Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462834

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2430 : 06 September 2008, 20:04:54
Čestitke tudi od mene. ;D Super kolki, super karakter super Brihta :D. A si je mogoče Brihta že nagledala kakega luštnega pesjančka?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2431 : 06 September 2008, 20:14:27
Čestitke tudi od mene. ;D Super kolki, super karakter super Brihta :D. A si je mogoče Brihta že nagledala kakega luštnega pesjančka?

Je nagledala je :P No bolj jaz, kaj bo pa ona rekla na izbranca bomo pa še videli :P

Takole zna pa pridne pse nagradit samo najina Tisa, z največjim objemom! Tole je dobila takoj po prihodu iz ringa na vzrejnem, ker je bila takoooooooooooo pridna :-*




roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2432 : 06 September 2008, 21:07:03
Citiraj
Saigon imaš enak problem kot roksti   Treba se bo navadit da se z psom po svetu hodi z fotoaparatom
Ninci imaš prav, izgleda da je to ena taka kronična bolezen 8)
No si bom fotoaparat začel shranjevat v čevlje tako da ga sigurno ne pozabim :D
Citiraj
Danes so Brihta, Nell in Alson uspešno opravili vzrejni pregled.   Uradna meritev Brihtine višine, za vse firbce  64cm
Čestitke vsem trem.
64 cm odlična višina za samico, je že treba pazit, da ne bo izbranec preko 70, bodo CC ratali blizu dogam :P

L.p.
Rok



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2433 : 06 September 2008, 21:08:57
Bravo :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2434 : 06 September 2008, 21:21:29
Ninci imaš prav, izgleda da je to ena taka kronična bolezen 8)
No si bom fotoaparat začel shranjevat v čevlje tako da ga sigurno ne pozabim :DČestitke vsem trem.
64 cm odlična višina za samico, je že treba pazit, da ne bo izbranec preko 70, bodo CC ratali blizu dogam :P

L.p.
Rok

Velikost mene sploh ne skrbi. Vsekakor bo pa vredno spremljat kam gre vzreja corsotov v slo. Zna bit v prihodnosti zanimiva debata  ::)
Deso smo videli tudi tvojo Guaimi? (sorry nikol ne vem kako se to ime črkuje :-[)




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2435 : 06 September 2008, 21:49:56
Ninci, komaj čakam da nam poveš koga ste zbrale. :o Drugače pa mogoče veš če se obeta v Sloveniji kako leglo Corsov? Enkrat se mi zdi da si neklaj omenla.
In pa krasna slika Tise in Brihte. Take slike so mi zelo všeč. Se mi zdi da pokaže Corsov krasen karakter.  Uh le kdaj vam bom jaz lahko pokazala sliko mojega CC-ja.

 



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #2436 : 06 September 2008, 22:10:21
Še ena slikca Brihte iz Domžal.  8)
čestitke za vzrejni.



Lp
Tea


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2437 : 06 September 2008, 22:27:48
ninci cestitke za vzrejno dovoljenje  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2438 : 06 September 2008, 22:55:57
Deso smo videli tudi tvojo Guaimi? (sorry nikol ne vem kako se to ime črkuje :-[)
Je bla pri Šinku, ja.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


guardiana

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2439 : 07 September 2008, 00:32:26
Pozdrav svima!
Vec smo se zabrinuli gdje se tu skrivaju cane corsi  ??? predstavili smo svoje pse ali ovo smo tek sad pronasli!
Evo u kratko o nama: Iz Zagreba smo i uzgajamo cane corso. Bili smo na par izlozbi tu u Sloveniji (Ljubljana, Celje) pa mozda
neke od vas i poznajemo. Nadam se da nece biti problema ako pisemo na hrvatskom...slovenski razumijemo ali ne znamo pisati :(
 
ps Domino nam se jako svidja! :o

LP!



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #2440 : 07 September 2008, 01:11:21
Cestitke vsem, tako za vzrejnega, kot razstavne uspehe. Mi v zadnjem času bolj malo sledimo, kaj se dogaja tukaj...
Ampak kot vidim, se veliko dogaja. In kot zgleda bomo počasi imeli več legel v Slo, če sklepam po udeležbi na vzrejnem... Super!
Me pa tudi zelo firbec mantra, kdo so izbranci ;)

Pri nas pa ni nič novega. Naša babnica se je že čisto približala prvemu mestu na svetovnem prvenstvu za najbolj razvajenega psa ;D ;D ;D
Sicer pa sem danes po dolgem času spet vzela fotoaparat s seboj na sprehod, da vidite to našo osivelo razvajenko...




Lp, d.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2441 : 09 September 2008, 08:27:08
Ninci, komaj čakam da nam poveš koga ste zbrale. :o Drugače pa mogoče veš če se obeta v Sloveniji kako leglo Corsov? Enkrat se mi zdi da si neklaj omenla.
In pa krasna slika Tise in Brihte. Take slike so mi zelo všeč. Se mi zdi da pokaže Corsov krasen karakter.  Uh le kdaj vam bom jaz lahko pokazala sliko mojega CC-ja.

 

V slo. mi ne bomo nič parili, za razkritje samca bo pa treba še kakšen teden počakat ;) . Kar se pa tiče legla pa če sem prav razumela bo prva kombinacija Anastasija X Alson.
Glede na to, da boš kot kaže imela konec leta in 2009 v Slo. celo kaj za zbirat, kar se legel in kombinacij tiče,  imaš več kot dovolj možnosti za novega člana ;)

Chanel. na tej sliki pa zgleda k kakšen koker španjel :D :D :D

Bonie: tvoja ma vedno tako dobro šnofljo :-*. Zgleda neskončno uživa v iskanju nafte :D Mogoče te pripelje do bogastva 8)

Guardiana: dobrodošli.

Lp, nina








Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2442 : 09 September 2008, 12:57:15
Nina čestitam za vzrejnega :-*


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2443 : 09 September 2008, 12:59:41
ninci, čestitke za vzrejnega :)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2444 : 09 September 2008, 13:05:56
Bonie: tvoja ma vedno tako dobro šnofljo :-*. Zgleda neskončno uživa v iskanju nafte :D Mogoče te pripelje do bogastva 8)
Lp, nina
Btw, ko ste že pri iskanjih.. Luchino dete iz prejšnje strani je pred kratim našlo Tartuf 8)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2445 : 16 September 2008, 20:45:57
Mi smo se danes utrujeni a polni novih vtisov in spoznanj vrnili iz deževne Nizozemske. Vreme nam po poti, kot med samim obiskom ni bilo najbolj naklonjeno, ampak upamo da bo drugič bolje, definitivno pa to niso bile zadnje take počitnice.

Samo  Raduno je bilo eno veliko presenečenje, prijavljenih je bilo 125 corsotov (kljub temu, da je bila začetna omejitev 100 psov ::)), razstava se je začela ob 9-ih zjutraj in zaključila ob 19ih z žarom, ker je tekla prijetna debata predvsem o vzreji, pogledih na pasmo, sodelovanju med vzreditelji itd. Med samim ocenjevanjem si je Luigi res vzel čas, preveč časa saj se je polovica psov vmes že naveliča stat ( v konkurenci je bilo recimo po 15 psov, in preden je prišel čez vse je minila ena ura ::)). Mu je pa marsikdo tudi očital, da ni čisto vedel kaj išče, a ker je bila to njegova prva razstava v vlogi sodnika in to z kar 125 prijavljenimi psi sigurno ni imel lahkega dela. Končni izkupiček : prav dobro.

Poleg corsotov smo videli še
"nemške doge"


in "tigraste labradorce"


No pa nekaj tudi bolj všečnih primerkov




Med dolgim čakanjem na Radunu smo se zabavali z malo poslušnosti.



Corine in Tineke sta organizirali tudi srečanje vseh mladičkov tega legla, tako smo lahko spoznali vse lastnike Benginega in tudi Bountyinega zadnjega legla (Satin tudi tvojega Enzota :P). Zanimivo je kako si je Bengino leglo enako, tako po konstrukciji, velikosti ušes :D in oblikah glave (le dve samici imata alenkost krajši gobec), med tem ko so pri Bountynem leglu ogromne razlike. V konstrukciji, obliki glave, dolžini dlake! itd.

Kar precej slik je tule: http://ninci.moj-album.com/album/13572586/?os=13572808

Takole pa Benga in Brihta čakata na Bounty:


in tri generacije skupaj.. oz. Brihta malo drži varnostno razdaljo  ;D ::)


In še ena mlade razstavljalke za konec 8)




cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2446 : 16 September 2008, 20:49:16
Aha, sej sm rekla da morte Tiso prijavit na JH :o

Po slikah sodeče niste imeli tok slabega vremena :P ;D
Drugače pa dobrodošli nazaj ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2447 : 16 September 2008, 20:53:23
Aha, sej sm rekla da morte Tiso prijavit na JH :o

Po slikah sodeče niste imeli tok slabega vremena :P ;D
Drugače pa dobrodošli nazaj ;)

Ma ja, vreme je bilo ok samo v nedeljo in včeraj dop. V nedeljo je bilo tako mraz in je pihal tak veter, da sem bila jaz skoraj skoz v ZIMSKI BUNDI!! Nizozemci pa v natikačih brez nogavic, pa da ne govorim o 8 mesečnem otroku, ki je bil tudi bos v vozičku :o ::) Drugače smo imeli pa v soboto dež, v petek pa je celo pot od Frankfurta do Corine tako lilo, da nisi videl 5 m pred sabo.

Še eno sem pozabila... mama in hči sta koma 8)






sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2448 : 16 September 2008, 20:55:05
Uau,super fotkice :o ;D
Mala pa je sploh najboljša :P ;D



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2449 : 16 September 2008, 21:33:14
Zdravo,
Sem pozabla da je to bilo ta vikend. Čestitke za uspešno 1. tujo razstavo.  Draugače pa ta tigrasti "labradorec"bi naj bil z rodovnikom? Me prav zanima kaj je dosegel :-\ 



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #2450 : 17 September 2008, 15:40:39
Ampak res, kaj je tisti "tigrasti labradorec" res CC? Ali je pač nek pes, ki se je zgubil na raztavi . Saj je čisto "luštkan" ampak ne za Corsota. ::)



guardiana

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2451 : 18 September 2008, 23:32:54
Evo ako vas zanima kako je prosla 1.specijalna izlozba cane corso u Osijeku (Hrvatska)
judge: Antonio Di Lorenzo (I)
Odaziv je bio slab samo 18 pasa  :(
BOB je dobila nasa Kona Guardiana :)

CAC, RCACIB-m


CAC,CACIB -m


PRM-m


PRM, JBOB-f


CAC-f


CAC, CACIB, BOB -Kona Guardiana ( 2 i pol mj. nakon legla)








Lijep pozdrav!





andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2452 : 19 September 2008, 07:27:02
Uaaaau!
Čestitam!
Kona je krasna! Koliko kg in cm pa ima?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2453 : 19 September 2008, 08:09:07
ninci- čestitke ob prvi mednarodni razstavi, če se ne motim je verjetno to tudi prvič, da je kdo iz Slovenije razstavljal CC v tujini-ali pač.
Izgleda pa da ste kljub dežju imeli res prijeten dopust, predvsem pa ste za naše razmere imeli možnost videti ogromno CC. Kaj pa je bilo res s tistim tigrastim "labradorcem" je bil res kao CC ali pač naključna slika.

guardiana hvala za poročilo iz Osijeka in čestitke za osvojeni rezultat.
Mislim da je na 4 sliki, mali tigrasti CC Sforza Havana, če je tako je pa sestrica od našega Hermana ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2454 : 19 September 2008, 09:11:33
Ne vem če smo prvi, ampak za te za katere jaz vem, zaenkrat vem da se v tujini ne razstavljajo, razen mogoče kakšne razstave na hrvaškem.
Za vse, ki imate takšne interese na Nizozemskem bo Raduno zopet maja, računajo z 200 prijavljenimi psi in dvema sodnikoma (in upamo, da bo zadeva potekala hitreje ::)). Drugače pa Raduni vsako leto potekajo tudi v Italiji, kar je veliko bližje in se če ne drugega splača it vsaj pogledat.

Hja tale tigrast labradorec pa naj bi bil corso, jaz ga sicer v ringu nisem videla, tako da niti tega ali je rodovniški ali ne ne morem rečt. Je pa en tak zanimiv primerek.  ::)

Guardiana čestitke za uspeh Kone!



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #2455 : 19 September 2008, 09:20:04
Rjavi corsoti  :-*

Enkrat se moram spet na kakšno razstavo zbasat, da jih še kaj v živo vidim.  ::)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2456 : 19 September 2008, 09:26:14
Rjavi corsoti  :-*

Enkrat se moram spet na kakšno razstavo zbasat, da jih še kaj v živo vidim.  ::)

Rjavi so pa pri nas bolj redkost, tako da ali boš morala imeti srečo ali pa bo treba čez mejo. Zadnja rjava psica, ki se je razstavljala je bila lani v Ljubljani.

Lp, nina



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #2457 : 19 September 2008, 09:36:48
Sem mislila na splošno, da malo pasmo spet vidim. Drugače pa ja, res škoda.  :-\

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2458 : 19 September 2008, 12:46:24
Brihtolin




dumbo ;D ;D


2 psihota


Brihta zna plavat!

Brihta je ena super kuža, pozabili so ji le povedati, da ima 45 in ne 10 kil in da mogoče ni najbolj zdravo, da se baše v naročje ;D

Nekaj več fotk v albumu od tretje strani dalje: klik


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2459 : 19 September 2008, 17:36:47
Brihta je ena super kuža, pozabili so ji le povedati, da ima 45 in ne 10 kil in da mogoče ni najbolj zdravo, da se baše v naročje ;D

Zanjo je čisto zdravo :P samo za tistega, ki je pod njo ne najbolj :D Ampak ona je egoist in je ostali ne zanimajo kaj preveč.

Lp, nina