Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463055

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1770 : 14 December 2007, 22:23:48
Ker se ob večerih med gledanjem tv-ja vedno pričkava kdo bo šel zapret vrata od dnevne da ne piha mrzlo iz hodnika, se je Črt odločil, da bo Brihto naučil zapiranja vrat, da bo to opravljala namesto naju. Seveda jo je potem treba naučit še odpiraja, ker si Frajer sigurno v najbolj nemogočih trenutkih spomne, da more it lulat ali pa jest, no in tako je nastalo tole:

http://www.youtube.com/watch?v=3m0J_6Bg7gc

 8)

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1771 : 14 December 2007, 22:29:39
Waaa kaj je huda! :o
Sam najboljši je pa Smart, ko Brihta odpre vrata, pa pogleda češ: "Kaj se pa ta gre?!"... :D :D

Pa kako je že velika! :o
Lepa punca tale Brihta ni kaj! :-*



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #1772 : 15 December 2007, 19:47:37
No, pa še en filmček. Nastopata Domino in njen prijatelj As. :-*

Filmčk, ki je čakal cela 2 meseca, da pride na net....(tako da Domino nima več 9 mesecev ampak 11...)  ;D

Je mal slabše kvalitete, ampak nič zato...

http://www.youtube.com/watch?v=QjxKSznr1T8     


Uživajte!  :P



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1773 : 15 December 2007, 19:52:51
O ninci, super. Brihta obvlada. :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1774 : 15 December 2007, 20:03:55
Bejbe ful dobri filmčki ;) Glavni igralki pa carici :-* :D, res lepe pupe :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1775 : 16 December 2007, 11:46:08
Dočakali smo Brihtin prvi sneg 8)














Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #1776 : 16 December 2007, 13:00:47
To je pa drugi sneg Domino (prvi je bil, ko je pokukala na sneg  :P :P)



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #1777 : 16 December 2007, 13:03:52
Še dve :P



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #1778 : 17 December 2007, 18:27:49
Evo par današnjih:





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1779 : 17 December 2007, 19:30:16
Domino vidim, da je tvoja tudi uživala 100 na uro. 8) Mi je pa čudno če zunaj dežuje potem nos pomoli izpod strehe šiba lulat in hitro nazaj, da si ne zmoči tačk, ko je pa sneg je pa cela žurka ::)

Evo smo Brihtonzla tudi mi izmerili v soboto zdaj koliko so meritve natančne kdo ve ampak ima nekako 62 ali pa 63cm.

Scobert prideš v Lj na razstavo januarja? Na prvi sliki je Đove?

Lp nina



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #1780 : 17 December 2007, 20:08:50
Mi je pa čudno če zunaj dežuje potem nos pomoli izpod strehe šiba lulat in hitro nazaj, da si ne zmoči tačk, ko je pa sneg je pa cela žurka ::)


Ja,  ;D poznam to.... pa ne da si tačk ne zmoči, ker so ji luže fulll všeč, pomoje se boji za frizuro!

lp



Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #1781 : 17 December 2007, 23:57:21
Na obje slike je Đove, u Ljubljanu na žalost nećemo jer neće imati punih 9 mjesesci, a za opisnu ocjenu mi se ne isplati dolaziti.


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #1782 : 19 December 2007, 13:15:20
Ful dobri filmčki in fotke. Vidim, da uživate :) Jaz pa komaj čakam te praznike, da se malo odklopim od službe in da bom imela več časa za Bonie, ker je zadnje čase že prav jezna name... To sploh ne morete verjeti, kako se ta moja gospodična zna držati užaljeno, če pridem "prepozno" iz službe po njo ???

Ninci, jaz pa se že nekaj časa trudim ravno nasprotno: Bonie odvajam od odpiranja vrat, ker imamo vsa vrata počohana, zdaj pa smo menjali vhodna vrata, pa imamo že spet dva velika risa...Smo ji narihtali zvonec na vhodna vrata v višini njenega gobca, da bi se navadila zvoniti, ko hoče noter, ampak ji zadeva ni všeč... zakaj bi morala zvoniti in čakati, da ji nekdo pride odpreti, če pa lahko sama...  ??? Tako da pozvoni samo, če sem jaz zraven, ko me pa ni, pa kar s taco po kljuki in vratih...

Domino, tvoja punca pa bi bila idealni kandidat za igro z Bonie, ker kot vidim se ji ful da loviti drugega psa. Bonie pa uživa, če jo nekdo lovi. Ona sama pa drugih psov ne bo lovila, ampak bo gospodična počakala, da pridejo nazaj ;) Sicer pa ima neko tako finto, da ko lovi drugega psa, ga vedno lovi za eno od zadnjih tac. Nekdo mi je enkrat rekel, da to delajo nagonsko psi, ki so bili kdaj uporabljeni za gonjenje živine, ker živino gonijo tako, da jo grickajo za zadnje tace... Zanimivo ne... No, in Bonie je imela včasih eno ful dobro prijateljico nemško dogo, ki je, ko jo je Bonie lovila, zgledala kot kakšen hrt, ker je v teku zadnje tace tako potegnila naprej, da jih je imela skoraj pred sprednjimi ;D Samo, da je Bonie ne bi dosegla... Smo se vedno ful smejali...

LP, D.



kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #1783 : 20 December 2007, 14:26:09
Malo atmosfere sa Raduno , kao su se proveli i ljudi i psi ...










Branko & Multi CH Cheno


Jos puno fotki sa izlozbe ima na web sajtu
www.sanguemagnifica.com
a preko 300 fotografija svih ucesnika mozete naci na sajtu TKDOGS.COM
www.tkdogs.com

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1784 : 23 December 2007, 09:11:24
Bonie, a pa sta zvonec povezali z odpiranjem vrat?

kazak čestitke za uspehe na Radunu!!

Scobert, kaj pa Belina?

Lp nina




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1785 : 23 December 2007, 22:04:55
 :o :o :o Zgleda si bomo letos v Lj. lahko napasli oči. V soboto prijavljenih 22 psov, v nedeljo 21.  :o :o Na obeh CACIB-ih več kot lani na specialki 8)

Lp nina






kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #1786 : 24 December 2007, 00:19:49

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #1787 : 24 December 2007, 11:47:46
Bonie, a pa sta zvonec povezali z odpiranjem vrat?

Sem od vsega začetka delala na tem. Ker stisniti na gumb zvonca je tako ni bilo težko naučiti, ker zna dotik... Tako da sma v bistvu takoj začeli z povezovanjem "pozvoni" in odpiranjem vrat. Problem je edino v tem, ker nismo bili konsistentni oz. sem samo jaz bila, drugi pa ne...
V bistvu se mi zdi, da je nekako zdaj povezala, da mora pozvoniti, če hoče, da ji odprem vrata, kadar sem poleg nje oz. tudi če sem jaz na drugi strani vrat... Ko pa me ni zraven, pa še vedno čoha s taco po vratih... Zdaj pa ne vem, kako bi to situacijo popravila... Imaš ti kako idejo?

No, če povem po pravici, je bila osnovna ideja, da bi naučila Bonie, da zalaja, ko hoče noter ali ven. Ampak ker je lajanje pri Bonie fuuuuullll problem - punca ne laja, razen zelo redko, ko kaj sumljivega zagleda ali pa ko se pogovarja z drugimi psmi... drugače pa je ne pripraviš do tega, da bi zalajala. Verjemi sem probala že vse mogoče... No, ampak če imaš kakšno dobro idejo tudi glede tega, je bom zelo vesela  ;) Ker bomo drugače kmalu zmrznili, ker zdaj raje puščam vhodna vrata vsaj malo odprta, da si jih Bonie samo z gobcem odpre, kot pa da mi skače po novih vratih... :-\

Lp, D.





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1788 : 24 December 2007, 17:28:11
Uh ideje sta dve... sigurno bo pa dal kdo še kakšno in sigurno imata ideji tudi kakšni napaki, ki bi se pojavili med izvajanjem.

1. ideja je, da delaš najprej pri odprtih vratih. Torej Bonie pozvoni in šele potem ji daš dovoljenje za vstop v hišo. Počasi bosta vrata čezdalje bolj zapirali, da bosta prišli do tega, da bodo vrata zaprta, ona bo vedela da mora obvezno pozvonit in šele ko dobi komando bo vstopila v hišo. Pozvoni naj magari tudi, ko gresta skupaj v hišo, preden ti odpreš vrata.
Lahko se ti zgodi, da bo na začetku probavala s praskanjem... potrjuj izključno in takrat ko pozvoni...klik nagrada (ki je vstop v hišo in hrana, igra kar ima pač najraje).

2. Vrata zakleni (problem je ta, da so že nova :( probaj jih oblepiti z kakšno tapeto, toplim podom .... da zavaruješ vrata) in čakaj na drugi strani na zvonec. Logično bo probavala s praskanjem, ker ji je to do sedaj vedno prineslo uspeh - vstop v hišo, sedaj pa tega ni več, ampak takoj ko pozvoni boš odprla vrata. Počasi se bo čas med zvoncem in nagrado podaljševal tako kot se podaljšuje recimo ležanje na prostoru, sedenje. Na začetku si jo dala samo na prosto in takoj ko se je bližala tlom potrdila, zdaj pa jo daš na prostor in mogoče lahko mine tudi 5 min. do tega da potrdiš in naznaniš konec vaje.

Tudi midva sva imela na začetku problem z lajanjem, ampak smo na tem morali delati zaradi reševanja, ker nakazuje z oblajanjem. Jaz sem lajanje delala preko igre... aport in malo igre, komanda spusti potem pa sem takoj nagradila že najmanjši glas, ki ga je dala od sebe. Ni treba da je zalajala, lahko je samo pisknila, malo odprla usta, zapihala, .... kakršen koli zvok, ki bi lahko kasneje pripeljal do lajanja. Problem, ki ga imamo danes je da ko je razburjena, ko sva midva med delanjem preveč statična je da laja, ker upa na uspeh, ampak problemov z oblajanjem pri nakazovanju pa ni ;) Vsaka dobra stvar ima zgleda res kakšno slabo ::)

Lepe praznike

Nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1789 : 03 Januar 2008, 14:23:09
Vsem želiva da vam je Novo leto 2008 pod smrečico zdravja, ljubezni, uspeha, veselja in sreče natreslo

Lars & Andreja 


We wish you all that New Year 2008 would leave you health, love, success, joy and happiness under your pine tree.
Lars & Andreja


Corinne the pupps look great and the foto stories that you make together with Tineke are really wonderful, cause of that we never miss a day to check your site, thats for your bunch  :-* :-* :-* :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1790 : 03 Januar 2008, 15:15:19
Tudi mi želimo vsem srečno, uspešno in predvsem zdravo 2008.

Nam je dedek mraz prinesel nekaj belega... :P





Pa končno smo uspeli poštimat vpis v SLR tako, da smo sedaj vpisani pod št. 28 8)

Lp nina





Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1791 : 03 Januar 2008, 15:19:38
Mislim pod nujno se bo potrebno en dan naslikat pri vas, ker takole samo sliniti pred ekranom ne gre več, bejba je prekrasna in prav lepo jo je gledati, se pa punca lepo nabija Nina :o ;) :-* Pa vidim da bo nekdo zelo vesel spomladi ko bo treba cveteti rožic pa od nikoder ;) >:D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1792 : 03 Januar 2008, 15:24:30
Satin nas nič ne skrbi. Rožic nimamo, ta del vrta kjer trenutno prekopavajo bo pa spomladi če bo vse po sreči postal parkirišče. Tako da, da bodo vse pekopali, zravnali in zabetonirali bodo imeli še veliko dela  ;)

Ti pa kar pridi. Trenutno so idealni pogoji za Larsa. Jezero je zmrznjeno tako da se veselo drsamo... no ok Brihta se je danes zjutraj kopala ::) Ne vem kateri del stavka "voda je mrzla" ji ni jasen ::)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1793 : 03 Januar 2008, 15:40:32
Če mate še sanke že pripravljene bo ta pridno pupiko malce vlekel naokoli  ;) :D

Citiraj
Ne vem kateri del stavka "voda je mrzla" ji ni jasen  ::)

 :D :D Nina mogoče se je pa včlanla med "Mrože", pa trenira za zimsko kopanje ;) :D


Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #1794 : 03 Januar 2008, 16:20:19
Naše slike nisu ko većina ostalih na snijegu, ali barem ima sunca   ;D .

















ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1795 : 03 Januar 2008, 20:58:42
Satin možno možno ::) ::) Malo je ubrisana v vsakem primeru.

Scobert fajn se je naredila Đove. Koliko tehta?

Pa še ena od našega visočanstva:



Kdo pride v Lj.?





Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #1796 : 04 Januar 2008, 00:10:07
Ima nešto ispod 40 kg.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1797 : 04 Januar 2008, 07:46:55
Mi pridemo navijat in se slinit, kdaj ste na vrsti ;) :)


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #1798 : 04 Januar 2008, 16:10:53
Mi pridemo navijat in se slinit, kdaj ste na vrsti ;) :)

Mi tudi!  ;)



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #1799 : 05 Januar 2008, 16:07:04
Takole pa mi praznujmo 1. rojstni dan!!!  :o

Lp