Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463040

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1350 : 31 Avgust 2007, 19:52:24
Se opravicujem, ker skacem v temo..

V trbovljah je kaksen njufko skakal v druge?  ??? Potolazite me in recite, da ni bil moj... je bil vmes par min v varstvu, ko sem jaz skakala okrog. Sicer do sedaj se ni zaganjal v nobenega, edino kdaj  zarencal, ce je kak pes prevec silil vanj.. si jih dal na 2m narazen in stvar resena.. pa verjetno bi mi tudi prislo na usesa, da je moj tepcek zganjal teror... ampak me je zdajle sokiralo, zivcen je bil ravno dovolj, da ... :-\


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1351 : 31 Avgust 2007, 20:54:13
Nelly ne ni bil tvoj ;) Mislim, da je bil italijanski, pač gospa je imela odprt boks, in frizirala drugega njufka, ta prvi se je pa pognal iz boksa v pse ene dvakrat ko so šli mimo. Jo prvič ni izučilo, pa je morala probat še enkrat, da je videla če se res zažene ::)

Neyka - Bounty ;)

Lp nina



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1352 : 01 September 2007, 03:01:45
O, ninci hvala za razlago... sicer sem bila 99%, da Atum se nebi zaganjal...ampak nikoli pa ne ves..sploh ker ga nisem imela skos na oceh in ga je moj cuval :-[ Sem si kar oddahnila...ceprav je ena velika mazica drugace, ampak nikoli pa ne ves.. se vedno ima kosmata usesa ;D Saj bolj bi me sokiralo, da bi se kaj zgodilo pa mi nihce nebi povedal..  ker bi bil joj ;D :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1353 : 01 September 2007, 22:03:48
Alex in Satin hvala za lep dan in darilca 8) Upam, da sta se načohali in kaj pametnega izvedeli, da bo odločitev lažja ;)







Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1354 : 01 September 2007, 22:59:20
Ninci hvala vama s Črtom, ter Corine in Tineke da sta nam omogočili tole srečanje, res hvala. Pri meni je odločitev padla in jaz bom šla po mojo corsico k njima, sta punci zelo dobri odgovorita na vse. Benga in Biker sta krasna, še posebaj sem se zaljubila v Bikerja ki v živo izgleda še bolje kot na slikah :o :-*
Komaj čakam da da Nutellca kako sliko gor.

Nina dekletoma se še 1x zahvali v mojem imenu.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1355 : 02 September 2007, 08:01:27
Evo fotke, ki jih je naredila Tineke so v albumu: http://pesjanar.mojsekret.net/foto/main.php?g2_itemId=4009, moje so vse temne in razmazane >:( Tako da čakam še kakšno vašo ;)




Satin mislim, da si ti z Corine govorila o Bikerjevih mladičih iz Del montagna Oro psarne... http://www.delmontagnaoro.nl/indexengels.html pod pups. Siv samec Diaz je res ubistvu kopija Bikerja, samo barva je druga. Žal sta bili v leglu dve slabi barvi, ampak če hočeš Bikerja je mogoče vredno razmislit o njegovih potomcih ;) Poglej samico Kiani ;)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1356 : 02 September 2007, 14:15:36
V bistvu mi je Tineke omenila naj si ogledam Bikerjevo leglo, hvala za naslov strani Nina ;)  Meni pa Ciro tudi sliči na ateja Bikerja, ja sta mi hecna pa una dva mladiča ki sta wanabe forintino barve ;) Ostali trije so mi pa vredu, še posebaj sta mi v oči padla zgoraj omenjena Diaz in Ciro, ok priznam po barvi bi prej padla na Cirota. ko bom imela malo časa si moram malo rodovnik od mame Campo di Cavallo Chanti pregledat. Sicer pa je Corinne lepo rekla da pri vzreji ima prste tudi sreča vmes ;), to je tisto ko včasih kaki vzreditelji kaj zamolčijo. Tudi jaz upam da Nutellca da čimpreje kako fotko gor :D


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1357 : 02 September 2007, 14:22:35
Ja, moj favorit je tudi Ciro :-*.
Drugače pa kaj si mislite o corsih od Srbskih rejcev, kot so Sforza, Sangue Magnifica, Custodi nos, Strajano....., razen tega da so kupirani. Meni so eni prav všeč.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1358 : 02 September 2007, 14:28:11
Meni osebno so všeč psi psarne Sangue Magnifica, še posebaj Timonere Marlo in je edina psarna iz bivše yuge od koder bi psa vzela, res pa je da je to čisto moje osebno mnenje in da sem lahko krivična in pristranska do drugih ;) Sicer pa jaz že imam svojo prvo izbiro ;) :D


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1359 : 02 September 2007, 14:36:55
Ja meni tudi. Pa Ariana od istega rejca. Ta mi je tudi zelo všeč. Na prejšnji strani je bilo napisano da King ni ljubitelj otrok ter da je zelo teritorjalen. V opisu corsov piše da so ljubitelji otrok in zelo dobri čuvaji. To za čuvaja mi je normalno, le glede otrok se sprašujem. Je to njihova navada ali pač kako si ga vzgojiš?



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #1360 : 02 September 2007, 16:00:51
Mmm, tele pozirajoče slike v sončnem zahodu so pa lepe. 8) Jaz jih imam nekaj tukajle: http://nutella.moj-album.com/album/9192726/, ampak so po pravici povedano bolj slabe (ni bilo prave svetlobe, tako da ni čisto ostro). Moram pa reči, da sta Corine in Tineke jako simpatični teti in imata zelo lep odnos do svojih psov, kar se seveda vidi tudi v skuliranosti njunih cucetov. Biker je prijazen naročni kužek, ki je stal sredi kroga ljudi in študiral, komu naj skoči v objem ali pa se vsaj nasloni nanj, Benga je pa bolj pošiljala v svet zvočne signale, češ da ima dovolj bliskanja fotoaparatov, pa da bi šla utrujena zvezda raje spat. :D Satinka, sem potem poiskala tisto psico, ki je meni všečne barve (še vedno ne vem, kako se ji reče) - Bounty.

Biker


Benga




vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #1361 : 03 September 2007, 07:29:19
Na prejšnji strani je bilo napisano da King ni ljubitelj otrok ter da je zelo teritorjalen.

Miško, nisem napisala, da ni ljubitelj otrok. Še preveč jih je oz. ima rad, zato jim je tudi vse pustil, da z njim počnejo vse mogoče. Pride pa trenutek, ko ima tudi pes rad mir in je to pokazal - "le opozoril", kot so me kasneje naučili poznavalci (ter da se to stalno dogaja, pa nihče ne reagira tako kot jaz). Sama sem to vzela precej resneje, ker sem pač panik po naravi :-[. In ker ne prepuščam rada stvari slučajem, sem se odločila, da ga blizu otrok ne spustim nekontrolirano. Pes je ogromen in težak in že njegovo opozorilo bi lahko imelo za otroka posledice.
Pa še to - ne bi rekla, da je to posledica "slabe vzgoje" - verjetno je res imel nekoliko premilo vzgojo, saj se nam še sedaj kar naprej "smili" - vendar taki pač smo. Deležen je veliko ljubezni in ogromno socializacije - od psov do ljudi, vsepovsod je bil z nami, pa je postal kljub temu do psov zelo dominanten.
Moram pa še povedat, da sem se pogovarjala z mnogimi lastniki corsov in vsak je kosmat med ušesi - in taki "incidenti" kot sem ga opisala sama, pa se mi je zdel nepojmljiv, so za druge del vsakdanjika in iz tega ne delajo big deala. Dali smo ga tudi "v roke" zelo priznanemu kinologu, ki se je s psi in njihovo vzgojo ukvarjal celo življenje tako poklicno kot ljubitelsko - pravi, da pes s tako močnim karakterjem, kot je naš, bo vedno hotel podrediti šibkejše od sebe - to pa so predvsem otroci in odrasli, za katere čuti, da se ga bojijo. Vendar ga nikakor ni okarakteriziral za agresivnega. Kar konec koncev res ni.
Vprašajte naše včerajšnje obiskovalce - toliko, da niso pristali na tleh, tako se jih je razveselil - nato pa so bili nekaj ur deležni stalnega nepričakovanega in pričakovanega poljubljanja. ;D

Tako, takšne stvari pišem le zato, da razjasnim določene stvari, ne da bi koga učila. Prav tako vse, kar napišem velja le za našega psa. Verjemite pa mi, da ni tako različen od ostalih corsov (vem, kaj govorim). Vsak ima svoje dobre in slabe lastnosti, dober in slab dan...pač tako kot ljudje, ki smo si v marsičem podobni, pa kljub temu tako različni. Prav tako kot tudi dva otroka iz istega "legla" deležna iste vzgoje ne zrasteta v karakterno enake ljudi... ;)

LP!



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #1362 : 04 September 2007, 00:25:44
Evo jedna slika Beline u krupnom planu, :o



Jedna šetajuća, :)



I jedna kako s Kim vježba za junior handling  ;D



Bellacara

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1363 : 04 September 2007, 11:35:52
Vprašajte naše včerajšnje obiskovalce - toliko, da niso pristali na tleh, tako se jih je razveselil - nato pa so bili nekaj ur deležni stalnega nepričakovanega in pričakovanega poljubljanja. ;D


Živjo :)
...kot je že Vali omenila, so bili nekateri res deležni vse Kingove pozornosti :D, no najboljše še pride, ker King čaka še eno, a ne? ::)
Samo jaz raje pridem, ko Vali ni doma, ker sem verjetno po srcu večji "otrok" kot Jure in Luka skupaj :-[
Lahko tudi omenim, da dominantnosti do mene še nikoli ni pokazal, pa verjemite, da najine "igrice" niso samo čohanje ;D
Pa še enega :-* Kingecu.

Lp

p.s....ninci, še jaz sem se razveselila, ko sem videla obisk, ki ga je dobila Brihta  :o tudi sama vedno nestrpno pričakujem družinski obisk "kosmatincev" :-[



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1364 : 04 September 2007, 19:27:51
Satinka, sem potem poiskala tisto psico, ki je meni všečne barve (še vedno ne vem, kako se ji reče) - Bounty.

Formentino ;) Vidim, da vas je kar nekaj padlo na njeno barvo :D


...kot je že Vali omenila, so bili nekateri res deležni vse Kingove pozornosti :D, no najboljše še pride, ker King čaka še eno, a ne? ::)


Dobi družbo ali ljubico?? :o

Lp nina






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1365 : 04 September 2007, 19:36:39
Drugače pa kaj si mislite o corsih od Srbskih rejcev, kot so Sforza, Sangue Magnifica, Custodi nos, Strajano....., razen tega da so kupirani. Meni so eni prav všeč.

Meni osebno so všeč psi psarne Sangue Magnifica, še posebaj Timonere Marlo in je edina psarna iz bivše yuge od koder bi psa vzela, res pa je da je to čisto moje osebno mnenje in da sem lahko krivična in pristranska do drugih ;) Sicer pa jaz že imam svojo prvo izbiro ;) :D

Še tole... Timoniere Marlo je res v lasti Sangue Magnifica, ampak ni njihove vzreje. Prihaja iz Madžarska psarne Timoniere http://timoniere01.fw.hu/

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1366 : 05 September 2007, 07:47:35
Hvala Nina za dopolnitev sem se že tako navadila da več ali manj samo midve tu tipkave, pa sem čist pozabla to dodat. Drugače pa bom gor ob prvi priliki prilepila kakega njegovega potomca ki mi je všeč ;)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1367 : 05 September 2007, 14:21:47
Ok v mislih sem sicer imela njihovo psičko Ariane, ampak sem spet vse nekaj skupaj pomešala :-[, madoniš mi zadnje čase multitasking dela preglavice, too many things in so little time. ::) Še ena ki pod nujno rabiiii doopust :o :D ::)


Bellacara

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1368 : 06 September 2007, 11:51:52

Dobi družbo ali ljubico?? :o


 Se bo moral kar z mojo družbo zadovoljiti :)
Z našimi "bejbami" imajo kot pravimo platonsko razmerje :D

Lp



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1369 : 11 September 2007, 10:47:14
Ninc kake fotke.... nismo že dolgo nič videli Brihteeee... :D  Sem se zopet malo slinila po C&T strani, bodoči ljubimec od Bounty mi je zelo všeč, še posebaj glava  ;) Brihtin bratec Bufera je iz dneva v dan ahhhh...... pa kaj bi ti pravila sej sama veš ;) :D
Jao meni, pa jaz bom v letu do dve še preč prišla (še dobro da imam Larsa :D ;)) , zdajle bi prav prišla tista sedmica da bi bilo vse poštimano in prištimano ::) ;)

Bo treba k vam spet malo na obisk v Preddvor prit, da se spet pošteno načoham Brihtice, na žalost me v Lendavo po vsej verjetnosti ne bo, bomo pa v mislih držali za vas pesti in tačke ;) ;D :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1370 : 11 September 2007, 11:15:40
Ninc kake fotke.... nismo že dolgo nič videli Brihteeee... :D  Sem se zopet malo slinila po C&T strani, bodoči ljubimec od Bounty mi je zelo všeč, še posebaj glava  ;) Brihtin bratec Bufera je iz dneva v dan ahhhh...... pa kaj bi ti pravila sej sama veš ;) :D
Jao meni, pa jaz bom v letu do dve še preč prišla (še dobro da imam Larsa :D ;)) , zdajle bi prav prišla tista sedmica da bi bilo vse poštimano in prištimano ::) ;)

Bo treba k vam spet malo na obisk v Preddvor prit, da se spet pošteno načoham Brihtice, na žalost me v Lendavo po vsej verjetnosti ne bo, bomo pa v mislih držali za vas pesti in tačke ;) ;D :-*

Bufera je sestrica  :D :D
Drugače pa lahko prideš brez problema ;) Bomo pa poskrbel tudi za kakšne nove fotke.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1371 : 11 September 2007, 11:22:11
Se vidi da mora hitro en k men prit če ne se mi bo čisto zmutilo in bom mojega bogega Larsona v Husky corsiča spremenila :o :D


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #1372 : 12 September 2007, 00:46:06
Bonie pošilja vsem en lep dopustniški pozdrav...






Lp, D.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1373 : 12 September 2007, 08:29:47
oooo madona, kaj eni uživate :o :o

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #1374 : 12 September 2007, 13:28:14
Mi smo tudi ta vikend uživali - toplo vreme, malo manj toplo morje - ki pa Kinga ni odvrnilo od kopanja in norenja v vodi. ::)

...pa potapljali smo se seveda tudi - in ven nosili prave skale... :o





LP!




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1375 : 12 September 2007, 16:38:17
vali smem vprasat kje ste bili na morju? V ozadju ene slike mi izgleda kot kamp v Funtani, sicer se pa verjetno motim..  :-\

Drugace pa lusne slikce  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #1376 : 12 September 2007, 19:23:08
vali smem vprasat kje ste bili na morju? V ozadju ene slike mi izgleda kot kamp v Funtani, sicer se pa verjetno motim..  :-\

Drugace pa lusne slikce  ;)

Seveda smeš vprašat. In povem ti, da imaš popolnoma prav!  :o :o :o



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1377 : 12 September 2007, 19:44:18
Seveda smeš vprašat. In povem ti, da imaš popolnoma prav!  :o :o :o

Haha, super  ;D ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #1378 : 13 September 2007, 11:10:32
Belina 6 i pol mjeseci stara, slike nisu neke kvalitete jer su slikane iz daljine pa na kompu zumirane. Jedino tako ju je moguće slikat a da ostane "normalna", uvjek kad je slikam izvodi neke kerefeke:lol:





INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #1379 : 13 September 2007, 11:58:38
Vali - a zdaj je šel pa z vami?

Verjetno ga je Lojze kaj pogrešal, ker sta bila že prava frenda  :o :o :o

Lp, Ines!

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.