Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462921

vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #150 : 08 Januar 2006, 12:29:55
Neyka, moram te razočarat :-\. Da je naš King pravzaprav Kong sem izvedela istega dne, ko sem kupila revijo, to je 31.12.2005. Prebrala sem celo in ko sem začela brati ta članek, sprva sploh nisem vedela, da se govori o našem Kingu. Ko pa je bilo govora o vratih in steklu ::), sem ugotovila, da je to naš KING KONG  ;)! Seveda mi je to tudi prvo prišlo na misel. Sicer pa mislim, da mu je ime pisano na kožo.

Neyka, kaj pa praviš na ostale članke - so ti všeč slike?

LP, Januša



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #151 : 08 Januar 2006, 14:07:11
No sej ni panike ampak men se je že od začetka pozdtravi pa te fore zdelo da bo neki s Kingom sam pol pa Kong OK whats this? Pa berem dalje sem se sam režat začela...sredi slovenščine.  ;D ;D Na hitr sem raložča da sem v dz eno slikco zagledala pa je ne najdem več  ;D ;D Jaoj

Drgač mi je pa King v živo lepši kot na kerikol sliki. Ampak vseen je una na posterju  :P :P :P :P :P :P za pojest pa še prste za pollizat. Opis mi je pa dobr. Dost velik stvari napisanih, zanimiv način. Ampak zazdi se mi da dajejo v reviji preveč na zgodovino in premalo na karakter in podobno.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #152 : 08 Januar 2006, 16:25:42
Ena fotka od Caesara bratca od Cassiusa.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #153 : 08 Januar 2006, 16:35:19
Spike koliko je star na slikci?

Jaz že par dni občudujem eno psičko iz Poljske. In sicer Tole :-* :-*. Se je kar ne morem nagledati. Ima skoraj vse kar si želim...  :-\

Lp nina



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #154 : 08 Januar 2006, 16:44:20
slikca je stara cca. eno uro, zdaj pa je star 2.5 meseca. Psička je čedna a se sam men zdi da je rahlo lisasta vsaj zadaj se mi zdi da tako izgleda. Iz te psarne so v mesecu septembru na Hrvaško (mislim da so iz Vinkovcev ali nekaj podobnega, doma pa imajo tudi vzrejo angl. buldogov) pripeljali dve samičke obe bi naj bile sive ena popolnoma kupirana druga takšna kot tale.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #155 : 08 Januar 2006, 16:50:47
Iz te psarne so v mesecu septembru na Hrvaško (mislim da so iz Vinkovcev ali nekaj podobnega, doma pa imajo tudi vzrejo angl. buldogov) pripeljali dve samičke obe bi naj bile sive ena popolnoma kupirana druga takšna kot tale.

Zanimivo. To bi lahko bili sestrici te psičke, sicer so imeli dve legli v nekako istem obdobju. Tale psička je iz kombinacije Fantasy blue del orte in Athosa. Imaš kakšen stik z lastniki iz Hrvaške??

Glede lisavosti pa... pomoje je samo taka slike :-\ bom pa vzreditelja prosila še za kakšno ;)

Lp nina



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #156 : 08 Januar 2006, 17:04:09
Imaš kakšen stik z lastniki iz Hrvaške??

Glede lisavosti pa... pomoje je samo taka slike :-\ bom pa vzreditelja prosila še za kakšno ;)

Lp nina

Ne nimam nobenega stika (kontaktirali smo po telefonu, številke pa nisem shranil), zanimali so se za mladička, ker so dobili informacijo da imamo leglo, ko pa jim je bilo pojasnjeno, da smo šele opravili paritev (v kontaktu smo bili konec avgusta) in da bodo mladiči za oddajo okrog 20.12. če bo paritev seveda uspela,  jim je bilo to predolgo za čakati, prav tako pa so jim v del Orto, kjer so vzeli dve samičke dali zelo dober popust, vsaj tako so sporočili. Baje pa bi naj eno samičko kupili tudi v Italiji v psarno Fosocorno (nevem če si glih tako napiše).

Glede lisavosti pa tako kot sem rekel da se mi samo zdi, ker drugje naprimer spredaj pa se vidi da ni nič lisasta, tako da je možno da je samo slikano tako.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #157 : 08 Januar 2006, 18:37:18
Ne nimam nobenega stika (kontaktirali smo po telefonu, številke pa nisem shranil), zanimali so se za mladička, ker so dobili informacijo da imamo leglo, ko pa jim je bilo pojasnjeno, da smo šele opravili paritev (v kontaktu smo bili konec avgusta) in da bodo mladiči za oddajo okrog 20.12. če bo paritev seveda uspela,  jim je bilo to predolgo za čakati, prav tako pa so jim v del Orto, kjer so vzeli dve samičke dali zelo dober popust, vsaj tako so sporočili. Baje pa bi naj eno samičko kupili tudi v Italiji v psarno Fosocorno (nevem če si glih tako napiše).

Škoda, ker bi me zanimalo kaj več. Kontakt z vzrediteljem je namreč zelo prijeten, daje občutek da zadevo pozna, karakterno mi je psička uvauuu vsaj po opisu vzreditelja, pa sploh nisem povedala kakšnega psa karakterno iščem ::) Spomladi pričakuje še eno leglo... bomo videli kako bo takrat.
aja mi e pa zanimiva kombinacija recimo mama, babica, oče so tigrasti od kje modra barva? Tele barvne kombinacije mi še niso čisto jasne ::). V tem primeru bi jaz pričakovala tigraste v najboljšem primeru črne, razen če se modra kako drugače deduje??
Kakšen link če obstaja glede dedovanja barv pri corsih, bi mi koristil, načeloma mi je dedovanje barv poznano, tukaj pa je moja logika totalno odpovedala.
Lp nina



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #158 : 08 Januar 2006, 18:55:15
Ja vem da se ti zdi malo čudno. kajti tudi naša Perla je črna, pa v prvem leglu smo parili s rjavim samcem, pa je bila ena psička siva (Andromeda), ostali pa so bili tigrasti in pa črni, ko pa sem malo bolj brskal po prednikih od Perle pa sem kmalu naletel na očeta od nje ki pa je sivo tigrast, tako da ima vsak Corso vsaj malo nekaj določene barve v genih, kajti ko smo jo parili s Sultanom sem računal na enobarvne črne, ali vsaj črno progaste pa so bili vmes tudi rumeno tigrasti, tako da milsim da če bi hotel dobiti dejansko enobarvno leglo bi moral vsaj eden od strašev imeti skoraj 95%  prednikov iste barve. No nekaj podobnega je bilo sedaj v Andrinem leglu, kjer večino prevzemajo sivi, nato formentino, črni so pa v manjšini.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #159 : 08 Januar 2006, 19:05:40
Hmmm v tvojem leglu Perle bi nekako našla zadevo o kateri smo se že pogovarjali Dilute gen. Torej je večina obarvana po starših pri kakšnem pa se " zadeva zalomi" in dobimo sivega mladiča. Vprašanje kaj bi bilo če parimo dva siva. Mogoče veš za kakšen tak primer? So bili sami sivi ali obarvani drugače?
Drugače je spet pri nemških dogah... ker se barve parijo drugače. Pri corsih nekako ni pravila (vsaj jaz ga nisem zasledila) katere barve parijo z katerimi, ampak kar vse po vrsti.

Lp nina



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #160 : 08 Januar 2006, 19:40:37
No za druga legla ne vem, lahko pa rečem da je naša Andra imela v tem leglu enajst mladičev in od vseh je bil samo Caesar formentino vsi ostali so svinčeno sivi, čeprav bi pričakovali da bo vsaj polovico sivih polovico formentino ali pa morebiti še kateri sivo tigrast ali rjav. Glede paritev Corsov različnih barv med sabo pa ni nič posebno določenega, kajti Corso je po italijanskih dognanjih (vsaj izgleda tako) v osnovi progast (ostalo pa so izgleda izpeljanke), kar lahko vidimo pri njihovih vzrediteljih, ki imajo vsaj videti je tako, 80% progaste primerke, prav tako pa na njihovih razstavah veliko večje dosežke požanjejo progasti kot pa enobarvni.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #161 : 08 Januar 2006, 20:17:06
Hmm jah zdaj sem v dilemi ubistvu. Glede dilute gena pri corsih namreč. Ker če gre za dilute gen ga ponavadi ne priznajo kot barve same, in če gre za dilute gen predvidevam, da pri parjenju dveh sivih pridejo ven izključno sivi mladiči.
Ma se bom zdaj prav vrgla v študiranje teh barv, ker mi ne dajo miru 8)

Aja kakšna se ti zdi drugače vzreja Del orte? Si pač dlje na sceni pa poznaš več vzrediteljev in imaš več kontaktov. Morda mi še prav pride ::)

Lp nina



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #162 : 08 Januar 2006, 20:32:12
Ja sem si prebral o tej zadevi glede genetike ampak po pravici povedano, je za mene to čista španska vas, ker dejansko mi tega do zdaj ni bilo treba študirati oz. pri Corsicah v zvezi vzreje na to nisme bil opozorjen.

Glede psarne del Orte, pa ti žal ne morem nič kaj več povedati, vem da prihajajo iz Polske nisem pa si po pravici povedano njihovih psov podrobneje pogledal. Odkar pa imam doma Spike pa sem tako jezen na ves tisti konec, čeprav sam vem da nesmem zaradi ene slabe izkušnje vseh dajati v isti koš, kajti to bi se mi lahko zgodilo tudi v katerikoli drugi državi. Zdaj sem dejansko iskanje osredotočil na te tri že omenjene psarne. Res da so cene neprimerno višje ampak se mi pa mladiči definitivno pri starosti dveh mesecev bolj dopadejo.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #163 : 08 Januar 2006, 21:44:47
ninci in trigi...dajta si že umislit tega corsota. se mi nina že smili...ko tko vsakega tega lepotca občuduje! si jo predstavljate na razstavi? ne :P ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #164 : 08 Januar 2006, 21:50:34
ninci in trigi...dajta si že umislit tega corsota.

 ;D ;D Irena kako si ti dobra :-* bom ti ga kdaj zaupala v varstvo, saj vem da bi to rada :P ;D

Lp nina



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #165 : 10 Januar 2006, 19:45:41
No danes sem prebral članek o naši pasmi v reviji Moj pes. Moram reči lepo napisan članek in končno, dejansko končno, da je nekomu uspelo da je nekoga prepričal, da se pasma predstavi v po mojem glavnem pasjem časopisu v Sloveniji. Jaz osebno sem za predstavitev pri istem časopisu že prosil  pred prvim našim leglom to je v jeseni 2003, ker me je nato tudi vzpodbudila gos. Nataša Bešter iz oddaje 4 tačke, s katero sva posnela predstavitev pasme na Lendavski razstavi istega leta. No takrat je bilo z revijo dogovorjeno, da bi najbolje bilo predstavitev narediti ob prihodu mladičev. Ko so mladički prišli sem jih seveda obvestil, nekajkrat poklical a zanimanja ni bilo, edini ki so zanimanje in to takoj pokazali so bili ponovno člani družine Bešter, ki so mladičke in pasmo samo ponovno predstavili v svoji oddaji, prav tako pa v časopisu Gorenjski glas. No še enkrat naj rečem no je le nekomu ratalo, po drugi strani pa se dejansko sprašujem ali morebiti ta pasma res postala zanimiva tudi za slovenske pasje časopise. Izgleda da.

No ker pa sem, kot ste me že spoznali človek, ki ne skriva svojega mnenja in se obregne na vsako stvar ki mi v zvezi Corsotov ni povšeči naj povem da me motijo dejstva, ki so bila  navedena v članku glede Corsotov v Sloveniji. V Sloveniji je bilo od 24.03.2003 pri KZS registriranih najmanj 24 Cane Corsov, vsaj za teh 24 vemo mi, kajti prihajajo iz naše vzreje in sicer 24.03.2003 je bila registrirana naša prva psička Perla, 01.01.2004 je bilo prvo njeno leglo v njem je bilo 7 mladičev, 21.02.2005 je imela drugo leglo in v njem 6 mladičev, 21.10.2005 pa je imela svoje prvo leglo naša druga samica, katera je v svojem prvem leglu skotila 10 mladičev, tako je bilo samo z naše strani vzrejenih do sedaj 23 kužkov te prečudovite pasme, od katerih je v Sloveniji ostalo 16 kužkov (dva sta še pod vprašajem) in če k tem 16 Corsotom prištejemo našo Perlo, Spike, od Maje Bulc njeno psičko Pinto, od Januše in Aleša Kinga in pa fanta iz Domžal (pri SitarMotoRacing vozi Supermoto), ki je v Italiji v dar dobil psičko, je v Sloveniji 21 predstavnikov te pasme, za katere dejansko vem 100%. Za vse druge pa lahko samo rečem, da v Sloveniji se marsikaj govori, da je bilo kar nekaj črnih legel te pasme,  ampak če pa zadevo malo pobrskamo se nadalje ugotovi, da ne gre za legla Cane Corsov temveč za legla takoimenovane pasme Bandog, katera pa je parjena z ničkolikovrstami pasem, od tega so seveda vmes tudi mastifi in nič ni čudnega da se marsikdo pohvali da ima čistokrvenga Corsota, ko pa ga začneš zasliševati pa ugotoviš, da gre za čisto mešanco, vzrejeno predvsem v želji po dokazovanjo moči in privrženosti.

Ne želim in tudi nočem da bi se tako, kot se argentinci, neapeljci in še kateri drugi lastniki pasem med sabo grdo gledajo in pa mečejo polena pod noge in pljuvajo drug na druge. Želim samo da če se že kaj napiše od Corsa naj napiše tako, kot je treba in s 100% preverjenimi podatki, kajti teh dejansko ni problema dobiti, saj nas je lastnikov te pasme nas tako malo, da če vsak vsaj nekaj ve skupaj vemo že zelo veliko, prav tako pa apeliram na vse lastnike, da moramo že sedaj ko se pasma dejansko šele uveljavlja v naši mali deželi držati skupaj, si pomagati z obstoječimi podatki in znanji, kajti če bomo že zdaj "zaj........." odnose med sabo potem tudi pasma sama ne bo dobila pravega mesta v naši deželi, to pa mislim da si ne želimo.

Naj pa še enkrat povem nisem "fauš" kot je to v navadi v Sloveniji, da sta Aleš in Januša predstavila pasmo v reviji in ne kot jaz ki sem vzreditelj, ampak sem jima kvečejmu hvalažen in "vsaka čast vama in čestitam", da vama je uspelo priti v ta časopis, kajti naredila sta zelo dobro potezo saj bo s tem korakom pasma spet korak bližje k večji prepoznavnosti v naši deželi.



CASIUS

  • Gost
Odgovori #166 : 11 Januar 2006, 17:12:39


Še ena sveža od casiusa .



CASIUS

  • Gost
Odgovori #167 : 11 Januar 2006, 17:16:15



CASIUS

  • Gost
Odgovori #168 : 11 Januar 2006, 17:19:47



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #169 : 11 Januar 2006, 20:07:48
Casius sploh zadnja fotka je noro dobra ::) :-* Vidim pa, da mu ušeska še delajo težave, koliko časa pa ponavadi rabijo, da se lepo postavijo??
Se mi zdi pa Casius večji od Caesarja mogoče samo zaradi kota fotografije.. :-\

Spike govoriš o tem koliko je psov registriranih v slo. mene pa ubistvu zanima podatek koliko od teh 24ih živi v slo., če veš morda??

Lp nina



CASIUS

  • Gost
Odgovori #170 : 11 Januar 2006, 21:11:59
Ja ušesa me jezijo,tako da sem mu jih danes ponovno dobesedno nastavil in povezal,tako da bomo videli kaj bo.
Cassius ima sedaj 10 kg.



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #171 : 13 Januar 2006, 15:54:32
tako kot tudi ne moremo reči da imajo vsi psi iz vzreje Černy šaolin zanič kolke, čeprav bi se naj v Mariboru  nahajala ena črna psička pripeljana od njih, ki ima hude probleme s kolki in še s čim. Kaj več o njenih težavah ne vem povedati, baje pa je hudo s psičko.

Ker sem sama lastnica te psice, omenjene v zgornjem citatu, se moram oglasiti. Moja Bonie ni iz psarne Černy Šaolin, nimam pojma od kod Spiku ta informacija. Res pa je, da je njena mama iz psarne Černy Šaolin. Bonie pa k imenu nikoli ni imela pripetega imena psarne Černy Šaolin, kot je Spike nekje zapisal.

Glede njenih kolkov pa: Bonie ima kolke super, tako sta dejala oba slovenska ortopeda Matko in Zorko, tudi s kolki nasploh nima nobenih težav in jih tudi nikoli ni imela. Če bi imela kakršnokoli dedno bolezen, bi bila jaz prva, ki bi to vsem na glas povedala... V to je lahko vsak prepričan. Tudi doslej nisem ničesar skrivala, vse kar se je dogajalo z Bonie in to še preden smo vedeli, kaj ji je in potem, sem napisala na mojpes.net forumu. Če pa Spike oz. kdorkoli tega ne verjame, mu lahko pokažem slike Bonijinih kolkov. V zadnjem letu sem ji dala 3 krat slikati tako kolke, kot vsa kolena in hrbtenico... dvakrat pri Matkotu in enkrat pri Zorkotu. Da se ne bodo še naprej širile laži...

Zdaj pa glede Bonijinih težav: trenutno je Bonie čisto v redu, nima več skoraj nobenih težav, razen glivic med prsti, ki se jih ne moremo rešiti od 2 mesečne terapije z astronomskimi dozami antibiotikov... Vzrok vseh njenih težav pa je bil okužen klop, mogoče več klopov. Morala je namreč imeti res srečo, saj je dobila vse tri klopne bolezni, ki obstajajo: boreliozo, erlihiozo in babeziozo. Naši precenjeni veterinarji pa so rabili pol leta, da so jo na mojo zahtevo sploh testirali za temi boleznimi... Pa nisem bila samo pri enem veterinarju... Ko smo jo začeli zdraviti, pa je bilo Bonijino stanje že precej slabo. Tako da sem zdaj lahko samo srečna, da je Bonie bila tako močna in tako potrpežljiva, da je vse to prestala in da trenutno ne kaže nobenih večjih posledic... Hvala bogu! Zdaj je spet živahna, kot pred boleznimi, spet ima apetit, postala je prava močna corsica. Po snegu skače kot srna... v glavnem uživa. Cel dan bi samo norela in komaj čaka na sprehode.

Spike oz. Fredi: psičke pri tebi takrat nisem kupila ne samo zaradi cene, kot si napisal, temveč iz več razlogov, o katerih javno doslej nisem govorila, ker sem menila, da se to drugih ne tiče... Ampak, če že hočeš, psice pri tebi nisem kupila zato:
1. ker mi je bila všeč psica, za katero si sam rekel, da ni razstavne kakovosti, zanjo pa si hotel enako denarja, kot za drugo, ki bi naj bila razstavni potencial
2. ker sem hotela mladiča iz hišne vzreje - kjer mladiči in psi živijo z lastniki v stanovanju
3. ker rodovnik tvoje psice in samca, s katerim si takrat vzrejal niso nič posebnega, da bi bili mladiči nerazstavne kvalitete vredni 1000 EUR (za ta denar bi dobila v Italiji vsekakor psa z boljšim rodovnikom... če bi mi bilo to prioriteta)
4. (to je bilo najbolj odločilno) ker pri nakupu psa vsekakor nočem, da me prodajalec malo po obisku po telefonu izsiljuje, da se moram takoj odločiti, ker bo drugače mladiča prodal nekomu drugemu... čeprav vemo, kako dolgo so se potem mladiči prodajali po nemških internetnih straneh z malimi oglasi... in kjub temu, da je bil moj obisk še čisto neformalen in tudi nisem zahtevala nobene rezervacije mladiča...

Upam, da to moje sporočilo ni izpadlo kot sovražno, hotela sem samo razjasniti zadeve.

Me pa sicer zelo veseli, da je v Sloveniji že toliko ljubiteljev pasme in bi bila vsekakor vesela kakšnega srečanja.

LP, Darja






bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #172 : 13 Januar 2006, 16:03:52
Pa se ena fotka moje Bonite...




Pa še za tiste, ki se še odločate o CC mladiču. CC-ji so res pravi srčki. Vsaj moja Bonie je tako posebna, da res najbrž nikoli več ne bom imela druge pasme kot samo še CC-je.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #173 : 13 Januar 2006, 21:15:50
O, kaj je lepa Bonie :)

Sem brala na mojpesu koliko težav je imela :( super da je zdaj bolje in da spet lahko nori naokoli.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #174 : 15 Januar 2006, 17:00:45
Včeraj na specialki se je res dalo videti tudi kakšnega lepega psa.
Vali že ve, da me je navdušil tigrast samec iz hrvaške. Sicer kupiran ampak glava uvauu :o :o res samo gledaš Tole je njegova slika. Res je lep...  :-* :-*

Prečohali smo "mojo" ljubezen Kinga in na hitro Spike-a.
King.
Spike.

slike so žal slabe, ker je bila svetloba grozno za nič :-[ Bomo se drugič bolj potrudili.

Madona se pozabila.
Samic žal nismo dočakali, ker se nam je že mudilo domov. Če je kdo kaj poslikal se priporočam. Smo si pa že na Cacibu ogledali dve ali tri samičke, pa niso bile za moje pojme nič posebnega ::) imam najbrž previsoke kriterije :P

Lp nina

p.s. Bonie, res je lepa, od kod pa potem prihaja če ni skrivnost?





spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #175 : 15 Januar 2006, 18:50:18
Ker sem sama lastnica te psice, omenjene v zgornjem citatu, se moram oglasiti. Moja Bonie ni iz psarne Černy Šaolin, nimam pojma od kod Spiku ta informacija. Res pa je, da je njena mama iz psarne Černy Šaolin. Bonie pa k imenu nikoli ni imela pripetega imena psarne Černy Šaolin, kot je Spike nekje zapisal.

Glede njenih kolkov pa : Bonie ima kolke super, tako sta dejala oba slovenska ortopeda Matko in Zorko, tudi s kolki nasploh nima nobenih težav in jih tudi nikoli ni imela. itd.........
LP, Darja



No zdaj pa Darja da še jaz povem svoje če si že ti povedala. Govoril bom resnico, pa če to kar bom povedal ni res naj mi vsi psi eden za drugim umrejo, za njimi pa še jaz osebno.
1. Opravičujem se če sem te žal užalil da tvoja psica prihaja iz omenjene psarne, ampak motiti se je človeško in tudi spomin me ni izdal ko sem se spomnil da ima kri iz le te psarne, razen če te je sram.
2. Kakšne govorice glede kolkov tvoje psice se širijo po Mariboru in okolici si pošlihtaj sama, jaz nisem nikoli trdil da ima slabe kot navajaš, prav tako pa mi dol visi za te tvoje slike, ki sta jih naredila omenjena zdravnika, v katera ne dvomim in verjamem da sta rekla da so kolki dobri. Kdo v Sloveniji pa je pristojen dajati oceno displazije kolkov pa se ve, kar seveda ne pomeni da če nekdo od veterinarjev pogleda sliko kolkov in reče kolki so dobri, da je s tem dal točno oceno. Kakšna je ocena kolkov tvoje psice me tudi niti pod razno ne zanima.
3. Kakšne težave si imela s psico mi je lahko rečem samo žal, ampak pri preprečevanju le tega izgleda da se nesme gledati iz finančne plati. Moji psi imajo bokse postavljene cca. 200 m od gozda pa do zdaj nisem imel teh težav, prav tako pa se veliko tudi sprehajamo po gozdu in do zdaj nismo imeli težav s tem, ne pri Corsotih ki so kratkodlaki in tudi ne pri Aljaškem malamutu ki je bil dolgodlak, sredstva za te nevšečnosti je treba, dajati pogosteje kakor piše na navodilih, kajti tudi žuželke se kmalu navadijo na določeno dozo.
4. No zdaj pa da še povem tisto kar me je najbolj razjezilo in tudi osebno užalilo. Tvoje laži.
   1. Cena 1000 eur je resnična in postavljena je bila na podlagi razgovorov kinoloških poznavalcev te    pasme kateri so mi celo dejali naj ceno postavim na 1300 eur, glede na to da so se v tistem času prodajale Argentinske doge po 1500 eur v Sloveniji.
   2. Pri nas si bila ko so bili mladiči stari slab mesec, hotela si lepo skladno psico, ki je ne boš imela za razstave, skupaj smo primerjali psičke in sama si videla razliko v telesu, glavi in tudi sama si izbrala psičko ki je imela dejansko, takoj za našo Andromedo, najkrajši gobček, lepo glavo, močna prsa in nasploh je bila prav takoj za našo Andromedo najlepša psička.
   3. Že pred prihodom si bila seznanjena da psi pri nas ne živijo z nami v hiši ampak so zunaj, kar tudi takrat niti malo nisi omenjala, da želiš takšnega psa.
   4. Ob ogledu ti nisem delal utvar kakšen bajen rodovnik ima naša Perla in pa samec s katerim smo parili, oba rodovnika sem ti dal na vpogled in si jih videla, prebrala, hvalila "delala se" zelo navdušeno, ko si videla da ima Perla v rodovniku svetovno prvakinjo Joio in dejala da ti je čisto vseeno kakšen je rodovnik psičke, ker ne kupuješ psičko zato da jo boš vodila na razstave, ampak zato ker ti je pasma všeč in si želiš takšnega psa. Psičko ki si jo ti izbrala so kupili ljudje ki so jo peljali enkrat na razstavo, kot mladiča in je bila ocenjena zelo perspektivno in tudi upam reči, da če bi jo vodili še naprej na razstave bi imela psička najmanj slovenski mladinski šampionat če ne še kaj več ker je zelo lepa psica, tako da se nisem motil glede kvalitete. Kaj pa bi ti dobila, kot "poznavalka?????" te pasme v Italiji za isti denar pa je prav tako tvoja stvar, sama pa dobro veš in se ti ni treba sprenevedati, da show kvalitete v Italiji ni pod 1300 eur.
   5.IN SEDAJ NAJVEČJA LAŽ KI SI JO NATVEZILA TUKAJ NA TEM FORUMU. GOSPA ALI GOSPODIČNA DARJA, JE PO IZBIRI SAMIČKE LEPO PROSILA ČE LAHKO SAMIČKO "REZERVIRA" VSAJ ZA TRI DNI DA S FANTOM KATERI JE BIL Z NJO VSE SKUPAJ PREMISLITA, KAJTI 1000 EUR LE NI KAR TAKO PLAČATI ZA PSA. KER SEM ČLOVEK KI SE DA Z NJIM MARSIKAJ DOGOVORITI SEM SEVEDA PRISTAL NA NJENO ŽELJO. KER JE DEJALA DA NAS BO OBVESTILA O SVOJI ODLOČITVI NISEM POKLICAL TRETJI DAN IN JI VSILJEVAL PSA, JI TEŽIL IN NEVEM KAJ TEMVEČ SEM PO VEČ KOT TRE DNEH POKLICAL PO TELEFONU IN JO VPRAŠAL ALI BO PSIČKO VZELA ALI NE, DA BOMO VEDELI NAPREJ GLEDE DAJANJA INFORMACIJ OSTALIM MOREBITNIM KUPCEM. SAMA JE DEJAL DA BI JO VZELA ČE SEVEDA SPUSTIM CENO NA 600 EUR, KAR PA SEM DEJANSKO ODLOČNO ZAVRNIL IN TUDI NISEM POPUSTIL POD BESEDAMI "BOSTE PA JE MALO SPUSTILI CENO SAJ SVA JA ŠTAJERCA". GLEDE PRODAJE PSOV, KOLIKO ČASA SO SE PRODAJALI MISLIM DA "TI" DARJA IN KATERIKOLI DRUGI NE MORE GOVORITI, ZAKAJ SE SE PRODAJALI "ZATE" SEVEDA TAKO DOLGO. JAZ SAM VEM KAJ SEM DOŽIVLJAL OB TELEFONSKIH POGOVORIH, KO SO ME LJUDJE SPRAŠEVALI ALI JE TA PASMA PODOBNE NEMŠKEMU OVČARJU ALI ZLATEMU PRINAŠALCU, DA NE GOVORIM, DA SO GA PRIMERJALI Z PRITIKAVIMI PASMAMI, KER BI JIM NAJ SAMO IME ZVENELO TAKO. PASMA OB NAŠEM PRVEM LEGLU V SLOVENIJI NI BILA POZNANA, POZANLI SO JO LE REDKI. KO PA SEM OB POMOČI AGENCIJE DINO IN GOSPE NATAŠE BEŠTER MLADIČE IN PASMO SAMO PREDSTAVIL V ODDAJI ŠTIRI TAČKE, PA TI NAJ POVEM "DARJA" DA SO BILI MLADIČKI PRODANI PRAKTIČNO V POL URE "TVOJO IZBRANO PSIČKO" PA JE NOVI LASTNIK DRŽAL V NAROČJU KO SMO SI SKUPAJ PRI NAS OGLEDALI ODDAJO IN LAHKO TUDI ON POTRDI DA JE BILO NASLEDNJO URO "NORO", LAHKO REČEM DA NAM JE NA KONCU CELO ZMANJKALO MALDIČKOV. SPOMLADI 2005 SO BILI VSI MLADIČI PRODANI PRI STAROSTI 6 TEDNOV, V LEGLU KATEREGA PA JE IMELA ANDROMEDA V JESENI PA JE NA VOLJO ŠE SAMO ENA SAMIČKA, MLADIČKOV PA JE BILO DESET, TAKO DA NE VZREJAM RAVNO SLABIH CORSOTOV, KAJTI NOVI LASTNIKI SO TUDI LJUDJE KATERI SO SPOZNALI MLADIČE IZ PREJŠNJIH LEGEL. PA ŠE TO KJE JAZ OGLAŠUJEM JE MOJA STAVR IN NE TVOJA IN ŠE VEDNO OGLAŠUJEM SVOJE MLADIČE V NEMČIJI, AVSTRIJI, HRVAŠKI......... IN ČE MISLIŠ DA ME JE SRAM TO POVEDATI SE MOTIŠ.

TUDI MAJA BULC, JE BILA PRI MENI OB PRVEM LEGLU IN SE JE ZANIMALA ZA NAKUP, PRAV TAKO KOT TEBI JI JE BILA VŠEČ ISTA PSIČKA, AMPAK RAZLIKA MED VAMA JE V TEM, DA MI JE MAJA POVEDALA DA SE ODLOČA ZA NAKUP PSIČKE PRI NAS IN PA V PSARNI PORTA DELLA PINTA V ITALIJI, TAKO DA SEDAJ NE BO REZERVIRALA NIČESAR, AMPAK BO ČE SE BO ODLOČILA ZA NAŠO PSIČKO POKLICALA NAZAJ. DEJANSKO MI JE S SVOJO POŠTENOSTJO ŽE VNAPREJ DALA VEDETI, DA BO VZELA TAM, KJER BO DOBILA BOLJE.

Darja še to me zanima, ali nima Cane Corso po standardu ušesa lepo priležana k obrazu. Sprašujem glede na sliko, ali je psička tako pozorna na sliki. Psi iz moje vzreje vsaj tisti s katerimi imam kontakt ne morejo tako vodoravno postaviti uhlja ko so pozorni, ampak ga le malo privzdignejo, zato me zanima kako to da njej to uspe, zanimivo izgleda?   

Upam, da to ni izpadlo "sovražno", čeprav sedaj že zelo dobro vem da sem marsikaterem odvečen cmok v grlu. Darja tebi se zahvaljujem za pomoč v spoznanju, da rezervacije potrjujem samo v primeru plačanega avansa, kakor se dela povsod, kajti beseda je le beseda.

Ninci sporočam pa ti tudi da na forumu ne bom več sodeloval in mislim da me tudi nihče ne bo pogrešal, tako da lahko moj nik izbrišeš, glede številke o kateri sprašuješ pa sem jo navedel v enem od prejšnjih mojih pričevanj.

Lep pozdrav

Fredi
   



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #176 : 15 Januar 2006, 19:33:35
Citiraj
Ninci sporočam pa ti tudi da na forumu ne bom več sodeloval in mislim da me tudi nihče ne bo pogrešal, tako da lahko moj nik izbrišeš, glede številke o kateri sprašuješ pa sem jo navedel v enem od prejšnjih mojih pričevanj.

spike, nikogaršnjega nicka ne mislim brisat, odločitev o tem ali še kdaj prideš ali ne je pač tvoja. Je pa škoda, da odhajaš na tak način. Jaz in večina je tukaj zaradi psov, zato, da se kaj naučimo in kakšno rečemo. Forum ni namenjen pranju umazanega perila, vse kar se imate za zmenit se komot zmenite preko zasebnih sporočil.

Kljub temu, da misliš, da si nepomemben sem se pač osnov pasme, sicer na mojpes.com-u naučila ravno od tebe.

Kakorkoli upam, da bo debata naprej tekla predvsem o psih ne glede na to ali ti ostaneš ali ne, ker kot sem rekla smo tu predvsem zaradi psov. Pa mogoče bi ravno z dobro debato lahko pasmo približali slovencem na pravi način in dejansko smo že bili na pravi poti do dobre debate.

Če odhajaš pa vsekakor veliko uspehov razstavnih in vzrejnih še naprej.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #177 : 22 Januar 2006, 20:13:42
No evo zdaj sem imela en teden časa, in sem se vrgla v študiranje barv in kombinacij. Ubistvu po pravici povedano nikjer nisem odkrila niti enega samega stavka o dedovanju barv pri Corsotih.

Vseeno nekaj malega:

Včasih so se CC-ji formantino barve uporabljali za lov na jazbece, ker so jih v temi lastniki lažje opazili, po drugi strani so imeli za čuvaje črne corsote (le zakaj ::))

Barva Corsa je različne glede na različne krvne linije. Enobarvne različice so črna, srnja in siva (obstajajo različni odtenki le – teh), rjava in sivo srnja, ki je včasih lahko tako svetla, da izgleda skoraj bela. Poleg teh tradicionalnih barv poznamo še pepelnato barvo, barvo medu ( gre za mešanico srnje barve z belimi dlakami, ki dajo kožuhu "medeno" barvo), potem pa so še tigrasti z različnimi odtenki  črne in rjave.
V zgodovini se pojavlja tudi popolnoma bel Corso, danes pa so priznane samo beline na tačkah, gobčku in psih.
Ko so v začetku 80h delali na »obnovi« pasme niso težili k nobeni izmed barv. Je pa zanimivo, da beli danes niso priznani kot barva, kljub temu, da so se v zgodovini definitivno pojavljali. Ne gre namreč za albine, tako da s sabo ne nosijo nobenih dodatnih bolezni in je zato izločanje iz vzreje popolnoma brez pomena.
Danes vzreja corsov teži k štirim barvam: črni, temno tigrasti, pepelnati in srnje sivi (formentino).
Kljub tej težnji pa se v leglih vseeno pojavljajo barve iz preteklosti in jih lahko pričakuje vsak vzreditelj, ne glede na to kakšne barve so starši.

Mogoče kdo od vas pozna "problem" belega bokserja. V leglih se pojavljajo ampak barva sama ni priznana in beli niso namenjeni vzreji. Kljub temu, da so v prvem bokser klubu bili beli bokserji. Tole je slika prvega bokser kluba.
No in zaradi enakega ljubiteljem nerazumljivega razloga so izločeni tudi beli CC-ji.
Tole je bel Corso oba starša sta tigrasta. Še enkrat lahko poudarim, da beli ne prenašajo nobenih dodatnih dednih bolezni in ne gre za albine. Še eno mešano Leglo, kot vidite na sliki je mama črna, za očeta žal ni podatkov, ampak glede na to, da se z belimi ne vzreja ...  ::)
Mogoče se postavi vprašanje kje so vsi beli, ker jih na spletnih straneh ne zasledimo... mogoče jih doleti usoda in se njihovo življenje konča že takoj ob skotitvi, kot se je in se ponekod še dogaja z belimi bokserji, lahko pa... kje uživajo kot kavč psi :-\

No pa še en filmček, na katerem je prikazano delo Corsa kateremu je služil nekoč http://www.ilcontadodelmolise.com/english/nausika.MPG

Lp nina








bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #178 : 22 Januar 2006, 21:50:51
No zdaj pa Darja da še jaz povem svoje če si že ti povedala. Govoril bom resnico, pa če to kar bom povedal ni res naj mi vsi psi eden za drugim umrejo, za njimi pa še jaz osebno.

Resnično upam, da se ti to ne bo zgodilo, kljub vsemu kar si si izmislil ali pa sem jaz v dveh letih izgubila spomin...
1. Na tvoje pisanje sem se oglasila, ker so me nekateri, ki so bili zaradi takšnih tvojih izjav, da imajo vsi psi iz psarne Černy Šaolin zanič kolke kot moja psica, prizadeti. In ne, nič me ni sram, da je mama od moje psice iz omenjene psarne. Mama moje Bonie je zelo lepa psica z zelo dobrim rodovnikom.
2. Ker nimam namena vzrejati z mojo psico, ji tudi nimam namena dajati uradno ocenjevati kolkov, ne bo mi pa nihče rekel, da tako Matko kot Zorko ne vesta, kdaj so kolki psa dobri ali ne. Poleg tega so bile slike narejene pod narkozo, kjer je bila psica čisto pri miru, in kjer se natančno vidi vsaka malenkost, ne tako kot pri slikanju kolkov v Zg...
3. Nihče mi ne bo očital, da mi je žal denarja za mojo psico. Psica, kakor tudi vse druge moje živali, so pri veterinarjih še veliko pogosteje kot bi bilo potrebno, ker sem paničar kar se zdravja tiče. Tudi za Bonijino prehrano verjetno dam veliko več denarja, kot ti za vse tvoje pse. Tako Bonie kot tudi moje druge živali so bile vedno redno zaščitene proti klopom in bolham s Frontlin sprejem, ki je do nedavnega veljal za najbolj učinkovitega. Po novem pa dobivajo Advantix. Srčno ti želim, da se kakšnemu od tvojih psov ne zgodi kakšna od klopnih bolezni, kaj šele vse možne skupaj kot se je Bonie... Je pa tvoj komentar na Bonijino nesrečo poden od podna...
4. Me čisto nič ne briga, kdo ti je rekel, kakšno ceno naj postaviš za psa. Pri nakupu oz. prodaji je vedno tako, da ima prodajalec pravico določiti svojo ceno, kupec pa to ceno sprejeti ali ne. Jaz je pač nisem. In vsekakor iz mojih ust ne ti, ne kdo drug nikoli ni slišal takšnih stavkov kot si jih ti navajal, da sem jih bojda jaz tebi izrekla. In glede psice, ki mi je bila všeč, takrat ni bilo govora o tem, da ima nakrajši gobec, lepo glavo, močna prsa in da je najlepša za Andromedo. Pač pa je bila razstavni potencial ena večja črna psica, za katero si dejal, da je že rezervirana, ta mala psica pa naj ne bi bila razstavne kvalitete. Poleg tega psice niti nisi hotel razervirati, ker si imel bojda toliko interesantov prav zanjo (ker naj bi vsi hoteli črnega mladiča). Jaz pa sem ti obljubila, da ti bom mojo odločitev javila v 3 dneh, pa si me že drugi dan poklical po telefonu, češ naj se odločim, ker imaš ti zanjo drugega kupca. Ko sem ti rekla, da se mi ne zdi fer, da je cena za psico nerazstavne kvalitete enaka kot za psico razstavne kvalitete, pa si se začel razburjati...
5. Da psi ne živijo v hiši sem zvedela ob prihodu na obisk, nič prej. Ne vem pa, zakaj bi ob obisku nekomu morala soliti pamet o tem, da psi živijo zunaj in ne v hiši. Sem pač mnenja, da je to odločitev vsakega posameznika, jaz pač sem mnenja, da psi živijo s svojimi ljudmi v stanovanju. In vzreditelj z enakim mišljenjem mi je seveda bolj pri srcu. Bila sem ful vesela že zato, da je sploh v Sloveniji vzreditelj Cane Corsov, kar sem zvedela dober teden pred obiskom. Mladiča CC pa sem iskala že nekaj časa in jaz vsekakor nisem bila med tistimi, ki so CC-ja imeli za zlatega prinašalca.
6. Sem prav vesela, da ne najdeš nobene druge slabe točke na moji Bonie, da moraš komentiraš njena ušesa. Ja, in da ti priznam, res je, ker je nisem imela namena razstavljati, ji kot mladiču nisem povezovala ušes (se mi je smilila)  in jih sedaj pogosto nosi res malo bolj pokonci, čeprav je to čisto odvisno od razpoloženja. Včasih jih nosi tudi čisto pravilno, čisto priležena ob glavi... Ni pa to nič posebnega pri CC-jih, kar veliko jih ima zelo močan ušesni hrustanec, zato pa večina kupirancev nima problema s postavljanjem ušes pokonci. Veliko naravnouhim, ki naj bi se razstavljali, pa lastniki morajo kot mladičem ušesa povezovati, tako kot še pri ogromno drugih pasem. Brez skrbi, Fredi, tudi jaz poznam standard, točno vem kaj je pravilno in kaj ne pri Bonie, pa tudi pri vseh ostalih pseh, ki jih vidim, tudi tvojih, samo tega ne razglašam po raznih forumih, ker to ni moja stvar. Vsak lastnik psa mora sam vedeti, kaj ima. Nič pa tudi ne skrivam, tudi Bonijinih ušes ne.

Za vse ostale, ki berete to, pa naj poudarim samo to, da sama nimam nobenih "business" namenov glede pasme CC (ne vzrejam in tudi nimam namena vzrejati CC-je, imam samo po domače povedano kavč psico CC doma) in tudi nimam na tem svetu nobenega vzroka za debilno (tako se mi to vse skupaj zdi, samo sem bila preveč razkurjena, da bi vse skupaj ignorirala) razpravljanje na netu o tem, zakaj sem in zakaj nisem kje kupila psa. Do te razprave tudi nisem nikoli imela nič proti Spiku oz. Frediju, na drugih forumih sem celo vse, ki so iskali CC-ja, seznanila z njegovo psarno in tudi rekla kakšno dobro besedo o njegovi psarni in pseh. Pa tudi v naprej bom ravnala enako, ker sem sama predvsem ljubiteljica pasme CC in me veseli, da je v Sloveniji vedno večje zanimanje za CC-je. Upam pa, da se ne bo še med ljubitelji CC pasme  v Sloveniji v bodoče razvilo za pasmo popolnoma nekoristno vzdušje, kot lahko vidimo pri kakšnih drugih pasmah.

Sicer pa bom bolj vesela, če se pisanje na forumu razvije v kakšno pametno debato, npr. o dogajanjih med SACC in CICO v Italiji ali o tem, kaj pomeni registracija nove pasme Corso Pugliese v Kanadi.

Ninci, ni nobene skrivnosti glede tega, od kod je moja psica. Bonie ni iz neke velike psarne, pač pa je iz domače vzreje. Lastnika imata doma kot hišne ljubljence tako mamo kot očeta moje psice. Bonie je bila iz njunega 2 legla (psica je bila stara takrat dobre 4 leta, pes pa nekaj manj). Za ponovno leglo pa sta se odločila, ker se je prvo leglo izkazalo kot zelo dobra kombinacija. Lastnika tako nimata nobene spletne strani ali kaj takega, kjer bi pse oglaševala. Jaz sem za leglo izvedela čisto slučajno preko znanstev. In ker mi je pri njih vse "štimalo", lastniki, psa, cena..., sem se odločila za Bonie. Sem pa pred tem in še pred obiskom pri Spiku imela celo res rezervirano eno psico pri Kulcsar Gabrieli na Madžarskem, ki vzreja pod imenom Karabah, v navezi s psarno Heredom v Italiji. Gabriela sicer takrat ni imela nobenega dobrega vzrejnega psa in je zato v Italiji kupila eno potencialno zelo dobro mlado psico in jo parila z enim od italijanskih šampionov, nato pa brejo psico pripeljala na Madžarsko. Na žalost pa se je že večina mladičev skotila mrtvih, preostali trije pa so umrli v prvem tednu. Pred tem sem se še nekaj pogovarjala z psarno Antico Toscano, tudi na Madžarskem, ki je ravno takrat imela eno tudi zelo dobro leglo z njihovim samcem Edoardom (enem tudi v Italiji najuspešnejših, ne v Italiji vzrejenih samcev), ampak bi nato lahko pri njih dobila samo še samca... Tako sem se potem odločila, da tako ne rabim psa z nevemkakšnim razstavnim potencialom, če pa tako nisem imela namena razstavljati in sem tako na koncu kupila Bonie. Sem pa očitno imela zelo dobro roko pri izbiri psice v leglu...

Pa lep pozdrav vsem,

Darja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #179 : 23 Januar 2006, 08:30:26
Sicer pa bom bolj vesela, če se pisanje na forumu razvije v kakšno pametno debato, npr. o dogajanjih med SACC in CICO v Italiji ali o tem, kaj pomeni registracija nove pasme Corso Pugliese v Kanadi.

Sem malo brskala po netu pa ne najdem nič pametnega :( Lahko poveš kaj več oz. prilimaš kakšen link??

Lp nina