Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463055

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1470 : 15 Oktober 2007, 11:14:52



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1471 : 15 Oktober 2007, 11:38:39
O Nina kako je Brihta že velika  :o In kako ima lepo glavco  :-* :-*




Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1472 : 15 Oktober 2007, 13:05:24
Ja,res rastete! :o Brihta je tako  :-*! Kako pa je ime tistemu maltežančku?(slika 3)

Lp



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1473 : 15 Oktober 2007, 13:13:56
Zdravo,
Ja, ja vidla sem Brihto pa še tri druge corse. Brihto sem tudi malo pobožala in mislim da ji je bilo všeč saj je pol kr skočla na mene. Je hčerka rekla mami totega bi mela. Je mislila da so tu psi za prodati. ;D
Čestitam vsem na doseženih rezultatih. Škoda da ni bilo več prijavljenih samcev ker Casius mi je bil res dober.

Lep pozdrav,

Mirjana



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1474 : 16 Oktober 2007, 09:30:39
Ja naša Brihta je prepričana da ima tam kakšne 3,5kg in je kužek za v naročje Tako poskuša v naročje splezati obiskom med tem ko sedijo na kavču, če ne dovolimo da gor spleza cela je fajn če nasloni vsaj rit. Pes s karakterjem mačka skratka.

miško za več samcev pa če ne drugega Lj. specialka januarja ;) lani je bilo vsega skupaj mislim da 13 corsic in mislim, da bo letos ta številka še višja.

Lp nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1475 : 16 Oktober 2007, 10:08:53
Nina pričakujeta s Črtom da bo mala še kaj zrasla ali se počasi zaustavlja, se je pa bejba drugače spet potegnila, pa bučka mi je čedalje lepša, še posebaj tam ko ji ušesa gor držite, čeprav mi je tista slikca kr malo hecna, ma sem jo tolk navajena s tistimi njenimi uheci da mi pol kr mankajo. Zdaj sem dobla "fobijo" kako izgledajo kupirani psi z ušesi, gledam fotke corsičev na netu in pri kupiranih si poskušam zamisliti kaki bi bili z uhli :D ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1476 : 16 Oktober 2007, 10:38:32
Nina pričakujeta s Črtom da bo mala še kaj zrasla ali se počasi zaustavlja, se je pa bejba drugače spet potegnila, pa bučka mi je čedalje lepša, še posebaj tam ko ji ušesa gor držite, čeprav mi je tista slikca kr malo hecna, ma sem jo tolk navajena s tistimi njenimi uheci da mi pol kr mankajo. Zdaj sem dobla "fobijo" kako izgledajo kupirani psi z ušesi, gledam fotke corsičev na netu in pri kupiranih si poskušam zamisliti kaki bi bili z uhli :D ;)

Ja kakšen cm bi bilo še fino, da dobi. Zdaj smo po zadnjem merjenju tam na cca. 62cm in pomoje še ni čisto zaključila z višino.

Čakamo pa prvo gonitev, no vsaj samci pravijo da bo počasi čas. V Mariboru je en labradorec čist noter padu, ona pa je ležala na hrbtu in se mu prepustila, zdaj upam samo da bo počakala do konca meseca, da bo srečanje mimo če ne bo pač ostala doma.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1477 : 16 Oktober 2007, 11:07:56
A potem se že pripravljate na nočne podoknice :o :D ;) Bejba uživala v zastonj masaži :D ;) Upam da nimate kakega polarca v ulici :o :D >:D Sem pa opazila da se pri nas pince tud pripravljajo, ker so vsi pasji moški primerki radirajo s smrčki po tleh in se poleg še omamljajo ko najdejo the spot

No moj je zaenkrat še flegma, najbrž ga tablete malce dol držijo :D ;) ::), v najhujšem primeru bom na šiht prihajala s podočnjaki do dekolteja in pa s sončnimi špegli, da bom lahko kako kitico Prešerna na hitro odremala :D ::) >:(


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1478 : 16 Oktober 2007, 14:34:29
Jaz sem si tudi slike Brihte ogledla in mi je njena glava tudi zelo všeč. Sploh na oni sliki ko ste ji dvignili ušesa. Meni se zdi da kupiranim corsom se navidezno razširi glava. Saj v živo ko jo pogledaš ima tako lepo kratko nabito, ampak od strani z dvignjenimi ušeski pa je bomba.
Nina me pa zanima ali bote šli z Brihto delat vzrejnega ko bo starejša, no v glavnem če planirate kako leglo v naslednjih letih.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1479 : 16 Oktober 2007, 14:45:12
Jaz sem si tudi slike Brihte ogledla in mi je njena glava tudi zelo všeč. Sploh na oni sliki ko ste ji dvignili ušesa. Meni se zdi da kupiranim corsom se navidezno razširi glava. Saj v živo ko jo pogledaš ima tako lepo kratko nabito, ampak od strani z dvignjenimi ušeski pa je bomba.
Nina me pa zanima ali bote šli z Brihto delat vzrejnega ko bo starejša, no v glavnem če planirate kako leglo v naslednjih letih.

Hja to ti zdajle težko rečem, ker je to ali bo parjena ali ne odvisno od večih dejavnikov. Predvsem od tega kako se bo ona dokončno razvila, kakšno bo  stanje kolkov in komolcev itd. Ampak hmmm dejansko sem o tem že razmišljala, sicer še ne vem kako bi to izpeljala ker mislim, da noben lastnik potem zame ne bi bil dovolj dober :) in bi na koncu vsi ostali doma  ... tako da bo bomo o tem bolj resno razmišljali čez kakšno leto...


Glede glave pa... glava se bo še razširila tudi sama po sebi, ker še ni dokončno razvita, obliko glave corsoti dobivajo tudi do 2 leti, trenutno so se malo že popravile povešene veke, ušesa niso več tako dolga, da jih lahko žveči sama sebi :D ampak ji definitivno še manjka širine. Je pa res proporci glave z dvignjenimi ali nedvignjenimi ušesi pridejo drugače do izraza. Če pogledate sliko brihte v razstavni pozi zgleda kot malenkost predolg gobec recimo razmerje 1:1 ali pa recimo 1:1,5 z dvignjenimi ušesi pa je razmerje 1:2.

Lp nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1480 : 16 Oktober 2007, 14:53:28
Nina obljubim da eno sobo samo zate namenim, da boš lahko tud cel let preverjala če je tako kot bi si ti želela ;) :D >:D :P Te pa razumem, ko čimbolj o psarni razmišljam in ko to vse premlevam s tistimi plusi in minusi, priznam da mi je vsakič manj do izvedbe le tega plana v prihodnosti ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1481 : 16 Oktober 2007, 14:54:37
Pa še khm kot dokaz da njej 1 uro in pol lavfanja na polno ni dovolj... zadnjič se odpravimo v gozd nabirat kostanj, vsi skupaj, torej vsi psi + mi trije. Po eni uri in pol neprestanega lavfanja za Rumbo, skakanja za Smartom in valjanja po potoku in potem še hojo do doma, sem si mislila, da bo padla dol... pa sva ker so bili vsi blatni pripela pse pred vhodom za ograjo... (tisti ki ste bili pri nas veste kako to izgleda), da se malo posušijo kasneje pa jih bova zbrisala do konca... in je "žvau" pojedla pol ograje (lesene!) v cca. pol ure.
Ona pač ve kaj je za zamenjat in kje je hiša potrebna prenove. Lubadar!

Lp, nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1482 : 16 Oktober 2007, 14:58:44
No zdaj vsaj  veš na kaj teče :o :D >:D zakaj je tako polna energije :D :P Nina termit termit :D ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1483 : 16 Oktober 2007, 15:22:04
Nina obljubim da eno sobo samo zate namenim, da boš lahko tud cel let preverjala če je tako kot bi si ti želela ;) :D >:D :P Te pa razumem, ko čimbolj o psarni razmišljam in ko to vse premlevam s tistimi plusi in minusi, priznam da mi je vsakič manj do izvedbe le tega plana v prihodnosti ;)

Ja ma ni samo en nov lastnik ;D (no vsaj običajno ne) poleg tega maš potem še vzrejnega, pa izbiro primernega samca pa kotitev (se še spomnite modrega dogaškega legla in pogin samice 14 dni po kotitvi), potem pa spravit gor leglo pa izbrat dobre lastnike pa še vedno se počutiš krivega če kaj ni tako kot bi moralo bit kljub temu, da si naredil vse kar si lahko, pa .... uh veliko stvari je za razmislit in za razdelat preden bo kaj če bo ....

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1484 : 17 Oktober 2007, 20:08:42
Hitro poročilo ;) V TPC Murgle videli in spoznali (no Črt, jaz sem jo videla samo od daleč) novo corsico v slo. Prihaja od Tanzarelle, ime ji je Stella, kupiran rep, nekupirana ušesa, črna, upam da se bo lastnica kaj javila, da nam pove kaj več. ;)

Lp, nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #1485 : 18 Oktober 2007, 13:43:19
Hitro poročilo ;) V TPC Murgle videli in spoznali (no Črt, jaz sem jo videla samo od daleč) novo corsico v slo. Prihaja od Tanzarelle, ime ji je Stella, kupiran rep, nekupirana ušesa, črna, upam da se bo lastnica kaj javila, da nam pove kaj več. ;)

Lp, nina

Zgleda da bo treba počasi kar klub ustanoviti  ... da bomo na tekočem...    ;D  ;D  ;D



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #1486 : 19 Oktober 2007, 10:05:35
 ;D Fino, več nas bo, več izkušenj si bomo lahko izmenjali....Mogoče pa ni slaba ideja, da se nekje naredi en popis CC-jev i ;) Lep dan vsem pasjeljubčkom, Maja :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1487 : 19 Oktober 2007, 10:28:14
Nekaj takega kot imajo avstralci imam v planu naredit v okviru Brihtine spletne strani. Zadeva je že kar daleč.... tako da ;) Kmalu :D

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1488 : 22 Oktober 2007, 09:59:10
Torej.... vse lastnike corsotov v Sloveniji, ki tole berete, prosim če mi za vpis psa v bazo Corso Slovenia na mail [email protected] pošljete sledeče podatke (in dodate kakšno sliko psa ;)).
Ime  / Name :

Številka rodovnika / Ped. number :

Klicno ime / Calling name:

Datum rojstva / Date of birth:

HD:

ED:

Barva / Color :

Mama / Dame :

Oče / Sir :

Vzreditelj / Breeder:

Legla / Litters:

Rezultati / Results:

Komentar / Comment:

Lastnik / Owner :

Kraj / Place:

WWW:

E-mail:

Lp, nina



neli15

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1489 : 22 Oktober 2007, 10:38:01
živjo

nisem vedela, da vas je kar nekaj lastnikov corsotov v slo...  Jaz imam Stello dober mesec, prej sem imela dobermane in morm rečt, da je ful srček. na začetku je bila bolj mirna zdej pa se je zgleda že privadila na nov dom in je iz dneva v dan bolj živahna. če imate kakšen nasvet glede vzgoje bi bil dobrodošel, ker se šele spoznavam s to pasmo

lp, neli



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1490 : 22 Oktober 2007, 10:44:23
živjo

nisem vedela, da vas je kar nekaj lastnikov corsotov v slo...  Jaz imam Stello dober mesec, prej sem imela dobermane in morm rečt, da je ful srček. na začetku je bila bolj mirna zdej pa se je zgleda že privadila na nov dom in je iz dneva v dan bolj živahna. če imate kakšen nasvet glede vzgoje bi bil dobrodošel, ker se šele spoznavam s to pasmo

lp, neli

Dobrodošla :D
Jaz ko sem videla Stello sicer samo od daleč nisem mogla verjeti, da je bila naša žvau, kdaj tako majhna :o No zgleda je bila.
Nasvetov glede vzgoje itd. je na prejšnjih straneh kar nekaj splača se ti prebrat nekaj sporočil od tule dalje: Klik predvsem pa ne popuščaj njeni trmi ;)

Lp nina



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #1491 : 23 Oktober 2007, 21:38:33
Hay,

Nina, kaj boš pa to ustvarila? Pa je res že kar veliko cc ljubiteljev in lastnikov v Sloveniji.

A imaš mogoče še kakšno novo sliko Brihtine glave? Ful ful ful je lepotica  :P.


Lep pozdrav,

Alex

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1492 : 23 Oktober 2007, 22:01:58
Fotke trenutno pri roki nobene lahko se pa v soboto oglasita v Kranju na pesjanarski piknik (prijave zbiramo še jutri) pa jo poslikata :P ;)

Zaenkrat je za bazo corsotov slovenije podatke prispeval en lastnik, ki ni član foruma. Upam, da bomo na spisku corsotov Slovenije uspeli zbrat čim več psov te pasme v slo. tako mogoče kdaj izmenjali kakšno izkušnjo, lahko organizirali piknik, imeli pregled nad psi, ki se pri nas pojavljajo, linijami itd.  8)

Lp nina



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #1493 : 24 Oktober 2007, 16:03:24
Ideja je super, važi li samo za CC u Sloveniji ili šire?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1494 : 24 Oktober 2007, 16:29:25
Ideja je super, važi li samo za CC u Sloveniji ili šire?

Zaenkrat slovenije. Če bo interes pa lahko vključimo še sosednje države ;)

Lp nina



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #1495 : 24 Oktober 2007, 21:04:41
Fotke trenutno pri roki nobene lahko se pa v soboto oglasita v Kranju na pesjanarski piknik (prijave zbiramo še jutri) pa jo poslikata :P ;)

Lp nina




Bi ful prišla malo premučkat in poslikat vašo lepotico, ampak zaradi službe ne bo možno  :(. Škoda.

Želim pa vsem skupaj en lep dan.

Lep pozdrav, Alex

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1496 : 29 Oktober 2007, 13:02:33
Evo Brihtonzla danes...

pa da ne bo kdo mislil, da imam jaz tak fetiš ji obračat ušesa... ::)....




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1497 : 29 Oktober 2007, 13:03:33
.... to se naredi samodejno med vzleti in pristanki  ::)




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1498 : 29 Oktober 2007, 13:16:22
Ful je huda z vetrom v uhljih :o :D :-*


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1499 : 29 Oktober 2007, 14:44:00
oJ!
Kako na prvi slikice ogromna zgleda  :o  :-* :-* :-*
Lp,Tjaša