Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463055

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1440 : 25 September 2007, 14:24:29
V Lendavi smo dobili Zelo perspektivno. Naša žvau je bila celo edina z ušesi kaj šele repom. Prisotnih 9 corsotov, v razredu smo bili sami.
Čestitke Nell, če sem prav slišala ste dobili odlično, nadaljne rezultate bo upam da napisala Bellacara. Pri nas je imela Tisa stanja na istem mestu 15 min. že vrh glave in sva morali odit na sprehod.

Sodnik je bil ekspresen, pogledal zobe hiter krog in gor dol, in to je bilo vse.  ::) Srečali smo Alex in Črt je srečal enega mladega corsota iz Domžal, mislim da je rekel da je cca. mesec mlajši od Brihte, bodo se tudi najbrž v prihodnosti razstavljali je pa lastnica rekla da se bo tudi registrirala na forum in nam povedala kaj več.

Slike pridejo.

Lp nina
Škoda da nisem mela prevoza,bi vas končno spoznala,in prečohala Brihto... ::) ;D

Lp Alja



Bellacara

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1441 : 25 September 2007, 15:53:53
Branka eno vprašanje če lahko... kako to da je Nell brez "priimka" Tanzarelline vzreje?

Lp nina


Seveda lahko vprašaš :)
Tanzarella All. Del Rosso Malpelo se pravi psarna obstaja šele nekaj let, ko si je pridobila vse šampionate in kar spada zraven,
prej pa je bila kot lastnica psov napisana Simona Tanzarella, zato imajo šele psi iz mlajših linij "priimek". In zato psi kot so npr. Gilda(pravkar postala mamica :-*), Petra, Donald (pravkar postal očka :-*)... nimajo "priimkov",
Glede naše Nellčke je pa takole.
Tanzarella je njena vzrediteljica, Zar del Rosso Malpelo je oče, se pravi Tanzarellin pes. Azzurra mama Nellčina je Tanzarellina psica, samo je pa v lasti Njenega prijatelja Stefana Pacella in Milene. Psica je Tanzarellina samo živi pri prijatelju. Tako je tehnično on njen
novi lastnik, samo vso odgovornost za psico ima pa Tanzarella, se pravi oskrba veterinarja, izbira hrane, izbira s kom jo bo parila (taX tudi živi pri Tanzarelli), se odloča na katero razstavo jo bo odpeljala...
Tako živi kar nekaj psov. Sama pravi, in kot sem jaz opazila se ji takšno sodelovanje zelo obrestuje. Pač vse pse ne more imeti v hiši, ker bi jih bilo seveda preveč, v boxe pa jih noče zapreti. Ona teži k temu, da imajo vsi njeni psi dobre pogoje za življenje, dovolj gibanja (da se prosto gibajo), ne živijo v stresu, dobro zdravstveno oskrbo...posledično tudi njeni psi živijo zelo dolgo.
Zato psi, ki jih lahko vidite na njeni strani ne živijo vsi pri njej in zato piše, da so v lastništvu drugega, so pa še vedno Tanzarellini psi . Živijo pa pri njenih prijateljih oz. družini, tako da ona ve kakšno življenje jim je omogočeno, glede tega je zelo delikatna. :)
Am upam, da nisem preveč zakomplicirala :-[

Mogoče lahko še omenim, da na ceno ne vpliva ali pes nosi "priimek" ali ne ;)
Mi smo za našo beybo odšli kar nekajX :-[ v Italijo do Tanzarelle, no nakoncu pa smo izbrali našo Nellčo ;D

Lp Branka



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1442 : 25 September 2007, 20:34:07
Ja saj to vse razumem samo zanimalo me je ubistvu zakaj glede na to, da je ona gor spravila leglo in je mama praktično njena in  jo ima samo v solastništvu Nell ne nosi priimka Del rosso malpelo. Se mi pa zdi drugače Nell kar mami podobna.

A naslednji/a bo tudi od Tanzarelle?  ;)

Sploh nisem vedela, da imamo v Sloveniji toliko tako lepih CC podmladkov...



Pa še bodo :o :o Predvsem pa upam, da jih bo čim več v pravih rokah in da se pasma ne bo preveč spopularizirala.

Lp nina



Bellacara

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1443 : 26 September 2007, 13:56:33
Ja saj to vse razumem samo zanimalo me je ubistvu zakaj glede na to, da je ona gor spravila leglo in je mama praktično njena in  jo ima samo v solastništvu Nell ne nosi priimka Del rosso malpelo. Se mi pa zdi drugače Nell kar mami podobna.

A naslednji/a bo tudi od Tanzarelle?  ;)
 

Živjo,

Kot sem že zgoraj napisala, imajo ti psi tehnično sedaj novega lastnika (tudi uradno). Zakaj ker to so psi, ki gredo ki prijateljem, ti jih seveda že odprej poznajo, in pri njih tudi ostanejo. To pomeni, da potujejo z njimi oz. postanejo člani nove družine. No, za Azzurro vem, da je pri zelo dobrih ljudeh, saj sem 1x srečala Mileno, ko je prišla pocartat Azzurro, ki je bila tačas pri Simoni ::)
Tako je npr. tudi z Arnom (na njeni strani je siv samec z uhlji), je od Simone pes (tudi ona odloča s kom ga bo parila), samo lastnica je pa Simonina prijateljica (tudi po ENCI) in tudi živi in bo ostal pri njej.
npr. če gre Gilda svoja nadaljna leta dočakat k prijateljem v novo družino, bo potem ta napisan kot njen uradni lastnik, vzrediteljica pa Simona, če seveda bi imela še kakšno leglo, in njeni potomci tako potem nebi nosili "priimka"...
Tako npr. tudi Mistral, Hamber...ki sta že znana "junca" v Italiji ne nosita "priimka" tako kot ne Nellča 8)
Za razliko od Eduarda del Rosso Malpelo, ki je že prav tako lep "mali" v Italiji, njegova starša sta pa Malu & Rugantino njuna lastnica je pa Simona.
Če pa si mislila na Rugantina, ki je pri Giuli Bratti, je pa lastnica Simona zato, ker Giulia je v bistvu handler Simoninih psov, in tistega psa ki ga vozi na razstave živi tačas pri Giulii.
(uuuuuu, Ok, saj neham :-[...saj če koga še kaj več zanima se lahko tudi brez problema obrne na S. Tanzarello.)

 :-*,da bi bila podobna mami, verjetno si videla Azzurro le na Tanzarellini strani, ko ima 6mesecev :)zato sklepam, da si verjetno videla Azzurrino sestro Atheno (na strani del Gardiens des Murailles),  ki pa sta si z Azzurro zelo podobni, tudi črni sta obe z večjo belo liso na prsih ::)
Ne vem, če bo imela kaj po mami (razen bele bradice ;)) Po spremljanju gre čisto po enih drugih poteh, hihi :D
Sicer je pa vseeno, važno je da je in da bo ostala zdrava...

Hihi, ja ne vem 8) vem samo, da nasledni bo moj...ti dve sta očetovi in si jaz pridružujem le pravice (beri: razvajanje, norenje, potepanje...)
Tako, da pri hiši postane včasih gužva, s kom bosta mali odjadrali ;D Nismo pa vzreditelji, tako imamo za razvajat dovolj dve 8)
Ne vem, še od kje bo,  bo pa sigurno verjetno imela Simona prste vmes, mi je všeč njen način dela, pa še moja  :( Bellacarica je tudi po njeni zaslugi 100% boljša kot je pa bila :-*

Lp

p.s. Bonie, v Mariboru bo pa sigurno pestro 8)



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #1444 : 26 September 2007, 14:15:16
p.s. Bonie, v Mariboru bo pa sigurno pestro 8)

Sklepam, da pridete z Nell... Super, se že veselim, da se srečamo še v živo :)

Lp, Darja



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1445 : 30 September 2007, 21:18:52
še en corsek ki sem ga danes cartala v šoli..lep in predvsem pameten (letos bo delal bbh ispit)




...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1446 : 07 Oktober 2007, 11:54:05
Zdravo,
Dajte no pišite kaj. Vsak dan gledam zastonj.
Drugače pa veste mogoče koliko corsov in kateri bodo v nedeljo v Mariboru. Glede na to da nismo od daleč se bomo mogoče oglasili. Kdaj je mogoče najboljši čas za ogled psov. Ne bi radi koga motili.
Lp. 



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1447 : 07 Oktober 2007, 12:12:10
Ninci,koliko je zdaj stara Brihta? :-[

Lp Alja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1448 : 07 Oktober 2007, 12:28:50
miško corsoti bodo v Mariboru trije, na vrsti bodo okoli 11.30-12-ih enkrat, tako da se ti takrat najbolj splača bit tam. Mi mogoče mogoče... odvisno od več dejavnikov, pridemo prečekirat.

Alya ... 8 mesecev bo.

Lp nina



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1449 : 07 Oktober 2007, 14:19:28
miško corsoti bodo v Mariboru trije, na vrsti bodo okoli 11.30-12-ih enkrat, tako da se ti takrat najbolj splača bit tam. Mi mogoče mogoče... odvisno od več dejavnikov, pridemo prečekirat.

Alya ... 8 mesecev bo.

Lp nina
A že!? :o Pa hitro rastete! :-*

Lp Alja



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1450 : 07 Oktober 2007, 17:58:16
Oj!
Pri nas imamo enega fuuul lepega Corsota  :-*  :o Ime mu je Gente in star je tri ali štiri leta... Ampak je res lep...  ;D  :-*
Lp,Tjaša



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1451 : 08 Oktober 2007, 13:29:59
Oj!
Pri nas imamo enega fuuul lepega Corsota  :-*  :o Ime mu je Gente in star je tri ali štiri leta... Ampak je res lep...  ;D  :-*
Lp,Tjaša

Ja za tegale mi je pa zadnjič oči omenil, da ga je videl v Jaršah, ko se je peljal mimo.

Brihta bo pa dobila polstrice in poltete. Potrjena je brejost v kombinaciji Bounty in Siras. Na UZ se je videlo vsaj 6 mladičkov!.  8)

Lp nina






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1452 : 08 Oktober 2007, 13:37:54
še en corsek ki sem ga danes cartala v šoli..lep in predvsem pameten (letos bo delal bbh ispit)


Sara kako pa je ime temule fantu?

Lp nina



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1453 : 08 Oktober 2007, 15:10:15
Oj!
Ooo, super! Pravijo, da se na UZ-ju vse podvoji...  :D Pozdrav in  :-* Brihti!!! Komaj čakam, da na PeSjanarskem srečanju vidim koliko je zrasla! Saj boste imeli sabo, ne?
Lp,Tjaša



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #1454 : 09 Oktober 2007, 16:31:03
Lepo pozdravljeni,

to je pa naša  CC :-* :-* . Zasačena pri delu, ki pa samo njo tako fajn zabava.....   >:D >:( >:D


http://youtube.com/watch?v=AvL8pqrbiTo


(to je naš prvi filmček - ne preveč kritizirat! ;D)




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1455 : 09 Oktober 2007, 17:11:41
 :o :o :o :o :o

Ful hud komad v ozadju!!!


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #1456 : 10 Oktober 2007, 08:12:41
Hvala!  ;)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1457 : 10 Oktober 2007, 08:26:14
Domino: huda je tale vaša mala ... mogoče pa išče zlato ;) No... fino da zna uživati tudi v vodi :)

Lp, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1458 : 10 Oktober 2007, 10:29:32
Domino :D :D kok uživa.

Evo pa še dva naša otroka... sicer je slaba fotka ampak vseeno....



Lp nina



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #1459 : 10 Oktober 2007, 11:20:46
Domino  pri vas pa ste uživantje  :o :o :o

Lepa slika Ninči, vidim da tamala vleče vse k sebi. Pulover, Brihto ... Super je.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #1460 : 10 Oktober 2007, 12:30:23
Domino: huda je tale vaša mala ... mogoče pa išče zlato ;) No... fino da zna uživati tudi v vodi :)

Lp, Črt

Zlato?  :o Sploh ne bi bilo slabo :(....

Voda ;D... voda je tudi zanimiva, ampak ne takooo kot blato >:D >:D...

Luže, jo tudi zelo navdušujejo >:D... (samo mene ne. Pa se čudi ??? ??? potem, zakaj ji težim) Drugače je pa to kar je odkrila bila prava terna!

Ninci, slika je super. Zlati pikici :-* :-* 

Drugače, smo pa lih od veterinarja :(. Ker jo je neki pičilo in je kar zatečena :'(.

Lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1461 : 11 Oktober 2007, 11:20:48
Da ne bo miško rekla, da se v tej temi nič ne dogaja ... ena slika naše sestrice, ki je tipična nizozemka in se okoli prevaža z kolesom.  :D



Drugače pa smo imeli v soboto bratci in sestrice tega legla srečanje, ampak žal smo mi zaradi oddaljenosti manjkali... mogoče drugo leto 8). Letošnje fotke pa so na strani pod news in čisto zgoraj puppyreunie.

Lp nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1462 : 11 Oktober 2007, 18:46:16
No lepo da ste se malo razpisali in dali malo novih slik. Sem bla kar malo žalostna ker se tak dolgo ni noben javil. Vsak dan dvakrat pogledam to stran da vidim kaj se novega dogaja. 

Ninči dobri fotki. Ta tvoja otroka pa ful rasteta. Pa tako prikolico bi si mogla nabavit jaz za mojo Kajo. Če malo dlje hodi  jo hoče kr pobrat.

Domino končno vidimo tvojo lepo psičko. Mislim da sem jo gledala že na spletni strani od vzreditelja.( če se ne motim)  Daj privošči nam še kak daljši video pa kako sliko.
 
No, kdo vse pride v MB na razstavo?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1463 : 12 Oktober 2007, 13:02:04

No, kdo vse pride v MB na razstavo?


Predvidevam da Nell in Anastasija, Bellacara bo pa mogoče še za tatretjega vedela ;) A je samček iz Domžal?  ;)

Lp nina




Bellacara

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1464 : 13 Oktober 2007, 15:39:35
Predvidevam da Nell in Anastasija, Bellacara bo pa mogoče še za tatretjega vedela ;) A je samček iz Domžal?  ;)
Lp nina

Živjo,

za punci vem, da prideta, za tretjega pa tudi jaz ne vem.


LP,
Branka



Bellacara

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1465 : 13 Oktober 2007, 16:00:47
...da se malo tema obudi, še naši 2 rožici ::)

...najraje imasta žogice :)



...Bellacarica pri bojevanju z muco 8)


...Nellča včasih tudi čuva hišo ;)


lp,

Bellacara & Nell



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1466 : 14 Oktober 2007, 20:05:42
Evo današnja zasedba corsotov na CAC Maribor

Nell PRM, BOB
Anastasija ?
Casius CAC
....
in nerazstavljani Brihta in Bonie.

Čestitke vsem za lepe rezultate.

Srečali in spoznali pa smo še miško.

Lp, nina



Bellacara

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1467 : 14 Oktober 2007, 22:41:38
Evo današnja zasedba corsotov na CAC Maribor

Nell PRM, BOB
Anastasija ?
Casius CAC
Lp, nina

...samo en popravek bi dala, Anastasija je dobila CAC :)

LP

branka



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1468 : 15 Oktober 2007, 07:47:51
Čestitke udeležencem razstave v Mb za njihov uspeh. Pa kake fotke prosim, na žalost meni ni uspelo priti do Mb nas je spodnesel prehlad, tako da smo namesto da bi uživali ob pogledu na luštne pesjane, se doma kuhali >:( ::)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1469 : 15 Oktober 2007, 09:16:20
...samo en popravek bi dala, Anastasija je dobila CAC :)

LP

branka

Ja saj moji možgani  logično glede na to da je kandidirala za BOB.

Satin nekaj fotk je naredila moja sestra ... bomo probali kaj objavit trenutno me nekaj j*** in je tudi tole javljanje bolj special.

Lp nina