Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462977

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1290 : 27 Avgust 2007, 09:35:32
Florinca njihova sodnica je bila še zelo hitra v primerjavi s portugalskim sodnikom ki je sodil nemške doge, polarce .... v ringu nasproti njihovega ::) :-X


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1291 : 27 Avgust 2007, 09:46:44
A tam si se skrivala, da te nisem videla? Škoda, sem se veselila, da bi te spoznala. Pa drugič.

Kristinca & Florinca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1292 : 27 Avgust 2007, 09:51:09
Čestitke tud od mene za razstavni krst  ;D Res je bla pridna...
Zrastla je pa fuuul  :o a bo še kej? (ok priznam da se na CC ne spoznam preveč  :-[)


Bo ja. Saj zdaj ji manjka še do spodnje meje kakšen cm, tako da bo kakšnega še sigurno dobila. Predvsem ji pa manjka še ene 15 kg ::)

Lp nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1293 : 27 Avgust 2007, 10:05:36
Ninči čestitke za prvi nastop.
Kako je pa bilo kaj z konkurenco? Koliko je bilo corsičev iz Slovenije in tujine in kaki rezultati mogoče?



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1294 : 27 Avgust 2007, 10:14:04
tale vaša sodnica je bila res počasna.  ::)

"Tale" sodnica je ga. Lidija Okleščen. Imela sem čast, da sem si podrobneje ogledala njeno ocenjevanje psov na večih razstavah v tujini in moram priznati, da sem navdušena nad njenim pristopom. Z velikim veseljem bi ji pripeljala v ocenjevanje vse moje moloske samo, če se mi bo ukazala priložnost za to. In želim si, da bi nam zelo počasi odsodila  :)
 VSI sodniki bi morali tako ocenjevati pse. Zato razstavljalci plačamo takšne in drugačne zneske prijavnine in upravičeno pričakujemo kaj več spisanega na ocenskem listu, kot tisto klasično: pes po standardu  >:( ali celo na vseh ocenskih listah en in isti referat  :(

Če je bila počasna, pa ni ona kriva. Kriv je organizator, ki ji je določil tako veliko število psov za ocenjevanje. Mislim, da je s FCI pravilnikom celo določeno koliko psov naj odsodi sodnik na določenem tipu razstave, pa kaj, ko organizatorji to tako radi zanemarijo.

Saj zdaj ji manjka še do spodnje meje kakšen cm, tako da bo kakšnega še sigurno dobila. Predvsem ji pa manjka še ene 15 kg ::)

Ninci, lahko majčken nasvet...nikar si želeti ( in bog ne daj, da se ti to uresniči) da kuža prehitro raste in odraste. Bolje je, da je pes v obdobju rasti bolj "zaostal" kot "napreden". Zelo lahko je psa porediti, težje ga je shujšati. Tvoja Brihtica je še mlada kužica, ki v tem trenutku najbolj potrebuje veliko ukvarjanja z njo, pravilne socializacije in neizmerno lastnikovo ljubezen. Hrane si bo vzela sama točno toliko, kot jo potrebuje v tem trenutku. Boš videla, bo prišel čas, ko bo postala požrešna ( čez kakšnih 10 -13 mes) in takrat pazi na  njeno rast in prehrano.

Sicer pa sem zasledila, da so v Evropi bolj v modi lepi in elegantni CCji kot debeli in zavaljeni.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1295 : 27 Avgust 2007, 10:16:41
Vse skupaj so bile samo tri samice. Vse iz slovenije. Nell (Zar del rosso malpelo x azzurra del rosso malpelo) in Anastasija (Tyson x Funy custodi nos)

Žal nimam nobenih dobrih fotk :-\, ker so vse motne....
Tole je Anastasija



In tole Nell



Ninci, lahko majčken nasvet...nikar si želeti ( in bog ne daj, da se ti to uresniči) da kuža prehitro raste in odraste. Bolje je, da je pes v obdobju rasti bolj "zaostal" kot "napreden". Zelo lahko je psa porediti, težje ga je shujšati. Tvoja Brihtica je še mlada kužica, ki v tem trenutku najbolj potrebuje veliko ukvarjanja z njo, pravilne socializacije in neizmerno lastnikovo ljubezen. Hrane si bo vzela sama točno toliko, kot jo potrebuje v tem trenutku. Boš videla, bo prišel čas, ko bo postala požrešna ( čez kakšnih 10 -13 mes) in takrat pazi na  njeno rast in prehrano.

Nič se bat za to jo pa malo nazaj držimo in je trenutno najlažja med svojimi bratci in sestriocami ampak bo že nadoknadila. Bolje zdaj kakšen kg premalo, kot da se prehitro nabije in pridobi na teži pa bomo imeli kakšne probleme z displazijo, preveliko težo (pa ne zaradi mišic ::)) itd.


Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #1296 : 27 Avgust 2007, 10:32:32
Nas sicer ni bilo na razstavi, pa vseeno: Čestitke Brihti za prvo razstavo!!!! Ne, marem verjeti, kako je že velika.
Pa Nelly na teh slikicah tudi zgleda super, sploh njena glavica mi je všeč...

Sicer pa upam, da boste v čimvečjem številu se udeležili tudi Mariborske razstave, da vas bom vse videla v živo. Jaz pa vam obljubim, da vas po razstavi peljem na en plac za divjanje in, če bo še vroče, osvežitev...




Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1297 : 27 Avgust 2007, 10:40:53
Florinca, kot je že Miša napisala, hvala Thoru, da si sodnik vzame čas, da psa oceni. Takrat, ko razstavljam, mi gre najbolj na živce to, da sem ekspresno ocenjena, po možnosti brez šlatanja psa, z enim odlaufanim krogom in brez pregleda zob.

Drugače pa je treba upoštevati, da je imela omenjena sodnica včeraj kar dve pripravnici v krogu, ki sta skupaj ocenili mislim da 11 psov in za te pse gre vsaj še 1x toliko časa za ostale, saj jih morajo pripravniki samostojno oceniti, torej jih pretipati, pogledati zobe itd.

Poleg tega pa sem bila prijetno presenečena nad sodnico, ki je vse pse ocenila z minimalne razdalje (veš, da se ponavadi narekuje opisne ocene, ko pes stoji kake 3 m stran), da so lahko bili v senci (no, par dobermanov se je šlo prostovoljno kremirat, da so lahko naredili 'basa show'  ::).

V glavnem, meni se ni zdelo nič grozno (počasno), pa sem bila v ringu praktično ves čas.  :)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1298 : 27 Avgust 2007, 10:43:11
Hej Bambi, čau!

Katere pasme je pa ga. Lidija še sodila polek CCjev?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #1299 : 27 Avgust 2007, 10:55:17
NINA, ČRT  in predvsem BRIHTA -  ČESTITKE ;)

LP
Helena


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1300 : 27 Avgust 2007, 10:59:43
Miša- njufije, dobermane, landserja, baucerona, hovawarta, tibetanskega mastifa, pinče,šnavcerje, hr. ovčarja, švicarske bele ovčarje, avstralske ovčarje, keplije in belgijske ovčarje.

Mundus hvala.

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1301 : 27 Avgust 2007, 11:06:28
Đizus  :o . Boga sodnica ! Se ne čudim, da se je nekaterim zdelo, da je počasna. Ninci, hvala!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1302 : 27 Avgust 2007, 11:44:29
Sicer pa upam, da boste v čimvečjem številu se udeležili tudi Mariborske razstave, da vas bom vse videla v živo. Jaz pa vam obljubim, da vas po razstavi peljem na en plac za divjanje in, če bo še vroče, osvežitev...



 :o A si nora :o Mi smo bili včeraj z Tiso na čelu tako zmatrani in skurjeni od vročine, da smo si želeli samo eno... čim prej domov pod tuš :D

Evo nekaj fotk je naredila Rinchy (hvala  ;)).







Pa v puppy BIS-u:


In Nell v pes Zasavja ... se mi zdi ???


Lp nina




Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1303 : 27 Avgust 2007, 12:07:14
Je že ninci povedala... Drugače pa priznam, mea culpa, 8/11 odstažiranih psov sem zakrivila jaz, sem se pa zato oddolžila s čohanjem ostalih  ;D (težko meni).



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #1304 : 27 Avgust 2007, 13:42:41
 Ninci čestitke.:D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1305 : 27 Avgust 2007, 13:45:28
Nina a ni bil najlepsi pes Zasavja newfka Sona ;)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1306 : 27 Avgust 2007, 13:47:22
Nina a ni bil najlepsi pes Zasavja newfka Sona ;)
Bila. Ampak se je on tudi potegoval za ta naziv  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1307 : 27 Avgust 2007, 13:49:34
A hvala Nina sem še 1x ptrebrala, pa vidim da je bila lajtunga preolga.... :D ::) Vraga moram it hitro k frizerju da nav blond preveč ven tolkla, ker tole je pa že obupno :D :-[


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #1308 : 27 Avgust 2007, 16:50:36
Čestitke tudi iz moje strani pa še nekaj slikic:









in



Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1309 : 27 Avgust 2007, 20:09:19
Oooo Missy hvala, kje si se pa ti skrivala?

Drugače mi je pa tvoja druga fotka všeč, lepa pozornost sem kar ponosna nanjo ;D

Bambi zdaj ko si sodnik pripravnik... kako gledate na to, da pes med tekom spremlja vodnika takole z pogledom? Baje je bolje če gleda predse, ker se tako lepše vidi glava?

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1310 : 27 Avgust 2007, 22:01:58
čakaj Bambi si bila v krogu 3  ::) slučajno pri njufkih tudi kje v bližin?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #1311 : 27 Avgust 2007, 23:33:19
Čestitke Brihtici. :-* Na drugi sliki od missy je res ujet en tak luštn trenutek. ;D


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #1312 : 27 Avgust 2007, 23:35:13
Nina, čestitke še enkrat za ZP Brihte.
Evo eno slikico male lepotičke  :)


Iz ringa pa mi ni ratala nobena dobra  :(


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1313 : 28 Avgust 2007, 06:48:41
Čestitke Brihti!  :-* :-* :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #1314 : 28 Avgust 2007, 13:21:48
Evo razstava je za nami in punca se je izredno lepo obnašala  Cool . Alex lepo te je bilo spoznati. Jaz sem bila bolj kot ne zasedena upam pa da je Črt vsaj približno odgovoril na vse kar teje zanimalo. Vsekakor pa sta če hodita kaj v naše konce vabljena na kavico Wink

Lp niina




Hvala Nina, tudi vaju s Črtom in seveda Brihto je bilo lepo spoznati. Ja seveda, Črt je odgovoril na kar veliko vprašanjev - hvala  ;) . Moram pa povedati, da nisem še videla tako mladega psa, da je že ful naučen. Res je ful pridna. Evo še nakaj najinih fotografij.

Lep pozdrav, Irena

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #1315 : 28 Avgust 2007, 13:23:21
Evo, pa še nekaj

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1316 : 28 Avgust 2007, 13:59:59
Moram pa povedati, da nisem še videla tako mladega psa, da je že ful naučen. Res je ful pridna.


Nam bodo še krila zrasla 8) ;) Hvala tudi za fotke in mislim, da sta na dorbi poti da vama bo nekoč družbo delala corsica ;)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1317 : 28 Avgust 2007, 14:15:27
Nina vidim da vas je malo zagrabilo :D, v Ljubljani se boste predstavili, pa Celje je še prej ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1318 : 28 Avgust 2007, 14:17:48
Nina vidim da vas je malo zagrabilo :D, v Ljubljani se boste predstavili, pa Celje je še prej ;)

V lj. ne gremo, Celje je bila lani baje tudi norišnica tako da tudi najbrž odpade.  ::) Za še en poskus se odločava med Mariborom in Lendavo. Najbrž bo Lendava, ker je CACIB pomoje trenutno edina opcija, da bi imeli v razredu še koga.  ::)

Lp nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1319 : 28 Avgust 2007, 14:18:14
Pa Lendava, pa Maribor pa Vrtojba.  :P :P ;D

Satin, mislim, da Celja letos ne bo konec leta, ker je bil že februarja.  ???

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com