Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463073

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2610 : 28 December 2008, 17:56:59
Zoe vabljeni večkrat ;). Zgleda imajo avstralci in corsoti res en podoben način igre, tako je Brihta po sprehodu padla dol in ji do 10ih zvečer ni padlo na pamet, da bi kaj vstajala. Je pa zanimivo, da je bila Brihta kljub temu, da ima enkrat več kg kot Ginny, stalno na tleh in pod Ginny :D

Danes pa smo delali gužvo pri Rinchy in Rini. Ker je bilo svinjsko mraz nas je preveč zeblo, da bi ratala kakšna strašno lepa slikca. 




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2611 : 28 December 2008, 21:54:11
Zoe vabljeni večkrat ;). Zgleda imajo avstralci in corsoti res en podoben način igre, tako je Brihta po sprehodu padla dol in ji do 10ih zvečer ni padlo na pamet, da bi kaj vstajala. Je pa zanimivo, da je bila Brihta kljub temu, da ima enkrat več kg kot Ginny, stalno na tleh in pod Ginny :D

Danes pa smo delali gužvo pri Rinchy in Rini. Ker je bilo svinjsko mraz nas je preveč zeblo, da bi ratala kakšna strašno lepa slikca. 



Brihta je igrala tele, Ginny pa pač svojo vlogo ovčarja ;D Fajn je, ker je obema to pasalo. Ob igri z bolj nežnimi psi jo moram malo opominjati, da niso vsi tako grobi.
Najboljš je bilo, ko je bila Brihta na tleh in je mlatila naokoli s svojimi tacami, da je Ginny kar odnašalo, hihi ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2612 : 28 December 2008, 22:02:48
Brihta je igrala tele, Ginny pa pač svojo vlogo ovčarja ;D Fajn je, ker je obema to pasalo. Ob igri z bolj nežnimi psi jo moram malo opominjati, da niso vsi tako grobi.
Najboljš je bilo, ko je bila Brihta na tleh in je mlatila naokoli s svojimi tacami, da je Ginny kar odnašalo, hihi ;D

 :P :P Nekako se je mogla ubranit pred popadljivim psom, ki ji je visel za vratom >:D >:D



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2613 : 29 December 2008, 17:08:29
Dober dan!
Mi se zanimamo za nakup cane corsa (seveda bomo mogli mal počakat, ker živimo v 5 nadstropju in bi si okvaril kolke), ali pa boxerja...Zej se še nismo odločli je pa 2:1 za cane corsa ;)

Če ima kdo kake izkušnje bom ZELO hvaležna če jih posredujete! hvala, :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2614 : 29 December 2008, 17:12:37
Dober dan!
Mi se zanimamo za nakup cane corsa (seveda bomo mogli mal počakat, ker živimo v 5 nadstropju in bi si okvaril kolke), ali pa boxerja...Zej se še nismo odločli je pa 2:1 za cane corsa ;)

Če ima kdo kake izkušnje bom ZELO hvaležna če jih posredujete! hvala, :-*

 :D :D Predlagam, da najprej preberete teh 88 strani, za prvi vtis bo dovolj. Če bo pa potem ša kekšno vprašanje, bomo pa seveda probali odgovorit ;)

Lp, nina




**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2615 : 29 December 2008, 17:28:17




A je Brihta še živa  :o ?
Tole je pa očitno vsaj ene tok nor pes kot Grom  :P



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2616 : 29 December 2008, 17:43:53
Berem ;)

Drgač, a so primerni za v stanovanje?



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #2617 : 29 December 2008, 17:54:19
Za v stanovanje so čisto primerni, ampak ne za v 5. nadstropje. Razen v primeru, če imate dvigalo :)



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2618 : 29 December 2008, 17:56:27
Nimamo dvigala ::)
Kr se 1. nadstropje šteje za ''pritličje'' ::)



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #2619 : 29 December 2008, 17:58:52
Škoda :-\, Potlej ti pa jaz nebi priporočala tako velikega peskota. Ravno zaradi njegovih sklepov. Da ga nosiš bi bil pa hitro pretežak.



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2620 : 29 December 2008, 18:03:10
Si res ne predstavljam sebe nosit, kolk, 80kg zver? XD
tko,da se bomo morda selili 8)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2621 : 29 December 2008, 18:17:59
Berem ;)

Drgač, a so primerni za v stanovanje?

Obe pasmi, ki ste jih izbrali nista primerni za bivanje zunaj že zaradi dlake.
Drug problem je pa to, da sta obe pasmi težki in že kot mladiči hitro pridobijo tako težo, da jih je v višja nadstropja res težko nosit. Našo smo do cca. 4-ega meseca samo imamo samo par stopnic do vhoda ::)
 :D Hvala bogu da nimajo 80kg. V povprečju tam od 40-50kg.



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2622 : 29 December 2008, 18:47:25
Ja ja, sm bla sam tko.... pretiravalna, če je to sploh beseda XD



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2623 : 29 December 2008, 21:10:31
Obe pasmi, ki ste jih izbrali nista primerni za bivanje zunaj že zaradi dlake.
Drug problem je pa to, da sta obe pasmi težki in že kot mladiči hitro pridobijo tako težo, da jih je v višja nadstropja res težko nosit. Našo smo do cca. 4-ega meseca samo imamo samo par stopnic do vhoda ::)
 :D Hvala bogu da nimajo 80kg. V povprečju tam od 40-50kg.

Jaz sem svojo bokserko nosila skoraj do enega leta v tretje nadstropje...Pa me ni ravno dosti skupaj. :P ;D
Je pa res, da je med lažjimi, sedaj ima nekje 24 kg.Sem se pa kar namatrala. :)



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2624 : 30 December 2008, 08:24:24
Ja,verjamem,da je težko... ;)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2625 : 30 December 2008, 09:27:45
Hotela sem povedati, da se vse da, če se hoče.Seveda v mejah zmožnosti. :)



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2626 : 30 December 2008, 11:00:04
Težko še ni neizvedljivo ;)


Ampak mama noče bokserja ::)
s sestro ji še teživa.


Ona hoče dobermana ali cane corsa ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2627 : 30 December 2008, 15:29:42
Pri nošenju po stopnicah ne pozabit, da je treba poskrbet tudi za to, kako bo pes prišel domov, če se bo poškodoval in predvsem na stara leta!
Veliko psov ima na stara leta lahko probleme z gibalnim aparatom in je težje starejšega gor spravit kot pa mladega!  :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2628 : 30 December 2008, 17:28:17
Hja pa ne pozabit tudi na to, da če psa nikoli prej nismo imeli v naročju najbrž tudi ko bo poškodovan ne bo hotel bit oz. ko bo poškodvan še bolj nerad kot prej. Tako, da morajo bit psi tega da jih dvignemo in po potrebi nesemo tudi navajeni. Se pa pri nošnji 30, 40 ali več kg pozna vsako nadstropje :-\

Border collie lover, to bo najbrž družinski kuža a ne? V Ljubljani po novem letu 17 in 18 januarja na gospodarskem razstavišču se odvija ena največjih slo. razstavh, ki ima vsako leto precej veliko udeležbo. V soboto popoldan je tudi specialna razstava za cane corso. Predlagam, da pridete vse tri pasme v živo pogledat, malo povprašat lastnike kakšni ti psi so in se kasneje na podlagi tega in prebranega na internetu odločite katera pasma bi bila za vas najboljša.
Glede na to, da imate več kot dovolj časa, ker psa ne boste kupili jutri se lahko o vseh treh maksimalno informirate, da ne bo  potem kakšnih presenečenj ;)




Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2629 : 30 December 2008, 18:15:10
Mogoče bomo pa res šli tja  ;)

Seveda se imamo namen o teji pasmi kar se da podrobno pozanimat...a bi blo mogoče nosit tako mrcino do 5 nadstropja brez hujših fizičnih poškodb in brez povsem premočene obleke od sline? :P
Sej za slino nas ne briga :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2630 : 30 December 2008, 19:42:26
Odrasla oseba bi lahko psa nesla tudi v 5. nadstropje (no odvisno od osebe :D). Ampak saj ko so odrasli jih ni treba več nosit po stopnicah - razen kot je omenila andreja v primeru poškodb itd.  Tam nekje do pol leta oz. dokler pač gre  je pa fajn. Potem se pa pazi, da ne lavfajo predvsem po stopnicah navdzol kot telički ampak da gredo počasi na povodcu. Pa je.

Lp, nina



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2631 : 30 December 2008, 20:23:59
No super   *jumps out of joy*


Juhu, js sm pa misla, da bo ogromn problem ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2632 : 30 December 2008, 20:43:36
Border collie lover predvidevam tudi, da sta s sestro mlajše tako, da bo praktično nemogoče, da bi psa vozili sami ven. Mislim, da to velja za vse tri pasme v ožjem izboru. Da bo sprehajanje bolj kot ne domena odraslih.

Pa še ena "kaj se tam dol dogaja?"






Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #2633 : 30 December 2008, 20:46:24
Tale oranžna ji pa prov paše.  :)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2634 : 30 December 2008, 21:38:45
Em ja mlajši sva  :-[

Sam....pomojeem bi jih lohk obdržali..

sestra je 14 js pa 12..in sestra je skor 15 ;)

Sam nvem...
aja mene 14 dni na mesec ni doma...in sestre tut ne



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2635 : 31 December 2008, 10:55:32
Em ja mlajši sva  :-[

Sam....pomojeem bi jih lohk obdržali..


Dvomim. Pes ima več kil oz. toliko kot jih imata vidve. Če se odloči, da bo šel, bosta šli skupaj z njim to je dejstvo. Dvomim pa tudi v to, da bi ga bili sposobni pri tej starosti psihično toliko obvladat, da bi vaju 100% priznaval za šefa in vaju upošteval. Še enkrat poudarjam gre za karaterno močne in stabilne pse, ki rabijo tudi karakterno močne lastnike - kar pa toliko stari otroci praviloma niso. Se najdejo tudi bolj blagi primerki pasme, ampak še vseeno jaz moje ne bi dala 12 letniku v roke in rekla naj jo pelje na sprehod sam, kaj bi bilo npr. če bo pes videl mačko pa se pognal čez cesto za njo? Si 100%, da ga boš lahko ustavila? Lahko se oglasite na obisk, pa ti bom dala malo v roke Brihto, pod nadzorom seveda, da boš videla kakšna moč je dejansko v teh psih. 
Še moj prinašalec je mojo sestrco pri 12-ih letih odpeljal tja kamor je on hotel, npr. namakat noge v Ljubljanico ::) Danes 7 let kasneje je zgodba drugačna, ker nanjo tudi on drugače gleda, ampak takrat to niti slučajno ni bilo tako.

So krasni družinski psi, ki grejo po mojih izkušnjah super skupaj z otroci, majhnimi in večjimi, ampak pod nadzorom in komando jih morajo imet odrasli.



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2636 : 31 December 2008, 13:32:13
Mava več kot 50kg :P
Jah dvomim, da bi ga loh ustavli :-[

Ko bi bil mlad še morda...
Ampak js lahk labradorca ustavim itd...Ampak corsota...Hm...Bi se moglo razmislt ???



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2637 : 31 December 2008, 18:24:02
Zadnji letošnji sprehod smo preživeli v družbi treh bernijev, Rine, Atosa in Besta ter seveda Rožice in Rinchy.

Psi so po eno urnem norenju crknjeni  ::)









Več pa v albumu http://brihta.pasji.net/slike/index.php?album=berni



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2638 : 31 December 2008, 20:20:21
Ahhh mene take slikce kar stopijo :-* :-*

Čigavi pa so berniji?



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #2639 : 01 Januar 2009, 19:27:21
pa obudi mops temo :D!




iiiiiii kako je glavo obrnila (a je punca a ne?  :-* :-* :-* )

I´m the sweetest trouble maker ;) :D