Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462846

ursulla

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2520 : 29 Oktober 2008, 16:14:50
Hey!
Mam ful prevelike slike (format), pa ne morem gor dat. Naš Demon je danes star 4 mesece. Srečaš ga pa lahko že 8. 11. v Vertojbi. Pridemo v soboto.

lp, Ursulla



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #2521 : 31 Oktober 2008, 03:29:56
Pozdravljena guardiana, se opravičujem, da šele sedaj vračam :-* Ja, mislim da se poznamo. Se vidimo v Zagrebu in se prepričamo ;D

ninci mi se pa sigurno poznamo in tudi pošiljam en velik  :-* v vaš konec. Tisti koker španjeli, ki so bili z mano, niso moji, so bili le na handlingu.

Uživajte in počohajte vaše CCje vsi skupaj  :)



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2522 : 03 November 2008, 20:57:27
Guardiana četitke za uspeh na razstavi v Beogradu

Kona Guardiana CAIB  :) :)



kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #2523 : 03 November 2008, 21:05:32
Cestitam Guardiani !!! Svaka cast.
Dok Sangue Magnifica Cacib, BOB , BOG1 :-)
uskoro nove slike na www.sanguemagnifica.com Cim ih stavim na sajt , stavicu i neku ovde .

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2524 : 03 November 2008, 21:08:16
No Sangue Magnifica pa kot vedno brez konkurence.
Čestitke



ursulla

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2525 : 09 November 2008, 13:49:46
Kako ste kej? Kdo od vas je bil v Vertojbi? Naš demon je prejel veliko pohval ;D

lp, Ursulla



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2526 : 09 November 2008, 17:28:05
Kako ste kej? Kdo od vas je bil v Vertojbi? Naš demon je prejel veliko pohval ;D

lp, Ursulla

Čestitke za prvo super razstavo!

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2527 : 09 November 2008, 19:36:52
Kako ste kej? Kdo od vas je bil v Vertojbi? Naš demon je prejel veliko pohval ;D

lp, Ursulla

Čestitke!!



SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #2528 : 10 November 2008, 09:54:43
Pozdravljeni,

mi smo bili samo v nedeljo v Vrtojbi. Uspeh ni bil ne vem kaj, ker je bil prav dober.    :( Razlog pa je ta, ker mi je Saigon totalno ponorel v ringu.  >:( Sploh se ga ni dalo pregledati. Kasneje sem se pogovarjala s sodnikom, pa je rekel, da ga žal ni mogel odlično oceniti, ker ga ni mogel pogledati, drugače pa ga je tudi pohvalil. Se zgodi. Upam, da mi naslednjič ne bo delal težav.

Ne vem kaj se je dogajalo z našim Saigonom, ker je celo pot v avtu iz Maribora pa do Vrtojbe lajal.  ???

Lp,

Melita

SAIGON


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2529 : 10 November 2008, 10:01:56
Saigon, vaš ni bil edini, Marshal ( nemška doga)l se tudi ni pustil pregledati, njega sploh ni bilo mogoče no, ker sodnika videt ni mogel, tako da očitno mata najina psa  filing za ljudi  ;)
Sicer pa ne se sekirat se zgodi, in jaz čeprav smo odšli domov neocenjeni, se pač zgodi nimaš kaj.

Bo drugič bolje  ;)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2530 : 10 November 2008, 17:33:47
Pa še fotke CCjev ( sem uspela zaplenit fotič Naji da sem mal škloclna Corsote  :D)






pa še dve Domino - Marshall ( Naia škloclna  ;D )



Kateri CC-ji so na fotkah me pa ne vprašat ker nimam pojma  :-[ ,


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #2531 : 10 November 2008, 17:51:48
Na Corsote se sicer ne spoznam, ampak črn samec v soboto me je totalno prevzel :)

Videl sem ga zunaj na travniku z enim gospodom. Cukr  :-*  :P


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #2532 : 10 November 2008, 18:16:18
Citiraj
Na Corsote se sicer ne spoznam, ampak črn samec v soboto me je totalno prevzel
Mene tudi, s tisto svojo močno bučko  :-[  :-*  :-*



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2533 : 10 November 2008, 18:41:17
Mene tudi, s tisto svojo močno bučko  :-[  :-*  :-*

A Gimmy (katerega ni na slikcah zgoraj)?



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #2534 : 10 November 2008, 18:47:21
Ne vem, kako mu je bilo ime  :-[ Ampak je imel tako močno glavo, pa precej visok je bil - in krasno grajen!

Moram pa se malo pohvalit in sicer, Domino, nežna gospodična, mi je prilimala enega taaaakeeeeeega lupčka na obraz, da sem se skoraj sesedla od veselja  :o  :-*  :-*  :-*



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #2535 : 10 November 2008, 21:53:41
Tudi jaz ne vem gdo je bil, je pa tako kot je nyssa napisala: visok, full dobro grajen, in glava je bila..waaw  :-*  :P


SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #2536 : 11 November 2008, 12:44:03
Kateri CC-ji so na fotkah me pa ne vprašat ker nimam pojma  :-[ ,
[/quote]

Tretji po vrsti na slikah je naš Saigon. Ker je prišel v fazo pubertete, mu manjkajo vsaj 4kg. Če pa nič noče jesti.  >:(Upam, da bo čim prej prišel k pameti. zakaj pa jaz nisem srečala Domine?   :(Kaj ste se skrivali na razstavi?  ???

Lp,

Melita

SAIGON


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2537 : 11 November 2008, 13:10:01
Aha a vaš je bil, ko se sploh ni hotel slikat  :D, sem hotela samo bučko mu slikat pa mi jo je vsakič na hitro zmaknil da so nastali sami zmazki

Domino je prišla samo pogledat Marshalla, pa je bil na začetku hud nanjo ker že prej ni prišla, zunaj se je hotel pa igrati z njo  :D  :P


guardiana

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2538 : 12 November 2008, 19:16:10
Pozdrav svima! Hvala na cestitkama!
Evo da stavim par slika s CACIB Vrtojba....Nismo bas zadovoljni kako se Kona ponasala u ringu, pocelo joj je tjeranje pa nije bas bila u elementu :-(


PERLE DER FESTUNG SAIGON


DAGO DELLA VALLE DEI LORD -PRM


GIMMY DEI MARTINOTTI  -CAC,CACIB,BOB


AZAZEL DELL ANTICO CERBERUS -ZELO PERSPEKTIVEN


KONA GUARDIANA - CAC,RCACIB


FLORA -ODLICNO


FABIOLA DEI CORSI DEL GREPPO -CAC,CACIB

U subotu je bio i Demon Guardiana i ocjenjen je sa zelo perspektiven!
Evo i od njega koja slikica..

Demon Guardiana





Upoznali smo Domino!!!
Kao sto sam vec bila rekla da mi se svidja- sad sam se i uvjerila! PREDIVNA JE!
Veliki pozdrav za Karmen, bilo nam je super druziti se sa vama! :-)

Lp!

 






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2539 : 12 November 2008, 19:34:06
Kaj jaz vidim :o Brihta ni več edini CC na slo. razstavah z repom. Lepo  8) :-* Mogoče bomo pa kdaj ujeli bokseraše ali rotte...

Lp, nina




jurko123

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #2540 : 12 November 2008, 19:54:24
Mogoče bomo pa kdaj ujeli bokseraše ali rotte...

Lp, nina



Ali pa raje ne  ;)

Drugače pa Demon Guardiana kapo dol :-[ :-* :-* :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2541 : 12 November 2008, 22:20:31
Ali pa raje ne  ;)

Ker?? So Rotti z repom kaj manj rotti, kot so bili brez repov? So bokserji z repom in ušesi kaj manj bokserji?  ::) In ... je vajina Domino kaj manj corso kot Demon ali Herman ??
Kako že... "Bistvo je očem nevidno" Sicer dolgo traja, da ljudje to dojamejo ampak ni point v barvi, ušesih, repu to so le človeški ideali. In corso je lahko veliko več kot kupiran rep in ušesa, pa kot črna barva in bela zvezdica na prsih ::) Bistvo je v karakterju in energiji, ki jo lahko dajo, ...  ;) In to po zadnjih ugotovitvah marsikateremu novemu ali bodočemu lastniku ni jasno. Ker je to pač corso ideal... črn in z belo liso, pa obvezno kupiran, pa da bo "za čuvaja pr hiš" ::)

In ja kupiranje je imelo nekoč svoj namen, a kateri od vaših psov opravlja delo za katerega bi moral biti kupiran? Lovi divje prašiče? Se bori v areni? Lovi jazbece, ježevce, ... ? Moja jih ne, in pri tem kar dela je rep in ušesa čisto nič ne ovirajo. Pa vseh teh repatih rottov in bokserjev tudi ne :P Preverjeno ;)

Lp, nina






Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #2542 : 12 November 2008, 23:00:10
Čestitke vsem za uspehe v Vrtojbi :)

Se pa strinjam z ninci. Veliko ljudi pozabi, da se vsebina ne spremeni, ko zamenjaš embalažo :-\ Predvsem, ko kupujejo mladičke. Sicer nimam osebno nič proti tistim, ki kupirajo, vsekakor pa podpiram tiste, ki ne. Mislim pa, da bo tudi v Sloveniji vedno več nekupiranih psov na razstavah. Vsaj italijanskih. So baje kar poostrili nadzor. Sem bila čisto navdušena, ko sem v tej isti psarni (dell Antico Cerberus) videla kar nekaj mladih psov v ''naravni obliki''. Mlad fermentino corso je izgledal kot kakšen medo s tistimi velikimi uhlji :-*

Bo pa verjetno trajalo, da se vsi navadimo, da je to ta ista pasma. Zato toliko več podpore ''pogumnim'' razstavljalcem :)



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #2543 : 12 November 2008, 23:02:04
Joj, pozabila sem na Guardiano. Demon je fantastičen :-*



guardiana

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2544 : 12 November 2008, 23:15:35
Ninci- Ako sam dobro shvatila, govoris da je karakter (energicnost) puno vazniji od vanjskog izgleda? Cane corso ima odlican temperament, naravno bitno je kako ga odgajas i sto tocno zelis postici sa njim. Pametni su i brzo uce! Naravno da kupiran ili ne kupiran, ne umanjuje njegovu vrijednost tj. kvalitetu.
Ono sto hocu reci je da ako je cc crn,pravilno gradjen, predivne sjajne dlake,  (u kratko -atraktivan) ne znaci da nema isto tako odlican karakter, po cemu su oni i posebni!Nesto sto je od svega toga vaznije je iskljucivo i samo -zdravlje!

Lp



jurko123

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #2545 : 13 November 2008, 08:24:39
Ma to da ma kupiran rep in ušesa nima nobene veze z karakterjem psa. Lepo in prav bi bilo da bi ljudje zbirali psa po karakterju, samo potem ne vem zakaj se vozi pse na razstave saj ne ocenjujejo karakterja  ::) Drugače pa je imelo (ima) kupiranje en svoj namen in dobro lastnost, npr. doma imamo bokserja, ki nima kupiranih ušes (meni zgleda prav super) vendar ima ta ušesa skozi potolčena, ker mu visijo kar nekam tja v tri dni in ne kot pri ovčarju k štrlijo gor, spodnji del ušesa ima prav mrtev in je prav vseeno oz. v njegovem primeru bi bilo boljše če bi mel kupirane. Da o repu pri bokserjih sploh ne govorimo ker zglede kot šiba pa še okoli ga prenaša kot da ni njegov, enostavno so pasme, ki jim rep ne ustreza. Seveda, pa mora vse biti narejeno profesionalno in ne tako da psom gleda kost pri repu ven itd....

Drgač pa se popolnoma strinjam važen je karakter, pa kar je tebi všeč, kot pri ljudeh....

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2546 : 13 November 2008, 08:46:58
Guardiana saj jaz nisem rekla, da je črni kaj manj vreden, ali da je z črnimi kaj narobe. Ampak, da ljudje izbirajo izključno po tem in karakter ni važen.

Recimo da cca. 1x na mesec dobim mail z vprašanjem kje lahko kupijo corsota. Ker legel v slo. ni ravno na pretek, še manj pa takšnih ki bi jih v prvem šusu človek priporočal, vedno vprašam kakšnega psa sploh iščejo, ker je tako pač lažje človeka poslat oz. usmerit v določeno psarno. In večina odgovor je točno takih: želimo črnega, z belo liso na prsih (nekateri želijo celo in samo izključno zvezdico ::)), z kupiranimi ušesi in repom, ker tako veliko bolje izgledajo. O karakterju ne duha ne sluha ::) Tudi vprašanj o tem kakšni ti psi so v resnici, sploh ni. Videli so jih na slikcah ali našli na internetu in evo ga, ... danes sem ga videl jutri ga hočem. Vseeno pomagam pri iskanju vzreditelja, ki bi jim najbolj ustrezal tako po oddaljenosti kot po barvah ::) in belih lisah na prsih, pa se potem sami menijo, a se mi vseeno kdaj pa kdaj zdi malo neumno, ker se vprašam ali gre za resnično ljubezen do pasme, ali samo do "strašnega" videza?

Jurko... po pravici povedano pa meni kupiran rott izgleda kot da mu nekaj manjka. Del njega. In so mi nekupirani 100x boljši, je pa trajalo nekaj časa, da sem se jih privadila. In danes mi corsoti brez repa tudi izgledajo kot da jim manjka pol riti ::)

Lp, nina




jurko123

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #2547 : 13 November 2008, 09:40:47
Mja jaz pravim vsakemu svoje. Samo ni treba da smo vsi skoraj kriminalci, ker imamo odrezane repe. Če ti ni všeč ti pač ni, meni je  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2548 : 13 November 2008, 17:20:10
Mja jaz pravim vsakemu svoje. Samo ni treba da smo vsi skoraj kriminalci, ker imamo odrezane repe. Če ti ni všeč ti pač ni, meni je  ;)

Ah jurko ::) A kje kaj piše o kriminalcih? A sem koga obtožila, ker ima doma kupiranega psa? Ga pač ima, ne pa pozabit dejstva, da je kupiranje ušes recimo v slo. z zakonom prepovedano ;) (in ja take se pa lahko obtoži za "kriminalce" :P)
Meni se je samo zdelo fajn dejstvo, da se na razstavah predstavi tudi nekupirane tebi pa pač ne ??? Ne vem sicer zakaj ljudje ne bi smeli imeti možnosti spoznati tudi naravne različice, ampak ok, tako je pač tvoje mnenje.
Vsekakor pa imam jaz zgleda za marsikoga precej čudno mnenje, ker me pri psih poleg embalaže zanima tudi vsebina ::) In če me ne pritegne vsebina, mi še tako dobra embalaža nič ne pomaga ;) Jaz od psa pač pričakujem več, kot to da bo ležal na kavču, ali pa da bo 5 min. stal v ringu in da bo t.i. "couch potato", ker me taki psi pač ne pritegnejo. Me nikoli niso in me nikoli ne bodo. ;) Mogoče imam doma ravno zaradi tega najbolj noro različico ;)
Pa da popestrim temo z enim neklasičnim mladim samcem. A bi bil kaj lepši če bi imel svoja prevelika ušesa kupirana :P Zame čisto nič.




 




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2549 : 13 November 2008, 18:20:53
Čestitke vsem udeležencem razstave. Mali Demon je pa :-|~ Meni je prekrasen.
Drugače pa Ninci daj nam malo časa da se privadimo na repate in uhljate corse. Saj v bistvu je res važen karakter, ampak prvo ti mora biti pes vizuelno všeč, pol pa začnem preučevati karakter. In jaz se priznam da me bolj pritegnejo kupirani corsi. Delno ali pa komplet. Saj se bomo navadli da jih bo vedno več, in prav je tako. Vsake oči imajo pač svojega malarja.