Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463084

Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2160 : 16 April 2008, 21:34:24
OMG kako je lušten :o Škoda le, da nima ušesk ampak tudi tole mu ne vzame kaj veliko cukra ;D. Se smemo tudi mi na razstavi postaviti zraven pa malo pobožati? ::)

A ve kdo, kateri forumaški CC bodo na razstavi? Brihta bo? :-*

Lp





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2161 : 16 April 2008, 21:36:23
OMG kako je lušten :o Škoda le, da nima ušesk ampak tudi tole mu ne vzame kaj veliko cukra ;D. Se smemo tudi mi na razstavi postaviti zraven pa malo pobožati? ::)

A ve kdo, kateri forumaški CC bodo na razstavi? Brihta bo? :-*

Lp

Brihta bo ;) V soboto se razstavljamo pri Vandoniju.. pa da vidimo kaj bo. V nedeljo bo pa samo pomagala delat ;)
Skupna št. je zdaj malenkost višja, kot je bila v prvi statistiki, mislim da 7. Corsoti pa se bodo razstavljali v hali L, da nas ne boste preveč iskali.

Lp, nina



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2162 : 16 April 2008, 21:38:39
Ja ušesa, ušesa. Mi lahko verjameš, da sem tudi jaz bil v resni dilemi, kaj z ušesi. Sem se zelo nagibal k nekupiranim, vendar je na koncu prevladala odločitev kupiranja. Glavni razlog je bil predvsem ta, da sem imel z nemško dogo ogromno problemov okoli ušes, stalno je imela zaradi raznoraznih iger in norega divjanja ranjena ušesa večkrat celo tako da je kri kar resno tekla. Te rane se pa tudi celijo izredno počasi, in vedno je bilo potrebno ravno ob fasadi otresati z glavo, tako da smo imeli fasado z ošpicami. Dostikrat pa je ravno zaradi ran prihajalo tudi do raznoraznih vnetij.

No in tako je kar je :P



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2163 : 16 April 2008, 21:52:06
Corsoti pa se bodo razstavljali v hali L, da nas ne boste preveč iskali.

A potem ne bojo vse skupaj stlacili v eno halo (v tisto kjer smo bili februarja)?? Pa sorry za OT..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2164 : 16 April 2008, 22:26:09
Ne, sedaj bosta dve hali, mislim da ta v kateri smo bili na CACu in hala nasproti.

Lp, Črt



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2165 : 17 April 2008, 07:49:01
roksti še ena ki se bo malo ustavila in malega premučkala, je pa mali res cuker :-|~


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2166 : 20 April 2008, 07:20:56
No Roka smo spoznali na Hermana bomo pa še malo počakali, čeprav sem včeraj že mislila, da bom mečkala eno malo kepo 8)

Udeležba CC-jev je bila za slo. razmere že nekako standardna, Ceasar, Majoshaza Reme psarna, Anastasija in Brihta.
Brihta se zgleda nikoli ne bo naučila v krogu lavfat >:( Doma lahko lavfa, na razstavi pa pač ne in skače kot kakšen mlad teliček, ki je ravno iz hleva všel >:( To je sigurno zaradi majhnosti ringov :D :D (en izgovor mora bit :P)
No Črt si je na koncu malo sposodil Mišino mastinčico in izdal našo pasmo ::) za to, da se je lahko pohvalil, da drži na štriku BOB psa. (Miša čestitke :-*)
Do sedaj sem doživela že nekaj takih, ki v nasprotju z mojim očijem trdijo, da jim psi z ušesi zgledajo  bolje, ker so bolj prijazni itd... včeraj pa je en gospod čisto padel noter in če bo imel corsota bo sigurno z ušesi, ker tisti drugi zgledajo grozno :D in so čisto druga pasma.
Je pa bilo za samo pasmo veliko zanimanja, in se mi zdi da ga je na vsaki razstavi več. Ljudje veliko sprašujejo, kar mi je všeč in upam da se bodo na koncu vsi odločili prav.




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2167 : 20 April 2008, 20:57:08
Jaz sem danes, ko sem se malo odpocila pogledala kaj se nahaja na mojem fotkicu, ki ga vceraj nisem celi dan videla, saj je bil precej leteci  :o In nasla sem ene par lustnih slikc  :D

No Črt si je na koncu malo sposodil Mišino mastinčico in izdal našo pasmo ::) za to, da se je lahko pohvalil, da drži na štriku BOB psa. (Miša čestitke :-*)

Nina, hvala za cestitke, ki vam jih tudi vracam. Jaz pa  sem se vceraj od ponosa kar razpocila. Mislim, da se nikoli v svoji razstavni karieri nisem bila tako ponosna na svoje cokoladne princeske, razen pri Zoyi.

In se slikca ( pod tole tendico je mama Missa kradla ene full dobre piskotke pa dobila eno lepo razglednico za spomin, ki sem jo danes hitro arhivirala, da je ne izgubim):



In najbolj prikupno prisrcna zelo lepo vzgojena korzica:



Nina, pa ne smes zameriti Crtu, ker je sprobaval kaj ga caka cez 15 let  :P

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2168 : 20 April 2008, 21:01:32
Bogi pes, kje ma pa ušesa :o

Miša, a to "čez 15 let", pomeni, da bo menjal pasmo, pa jaz še ne vem? Dvomim :P ;)
Piškoti so bili pa za Tisin rojstni dan 8)

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2169 : 20 April 2008, 21:06:21
Đizus, to pa mi je zamolcal  >:(
Vse naj, naj za malo rdecelaso in rdecelicno princesko Tiso. Da bo se naprej tako pridno trenirala svoje starse, stare starse, tete in strice, pa da bo imela rada vse pske. Predvsem, da bo ucke obracala na tisto pasmo, ki jo bo ati potreboval, ko bo cez 15 let snubce naganjal izpod njenega okna. Ko bo malo vecja, pa ji mama Missa obljublja celodnevno crklanje med cokoladnimi princeskami ( ali njihovimi potomci)  :P

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2170 : 20 April 2008, 23:19:03
ninci - tudi naju z Vesno veseli, da smo se spoznali. Glede na to da Herman še ni dosti star za obiskovanje razstav ( trenutno 9 tednov) manjka mu kakšno cepljenje, smo ga rajši pustili kar zunaj dogajanja. Vendar pa kot smo obljubili bi kar v kratkem organizirali kakšen piknik. Se mi zdi da bi morda bil primeren termin med prvomajskimi prazniki ( v kolikor vas ni preveč odsotnih ).

ninci - Hyperflite Jawz glow frizbi je pa res 1A - odličen je ker ni pretrd in ga lahko tudi bolj smrkav CC kar dobro žveči s svojimi iglicami pa se mu nič ne pozna. Prav tako pa je ideja da se v temi sveti dobrodošla , ker lahko tudi v temi dobro " zlaufaš " psa. S Hermanom sva ravno prišla z nočnega pohajkovanja in je prav ponosen ko nosi naokrog svetleči "krožnik".
Ocena 1A-priporočam vsem lastnikom nočnih psov :) ;D

L.p.
Rok



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2171 : 21 April 2008, 18:02:34
Po vsej verjetnosti smo bili letošnjo zimo zadnjič na snegu... Ker se je pripravljalo na nevihto je bilo "kratko, a sladko" predvsem za pse, za nas pa zaradi vetra malo manj ::)










Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2172 : 22 April 2008, 10:18:59
He he... pozerka  :D

Kolk ma zdej kilc in centimetrov?

Lp,



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2173 : 22 April 2008, 10:28:39
Aja, kakšni so bili pa kej rezultati CC-jev v Celju? Ninci, po moje si ti najbolj na tekočem  ;)

Kako je bila pa Brihta ocenjena?

Lp,



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2174 : 22 April 2008, 10:37:55
V soboto je BOB prejel samec mislim da mađžara (nina popravi me če sem se zmotila ;)), vendar pa je zelo hecno metal prvo taco, tko da bi si ga bolj zaslužila kera izmed psičk, v parih sta nastopila pes in psička mađžarskih razstavljalcev, vendar pa sta imela še pred vhodom v ring kratek stik z parom ruskih terijerjev, tako da so jih v ringu spregledali.

Med psičkami je CACIB prejela psička Kona hrvaških razstavljalcev in vzrediteljev - isto za soboto.

Za v nedeljo pa ne bi vedela ker me ni bilo, pa tudi jaz čakam na poročilo, če mogoče Nina in Črt kaj vesta, glede na to da je bilo okoli stojnice vedno polno in če sta sploh imela čas malo uč vršti gor :D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2175 : 22 April 2008, 12:52:06
Prva slikca je super :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2176 : 22 April 2008, 19:35:33
Jaz ne vem nobenega rezultata ::) Niti nisem imela Brihte priložnost videti v ringu. Satin če misliš tigrastega samca Majoshaza Reme Cornelius je meni osebno vsaj telo full všeč. Pa karakterno skuliran samec. Ampak mislim, da ni on dobil BOB-a.

Brihtin opis je sledeč: 14 months, Correct size, Head type should be better, correct bite, the parallels should be better, correct eyes  :o, exc. bone and feet, correct construction, chest still not developed.

Ubistvu če sestavim vse opise do sedaj skupaj imamo doma perfektnega psa, samo še enega sodnika rabimo, ki bo videl vse njene dobre stvari naenkrat :D Vandonija je najbolj motila njena glava, ker baje paralele niso dobre in bi morala biti lobanja bolj strma. To je Črtu omenil kot glavno napako zakaj prav dobra ocena.

Glede tistega v soboto je pa Toth Ignac rekel Črtu da je bilo v BIS-u, tako da so se zgleda narobe razumeli (gleda na Ignacovo angleščino nič čudnega ::)) Tako, da so jih baje poslali ven, ker so si "malo skočili v lase".

V nedeljo smo pa sploh imeli stojnico čisto na drugem koncu kot je bil Corso ring, tako da nisem niti nobenega od psov videla in ne vem kateri so bili prijavljeni.

V soboto so bili:
Samci
  vmesni:
Majoshaza Reme Cornelius ( Dei Dauni Conan X Majoshaza Reme Atletta)

 odprti:
Perone ( Dei Dauni Conan X Tempesta)

 prvaki:
Cesare (Cheno X Jenin Heredom)

Samice
 mladi:
Kona Guardiana (Enea X Clara Leonero)
Amico del Petto Bright star ( Fauno degli elmi X Amico del petto Benga)

 vmesni:
Anastasija (Tyson X Funy Custodi Nos)

 prvaki:
Majoshaza Reme Elisia (Fauso Degli Elmi X Majoshaza Reme Aletta)

Kot vidite smo imeli na razstavi celo nekaj sorodstva 8)

Lp, nina


 





Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2177 : 22 April 2008, 22:02:53
Ne ne, samec je bil črn 8me mal memorija daje pa za belino nisem prepričana), mislim da mi ga je uspelo slikati , bom dala v naslednjih dneh slike gor ;) Drugače pa je bil ta tigrast samec tudi všeč ;) Poleg tega ima samec Majoshaza Reme Cornelius lepo gibanje, ne meče sprednje tace ;)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2178 : 22 April 2008, 22:12:09
Aho!

Nekaj fotk corsotov imam, žal pa nimam pojma o ocenah, ker sva takoj za njimi bila na vrsti z Marshallom in so živčki preveč delali.
Fotke niso kaj preveč ok





pa še to ne vem če sem sploh jaz slikala, če ni Jelena z mojim fotičem, pa verjetno so vsi psi isti  :D

Lp
Ana


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2179 : 22 April 2008, 22:18:40
Ana niso vsi isti :D Na prvi in zadnji sliki je Cesar na drugi sliki je pomoje Kona ??? na tretji pa pomoje Brihtina žlahta.  ???



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2180 : 22 April 2008, 22:21:42
Aho!

No za prvega in zadnjega se mi je zdel da sta ista psa  :D , pa nekako se mi zdi da sta na drugi, tretji in četrti fotki ista psa  ???. sam da drugače stojijo pa z drugega kota. Ne vem no, se ne spoznam toliko, sam po facah  ( psov) sodeč se mi zdi da so enaki  :D

Lp
Ana


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2181 : 22 April 2008, 22:23:15
Aho!

No za prvega in zadnjega se mi je zdel da sta ista psa  :D , pa nekako se mi zdi da sta na drugi, tretji in četrti fotki ista psa  ???. sam da drugače stojijo pa z drugega kota. Ne vem no, se ne spoznam toliko, sam po facah  ( psov) sodeč se mi zdi da so enaki  :D

Lp
Ana

Ja ja to so isti psi gor oz. psice. Samo na drugi se bolj vidi eno na tretji drugo, ... ker na drugi sliki od ene vidiš samo rit :D
Fajn slikce so, hvala :-*



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2182 : 22 April 2008, 22:25:45
Aho!

 :D :D ja to pa res
Ma če jaz ne bi bla tolk živčna, bi bil poslikan vsak predstavnik, vsaj iz našega ringa, vsaj tak je bil namen, pa še dog nimam pofotkanih  ::)
Še tiste druge pasme so slikane takrat ko smo hodili ven, če bi mali kaj lulal  ::)
Bo drugič bolje  :D

Lp
Ana


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2183 : 22 April 2008, 22:30:12
A ma čisto slučajno kdo filčmček posnet corsičev v ringu med gibanjem, bemtiš pa emšo in stres ::) :D Na 2, 3 in 4 slikici so Kona in pa psička od mađžara, Kono prepoznam ker je njena hendlerka podobno oblečena ko v soboto ;)

A ja tisto v bisu so se pa pesjani zaštrikali predno so šli v ring, so potem še po ozvočenju klicali da se mora nujno oglasiti  dežurni veterinar v pripravljalnem ringu medtem ko se je pripravljala naslednja grupa ;) V bistvu se je vse tako na hitro zgodilo, da sem pomislila da sta se dva pesjana trčla kje zunaj ringa, šele potem sem opazila komošen v pripravljalnem ringu ;) Ta čas ko se je čakalo na dežurnega veta, so pesjani že tekli častni krog v bisu










ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2184 : 22 April 2008, 22:36:31
A ma čisto slučajno kdo filčmček posnet corsičev v ringu med gibanjem, bemtiš pa emšo in stres ::) :D Na 2, 3 in 4 slikici so Kona in pa psička od mađžara, Kono prepoznam ker je njena hendlerka podobno oblečena ko v soboto ;)

No potem sem celo prav uganila 8) A je BOB samca v soboto hendlal moški ali ženska? Če je bila ženska je bil Cesare, če je bil moški pa Perone ;) Meni daleč najbolj všeč je bil pa Cornelius, ampak fant je še mlad pa ima še čas za nazive ::)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2185 : 22 April 2008, 23:07:31
Sem gledala samo pse, si me pa na nekaj spomnila, tko da mislim da je bil Cesare, ne bom pa trdila, za trdno bi ti rekla če bi videla posnetek psa v movingu, pes ni napačen, mi pa ni bilo všeč kako je sprednjo taco metal ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2186 : 23 April 2008, 09:56:51
Cesarja se da videti praktično na vsaki slo. razstavi in kot sem do sedaj videla je bilo gibanje ok. Lahko da gre za kakšno poškodbo.

Satin, a prepoznaš tegale fanta? :P



Lp nina







Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2187 : 23 April 2008, 10:03:25
Kako da ne "moj" shiny black diamond :-* :-* :-* :-* :-* :o Veš kaj če pa ne bi vedela se pa lahko 2x po buč  :D, ga zelo redno spremljam in mali bo prekrasen, mislim da se še bom orenk po buč ko se bo mali dokončno razvil, so pa v tem leglu od Bounty večina mladičkov po očeta mogoče eden dva po mami ;) Ne res se moram zapelat gor da ga 1x celo v živo vidim in premečkam, pa da ga  :-* :-* :-*

Že tako me kolegica heca da hočen Nizozemsko si ogledat samo zarad Enza :o :D >:D Scer pa en razlog mora bit in kaj je lepšega kot mečkanje pasjih duš :D >:D

Sej pravim da nisem prepričana, sicer pa bom videla ko bodo objavili rezultate, sem bila tak razočarana da sem čist spregledala kdo je koga hendlal v finalu. Sama osebno sem mnenja da poškodovanega psa ne bi razkazovala, že zaradi tega da ne obremenjujem poškodovanega dela in da se vse lepo hitreje in lepo sanira tako kot se mora, madoniš sej kaki razstavi se pa res lahko odpovejo :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2188 : 23 April 2008, 10:19:35
No meni sta najbolj všeč Ayden in Hiberia 8)

Rezultati za nedeljo so sledeči:

MALE
 
INTERMEDIA CLASS
 
 
Majosháza Réme Cornélius: Ex.1, CAC
 
 
OPEN CLASS
 
Perone :        Ex.1, CAC, RES-CACIB
 
 
CHAMPION CLASS
 
Cesare :        Ex.1, CAC, CACIB, BOB
 
 
 
FEMALE
 
 
YOUNG CLASS
 
Kona Guardiana :                Ex.1, J.CAC
 
 
 
CHAMPION CLASS
 
Majosháza Réme Elisia: Ex.1, CAC, CACIB

------------------------------------------------------
pa sobotni
MALE
 
INTERMEDIA CLASS
 
 
Majosháza Réme Cornélius: Ex.1, CAC
 
 
OPEN CLASS
 
Perone :        Ex.1, CAC, RES-CACIB
 
 
CHAMPION CLASS
 
Cesare :        Ex.1, CAC, CACIB, BOB
 
 
 
FEMALE
 
 
YOUNG CLASS
 
Kona Guardiana :                Ex.1, J.CAC
 
Amico Del Petto Bright Star:   Very  G.
 
 
INTERMEDIA CLASS
 
Anastasija :    Very G.
 
 
CHAMPION CLASS
 
Majosháza Réme Elisia: Ex.1, CAC, CACIB

Lp, nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2189 : 23 April 2008, 11:12:40
No potem sem le pravega mislila in resnično upam da je šlo samo za kako prehodno poškodbo, ker drugače psu ni za oporekat ampak ni mi bil všeč v movingu ker je s sprednjo taco tak hecno metu, zdej ne vem ali je sodnik to spregledal ali ne, ker pri ostalih pasmah je takoj za šepanje zatežil.

Hiberia ti je bila že od začetka ena najljubših ne ;) Nista slaba ne :D