Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463013

TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #210 : 17 April 2006, 22:38:18
Pred enim tednom sem videl mladiča cane corso v Mariboru in je bil krasen! Samo škoda je, da imajo takšne probleme s kolki, ko pa niti niso tako zelo težka pasma. :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #211 : 18 April 2006, 09:12:56
Pred enim tednom sem videl mladiča cane corso v Mariboru in je bil krasen!

Najbrž si videl Casiusa (http://tomima.moj-album.com/album/1811905/).  ;)

Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #212 : 18 April 2006, 09:54:08
Ninci, ne vem, kdo ti je rekel, da je Simona Tanzarella neprijazna... Simona Tanzarella služi bajne dnarce ravno s prodajo psov, tako da je do vseh zeeelo prijazna. Ima pa zelo lepe pse, samo šampiona pri njej ne boš dobila, kljub visoki ceni... Ampak tako je itak pri vseh Italijanih, če hočeš psa odpeljati v tujino... Če bi rada dobrega italijanskega psa, je boljše, da se dogovoriš s kakšnim drugim vzrediteljem iz npr. Nizozemske ali Nemčije, ki jih Italijani že poznajo, da ti oni priskrbijo kakšnega... Ali pa iščeš psa pri kakšnem manjšem vzreditelju - poznavalcu, ne toliko prodajno orientiranem... samo taki nimajo sploh spletnih strani, kaj šele spletne strani v angleščini... Pa spet je vprašanje, če ti bodo sploh hoteli prodati psa... Dejstvo pa je, da so v Italiji res dobra legla, itak rezervirana za ljubitelje pasme...

Glede kolkov pa, tudi večina Italijanskih psov nima slikanih kolkov... samo nekaj posameznih psarn (beri bolj tovarn psov), ki kot po tekočem traku vzrejajo CC-je in služijo ravno s prodajo psov v tujino, slika kolke. S tem, da moraš vedeti, da ocena A ali pa C v Italiji ni niti približno enaka isti oceni na Nizozemskem... Poleg tega najboljša legla dajejo še vedno tisti psi, ki izhajajo neposredno iz prvih generacij rodovniških CC-jev, zato jih večina nima niti 3 generacije predhodnikov vpisanih v rodovnik, o pregledanih kolkih teh psov pa lahko itak samo sanjaš...

Ne vem, če sem ti s tem, kaj pomagala pri iskanju CC-ja. Ampak če mi poveš, kaj iščeš, ti mogoče lahko pomagam.

LP, Darja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #213 : 18 April 2006, 10:06:47
Ne vem, če sem ti s tem, kaj pomagala pri iskanju CC-ja. Ampak če mi poveš, kaj iščeš, ti mogoče lahko pomagam.

 Nekaj v smislu teh kot jih ima Ettore. Bolj kot k Italijanom, se ravno zarad razlogov, ker vem da bom tam dobila pač tisto, kar bo ostalo... nagibam k skandinavcem, ker se mi zdi, da imajo dobre pse in dobro vzrejo. Drugače pa iščem nekupiranega psa, barva mi niti ni toliko pomembna ampak so mi bolj všeč enobarvni psi kot tigrasti. ;) ;D
Gledam pa tudi, da je v rodovniku kaj italijanskega (Simon recimo je pes, ki mi je izredno všeč in daje dobre pse, za moje pojme)...  ::) Kolki čim boljše ocene, po možnosti slikani komolci, da bi imeli opravljen še pregled srca pa so najbrž itak samo sanje ::)

Toliko na hitro...  8)

Lp nina





bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #214 : 18 April 2006, 14:21:25
Ettore psarne ne poznam. Kolikor pa vidim na njihovi strani imajo pse predvsem iz psarne Morgana, kar pomeni, da so psi verjetno kar precej veliki...
Povej, ali imaš namen kaj delat s psom (tukaj sta včasih velikost in teža tudi pomembna) ali želiš razstavnega psa ali pa psa za na kavč. Pa kaj pričakuješ karakterno od psa?

Drugače pa med Skandinavci, kolikor vem najboljše poznata CC sceno, krvne linije, pa tudi genetiko Jose od Chiaro e Tondo in Nancy Koper - canecorsonany.



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #215 : 18 April 2006, 17:47:37
Najbrž si videl Casiusa (http://tomima.moj-album.com/album/1811905/). ;)
Ja nina, tega malega lepotca sem videl! Pa še nekaj me zanima, te modre oči jim ostanejo ali je pri cane corso isto kot pri bordojci, da se barva oči s starostjo spremeni?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #216 : 18 April 2006, 21:21:39
Barva oči se spremeni ja.

Če koga zanimajo še vzreditelji, ki jih omenja Bonie

Chiaro E Tondo in La grazia di dio.

Lp nina



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #217 : 18 April 2006, 21:32:39
Tisti samec Yurak s strani La grazia di dio je pa res zelo lep! ;D Kakšnega pa so kaj karakteja ti psi?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #218 : 19 April 2006, 10:23:15
Tim Corsoti so bolj easy psi, no vsaj tisti pravi. Še vseeno pa bolj aktivni od povprečnih molosov. Pomoje se karakter lahko kar primerja z bordojcem. Povečini so dobri družinski psi, ki znajo dobro oceniti vsako situacijo. Znajo biti malo zadržani ampak tudi odvisno od psa do psa. Spike mi je na razstavi v Lj. skoraj zlezel v naročje pa me je prvič videl, King pa je malo bolj rezervirano njprej pogledal če je moje naročje varno ;D ;) Zaščitniški do svojega gospodarja in družine.. to izhaja najbrž iz prvotnih namenov psa čuvaja. So pa full zainteresirani za okolico, stalno spremljajo kje se kaj dogaja in pri čem lahko "pomagajo". To se je tudi pri Kingu videlo na pesjanarskem srečanju, ko je imel vse pod kontrolo in ga je bilo povsod dovolj. Ni ležal v kakšnem kotu in samo opazoval...kot bi se za molosa pričakovalo ::) ;D
Nekaj utrinkov kako je živeti z Corsotom si lahko tudi prebereš v članku, ki ga je pripravila Januša Cane Corso.

Lp nina




TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #219 : 19 April 2006, 18:13:10
Vedno bolj so mi všeč! ;D A si ga res misliš nabavit? Joj to bo pravo veselje! Jaz si tudi nabavljam psa!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #220 : 19 April 2006, 21:39:42
Vedno bolj so mi všeč! ;D A si ga res misliš nabavit? Joj to bo pravo veselje! Jaz si tudi nabavljam psa!

Ja res res ;D ;) samo se mi še nikamor ne mudi... A boš tudi corsota kupil? ;)

Lp nina



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #221 : 19 April 2006, 21:46:37
Pa to si ga čim prej nabavi, da bomo imeli kaj za videt! :D Jaz si nabavljam bordojca, žal ne morem iz svije kože. ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #222 : 19 April 2006, 21:48:58
Pa to si ga čim prej nabavi, da bomo imeli kaj za videt! :D Jaz si nabavljam bordojca, žal ne morem iz svije kože. ::)

Počasi se daleč pride ;) Nič nisi napisal v temi o bordojcih, da kupuješ še enega, daj razkrij skrivnost ;)

Lp nina



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #223 : 19 April 2006, 21:50:24
Ok bom napisal v temo o bordojcih.



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #224 : 21 April 2006, 10:16:32
Tim Corsoti so bolj easy psi, no vsaj tisti pravi. Cane Corso.

Nina, Nina,...zdaj si me pa razočarala. :'( Zdaj, ali King ni "pravi corso", ali... Joke, upam, da veš!

Nasploh tisti corsi, ki jih poznam, sploh niso narejeni na easy. Imajo energije da te kap. Je pa res, da mogoče delujejo tako, sploh če so v hiši (notri) se kar umirijo. Zunaj, oz. če so spuščeni, potem pa jih ne ustaviš zlepa.

Irenchy, res sem malo zaspala. Zato je tu link do ene zadnjih slik Kinga
http://janusa.moj-album.com/slike/1499096/Miwbq9jjReAjcigg.v.jpg

Kot se vidi, mora res vse imeti pod nadzorom. Drugače pa je, vsaj kar se karakterja tiče res super pes, v pasji šoli mu gre enkratno, do ljudi je zelo prijazen, do psov pa - dokler je na povodcu je "hudo nevaren" ;) po izgledu, ko ga spustiš, pa je prijatelj z vsemi. ::)

Nina, mi imamo plan verjetno še to pomlad, da mu slikamo in kolke in srce.

Toliko zaenkrat. Čez zimo smo bolj malo slikali, bomo nadoknadili.

LP vsem!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #225 : 21 April 2006, 10:27:12
Nina, Nina,...zdaj si me pa razočarala. :'( Zdaj, ali King ni "pravi corso", ali... Joke, upam, da veš!

Vali ;D vem da je joke... kar počakaj da King odraste pa bomo videli čez dve leti če bo še tako hiperaktiven.  :P ;D ;)

Citiraj
Nina, mi imamo plan verjetno še to pomlad, da mu slikamo in kolke in srce.

Imaš tudi že v planu kakšno kombinacijo?? ;) Lahko tudi na privat ;)

Lp nina






Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #226 : 21 April 2006, 10:32:37
Lahko samo potrdim kako živ je King. S Chico sta sošolca in imata včasih oba presežek energije. Nazadnje sta se tako igrala (žal samo na povodcu) in Chica mu je seveda ves čas lezla v gobec - dobesedno. King jo je pa pridno prenašal in se igral z njo.
Najbolj všeč mi je to, da je NOR na igračo  ;D

Vali a pridete na srečanje pesjanarjev?


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #227 : 21 April 2006, 11:32:17
Nina, naj se uslišijo tvoje besede, kako bo čez dve leti. Drugače bomo vsi omagali okrog njega. Samo da se usedem na sedežno, že imam ostanek njegove najljubše  igrače - vrvico - na kolenu in me nagovarja naj jo držim in vlečem. To bi počel cel dan. :-\ Mene pa potem boli roka, saj ima že toliko kg kot jaz in lahko si predstavljate silo, s katero me vleče....

Tina, slišala sem za sredino norenje s Chico. Baje jo ima zelo rad :P, bom ob priliki prišla pogledat.
Na srečanje pa žal ne pridemo :'(, ker smo takrat na morju. Upam, da bomo imeli več sreče z naslednjim datumom in bo 4. srečanje res kmalu.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #228 : 21 April 2006, 11:46:48
Nina, naj se uslišijo tvoje besede, kako bo čez dve leti. Drugače bomo vsi omagali okrog njega. Samo da se usedem na sedežno, že imam ostanek njegove najljubše  igrače - vrvico - na kolenu in me nagovarja naj jo držim in vlečem. To bi počel cel dan. :-\ Mene pa potem boli roka, saj ima že toliko kg kot jaz in lahko si predstavljate silo, s katero me vleče....


 ;D Predlagam, da kupiš še enega, da bo imel King družbo ti pa malo miru :P ;D

Morje pa res ni bolj pomembno kot PeSjanarsko srečanje ;) ::)

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #229 : 21 April 2006, 11:54:56
Joj, Nina, da te ne sliši Aleš!!!! On bi takoj imel še enega, pa mu dopovedujem, da imamo premajhno hišo za dva taka psa.  :o Da o avtu niti ne govorimo, ko ju vsepovsod sabo vlačimo.

Ja, morje res ni bolj pomembno, vendar je bilo žal rezervirano prej, kot ste se Pesjanarji odločili za datum. :'(  Če še ne bi bilo rezervirano, bi verjetno celo prestavili. Smo do konca upali, da se premislite. Samo dan prej ali dva, pa bi nam uspelo.... ;) Pravijo, da upanje umre zadnje....



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #230 : 21 April 2006, 12:45:48
Joj, Nina, da te ne sliši Aleš!!!! On bi takoj imel še enega, pa mu dopovedujem, da imamo premajhno hišo za dva taka psa.  :o Da o avtu niti ne govorimo, ko ju vsepovsod sabo vlačimo.

Ja, morje res ni bolj pomembno, vendar je bilo žal rezervirano prej, kot ste se Pesjanarji odločili za datum. :'(  Če še ne bi bilo rezervirano, bi verjetno celo prestavili. Smo do konca upali, da se premislite. Samo dan prej ali dva, pa bi nam uspelo.... ;) Pravijo, da upanje umre zadnje....

 ;D ;D Torej se ob naslednji priložnosti pogovorim z Alešem :P ;D Vi imate hišo, pa ne morete imeti dveh tako velikih :o midva pa 30 kvadratov pa dva psa in razmišljamo o še enem :P ;D Sicer upam, da se bomo prej kam selili preden bo še eden, ali pa bo tretji povod za selitev, eno ali drugo... rabimo spremembe pač ;) ;D

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #231 : 21 April 2006, 14:09:11
Nina, pozabljaš, da imam jaz še dva "človeška mladiča" :D. Pomisli, koliko nas je!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #232 : 21 April 2006, 23:54:10
No, da še malo slikovno popestrimo vso zadevo.

Tole je Fauno degli Elmi, sin slavnega Yuraka del Dyrium ;D Glava, no ja cel pes ne samo glava mi je  :-*

Kar cedite si sline :P

Lp nina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #234 : 22 April 2006, 00:01:13
oooooooo lepota...  :D

Lep ne ;) ;D Sem vedela, da se bo našel vsaj en, ki bo cedil sline :P


Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #235 : 25 April 2006, 19:36:40
Men so najlepši črni s kupiranimi uheki  :-* :-* :-* drugi so pa tudi lepi .. sam tak kuži ni za mene. Ne vem zakaj se mi to zdi. Glede dlake mislim da res ni veliko dela .. ampak vseeno. Je pa z drugimi stvarmi dovolj.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #236 : 25 April 2006, 21:03:55
Men so najlepši črni s kupiranimi uheki  :-* :-* :-* drugi so pa tudi lepi .. sam tak kuži ni za mene. Ne vem zakaj se mi to zdi. Glede dlake mislim da res ni veliko dela .. ampak vseeno. Je pa z drugimi stvarmi dovolj.

Najbrž res ne. Pravijo, da je Cane corso strast in ne samo ljubezen, tako da... ;) bo res potrebno nekaj več kot samo to, da z dlako ni veliko dela in da so lepi. Žal se še vedno nekaj ljudi zanje odloči predvsem zaradi tega,... ker so lepi, veliki, močni, ... in ker se jih bodo sosedje bali. Pri nas hvala bogu še ne... v tujini pa vse prevečkrat.


Lp nina



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #237 : 27 April 2006, 10:02:11
Men so najlepši črni s kupiranimi uheki :-* :-* :-* drugi so pa tudi lepi .. sam tak kuži ni za mene. Ne vem zakaj se mi to zdi. Glede dlake mislim da res ni veliko dela .. ampak vseeno. Je pa z drugimi stvarmi dovolj.

Men so nasplošno najbolj všeč tisti, ki NIMAJO kupiranih ušesk,... razen seveda kakšna izjema ::) ;).


lp Jure


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #238 : 27 April 2006, 11:20:45
Krasni krasni psi!

Zakaj jim pa ušeska režejo na mededka? So nekateri kar malo čudni s temi okroglimi ušesi... Ali je samo na sliki tako videt?
Nekupirani so pa res za sline cedit.


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #239 : 27 April 2006, 12:16:55
Krasni krasni psi!

Zakaj jim pa ušeska režejo na mededka? So nekateri kar malo čudni s temi okroglimi ušesi... Ali je samo na sliki tako videt?
Nekupirani so pa res za sline cedit.

Andreja ja vsem kupirajo na "medvedka". Ušesa ne smejo biti predolga, da ne zgledajo kot dobermani recimo, niti ne prekratka, ker ko zraste glava ušesa povleče čisto na lobanjo in izgleda naravnost nagravžno (bom probala poiskati kakšno sliko).

Drugače pa je tule:  http://www.canecorsoinfo.org/cropping.htm prikazano kakšna je pravilna oblika in dolžina kupiranih ušes.

Lp nina