Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462836

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2700 : 25 Januar 2009, 22:27:42
Krasen pes!

Vaš bodoči očka pa tudi!  :-*
A bo kateri doma ostal?  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2701 : 25 Januar 2009, 22:31:48
Krasen pes!

Vaš bodoči očka pa tudi!  :-*
A bo kateri doma ostal?  :)

Ne.  :o Že tako imamo noro, pa še bolj bomo imeli :P Bo pa mogoče šel kakšen v solastništvo. Odvisno od interesentov ;)


p.s. Črt itak pravi, da na koncu bom sigurno težila, da eden ostane ::). Ampak trenutno sem trdno odločena, da nimamo časa, da se 4-im psom kvalitetno in enakovredno posvetimo. Upam da bo tudi takrat zmagal razum ;)





andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2702 : 25 Januar 2009, 22:41:42
Pol pa naredite še eno leglo čez dve leti in...  :D  >:D


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2703 : 25 Januar 2009, 22:51:41
Pol pa naredite še eno leglo čez dve leti in... 

...takrat Tisa dobi prvega cisto svojega Corsota  :D :D :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2704 : 26 Januar 2009, 10:19:17
Ninci...čestitke!  :o :o :o  Krasnega samca sta izbrala Brihti.  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2705 : 26 Januar 2009, 10:38:08
Čestitke Ninci :)

Me pa čisto iz firbca zanima, kako se vsi ti psi med seboj razumejo in kje živijo.  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2706 : 26 Januar 2009, 11:01:35
Špica!
Izgleda da bo 2009 res polno radosti kar se tiče CC pri nas. :o :o

dado - škoda za načrtovano lego, drugače pa mislim, da si se vsekakor pravilno odločil ;)

Ninci - mislim, da je izbira samca za Brihto in njen karakter odlična, prav tako mi je všeč ker imajo psi  Degli Elmii v koreninah Del Dyrium kri.
Leglo bo sigurno vrhunsko-ni dvoma :o

L.p.
Rok

 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2707 : 26 Januar 2009, 11:17:42
Čestitke Ninci :)

Me pa čisto iz firbca zanima, kako se vsi ti psi med seboj razumejo in kje živijo.  :)

Stari psi in mladiči so v poslopju poleg hiše. Ostali imajo zagrajene bokse in koče ali vstop v notranji prostor. Zagrajen imata precej velik izpust, kjer lahko spustita po 5, 6 psov naenkrat in ni problemov. Predvidevam, pa da ne gre vsak samec z vsakim in ima naštirano koga spustita s kom. So pa ti psi, ki sem jih poslikala praktično vsi, ki jih trenutno imata + še nekaj mladičev.
Večino psov imata po solastništvih, tudi Cirota, ki živi pri družini z majhnimi otroci in k njima pride na počitnice, ko gredo lastniki na dopust in ko ga peljeta na razstavo. Tako je tudi veliko "Degli Elmi" legel dejansko drugje.

Ninci - mislim, da je izbira samca za Brihto in njen karakter odlična, prav tako mi je všeč ker imajo psi  Degli Elmii v koreninah Del Dyrium kri.
Leglo bo sigurno vrhunsko-ni dvoma :o

 

Onidve sta dobili praktično nekaj zadnjih Del Dyrium psov in se tudi držita samo te linije.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2708 : 27 Januar 2009, 12:55:11
Nina in Črt čestitam, bodoči ati je lepotec, bodoči mamici pa čimveč razvajanja in crkljanja predno ji bodo otroc sive dlake delal :-* :D

Jaz pa se že kar v vrsto postavljem za crkljanje mulčkov :D ;D


demon guardiana

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #2709 : 27 Januar 2009, 20:19:56
Pozdravljeni vsi skupaj! Redno spremljam vaš forum,sedaj pa bi potrebovala vašo pomoč. Smo lastniki malega corsa, ki se je skotil mamici Coni Guardiana in očetu Conanu.Ima še Hrvaški potni list, prav tako še ni registriran v Sloveniji,rekli pa so nam tudi, da rabi nekakšno delovno knjižico,kjer se vpisujejo dosežki iz rastav. Ker je to naš prvi pasemski kuža,bi vas prosila za informacije kako urediti te dokumente,oziroma kje. :(
HVALA


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2710 : 27 Januar 2009, 20:34:25
Pozdravljeni vsi skupaj! Redno spremljam vaš forum,sedaj pa bi potrebovala vašo pomoč. Smo lastniki malega corsa, ki se je skotil mamici Coni Guardiana in očetu Conanu.Ima še Hrvaški potni list, prav tako še ni registriran v Sloveniji,rekli pa so nam tudi, da rabi nekakšno delovno knjižico,kjer se vpisujejo dosežki iz rastav. Ker je to naš prvi pasemski kuža,bi vas prosila za informacije kako urediti te dokumente,oziroma kje. :(
HVALA

Ne rabiš delavne knjižice. Rabiš eksport rodovnik, ki ga pošlješ na KZS in oni potem kužka vpišejo v slovensko rodovno knjigo. Eksport rodovnik dobiš v nekaterih državah skupaj z kužkom, v nekaterih kakšen mesec po nakupu, tisti, ki imajo kužke iz italije pa čakajo tudi cca.10 mesecev. Pozanimaj se pri vzrediteljici, kako je s tem pri njih in kdaj rodovnik lahko pričakuješ.
Dosežke iz razstav boš nato vpisovala v rodovnik oz. tisti, ki imamo malo bolj komplicirane rodovnike (plastificirane) lahko to naredimo samo na fotokopijo rodovnika ::)





MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2711 : 27 Januar 2009, 21:19:01
da rabi nekakšno delovno knjižico,kjer se vpisujejo dosežki iz rastav.

Pozdrav na forumu!
Osebno bi vam vseeno svetovala, da si nabavite knjizico, kamor se vpisujejo razstavni uspehi. Zal v Sloveniji kaj taksnega v prosti prodaji ne obstaja, ker jo moras imeti  za delovne izpite. Mi razstavljalci pa se moramo sami znajti. ( sem po tihem upala, da bodo na KZS nekaj naredili v tej smeri, a zal, se vedno nic.)
Ce je vas kuza iz Hrvaske, potem naj vam vzreditelj na njihovi HKS kupi knjizico. Je prav lepa in uporabna. Nekatere drzave, tako kot je npr. Srbija ti zraven rodovnika avtomatsko da zraven se "radnu knjizicu" kamor se vpisujejo razstavni rezultati.
Osebno vam svetujem, ker imate pasmo, ki spada pod italijansko domeno, da prvic, ko greste v Italijo na kaksen CACIB, se oglasite v njihovi pisarni in kupite njihovo "libretko", ki stane 27 € izgleda pa takole:



Poleg vseh prednosti, ki vam jih taksna knjizica nudi naj povem, da daje psu avtomatsko neki drugi status, kot, ce je pes brez librete. Vsekakor je za razstave dobro imeti taksno knjizico, saj je tezko vse rezultate vpisovati v rodovnik.
Veliko uspeha na razstavah vam zelim. In seveda veliko uzitkov z vasim CCjem!
Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


demon guardiana

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #2712 : 28 Januar 2009, 18:11:33
Hvala Ninci in Miša za vajin trud, spet vemo nekaj več. Pregledala sem slike od vseh vaših kužkov, ki ste na forumu in eden je lepši od drugega. Čestitam Roksti, tvoj Herman je čudovit. Še posebej pa bi pozdravila Domino, s katero smo se spoznali na razstavi v Vrtojbi, sedaj pa sem na sliki videla tudi njeno lepotičko. LP ::)


roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #2713 : 01 Februar 2009, 10:06:48
Hvala demon guardiana za pohvale, kaj pa slike tvojega-prilepi kakašno "da se spoznamo"

Dado kako pa kaj pri vas, ste se že uspeli dogovoriti glede prevzema - obveščaj malo no! Veš, da smo sami firci ;D ;D ;D

Se je že uspel kdo prijavit za Celje?

No s Kammo smo se cepili proti kužnim boleznim, prav tako proti steklini, tretja vakcinacija ta teden, tako da pridemo skoraj sigurno v kompletu v Celje.

L.p.
Rok



dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2714 : 01 Februar 2009, 20:28:02
En lep pozdrav z obale!

Dokončno smo se odločili in izbrali novega družinskega člana.
Čez 14 dni bomo domov pripeljali malega samčka z imenom HIGHLANDER Sangue Magnifica (WW Desmo Dell Antico Cerberus & Dea Sangue Magnifica) skoten je bil 21.11.2008.


Desmo



Dea



leglo 21.11.08


leglo 1 teden


mali HAJ 2 tedna


3 tedne


4 tedne


5 tednov


8 tednov



HAJ skupaj z bratci 9 tednov



To bi bile z naše strani zadnje novice.Zdaj moramo še malo potrpeti, da se prične družinski direndaj  ;D



LP David



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2715 : 01 Februar 2009, 21:43:22
Čestitke!!!! :o
Sem to leglo in mamo občudovala na BK- ju. Zdaj boš pa moral še malo dlje po njega. A bo ostal natur?



dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2716 : 02 Februar 2009, 09:47:03
Hvala misko!

Mladici so zdaj v Nisu, ni ravno za vogalom vseeno pa blizje od Cetinja.

Glede izgleda pa smo se odlocili za kupiranje.

LP David



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2717 : 02 Februar 2009, 09:51:32
Dado čestitke. Še malo potem bo pa veselo 8) Conana se pa ne moreš in ne moreš znebit >:D ;)

Lp, nina



dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2718 : 02 Februar 2009, 13:44:40


 ;D ;D ;D ne, je pravi italijanski Casanova, oziroma kot pravijo italijani je kot peteršilj - vedno vmes  :D


LP David



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2719 : 02 Februar 2009, 14:11:45
Dado čestitam za novega člana, meni je pa v oči padla njegova sestrica Hana ki ostane doma ;)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2720 : 02 Februar 2009, 14:12:15
Dado, cestitke za dobro odlocitev in seveda takega lepotca! Jaz sem se zaljubila v tegale sarmerja:

(slika ukradena na BK forumu :-[ :-[ :-[)
Glede izgleda pa smo se odlocili za kupiranje.

Jaz bi navrgla samo tole: nisem proti kupiranju uhljev ali repa, samo, na vasem mestu bi razmislila koliko se vam to izplaca, ce mislite CCja razstavljati. V veliko drzavah je razstavljanje takih psov prepovedano in k temu se pridruzuje vedno vec drzav.
Sicer pa vam zelim veliko uzitkov z malo kepico.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2721 : 02 Februar 2009, 14:47:29
Hvala Satin, tudi nam je Hana zelo všeč ampak se je zanjo vedelo od samega začetka, da ostane doma oziroma pri Branku SM.

Miša hvala tudi tebi. Tvoj šarmer se pa imenuje Hennessy in je ostal doma v Cetinju pri mami Dei in lastniku Vladu.
Glede razstav bomo poskusili, načeloma pa smo ga vzeli bolj zase.

LP David



kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #2722 : 02 Februar 2009, 21:53:40
Pozdrav David,
Dea i Desmo su dali predivne stence. Jako ujednaceno i napredno leglo.
Nadam se da cete nam slati dosta slika kad malisa predje kod vas. Njegove slike ostace na sajtu Sangue Magnifica na stranici Deino potomstvo koju cu uraditi ovih dana pa je lepo da ovu stranicu ponekad i azuriramo.
Puno pozdrava od SM tima


CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2723 : 02 Februar 2009, 23:08:11
Pozdrav Jelena

Zbog slika ne brinite, biče jih za sve dovolno. Tako se čemo i vidiet, kad mali poraste čemo navratit i kod vas  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2724 : 13 Februar 2009, 20:18:23
Točno dve leti nazaj se je skotila mala Barrusca, ki smo jo kasneje preimenovi v Bright star oz. po domače Brihto. Upamo, da bomo z njo preživeli še veliko norih dni >:D







Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2725 : 13 Februar 2009, 20:21:33
Brihta vse naj naj za 2. leti!!! :o :-* :-* :-*



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2726 : 13 Februar 2009, 20:22:32
 :o Brihtič vse najboljše za dve leti, da bi bla še naprej tako super punca, pa da bi te tvoji razvajali do onemoglosti, ti želi celotna Soška klapa  :-* :-*


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2727 : 13 Februar 2009, 20:25:13
Vse najboljše! :o ;D



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2728 : 13 Februar 2009, 20:28:41
Vse najboljše, Brihta! :-*



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #2729 : 13 Februar 2009, 20:45:34
Brihta, vse najboljše!  :-*  :o