Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462946

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2130 : 05 April 2008, 09:43:44
Statistika za CACIB Celje
sobota 4-je prijavljeni, 1 samec, 3 samice.
nedelja 2 prijavljena, 1 samec, 1 samica.

Razočarjanje, glede na to, da gre za dva CACIB-a v dveh dneh sem pričakovala več :-\

Lp nina



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2131 : 13 April 2008, 18:36:30
Je pa njen način "vohanja" čisto drugačen kot pri Smartu in Rumbi. Onedva na sprehodu tiščita glave v travo pa malo vohljata in iščeta kakšno svinjarijo ::) medtem pa Brihta z visoko dvignjenim nosom voha kaj ji prinaša veter ::) Tako ima ona že pol ure preden unedva tepca ugotovita, da je nekje v bližini nek vonj, ona ogledano drevo na katerem sedi veverica ::)

Ja tudi Domino vedno jadra z nosom po zraku  :D

Nekako takole ....



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2132 : 13 April 2008, 18:59:08
Ker se že dolgo nič ne piše tu ;) bom pa jaz mal slikc priflikala gor  ;D

Slikce današnjega muhastega aprilskega dne. Po 1,5 urnem sprehodu je bilo treba še mal frisbee metat....

Tako lovimo frisbee:



Tako prinašamo frisbee:



Še ena v prinašanju ;)



Včasih ga je mal težko pobrat:



In še ena pozerska za konec:



Lp  :-*



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2133 : 13 April 2008, 19:57:37
Lep pozdrav vsem pesjanarjem in ljubiteljem CC !

Po večmesečnem iskanju in obiskovanju forumov ter obiskovanju vzrediteljev .

Smo včeraj po nestrpnem čakanju pripeljali v nov dom črno tigrastega CC - Sforza Herman I. von Cilli. Po dolgotrajni vožnji proti novemu domu se je izbira enega med temperamentnješih če ne kar glavnega v leglu izkazala za pravilno. Herman je takoj po prihodu v nov dom pričel z raziskovanjem novega doma in okolice, prav tako ima kljub spremembi neverjeten apetit in energijo, prvo noč smo pa kljub nasprotnm pričakovanjem spali kot angelčki. Danes pa smo se podali v raziskovanje okolice in spoznavanju okoliških pesjanarjev, prvi dan je izdelal z odliko in pričel kazati novim sosedom da je prišel novi šef v sosedščino.

Herman je obljubil da potrebuje še kakšen mesec da nove lastnike nauči reda potem pa pripravlja za vse CC piknik v okolici Celja ali Savinjski.

L.p.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2134 : 13 April 2008, 20:05:52
roksti čestitke za novega člana! A bo kaj slikic, da bomo pasli oči? Imaš z njim kakšne načrte?

Domino, ooo a že trenirata. Lepo. A pa vama sofflite zdrži? Pri nas gre to pri Smartu v prvem ugrizu samo še v smeti ::) Za Brihto pa tako ali tako uporabljamo samo Jawz-e.

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2135 : 13 April 2008, 20:14:00
roksti  prvo dobrodošel na forumu in kot drugo pa čestitke za novega člana :)

lp


Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2136 : 13 April 2008, 20:30:57
Jeeej končno spet CC mladiček na forumu :D Čestitke k pridobitvi novega člana!!

Zdaj pa rabimo samo še slikce za pašnjo oči :P

Domino, zelo lepe slike :-*

Lp



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2137 : 13 April 2008, 20:42:32
Hvala za dobrodošlico in čestitke!

Slikce sledijo v naslednjih dneh, moramo malo počakat na sonček in zbrati nekaj slikc.

ninci - za CC sem se odličil predvsem zaradi njegovega karakterja in značaja zato imam namen njegovo energijo usmerjati predvsem v šolanje - želja je predvsem delovni pes in spremljevalec, v kolikor pa se bodo pokazale dobre karakteristike in značilnosti pa tudi kakšna razstava.Bomo videli kaj bo prinesel čas.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2138 : 13 April 2008, 20:52:41
Hvala za dobrodošlico in čestitke!

Slikce sledijo v naslednjih dneh, moramo malo počakat na sonček in zbrati nekaj slikc.

ninci - za CC sem se odličil predvsem zaradi njegovega karakterja in značaja zato imam namen njegovo energijo usmerjati predvsem v šolanje - želja je predvsem delovni pes in spremljevalec, v kolikor pa se bodo pokazale dobre karakteristike in značilnosti pa tudi kakšna razstava.Bomo videli kaj bo prinesel čas.

Kakšno delo pa, če ni skrivnost?



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2139 : 13 April 2008, 21:05:09
Poskusili bomo z učenjem spremstva za ljudi s posebnimi potrebami.

Vsekakor pa bomo potrebovali informacije in izkušnje vseh lastnikov CC, ki se ukvarjajo z raznimi učnimi programi in imajo izkušnje z šolanjem CC, tako da ninci  in ostali  CC pesjanrji vsaka informacija in nasvet več kot dobrodošla.

Prav zaradi izmenjave izkušenj in druženja bo Herman zorganiziral kakšen piknik ali druženje, da ga naučite kakšnih novih fint.

Glede na to, da smo iz okolice Celja pa pridemo naslednji vikend sigurno en giro po razstavi - zaenkrat kot gledalci 8)




Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2140 : 13 April 2008, 21:15:44
Naš SofFlite zgleda takole  :P





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2141 : 13 April 2008, 21:17:14
Zanimivo, da si glede na namen šolanja, ki ga želiš, izbral najbolj "dominantnega" samca v leglu.Vsekakor pa pohvalno, da bosta nekaj delala.
Prvi predlog... jaz bi delala na ignoriranju psov in bi mu vsekakor preprečila to, da "kaže da je šef" ostalim na vasi ;)
Kar je zdaj srčkano, čez par mesecev ne bo več.

Domino ;D ok potem sem na istem, sem mislila, da imam samo jaz mogoče take vole doma.

Lp nina



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2142 : 13 April 2008, 21:18:23
aja še primerjava (moder frisbee je pri hiši že cca. 2 meseca, sofflite pa 1 teden :o)



Sara hvala še enkrat za frisbee ;)



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2143 : 13 April 2008, 21:57:40
ninci - brez skrbi, prvih par dni imamo namenjenih izključno spoznavanju okolice in pesjanarskih sosedov, kazanje kdo je šef - je pa lahko tudi samo markiranje teritorija  ;D.

Drugače pa bomo že kako krotili tudi njegovo "dominanco" konec koncev ni to moj prvi pes.



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #2144 : 13 April 2008, 22:25:34
Domino, ta tvoja bejba je pa prava faca  :P :P :P

Roksti, dobrodošel, pa čimprej naloži kakšne slikice sem gor... Pri vzgoji pa samo po zdravi pameti, pa bo vse ok  ;) Moja je bila tudi največja zgaga v leglu...

Za CC piknik pa sem jaz vedno...

Pa še nekaj naših današnjih fotk:



Opazite, kako siva je postala ta moja uhljarka zadnje čase okrog gobca...

LP, d.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2145 : 14 April 2008, 19:10:51
No potem nekaj znanja sigurno že imaš. In glede na namen za katerega boš psa šolal imaš najbrž znanja precej ali pa za sabo ljudi, ki stvari obvladajo, tako da boš kmalu lahko ti učil nas ;)
Glede na to, da si niti dva psa iste pasme nista enaka, ti lahko da vsak drugačen nasvet. Našo je treba predvsem umirjat, ker je kar se dela tiče "psihopatka". Bonie je že enkrat govorila, da je njena pa čisto nasportni karakter, veliko bolj umirjena. Počakaj nekaj časa da boš lahko povedal, kam vidva pašeta.

V Celju se nas najde, v soboto in nedeljo na stojnici Pasji.net, tako da si vabljen, da se prideta pokazat, da Hermana prečoham v živo in kakšno rečemo ;)


Lp, nina



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2146 : 14 April 2008, 23:00:21
ninci - v Celje pridemo v soboto in nedeljo, glede na to, da je Hermanu trenutno najljubši šport čohanje se sigurno ustavimo na kakšni seansi čohanja ;D

bonie - glede vzgoje bomo pa absolutno upoštevali tvoj nasvet o zdravi pameti, bomo pa videli koliko nam jo bo na koncu ostalo ::)

L.p. Rok



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2147 : 15 April 2008, 06:05:55
bonie - kaj pa ima ta tvoja "uhljarka" nek cik-cak vzorec med prednjima nogama. Je morda to nek zadnji trend med kratkodlakimi psi :)?



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #2148 : 15 April 2008, 15:39:02
Bonie je že enkrat govorila, da je njena pa čisto nasportni karakter, veliko bolj umirjena.

Glede te umirjenosti je pa tak: dokler misli, da je igra, ni čisto nič umirjena ;D, ko pa ve, da gre za delo, protestira tako, da dela vse v počasnem posnetku >:D >:D >:D
In na poligonu, kjer ni ravno namen, da gre pozdraviti vse ostale pse in z njimi noret, jo bolj težko prepričaš, da gre za igro... potem pa jo skorajda vlečeš naokrog... No, tako je vsaj pri poslušnosti. Kakšne druge zadeve so ji bolj zanimive. Recimo, ko sva hodile na agility, ji je bilo ful zanimivo, edini problem je bil, ker smo bili skupina in je morala celo večnost čakati, da je prišla na vrsto, potem pa nekaj časa delati isto vajo. To pri Bonie ravno ni učinkovito, ker se mora stalno nekaj novega dogajati, da je zanimivo. Pri njej moraš imeti tak ritual, da vsako vajo narediš recimo samo enkrat oz. maksimalno trikrat, pa takoj nekaj drugega. In vse mora zgledati kot igra, ti moraš stalno laufati, se smejati, kričati, kriliti... v glavnem ob takih treningih ne rabiš fitnesa  ;D samo potem imaš problem, kako jo pa na koncu umiriti, da ostaneš ti na nogah iin nepoškodovan, kljub njenemu čisto zmešanemu skakanju in norenju z njenimi 55kg (ja, sem tudi jaz šokirana!!!). Aja, pa predvidevam, da bi ji ustrezalo tudi sledenje, tega sicer še nisma prav počeli, ampak kolikor se igrama doma in na sprehodih, je to fuuuul fajn igrica ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2149 : 15 April 2008, 19:59:02
No pri nas imamo ravno obratno težavo, da je treba Brihto umirjat. Da vse delamo na easy, ne skačemo in kričimo, ker ona too much pade noter ::) Včeraj sva " pozicijo poleg" klikali cca. 10 min. pa se ona ni niti malo naveličala ::) in ko sem se jaz odločila, da ima dovolj za en dan je začela izsiljevat hodit za mano, lajat, je pokazala vse kar zna samo za to, da bi vsaj še malo delala, da bi dobila še en briketek (bogi pes podhranjen) ::)
Nasplošno je čisto preveč zagreta za delo. Najbrž če bi jo imel v rokah kdo, ki bi imel čas z njo delat 24 ur na dan bi pa ona 24 ur na dan delala. ::)
Delamo pa poslušnost skoraj v celoti na hrano, ker je pri igračah preveč naspidirana in je težko delat recimo poleg na igračo, ker potem hodi dva metra pred mano ali pa v klin ker čaka kdaj bom igračo vrgla. Ovire in iskanje pa delamo na plen. 

Lp nina



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2150 : 15 April 2008, 20:05:28
Poskusili bomo z učenjem spremstva za ljudi s posebnimi potrebami.
Bravo, cimvec takih :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #2151 : 16 April 2008, 00:06:16
Ninci,
tak karakter kot je pa Bonie, pa boljše, da nimaš, če želiš, kaj resno delati s psom, sploh pa poslušnost. Ker Bonie ti lahko živce požre z njeno trmo. Ko se ona odloči, da nekaj ne bo, ne bo, pa naj kdorkoli reče, da moraš biti ti bolj trmasti od psa, pri njej to sigurno ne gre...
No, saj ko je bila še mladič, nisem imela takega problema, kot je to zdaj, ampak vseeno, ona točno loči, kdaj gre za igro in kdaj za trening in trening ni fajn... No, kakšni triki doma, to ne šteje, ampak, ko pa pride na poligon, tam pa se obnaša kot kak upokojenec: komaj hodi in komaj komaj se usede, boga revica, ki jo samo trpinčimo... Ne moreš verjeti...
Sem malo razmišljala, če bi bilo možno, da je tak odpor proti "pravemu delu", s tem mislim na poslušnost, dobila v šoli, o tem sem že pisala, da po mojem ni bilo ravno najbolj idealno... Ker sicer pa me ves čas gnjavi, naj grema nekaj početi, me hodi gledati, rukati, daje tace, nosi igrače itd. , samo če pa začnem z vajami poslušnosti, pa ni več navdušenja...

Ampak za kakšno terapevtsko delo z ljudmi pa mislim, da bi bila Bonie perfektna. Ker je neskončno potrpežljiva, nič je ne more spraviti s tira in ful ima občutek za otroke in starejše ljudi. Ne skače med njimi, ne dirja, tudi premika se čisto počasi in z njo lahko počneš karkoli hočeš... Edini problem za realno delo CC-jev kot terapevtskih psov pa je po mojem velikost in izgled. Vsaj Bonie se ful ljudi boji samo zaradi velikosti in baje "groznega pogleda". Ne vem no, mogoče kdo ve za kakšnega CC-ja, ki dela kot terapevtski pes, da slišimo kako se obnese? Ker po mojem ni problem psa s pravim karakterjem naučiti vse potrebno za to delo, ampak če se ljudje ob psu zaradi različnih predsodkov ne počutijo sproščeni, potem ravno to nima nobenega smisla...

LP, d.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2152 : 16 April 2008, 10:14:26
Ampak za kakšno terapevtsko delo z ljudmi pa mislim, da bi bila Bonie perfektna. Ker je neskončno potrpežljiva, nič je ne more spraviti s tira in ful ima občutek za otroke in starejše ljudi. Ne skače med njimi, ne dirja, tudi premika se čisto počasi in z njo lahko počneš karkoli hočeš... Edini problem za realno delo CC-jev kot terapevtskih psov pa je po mojem velikost in izgled. Vsaj Bonie se ful ljudi boji samo zaradi velikosti in baje "groznega pogleda". Ne vem no, mogoče kdo ve za kakšnega CC-ja, ki dela kot terapevtski pes, da slišimo kako se obnese? Ker po mojem ni problem psa s pravim karakterjem naučiti vse potrebno za to delo, ampak če se ljudje ob psu zaradi različnih predsodkov ne počutijo sproščeni, potem ravno to nima nobenega smisla...

Glede terapevtskih psov.. konec maja se obeta v Sloveniji en seminar na to temo, več je v forumu "dogodki". Čisto osebna izkušnja pa... midva sva bila nekaj časa nazaj z Rumbo na onkološkem oddelku pediatrične klinike in tisti otroci tam, so bili teh dveh psičk, ki sta prišli tja (poleg Rumbe še od forumašice regge labradorka), da jim je čisto vseeno kakšen kuža pride, samo da ga lahko božajo, da jim pokaže kakšen trikec in se stisne k njim. Tako da terapija z otroci se meni zdi najmanjši problem, ne glede na pasmo, ker otroci nimajo "prirojenega" strahu pred psi, no naj ga ne bi imeli, v glavo jim ga vbijejo starši, ki že imajo neke slabe izkušnje...ali so jim v glavo vtepli to njihovi starši... začaran krog ::)
Mogoče je več "zadržkov" pri terapiji odraslih, kjer je lahko že kakšen, ki se psov boji, ampak tak se bo bal vsakega psa.
Upam pa, da nam bo uspelo kdaj na kakšno tako zadevo it tudi z Brihto.

Therapy in service corsotov je kar nekaj, ne vem koliko jih je v Evropi ampak v Ameriki definitivno so. Ena psička recimo je tudi tule http://www.maresol.cc/allura.htm

Lp, nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2153 : 16 April 2008, 10:49:17
Rok sem pogledala na Sofrzini strani Hermana in je  :-|~ Pikolino mali, kolk je luškan. Meni je na corsotih full všeč belina, škoda, ker je predpisane "čim manj" ampak tale Hermanova mi je res :-* :-* 

Me pa firbec matra, kako je dobil tako zanimivo ime, če mogoče veš. Ker drugi mladiči v leglu imajo enobesedno ime.

Lp, nina







andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2154 : 16 April 2008, 12:20:32
Sicer pa... ni nujno, da če se človek boji psov, da se bo bal vseh. Ljudje delajo selekcijo! Na hitro po izgledu, bolj podrobno pa po tistem, ki psa vodi in po pasjem karakterju, čeprav je barva zelo velik dejavnik, dokler se akterji ne spoznajo...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2155 : 16 April 2008, 15:29:33
Sem pogledal nekaj postov nazaj, no ja sem se malo nerodno izrazil "ljudi s posebnimi potrebami" mišljeno je bilo s posebnimi zahtevami.
Vsekakor bom sledil klasičnim načinom šolanja IPO.., nato pa med samim šolanjem glede na sam karakter Hermana izbral najustreznejšo "specializacijo" zanj.
Kot ste že same ( ninci in bonie) ugotovili in lepo opisali so CC med seboj karakterno zelo različni. Zato bo s Hermanom pričel z učenjem po klasični metodi nato pa dejansko glede na njegov karakter izbral najustreznejšo metodo in smer.
Absolutno sem pa tudi sam mnenja da je treba s psom DELATI v  kateri koli dejavnosti ali specializaciji ( šport, delovni, službeni)

No se je pa glede na mojo nerodno izjavo razvila zanimiva debata.

Sam  ne vidim nobenih zadržkov, da CC nebi bil primeren za terapevtskega psa, pogoj pa je seveda da je pravilno socializiran in usmerjen v to dejavnost.
Res pa je tudi kot je napisala ninci - da je čez lužo dosti več psov namenjenih tako ali drugače ljudem s posebnimi potrebami in pa tudi večji povdarek na terapijah z živalmi ( ne samo psi ) . Te terapije in razne dejavnosti z živalmi še posebno pri otrocih pa naj bi bile izredno uspešne in naj bi z njimi dosegali izredne rezultate pri komunukaciji z duševno zaostalimi otroci.
Mislim da velja pri lastnikih psov razmišljati tudi v tej smeri. Nikoli ne reci nikoli ;)

ninci - glede imena pa je ena taka dolga štorija, da si bova rajši vzela čas v Celju, da ti jo razložim - le kratek prevod imena:Herman I.von Cilli = Herman I. Celjski - Celjski knezi in grofi, Sforza je pa tudi neka grofovska družina v Italiji.

Herman ima res veliko bele. Vse tačke ima prstkih bele, največji štos pa je ker ima tudi na zadnji strani tačk čisto spodaj na vseh štirih iste kroge, boš videla v soboto.
Ima pa tudi na prsnem košu kar dosti bele, vendar ima en tak enakomeren res simetričen vzorec v obliki puščice.

Za boljšo predstavo pa obljubim nekaj slikc v kratkem.

L.p.
Rok
 



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2156 : 16 April 2008, 21:06:09
Evo Herman se predstavi




no tule pa je lepo vidna moja puščica


Več slikic pa je na :
http://hermanceljski.moj-album.com/




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2157 : 16 April 2008, 21:09:48
Sem pogledal nekaj postov nazaj, no ja sem se malo nerodno izrazil "ljudi s posebnimi potrebami" mišljeno je bilo s posebnimi zahtevami.
Vsekakor bom sledil klasičnim načinom šolanja IPO.., nato pa med samim šolanjem glede na sam karakter Hermana izbral najustreznejšo "specializacijo" zanj.
 

Kje pa boš delal IPO? V slo. ga zaenkrat z mastifi ni dovoljeno delati. Problem je predvsem z markerji, ker marker z licenco le to lahko izgubi, če markira psu, ki obrambe ne sme trenirati. Vsaj tako je bilo enkrat meni razloženo ???. (mogoče bi na to temo lahko kaj povedala Urška ali pa simi)  Tako da klasična obramba v Slo. odpade, seveda pa lahko hodiš v tujino.

Lp, nina







roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2158 : 16 April 2008, 21:22:11
Hm izgleda da sem s slikami nekaj za....al :-[
se bom potrudil kasneje :-\

Ja tudi sam že nekaj časa preučujem zadeve, kako se lotit zadeve, mislim da samo šolanje in treningi nebi smeli biti problem. Težava se pojavi v finalu ko je potrebno narediti izpit ???, Bi pa bilo res dobro nekako najti nek skupen jezik ali pa kompromis glede opravljanja IPO z mastifi v SLO, da nebi bilo potrebno po potrditev hoditi v tujino.
Res je da šolaš psa zase in seveda v veselje psa, res pa je tudi zakaj bi človek hodil na nek faks če že vnaprej ve da ne more delati diplome >:(
Ah bomo že našli rešitev ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2159 : 16 April 2008, 21:28:40
JA problem so izpiti in tekme, ne vem pa točno kako je z treningi, ker tam tudi rabiš markerja... Upam, da ti bodo punce kaj več povedale.

Slike moraš drugič vstaviti tako, da daš desni klik na sliko , lastnosti in kopiraš link, ki ima končnico .jpg.

Pravi pozer je tale Herman. Samo ušesa bi pa če bi bil moj, ostala :P

Lp nina