Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463009

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3000 : 10 December 2009, 14:10:25
Navarro Degli Elmi... Pase... http://www.youtube.com/watch?v=-QotWfsVVj0  8)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3001 : 10 December 2009, 22:25:42
Uživamo v zimskem sončku 8)


in vetru :D







Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3002 : 13 December 2009, 09:38:48
Pa je v Slovenijo prišla še ena Cane Corsica.....končno je pri nas doma ;D ;D ;D ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3003 : 13 December 2009, 10:22:11
Pa je v Slovenijo prišla še ena Cane Corsica.....končno je pri nas doma ;D ;D ;D ;D

Čestitke! Zdaj pa hitro slikce ;)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3004 : 14 December 2009, 10:12:38
Sem se trudla naložit slikce...ampak ne znam... :-[


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3005 : 14 December 2009, 10:19:32
Sem se trudla naložit slikce...ampak ne znam... :-[

Tole ti bo v pomoč.



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3006 : 14 December 2009, 13:26:34
Dolce Blu Bebe




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3007 : 14 December 2009, 13:37:54
Dolce Blu Bebe









Upam, da je uspelo... ;)


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3008 : 14 December 2009, 14:49:26
Bemtiš je lušna  :-*
Od kod pa je? In starši?
lp



blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #3009 : 14 December 2009, 15:00:21
joj kako je lepa!
iz kje pa ste?



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3010 : 14 December 2009, 15:08:50
Uuuuuu lepota!  :-* :-* :-*
Čestitke!



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3011 : 14 December 2009, 19:13:03
Je iz psarne Sangue Magnifica, Niš, Srbija.
Mi smo iz okolice Celja.
Hvala Domino...vaši mladi so tud pravi cukrčki...male lepote. :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3012 : 14 December 2009, 19:33:30
Zgleda pravi mali vragec  >:D



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3013 : 14 December 2009, 20:16:30
Sem si mislial da je iz S.M.  lepa je, lepa..



dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #3014 : 14 December 2009, 23:57:10
ČESTITKE TEQILA !!!

TAMALA JE RES  :o :o UPAM DA SE JE ČAKANJE IZPLAČALO


LP David



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3015 : 16 December 2009, 10:03:17
 Zaenkrat je še pridna..ni še nč hudička za videt, edino Ayina ušesa so fajn za vlečt :P
Hvala David...se je splačal počakat ;D.

Lp Kaja NIka


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3016 : 16 December 2009, 14:11:30
Rada razmetavam igrače.. :P




Kavč je že najin





Če ni druga je pa Ayina košara tud fajn za spat... :o



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3017 : 17 December 2009, 20:07:47
Tequila :D Stopnja  >:D raste v skladu z velikostjo psa :P  :D Iz katere kombinacije pa je mala? Kako jo je Aya sprejela?

Mi uživamo v snegu, upam, da ga imate tudi po ostalih krajih kaj - v Lj. vem da je bolj en drek ::)

Brihta in njen Rakun ::)


smeška :P



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3018 : 18 December 2009, 11:09:56
Tequila :D Stopnja  >:D raste v skladu z velikostjo psa :P  :D

 :D Ja popolnoma drži. Ampak samo do ene mere potem začne upadat počasi  ::) (vsaj pri nas )

Tudi mene zanima kaj več o tvoji lepotički in kako je bila sprejeta.

Ninci, mi pa "uživamo" v mrazu in  >:D burji  :-X



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3019 : 19 December 2009, 11:17:09
Ninci, mi pa "uživamo" v mrazu in  >:D burji  :-X

... dopolnjujem ... v mrazu  >:D >:D burji in snegu :o :o :o



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3020 : 19 December 2009, 11:32:21
Snega je blo bolj malo....ampak nas je današnji pogled skozi okno presenetil...pa še kar pada, tako da imamo doma ne vec šapnjela in corsice ampak 2 snežena možeka...oz snežene gospodične. :P :P :P  ;D ;D
Aya jo je full lepo sprejela...malo je bilo ljubosumja pri hrani, toda se je že uredilo...sedaj že non stop tiščita skupaj....malo se še skrega če je z  njima samo en, katera bo ležala vf naročju...sta dve pravi cartiki... ;D ;D ;D ;D

Blu je iz kombinacije:

Gvido Sangue Magnifico

IN

Kratosz Orsola

LP z zasnežene Savinjske

Kaja Nika


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3021 : 20 December 2009, 11:05:07
Še naše zimske  ;)











Lp,



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3022 : 23 December 2009, 20:36:40
Vsem lastnikom corsotov želimo v letu 2010 veliko uspehov na raztavnem področju, v šolanju in vzreji. In seveda čim več prijetnih doživetij z vašimi zverinami!






Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3023 : 26 December 2009, 15:31:38
Hvala Nina! Enako tudi tebi in vsem ostalim! :-*



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3024 : 27 December 2009, 17:24:40
Lep praznični pozdrav vsem!

Že kako leto gledam na okoli po tej pasmi, pa resno nevem kaj se odločit. Veliko je rejcev tujih, zadnje čase pa tudi zmeraj več Slovenskih. A osebno sem vsmerjen bolj v tuje rejce. Posebno v države, v katerih je še dovoljeno prirezovanje uhljev pa repa. Pa zdej ne rabite začet "pa sej je lepši tak kot je z repom pa uhlji...bogi psi itd...". Vsak ima svoje mnenje ter želje glede psa katerega misli imet ob sebi in se z njim ubadat. Prosil bi vas, če bi mi lahko svetovali med določenimi rejci glede na vaše izkušnje (na privatna sporočila seveda,da ne bo blatenje teme, pa kakih problemov pol s tem). Hvala lepa vsem za morebitno pomoč,ter želim vam lepe praznike še naprej in srečno v novem letu!

Lep pozdrav!

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3025 : 27 December 2009, 18:52:41
Lep praznični pozdrav vsem!

Že kako leto gledam na okoli po tej pasmi, pa resno nevem kaj se odločit. Veliko je rejcev tujih, zadnje čase pa tudi zmeraj več Slovenskih. A osebno sem vsmerjen bolj v tuje rejce. Posebno v države, v katerih je še dovoljeno prirezovanje uhljev pa repa. Pa zdej ne rabite začet "pa sej je lepši tak kot je z repom pa uhlji...bogi psi itd...". Vsak ima svoje mnenje ter želje glede psa katerega misli imet ob sebi in se z njim ubadat. Prosil bi vas, če bi mi lahko svetovali med določenimi rejci glede na vaše izkušnje (na privatna sporočila seveda,da ne bo blatenje teme, pa kakih problemov pol s tem). Hvala lepa vsem za morebitno pomoč,ter želim vam lepe praznike še naprej in srečno v novem letu!

Lep pozdrav!

Ne razumem čisto zakaj tujina, sploh če nimaš čisto jasno izdelanih ciljev katere linije psa hočeš. V slo. imaš trenutno kvalitetno leglo, kjer bo za mladiče super poskrbljeno in grem stavit, da bodo karakterno in vizuelno boljši od marsikaterega uvoženega ;)
Domino je stabilna, mirna psica, Bazo je precej tipičen predstavnik, daje dobre potomce (tudi razstavno uspešne). Naj ne bo ime psarne merilo za izbor mladiča, ampak oskrba mladičev, karakter staršev, zdravje, videz. Ime psarne se ustvari skozi leta vzreje ;)
 
Najbrž nas je tukaj par, ki ti lahko naštejemo nekaj 10 vzrediteljev, pa boš še vedno na istem, ker ne boš vedel kam. Vzreja corsotov gre počasi v dve smeri - k tradiciji in v moderni videz. Žal. V slo. smo se  vzreditelji odločili, da smo bolj za tradicijo, slo. kupci pa očitno da so za moderni videz.  ::)

Na tem forumu je nekaj psov, ki prihajajo predvsem iz srbskih psarni Sangue Magnifica in Sforza. Večina teh psov je potomcev Conana Dei Dauni oz. imajo v sebi vsaj kakšnega psa italijanske vzreje Rosso Malpelo. Če ti to sedaj kaj pomaga. Tudi Rosso Malpelo psov je v slo. kar nekaj pa mogoče to ne pomeni, da so najbolj uspešni ali dobri psi. Pri povprečno 20ih leglih letno ali 200tih mladičih, ni hudič, da se ti vsake toliko ne posreči kakšen dober mladič, a ne :P
Moje mnenje o kupiranju je itak tu vsakemu jasno - ker je sedaj tudi v Srbiji prepovedano, a ti ga nekateri vzreditelji še vedno "zrihtajo", je seveda še vedno mogoč nakup kupiranega psa v Srbiji. Drugače pa po kupiranega psa mislim da zaenkrat še vedno najbližje na Madžarsko.
Seveda če imaš pa ti že izdelano predstavo kaj od psa pričakuješ, katera linija ali vzreja ti je všeč,  itd. itd. pa je lažje tudi ime katerega vzreditelja povedat.  ;)




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3026 : 27 December 2009, 18:57:45
Predvsem naj ti bo vodilo karakter in zdravje, lepota pa postranska stvar, razen tipičnega izgleda v skladu s standardom.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3027 : 27 December 2009, 21:04:50
Osebno sem imel največ v mislih Srbski del rejcev,za Madžarski del pa nebi tok vedel. Če gledam sem osebno naletel na iste kot si mi že sam omenjal plus še par drugih. Zato sem tudi vprašal kake so izkušnje pa to. Omenjali so mi da moreš bit pazljiv na probleme s kolki ter rameni pri takih psih. Odločil se bom sigurno za samca, po razstavah ga nebi vozil ker sem mi s tem po pravici ne da ubadat,nikol pa neveš kaj kdaj koga piči pol pa se premisli. ;D A vselej bi rad rodovniškega z vsemi dokumenti in vsem drugim. Videz je tak da mora bit črn in obvezno malo belih tačk in dokaj široko belo liso po prsih,če tega nima, se nebi niti podrazno določil za mladiča. Obvezno sledi kupiranje repa pa uhljev. Pač hočem takga met in ne bi odstopal od tega,pa tudi če je kak € več napram drugim, čepraw spet preveliko preplačevanje psa kot je v določenih državah absolutno nebi sprejel. Lahko se zdim komu čuden, a ko iščeš psa katerega imaš vsaj kakih 10let če ne še več ob sebi, gledaš da je pes če se le da čimbolj zdrav in tak kot si ga želiš da bi bil.  :-[  ;D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3028 : 27 December 2009, 21:20:35
Miha, če lahko vprašam pri katerih srbskih vzrediteljih si se zanimal? Oziroma kje si gledal?

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3029 : 27 December 2009, 21:44:39
 ::)  Prav zaradi tega
Citiraj
Lahko se zdim komu čuden, a ko iščeš psa katerega imaš vsaj kakih 10let če ne še več ob sebi, gledaš da je pes če se le da čimbolj zdrav in tak kot si ga želiš da bi bil.

Bi ti moral biti na prvem mestu tudi karakter psa. Kaj boš s psom, s katerim boš kot praviš živel 10 let pa bo recimo prestrašen ali agresiven. In če bo glede na pasmo doživel 10 let boš lahko že srečen ;)

V psarni Dolce Gracioso imajo par dni stare mladičke iz obetavne kombinacije - predvsem dei martinotti psi. Vsi mladiči so črni, predvidevam da z belino (glede na starša pač), ne vem pa če ima kateri belino na tačkah, pa se meni niti ne zdi bistvena ::)  Belina se z odrašanjem mladiča načeloma vsaj deloma zmanjša, tako da če ima danes bele prstke, jih lahko pri starosti 1 leto pač ne bo imel več ;)
mama Drupa dei martinotti

oče Eduardo del rosso malpelo


Vem, da je kombinacija dobro izbrana in da bo za mladiče maksimalno poskrbljeno. Lahko pa Markota povprašam za več info. če te zanima.

Lp, nina