Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463073

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2070 : 16 Marec 2008, 21:35:30
Nina če nisem prepozna bi še lahko prosim meni poslala članek? Pa še Brihtina spletna stran me zanima. Kak je že njen naslov. Me zanima kaj se dogaja in kdo vse je že v njej predstavil svojega cc-ja
Lp

Bom, samo trenutno nisem na rač. kjer imam članek.
Na Brihtini strani pa nisi nič zamudila, je še vedno vse po starem tudi jaz nimam časa, ali pa si ga ne vzamem, da bi kaj napisala in naložila fotke. Vsekakor pa je življenje z njo pestro ::)

Lp nina



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #2071 : 17 Marec 2008, 08:58:02
Joj, jaz pa sem prvič videla spletno stran od Brihte. Vsaj ne spomnim se, da bi jo prej. Mi je všeč. Ampak me pa zanima Nina, kako si se potem odločila za kostanj  :D :D :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2072 : 18 Marec 2008, 19:55:09
Joj, jaz pa sem prvič videla spletno stran od Brihte. Vsaj ne spomnim se, da bi jo prej. Mi je všeč. Ampak me pa zanima Nina, kako si se potem odločila za kostanj  :D :D :)

Ja zgleda mi ni namenjeno, da v življenju posadim eno drevo. Zaradi nerednega zalivanja kostanjev (ja rože mi res ne grejo, še kaktusi so pod vprašajem ::)) so se posušili in propadli :'( :'( Bomo drugo leto poskusili ponovno 8)

Lp nina






INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #2073 : 18 Marec 2008, 20:10:05
Joj joj joj, kot da bi pisala o meni za tele rožice :) Pa če se še toliko trudim in z njimi govorim nič ne rata  :'( :D :D

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2074 : 20 Marec 2008, 19:42:03
miško... članek te čaka na mailu.

Ines mogoče je krivo to, da se jaz nimam časa še z njimi pogovarjat ::)

Drugače pa smo danes po dooolgem času tehtali našo žvauko... 13 mesecev 42,4kg :o.

Lp nina



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2075 : 20 Marec 2008, 20:02:11
Da nas malo potegnemo iz naftalina...

Brihta danes v Postojni na ruševini:
O, lepo je videti CC na rusevinah :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #2076 : 20 Marec 2008, 20:18:37
Ninci, nisem bila ravno pozorna, če si kje napisala koliko tehta Brihta?
Glede na to, da ko sem se tudi jaz odločala o corsotu pa sem se zaradi reševanja, kjer je treba psa prenašati (izpiti pa tudi resnične situacije) odločila, da mi je tak 33 kilski bokser dejansko več kot dovolj in bom kar na tej pasmi ostala tudi v bodoče.

A vidve z Brihto spadata v KVRP Postojna?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2077 : 20 Marec 2008, 20:52:35
Ninci, nisem bila ravno pozorna, če si kje napisala koliko tehta Brihta?
Glede na to, da ko sem se tudi jaz odločala o corsotu pa sem se zaradi reševanja, kjer je treba psa prenašati (izpiti pa tudi resnične situacije) odločila, da mi je tak 33 kilski bokser dejansko več kot dovolj in bom kar na tej pasmi ostala tudi v bodoče.

A vidve z Brihto spadata v KVRP Postojna?

Teski, ne mi spadamo pod Kranj ;) Teža je pa napisana v mojem predzadnjem sporočilu... torej tehtano danes 42,4kg in sigurno bo še kakšnega dobila ::)

Deso hvala :)

Lp nina




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2078 : 20 Marec 2008, 21:00:20
Ninci hvala, sem ga ravno prebrala.
42 kg... Madona je že cela baba. Ni več taka mala pipika ko na fotki na njeni strani ko tak milo gleda.



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #2079 : 20 Marec 2008, 21:05:28
Ja sam res Nina, kako jo boš pa nosila  :o :o

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2080 : 20 Marec 2008, 21:07:59
Ja sam res Nina, kako jo boš pa nosila  :o :o


Ker z njo trenira Črt jo bo tudi nosil on :P Že trenira :D :D Zaenkrat še gre ;)

Lp nina



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #2081 : 20 Marec 2008, 21:11:30

No, če jo pa trenira Črt, potem pa me ne skrbi :) Srečno tudi pri drugih vajah seveda. Še ne tako dolgo nazaj smo se skupaj podili po Igu in okolici za izpite :) :) :)  A sedaj ima opravljeno že vse?

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2082 : 20 Marec 2008, 21:16:46
No, če jo pa trenira Črt, potem pa me ne skrbi :) Srečno tudi pri drugih vajah seveda. Še ne tako dolgo nazaj smo se skupaj podili po Igu in okolici za izpite :) :) :)  A sedaj ima opravljeno že vse?



Ni več pri kinologih ampak pri KVRP Kranj ;) Tako da je ostal kar pri takem št. izpitov kot jih je naredil takrat ko ste hodili na Ig ;)

Drugače pa poslušnost in ovire bomo že nekako, iskanje je pa za Brihto "mala malca", samo malo preveč je psihopatka pa bi šla tudi z glavo skozi zid če bi bilo treba ::) Ampak upam, da se bo sčasoma malo umirila.  ::)

Lp nina



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #2083 : 20 Marec 2008, 21:28:27

Ker z njo trenira Črt jo bo tudi nosil on :P Že trenira :D :D Zaenkrat še gre ;)

Lp nina

No, sedaj mi je pa jasno.  :D
Sem se že počutila skoraj "švoh", k že mojega 33-kilažnika včasih težje vzdignem...  ;)

Lepo trenirajte!

LP, T



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #2084 : 20 Marec 2008, 21:36:13
No potem sva še vedno oba na istem. Joj pa tako smo bili zagnani takrat ... No upam, da Brihta ne bo dolgo takšna psihopatka  :D :D :D in da bo začela delat tudi ovinke  :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #2085 : 21 Marec 2008, 09:53:37
Nina, super fotke Brihte pri delu. Vedno sem neizmerno vesela, ko kakšna pasma dela bolje od okvirjev, v katero bi jo želeli določeni ljudje postaviti.

Pa ful je dobra, samo poglej rep na prvi fotki -> "Našla sem te, moj si!"  ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2086 : 21 Marec 2008, 15:59:22
Urška :D saj pomoje še danes nekateri težko verjamejo, da tak pes lahko dela ::) Je pa škoda, ko vidim najino psihopatko kako uživa pri delu, da se več ljudi z tako ali kakšno drugo "nenavadno" pasmo ne odloči za kaj takega. No morda pa nekoč... če se bo Brihta dokazala se bo morda še komu drugemu zdelo vredno poskusit. Najina je  ... nekako tako kot tvoja Ajka ;) Ni AST, ampak je Ajka, najina ni CC ampak je Brihta. Zaupljiva do tujcev, sicer v ljudi ne rine (ok razen če imajo v rokah vrečko, potem je vredno vsaj malo povohat če je notri kaj slastnega :-X), ampak tisti, ki jo srečujete na razstavah veste, da čim jo ogovorite je konec veselja in mora bit v naročju, dat lupčka, skočit do neba, .. vse skupaj v paketu ali vsaj nekaj od naštetega.
Na ruševini pa ... če večina drugih psov razmisli, po kateri poti bi najlažje prišli do markerja ona razmisli kako bi najhitreje prišla do markerja (v smislu... sekunde rešujejo življenja ::))
Posebno sva hotela... posebno sva dobila. (pa ne salamo :P)

Lp nina




Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #2087 : 21 Marec 2008, 18:40:09
Urška :D saj pomoje še danes nekateri težko verjamejo, da tak pes lahko dela ::) Je pa škoda, ko vidim najino psihopatko kako uživa pri delu, da se več ljudi z tako ali kakšno drugo "nenavadno" pasmo ne odloči za kaj takega. No morda pa nekoč... če se bo Brihta dokazala se bo morda še komu drugemu zdelo vredno poskusit. Najina je  ... nekako tako kot tvoja Ajka ;) Ni AST, ampak je Ajka, najina ni CC ampak je Brihta. Zaupljiva do tujcev, sicer v ljudi ne rine (ok razen če imajo v rokah vrečko, potem je vredno vsaj malo povohat če je notri kaj slastnega :-X), ampak tisti, ki jo srečujete na razstavah veste, da čim jo ogovorite je konec veselja in mora bit v naročju, dat lupčka, skočit do neba, .. vse skupaj v paketu ali vsaj nekaj od naštetega.
Na ruševini pa ... če večina drugih psov razmisli, po kateri poti bi najlažje prišli do markerja ona razmisli kako bi najhitreje prišla do markerja (v smislu... sekunde rešujejo življenja ::))
Posebno sva hotela... posebno sva dobila. (pa ne salamo :P)

Lp nina



Mislim, da se ljudje še lep čas ne bodo navadili - tudi za mojega so še vedno presenečeni, ko ga zagledajo med reševalci, pa sem med reševalci z njim že 8 let...




Tako kot za mojo punco, kjer so presenečeni, da z njo sploh delam...



Malo spodbude lastnikom takih in podobnih - neobičajno videnih pasem pa mogoče bo. Pri nas imamo poleg mojega med reševalci sedaj še 2 bokserja. Corso je v osnovi delovna pasma, ki se jo je tudi že uporabljalo za reševanje. Res pa je, da moraš biti kar močen, za ga dvignit.

LP, T



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2088 : 21 Marec 2008, 19:43:05
Ja za med reševalce so samo goldni, pa za družine z otroci so samo goldni pa za ....  ::) Jaz sem jih kar nekaj časa poslušala kako lahko ob majhnem otroku, ki je star komaj en teden, pripeljem domov še pasjega mladiča in to Corsota ::). Vsi so skakali v luft, če sem normalna, če vem kakšen pes je to ::) ... ne vem, kakšen? (Kosmat med ušesi kot vsak), trmast, samosvoj, hiperaktiven, nežen, eksploziven. In še danes ne razumem vseh očitkov, ki sem jih do sedaj že slišala. Ampak se zavedam, da imava midva srečo, da sva našla dobrega vzreditelja, da nisva psa kupila v kakšni farmi, prestrašenega, bolnega, psa ki do prihoda k nama ne bi nikoli stopil ven iz pesjaka, ... Z takim psom logično ne bi mogla delat in bi z njim najbrž precej težko shajali, vsaj glede na naše želje in naš način življenja.
Je pa tvoja buldoginja faca :-* Saj počasi se mi zdi, da se te "nenavadne" pasme v "nenavadnih" okoljih počasi širijo - rožica z berncem v agillityu, pa aska z malamutko v agillityu, pa...
Meni osebno se zdi pomembno, da bi se oz. da se z pasmam, ki veljajo za t.i. "nevarne" pasme čim več dela in se dokaže, da so zmožni še česa več kot samo "grizenja in ubijanja".

Lp nina




Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #2089 : 21 Marec 2008, 19:58:24
Si mi prav besede z ust vzela. se popolnoma strinjam s tabo.
Res bi se moralo spodbuditi lastnike pasem, ki izgledajo ljudem nevarne, da bi s psi delali in začeli rušiti stereotipe in mite o nevarnih pasmah.

Drugače pa, kako sploh lahko otroka zraven psa daš???  :D ;D
To je pa ja neodgovorno. Pa še zraven take pasme...




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2090 : 22 Marec 2008, 09:06:51
Si mi prav besede z ust vzela. se popolnoma strinjam s tabo.
Res bi se moralo spodbuditi lastnike pasem, ki izgledajo ljudem nevarne, da bi s psi delali in začeli rušiti stereotipe in mite o nevarnih pasmah.

Drugače pa, kako sploh lahko otroka zraven psa daš???  :D ;D
To je pa ja neodgovorno. Pa še zraven take pasme...

Najbrž sem malo nora ::)

Po drugi strani pa če pogledam, mogoče "pormocija" pasme kot take ni dobrodošla. Recimo BC-ji veljajo za "nezahtevno" pasmo, ker ljudje vidijo samo trikce, pa kako šibajo pri agilityu pa ... vse ostalo kar paše zraven k pasmi pa pozabljajo. Tako da bolje, da CC-ji ostanejo vsaj v glavi tistih, ki jih je pasma všeč na videz za zahtevno pasmo, ker to tudi so. To še zdaleč ni pasma, ki bo od jutri na danes znala vse trikce, ki bo padla na tla ko jo boš pogledal, ki bo ....  ::) Za to je treba garat, garat pa ni pripravljen vsak.

Lp nina



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #2091 : 22 Marec 2008, 16:44:33
Pri nobeni pasmi ne boš brez vloženega dela in truda imel lepih rezultatov. Veliko se jih pa na žalost še vedno odloča po videzu in ne po karakterju in tistih tudi z drugačno promocijo pasme ne boš prepričal, da pes ni zanje, ker jih ne briga.

Za primer bi opisala dogodek na razstavi psov, ko me je eden spraševal sploh po imenih pasem - argentinska doga in cane corso in potem me ni vprašal po karakteristikah, temveč kaj se meni zdi boljše imeti. Pa niti vedel ni v prvi vrsti koga sploh sprašuje in niti ga ni brigalo kakšne so pasme po karakterju ampak le koliko je posameznikov v Sloveniji (koliko je pasma redka) in katera se meni zdi na pogled bolj frajerska...  >:(

Takega ne bo nič odvrnilo od nakupa, ker ga itek ne zanima drugo kot pa imidž.

LP, T



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2092 : 23 Marec 2008, 20:29:04
Pri nobeni pasmi ne boš brez vloženega dela in truda imel lepih rezultatov. Veliko se jih pa na žalost še vedno odloča po videzu in ne po karakterju in tistih tudi z drugačno promocijo pasme ne boš prepričal, da pes ni zanje, ker jih ne briga.

Za primer bi opisala dogodek na razstavi psov, ko me je eden spraševal sploh po imenih pasem - argentinska doga in cane corso in potem me ni vprašal po karakteristikah, temveč kaj se meni zdi boljše imeti. Pa niti vedel ni v prvi vrsti koga sploh sprašuje in niti ga ni brigalo kakšne so pasme po karakterju ampak le koliko je posameznikov v Sloveniji (koliko je pasma redka) in katera se meni zdi na pogled bolj frajerska...  >:(

Takega ne bo nič odvrnilo od nakupa, ker ga itek ne zanima drugo kot pa imidž.

LP, T

Jaz bi mu rekla, da je zastopanost kraljevih pudljev baje full nizka :P  ::) Samo potem pa res ne bo tak velik frajer a ne. Pa če že imaš DA ali pa CC-ja mora obvezno bit kupiran a ne, ker nekupirani še za šminkirat niso dobri ::)

Lp nina



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2093 : 23 Marec 2008, 20:47:53
Pa pol se izkaze da so glede na svoj izgled nekam precej prijazni do ljudi, to pa spet ni dobro za imidz..takimle kretenom samo lepo nalozit da imas doma 1 D.A., Pitbulla, CC in da jih imas ful rada, samo te pa blazno moti ker so tako zanic cuvaji, pa nad vsakim clovekom prevec navduseni, da niti grdo ne znajo pogledat, da pozrejo toliko da prakticno delas samo za hrano in da se jih nic ne da naucit, da ti stari 8 mesecev se vedno serjejo po stanovanju..

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2094 : 23 Marec 2008, 20:52:41
Pa pol se izkaze da so glede na svoj izgled nekam precej prijazni do ljudi, to pa spet ni dobro za imidz..takimle kretenom samo lepo nalozit da imas doma 1 D.A., Pitbulla, CC in da jih imas ful rada, samo te pa blazno moti ker so tako zanic cuvaji, pa nad vsakim clovekom prevec navduseni, da niti grdo ne znajo pogledat, da pozrejo toliko da prakticno delas samo za hrano in da se jih nic ne da naucit, da ti stari 8 mesecev se vedno serjejo po stanovanju..

 :D :D Deso tazadnja stvar ne bi vžgala... ker itak je pes zunaj za na vrt ali pa v pesjak ( pa je vseeno kje serje ::)), da ga vidi celotna soseka 8) Če ga maš v stanovanju sploh nihče ne ve, da ga imaš a ne ::) ;)

Lp nina



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2095 : 23 Marec 2008, 20:55:15
A jebenti..ja nic, pol pa da cel vrt poserje..da vsak dan z lopato kida dreke ;D Pa ponavadi res fore z denarjem dajo mislit...jouuu, so tako grozno obcutljivi da smo vsak mesec pri veterinarju, sploh nevem kako naj sfolgam vse te stroske..

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2096 : 23 Marec 2008, 21:21:52
Mene zanima, zakaj nisem dlje časa vstrajala z mojo trmo med reševalci :-[ :-\ ninci in Teski vsaka vama čast in kapo dol :D In bravo Brihta :D..lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2097 : 24 Marec 2008, 19:32:31
Mene zanima, zakaj nisem dlje časa vstrajala z mojo trmo med reševalci :-[ :-\ ninci in Teski vsaka vama čast in kapo dol :D In bravo Brihta :D..lp

Aska saj lahko spet začneš ;) Če imaš čas in si zagnana ni hudič da vama nekoč ne rata priti do izpita. Pri vama je najbrž največji problem strelohplahost.

Lp nina



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #2098 : 24 Marec 2008, 19:37:30
Aska saj lahko spet začneš ;) Če imaš čas in si zagnana ni hudič da vama nekoč ne rata priti do izpita. Pri vama je najbrž največji problem strelohplahost.

Lp nina


Pa še streloplahost, če ni ravno tiste "panične" stopnje, se da omiliti s treningi.
Nikoli ni prepozno pravim jaz - zato grem pa verjetno z Ajkom še na RO I izpit, ker sem ugotovila, da večino vaj za RO I in RO II itak znava...  ;D

A se kdo pridruži?
Maja je 1. izpit oz. tekma.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2099 : 24 Marec 2008, 19:40:24
Mogoče še ena o tem kako zamerljiva pasma je to... sicer je o tem se mi zdi nekoč pisala tudi že bonie. Brihta je naravnost nora na mojega očita, on je šel s Črtom ponjo na Nizozemsko in zgleda je on njena največja ljubezen.
V soboto ko smo bili pri mojih na obisku je Brihta kot ponavadi skakala njemu v naročje, vsa navdušena... in ker ga stalno sekiramo, da naj ji tega ne dovoli ji je rekel "Brihta dol", ker ni nehala je malo povzdignil glas. In potem je prišla užaljenost. Dobesedno ga dve uri ni niti pogledala, vsedla se je k mojim nogam, on jo je potem ko se je počutil krivega, da je psa spavil v depresijo vabil z piškoti, salamco, čokolado ::) ona pa ga ni niti malo šmerglala. Je naredila korak proti njemu, se obrnila in šla nazaj k mojim nogam. Po dveh urah, ko se je odločila da ima on :D dovolj kazni pa ga je celega prelizala in umila (ne tako kot ponavadi psi ližejo od navdušenja ampak kot da bi ga res umivala) kot da bi se mu opravičevala "Sorry ker sem bila huda nate, ampak name se nimaš pravice dret" ::).

Enako je tudi na sprehodih, če slučajno povzigneš glas smo dobri vsaj za pol sprehoda, ker si po njenem mnenju pozrnosti ne zaslužiš, tudi če se še tako trudiš.

Skratka pes s katerim je treba delat v rokavicah ::) >:(

Teski mi nimamo B-BH-ja za to avtomatsko odpademo ::)

Lp nina