Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462952

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2340 : 29 Julij 2008, 23:09:53
Ninci ta slika je res dobra. Ima res tak brihten pogled :)
Herman je že prava mrcina. :-* Roksti kam pa vi vozite Hermana k veterinarju? Mogoče v Šempeter?



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #2341 : 30 Julij 2008, 00:08:26
Ninci, obe zadnji slikci sta ful dobri. Je pa Brihta že tudi prava babnica ;)

No, pa še nekaj naših dopustniških:




lp, d.



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2342 : 30 Julij 2008, 09:54:49
Citiraj
Roksti kam pa vi vozite Hermana k veterinarju? Mogoče v Šempeter?

Ne v Šempetru pa še nismo bili. Osnovna cepljenja so opravili v Žalcu, ko pa je malo bolj resno zbolel pa smo šli v Topolščico.
Drugače pa sva dosti na terenu po Žalcu in Grižah.

l.p.
Rok



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2343 : 31 Julij 2008, 21:53:15
 :D :D :D Kakšen zanimiv slog plavanja ima Bonie z ritjo iz vode.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2344 : 01 Avgust 2008, 21:51:07
Do sedaj sem govorila že z parimi interesenti za nakup corsota in vsi so mi postavili isto vprašanje " Ali se veliko slinijo"... veliko je relativna stvar, a naša se precej, sploh ko je vroče. Je pa bolj kot slinjenje moteče ko pije in spusti pol gobca vode sredi dnevne sobe ::)
Kot dokaz slinjenja pa še slikce :D







In mislim, da lahko sedaj že napišem uradno in da se plani ne bodo pokvarili. 14. septembra odhajamo na nizozemski Raduno in letno srečanje z našo nizozemsko familijo in KOMAAAAAAAAAAJ čakamo!!! :o :o Tokrat je omejitev prijavljenih psov na 100, a mislim da si bomo tudi ob teh 100ih napasli oči 8)



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2345 : 05 Avgust 2008, 16:10:04
Ninci iz napisanega smatram, da boste preživeli izredno lep september.

Situacija pri nas: Herman star 5.5 meseca;plečna višina 62cm; teža 32kg.
Vse te podatke pa smo nažalost zopet dobili pri dr.Matkotu.
Danes dopoldne je Herman našel in pojedel večjo količino podganjega strupa; strup je bil potisnjem pod ograjo na našo stran zelenice.
Takoj cca 15 min po zaužitju se je pričel nenormalno tresti, praktično ni več kontroliral svojih gibov, nato je 5min.zatem dobil izredno močno drisko praktično je iz njega teklo kot iz pipe, kmalu zatem pa močno bruhanje,ki seje nadaljevalo s krči.
Takoj sem ga odpeljal v Bolnišnico Toplica, kjer je dobil protistrup in je še vedno na opazovanju. Okoli 19oo se slišimo da vidimo stanje.

Glede na to da je ograja postavljena ob peš poti, je težko na kakteregakoli pokazati s prstom, prav tako je težko ugotoviti njegov namen; čeprav mislim da vsak razumen človek takoj prepozna zlobo in namen takšnega početja; tudi sam bom kaj kmalu prišel zadevi do konca.
Takšen človek verjetno tudi ne pozna delovanja podganjega strupa, da le ta deluje na notranje organe in paktično razžre žival od znotraj navzven, žival umre od notranjih krvavitev.
Še bolj zaskrbljujoče pa je da se na tej zelenici igrajo tudi otroci stari do 3 let, kajti zelenica je ograjena in urejena in človeku nebi prišlo na kraj pameti da lahko kakšno " tele" porine strup pod ograjo, otrokom v roke.
 



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2346 : 05 Avgust 2008, 16:21:22
upam, da bo s Hermanom vse ok :-*
Imel je veliiiiiko srečo, da ste bili vi doma. Kaj, če bi se to zgodilo, ko bi bili vi odsotni? Groza!

Moje mnenje o takih ljudeh pa je  >:( >:( >:(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2347 : 05 Avgust 2008, 16:23:13
upam, da bo s Hermanom vse ok :-*
Imel je veliiiiiko srečo, da ste bili vi doma. Kaj, če bi se to zgodilo, ko bi bili vi odsotni? Groza!

Moje mnenje o takih ljudeh pa je  >:( >:( >:(

Ja tudi jaz sem pomislila na tole.. kaj bi bilo če ne bi bilo nikogar blizu :'( Prekleti ljudje!

Čim hitrejše okrevanje in upam, da bo vse ok.




roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2348 : 06 Avgust 2008, 07:48:53
Herman se po dobljenem protistrupu počuti dosti bolje. Blato ima normalno, bruha ne več, prav tako normalno je in pije.
Je pa nevarnost zastrupitve še vedno izredno nevarna, strup menda ostane v telesu, nevarnost zatrupitve pa je izredno velika še kakšen mesec. Po navodilih vet. je potrebno psa budno spremljati in biti pozoren že na najmanšo spremembo obnašanja; zmanjšan apetit, bruhanje, driska, šepanje, otekli zglobi, utrujenost, itd..itd. Ob najmanjši spremembi pa je potrebno takoj do vet. če je potrebno tudi ponoči - menda je takšna zastrupitev izredno nevarna in nepredvidljiva se da pa ob pravočasnem ukrepanju lepo pozdravit.

Drugače pa smo imeli izredno srečo, da je Herman pojedel strup na tešče, tako je telo reagiralo takoj in je praktično celotno zaužito količino tudi takoj izbruhal.

L.p.
Rok



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2349 : 09 Avgust 2008, 20:58:53
Po sistemu ... "kdor ga kupi je bedak"

"MLADIČKI CANE CORSO SKOTENI 06.04.2008 PSIČKI SO ČISTOKRVNIH STARŠEV VENDAR NIMAJO RODOVNIKA??? ??? ???.CENA 500€ Z MOŽNOSTJO DOGOVORA."

Slike pa  :'( :'(











andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2350 : 10 Avgust 2008, 09:40:51
Hja, važno da so čistokrvni, če pa zrastejo v mešančka z labradorcem, so itak taki kot pravi CCji  >:D :P :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2351 : 10 Avgust 2008, 12:01:05
Joj, morem takoj poklicat pa rezervirat. Taki corsev ne vem če bom še kje našla :D >:D :-X
Roksti kako pa je zdaj z Hermanom? Zaradi dopusta sem komaj zdaj vidla kaj se mu je zgodilo.



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2352 : 10 Avgust 2008, 13:07:21
Citiraj
Hja, važno da so čistokrvni, če pa zrastejo v mešančka z labradorcem, so itak taki kot pravi CCji   
;D ;D ;D ;D Ja tud meni se zdijo kot nekakšni hecni labradorci- bi pa bilo zanimivo videti rodovnike od staršev, kolikor se spoznam na pse je to najbrž čistokrvni Labicorso ;D ;D ;D

Herman je sedaj dokaj O.K. malo več počiva drugače pa kakšnih posebnih posledic še ni videti, upam da tako tudi ostane.
Smo pa krivca tudi izsledili, starejši možakar je nastavil podganji strup mački >:( >:( >:(.Mačka se potepa po celem zaselku je res sitna, sem jo imel že tudi  jaz v stanovanju kamor je prišla skozi strešno okno >:(, no kljub temu, da nisem prevelik ljubitel mačk, me pa zopet ne motijo toliko da bi jih preganjal, ali pa celo zastrupljal.
Staremu sem dal "ornk" lekcijo. No na koncu sva prišla tako daleč, da mi je tudi povedal, da je nastavil strup mački zato ker mu vsakodnevno hodi dražit psa ??? ??? ??? stari ima psa zato je strup potisnil pod našo ograjo, da slučajno njegov pes ne bi požrl  strupa >:( >:(. Ko sem ga vprašal po čem je sklepal da pa morda naš pes nebo pojedel strupa je le svetlo gledal, in dejal da našega psu tako ali tako zelo redkokdaj vidi samega >:( >:( >:(
Kaj mu češ, takšnemu tudi dve vzgojni okoli ušes ne pomagajo kaj šele kakšen vzgojni razgovor!!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2353 : 11 Avgust 2008, 07:53:27
Prijava? ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2354 : 11 Avgust 2008, 09:25:33
Prijava - bi bila dokaj na mestu vendar je možakar že krepko čez 70, tako da????? poleg tega pa se mi tudi ne da ukvarjat z birokracijo.

"Bilo prošlo  :("



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2355 : 11 Avgust 2008, 10:44:18
Upajmo, da ne bo ponovil dejanja...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2356 : 11 Avgust 2008, 13:38:11
roksti: ne vem sicer kako je pri vas, vendar v ljubljani se lahko iz zavetišča sposodiš živolovko, s katero bi sosed lahko ujel mačko in jo odnesel v azil. Da predlagamo bolj human način ;)

Lp, Črt



jurko123

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #2357 : 11 Avgust 2008, 16:33:13
Še malo naše Domino lepote 8)





lp



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2358 : 12 Avgust 2008, 13:51:49
Pozirat pa zna tale Domino :D Sicer je bolj smarežljive sorte, ne upa gledati v fotoaparat ;) Je pa res "ornk" punca ratala, prima.

Lp, Črt



jurko123

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #2359 : 12 Avgust 2008, 13:57:35
No eno pa je sam verjetno bol iz usmiljenja  :P




bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #2360 : 12 Avgust 2008, 16:44:00
Res je prava babnica ratala ta Domino  ;D Sploh ne morem verjeti, kako hitro gre čas...
Kakšen pa ima kaj karakter?



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2361 : 12 Avgust 2008, 18:00:55
Ja res ornk babnica. ;D

jurko123 -  koliko je stara Domino?
S čim pa jo hranite da ima tako svetlečo dlako?

l.p.
Rok



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2362 : 12 Avgust 2008, 18:51:03
No, bom kar jaz napisala:

Domino je:

- v prvi vrsti  >:D trmasta...
- inteligentna
- radovedna
- včasih zadržana drugič hladna do tujcev - če se ji ne zdiš pomemben te še pogledala ne bo - kar je zame zelo pozitivna lastnost, za koga drugega mogoče ne
- zelo zelo igračkasta - še posebej če je kakšen pes na vidiku. Njena povezava je pes=igra. Čeprav ji ne dovolimo norenja z vsakim psom oz. bolje rečeno samo s tistimi, ki jih poznamo. Ampak njen moto pravi - provat ni greh...
- zelo nežna do domačih in do tistih, ki jih pozna
- ne bom rekla, da je nežna do drugih psov, ker je igra z njimi vse drugo kot pa nežna - ampak definitivno ni agresivna do drugih psov, kljub temu, da je že bila napadena. Tudi do ostalih živali je prijazna. Edini problem ji predstavlja naš maček Max, zaradi katerega skače vedno višje in višje in višje ......
- sem že omenila, da je trmasta?
- izjemno čuječa - v okolju zazana vsako spremembo in to tudi skrbno opazuje in analizira
- kadar je na volji je zelo poslušna in pripravljena sodelovati - kar pa ne pomeni, da ne uboga nič, ampak imam v mislih učenje novih zadev
- in kot pravi CC, najbolj srečna, ko je ob svojemu gospodarju  ;D

No, na kratko bi blo to vse.

Lp,
 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2363 : 13 Avgust 2008, 19:43:09
Res se je Domino nardila, glede na Hrušico. Lepo. Koliko tehta zdaj? A bosta pokazala tudi kakšne njene slike v akciji? Iz treningov?

Pri nas smo danes imeli obiske. Nina in Brihta sta malo povadili za razstavo v Trbovljah. Domino pridete??







In cela druščina


Ubistvu mi šele na slikah izgleda ornk pes, doma ko jo gledam se mi zdi, da je ni vse skup nikjer nič ::)





Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2364 : 13 Avgust 2008, 22:14:33
Ubistvu mi šele na slikah izgleda ornk pes, doma ko jo gledam se mi zdi, da je ni vse skup nikjer nič ::)
Seveda da je ornk. Jaz sem jo nazadnje videla v Hrušici in se je od takrat kar razširila  :) Je pa ful pridna za razstavljat :-*

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2365 : 13 Avgust 2008, 22:31:33
Wow, Brihta je pa vedno lepša. Ful se je lepo naredila. In ta njena glavica z Dumbo ušeski  :-* :-*

Tudi Bonie in Domino sta zelo lepi babnici  :-*




Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2366 : 14 Avgust 2008, 18:55:13
roksti   ;D Domino ima že sama po sebi tako svetlečo dlako in je v bistvu ne hranimo s kakšno posebno hrano. Dobri geni, ni kej ;)

Domino ima sedaj 1 leto in 7 mesecev. Do njenega 1 leta je čas še šel nekako .... zdej pa kar leti! Mi kar malo manjkajo tisti dnevi...

Vam pa želim, da jih s Hermanom izkoristite maksimalno.

ninci  Domino se ni nič kej nardila. V tem času je pridobila 1 kg in to je to. Mišice je pa imela itak že v Hrušici sam jih očitno spregledala.

Bo pa treba pridobit še kakšen kg! Domino je namreč ena od tistih psov, pri katerih ni šans da bi imeli "odvečne kilograme"  :-\

Za slikce v akciji in s treningov bom pa mogla še eno roko dobit nekje...

kanchy  Hvala za komplimet!

lp,



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2367 : 14 Avgust 2008, 19:21:14
No, pa še mal slikc  :P

 :o Uganite koga tako skrbno čuva! :o



.... in čuva....



... nepremične oči in razširjene nosnice...



...in še ena tako, ko nima tako resnega frisa ...



lp,



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2368 : 14 Avgust 2008, 21:15:50
Ne mislim kar se tiče mišic, ampak širino prsnega koša, k čemur so najbrž pripomogli tudi treningi frizbija in pa glava ;)

Kanchy hvala ;)




Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2369 : 15 Avgust 2008, 11:40:35
 :D No, da se ne bomo slabo razumeli; jaz imam v mislih prsni koš in mišice na prsnem košu zaradi katerih izgleda njen prsni koš toliko večji in toliko bolj "narejen".

In seveda je frizbi pripomogel k temu, da ma take mišice... No, pa smo spet pri mišicah  :D :D


Lp,