Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462933

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2490 : 05 Oktober 2008, 20:57:08
ninci sorry za OT, ampak, kje si nasla rezultate? Iscem ko budala po netu...  :-[

Sorry ne morem pomagat, ker so jih za corsote objavili sodelujoči na razstavi na It. forumu.  ;)




roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2491 : 06 Oktober 2008, 10:57:44
Bil v Budimpešti, videl kar je bilo za videt - zamudili niste NČ - prav ničesar.
Bilo je res kar nekaj CC- ne vem sicer če jih je bilo 230 ampak blizu sigurno. Bolj podrobno sem si pogledal sobotno dogajanje, videt je bilo marsikaj bolj ali manj podobnega CC, nekako tako je izpadlo, da so od vseh prijavljenih  bili izbrani najboljši kar je lahko sodnik izbral. Res je že na samem začetku odletelo kar nekaj po mojem mnenju dobrih psov-oz. možnih konkurentov v finalu. Tako da si je sodnik kar dobro pripravil teren za zadnji krog,izbiral je praktično samo med črnimi - izbral je res nekako najboljšega vendar kaj ko mu je za konkurenco dal vidno nekonkurenčnega psa. Res je za zmagovalce izbral bolj ali manj poznana imena mislim pa da je s tem bilo kar nekaj vidno razočaranih če ne kar jeznih razstavljalcev, ki bi po kvaliteti psa sodili vsaj v finalni krog če ne še kam višje.

No ta neskladja pa sem morda opazil še toliko bolj, ker sem že med samin potekom dogajanja dobil informacijo lastnika od dobrouvrščenega psa kateri bodo zmagovalci v katerem razredu in točno tako je bilo >:(

Drugače pa imamo v Sloveniji vsaj kolikor sem videl V Budimpešti izredne primerke dobrih CC.

Tekla je tudi debata o vzrejnih ciljih in smereh razvoja CC, glede na to da so zmagali praktično "moderni" CC, ki imajo glavo izredno "boksersko" in se že dosti odmikajo od prvotnega standarda, naj bi bil predvsem večji povdarek na vzreji starega-rustikalnega CC kamor se bolj nagibajo južni vzreditelji v Italiji

L.p.
Rok



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2492 : 06 Oktober 2008, 11:08:22
Nina imaš mogoče še kakšno "kupirano" Brihto od strani?  8)



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2493 : 08 Oktober 2008, 19:14:24
Roksti a si ti tudi raztavljal?
Drugače pa kot sem prebrala na BK ju so nekako največ nazivov osvojili Srbi. No saj meni imajo kar všečne pse seveda so tudi izjeme.
Tale kupirana Brihta je pa res lepa. Vem da nimamo vsi enakega mnenja sam mi glava pri kupiranem psu pride lepše do izraza :-[

Lp



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2494 : 08 Oktober 2008, 21:59:40
Citiraj
Roksti a si ti tudi raztavljal?

ne razstavljal nisem, sem pa bil v Budimpešti čez vikend. V soboto sem bil na razstavi ko gledalec in sem imel dosti časa za opazovanje in čvekanje.
Glede osvojenih nazivov so si jih nekako enakomerno porazdelili Srbi, Italijani in seveda gostitelji Madžari.

Bil sem pozitivno presenečen nad številom CC v razredu mladih. Malo razočaran pa v razredu zrelih, res da Cesare zmaga praktično kjer se pojavi vendar sem pogrešal dobro konkurenco v finalu ki je v Budimpešti sigurno bila, vendar kot sem že omenil je sodnik izločil morebitne konkurente že na štartu. Ampak O.K. tudi to je "biznis" in dobra marketinška reklama. ;D ;D.

L.p.
Rok



SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #2495 : 09 Oktober 2008, 21:39:56
Dober večer vsem,

kdo od vas pride v Vrtojbo ? :)

SAIGON


roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2496 : 09 Oktober 2008, 22:20:24
Pozdrav!

S Hermanom pridemo sigurno, vendar verjetno le kot opazovalci in na kakšen debatni krožek.

L.P.
Rok



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #2497 : 14 Oktober 2008, 23:01:04
Lepo pozdravljeni vsi CC oboževalci  ;D

Vrnila se bom malo nazaj na letošnjo evropsko razstavo... Ne bom razpravljala o tipih psov, ki so ali niso zmagali, saj pasme verjetno ne poznam dovolj. Zato pa nekaj slikic  ;)

Iz Srbije, predvsem iz psarne Sangue Magnifica, je bilo pokazanih kar nekaj plasiranih psov. Najprej moj absolutni ljubljenček Dok Sangue Magnifica, ki je postal mladi evropski prvak, mladi klubski prvak in Junior BISS  :-*





Njegova sestrica iz legla (razred intermedia) Diva Sangue Magnifica je postala klubska prvakinja, na evropski pa je dobila CAC





Arien Sangue Magnifica r.CAC na evropski



Timoniere Marlo CAC, r.CACIB in vice evropski prvak in CAC na klubski razstavi



Lucretia del Roso Malpelo Best Puppy in Puppy BISS na klubski



Na teh linkih je možno videti vse rezultate klubske in evropske razstave z imeni psov ob fotogarfijah.

Pozdravček, Maja

P.S. imam dovoljenje za objavo teh avtorskih fotografij



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2498 : 14 Oktober 2008, 23:46:38
Pozdravljena Leangi Pima

Hvala za slikce. Tudi meni osebno se psi iz psarne Sangue Magnifica izredno dopadejo, izgleda pa da ima tale Dock kar malo morje oboževalcev, je tudi moj favorit med psi iz SM. Je pa res da ima psarna SM kar nekaj vrhunskih psov, kar dokazujejo tudi letošnji rezultati na razstavi v Rimu, mislim da so pobrali skupno kar največ nazivov.

Drugače pa Leangi Pima, si tudi ti lastnica kakšnega CC ali še boš ;D

L.p.
Rok



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #2499 : 15 Oktober 2008, 00:07:03
Hvala za dobrodošlico.

Ja, tudi Italija je bila uspešna  ;) Če koga zanimajo podrobni rezultati, jih lahko najde tule, drugače pa so s samo štirimi psi naredili mali čudež in konkretno mešali štrene:

20.09.2008 Rome (I) CACIB 70 a Expo Internazionale Roma 2008

Judge: Annukka Paloheimo (F)

DIVA SANGUE MAGNIFICA - Junior Class - V1, PRM
DOK SANGUE MAGNIFICA - Junior Class- V1, PRM, Best Junior
TIMONIERE MARLO - Open class - V2, R.CACIB
LUCRETIA DELL ROSSO MALPELO - Baby class 6-9 months - VP, Best Puppy, Puppy BOB

20.09.2008. Rome (I)  RADUNO Razze Italiane

Judge: Roberto Tavola (I)

DIVA SANGUE MAGNIFICA - Junior Class -V1, PRM, J.Klub Winner, Best Junior, J.BIS Razze Italiane
DOK SANGUE MAGNIFICA - Junior Class- V2
TIMONIERE MARLO - Open class - V2
LUCRETIA DELL ROSSO MALPELO - Baby class 6-9 months - VP, Best Puppy, Puppy BOB

21.09.2008. Rome (I)  RADUNO

Judge: Ernesto Di Maio (I)

DIVA SANGUE MAGNIFICA - Junior Class -V1, PRM, J.Klub Winner, Best Junior
DOK SANGUE MAGNIFICA - Junior Class- V2
TIMONIERE MARLO - Open class - V1
LUCRETIA DELL ROSSO MALPELO - Baby class 6-9 months - VP, Best Puppy, Puppy BOB

Hm, nisem lastnica CC. In verjetno tudi ne bom. Imam pa privilegij da občasno živim s kakšnim od njih, saj k meni pridejo na treninge za razstave :o Da ne bo pomote, da imamo ''Dresiran pas za 21 dan''. S SG tesno sodelujem, psi mene dobro poznajo in jaz njih, skupaj hodimo na razstave itd. Jim pomagam kjer zaškriplje motivacija, izkorak v teku, zategnjena stoja,... Včasih kaj handlam, ampak imam ponavadi preveč dela s svojo bando, zato ostajam v vlogi opazovalca in korektorja. Z Dokom smo nekaj mesecev intenzivno delali in si letošnje plasmane vsekakor zasluži.

Danes je prišel k meni novi podmladek Edi (10 mesecev), ki se bo verjetno pokazal v Beogradu in Zagrebu. Super karakter, pravi cuker. Ravnokar spi pri mojih nogah... Bom naredila kakšno slikico v naslednjih dneh.



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #2500 : 15 Oktober 2008, 00:15:35
Našla sem tele slikice z lanske evropske, kjer je Artur dobil r.CAC. Takrat smo začeli naše konkretno sodelovanje. O kvalitetnem karakterju njihovih psov, ki vsekakor rušijo mit o agresivnih corsotih, priča podatek, da sem na tej razstavi prvič vodila tega psa. Pred tem sva se videla na nekaj razstavah samo na daleč, smo pač z lastniki vedno pili kavo in debatirali. Zaškripalo jim je, ko jim je zmanjkal handler in sem uletela. Res so stabilni in užitek je delati z njimi   :D






roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2501 : 15 Oktober 2008, 00:25:30
Ja imam občutek, da SM dejansko vlaga ogromno časa, finančnih sredstev, lastnega marketinga in tudi znanja v prezentacijo svojih psov in seveda s tem tudi dosti prispeva k poularnosti te pasme v Srbiji in seveda zadnje čase vedno več tudi po Evropi. Ker dosti hodim tudi po terenu, imam občutek, da je v Srbiji resnično ogromno CC vsaj takšen obutek sem dobil. Se mi zdi, da praktično kadar koli grem v Srbijo vidim kakašnega predstavnika pasme CC.





Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #2502 : 15 Oktober 2008, 00:33:27
V Srbiji je pasma res zelo popularna. Za seboj to nosi tudi negativne posledice, ki se žal že vidijo, ampak tako pač je z vsako stvarjo, kjer se veča število. Gre v plus in v minus.

Sangue Magnifica v svoje pse OGROMNO vlaga. Oba solastnika, Dejan in Branko, se res zelo trudita. V bistvu je v psarni majhno število psov za rezultate, ki jih dajejo. Če pogledaš uspešne italijanske psarne, je njihovo število precej večje. Očitno imata oba tisti feeling že pri načrtovanju kombinacij in izbiri mladičev. Rezultat ne pride čez noč in tudi ne slučajno.

Ko pa te naslednjič teren spet zanese proti jugu, pa se oglasi na kavi in kakšni debati. Sem v Bg.  :)



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #2503 : 15 Oktober 2008, 00:35:57
Samo še tole, potem pa neham, da ne bo izpadlo kot ZS debata. Dok je imel danes slikane kolke in komolce in vse je OK ;) Res je fino, ko nekdo poleg lepote in karakterja skrbi tudi za zdravje v svoji psarni.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2504 : 15 Oktober 2008, 20:38:52
Jaz sem pa danes v mali soli pri nas spoznala malega cisto crnega CCja (kupiranega).. Mali je totalno krasen in pa fuuul gladko dlako ima..  :o Star je pa tam okoli 3-4 mesece (tako, na hitro na uc)  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2505 : 15 Oktober 2008, 21:22:10
Tudi meni so všeč psi od SM.  Sploh ti mlajši. Strejše psice in psi ki pa jih imajo na slikah pa mi nekak ne potegnejo. Ampak dajo pa čudovite mladiče. Leangi Pima, ti verjetno poznaš oziroma si videla dosti cosov od različnih Srbskih vzrediteljev. Katere bi poleg SM še priporočala.



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #2506 : 15 Oktober 2008, 23:09:27
Leangi Pima, ti verjetno poznaš oziroma si videla dosti cosov od različnih Srbskih vzrediteljev. Katere bi poleg SM še priporočala.

Hja na tole pa težko odgovorim. CC vzrediteljev je kar dosti, ampak njihovih psov ne poznam dovolj dobro. Večina psaren ima na netu svojo stran. Ne poznam karakterja teh psov, kar je meni osebno zelo pomembno. Mislim da se jih največ lahko vidi na CACIB Beograd, ki bo 2. novembra.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2507 : 16 Oktober 2008, 10:51:27
Jaz sem pa danes v mali soli pri nas spoznala malega cisto crnega CCja (kupiranega).. Mali je totalno krasen in pa fuuul gladko dlako ima..  :o Star je pa tam okoli 3-4 mesece (tako, na hitro na uc)  :)

Ja meni je tudi super. Pa pameten je tudi. Kako hitro je skapiral vaje. Ne morem vrjeti.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


guardiana

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2508 : 18 Oktober 2008, 12:37:40
Leangi Pima = mi se ja mislim poznajemo i ovim putem te pozdravljam :-* Super sto si stavila slike ovih ljepotana iz Sangue Magnifice!
                    Mi smo bili prisutni na EDS i imamo par slikica, nisu neka kvaliteta al bar da pokazemo kako su se isticali u ljepoti SM
Dock Sangue Magnifica




Timoniere Marlo


mlada nada SM- Lucrezia dell Rosso Malpelo


Diva Sangue Magnifica


Cestitke i sve pohvale za Sangue Magnifica tim!

Jaz sem pa danes v mali soli pri nas spoznala malega cisto crnega CCja (kupiranega).. Mali je totalno krasen in pa fuuul gladko dlako ima..  :o Star je pa tam okoli 3-4 mesece (tako, na hitro na uc)  :)

Da li je taj mali CC izgledao ovako?

Demon Guardiana koji je u Sloveniji kod predivnih ljudi i ovim ih putem pozdravljamo! :-*

Lp




rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2509 : 19 Oktober 2008, 08:25:09
Ja nekako tako izgleda ja. Meni je ful simpatičen.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2510 : 19 Oktober 2008, 08:47:34
Citiraj
Jaz sem pa danes v mali soli pri nas spoznala malega cisto crnega CCja (kupiranega).. Mali je totalno krasen in pa fuuul gladko dlako ima..  Shocked Star je pa tam okoli 3-4 mesece (tako, na hitro na uc)  Smiley
Ja meni je tudi super. Pa pameten je tudi. Kako hitro je skapiral vaje. Ne morem vrjeti.  ;D

Prvo je normalno, drugo tudi. Prvo ostane za vedno, drugo je pa deloma odvisno tudi od inštruktorja in vodnika.  ;)

Imate pa v vašem koncu pomoje zdaj največjo koncentracijo CC-jev v Slo. Če se ne motim jih je vsaj 5.

Lp, nina



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2511 : 19 Oktober 2008, 08:51:01
Jaz poznam 3. Za ostale ne vem. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2512 : 19 Oktober 2008, 08:52:35
Jaz poznam 3. Za ostale ne vem. ;)

Tale novi, King, Fredi, Nell in Bellacara. Mislim, da so vsi hodil v vaš KD. ;)






rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2513 : 19 Oktober 2008, 09:01:43
Kinga, Nell poznam, potem je še Monika (ne vem točno rodovniško ime) . ;) Vrjetno so hodili, preden sem prišla v klub. So pa res intelektualci. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2514 : 19 Oktober 2008, 09:11:18
Jap jap, tale nov mali je Demon (vem da mu je tako ime, ko je ena gospa lastnika povprasala)  ;D Pa se lastnik je pripomnil, da je pasmo spoznal sele letos na morju (enega modrega iz Maribora), ki je bil totalno scrkljan, in zato tudi odlocitev za corsota  :)

Ne vem, meni je mali luskan, sploh v glavo, dlaka se mu sveti kot da bi bil spoliran  :D Bomo videli v kaj bo zrasel (pa upam, da ga bo lastnik pravilno vzgojil)  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #2515 : 19 Oktober 2008, 23:06:29
Hvala svima na postavljanju slika i lepim recima o psima Sangue Magnifica !
Sve novosti mozete pronaci na
www.sanguemagnifica.com
Nadam se da cu imati vise vremena pa cu cesce ucestvovati na forumu.
U ime Branka i Dejana saljem vam pozdrave iz Nisa
  Jelena

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2516 : 19 Oktober 2008, 23:13:33
Kazak ni kaj, dobri psi zaslužijo pohvalo in SM psi so sigurno vrhunski le preredko jih vidimo v Sloveniji.

Pozdrav

Rok



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2517 : 20 Oktober 2008, 11:01:10
Leangi Pima... a se mi mogoče poznamo iz Celjske in Portorožke razstave? Imaš tudi španjele??




ursulla

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2518 : 27 Oktober 2008, 18:45:53
Jaz sem pa danes v mali soli pri nas spoznala malega cisto crnega CCja (kupiranega).. Mali je totalno krasen in pa fuuul gladko dlako ima..  :o Star je pa tam okoli 3-4 mesece (tako, na hitro na uc)  :)

Hvala za pohvale! Demon je uredu, včeraj pa je imel obisk iz Zagreba od svojih Rejnikov!

Lep pozdrav, Ursulla



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2519 : 29 Oktober 2008, 09:03:50
Ursulla pozdravljena!

Čestitke za Demona!  :-* Upam, da se kje srečamo  ;)

Pa dej še kako slikco gor, pa nam še kej povej o njem.

Lp,