660_.jpg

Meni je pa zelo všeč tale
http://photofile.ru/photo/zvdog/2587692/large/48795780.jpg

ki prav kaže povezanost med psom in lastnico  :-* pa po drugi strani tudi nežnega psa v mogočnem telesu  :) Ful nor delovni pes :P

Povezave do slik iz foruma http://zvdog.ru/forum/viewtopic.php?t=26

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1182 : 30 Julij 2007, 09:02:34
Citiraj
Gledala sem pa tudi kombinacijo, ki jo bo parila Brihtina vzrediteljica. Samec mi je ful lep samo oči me motijo  Roll Eyes bolj sem se v psico vtaknla oz. si jo ogledala...pa ima v primerjavi z Brihto ful kratka ušesa - standard ušes sicer ne omenja (ali jih že?) ampak a pričakuješ da bodo Brihtine tudi tako kratke ali bo bolj Dumbasta in ali so bolj zaželjena kratka ušesa ali dolga?

Brihtina ušesa so že na corso forumu sprožila pravo debato, ker je ena vzrediteljica rekla, da so predolga ona bolj preferira kratka, taka kot jih ima Bounty recimo, drugi pravijo da je boljše da so daljša ker so težja in potem tudi lepše stojijo se ne dvigujejo (ampak spet ne predolga!). To pa ni nujno res, lahko se začnejo postavljati tudi dolga in težka ušesa, kar potem zgleda še bolj smešno kot če se postavljajo kratka.
Na strani kinološke zveze Italije najdemo tole:
Of medium size in relation to the volume of the head and to the size of the dog; covered with short hair, of triangular shape, with rather pointed apex and thick cartilage, in a high position, much above the zygomatic arch, with a wide bottom, hanging, they stick to the cheeks without coming down to the throat. Quite outstretched and slightly protruding at the joint, they become semi-erect when the dog is watchful. They usually get amputated in a equilateral-triangular shape.

Njena te "predpisane" linije ne presežejo tako da so zaenkrat ok. Zrasla najbrž ne bodo več (upam :D) da bodo prav veliko manjša pa tudi ne pričakujem. Je pa res, da ko bo pridobila na širini in velikosti glave najbrž ne bodo več tako "opazna".

Kar se pa tiče kombinacije Trionfo in Bounty Corine še ni 100% ima ogledana še dva druga samca in je zdaj v dilemi kako se odločit. Ampak v vsakem primeru bo pomoje odločitev dobra.
Satin: nekaj je pa tudi že rezervacij tako da če ciljaš na kaj takega jo kar kontaktiraj ;) Jaz sem jo eno leto prej in se mi ni niti sanjalo, če bom corsota sploh lahko imela do takrat ko bodo mladiči ;D pa se je potem prav lepo izšlo ;)

Neyka: meni je pa tale fotka huda :D :D http://photofile.ru/photo/zvdog/2587827/large/48802741.jpg



Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1183 : 30 Julij 2007, 09:12:56
Mislim oz. bolj predvidevam da je do take konfuzije z ušesi prišlo zaradi tega ker so bili do zdaj CC-ji kupirani in ni nihče v bistvu razmišljal o tem kako bo ko bo kupiranje 1x prepovedano.
Meni osebno je Brihta z njenimi pluto ušeski ful simpatiko in ji pristajajo, je pa tudi res kot si napisala Ninc da z rastjo oz. oblikovanjem glave bodo ta potem prišla čisto drugače do izraza kot zdaj v dobi odraščanja ;)

Ja sej sem mislila Corine v kratkem kontaktirat da me da na listo interesentov, ne še čisto rezervacij ampak toliko da ve da je še ena iz Slovenije ki ji je njen način vzreje blizu. Ne upam se še rečt za rezervacijo, na žalost imam trenutno velike frke (še posebaj z zdravjem) in bom pustila da plani ostanejo plani, ne bi rada poleg same sebe zavedla tudi Corine, ni fer do nje.
Sem jo pa mislila že itak kontakirat že zaradi tega da se malo spoznave, pa da vidive če se sploh ujameva ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1184 : 30 Julij 2007, 09:29:25
Satin mi ti želimo veeeeeeeeeeeeeeeeliko zdravja, vse ostalo bo potem že prišlo.

Zadnjič sem omenila, da se je Brihti med prsti naredila ena bulca, smo mazali meni se zdi da stanje ni pretirano boljše :( Če bo vse po sreči gremo danes nazaj, da povejo kaj in kako... zadeva izgleda precej grdo (bom dala kar link, da vam ni treba gledat če nimate dobrega želodca :P):
http://ninci.moj-album.com/slike/27496/SILjnm7AdxXnq7G5.v.jpg

Izgleda malenkost bolje, ker nosi satelit in si ne more zlizat ampak da bi šlo pa kaj nazaj pa se mi ne zdi :(
Tineke je mnenja da gre za kožni tumorček: http://www.vet.uga.edu/VPP/CLERK/woods/index.php to je omenil tudi že dr. Burja... da je ena izmed opcij, baje nenevarna zadeva, ki se jo mora kirurško odstranit  :'(

Lp nina





Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1185 : 30 Julij 2007, 09:42:17
Hvala, tudi mi vam želimo veliko zdravja in držimo pesti da tale zadevca ni nič hujšega. Kaj pa da bi se ji vrasla dlaka ali pa da bi se ji kakšno travnato seme not zapičilo?

Ma v glavnem držimo pesti da se vse srečno izteče ;), tole je pa za malo hiperaktivno bolnico od ene ne toliko hiperaktivne bolnice :-* :-* :-* :-*


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1186 : 30 Julij 2007, 09:47:41
Hmmm glede velikosti uhljev....
Theba je bila recimo pri 4 - 5 mesecih kot kakšen koker. Prav ogromna so bila v primerjavi z glavo, zdaj se mi zdijo pa normalna. Je možno, da jih bo Brihta dorasla?
lp
T.

8)


Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT

bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #1188 : 30 Julij 2007, 09:58:15
Glede vek: po naših izkušnjah se malo bolj odprte veke s starostjo popravijo. Če pa so veke izjemno odprte, pa se pomojem popolnoma popraviti ne morejo.

Scobert, kakšen smisel ima dajati na forum take čudne fotke. Daj objavi kakšno normalno fotko iz normalnega kota in ne od preblizu, da bomo te končno videli, kakšno lepotičko imaš doma...



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1189 : 30 Julij 2007, 11:42:54
    Ojla!

   Z ovratnicami ste maksimalno zatezile.... tudi mi jih uporabljamo ze pri mladicih...seveda ne pri vseh, ampak nekateri jih pa potrebujejo. Smo imeli mladica, ki je pri 5 mesecih tako vlekel svojega gospodarja, da je bilo ze malo nevarno. Ko se je on odlocil nekam it, ga nobena stvar ni zadrzala- edino zatezna ovratnica. Tudi dlake ne unici taka ovratnice. Pa tudi ce bi jo- ne vem, a je boljse, da gresta pes in lastnik oba skupaj pod avto- al to, da je psu pocuka mal dlake stran.  Vas vcasih res ne razumem cist dobro !!! Kar se pa tice uporabe zatezne za vadbo ring dresure : ze mladica je fajn dajat na tako ovratnico, kakrsno bo imel kasneje ko bo velik.  Ce ovratnice menjamo- potem pes sam ve- ena je za norenja, druga za resno delo.

   Ninci- oci, usesa, koza pod vratom in pa hrbet se bodo se zelo spremenili. Poglej Leona...on je imel zelo velika, dolga usesa, ko je bil mali. Ce ga pa zdaj pogledas, so pa njegova usesa precej majhna, skoraj prekratka. Enako oci- eni imajo ful odprte oci- ko pa glava zraste in se oblikuje je pa cist druga situacija in pri nekaterih pridejo cist prevec zaprte oci.
  Tista stvar na nogi...sem pogledala sliko, pa nisem cist ziher...a je isto kot smo imeli mi. Pri nasi Lisi, Doni...so se naredile podobne stvari. Ce je zadeva kot nekaksen cist tocen krog, je stalno zivo rdec, kot bila na njen vedno sokrvica in malo izbocen ????  Potem to cez kaksen mesec- dva samo izgine.  Bi prosila kaksno bolj tocno sliko- ali pa ce pridete mimo, pa lahko pogledam.

   Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1190 : 30 Julij 2007, 12:11:41
Bi slikala pa je zmanjkal baterij in nimam polnilca :-\
To je kar fajn izbočeno... takole izgleda ko ima tačko normalno:
http://ninci.moj-album.com/slike/27496/G_vgZjABwGaBO3vb.v.jpg

V sredini je stalno malo vlažno okolica se je deloma osušila, predel je brez dlak, premera cca. 1,5cm,  in izbočen cca. 1cm in je spremenil barvo torej ni več tako živo rdeč ampak tak bled. Mažemo že en teden z Betrionom razen spremembe v barvi ni razlike, ampak še to pripisujem temu da ni več takega vnetja, ker si je prej stalno lizala in je bilo fajn vlažno, zdaj ko se je pa delno osušilo pa se je spremenila tudi barva bulce.

Ena teorija je bila, da je na nekaj stopila se napičila potem fajn zlizala in je zadeva taka kot je, potem smo tako kot Satin pomislili na travo ampak to baje ni....  :-\

Lp nina






jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #1191 : 30 Julij 2007, 14:00:06
OJ
Se opravicujem da takole uletavam ampak vam morem neki povedat!

Ja, sem nov na tem forumu, in ze nekaj dni prebiram tole debato o cc-jih, ki so me totalno impresionirali z njihovim karakternim  znacajem, vizualnostjo in se kaj... :o

Me pa zanima ce ima kdo na "lagarju" ksno psarno al pa kontakt iz slo (tujine), kjer v kratkem pricakujejo leglo?!

Hvala za odgovor

lp jurij

 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1192 : 30 Julij 2007, 14:10:56
Legla so je pa odvisno kaj hočeš od psa in kakšen tip corsota ti je všeč.  ;)

Amico della gente
Sforza
Chiaro E tondo
Pa že večkrat omenjeni Amico del Petto. Kaj bo sigurno v Corso of Bajer in
Porta dell Inferno. Odvisno tudi kako daleč si pripravljen po psa it, koliko denarja si pripravljenj zanj dat. Kakšno leglo bo sigurno imela Tanzarella ona jih ima kar redno pa Porta di pinta...


Lp nina



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #1193 : 30 Julij 2007, 14:16:16
Scobert, kakšen smisel ima dajati na forum take čudne fotke. Daj objavi kakšno normalno fotko iz normalnega kota in ne od preblizu, da bomo te končno videli, kakšno lepotičko imaš doma...

Namjerno stavljam ovakve slike na forum jer ne želim da mi svatko kinološki procjenjuje pse. Smatram da bi po forumoma trebale biti više onako "simpatične" sličice, a kinološko procjenjivanje ostavljam za sebe (ja sam kinološki sudac), i kinološkim sucima na izložbama.  ;D


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #1194 : 30 Julij 2007, 15:02:13
Nina hvala za odgovor in linke!

Všeč so mi corsoti s kopiranim repkom in ušesi...vendar se tudi tvojega lepotca nebi branil ;)

Sem pa zasledil kar nekaj člankov o nekih kopijah "mutacijah" CC-jev, pri katerih se napake oz. razlike pokažejo šele ko odrastejo..nebi rad dobil kuža kateri bo čez eno leto vse drugo samo CC ne!

Izredno so mi lepi črni ali pa t.i. plutonasti (upam da sem pravilno napisal)!

Mogoče veš kakšne so kaj cene pri nas in sosedih za CC- z rodovnikom!

lp jurij




bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #1195 : 30 Julij 2007, 15:17:09
Namjerno stavljam ovakve slike na forum jer ne želim da mi svatko kinološki procjenjuje pse. Smatram da bi po forumoma trebale biti više onako "simpatične" sličice, a kinološko procjenjivanje ostavljam za sebe (ja sam kinološki sudac), i kinološkim sucima na izložbama.  ;D

OK, razumem, čeprav ne delim mnenja s tabo. Se pa strinjam s tabo, da bi na forumu lahko bilo več simpatičnih slik CC-jev. Ampak te tvoje fotke pa (vsaj zame) niso nič simpatične, pač pa zaradi fotkanja od preblizu samo popačijo celo glavo tvoje psičke in na teh fotkah pa res sploh več ne zgleda kot CC... Daj raje kakšne fotke, ko se psička igra kje ali pa naredi kakšno smešno faco ali kaj drugega simpatičnega... Ne verjamem, da kdorkoli prihaja na forum, da bi videl te popačene fotke tvoje psice... Pa brez zamere.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1196 : 30 Julij 2007, 15:30:18
Cene se v tujini gibljejo nekje od 800 Eur navzgor odvisno kakšnega psa hočes, pet kvaliti ali psa z razstavnim potencialom, cena razstavnega psa se giblje od 1000 EUR navzgor, pet kvaliti pa se da dobiti tudi malo ceneje.

Za evropske psarne kolikor sem zasledila v pogodbo ob nakupu pet kvaliti psa dodajo klavzulo da s se s tem psom ne razstavlja in ne vzreja, nekateri pa dodajo tudi obvezno sterilizacijo ali kastracijo ob določeni starosti. Kako je glede tega pri naših sosedih ne vem.

Če želiš CC-ja ga vzemi s papirji,  internetnih straneh so lepo vidni psi in njihovi rodovniki, s podatki ki jih dobiš iz rodovnikov si lahko ogledaš tudi prednike teh psov, tako boš potem še najbolj prepričan da boš dobil tisto kar želiš ;)

Nina lahko me popraviš če sem se kaj zmotila ali dopolniš če sem kaj pozabila ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1197 : 30 Julij 2007, 18:16:00
Nina hvala za odgovor in linke!

Všeč so mi corsoti s kopiranim repkom in ušesi...vendar se tudi tvojega lepotca nebi branil ;)

Sem pa zasledil kar nekaj člankov o nekih kopijah "mutacijah" CC-jev, pri katerih se napake oz. razlike pokažejo šele ko odrastejo..nebi rad dobil kuža kateri bo čez eno leto vse drugo samo CC ne!

Izredno so mi lepi črni ali pa t.i. plutonasti (upam da sem pravilno napisal)!

Mogoče veš kakšne so kaj cene pri nas in sosedih za CC- z rodovnikom!

Najprej predlagam, da si kakšnega predstavnika pasme ogledaš v živo. Konec avgusta je v Trbovljah razstava, kjer bo sigurno priložnost, da si poleg moje ogledaš še kakšnega drugega. Lani mislim da so bili celo trije. 

Glede barve... a z plutonastim misliš takega:
http://www.tanzarella.it/fotocani/simonn1.jpg ??

Cene so od 800€ dalje. Glede tipičnih in netipičnih predstavnikov pasme... če boš hitel z nakupom je veliko večja verjetnost, da boš kupil mačka v žaklju. Najprej preglej nekaj spletnih strani, še enkrat razmisli če je to pes zate, če imaš dovolj časa in si pravega karakterja, potem pa začni iskat mladiča in kontaktirat vzreditelje za bodoča legla.

No naš Brihtek gre v petek pod nož :'( Res je to kar je rekla Tineke oz. najbrž Slavi misli isto, ker če ne bi bilo na zanjo tako motečem mestu bi pustili kakšen mesec pri miru ker naj bi zadeva sama izginila. Ker pa ima ona potem to krvavo ko nori, ker jo moti si liže itd. je padla odločitev da jo kirurško odstranimo.  :(

Lp nina







TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1198 : 30 Julij 2007, 18:29:39
Oj!
Bogi Brihtek  :'( Upam, da bo vse OK.   :) Bomo v petek držali pesti in pestke!
Lp,Tjaša



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #1199 : 31 Julij 2007, 10:04:55
Ne verjamem, da kdorkoli prihaja na forum, da bi videl te popačene fotke tvoje psice... Pa brez zamere.

Imaš pravo vjerovati što god hoćeš.... ;D