Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462789

guardiana

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2550 : 13 November 2008, 18:48:24
Ninci svatko nesto voli vise nesto manje.Imas avatar sa cane corsom koji je kupiran pa pretpostavljam da ti se i takvi svidjaju.S obzirom da ce sve vise biti ne kupiranih cane corsa vidjet cemo kako ce njihova popularnost rasti, mislim da ce to biti problem jer i ja sama kad sam prvi put vidjela cane corsa prije kojih 8-9 godina sam bila odusevljena njihovim ,,ozbiljnim,, izgledom mogu reci bas zbog kupiranih usiju a posebno zbog opreznog i inteligentnog pogleda!

Karakter cane corsa je odlika te pasmine i nema nikakve veze sa izgledom psa!

Sto se tice izlozbi, karakter ima vaznu ulogu kod prezentacije psa. Agresivnost i plasljivost se ne toleriraju!
 Za one koji vole radne pse postoje odredjeni ispiti (poslusnosti) , sto moze proci bilo koji od ovih pasa ako se sa njim pravilno radi (bio on kupiran ili ne, tigrast ili crn)
Ono sto je bitno i cemu svi teze je da u svom cane corsu mogu dobiti sve to, sto znaci da uz izlozbeni primjerak psa imamo i odlicnog radnog psa.

Znaci- neovisno o izgledu jedinke karakter tj ponasanje cane corsa je odlika te pasmine: Inteligentan, aktivan i uravnotežen, èuvar i zaštitnik bez konkurencije. Spreman da uèi i vezan za vlasinka, voli djecu i obitelj. Ukoliko je neophodno, postaje hrabri zaštitnik ljudi, kuæe i imovine. Lako se obuèava.

Ovo sto zelim naglasiti je  "lako se obucava" tako da cane corsu nije nikakav problem prilagoditi se zeljama svog vlasnika. Netko od nas voli izlozbe, netko duge setnje, netko voli rad sa psima........u kratko -to sve sa njima mozemo i dobit!

Lp!




Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #2551 : 13 November 2008, 19:18:42
Moram priznati da sem malo presenečena nad vsemi odgovori. Meni se sploh ni zdelo da ninci kakorkoli kritizira kupirane pse ali njihove lastnike. Bila je samo navdušena, da se je pojavil nekupiran pes na razstavi in to od priznane italijanske psarne.

Kot sem že rekla sama nisem lastnik cane corso in sem zato mogoče bolj objektivna, kot bi bila, če bi imela enega od njih doma. Me pa preseneča da se s tako vnemo zagovarja kupirane pse in se kupiranje na nek način opravičuje. Saj je vsem jasno, da je cane corso kot cane corso kupiran pes. In da je verjetno vsak, ki se je zaljubil v to pasmo, pač zaljubil v kupiranega predstavnika črne ali tigraste barve. Ker je teh največ in se jih najbolj pogosto vidi. Po drugi strani pa gre zakonodaja v tej smeri, da bodo nekega dne vsi psi nekupirani. In če bi bila jaz vzreditelj te pasme, bi se mi zdelo modro propagirati pasmo že zdaj v obeh variantah. Corsoti v Slo še niso tako popularni kot v nekaterih drugih državah in sigurno jih bo to doletelo. Tako da verjetno ne bi bilo slabo imeti ''bazo ljubiteljev in bodočih kupcev'' ki pasmo obožujejo zaradi nje same, torej v vseh različicah. Zato se meni osebno tudi zdi zelo pohvalno, da poznani vzreditelji orjejo ledino v tej smeri.

To je samo moje osebno mišljenje in nikakor kritika kogarkoli. Problem, ki se bo pojavil, ko bo kupiranje nekega dne tudi v praksi prepovedano, se mi zdi pač malo večji od tega, da imajo vsake oči svojega malarja.

Pozdravček, Maja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2552 : 13 November 2008, 19:22:32
Ninci svatko nesto voli vise nesto manje.Imas avatar sa cane corsom koji je kupiran pa pretpostavljam da ti se i takvi svidjaju.S obzirom da ce sve vise biti ne kupiranih cane corsa vidjet cemo kako ce njihova popularnost rasti, mislim da ce to biti problem jer i ja sama kad sam prvi put vidjela cane corsa prije kojih 8-9 godina sam bila odusevljena njihovim ,,ozbiljnim,, izgledom mogu reci bas zbog kupiranih usiju a posebno zbog opreznog i inteligentnog pogleda!

Pes iz mojega avatarja je pes, ki me je pred leti, ko sem videla njegovo sliko pritegnil in zato imam tudi njegovo sliko v avatraju. Imela bi ga tudi, če bi imel ušesa, to nima nobene veze.  ;) In nikjer tudi nisem napisala, da mi kupirani psi niso všeč ali , da so mi grdi. Nasprotno marsikateri izgleda odlično ampak jaz za ceno te odličnosti, psa pač ne bi kupirala - se mi ne zdi vredno  ;)


Citiraj
Znaci- neovisno o izgledu jedinke karakter tj ponasanje cane corsa je odlika te pasmine: Inteligentan, aktivan i uravnotežen, èuvar i zaštitnik bez konkurencije. Spreman da uèi i vezan za vlasinka, voli djecu i obitelj. Ukoliko je neophodno, postaje hrabri zaštitnik ljudi, kuæe i imovine. Lako se obuèava.

Mislim, da ne razumeš točno kaj hočem povedat, oz. se vrtiva v krogu. O vsem tem jaz govorim. O tem da je corso krasen pes, najboljši, z odličnim temperamentom, karakterjem, zvestobo, ampak to nikogar ne zanima! Kupce zanima samo barva in ušesa ;)

O delu z psi bi se dalo razglabljat. Z psom, ki je brez nagonov težko delaš, oz. moraš veliko truda vložit v to, da kakšne nagone spraviš iz njega. S psom, ki je plašen, agresiven težko kaj delaš oz. veliko težje kot s psom, ki je stabilnega karakterja in ima dobre nagone ;)

Citiraj
Sto se tice izlozbi, karakter ima vaznu ulogu kod prezentacije psa. Agresivnost i plasljivost se ne toleriraju!

Ja v slo. se. V slo. prestrašeni psi, ki se bojijo, da človek pristopi k njim in se jih bog ne daj dotakne dobijo celo vzrejno dovoljenje. In nekdo bo kupil te mladiče in ...  :-X

Hmm nekaj pa ne razumem... popularnost in kupiranje? Ja kupirani so bolj popularni, ampak mene to da bo pasma manj popularna sploh ne skrbi :-[. Jo bomo imeli pač taki, ki nam je pomemben temperament in karakter psa in ne mestni frajerčki, da se bodo z psom postavljali okoli ;) Zaenkrat tega še ni veliko ampak ni dvakrat za rečt, da se ne bo zgodilo, glede na to da so velike in močne pasme sila popularne ;)
In če so se italijani sprijaznili z ušesi, pa je pasma njihova domača, se bomo pa tudi slovenci, a ne ;)

Lenagi Pima je še tvoje sporočilo prišlo vmes... hvala sem že mislila, da resnično pišem v kakšnih šifrah, ki jih nihče ne razume. Vsaj ena. ;)



guardiana

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2553 : 13 November 2008, 19:33:53
Kupiranje je zakonom zabranjeno ali nije zabranjeno imati kupiranog psa. Zabranjeno je sa razlogom jer je puno nestrucnih ljudi obavljalo to isto.
S vremenom ce sve vise biti ne kupiranih cane corsa tako da ce kupirani postati rijetkost.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2554 : 13 November 2008, 19:55:09
Kupiranje je zakonom zabranjeno ali nije zabranjeno imati kupiranog psa. Zabranjeno je sa razlogom jer je puno nestrucnih ljudi obavljalo to isto.
S vremenom ce sve vise biti ne kupiranih cane corsa tako da ce kupirani postati rijetkost.

In ravno s tem razlogom je fajn, da se na razstavah pojavlja že sedaj čim več nekupiranih, da se jih ljudje navadijo. Če bodo vsem čudni, ko bo prepoved kupiranja kar neankrat postala "nujno" zlo" res ne bo nikogar, ki bi hotel take pse kupit, ker niso v njihovem "idealu". No, razen mene :P

Pa še ena malo izven... ali pa tudi ne. Na letošnji razstavi v Celju smo taborili poleg Majoshaza Reme psov. Oni samo kupirani, naša nekupirana. Pa si en par ogleduje njihove pse pa jaz malo skačem zraven in pomagam pri prevodu, ker Toth Ignac in njegova ekipa bolj za en klinc govori angleško in se jima zdijo fajn, samo njemu so tako grozni. Imajo baje tak hinavski pogled. Potem pa se že hočeta poslovit, ko on vpraša kaj imamo pa mi za eno, in rečem da je ista pasma samo ima rep in ušesa in šok  ":o Uvau lej kakšen prijazen pogled ima pa ta, čisto drugače izgleda kot tile." Pa je bil res tak tip, ki bi mu v prvem šusu pripisala, da bo hotel samo in izključno kupiranega. Ampak ker ni imel prej nobene predstave o pasmi ampak jo je videl šele na sami razstavi prvič, se mu je tudi v kompletu zdel čisto ok.

Lp, nina




guardiana

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2555 : 13 November 2008, 20:18:24
Leangi Pima- ovdje se samo radi o tome tko sto voli. Bitno je da se ni sa jedne ni sa druge strane ne umanjuje vrijednost tudjih pasa!

->Kupiranje je zakonom zabranjeno ali nije zabranjeno imati kupiranog psa. Zabranjeno je sa razlogom jer je puno nestrucnih ljudi obavljalo to isto.
S vremenom ce sve vise biti ne kupiranih cane corsa tako da ce kupirani postati rijetkost.Do tada svatko ima pravo imati doma ono sto zeli i sto mu se svidja!

Ninci ja tvoj post potpuno razumijem ali mi nije jasno zasto te toliko smeta ako netko zeli imati kupiranog psa, pa onda navodis razloge zasto su se prije psima kupirale usi???Ti najvise volis ono sto imas doma ali isto tako i svi mi najvise volimo ono sto je nase. Moji su svi kupirani i meni su najljepsi, isto tako je tebi tvoja najljepsa i svi koji su njoj slicni. O takvim stvarima se ne raspravlja!

Ne mozes govoriti ,ako je jedan trazio cane corsa (crn, sa bijelom flekicom na prsima i kupiran) da to isto svi traze. Ljudi vide takvog psa koji im se svidi i onda traze istog takvog ali tu ih ne mozemo krivit jer se radi o ne znanju. Mi smo u leglu imali odlicnog tigrastog muzijaka kojim se ponosimo i da smo bili u mogucnosti da ga ostavimo mi bi to i ucinili.Danas-sutra kad kupiranje bude proslost,ja cu i dalje ostati pri mojoj najdarzoj pasmini.
Eto toliko od mene..... nemam bas vremena razglabati o tome tko sta voli ili tko je za a tko protiv jer tako mozemo u nedogled!



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2556 : 13 November 2008, 20:27:21
Ja to je pa res da so nekupirani na izgled veliko bolj prijazni. Če bi jaz prvič videla nekupiranega bi tudi jaz pošudirala če bi šla naprej al bi se raj obrnila. Sam karakter pa imajo " večina" vsi enaki, no odvsino od vzgoje. Branla pa se nebi ne kupiranega in ne natur. ;D




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2557 : 13 November 2008, 20:49:12
Leangi Pima- ovdje se samo radi o tome tko sto voli. Bitno je da se ni sa jedne ni sa druge strane ne umanjuje vrijednost tudjih pasa!

->Kupiranje je zakonom zabranjeno ali nije zabranjeno imati kupiranog psa. Zabranjeno je sa razlogom jer je puno nestrucnih ljudi obavljalo to isto.
S vremenom ce sve vise biti ne kupiranih cane corsa tako da ce kupirani postati rijetkost.Do tada svatko ima pravo imati doma ono sto zeli i sto mu se svidja!

Ninci ja tvoj post potpuno razumijem ali mi nije jasno zasto te toliko smeta ako netko zeli imati kupiranog psa, pa onda navodis razloge zasto su se prije psima kupirale usi???Ti najvise volis ono sto imas doma ali isto tako i svi mi najvise volimo ono sto je nase. Moji su svi kupirani i meni su najljepsi, isto tako je tebi tvoja najljepsa i svi koji su njoj slicni. O takvim stvarima se ne raspravlja!

Ne mozes govoriti ,ako je jedan trazio cane corsa (crn, sa bijelom flekicom na prsima i kupiran) da to isto svi traze. Ljudi vide takvog psa koji im se svidi i onda traze istog takvog ali tu ih ne mozemo krivit jer se radi o ne znanju. Mi smo u leglu imali odlicnog tigrastog muzijaka kojim se ponosimo i da smo bili u mogucnosti da ga ostavimo mi bi to i ucinili.Danas-sutra kad kupiranje bude proslost,ja cu i dalje ostati pri mojoj najdarzoj pasmini.
Eto toliko od mene..... nemam bas vremena razglabati o tome tko sta voli ili tko je za a tko protiv jer tako mozemo u nedogled!


Guardiana sorry samo pomoje ne razumeš dovolj dobro slovensko :-\ Nikjer ne pišem, da je od koga pes manj vreden ker je kupiran niti da jih ne smete imet. To je vaša odločitev. In če nisi razumela napisala sem, da tudi kupirani izgledajo krasno, ampak se JAZ osebno za to ne bi odločila, ker mi videz ni tako bistven, da bi ga spreminjala na tak način. Nikjer ne kritiziram nikogaršnjih psov, podajam pa svoje lastno mnenje o tem, da se meni osebno pač kupiranje v današnjem času zdi nepotrebno, ker gre zgolj in samo za zadovoljevanje naših idealov- psi pa ostajajo isti. Sicer pa zgleda nima smisla, ker ne razumeš napisanega v takem smislu kot ga jaz podajam - jezikovne prepreke ::)





Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2558 : 14 November 2008, 08:05:24
Sicer vas redno berem oglasila se nisem pa že kar nekaj časa, me je pa tole pritegnilo. Čisto iz vidika tega ker se pripravljam na to da bo v bližnji prihodnosti pri meni bival en corsič, kot nekateri od tu že vedo. In ja bom priznala da so me prvo vizuelno pritegnili kupirani corsiči pa ne zaradi tistega resnega looka, ampak čisto  iz tega konteksta da glava pride bolj do izraza. Pritegnili so me v času ko so po popularnosti vodili modri primerki te pasme, no meni je že od vsega začetka bolj potegnil črna ali pa brindel. Vendar sem in še vedno pri tem dam velik pomen na sam karakter in zdravje psa, ker kaj mi bo pes odličnega izgleda za katerega bom odštela kar nekaj denarja pa mi bosta karakter in zdravje psa naredila sive lase. In ja pri nas mnogo ljudi gleda pse vizuelno na sam karakter pasme pa pozabijo in potem se začnejo težave in ja mnogi padejo na tako imenovan"bad look" ::), zato me čisto nič ne moti če sama pasma po popularnosti ne bo dosegla ala popularnosti škotov, labradorcev.... Pretirana popularnost ni še nobeni pasmi prinesla nič dobrega kvečjemu veliko slabosti ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2559 : 14 November 2008, 08:47:44
Čisto iz vidika tega ker se pripravljam na to da bo v bližnji prihodnosti pri meni bival en corsič, kot nekateri od tu že vedo.

Res te že dolgo ni blo nič slišat :P Kako pa kaj napreduješ v tej smeri? Bo že 2009 ali bosta z Larsom še malo uživala sama ;)

Lp, nina



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2560 : 14 November 2008, 09:18:53
Meni je pa nekupiran veliko lepši od kupiranega. Izgleda mi tako natur. Ne vem pač moje osebno mnenje. Sploh, ko poznam Brihto, ki mi je super duper srčkana.
Na splošno mi nobena pasma psa, ki je kupiran ni tako lepa. No ja vsake oči imajo sbojega malarja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


wolfdang

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: -10
Odgovori #2561 : 14 November 2008, 09:40:39
S tem, da določenim pasmam ne kupirajo repov in ušes, se je naredila velika škoda določenim pasmam. Le poglej nekupiranega dobermana, prav obupen je, kot kakšen  mešanec z goničem. Zaradi tega se tudi vse manj ljudi odloča za to pasmo. Že od nekdaj je bil po standardu z kupiranimi ušesi in repom. Ne rečem, sem že videl rottweilerja, kateremu rep paše, jih je pa kar nekaj, ki nosijo rep zavit visoko nad hrbet. Ne rečem, molosi so lepi z kupiranimi ali nekupiranimi ušesi, ampam doberman......?
Pri lovskih pasmah, kot so ptičarji, terierji in šarivci, pa bi lahko hitro prišlo do poškodbe repov, zato se delavnim psom, katere se uporablja v loviščih, repe še vedno kupira.
 



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2562 : 14 November 2008, 10:27:14
Tipična izjava za primer, ko se gleda samo embalažo.
Škoda.
Izgled je samo stvar navade. Nihče pa ne pomisli, da je recimo samo kupiranje ušes potencialno zelo nevarno in ni nujno.
Tudi kupiranje repa lahko hitro pripelje do raznih okvar...

Totalno nepotrebno.

Tisti, ki ima res rad pasmo, se pravi cel komplet, ga bo imel tudi z ušesi in repom. Tako kot pišejo ljudje tukaj in še marsikje.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2563 : 14 November 2008, 10:46:11
Jaz psa osebno ne izbiram po zunanjosti ampak v kompletu z karakterjem in zdravjem, in ja če bi si izbrala dobermana ne rečem da so malce hecni v tej novi različici, vendar če bi bila to moja pasma bi jo vzela ne glede na to ali je kupiran ali nature look. Zato pa tudi pravim men je čist kula če corsiči ostanejo ravno dovolj popularni torej da se za njih odločamo po pameti in ne uhhhhh kolk je leeeeeeep ::) :P  Se lahko dobro vidi pri mnogih pasmah kaj je naredilo ala nakupi uhhhhh kolk je leeeeeeep, pasme imajo mnoge zdravstvene in karakterne težave, da ne omenjamo koliko jih konča v zavetiščih ali pa se psa podaja iz rok v roke.

Tu je lep primer moje druge naj pasme SH ki si s CC-ji deli prvo mesto, vsi padajo na njihovo lepoto in "plave"očke kakšno so karakterni nikogar ne briga ..... Potem pa samo pogledaš po bolhi in te stisne pri srcu ko vidiš te tako "pametne" nakupe kako iščejo svoj novi dom pod izgovori ki jih je sosedova mačka na repu prinesla ::)

Ninc delamo v tej smeri, vendar glede na to da počasi ven prihajajo posledice tako erlihije in borelije, ter da se počasi a vztrajno slabša tud stanje njegove zdanje tace, sem se odločila da bom trenutno samo vzpostavila kontakte z psarnami ki so meni vredu, sem se odločla da bom šla tud na kako razstavo v tujino in tam še osebno vzpostavila kontakte.  Glede na zgoraj omenjeno situacijo in dobro poznavanje svojega psa, sem se odločila da Larsa ne bom obremenjevala z novim sostanovalcem, tako da se bom še naprej bolj kot ne slinila nad slikcami vaših lepotcev, tebe kdaj pa kdaj zamorila s kakim vprašanjem :D ;) in seveda ob priložnosti mečkala meni najljubšo slovensko nizozemsko corsico :D :-* Na mojo žalost se včasih ravno vse ne izteče po načrtih, poleg tega pa sem trenutno še brez neta doma, tako da se počutim ko riba na suhem :D ::) >:(


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2564 : 14 November 2008, 10:50:43
Jaz psa osebno ne izbiram po zunanjosti ampak v kompletu z karakterjem in zdravjem, in ja če bi si izbrala dobermana ne rečem da so malce hecni v tej novi različici, vendar če bi bila to moja pasma bi jo vzela ne glede na to ali je kupiran ali nature look.


Ja v bistvu je to še najbolj pomembno.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2565 : 14 November 2008, 11:32:08
S tem, da določenim pasmam ne kupirajo repov in ušes, se je naredila velika škoda določenim pasmam. Le poglej nekupiranega dobermana, prav obupen je, kot kakšen  mešanec z goničem. Zaradi tega se tudi vse manj ljudi odloča za to pasmo. Že od nekdaj je bil po standardu z kupiranimi ušesi in repom. Ne rečem, sem že videl rottweilerja, kateremu rep paše, jih je pa kar nekaj, ki nosijo rep zavit visoko nad hrbet. Ne rečem, molosi so lepi z kupiranimi ali nekupiranimi ušesi, ampam doberman......?
Pri lovskih pasmah, kot so ptičarji, terierji in šarivci, pa bi lahko hitro prišlo do poškodbe repov, zato se delavnim psom, katere se uporablja v loviščih, repe še vedno kupira.
 

Kar se tiče rottov, ki nosijo rep čez hrbet ja logično a ne. Repe se je toliko let kupiralo in nikogar ni zanimalo ali bi pes v kolikor bi rep imel le tega nosil tako kot ga predpisuje standard ali ne. Enak šmorn je pri corsotih, prekratek ali predolg rep, pa zavihan na hrbet kot pri shar-peiu ::) In dejansko če pariš dva kupirana psa težko veš, kaj bosta dala - lahko da ima eden od staršev celo kinky-tail ampak je bil kupiran, zadeva pa naj bi bila dedna. In enako pri ušesih, pretežka, premočni hrustanci, prevelika, ... ker nikoli nikogar ni zanimalo kakšna ušesa pa ta pes dejansko ima. Ali so po standardu? Ali so bolj staffordska ali taka kot jih imajo nemške doge... ? Ne moreš vedet.

In kar se tiče dobermana... je nenavaden priznam, ampak, če ti je nekupiran tako grd da ga ne bi imel ga pač nimaš, če pa ti je karakter in delavne lastnosti pasme na prvem mestu te pa tudi rep in ušesa ne bi smela motit. Konec koncev z repom in ušesi najbrž ne dela nič slabše kot je delal kupiran ;)

Ja satin saj v nekaterih psarnah če boš hotela kaj hudo dobrega se tudi čaka leto in več, tako da se kar postavi v vrsto ;)

Lp, nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2566 : 14 November 2008, 14:17:51
Malo sem začela tud po Italiji šnofat, so tri ki so mires zapele za oko sicer pa ti ne bom pravila katere, sej ti je najbrž takoj jasno katere :D

Sma pa glih včeraj z Neyko mal pričale pa mi je postavila eno tako mal hecno vprašanje,  če so vse moje žvali frike kaj lahko od CC-ja pričakujem, priznam se mi je kar malo zaletelo, sem lahko samo odgovorila da močno močno upam da bo vsaj ta normal :o :D ::) Ampak glede na mojo srečo jah noooo, pustimo se presenetiti  :D :P Zame bo itak naj naj naj...... in to kljub temu da bodo trgovci barv za lase dobro služili na moj račun ko bom skrivala sive lase :D >:D Pa nekaj časa bo najbrž moj najljubši stavek nikdar in nikoli več... :D >:D


jurko123

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #2567 : 14 November 2008, 14:36:28
Oh ninci!  ::)
Prosim te, da se malo skuliraš in zadihaš in predvsem sploh prebereš dobro kaj ti človek piše!

Ni problem v tem da si bila vsa navdušena da je bil nekupiran CC na razstavi, ampak je problem v tem da začneš potem vsiljevat svoje mnenje vsem ostalim. Glede na to, da smo na forumu bi človek pričakoval, da ima pravico do svojega mnenja in da lahko pove kar misli brez da bi bil takoj napaden. Ker sorry, tako si odreagirala, z napadom! Ampak zgleda, da je res bolje molčati in je bolje sam slikce limat gor in vzdihovat kako lepe pse imamo oz. kako lepega psa imaš in kako si zakon ker si kao »edina« ker so ji všeč »naravni nepopravljeni« psi.

Glede na tvoje pisarjenje bi si mislil, da boš vsaj dobila sliko kakšnega drugega primerka CC-ja ???. Kajti, popravi če se motim, a ni tudi ta na tvoji sliki »popravljen«? Jaz repa ne vidim. In ne vem kdo tukaj govori samo o uhljih… No, zdej se pa odloči a ti zgledajo kot da jim manjka pol riti al ne… Zakaj si padala pol sliko gor neklasičnega samca s polovico riti? In kaj ti potem tisti brez uhljev izgledajo brez pol glave?!! ??? Ah dejmo no. Kakšne komentarje pa maš…

In kar se tiče »embalaže« psa; a si nisi tudi sama želela modrega ali pa črnega z belo liso? In tako tudi sama nekako spadaš med tiste, ki jih kritiziraš, da jim je najprej važen izgled psa šele nato karakter? Ker, če se ne motim, si iskala psa ki ni kupiran in si tako gledala na embalažo. In se tudi odločila na podlagi embalaže.
...Jaz bom imela takega plutonastega z repom in nekupiranimi ušesi, originalnega torej ;) Kar se pa barve tiče pa sploh ni dvoma modra ali črna z belino. ...
Lp nina
::) ::)

In povej mi no zakaj vedno serviraš na krožnik to, da imaš »hiperaktivnega« psa in ne t.i. »couch potato” psa?  Iz napisanega bi lahko spet sklepali, da je samo »hiperaktiven« CC pravi CC?! »Ker ti pač od psa pač pričakujem več, kot to da bo ležal na kavču, ali pa da bo 5 min stal v ringu.« Če je to tvoj kriterij »hiperaktivnosti« ….


In povej mi še to, kateri CC je dobil vzrejno kljub svoji plahosti? Ali spet posplošuješ?

In prosim, ne potem spet pisarit kako te nihče ne razume kaj hočeš povedat, ampak napiši to tako in na tak način, da bo vsem kristalno jasno že v štartu! Jaz te razumem kaj hočeš povedat, ampak svojega menja res ni potrebno vsiljevat drugim, ni potrebno napadat in se obešat na »jezikovne prepreke«.

In nehajte že s temi embalažam, če jo rabite pojdite na Tetrapak, tukaj je govora o psih in notranjosti brez zunanjosti se ne da kupit in obratno.

pa lep dan vsem!!!

lp jurij



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2568 : 14 November 2008, 15:12:02
Res bolje, da samo lepimo slikce ja ::) Ker če Nina kaj reče je samo pametna pa vsiljuje mnenje pa ....  ::) Bom od zdaj naprej kar tiho. Tisti, ki me rabijo v zvezi z kakšnimi kontakti in vprašanji pa itak vedo kje me najdejo.

Lp, nina






nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #2569 : 14 November 2008, 19:12:34
Mene pa zanima, če te v primeru, da želiš kupiran samo rep ali samo ušesa, v psarnah upoštevajo?



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #2570 : 15 November 2008, 00:57:35
Pa še moje mnenje: dvomim, da ima kdo tukaj gor, ki je vpleten v to debato, CC-ja zaradi videza (naj bo to kupiran ali nekupiran). Ljudje, ki pa si psa nabavijo zaradi videza, si ga bodo nabavili tako kupiranega kot nekupiranega. Saj CC v obeh variantah zgleda nekaj posebnega... Tisti, ki želijo velikega, močnega kao nevarnega psa, jih verjemite tudi ušesa in rep ne bodo nič motili. Ravno ta teden sem šla z Bonie (z naravnimi ušesi, brez repa) na sprehod v park, kjer so na eni klopci sedeli neki najstniški obritoglavci, ki so na Bonie takoj vrgli oči, kljub ušesom... In to ni bilo prvič. Cane corso ne glede na rep in ušesa pač sploh v gibanju zgleda fantastično... In po drugi strani, med tistimi, ki bi imeli psa samo zaradi videza, obstajajo tudi taki, ki preferirajo nekupiranega CC-ja, saj bi imeli takega močnega kao nevarnega psa, ki pa vseeno ni tako nevaren, in je bolj kot kakšna muca, ki bo samo popestril njihov notranji interier ali pa se sklada z imidžem familije... In ti se mi zdijo po resnici povedano celo bolj nevarni za pasmo. 1. ker se ne zavedajo realnosti o pasmi in 2. ker jih je veliko več kot prvih, in 3. ker bodo pri teh ljudeh CC-ji zelo hitro zamenjani za novi modni dodatek, sploh pa ob prvi streznitvi, da to ni čisto takšna pasma kot so si predstavljali...

Pa po resnici povedano, smo se vsi mi verjetno najprej navdušili nad videzom psa, potem pa smo se šele pozanimali o karakterju... Priznam, tudi jaz sem bila najprej navdušena nad izgledom, takrat ravno še ni bilo veliko nekupiranih, sploh ne v celoti, kakšna naravna ušesa to je bilo največ... In zaljubila sem se v kupirane, ampak ko sem zvedela še malo več o karakterju me nekupirani niso prav nič motili. Ko pa sem se odločila za Bonie (njena mama je bila z naravnimi ušesi, brez repa, oče pa v celoti kupiran), pa mi enostavno niti na misel ni prišlo, da bi ji dala kupirati ušesa. Jaz osebno bi ji pustila tudi rep, ampak ko sem zvedela za leglo, je bila že brez njega... Kar hočem povedati, ljubitelje pasme ne bo motil ne rep ne ušesa, tistim, ki pa bi imeli psa za imdž, pa od tega ne bo odvrnila prepoved kupiranja.

Sama sem zagovornica naravnih psov, ker se mi zdi kupiranje nepotrebno, je pa to odločitev vsakega posameznika in to ne govori nič o samem lastniku...

Se pa moram žal strinjati z Yurkotom, da se tukaj na forumu favorizira določene karakteristike CC-jev, ki so mogoče bolj individualne karakteristike posameznih psov, kot pa pasme. Jaz recimo še nikoli nisem slišala, da naj bi bila značilnost CC-jev hiperaktivnost... Prej bi rekla ravno obratno, umirjeni, uravnoteženi psi. Seveda aktivni in agilni, ampak to je daleč od hiperaktivnosti... Sicer je bila res tudi Bonie v mladosti hiperaktivna, najbrž če ne bi kasneje zbolela in imela vseh tistih težav, bi bila še zdaj... Ampak to vsekakor ni značilnost CC-jev in jaz si tudi te pasme ne bi izbrala, če bi bila zanjo značilna hiperaktivnost. In to ne pomeni, da si želim "couch potato" psa. Ravno nasprotno, pred Boninimi težavami sem imela velike načrte in sva tudi marsikaj delali... Hočem pa povedati to, da to, da je pes "normalen", pa četudi je "couch potato" kot bi Ninci rekla, nima nič zveze z delovnimi sposobnostmi pasme. Tudi "normalni" nehiperaktivni CC-ji imajo delovne sposobnosti, po katerih je pasma znana. Seveda je vsak posamezen pes različen, ima različno razvite posamezne nagone, marsikaj pa je odvisno tudi od vzgoje in razvijanja teh nagonov. Polno življenje pa lahko živi CC četudi se ne aktivno ukvarja s kakšnim pasjim športom ala agility itd. Pomembno je, koliko se lastnik ukvarja s psom, ukvarjanje pa ni samo pasji športi... In to zame tudi ni edini pravi "delovni pes" kot bi naj bil CC, kot bi nekdo sklepal po pisanju na tem forumu, češ vsi ostali psi pa so "couch potato". CC-ji so v preteklosti delali na rančih, kjer so gonili živino, lovili divjad, čuvali posestvo itd, za to so bili ustvarjeni... In to so oz. so še pravi delovni CC-ji, tukaj bi pa zdaj vsi v luft skočili, če bi kdo hotel imeti CC-ja za čuvaja... Moja Bonie je res en tak velik "couch potato", si ničesar ne domišljam. Za neko resnejše delo pač zaradi posledic bolezni ni primerna. Se mi pa zdi, da kljub temu, da ji namenjam ves svoj prosti čas, ko pa jaz ne morem, se vedno nekdo drug ukvarja z njo, v glavnem skoraj skoraj nikoli ni sama, vedno se ji nekaj dogaja, ampak imam vseeno velikokrat občutek, da bi bila veliko bolj srečna, če bi imela kakšno takšno nalogo, kot je čuvanje ali gonjenje živine... Noben agility, sledenje oz. karkoli podobnega ni zamenjava za to...

Sicer pa ne pozabite, da tisto kar piše v standardu je samo ideal, noben pes pa v celoti ne ustreza idealu...

Lp, d.



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2571 : 15 November 2008, 03:23:25
Jaz pa sem za kupiranje in imam zato tudi kupirano psico, sicer druge pasme pa vseeno. Priznam, da so mi 5x bolj vsec kupirani psi. Karakter je itak isti, ampak kupiran pes mi lepse izpade, bolj elegantno in tudi lepsa glava izpade zaradi tega, oziroma pride bolje do izraza. Ce imam psa ga imam zaradi obojega - ker se mi dopade karakterno in seveda vizualno. Debate o kupiranju so ze tolikokrat prezvecene da je ze brezveze debatirat o tem, vsakemu svoje pa je. Pa garantiram da psom to ni tak bav bav kot je nekaterim tukaj, moja se je isti dan normalno igrala, jedla, ipd. Ni bilo nobenega problema, zaraslo se ji je super, vse stima. Poseg mora biti seveda opravljen kot je treba. Recimo, vzemimo Dobermana naprimer. Mi zgleda totalno drugacen naraven od kupiranega, enostavno mi to ni to. Vsa tista eleganca, moc, ki jo nekako izraza kupiran .. tega pri nekupiranem enostavno ni. In ja, se enkrat, ce imam psa mi more biti vsec v obeh pogledih, vizualno in karakterno.



wolfdang

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: -10
Odgovori #2572 : 15 November 2008, 08:18:00
Sarci, se strinjam s tabo. Rep se kupira nekje v prvem tednu življenja. Tudi kupirana učesa niso tak bav bav. Veliko hujše je sterilizacija psice, sam sem to videl pri svojih dveh, katere sta bili sterilizirani  v letošnjem letu, obe zaradi tumorjev. Ena je operacijo dokaj dobro prenesla, druga pa je kar par dni trpela zaradi bolečin.
Če bi gledali vse naravno, ne bi po razstavah vozili ostriženih pso, jih sploh ne bi smeli striči, naj se jim dlaka vleče po tleh, parili bi pse, kateri po standardu ne odgovarjajo pasmam, ,,češ bo že narava naredila svoje,,.
Pa tudi poškodovanega psa ne bi operirari, bo že narava poskrbela...

pa LP.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2573 : 15 November 2008, 08:27:10
Da rezrešimo še tole...

Citiraj
Jaz od psa pač pričakujem več, kot to da bo ležal na kavču, ali pa da bo 5 min. stal v ringu in da bo t.i. "couch potato", ker me taki psi pač ne pritegnejo.

A je kdo mogoče pomislil, da govorim o pasmi in ne o psu?  ??? Da zame corso ni couch potato pes? Ker po moji logiki spada med delavne pasme in pač tak tudi ne more bit? So pa definitivno couch potato psi zame večinoma psi iz skupine družnih psov. In mi nekako ni jasno zakaj ste se nekateri prepoznali v tem?  :-\.  Vsekakor pa je moja pač bolj nora različica kar se tiče z energijo nafilanega psa, ampak jaz to vsakomur, ki mu je to všeč tudi poudarim. Da to ni tipično, za corsote, je pa bližje karakterju kakšnega bokserja. ::) Vseeno pa zna tudi cel dan ležat oz. dat mir če se nimamo časa z njo ukvarjat.

Citiraj
Mene pa zanima, če te v primeru, da želiš kupiran samo rep ali samo ušesa, v psarnah upoštevajo?

Samo ušes se ne kupira. Samo rep ali v celoti. Samo ušesa se kupira pri kanarcih, DA, nemške doge itd.. To ali upoštevajo pa je odvisno od vzreditelja in zakonov v državi od koder pes prihaja. Če ne smejo kupirat repov, pač ne moreš kupit kupiranega, če pa lahko kupirajo vse in bi rad nekupiranega za namen razstav in vzreje pa je odvisno od vzreditelja. Nekateri pustijo repe celemu leglu in pri 2-eh mesecih opravijo amputacijo le tega pri tistih mladičih, ki bodo ostali doma. Drugi pustijo pol legla celega pol ga pa v celoti kupirajo in potem pač izbiraš med tistimi, ki so ali niso.

Lp, nina








ursulla

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2574 : 15 November 2008, 14:33:06
Čestitke vsem udeležencem razstave. Mali Demon je pa :-|~ Meni je prekrasen.

Hvala za vse komplimente. Nekaj časa že nisem pogledala na forum, pa vidim da se je rezvila ena resna debata. Da dodam še moje mnenje; zame je pravi corso, kupiran corso! Brez zamere, ampak meni corsi z dolgimi ušesi niso všeč. In ne, nisem ena izmed tistih ki gleda samo na zunanjost, sem pa mnenja da če imaš psa, ti mora biti všeč!
Še čestitke vsem ki ste dosegli dobre ocene!

Lep pozdrav, Ursulla



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #2575 : 15 November 2008, 15:45:13
Aha, hvala za odgovor, ninci  :)



guardiana

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2576 : 15 November 2008, 22:59:44
Pozdrav svima! Malo nas je prehlada ulovila pa nikako da se pridruzimo ;-)
Malo mi je cudno sto mi govore da ne razumijem slovenski a meni djeluje kao da nitko ne razumije sto ja pisem

Ker?? So Rotti z repom kaj manj rotti, kot so bili brez repov? So bokserji z repom in uĂ?Â?‚Ă?‚šesi kaj manj bokserji?  ::) In ... je vajina Domino kaj manj corso kot Demon ali Herman ??
Kako Ă?Â?‚Ă?‚že... "Bistvo je oĂ?Â?Ă‚Â?Ă?‚¨em nevidno" Sicer dolgo traja, da ljudje to dojamejo ampak ni point v barvi, uĂ?Â?‚Ă?‚šesih, repu to so le Ă?Â?Ă‚Â?Ă?‚¨loveĂ?Â?‚Ă?‚ški ideali. In corso je lahko veliko veĂ?Â?Ă‚Â?Ă?‚¨ kot kupiran rep in uĂ?Â?‚Ă?‚šesa, pa kot Ă?Â?Ă‚Â?Ă?‚¨rna barva in bela zvezdica na prsih ::) Bistvo je v karakterju in energiji, ki jo lahko dajo, ...  ;) In to po zadnjih ugotovitvah marsikateremu novemu ali bodoĂ?Â?Ă‚Â?Ă?‚¨emu lastniku ni jasno. Ker je to paĂ?Â?Ă‚Â?Ă?‚¨ corso ideal... Ă?Â?Ă‚Â?Ă?‚¨rn in z belo liso, pa obvezno kupiran, pa da bo "za Ă?Â?Ă‚Â?Ă?‚¨uvaja pr hiĂ?Â?‚Ă?‚š" ::)

In ja kupiranje je imelo neko��Â��‚¨ svoj namen, a kateri od va��‚�‚ših psov opravlja delo za katerega bi moral biti kupiran? Lovi divje pra��‚�‚ši��Â��‚¨e? Se bori v areni? Lovi jazbece, je��‚�‚ževce, ... ? Moja jih ne, in pri tem kar dela je rep in u��‚�‚šesa ��Â��‚¨isto ni��Â��‚¨ ne ovirajo. Pa vseh teh repatih rottov in bokserjev tudi ne :P Preverjeno ;)




Evo samo par pitanja!
-Kad se covjek odluci za nabavu psa (cane corso) na sto treba paziti?
-Kako prepoznati zdravog psa?
-Kako procijeniti kakvog je karaktera pas?


Dok razmisljate o tome evo da vam stavim jednu sliku ne kupiranog zdravog i kvalitetnog primjerka ove pasmine! Njegov karakter se ne moze procijenit na osnovi ove slike pa stoga kome god se ovaj pas svidio neka procita standard cane corsa!

Ares Dei Silvanbull

Takodjer jedna slika kupiranog, zdravog i kvalitetnog primjerka ove pasmine!  (provjereno znam da se ne bori u areni, ne lovi divlje svinje....) sto se tice karaktera ovog psa, molim procitajte standard cane corsa.

Cesare


Ursula- Demon je odlicnog temperamenta, i sa usima bi izgledao jednako tako dobro kao i bez njih.Na njegovoj glavi bi i rogovi dobro stajali :-)



Jedna odlicna glava!



Toliko od mene za ovaj put i nadam se da cu neke vase postove od sad bolje razumijeti

Lp!







roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2577 : 16 November 2008, 20:43:19
Pozdravljeni,
no nekaj časa odsoten, pa takoj pade ena ornk debata.

Najprej čestitke vsem novim lastnikom CC, ter tudi vsem razstavljalcem v Vrtojbi.

Zanimiva debata tole o kupiranja ušes in repa pri CC.
Tudi sam sem pred nakupom Hermana dosti časa posvetil razmišljanju, kupiranje, da ali ne. Herman je kupiran spredaj in zadaj, vendar kot sem že opisal predvsem zaradi praktičnih razlogov. Pred leti sem imel nekupirano nemško dogo zraven pa tudi nemškega boxserja, glede na to da sta oba živela v istih prostorih, prav tako pa je bil boxer starejši nisem nikoli imel problemov z dokazovanjem dominance in s tem povezanih borb. Vendar sta bila oba izredno živa in "dirkalna" ter sta stalno uprizarjala dirke po okolici, prav tako sta pa vedno skakala eden v drugega in se po pasje igrala. Prav igra in divjanje pa je pripeljalo do tega da je nemška doga imela stalno poškodovan in krvav rep, cukanje za ušesa pa nabuhle in krvave uhlje, ki se pa nikakor ali pa izredno težko celijo. Pri vsakem miganju z repom se je rana vedno znova odpirala prav tako pa je poškodba ušes izredno moteča in tako pes stalno otresa glavo, kar zopet pripelje do odprte rane. Kljub večkratnim obiskom veterinarja, ran nikakor nismo uspeli sanirati in so se odprte rane vedno znova pojavljale. Zaradi tega doge nikoli nismo vozili z avtom, tudi v stanovanje je nismo spuščali in imeli en kup problemov z stalnim čiščenjem krvi po fasadi, avtih, oblekah itd.itd. Tako da tudi če pes ni za borbe, lov, itd. Znajo biti problemi z ušesi in repom.
Za kupiranega CC sem se odločil predvsem iz gornjih razlogv in tudi dejstva, da verjetno ne bom ostal pri enem CC. Vsekakor pa te pri CC še posebno pritegne karakter. Sam sem se pred nakupom o sami pasmi odločal kar nekaj časa, natančno tri leta in enajst mesecev. Za sam nakup CC sem se odločil predvsem ali pa samo zaradi karakterja, karakter je bil tisti ki je mene osebno prepričal. In prav zaradi tega tudi nisem izbral črnega, čeprav sem ga imel tudi na izbiro. Prav tako kot je napisala ninci, vsi hočejo imeti črne z belo liso( tisti ki jih imate, vam pa vseeno priznam, da izgledajo pa fenomenalno), odločal sem pa se med rumenim in tigrastim, No na koncu je tigrast z izredno veliko beline ( ki pri poznavalcih ni najbolj zaželjena) vendar z izrednim karakterjem. Dosti se druživa z lovci in tudi moj hobi je tak da dosti poka in strelja, Herman hodi z menoj na tekme že od 4 meseca starosti prav tako dosti hodiva po gozdu in dirkava po okolici tudi pozno ponoči. Herman je izredno toleranten do vseh mogočih šumov, pokov, cviljenja, dretja in ostalih presenečenj. Vzporeno pa tudi izredno zaščitniški in čuječ, ob vsaki nenormalni situaciji se postavi v "pozo" in skrbno opazuje okolico in zanimivo le redkokdaj laja, vendar ko laja pa obvezno pogledat kaj se dogaja in sigurno je nekaj na kar je z razlogom opozoril.

No sedaj sem pa malo zatežil. bom končal.
Konec koncev debata o kupiranju je ena taka: vsaka stvar ima dobre in slabe lastnosti, sami pretehtamo obe strani in se odločimo po svoji vesti tako pač je.
Mislim da bodo takšne debate še naprej ostale neizpete, tako kot moške debate o blontnih in črnih (boljših polovicah), večne debate kateri avto je boljši, katera barva je komu všeč itd. itd.

L.p.
Rok



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2578 : 18 November 2008, 11:14:43
Sarci, se strinjam s tabo. Rep se kupira nekje v prvem tednu življenja. Tudi kupirana učesa niso tak bav bav. Veliko hujše je sterilizacija psice, sam sem to videl pri svojih dveh, katere sta bili sterilizirani  v letošnjem letu, obe zaradi tumorjev. Ena je operacijo dokaj dobro prenesla, druga pa je kar par dni trpela zaradi bolečin.

Ne bom se vtikala v debato kupiranja, ker je dejstvo da sem proti. Predvsem pa proti kupirnaju repov!

Oglasila sem se samo zato, ker se je notri v to debato potegnilo sterilizacijo....s tem ste jo zopet prikazalo kot nekaj salbega, bolečega.....ja je tako kot kupiranje, kot vsak kirurški poseg.
Psica je mogoče imela tumorje razširjene ali pa je bila zaradi tega že prizadeta in je bil razlog, da je  bilo okrevanje težje in boleče. Ne povdarja pa se, da ji je s tem rešeno življenje vsaj še za nekaj let.

Pri kupiranju pač o tem - reševanju življenja ne govorimo. Ja ko pride do poškodbe in je potrebna amputacija repa.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #2579 : 23 November 2008, 20:18:13
Slike nekupiranih stenaca CC :
Dokova kcerka :


Marlova kcerka :


Videcu da nadjem i bolje slike na sajtu Sangue Magnifica, jednog istog steneta pre kupiranja i posle kupiranja.
CC je svakako atraktivniji kupiran ali mislim da je stvar ukusa i da ukoliko pas ima jako dobru glavu i nekuprane usi mu mnogo ne smetaju ali ako ima druzu njusku onda zajedno sa usima daje atipican izgled rasi.



CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com