Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462945

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1500 : 29 Oktober 2007, 18:53:19
Iii kok je tale žabica luštkaaaaaaanaaaa :-*

Ne da se mi brskat po temi,me pa vseeno zanima.Kaj v prevodu pomeni Cane Corso?Cane je po italjansko pes,corse je ulica...ulični pes?
Ali je Korzišk pes?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1501 : 29 Oktober 2007, 18:57:52
Joj samo korziški pes ne ::) Ne glede na to da v Corso marsikdo najde Korziko, sama Korzika z izvorom pasme nima nič. Corso je bolj pes Sicilije 8)
Cohors -je v latinščini stražar, branilec, iz tega je izpeljana beseda Corso in tako dobiš psa čuvaja, obrambnega psa, ...

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1502 : 29 Oktober 2007, 19:44:29
Hvala za razlago.Sem tudi jaz profesorico za italjanščino prepričevala,da zagotovo ni Korziški pa...saj veš,profesorji :P.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1503 : 30 Oktober 2007, 13:13:37
Ammm evo sicer manjka še veliko... in ni bog ve kaj... ampak vse ob svojem času.... oz. bolje rečeno ko bom jaz imela več časa ::)

http://brihta.pasji.net/

Do sedaj sta podatke za bazo poslala lastnik Sforza Castra in neli15 od njene Stelle, upam da bo poslal še kdo, da se nas zbere čim več.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1504 : 30 Oktober 2007, 13:36:32
Nina super narejeno! ;D :-*


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1505 : 30 Oktober 2007, 18:23:00
Nina, mogoče ti bom poslala podatke še jaz. Ampak na začetku drugega leta.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1506 : 30 Oktober 2007, 20:03:42
Nina, mogoče ti bom poslala podatke še jaz. Ampak na začetku drugega leta.

 :o :o Ooo miško, kam pa greste po kepo? Če nisem preveč firbec :-[

Lp nina




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1507 : 30 Oktober 2007, 21:15:17
No mi smo še bolj v fazi dogovarjanja z dvem psarnama. Samo mi bomo bolj izbirali bližje Sloveniji. Me zanima če vzreditelj res takoj vidi kateri mladič je v razstavni, kateri pa v pet kvaliteti? Zanima me če je to praksa da ti da vzreditelj zraven garancijo za psa?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1508 : 30 Oktober 2007, 21:37:13
No mi smo še bolj v fazi dogovarjanja z dvem psarnama. Samo mi bomo bolj izbirali bližje Sloveniji. Me zanima če vzreditelj res takoj vidi kateri mladič je v razstavni, kateri pa v pet kvaliteti? Zanima me če je to praksa da ti da vzreditelj zraven garancijo za psa?

Ja pogodba in garancija na mladiča je praksa pri resnih vzrediteljih. Ne more ti pa 100% zagotovit, da bo pes vrhunske kvalitete, se pa vidi recimo če je pes čista pet kvaliteta (preveč beline recimo). Kaj pa iščeš pet ali show?

Lp nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1509 : 30 Oktober 2007, 21:43:58
No v bistvu mi je čisto vseeno, no mogoče bolše če je v show, kaj pa veš, mogoče pa bi kdaj probali z kako razstavo. Meni bi samo blo bolj važno da je zdrav, pa da nima problemov. Najbolj me skrbi mladič pa čas. Vem da psi, posebaj mladiči potrebujejo veliko časa. Nočem da bi bil pes samo zato da ga pač imamo. A ti Brihto voziš v šolo?
Nina kak ti rata? 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1510 : 30 Oktober 2007, 21:59:36
Z dobro organizacijo. Kakšen dan je sicer kriza s časom ampak načeloma kar znese ;) Psi so pa prilagodljivi oz. morajo bit ::)
Z Brihto hodimo samo na treninge reševanja.

Lp nina




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1511 : 30 Oktober 2007, 22:20:23
Saj mi že imamo psico, vendar je ona bolj lene sorte. Saj gre na krajši sprehod, ponavadi malo grema malo naookoli, da vse prevoha in prečekira, pol se pa obrne kar domov. Pri Corsih pa ni tako, so bolj aktivni. Skrbi me samo da bi ga mogoče kje "usrala" pri vzgoji, pač ni to Berni. Kaj misliš kot razliko pri karakterju. Pes ali psica? Ti pa bom poslala še zs o starših o katerih premišljujem.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1512 : 30 Oktober 2007, 22:26:13
Po mnenju večine s katerimi sem jaz govorila in imajo doma oboje pravijo, da so samice bolj hiperaktivne kot samci ::) Babe pač :P Kar se tiče pa same dominantnosti pa pomoje med spoloma niti ni neke bistvene razlike, lahko imaš dominantno samico lahko pa samca. Pazit moraš tudi na to, da sta oba starša stabilnega karakterja, da nista agresivna, da nista plašna, ... ker samica pri vzgoji mladičev to prenese dalje.


Lp nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1513 : 30 Oktober 2007, 22:33:58
Imaš zs.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1514 : 03 November 2007, 15:21:56
Naša banda je danes okupirala Domžale. Smo dopoldan izkoristili za norenje pri Rinchy in kopanje v Bistrci.
Rinchy je naredila tudi nekaj fotk...

Vsi skupaj..


Brihtonzl




V akciji....


Več slik naše bande pa Tule

Lp, nina




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1515 : 03 November 2007, 15:49:57
Zdravo,

Nina dobre slike, sploh prva ko so tak lepo postrojeni. Se mi zdi da se je Brihta malo razširla?
Nina, vem da poznaš corse, me pa zanima kakšna je razlika med naprimer Tanzarelinimi psi in recimo med Češkimi, Poljskimi ali pa Nizozemskimi rejci. Na jugu imajo večino samo Tanzareline. Sprašujem ker jaz ne vidim velike razlike med enimi in drugimi. So mi všeč nekateri od enih in nekateri od drugih. V čem vidiš ti razliko. Mogoče v glavi, širini ali samo v kupiranju?
Drugače pa še enkrat hvala za pomoč.
Lep pozdrav,
Mirjana 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1516 : 03 November 2007, 16:00:19
Zdravo,

Nina dobre slike, sploh prva ko so tak lepo postrojeni. Se mi zdi da se je Brihta malo razširla?
Nina, vem da poznaš corse, me pa zanima kakšna je razlika med naprimer Tanzarelinimi psi in recimo med Češkimi, Poljskimi ali pa Nizozemskimi rejci. Na jugu imajo večino samo Tanzareline. Sprašujem ker jaz ne vidim velike razlike med enimi in drugimi. So mi všeč nekateri od enih in nekateri od drugih. V čem vidiš ti razliko. Mogoče v glavi, širini ali samo v kupiranju?
Drugače pa še enkrat hvala za pomoč.
Lep pozdrav,
Mirjana 

V obliki glave, v dolžini telesa, v širini psa. Težko je rečt razlika med Italijani in Poljaki je... razlika med Italijani in Nizozemci je... moraš računat da so pač različne linije psov izvirajo sicer vsi iz istih psov ampak potem je šla vzreja enih v eno vzreja drugih pa v drugo smer. In linija ni odvisna od države (povečini) ampak od vzreditelja, ker se pač odloči kakšne pse hoče dobit in kaj je njemu všeč. Eni so bolj bokseraški, eni bolj rottweilerski eni so suhi in visoki (doga stil recimo), eni so nizki in široki, eni imajo bolj potlačene gobce, eni imajo majhne oči, drugi velike, eni imajo bolj kratek trup, drugi spet dolgega, eni več kože drugi manj. Kupiranje s tem nima veze. Tanzarellini psi imajo eno tako prepoznavno glavo pa del dyriumi,, cerberusi so povečini daljši... Poglej rodovnik psa ki ti je všeč pa boš videla katere pse ima noter, pa spet drugega itd. pa boš mogoče kmalu našla skupnega... da boš vedela kam pašeš ;) Standard je tqako ali tako en sam so pa finese ki so pri nekaterih psih bolj pri drugih manj prepoznavne. Za nekatere po sliki lahko sklepaš kam paše za druge ne, tretji so pa tako nefotogenični ali pa imajo tako slabega fotografa da misliš, da sploh ni corso na sliki ::)

Brihta pa vstrajno dobiva širino ja... še malo pa ne bo več prišla skozi vrata >:D 8)

Lp nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1517 : 03 November 2007, 16:26:12
Prevod prosim: del dyriumi,, cerberusi so povečini daljši...  :-[ Laik pač.
Mislim da je po slikah težko sodit pse. Naprimer Conan velikim je oh in ah, meni pa v glavo nič ekstra.
Meni so všeč Corsi malo večji, široki, nabiti, široko glavo, za gobec rajši vidim da je krajši kot predolg - vseeno ne bokseraški.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1518 : 03 November 2007, 17:37:04
Del dyrium in Antico cerberus sta eni recimo najbolj znanih linij.
Stran cerberusov : http://www.anticocerberus.it/
Dyriume pa najdeš v degli elmi psarni, kar že poznaš.

Cerberusi imajo če boš dobro gledala drugačno obliko glave kot Dyriumi. Gobec je daljši, stop je manj izrazit, so pa veliki, močni psi z dokaj dolgim trupom.
Dyriumi imajo širše močnejše in večje glave, z bolj izrazitim stopom.
Conan Dei Dauni če misliš njega, pa zanimivo daje kar veliko mladičev, ki imajo skoraj identično obliko glave kot on.

To so moja opažanja in moje osebno mnenje, da me ne bo zdaj kdo za jezik (prste) držal ::) Lahko pa kdo stvari vidi drugače ;)

Lp nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1519 : 03 November 2007, 19:06:01
Jaz se ne bi branla Fauno-ta Degli elmi. :-* Ta pes mi je pa res lep. Vidiš nekaj takega bi imela. Meni bi bil lepši samo če bi bil črn.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1520 : 03 November 2007, 19:15:23
Sem vedla da ima Brihta nekaj z Degli Elmi :D. Sem šla na njeno stran gledat. Madona ima lepega očeta.
No v glavnem jaz bi enga Faunota imela.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1521 : 03 November 2007, 19:55:24
Ker je Fauno moja velika ljubezen ... in če že ne morem imeti njega imam pač vsaj njegovo hči :-*
Če boš gledala moje prve poste boš videla, da sem sanjala o sivem ali črnem, pa sem pristala pri brindlu in ... hm danes ne vem če bi oz. bom sivega sploh kdaj imela ::) Črni in brindli so zakon :P

Evo še en posnetek današnjega dne http://youtube.com/watch?v=oDsklsWoiTA Črna puščica 8) Hvala Rinchy za montažo in glasbo v ozadju ;) 8)

Lp niina




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1522 : 03 November 2007, 20:53:07
Daj Nina povej v obliki glave kakšno vidiš ti razliko med Tanzarelinimi psi in od Degli elmi, Tanzarelina spletna stran mi glih ni preveč všeč ker ni večje slike psa z vsem opisom. Ima pa drugače veliko razstavnih uspehov, med drugim tudi nekaj v zvezi z celo 2. fci skupino. Bom še enkrat poiskala kje sem prebrala pa bom napisala.
Na sosednjem forumu je bil pred časom en oglas da iščejo lastnika za 2 leti starega Corsa iz Slovenije? Veš mogoče zakaj so ga oddali in za katerega je šlo?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1523 : 03 November 2007, 21:18:47
Vem da ne bi bil primeren zate glede na tvojo situacijo vem zakaj se je oddajal, in kolikor vem je ostal doma ;)

Vidiš kakršnokoli razliko v teh dveh glavah...??




Ena je Tanzarellina ena pa degli elmijeva.  ;)
http://www.tanzarella.it/
http://deglielmi.chiens-de-france.com/
Lp nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1524 : 03 November 2007, 22:17:41
Nisem mislila na sebe, samo za razlog zakaj se je oddajal. Saj jaz bi v vsakem primeru vzela mladiča. Je bil to mogoče pes iz Kranja in je bil preveč dominanten in agresiven?
Glede slik:
V glavah vidim razliko, ampak ne pretirano. Yurak mi izgleda da ima širšo glavo pa koliko se meni zdi bolj izražen stop. Na obeh slikah pa sta mi lepa psa.
   



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1525 : 03 November 2007, 22:31:23
Ni bil iz Kranja. En samec v Kranju se je oddajal eno leto nazaj.

Glej še obliko ust... En je V en je U. Pri prvem psu je gobec za moj okus bolj bokseraški, poglej pozicijo spodnje čeljusti. Drugi ima tudi večje in bolj mesnate žnable.
Pa da ne bo kdo užaljen ne gre za primerjavo kateri je lepši in boljši za to je tudi brez imen. Oba psa sta It.Ch in gre zgolj za opažanje razlik med enim in drugim psom.


Lp nina




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #1526 : 03 November 2007, 22:41:48
Saj to se mi je tudi zdelo. Sem mislila napisat da ima po moje prvi večji predugriz kot drugi, sam sem že prej kliknila, pa še čist ziher nisem bla 8). Saj če povem čisto po pravici ko sem ju tak na brzino pogledala sem si mislila da saj sta skor ista. En je samo malo mlajši. Je pa razlika če dobro pogledaš. Drugače pa ravno to me moti pri Conanu-spodnja čeljust.
Hvala za razlage, se bom še kaj naučila.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1527 : 04 November 2007, 14:31:11
Saj to se mi je tudi zdelo. Sem mislila napisat da ima po moje prvi večji predugriz kot drugi, sam sem že prej kliknila, pa še čist ziher nisem bla 8). Saj če povem čisto po pravici ko sem ju tak na brzino pogledala sem si mislila da saj sta skor ista. En je samo malo mlajši. Je pa razlika če dobro pogledaš. Drugače pa ravno to me moti pri Conanu-spodnja čeljust.
Hvala za razlage, se bom še kaj naučila.

No evo saj razlike vidiš. Je pa res treba pač se "poglobit" v psa.

Drugače pa glede hiperaktivnosti naše babe... včeraj dop. po jutranjem sprehodu letimo v LJ. ker je moral Črt nekaj iskat in potem v Domžale k Rinchy na norenje, je pretekla nekaj km in bi morala biti za moje pojme utrujena, spala je po poti domov a ne celo pot, ker to bi bilo že preveč počitka ::). Doma se najprej zapodi v igrače teži Smartu in Rumbi kdo se bo igral z njo. Po pol ure "počitka" gre s Črtom na trening reševanja, dela 2 uri! in ko pride domov se najprej zapodi iskat njeno žogco, da jo bo še malo scufala in težila najprej meni da bi se vlekla, ker nisem za, gre nadlegovat Smarta, potem Rumbo in Frajerja, ker noben nima  interesa se vsa nesrečna pač igra sama.  Po večernem lulanju in sprehodu ko Smart in Rumba že globoko smrčita ona vso zadevo z žogco ponovi in ko jo pošljeva spat je najbolj nesrečen pes na svetu ::)

Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #1528 : 04 November 2007, 22:16:04
Ninci,
ti dve sliki mogoče nista najboljši za prikaz razlike v videzu med Tanzarelimi in degli Elmi psi. Sploh pa po mojem če hočeš nekomu prikazati razliko je najboljše, da primerjaš pse, ki so ekstremi, ne tistih, ki se najbolj približujejo standardu. Vsak vzreditelj ima nekaj takih... Sicer pa po slikah je to ful težko. Če pa vidiš Tanzarellinega psa v živo, ne moreš sfaliti... Mene ne fascinirajo toliko malenkosti (recimo oblika ustnic, čeprav vemo, da ta skupaj z ugrizom v veliki meri določa celotni vtis glave itd.), ampak predvsem čisto drugačen izraz glave psa...

Za popestritev pa še tri nove fotke moje pozerke...


LP, D.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1529 : 05 November 2007, 07:12:29
Ninci,
ti dve sliki mogoče nista najboljši za prikaz razlike v videzu med Tanzarelimi in degli Elmi psi. Sploh pa po mojem če hočeš nekomu prikazati razliko je najboljše, da primerjaš pse, ki so ekstremi, ne tistih, ki se najbolj približujejo standardu. Vsak vzreditelj ima nekaj takih... Sicer pa po slikah je to ful težko. Če pa vidiš Tanzarellinega psa v živo, ne moreš sfaliti... Mene ne fascinirajo toliko malenkosti (recimo oblika ustnic, čeprav vemo, da ta skupaj z ugrizom v veliki meri določa celotni vtis glave itd.), ampak predvsem čisto drugačen izraz glave psa...

Za popestritev pa še tri nove fotke moje pozerke...


Ja seveda nista saj sem rekla, da sem dala dva It. ch samo da nasplošno poiščemo razlike saj niso te razlike vidne samo med linijama teh dveh psov. Tudi kakšen degli elmi ima bolj U kot V, pa manj žnablov pa slabši stop pa, .... gre za to kot je rekla miško na začetku se ti pač lahko zdita enaka, oba sta corsota ko pa opazuješ sliko pa vidiš razliko. Mislim da je glavni point razlike drugače pogled, ampak tega ne moreš opisat ::) oz. težko. Pa če bi dala kakšen ekstrem bi šlo za šimfanje kakšne vzreje pa bo kdo rekel, da sem pristranska :P Dejansko pa so po rodovniku  vsi corsoti ne glede na to kaj je meni všeč oz. kaj mi sploh ni všeč ::)

Ne vem a smo to že ugotavljal ampak Bonie je solid black??

Lp, nina