Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462780

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1320 : 28 Avgust 2007, 14:23:52
Pa Lendava, pa Maribor pa Vrtojba.  :P :P ;D

Satin, mislim, da Celja letos ne bo konec leta, ker je bil že februarja.  ???

Ah Vrtojba nam zmanjka 1 dan, da bi bili v razredu mladih in nima smisla, da gremo v puppy trikrat. ::) Sploh ker so razstave svinjsko drag "šport" :-\

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1321 : 28 Avgust 2007, 14:27:37
A ni bil letos še 1x ker je bilo v decembru 2006 ful navala, ne vem jaz sem imela filing kot da gre za 2. del, no jaz upam da bo, je bilo prav luštno. Ti ampak midve se pa vedno zgrešive na razstavah :o :D, če te najdem si v ringu, izven njega te pa vedno zgrešim :D

Ne vem meni je bilo všeč, ringi za molose so bili dovolj prostorni, edino manjkal je tepih ampak drugače čist kul, ok res je da nekateri razstavljalci ne poznajo bontona in kulture in se nabijejo pred vhod pred ring ne glede na to da so na vrsti šele tam 1x ob 12h ::) Po pravici povedano mi je bil Celje bolj všeč od Ljubljane (oba dneva), kjer je bila pa res norišnica ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1322 : 28 Avgust 2007, 14:31:03
Hja naša razstavljalna kariera je odvisna od Črta, ker jo v ring pač pelje on, torej gremo lahko samo tja kjer je njemu do sedaj bilo všeč. To so pa v 99,9% samo odprte razstave ::)










Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1323 : 28 Avgust 2007, 14:45:51
Brihta počasi a vztrajno že stopa k podobi prave bejbe :o :D, od tistega k sem jo nazadnje videla na pikniku in tistim k sem jo zdaj videla v Trbovljah je bila samo misel kam za vraga leti čas :o ;) S strani mi je njena glava ful všeč in telo se ji lepo enakomerno  "bilda" In kljub temu da nas s Črtom pridno zalagata z njenimi fotkami, se šele v živo vidi kako se je mala spremenila :D Nina od Rumbe je že za kakih 5 cm ali več višja kaj? :D


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1324 : 29 Avgust 2007, 10:42:00
Ninci, se strinjam, razstave znajo bit kar drag špas. Tudi meni so bolj všeč razstave na odprtem, ampak menim, da je tu pa tam fino psa peljat tudi na kako zaprto razstavo, da se privadi tudi takim razstavam, čeprav, če malo pomislim, se je Brhta obnašala čist skulirano. Seveda tudi kletka pripomore. Ima pes svoje zatočišče.

Kristinca & Florinca


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1325 : 29 Avgust 2007, 18:08:49
Bambi zdaj ko si sodnik pripravnik... kako gledate na to, da pes med tekom spremlja vodnika takole z pogledom? Baje je bolje če gleda predse, ker se tako lepše vidi glava?

Lp nina

Nina, meni osebno dokaj dol visi  ;) :P. Čisto konkretno - na eni od prvih razstav, kjer sem delala kot vodja kroga, je španski sodnik skritiziral razstavljalca brazilske file, ker je ta ob vodniku marširala kot malinovc na IPO 3  ;) , ga gledal v obraz in hodil šolsko poleg. Dejstvo je, da se tisti pes pač ni gibal tipično 'filsko' in to sodniku ni bilo najbolj všeč, sicer pa nisem še nikjer doživela, da bi sodniki kaj komplicirali, če pes gleda vodnika in ne naravnost. Tudi moj me ponavadi gleda, pa je prilezel še kar daleč  ::). Kar se mene tiče, se psa najbolje oceni v gibanju, saj tam vidiš vse konstitucijske značilnosti posameznega psa. Če pa hočem ocenit glavo, pa imam za to na voljo tisto eno minuto, ki bi jo ponucala za psa pogledat v mirovanju (vse ostalo se bo pri meni teklo  >:D ).

čakaj Bambi si bila v krogu 3  ::) slučajno pri njufkih tudi kje v bližin?

Ja, Neyka, tako zelo v bližini sem bila, da sem na skoraj polovici njufi fotk, ki ste/so jih dali na forum  :D. Sem šele na teh fotkah videla, da si tudi ti razstavljala, v ringu te sploh nisem porajtala. Se vidi, da sem dobro opravljala svoje delo in bila totalno sfokusirana na pse  ;) (no, Črta sem uočila, ampak Brihte pač nisem mogla zgrešit) .



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1326 : 29 Avgust 2007, 23:25:41
Verjetno nisi bila tista tetka ki je meni šlatala bejbo poleg sodnice ampak punca v modri majici? Ki je od vodje ravno v času mojega razstavljanja fasala vodo za majico?  ;D ;)

pardon za off topic obljubim da zadnjič

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1327 : 30 Avgust 2007, 11:24:33
Evo smo prijavili Lendavo... še v zadnjem hipu 8)

Lp nina



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1328 : 30 Avgust 2007, 12:38:48
Verjetno nisi bila tista tetka ki je meni šlatala bejbo poleg sodnice ampak punca v modri majici? Ki je od vodje ravno v času mojega razstavljanja fasala vodo za majico?  ;D ;)

pardon za off topic obljubim da zadnjič

Ne, nisem bila tista tetka. Sedi, pet, sem punca v modri majici. Očitno se je mojemu vodji kroga zazdelo, da mi grozi toplotni udar, pa me je želel malo pohladit, mogoče si je pa le zaželel popestriti dogajanje s kakim wet T-shirt tekmovanjem. Kdo bi vedel, kaj moškim hodi po glavi  ::) (ponavadi bore malo  >:D ). 



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1329 : 30 Avgust 2007, 12:44:50
Ne, nisem bila tista tetka. Sedi, pet, sem punca v modri majici. Očitno se je mojemu vodji kroga zazdelo, da mi grozi toplotni udar, pa me je želel malo pohladit, mogoče si je pa le zaželel popestriti dogajanje s kakim wet T-shirt tekmovanjem. Kdo bi vedel, kaj moškim hodi po glavi  ::) (ponavadi bore malo  >:D ). 

No, no vaš vodja kroga je bil itak samo lep :P. Verjetno je bil zato tam postavljen. Hecam se, samo vedno ko sem prišla naokoli je bil v kakšen pogovoru s kakšno deklico. Preveč jih je bilo v ocenjevalnem krogu....
Se opravičujem za tale vdor v vašo temo.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1330 : 30 Avgust 2007, 14:48:58
Jah ne vem, očitno so okrog kroga bile boljše bejbe kot not  :'(. No, pa čisto resno - tudi jaz sem ga parkrat opomnila, če bi lahko mogoče vseeno še malo vodil krog, ne pa samo klepetal, drugače pa je svoje delo kar dobro opravljal (ne sicer tako dobro kot jaz, ko sem vodja  8) :P ).

Pa gremo nazaj na corsote  :-[ , da nas ne bojo po prstih. Ninci, super, da ste prijavili tudi Lendavo! Verjetno se potem tam spet vidimo  :).



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1331 : 30 Avgust 2007, 16:20:59
Jah ne vem, očitno so okrog kroga bile boljše bejbe kot not  :'(. No, pa čisto resno - tudi jaz sem ga parkrat opomnila, če bi lahko mogoče vseeno še malo vodil krog, ne pa samo klepetal, drugače pa je svoje delo kar dobro opravljal (ne sicer tako dobro kot jaz, ko sem vodja  8) :P ).

Še to pa res neham  ;D Se mu je videlo da ga zanima marsikaj drugega kot vodenje  ;D je uspešno spregledal in preslišal da mi je sodnica dovolila počakati na BOB mladih v senci in me vztrajno klical  >:D ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1332 : 30 Avgust 2007, 18:23:31
Jaz sem pa videla, ampak žal moje kriljenje ni pomagalo, on je še kar klical... Saj vemo, da ženske obvladamo multitasking, moški pa ne ravno najbolje  ;). Vseeno pa mi ni uspelo dojeti, da psa držiš za štrik ti - si se preveč opazno pobarvala, da bi mojo pozornost pritegnila  :P. Drugače pa res, da ne bomo več čisto off topic - zelo lepo se mi je zdelo, da sodnica ni komplicirala glede postavljanja psa, ki ga običajno vsi sodniki radi vidijo, ampak je dovolila, da je pes stal, sedel in celo ležal v senci, ko je narekovala opisno oceno.

In, ninci in Črt, kako sta vama bili všeč tisti starejši kuzli? Zanimivo mi je bilo, da so vse tri razstavljene corsice bile iste barve  :), sem pa iz ringa na daleč videla modrega samca, kateri je bil?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1333 : 30 Avgust 2007, 19:08:39
Modri je bil pa King Ice Star Černi Šaolin (ok verjetno sem kako črko falila ampak nekaj takega).  :) na forumu je prijavljena lastnica pod imenom "vali"

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1334 : 30 Avgust 2007, 19:45:10
A se je tale King razstavljal? Ker drugace mi ne deluje prevec prijazen. Ko je bil na pocitnicah v KDju, sem sla samo mimo boksa, pa me je tako grdo oblajal, da sem se raje kar obrnila in odsla.. 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1335 : 30 Avgust 2007, 21:34:46
Vsak čuvaj bi te nazijal  ;)
ne samo corso...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1336 : 30 Avgust 2007, 21:37:50
In, ninci in Črt, kako sta vama bili všeč tisti starejši kuzli? Zanimivo mi je bilo, da so vse tri razstavljene corsice bile iste barve  :), sem pa iz ringa na daleč videla modrega samca, kateri je bil?

Po pravici povedano si jih jaz v rin gu sploh nisem ogledala, je bilo preveč drugega dela z Tiso in prebiranjem ocene ::) :) Ampak saj bom sigurno še imela priložnost. 8)

A se je tale King razstavljal? Ker drugace mi ne deluje prevec prijazen. Ko je bil na pocitnicah v KDju, sem sla samo mimo boksa, pa me je tako grdo oblajal, da sem se raje kar obrnila in odsla.. 

King se ni razstavljal. Je pa to bil nekoč obrambni pes, ki je nakazoval prihod tujcev na ozemlje... ti si bila tujec torej logična posledica je oblajanje ;)

V soboto se bo število repatih corsotov v Sloveniji potrojilo  :o :o ... če predvidevamo da je repata samo moja :D :D

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1337 : 30 Avgust 2007, 23:41:39
King je do ljudi prava mazica (meni se vedno vsede na krilo če počepnem zraven njega :-*). Verjetno je bil pa boks njegovo zavetje, torej teritorij, ki ga je pač po njegovo treba zavarovati.  ;) Priznam, da tudi sama nebi šla tišat prstov k tistemu boksu, še vedno grem Kinga z veseljem prečohat če ga kje srečam skupaj z lastniki  :)

Vov ninci - kdo pa še prihaja :P

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1338 : 31 Avgust 2007, 07:39:27


Jutri prideta k Brihti,  na obisk mama Benga in stric Biker. Da ji zdaj pred puberteto dasta kakšno lekcijo iz lepega obnašanja ;D Glede na to, da Corine, Tineke in njunih psov jaz še nisem sploh videla v živo, ampak jih je videl samo Črt ko je šel po Brihto je to zame praznik :-[ In se že od včeraj ko je Corine napisala, da bi se oglasila sproti ko gre v Italijo če lahko, veselim kot majhen otrok 8)

 :o nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1339 : 31 Avgust 2007, 07:59:40
To je pa meni tudi Bolhica ves čas govorila lej lej so sami brindl CC-ji danes tu, še dobro da je bil še King pa sem rekla da je en plav tudi, sam ne vem če me je registrirala.

Ninc in to z Bikerejem, nad katerim se jaz slinim na Corinini strani :D :o


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1340 : 31 Avgust 2007, 08:03:49
To je pa meni tudi Bolhica ves čas govorila lej lej so sami brindl CC-ji danes tu, še dobro da je bil še King pa sem rekla da je en plav tudi, sam ne vem če me je registrirala.

Ninc in to z Bikerejem, nad katerim se jaz slinim na Corinini strani :D :o

Jap Biker pride z Tineke, Benga pa z Corine. Sem upala, da bi mogoče prišla še Bounty, da bi imeli 3 generacijsko fotko, pa za tiste, ki me sprašujete če bo še kakšno leglo in kdaj bo in z kom bo, bi bilo fajn, ker bi mamo lahko videli v živo, brez da bi se vozili kam daleč ::). No pa se boste pač morali zadovoljit z hčerko, sinom in vnukinjo ;).

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1341 : 31 Avgust 2007, 08:11:59
Nina ma jaz bi bila happy če bi prišla že samo z enim od njih :o


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1342 : 31 Avgust 2007, 08:14:10
Nina ma jaz bi bila happy če bi prišla že samo z enim od njih :o

Potem boš happy2  :D :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1343 : 31 Avgust 2007, 08:16:04
King je do ljudi prava mazica (meni se vedno vsede na krilo če počepnem zraven njega :-*). Verjetno je bil pa boks njegovo zavetje, torej teritorij, ki ga je pač po njegovo treba zavarovati.  ;) Priznam, da tudi sama nebi šla tišat prstov k tistemu boksu, še vedno grem Kinga z veseljem prečohat če ga kje srečam skupaj z lastniki  :)

A da je tok prijazen? Nisem ga se imela priloznosti pocohati, pa se takrat ko je bil skupaj z lastnikom v drustvu, sta se bolj stran od drugih drzala (pa se malo je rencal na enega svicarja), in sem pac sklepala, da je malo bolj "resen". Mu sedaj opravicim tudi tisto "varovanje teritorija"  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #1344 : 31 Avgust 2007, 11:37:53
Glede na to, da je govora o našem Kingu, bi rada Ovčki povedala samo to, da ga lahko kadarkoli počoha, če se kje srečamo. Je pa res, da je King zelo dominanten pes, zato se zaradi njegove moči in velikosti vedno držimo stran od drugih psov (bolje spriječiti nego liječiti - pravijo naši južni sosedje) ;). Kajti če te slučajno potegne, moraš imeti nekaj rezervnega prostora.

King je zelo teritorijalen pes. Kdor pride do naše ograje, ne upa bližje kot na nekaj metrov. Ko pa mu odpremo vrata, jih ponavadi niti ne povoha, razen, če je kakšen bolj domači, ki ga seveda čist poljubčka ali se mu usede na kolena, kot se je Nejki na razstavi. Na razstavah se nikoli nismo smeli "usidrati" na enem mestu, ker je potem bilo to njegovo in bog ne daj, da bi se mu kdo preveč približal - to pa na notranjih razstavah sploh ni izvedljivo. Zaradi tega ponavadi mož "kroži" z njim  po razstavi, jaz pa čakam, kdaj bomo na vrsti pri ringu. Prav tako je tudi v KD-ju imel svoj boks za svoj teritorij.

Res pa je, da otrok ne pustim blizu njega. Do njegovih dveh let ni bilo nobenega problema, sedaj pa je že nekajkrat opozoril, da ne mara več otroškega mrcvarjenja (včasih so mu otroci - pa ne samo moji, lahko počeli prav vse, kar so hoteli - to ve tudi nekaj forumašev). Zato je odgovorno z moje strani, da tega ne dovolim. Odrasli pa ga lahko čohajo po mili volji. ::)

LP vsem!





Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1345 : 31 Avgust 2007, 12:57:05
Aha, se mi je zdelo, da je bil King, samo nisem bila prepričana, ker vem, da je še en mlajši moder samec pri nas. Hvala za pojasnilo  :).

Corsotov sicer ne poznam prav dobro, ampak po tem, koliko mi je znanega o njih, bi se corsotu v boksu lepo izognila oz bila pripravljena na konkretno nahruljenje  :D. Če bi kak novofundlandec ognjevito čuval teritorij, bi mi bilo malo čudno, če pa corso ne bi čuval svojega teritorija, bi bila pa čisto paf  ;).



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1346 : 31 Avgust 2007, 13:02:54


Jutri prideta k Brihti,  na obisk mama Benga in stric Biker. Da ji zdaj pred puberteto dasta kakšno lekcijo iz lepega obnašanja ;D Glede na to, da Corine, Tineke in njunih psov jaz še nisem sploh videla v živo, ampak jih je videl samo Črt ko je šel po Brihto je to zame praznik :-[ In se že od včeraj ko je Corine napisala, da bi se oglasila sproti ko gre v Italijo če lahko, veselim kot majhen otrok 8)

 :o nina
No,super! :o
Pa da bodo slike. ;D

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1347 : 31 Avgust 2007, 13:28:15
Aha, se mi je zdelo, da je bil King, samo nisem bila prepričana, ker vem, da je še en mlajši moder samec pri nas. Hvala za pojasnilo  :).


Tisto je pa Casius. On je v celoti kupiran, King pa ima ušeska ;)


Pa da bodo slike. ;D

Veš da bodo 8)

Lp nina




Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1348 : 31 Avgust 2007, 13:37:32
Če bi kak novofundlandec ognjevito čuval teritorij, bi mi bilo malo čudno, če pa corso ne bi čuval svojega teritorija, bi bila pa čisto paf  ;).

Pol si lahko misliš, kako paf sem bila, ko je en novofundlanec skočil v naju s Floro. Pa baje nisem bila prva.

Kristinca & Florinca


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1349 : 31 Avgust 2007, 17:35:27
Bambi moj njufkar tudi laja. Samo ne nevem kako ognjevito. Rep sem pa tja  ;)

Je pa tudi že kakšen njuf v koga skočil (moj ima manijo na borderje drugače raje počaka da kdo drug začne ;)). Edino kar mi je mimo je to, da lastnik samca ni bolje nadzoroval  ???

Ninci - je tudi meni škoda da ne bo Benge. Mi je tako dobre barve, pa tudi glava mi je ful všeč. Z veseljem bi si jo ogledala v živo  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com