Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462915

Valentin

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2370 : 15 Avgust 2008, 13:28:42
Hehe lep pozdrav. Ok nočem, da padajo kšne kritike že takoj na začetku.  ;D
Po spletu okoliščin sem se znašel na tem forumu. Sem lastnik psičke, ki je bila skotena 4.6.2008 v Istri (blizu vasi Pomer) lahko jo
vidite na sliki nekaj postov zgoraj (leva). Psički so na žalost rasli v zelo slabih razmerah: pokakan pesjak, zelena voda, pomije itd. . Po naključju hodimo na to kmetijo po zelenjavo med našim letnim dopustom. Seveda je bila ljubezen na prvi pogled in zaradi razmer, sem se odločil, da psičko "rešim". Ostala samo ona in njen bratec, ki je bil po velikosti 1x večji. Bila je tudi zadnja v leglu v katerem se je skotilo 7 mladičev. Psičko sem nato peljal v Pulo mislim, da k državnemu veterinarju. Prva reakcija veterinarja je bila seveda labradorec. Ker sem videl njeno mamo (ki naj bi bila umetno oplojena) sem trdil, da to ne more biti Labradorec ampak cane corso. Potem je prosil študenta naj poišče na googlu kakšno sliko cane corso pasme. Seveda je slika ustrezala videzu njene mame. Potem se odpravimo v ordinacijo na čipiranje in cepljenje , nakar pride na pregled druga kužika (njena sestra).  :o Veterinar pride do mene in reče :" izvinite imate cane corso, sad je došla njena sestra". Po kilaži jo je krepko prekašala. Moja psička (ime ji je Zija) je imela 6,40 kg njena sestrica pa 12kg. Veterinar je rekel, da je to lahko genetsko ali pa zaradi njenega mesta v leglu.
No po vrnitvi v Ljubljano se je psička začela lepo hranit, tako da dobi okoli 2kg na teden in ima okoli 11kg. Repek in ušesa so zelo plutonasta  ::).
Zele bi bil vesel kšnega srečanja z drugim cane corso mladičem ali starejšim, da se še malo bolj poučim o tej pasmi. Kmalu objavim še slikice.

p.s. za njo sem plačal samo stroške cepljenja. Ostali v leglu so se prodajali po 3000kun



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2371 : 15 Avgust 2008, 14:31:52
Ah... umetna paritev?? Mešancev? Redko.
1. pohvalno da si rešil psičko iz takih razmer in tudi to, da za mešanca nisi plačal 500€
2. Glede na slike je pa v teh psičkih bolj malo corsota :-\ No ali pa je res prevladala kri očeta, ki je predvidevam neznan in so videz prevzeli po njem.  ::) Noben psiček na sliki pač ne izgleda ravno "konkreten" in res vsi bolj spominjajo na labradorca kot pa kaj drugega.

Ne glede na vse z Zijo sedaj uživajta v novih dogodoviščinah in upam, da bo življenje v pokakanem pesjaku čim prej pozabila.


Lp nina










Valentin

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2372 : 15 Avgust 2008, 15:22:10
Ja tega nism opisal, gospod, ki je pripeljal njeno sestrico k veterinarju je povedal, da pozna očeta teh psičkov in ni mešanec ampak corso.

hm bomo vidl, ko Zija zraste.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2373 : 15 Avgust 2008, 15:35:18
Ja tega nism opisal, gospod, ki je pripeljal njeno sestrico k veterinarju je povedal, da pozna očeta teh psičkov in ni mešanec ampak corso.

hm bomo vidl, ko Zija zraste.

Če leglo ni rodovniško lahko za katerega koli psa rečemo, da je oče mladičkov ;) Naj bo to nek lepotni prvak ali vaški mešanec. Dokazila za to ni, prav tako kot ga ni, da je tvoja psička res cane corso. Žal.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2374 : 23 Avgust 2008, 21:52:03
Par slik Brihte iz 7. pesjanarskega srečanja, ko se nas je po toči, vetru in dežju usmililo še malo sonca. Kljub temu, da bi poligon lahko vzela za svoj teritorij, ker je tam praktično domača se je do vseh zelo lepo obnašala   :-*










andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2375 : 24 Avgust 2008, 10:01:39
Kako se je naredila!

Koliko kg pa ima Brihta?


Valentin, zdaj je važno, da poskrbiš za psičko, pazi na zdravje, majhnost je lahko tudi zdravstveno pogojena.

Upam, da za mešančka nisi plačal več kot za cepljenje in s tem spodbudil nastanek novin in novih legel, ki bodo živela v takih pogojih kot je tvoja ali celo slabših.
Povpraševanje rodi ponudbo.

Upam, da vaju čaka ogromno prijetnih skupnih let. Pa preberi si čimveč o pasemskih značilnostih, vsaj nekaj jih verjetno tvoja ima in jih je dobro in praktično poznat, da jih takoj prepoznaš in po potrebi preusmeriš. Recimo čuvanje.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2376 : 24 Avgust 2008, 10:53:16
A corsoti so tud čist nori na hojo med nogami?  :o Buda to ponavadi počne, ko domov pridem. Pol pa bučo u luft, pa ajde čohi me  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2377 : 24 Avgust 2008, 11:43:55
A corsoti so tud čist nori na hojo med nogami?  :o Buda to ponavadi počne, ko domov pridem. Pol pa bučo u luft, pa ajde čohi me  ;D

Ja to je cel žur.  ::) Res ne vem kaj ima ona s temi nogami. Najbolj srečna je tudi če samo sedi med nogami, ali leži, skratka da nekdo stoji nad njo ::)

Andreja ta trenutek 46kg. In Črt pospešeno kvihta in trenira nošnjo na 10m :D

Je pa včeraj še enkrat pokazala svoj soft karakter, ko je največji žur ljudem lezt v naročja in se čohat ::) Bolj sem jo podila dol z večjim veseljem je lezla v naročje.  ::)  Čista netipična softička skratka :)








andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2378 : 24 Avgust 2008, 15:58:27
Ma pol bo Črt lahko hodiš še po tekmovanjih za dvigovanje uteži v njegovi kategoriji hi hi >:D :P

Zdaj bo treba pa poslat v fitnes še tistega, ki jo bo nosil ostalih 10 m   :D :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #2379 : 25 Avgust 2008, 15:26:47
Brihta je res krasna corsica in pri njej kar izgubiš občutek, da je ta pasma lahko tudi huda. Moja Rori se je sprva kar malo bala, potem je bilo ok, ampak se je še vedno čutilo, da ima do nje nekakšno spoštovanje. Mi je ful všeč pri Brihti, ko pride zraven in te pogleda s tistimi očki, češ, čohaj me :-*.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2380 : 31 Avgust 2008, 20:41:50
Danes je bila v Trbovljah močna slovenska zasedba. 7 corsotov vsi v slo. lasti:

Samci:

najmlajši: Perle der festung Saigon zelo perspeketiven

mladi:
Alson ne vem kaj je pobral ::) ampak full plašen samec, niso mogli pogledat ne zob ne potipat premoženja ::)
Patrik (Buco): prav dober?

Odprti:
King ice star černy šaolin odličen, brez naziva

Samice:
vmesni:
Amico del petto Bright star, odl. R. CAC
Nell odl, CAC, BOB

Odprti:  Anastasija ???

Razočaranje, pa ne samo zame ampak tudi za sodnico, ki najprej kar ni mogla verjet, da ima 5 psov (oz. 4-je enemu jih niti niso mogli dobro pogledat) od sedmih prijavljenih napačen ugriz ::)
Brihta je dobila lep, realen opis in proti Nell tudi upravičeno "izgubila".
Z Nino, ki jo je hendlala pa sta še v JH dosegli odlično tretje mesto :-* Čestitke!

Slikce bodo! 8)



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2381 : 31 Avgust 2008, 20:54:58
Čestitke!! Že celo popoldne hodim sem gor gledat za rezultate. Kakšen ugriz pa ima Brihta? Mi je zdaj res lepa ko je kar nekaj kilc dobila :-*
Pa saj veš da čakamo slikce.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2382 : 31 Avgust 2008, 21:15:15
Nell in Brihta sta bili edini z pravilnim ugrizom ;)

Saigon


Slike Alsona nimam nobene kjer bi se ga lepo videlo, ker ni stal pri miru, ampak tolikod aga približno vidite


Patrik (Buco)


King


Nell


Brihta


Anastasija




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2383 : 31 Avgust 2008, 21:33:50
Tale King mi je tudi zelo simpatičen. A maš mogoče še od Nell kako sliko s profila? Ker Anastasijin profil mi na sliki glih.. :-[



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2384 : 01 September 2008, 12:02:04
 :o Čestitke čestitke :o

Škoda, da se nismo videli... Pa drugič!

Lp,



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2385 : 01 September 2008, 15:40:29
Čestitamo vsem :-* :-*


SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #2386 : 01 September 2008, 15:47:43
Pozdravljeni vsi skupaj,

no mi smo s Saigonom prestali prvo razstavljanje. Nekaj me pa vseeno zanima, glede na to, da sem nova v tem. Nina, rekla si, da je večina CC imela slabi ugriz. Šla sem pogledati v papirje in so napisali, da ima naš Saigon korektni ugriz. Če sem prav prebala. Kaj naj bi to pomenilo?

Hvala za odgovor.

Melita

SAIGON


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2387 : 01 September 2008, 15:58:32
Pozdravljeni vsi skupaj,

no mi smo s Saigonom prestali prvo razstavljanje. Nekaj me pa vseeno zanima, glede na to, da sem nova v tem. Nina, rekla si, da je večina CC imela slabi ugriz. Šla sem pogledati v papirje in so napisali, da ima naš Saigon korektni ugriz. Če sem prav prebala. Kaj naj bi to pomenilo?

Hvala za odgovor.

Melita

A potem ima on tudi ok. Se opravičujem ko smo se pogovarjali je bilo rečeno, da noben samec ni imel ok. Napaka je škarjast ugriz.
Mi je pa Saigon full simpatičen na pogled, me prav zanima kakšen bo ko odraste ;)

Lp, nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2388 : 01 September 2008, 17:05:47
Zdravo,

Se mi je zdelo da mi je ime Saigon nekam znano. Me veseli da so se mu ušeska lepo zacelila. Zdaj so videti prav luštna.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2389 : 01 September 2008, 19:30:31
Danes je bila v Trbovljah močna slovenska zasedba. 7 corsotov vsi v slo. lasti:

Samci:

najmlajši: Perle der festung Saigon zelo perspeketiven

mladi:
Alson ne vem kaj je pobral ::) ampak full plašen samec, niso mogli pogledat ne zob ne potipat premoženja ::)
Patrik (Buco): prav dober?

Odprti:
King ice star černy šaolin odličen, brez naziva

Samice:
vmesni:
Amico del petto Bright star, odl. R. CAC
Nell odl, CAC, BOB

Odprti: Anastasija ???

Razočaranje, pa ne samo zame ampak tudi za sodnico, ki najprej kar ni mogla verjet, da ima 5 psov (oz. 4-je enemu jih niti niso mogli dobro pogledat) od sedmih prijavljenih napačen ugriz ::)
Brihta je dobila lep, realen opis in proti Nell tudi upravičeno "izgubila".
Z Nino, ki jo je hendlala pa sta še v JH dosegli odlično tretje mesto :-* Čestitke!

Slikce bodo! 8)


Alson je bil neocenjen ker se ni pustil pretipat
Anastasija zaradi ugriza prav dobra

edini odličen samec je bil King, na žalost zaradi ugriza brez naziva, vendar drugače zeloooo pohvaljen, edini psici z nazivi sta bili pa Brihta in Nell

Uglavnem čestitke Brihti in Nell pa njunim lastnikom in tudi Kingu pa seveda Saigonu! :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2390 : 01 September 2008, 20:27:26
Tale King mi je tudi zelo simpatičen. A maš mogoče še od Nell kako sliko s profila? Ker Anastasijin profil mi na sliki glih.. :-[

Psi z škarjastim ugrizom imajo praviloma vsi slabše profile. Nell si sicer lani videla v Mariboru, pa mislim da jo boš letos tudi. Kakšne pametne slike iz profila nimam vsaj z zadnje razstave ne, če boš pa pobrskala malo nazaj se bo pa pomoje tudi kakšna našla. Tale ko trenira z Juretom je še najbližje profilu ::) žal.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2391 : 01 September 2008, 20:34:40
Tale samec, ki ga vsi zamenjujejo za corsota mi je bil zelo všečen. Ne vem če sem že kdaj videla tako dobro socializiranega kanarca, res eno simpatično bitje :-|~ :-|~
Star je 11 mesecev ::)




INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #2392 : 02 September 2008, 11:58:50
Čestitke vsem tudi od nas. Saigon lepo, da ste prebili led z razstavami in da se je mora z uhlji končala. Sedaj pa pogumno naprej novim zmagam (takšnim in drugačnim) naproti.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2393 : 02 September 2008, 12:56:49
Čestitke vsem tudi od nas. Saigon lepo, da ste prebili led z razstavami in da se je mora z uhlji končala. Sedaj pa pogumno naprej novim zmagam (takšnim in drugačnim) naproti.

To je pa lepo slišat! Lepo, da kdo da tudi kakšno lepo spodbudno besedo!

Zadnji stavek si bom tudi jaz nalce prisvojila.

Lp,





SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #2394 : 02 September 2008, 15:31:54
Hvala za spodbudne besede. Moram povedati, da sem bila zelo nervozna in videti verjetno zelo smešno v ringu. :-[ Saigon celo dopoldan ni spal, ko pa sva prišla iz ringa in šli na kosilo, je kar padel pod mizo in ga že več ni bilo. Verjetno je čutil vso mojo napetost,....


Lp,


Melita

SAIGON


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #2395 : 02 September 2008, 21:08:36
Saigon saj ta napetost v bistvu nikoli ne mine  ;)  Je fino imet malce treme, ker potem se vse dosti boljše naredi :) Jaz imam vedno neko malo "fobijo" glede na to da hendlam nemške doge, ki so veliki psi, da bi se med tekom spotaknila  :o :o :o Ampak to ful pomaga. Če smo malo slabše ocenjeni se vedno pošalimo, da sem vsaj ostala cela  :D :D

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2396 : 02 September 2008, 21:20:59
Par fotk lepotičke Domino iz sobotne razstave





Lepo vas je blo spet videt


roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2397 : 03 September 2008, 13:10:45
Lep pozdrav celotni CC druščini.

Ko berem poste in gledam slike iz Pesjanarskega piknika mi je res žal da se ga nisem mogel udeležiti.
Prav tako čestitke vsem sodelujočim CC  na Trboveljski razstavi.
Zanima me če je v bližini Žalca kakšen pesjanar ki ima izkušnje z razstavljanjem, da mi pokaže nekaj osnov drže in obnašanja v ringu; morda pa s Hermanom prideva na kakšno razstavo.
Upam da kmalu minejo dnevi stalne delovne pripravljenosti, in bo malo več časa za druženje.

S Hermanom sva pričela obiskovati osnovno šolanje, in iz prvega tečaja je razvidno da bova morala kar dobro trenirati, če bova hotela kaj pametnega narediti.
Herman se v družbi večih psov počuti izredno dobro in hoče takoj pokazati vse svoje finte in trike. Tako sem v ponedeljek prvič v življenju videl pasji salto nazaj- Herman je dobesedno pogruntal da skakanje naprej ne prinese rezultatov zato je izumil skok nazaj s prevalom- ne moreš verjet če ne vidiš ??? >:(.
Se je pa tudi že začela kazati prava pasja trma, tako da bo kar dosti dela.

Lep pozdrav!
rok



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2398 : 03 September 2008, 14:23:16

Se je pa tudi že začela kazati prava pasja trma, tako da bo kar dosti dela.

Lep pozdrav!
rok

Veliko veliko potrpežljivosti, pa bo  ;)

lp,



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2399 : 03 September 2008, 15:47:14
Nina malce nenavadna prošnja  :-[ ;), maš od Clota kako sliko od glave s fronta ali pa od Faunota, ali pa če lahko od Corinne kako od Briosa dobiš, "mali" mi je skoraj sladkorno zdajle povzroču :D Rabim za eno malce "noro" zadevščino, če bo vse posreči rezultate vidiš v bližnji prihodnosti ;) :D