Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463010

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1200 : 31 Julij 2007, 22:52:04
Urška ni za kej. Ti ki si bolj iz IPO vod, kaj praviš na tole: http://zvdog.ru/forum/viewtopic.php?t=26  :o

Nina, sploh ne vem kako bi to disciplino poimenovala, ker IPO ni, niti mi ne deluje pravi ring, ampak neka bolj prirejena različica z manj poslušnosti.

Se mi po pravici povedano ne dopade preveč, ker ugrizi niso polni, lažje pa bi se odločila, če bi videla kakšen posnetek (samo sploh ne vem pod kaj naj iščem). Zanima me koliko je med tem poslušnosti, ali pes spušča na povelje, kakko potekajo napadi, koliko je obremenitev itd., to pa se iz fotk žal ne da razbrati.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1201 : 01 Avgust 2007, 08:50:25
Temu se baje reče Russian ring ???  ::) Predvidevam, da gre za več markerjev naenkrat ... en video http://www.kssp.ru/video/rr08065.mpg ... kjer psica sicer ni delala dobro ampak mogoče boš iz tega videla za kaj gre.

Lp nina







Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1202 : 01 Avgust 2007, 08:58:57
Mene pa nekaj zanima, namreč velikokrat sem že slišala, da psi lahko postanejo agresivni ob teh "tečajih obrambe" (ne vem kako bi se izrazila pravilno :-[), pa me zanima ali to res drži ali ne... verjetno je veliko v karakterju samega psa in v vodnikovi avtoriteti? Kaj pa vi menite?



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #1203 : 01 Avgust 2007, 09:09:21
no jest sm ze neki zvohal :o

V Novem Sadu je leglo CC, oče iz Antico Cerberus iz Italije, mama je psička iz psarne Tanzzarella iz Italije (točnih imen še nevem), videl pa jih je tudi mednarodni kinološki sodnik in velik specialsit za molose(imena nebi navajal), tudi sam je imel, in mislim da celo vzrejal cane corso! Povedal pa je da je leglo zelo perspektivno, saj jih je videl tudi sam!

Kaj pa mislite o psarnah iz Italije ala de la porte, tanzarella, pinta...


p.s. Tanja, če slučajno tole bereš upam da nebo zamere!!


lp jure




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1204 : 01 Avgust 2007, 09:16:14
Ninc za tistole bom probala fotra nahecat da mi malo prevede (govori tekoče rusko) pa da vidimo za kj točno se gre pri Russian ring ;)

Taj sicer čisto osebno mnenje, da pri nekaterih pasmah obrambo ni pametno delati, da pa bi prav zaradi samega tečaja obrambe postali agresivni pa mislim da ne, sem videla od Urške Paxa na razstavi v Celju pa je pravi cuker, on je gledal svojo Urško ko boginjo vse ostalo je zanj izginilo ;), pa poznam tudi nekaj drugih psov ki so trenirali ali pa še trenirajo obrambo, pa noben od njih ni agresiven. Tu je veliko pomembno od same predispozicije psa, karakterja in pa dela vodnika (ter seveda tudi vodnikove psihične stabilnosti). saj pri samem tečaju obrambe ne gre zato da bi potencirali agresivnost, temveč zato da se izpili znanje pridobljeno na predhodnih izpitih, učenja obrambe. Ma to ti bo bolje razložila Urška ;)
Kolega ima NO ki ga je odkupil do SV ker je bil pesjan premalo eksploziven za njihove zahteve, pesjan je prava maza mogoče edino da je bolj pozoren na okolico kot njegova druga psička (ravno tako NO), drugače pa se pesjan razume tako s samci kot samicami.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1205 : 01 Avgust 2007, 09:24:06
Satin hvala za odgovor... :) saj se mi je zdelo, da "tečaj obrambe" ne naredi psa agresivnega.... vsaj ni glavni vzrok, če se agresivnost že pojavi...
Je pa zanimivo, da sem to terorijo slišala že velikokrat... "tečaj obrambe naredi psa agresivnega" ...  ::) ... verjetno, da res, v primerih, ko se napačen človek z napačnim psom ali pa tudi niti ne z napačnim psom, spravi v nekaj čemur ne bo kos.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1206 : 01 Avgust 2007, 10:06:00
Pes, ki dela obrambo je agresiven če ni narejen kot je treba. Drugače pa ima corso obrambo v krvi, za to naj bi se CAL teste delalo brez treninga ker gre za preizkus naravnih zasnov.

Jurij če mene vprašaš si pri vsem skupaj prehiter. Ti bi najraje corsota imel že prejšnji teden preden si za pasmo sploh slišal.  ::)
Preberi celo temo pa boš dobil odgovore tudi na vprašanja o Tanzarelli (smo jo obdelali že 3x se mi zdi).

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1207 : 01 Avgust 2007, 10:20:05
Nina a si mogoče zasledila da se da kake knjige o CC-jih pri nas dobit, namreč sem na CC forumu najdla par naslovov, pa priznam da še nisem imela časa po knjigarnah stikat :-[ ;)  No sej drugače bom pa en razlog več mela da se kam v tujino odpravim, med tem ko bodo drugi dam hodili s spominki, bom jaz dam prišla še s enim kupom domačega branja :o :D

Upam da niso mission imposible tako kot knjige za SH-je ::) >:(

Sej vem da je najbrž že napisano ampak kako je zdej z ugrizom ko so sprejeti pod okrilje FCI, kolikor sem iz standarda razbrala škarjat ugriz naj ne bi bil dovoljen, temveč z rahlim predugrizom (ok popravi me Nina če sem se zmotla, sem na hitro preletela), glede na to da so se nedolgo nazaj še dajali glede kak ugriz je pravi?

Nina ta test potem zgleda mogoče podobno kot pri filah? Sej vem mučim te ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1208 : 01 Avgust 2007, 10:34:40
Pri nas se ti po knjigarnah sploh ne splača hodit, ker je mission imposible, dobit kaj o corsotih. Naroči si iz tujine. Drugače je pa tudi Scobert baje nekaj spisal.

Glede ugriza je res, škarjast ugriz po FCI standardu spada med hude napake. Pravilna je rahla predgrizavost do 0,5cm. Pa zoboje mora biti popolno, torej ni dovoljeno kot pri nekaterih pasmah, da kakšen zob manjka.


Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1209 : 01 Avgust 2007, 21:16:54
Nina to je samo en quick prevod bolj razlaga tistega kar je bilo napisanega za Russian ring, oče sicer za tole še ni čul, navkljub dolgoletnemu bivanju v Rusiji, samo tekmovanje naj bi potekalo v več etapah, v prvi naj bi pes opravil samo z enim napadalcem (alias markerjem) v nasklednjih etapah se dodaja marker, ker je bilo bolj na hitro nisva točno pogledala koliko etap je, kolikor sem potem iz vsega skupaj povzela neki skupaj naj bi šlo za to da bi en sam pesjan obvladal in odgnal več napadalcev. Nažalost je to vse, zakaj več bi morala imeti kaj bolj natančnega. ;)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1210 : 02 Avgust 2007, 22:22:42
Zanimiva disciplina, težko rečem kako dobro dela posamezen pes, ker ne vem kakšni so kriteriji za ocenjevanje. Mora biti pa zahtevno izšolati psa, da je pozoren na vodnika in več markerjev hkkrati.

Tai, psi ki delajo obrambo niso agresivni, agresivni psi nimajo na obrambi kaj početi in načeloma se jih niti ne sme šolati obrambe. Za obrambo potrebuješ notranje trdnega, psihično stabilnega in dovolj samozavestnega psa z zadostnim nagonom plena in toliko obrambnega nagona, kolikor ga potrebuje za prenašanje pritiskov markerja.
Kakšen bo pes je torej odvisno najprej od naravnih zasnov, potem pa od kvalitetnega markerja - inštruktorja, nenazadnje pa še od vodnika (kar se tiče poslušnosti med obrambo). Ni rečeno, da bodo napačno šolani psi agresivni, pravzaprav je takih verjetno izjemno malo. Na pol narejeni psi znajo biti predvsem moteči in nevarni za okolico z vidika, da si lahko kakšno zadevo narobe interpretirajo, izšolani pa niso do te mere, da bi jih lahko med reakcijo ustavili v njihovem početju (recimo da tekača zamenjajo za bežečega markerja, vodnik pa ga ne more odpoklicati).

Zato je po mojem mnenju šolanje obrambe zadeva, ki ne dopušča polovičarstva, ampak je potrebno začeto delo dokončati.

Nina, kako se pa CAL test izvaja?


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1211 : 02 Avgust 2007, 22:25:22
Urška - hvala za obrazložitev... :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1212 : 03 Avgust 2007, 09:49:38
Nekaj o CAL testu je tule: http://canecorsoworkingclub.com/Cal.html


Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1213 : 03 Avgust 2007, 11:56:39
Ninc bratec od Brihte je pa hud  :D, pa Biker in Bambam sta mi tudi dobra. priznam pa da mi mama od Brihte Benga vizuelno bolj potegne kot babica Bony. Mi je pa ful všeč stran od Corine, sam še nizozemščine se moram minimalno naučit :o :D

Sem tudi mal Irene iz Izralea prečekirala in mala blueprintovka mi je ful všeč(ok ni več mala ;)), pa una ta druga psička - imena se ne spomnim je pa iz psarne porta di pinta (upam sam da nisem narobe napisala)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1214 : 03 Avgust 2007, 12:05:04
Pretty PDP je mama Demos Blueprint ;) Dela pa ona z obema reševanje, poleg tega pa vzreja vsaj meni krasne nemške ovčarje delavne linije seveda ;)
Ubistvu je ona Pretty kupila kar v paketu z Demos, ker jo je prej imel v lasti Eddie, potem pa je ona odkupila mamo in hči. Zadnje leglo od Pretty pa je cca. en mesec starejše od Brihte.
Za vse ostale link do njene spletne strani: http://www.gididog.com/hermon/

Ninc bratec od Brihte je pa hud  :D, pa Biker in Bambam sta mi tudi dobra. priznam pa da mi mama od Brihte Benga vizuelno bolj potegne kot babica Bony. Mi je pa ful všeč stran od Corine, sam še nizozemščine se moram minimalno naučit :o :D

Bounty :P Kater bratec? A dumbo Agapito?  :D On je pa res še malenkost bolj dumbast kot Briht.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1215 : 03 Avgust 2007, 12:17:13
Sej vem da bom brcnila spet nekam.... :P :D ampak mislila sem Bufera ;) Ej pa še k sem pisala sem si v mislih govorlila Bounty, ne vem kako za vraga je potem prišla Bony ::) :-[ (še dobro da mi lasje malona blond vlečejo , pa se lahko na to izgovorim :P :D)

Ampak ta najboljše fotke vajine pupike pa ne polažeš tukaj ;) :D, sem se na Corinih straneh ob njih slinila :D ;)

Kolikor sem videla na njeni strani slike mislim da delajo tudi obrambo, je slika CC-ja ki je zagrizel v markerjev rokav, so pa tudi meni njeni NO dobri, samo malce prečrni za moj okus :D Sicer kolikor sem prebrala se tudi ukvarjajo s treniranje psov, je mela ful naštetih tistih programov



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1216 : 03 Avgust 2007, 12:31:07
Koliko pa je Agapito star? Madoniš  ma že zdaj vratino :o, sem šele pol k sem še 1x prečekirala Corinino stran skapirala da gre za Diesla :D :-[ Ja ja ni slab ..... :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1217 : 03 Avgust 2007, 17:04:03
 :D :D Tebe je pa res tole čist zmedl, da je zdej še mene.

Agapito = Diezel - samček ( po nizozemsko reu  :P )
Auguste = Guste - samička ( po  nizozemsko teef  :P)
Bright Star = Brihta - samička
Bufera = Bufera - samička
Zicco = Bruce - samček
Tycha = Tycha - samička
Capone = Spike - samček

Vse eno in isto leglo, torej bratci in sestrice Brihte, prva imena so rodovniška, druga so klicna. Oni nimajo pravila vsa rodovniška imena na isto črko, za to je lahko vsak sam izbral rodovniško ime 8) Nekateri  vzreditelji pa se kljub temu odločijo, da bodo imena na določeno črko, da imajo pač pregled nad legli.

No mi smo iz operacije, vse je ok, mala spi ona bi že skakala in letala okoli >:(. Ker je bila ravno pod narkozo smo še preventivno slikali kolke, čeprav tega prej nismo imeli v planu... ampak ker je že tko naneslo pa da zdaj bolj mirno spimo je vse brez problemov. Čeprav je še tako mlada da se vse še lahko razvije tudi slabo....


Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1218 : 03 Avgust 2007, 22:05:26
Hvala za tole razjasnitev ;) ampak mali že zdaj tak vrat uhaa, me pa na nekaterih slikicah s tisto razmišljaočo pozo ful na Brihto spominja :D Pa še v sorodu sta madoniš sem res blond :o :D ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1219 : 03 Avgust 2007, 22:31:48
Evo nov video našga Brihtka (po vzoru Azu in Wi, čeprav mi nimamo časa in idej za toliko trikcev ::) in delamo bolj na klasiki pa se samo vmes malo poigramo z kakšno "neumnostjo").
http://www.youtube.com/watch?v=11FTR55v3xg

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1220 : 03 Avgust 2007, 22:36:27
Obvladata!  8)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1221 : 03 Avgust 2007, 22:44:52
Mala je super :-* :-* :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1222 : 03 Avgust 2007, 22:46:05
Mala je super :-* :-* :-*

A jaz pa ne al kaj :P

Lp nina



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1223 : 03 Avgust 2007, 22:46:31
the sweetest thing  :D 8)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1224 : 03 Avgust 2007, 23:08:16
Nina, Črt, Brihta in ostala family ki je zaslužna za tole  ;D BRAVO  :-* tamala je ful dobra...pomagate dokazvat da molosi niso tupi  >:D ;D ;D ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1225 : 04 Avgust 2007, 01:51:25
Nina, sem si prebrala tisti link pa mislim, da nihče ne gre na kaj takega z nepripravljenim psom.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1226 : 04 Avgust 2007, 06:59:29
Nina, sem si prebrala tisti link pa mislim, da nihče ne gre na kaj takega z nepripravljenim psom.

Baje da grejo :-\  Je pa res, da ne vsi ampak se najdejo tudi taki (in ga baje tudi opravijo ::))

Lp nina



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1227 : 04 Avgust 2007, 08:10:49
Kok Brihta dobr dela. :o ;D
Super sta. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1228 : 04 Avgust 2007, 08:32:18
Kok Brihta dobr dela. :o ;D
Super sta. ;)

A veš kok bi bla šele dobra, če bi jo ti v roke dobila :P :o

Lp nina



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1229 : 04 Avgust 2007, 08:35:55
Potem bi bila pa taka kot Wi...samo mene bi videla. :P

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)