Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462829

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2010 : 25 Februar 2008, 21:37:24
Jp, sm mislila izbranca. Hehe.
Ta tamala na sliki je pa faca. Tak XXL gremlin.  :P

 :D :D :D Samo res :D

Ena naša današnja...buča 8)


Lp nina



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2011 : 25 Februar 2008, 23:13:57
Zelo lepa slika Ninci.

Mama tistega "prihajajočega legla" mi pa je všeč. Škoda da ni možnosti za kužota :P

Lp



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #2012 : 26 Februar 2008, 10:06:29
Ko sem videla Brihto na zadnji sliki, sem sliko primerjala s tole od Kinga in v wordu sliki združila eno ob drugo, vendar tega ne znam prilepit - je pa zanimovo za vidit. To je ta slika:




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2013 : 26 Februar 2008, 10:08:54
Ko sem videla Brihto na zadnji sliki, sem sliko primerjala s tole od Kinga in v wordu sliki združila eno ob drugo, vendar tega ne znam prilepit - je pa zanimovo za vidit. To je ta slika:


Kaj pa se vidi?  :o



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #2014 : 26 Februar 2008, 10:19:01
Nina, kaj pa drugega - zelo podobne slike ;) saj veš, dve isti pasmi, slikani iz skoraj istega zornega kota - pa imaš, kar pač vidiš, ane?  ;D ;D ;D  Brez panike, nič drugega ne komentiram. 8)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2015 : 26 Februar 2008, 10:23:08
No glede na to, da si dala slike skupaj v word in napisala, da je zanimivo za videt me je zanimalo kaj :P Panike ni pa nobene nič se bat, samo firbec :P




vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #2016 : 26 Februar 2008, 10:33:46
No glede na to, da si dala slike skupaj v word in napisala, da je zanimivo za videt me je zanimalo kaj :P Panike ni pa nobene nič se bat, samo firbec :P

Bojim se pa jaz že dolgo ne več nikogar. :o :o :o  Gledala sem pač faci, ki sta mi vsaj na tek slikah zelo podobni - brez zamere. ;) če jih daš skupaj v wordu, je to še bolj opazno. Kaj čmo, se zgodi.  ;D

Pa še ena - vsaj meni posrečena:



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2017 : 26 Februar 2008, 11:05:39
Ekola... sem jaz skupaj vrgel za primerjavo. Gledano iz perspektive fotografa, sta kota slikanja ravno obratna, King je slikan rahlo od spredaj, Brihta pa rahlo od zadaj. Kaj se zgodi pri določenem kotu slikanja pa nebi razlagal :D

Lp, Črt



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #2018 : 26 Februar 2008, 12:47:48
Nam pa je končno na ograjo uspelo dati novo opozorilno tablo... Je bil to cel projekt... Kje pa ostali dobite te table z CC slikami ali imate kar kakšno drugo sliko gor?



Po dolgotrajnem familijarnem lobiranju je zmagala zgornja slika, ker da malo manj grozno Bonie zgleda tukaj... ;)



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #2019 : 26 Februar 2008, 13:12:00
Črt, točno vem kaj misliš, pa nisem tud slučajno namigovala na kaj takega. >:(   Kako to, da si pomislil ravno na to? Jaz našega z nikomer ne primerjam. Slika me je pač spomnila na Kingovo, to je pa tud vse.

Žal sem vedno razumljena napačno, kaj čmo. :( Bolje, da se sploh ne oglašam, kot do sedaj, ker skočte name kot pes na kost, pa če še tako dobronamerno oz. na splošno kaj rečem.  ::) Kaj šele, da bi res kakšno tematsko dihnila. :P

Pa bodte fajn in crkljajte otroka, ker vse prehitro zrastejo.  :o



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2020 : 26 Februar 2008, 13:42:28
vali a vi se tudi sprehajate gor proti Retju?  ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #2021 : 26 Februar 2008, 14:14:48
Vali, kaj ti še ni jasna osnovna resnica o pesjanarjih (ne samo na tem forumu, pač pa vsepovsod po svetu), po kateri ima
vsak pesjanar najlepšega psa na svetu, ki ni niti slučajno podoben nobenemu drugih psov. Če pa je že podoben kateremu drugemu psu, potem je še najbolj verjetno podoben kakšnemu uh super mega šampionu  :D :D :D Malo heca ne škodi...

Trigi, Vali ni rekla, da je King podoben Brihti, samo da je primerjala sliko Kinga z Brihto in da je bila primerjava zanimiva... ;) Kaj pa je Vali videla s primerjavo pa itak lahko vsak presodi sam iz tvoje združitve slik... Tako da ne vem, zakaj toliko vznemirjanja zaradi tega...

Je pa res, da ti dve sliki niti slučajno nista primerni za primerjanje psov, ker poleg tega, da je ena slikana od zadaj, druga od spredaj, je ena slikana še od zgoraj, druga pa od spodaj. Poleg tega pa nimamo pojma o zoomu, s katerim je bila katera slika posneta, kar bistveno  vpliva na proporcije objekta na sliki...

Vali, mene pa zanima, kje na morju je nastala ta slika Kinga. Nekam znano se mi zdi...




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2022 : 26 Februar 2008, 20:31:56
Črt, točno vem kaj misliš, pa nisem tud slučajno namigovala na kaj takega. >:(   Kako to, da si pomislil ravno na to? Jaz našega z nikomer ne primerjam. Slika me je pač spomnila na Kingovo, to je pa tud vse.

Citiraj
Ekola... sem jaz skupaj vrgel za primerjavo. Gledano iz perspektive fotografa, sta kota slikanja ravno obratna, King je slikan rahlo od spredaj, Brihta pa rahlo od zadaj.

Ne vem kaj tukaj ni jasno. Nihče ni pisal o nobeni primerjavi Kinga z komerkoli ampak o primerjavi fotografij. Za to sem te tudi jaz vprašala kaj vidiš, ker jaz pač povezave med fotkama ne vidim, razen tega, da sta gor dve pasji glavi.  ::) In ker si rekla, da si delala primerjavo v Wordu je Črt skupaj zlepil fotke v eno, da sta ena zraven druge, kot si hotela prikazat sama. In to je vse.
Jaz sem v tej temi že povedala, da me ne moti ocenjevanje Brihte, javno povejte kaj si mislite, oceno o njej so mi podali že ljudje, ki jih cenim kot vzreditelje te pasme in so za pasmo že nekaj naredili. In me kakršnakoli kritika z njihove strani ni bolela, torej ne vem zakaj bi me če kdo tule poda svoje mnenje? Konec koncev bi se potem mogoče debata celo kam razvila, tako pa govorimo samo kako so oh in sploh cukri... in potem ko me kontaktirajo ljudje, kje kupiti corsota rečejo, da bi ga kupili ker so taki cukri  ::) Ker so videli tole temo in so jim všeč, ker so pač lepi pa srčkani pa pametni pa ... Ja so ampak za to je treba delat. O problemih pasme se pač ne pogovarjamo, o problemih linije se ne pogovarjamo, o problemih z zdravjem se ne pogovarjamo... zgleda pač slo. lastniki in ljubitelji corsotov za to še nismo zreli, pa najbrž še nekaj časa ne bomo. Tako to je. Hvala bogu so ljudje v tujini, ki so pripravljeni razlagat, učit, pomagat... bi mi bilo pa včasih ljubše kakšno stvar predebatirat v slovenščini, pa morda s tem še koga navdušit nad pasmo oz. jo prikazat tudi v drugi luči. 

Pa za vse, ki kupujejo corsota, ... jim vsekakor želim veliko sreče pri izbiri mladiča in predvsem vzreditelja. Da bi kupili premišljeno ne za prvi vogalom in tam, kjer je psa najlažje in najhitreje dobit, včasih se pač splača počakat.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2023 : 27 Februar 2008, 07:52:28
Nam pa je končno na ograjo uspelo dati novo opozorilno tablo... Je bil to cel projekt... Kje pa ostali dobite te table z CC slikami ali imate kar kakšno drugo sliko gor?

Po dolgotrajnem familijarnem lobiranju je zmagala zgornja slika, ker da malo manj grozno Bonie zgleda tukaj... ;)

Nam je že pred časom Črt izdelal tablico z Brihtinim obrisom.
Že narejeno tablico je po mojih izkušnjah nemogoče dobit, in te v večini trgovin samo čukasto gledajo, kaj sploh hočeš za enega psa.

Lp nina



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2024 : 27 Februar 2008, 21:45:54
Nina, tole tablico bi lahko obesili Brihti na kletko na razstavah ::)

Evo, še filmček, ki pa ga nisem mogla prej naložiti zaradi problemov z youtube-om:

http://www.youtube.com/watch?v=5uw_gqfw2z4

Lp



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #2025 : 27 Februar 2008, 21:59:20
Ko si že omenila linije, ninci. Zanimalo bi me, če imaš linke do psarn, ki vzgajajo pse lažje konstitucije pa recimo tiste, ki so bolj pri "težjih". Če bi naredila primerjavo. Jaz osebno ne vem veliko o corso linijah, bi mi bilo pa fajn mal pogledat.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #2026 : 27 Februar 2008, 22:09:52
Nam je že pred časom Črt izdelal tablico z Brihtinim obrisom.

Vau, ful ful dobra tabla :) Naša zgleda proti tej čisto amaterska... Mislim, da bi morala to tablo dati v prodajo v vašo trgovinico. Zdaj je že nekaj CCjev v SLO in imajo vsi lastniki verjetno iste težave. Jaz sem celo večnost iskala nekoga, da mi je to sliko in tekst potem spravil na neko tablo...







MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2027 : 28 Februar 2008, 08:07:02
Koncno sem nasla malo casa, da sem dobro pregledala vse slike iz celjske razstave in me je skoraj kap. Na mojem fotkicu so se znasle same neke cudne pasme. Take kosmate, pa crne in majhne, pa cudne gole in vmes je bila ena zverina  ;D Prepricana sem, da sodi pod tole v vaso pasmo:



Kaj ni luskana? Faco je naredila podobno nasim razvajenim cokoladnim princeskam v stilu, nehajte me ze fotkat in me odpeljite ven na soncek! Pa kako nobel pascek ima, kot prava indijanka  :P Cestitke za nedeljsko udelezbo.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2028 : 28 Februar 2008, 09:47:55
Miša... o kakšen čuden pes ::)  :)

Bonie  hvala. Meni je drugače tudi tvoja čisto ok, važno da obiskovalec ve, da mu lahko ena nora zver spleza v naročje.  ::)

Chiba... hmm mogoče bi ti bili teli všeč http://www.isaraceni.it/corso.htm poglej Bufero, Cassandro. Teh psov drugače na poznam, sem jih pred kratkim zasledila, pa so za moje pojme prelahke konstrukcije za to, kar si jaz predstavljam pod corsota. Večina vzrediteljev teži k vzreji masivnih psov - močne kosti, velika mišična masa, ...

Recimo Glam (psarna Rothrom )

Bolj kot greš v stare Rustic linije bolj so psi podobni neapeljcem, veliki, težki, preveč kože itd. Dejansko je kakšen corso iz Rustic linij videti kot kakšen "slab" mastino danes. (slab = manj kože in za neapeljca lažje konstrukcije).

Še nekaj linij/psarn, ki smo jih že omenjali
Antico Cerberus
Degli elmi (Del Dyrium linija)
Porta dipinta

Ti psi so povečini močne konstrukcije.
Moraš pa se zavedat, da je corso kljub tej "masi" agilen, gibčen, hiter pes. Je daleč od neapeljca čeprav je njegov sorodnik. Kot da bi primerjali delavnega in razstavnega nemškega ovčarja  :P ::)  (lastniki nepaljcev brez zamere, je ena taka slaba primerjava vem :-[)

Je pa v kinologu ta mesec en luškan članek o pasmi (kratek opis zgodovine in splošne značilnosti), se mi zdi da povzame bistvo.
" Potrebuje dobro vzgojo in primerno šolanje, da nam ne zraste čez glavo in pridobi pravi občutek, kje mu je mesto v družini. Skratka cane corso je imeniten pes za uravnotežene ljudi z občutkom odgovornosti do pasme in soljudi."

Če bi ga kdo želel mu lahko pošljem na mail scan. 

Lp, nina





Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #2029 : 28 Februar 2008, 10:04:29
Men prosim pošlji scan na yooralla(at)gmail(dot)com :)

Sem si zdajle ogledala te dve suhice. Absolutno presuhe. Telo izgleda smešno s tisto veliko glavo. Bufera je še recimo "OK", bi se jo dal poredit in nabildat ampak Cassandra pa...

Glam = če bi hotla mastifa ga vzamem.  ;D

Ostalo bom pa doma mal pogledala al pa med šihtam kasneje.  :) :-\

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2030 : 28 Februar 2008, 10:35:24
Nina meni tudi  ;) mail pa itak veš ne :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2031 : 28 Februar 2008, 10:39:45
Sem ti poslala.

 ;D Se mi je zdelo, da bosta vseeno presuhi. Ne vem kaj si ti predstavljaš pod psa lahke konstrukcije... recimo proti Zeusu

  je kar dosti samcev takih, ki bi jim lahko rekli "lahka konstrukcija", ampak je on taka omara, da večine z njim sploh ne moremo primerjati.

Mogoče bi ti bil všeč Parsifal



Je pa daleč od tega, da bi bil lahek :D V primerjavi z Zeusom pa je :D

Meni je pa Glam  :-|~ :-|~ Saj moraš računat na to, da corso je mastif, in da je v primerjavi z ostalimi mastifi (angležom, nepaljcem...) še vedno najlažji.

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2032 : 28 Februar 2008, 10:44:02
Bolj kot greš v stare Rustic linije bolj so psi podobni neapeljcem, veliki, težki, preveč kože itd. Dejansko je kakšen corso iz Rustic linij videti kot kakšen "slab" mastino danes. (slab = manj kože in za neapeljca lažje konstrukcije).

Moraš pa se zavedat, da je corso kljub tej "masi" agilen, gibčen, hiter pes. Je daleč od neapeljca čeprav je njegov sorodnik. Kot da bi primerjali delavnega in razstavnega nemškega ovčarja  :P ::)  (lastniki nepaljcev brez zamere, je ena taka slaba primerjava vem :-[)

Ce se lahko malo vmasam z dobronamernim komentarjem, da ne bo kdo po nepotrebnem skakal v luft:

CC so direktni potomci neapeljskih mastinov zato je popolnoma normalno, da so jim podobni a hkrati tudi tako razlicni, da so razlike med njimi zelo ocitne, ce ne, jih nebi pomimenovali za samostojno raso:







Neapeljski mastino izpred pedesetih let:




Slike so snete iz enega makedonskega foruma.

Iz zgornjih slik je vidno da, bolj kot gledamo v zgodovino bolj je vidno, da mastini niso bili veliki, tezki in masivni psi ampak so imeli konstitucijo danasnjega CCja. Zal so nekateri rejci pretiravali v vzreji neapeljcev pri visini, tezini in najbolj v nagubanosti koze in povdarku velike nagubane in mocne glave. Mislim, da je takrat nastala razlika med mastini in CCji. Zame so CCji "neapeljski mastini" izpred 100 let. Kar pa je meni veliki ljubse kot pa danasnji moderni tip mastina. Le, da so tudi CCja malo obdelali in mu dodali "moderni" videz  ;D Pac po clovesko, povsod moramo vtakniti svoje prste, da nebi narava kaj po svoje naredila.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2033 : 28 Februar 2008, 10:52:16
Res je. Corso je ubistvu samo kmečka različica neapeljca. Če je bil včasih neapeljski mastino za mestne gospode, je bil corso za delo na kmetiji in kmečko okolje. Za delo so se pač bolj obnesli lahki psi, za "šminkirat" pa večji in težji. Skozi čas pa je ločnica med "linijama" postaja vse večja in tako sta dejansko iz ene pasme nastali dve, vsaka s svojim imenom in standardom, a obe iz enakega prednika - Rimskega molosa.









MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2034 : 28 Februar 2008, 11:01:22
 :D, dobro si povedala "kmecki mastino"  :o

Poglej si tipicnega predstavnika "kmeckega mastina" in to z rodovnikom:



Ceprav je bila moja B.B. cisti CC po konstituciji in verjetno po karakterju tudi.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2035 : 28 Februar 2008, 11:11:24
Miša ena za nostalgijo ;)



Ja tvoja Betty bi bila najbrž ena taka dobra mešanica obojega. Ker sem jo videla samo kot mladička in če je bila konstrukcijsko ko je odrasla bolj po CC-ju, potem si dejansko imela mastinota izpred 100-ih let.  :o

Lp nina





Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2036 : 28 Februar 2008, 11:12:49
Nina hvala za članek, že prebran, mi je čist všeč, čeprav mogoče malce suhoparen in na določenih delih mogoče malce off topic ;)

Se mi pa zdi da bi bila kakšna bolj podrobna predstavitev samo pasme s strani takih revij zelo dobra ideja, kjer bi bilo malce več povedano o sami pasmi, s povdarkom na pasmi njenem karakterju in zdravju ;)

Glede Casandre in Bufere pa, slednja mi ni všeč preveč suha in potem glava na njej zgleda kot da jo je nekdo po pomoti gor privil ;), medtem ko mi je Casandra še vedno presuha, vendar pa je vsaj glava nekje v skladu s telesom, poleg tega se mi zdi da je Bufera za odtenek še lažja od Casandre.

Nekako ti dve psici izredno ven tolčeta med njegovimi psi, saj so ostali bolj nabiti, čeprav za kakega bi pa lahko rekla da je pa že malček predebel :D


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #2037 : 28 Februar 2008, 11:13:22
O ja, Parsifal mi je pa zakon.  ;D
Za Glema sem pa mislila mastifa kot angleškega. Recimo bullmastif mi je še okej, angleški pa je prevelik.
Se zavedam, da so corsoti mastifi. Enga bi mogla v živo v akciji videt, pa bi potem lažje odločala kaj mi je okej in kaj ne.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2038 : 28 Februar 2008, 11:16:05
O ja, Parsifal mi je pa zakon.  ;D
Za Glema sem pa mislila mastifa kot angleškega. Recimo bullmastif mi je še okej, angleški pa je prevelik.
Se zavedam, da so corsoti mastifi. Enga bi mogla v živo v akciji videt, pa bi potem lažje odločala kaj mi je okej in kaj ne.


 ;D Saj smo blizu se lahko zmenimo. Če pa še kaj trenirata z Chibo v Kranju pa sploh ni problem ;)

Lp nina




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2039 : 28 Februar 2008, 11:20:20
Ooo, s tole slikco si mi zvabila solzice na oci...moja mala betka pastetka... :'(

Ona je bila cisti CC:  ;D







Se opravicujem, ker vam vpadam v pogovor!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.